Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) BBéci válasza Teal'C (#58998) üzenetére


BBéci
titán

Nem elvárás egy belépő rendszertől, hogy audiofil legyen. De tesztelni nyilván nem MP3-mal fogunk.
Arra kérlek, hogy ameddig nem próbáltad a CD-játszó dugóforgatását, ne mondj róla véleményt. Bár ahhoz, hogy halljad, kellő felbontású zene, erősítő és hangdobozok kellenek. Nem emlékszem a rendszered összetételére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59002) Teal'C válasza BBéci (#59001) üzenetére


Teal'C
addikt

Ez a cd lejátszó jó lesz? A Tidal hd master szerintem elég jó lehet erre a célra? De van itthon flac is. Meg audio cd is.
Klipsch em van mond ki hogy szar mert te nem szereted. Nekem megfelel és amire nekem kell arra pont jó mint ahogyan másnak a Dali vagy egyébb. Ha sokkal drágább dolgot vettem volna biztos vettem volna több ezer forintért kábeleket meg mindenféle szűrőt mert talán akkor van értelme de belépő szint r-620 ennek nem kell. Te ezt nem érted szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59003) VoidXs válasza Teal'C (#59002) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Oh, természetesen hiába vennél. Marketingföldén úgy működik, hogy ha bemész akár bögrét venni, akkor is hozzád akarják vágni a 40k-s aranyozott HDMI-t. Kísértem el így vevőt, nem tudtam nem pofánröhögni a szerencsétlen piócát, aki ezzel bepróbálkozott egy látványosan szegény embernél. Természetesen amint megkérdőjelezed a hatását, hirtelen bármilyen eszközöd van, az olcsó lesz ahhoz, hogy ezt a változást kimutassa. :DDD Felajánlottam már a fórumon, hogy kérek kölcsön tesztre 100-200 milliós szobákat, akár házi, akár rendes mozit, az se volt jó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59004) BBéci válasza Teal'C (#59002) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon kevés készülékre szoktam olyan csúnyát mondani. Akadt néhány, de Klipsch nem volt közöttük. Nem szeretem Gedeon videóit, de mondanivalóit tekintve igazságokat is tartalmaznak. Világosan elmagyarázza, mi kifogásolható a Klipschek hangjában.
Az R-620F már alkalmas a dugóforgatás hatásának megszólaltatására.
A CD-játszók jó minőségű, nem másolt audio lemezekkel képesek megmutatni, hogy mire képesek. Lehetőleg akusztikus hangszeres zenékkel, énekkel.
Lehet, hogy az erősítő és a kábelezés (interkonnekt is) lesznek a gyenge láncszemek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59005) Teal'C válasza BBéci (#59004) üzenetére


Teal'C
addikt

Klipsch igen elég erős és öblös a mély, a sub kicsit lassú de én pont ezt szeretem mikor jó hosszan lecseng. Nem szeretem mikor csak puk puk puk.

Alapvető dolgokra azért figyeltem bár 300ft volt a kábel de:
2,5mm2 mind
Oxigénmentes mind
Nincsenek kereszbe kasul és egymáson áthajigálva
Párban mind egyforma hosszú
Nagyon odafigyeltem a bekötésnél mindenre

Ezek a kábelek olcsók kellett hirtelen 70m de mivel mindent 2héten belül vettem meg és nem volt egyszerű azért kiköhögni ez van.
De van első osztályú gyártott (nem én csináltam) rca kábelem összekötni az cd-t az erősítővel.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59006) BBéci válasza Teal'C (#59002) üzenetére


BBéci
titán

A képet csak utólag láttam, azzal a lejátszóval is érdemes kísérletezni. Ismerem, hallottam szólni, de olyan régen történt, hogy nem sokra emlékszem belőle.
Sem idő, sem kedvem kikeresni a 7-8 évvel ezelőtti hozzászólásokat, amik a dugóforgatásról szólnak, pedig tanulságos lenne elolvasnia a most kétkedőknek.

Legalább a front- és centersugárzód kaphatna jobb minőségű kábeleket, mert amit méterenként 300 forintért adnak, az silány anyagból készült. Részletek, finomságok megszólaltatása lehetetlen olyannal.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59007) Teal'C válasza BBéci (#59006) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem mondom hogy a dugóforgatás nem hoz eredményt! Inkább arról beszélek hogy egy hibátlan kapcsolóüzemű tápnál ez nem okozhat problémát. Ha bármi különbség van az a táp hibája.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59008) VoidXs válasza Teal'C (#59005) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hát akkor rajta, megvan a lehetőséged hallani a semmit. Ha véletlenül képzelődnél, jöhet az ABX.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59009) kenand


kenand
veterán

Néhány napja panaszkodtam, hogy egy LibreEkecet futtató HP mini client képét (és hangját) szeretném erősítőbe, majd TV.be küldeni. És ha az erősítőn keresztül megy csak 640x48 a kép. Átalakító aktív és itthon vettem.
Úgy tűnik az átalakító okozza a gondot, ezzel a kínaival jól megy a kép és a hang is

[ Szerkesztve ]

(#59010) VoidXs válasza kenand (#59009) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nagyon fura, hogy a nevében benne van, hogy mivel működik. Lehet, hogy protokollproblémák miatt nem volt jó a korábbi. Ennek elvileg nem szabadna léteznie, de a jövőben segítség lesz annak, aki ilyenbe ütközik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59011) BBéci válasza Teal'C (#59007) üzenetére


BBéci
titán

Nem írtam problémáról.
A Primare BD32 Quick Setup Guide-ja javasolja, hogy fázishelyesen csatlakoztassuk a készülék villásdugóját. Bizonyára nem ok nélkül!
Csak rákerestem, itt egy pár ezzel kapcsolatos hozzászólás:
[link], [link], [link], [link],
Két magyarázat: [link], [link]
Ezt érdemes elolvasnia azoknak, akik semmi mást nem tesznek, csak tiltakoznak, még akkor is, ha egy forintba sem kerül a dolog, amiről éppen szó van. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59012) szabeska


szabeska
addikt

Imadom BBeci-t, a vegtelen turelmevel es maximalizmusaval, hogy amibol lehet, az utolso milimeterig, hangocskaig, akarmiig ki legyen sajtolva minden mindenbol, kerul amibe kerul, ha 0.0001% esely van valamin javitani, akkor megragadja es ragaszkodik hozza es a velemenyehez :DDD De komolyan, birom :K Igy szeressen valaki valamit csinalni :K Es persze ert is hozza. Szerintem egyikunk se tesztelt annyi sz@rt mint O.

[ Szerkesztve ]

F1

(#59013) Teal'C válasza szabeska (#59012) üzenetére


Teal'C
addikt

Ezt elismerem biztos így van mindent lehet javítani és a végtelenségig lehet költeni is rá és csak egyre jobb és jobb "lesz" de itt ebben a fórumban senki nem tart ott! Na jó bbéci és néhány komoly rendszeres tanácsadó biztos. De aki ide jön tanácsot kérni az nem és akkor sem ha 5milláért vesz cuccot mert nincs olyan komoly tapasztalata (nekem sincs sokmindenben).
BBéci hozzáértését egy percig sem vonom kétségbe hisz beleöregedett már a szakmába ő is. Ki fogom próbálni amit javasolt és megosztom a tapasztalatom eredménytől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59014) Teal'C válasza BBéci (#59011) üzenetére


Teal'C
addikt

Nos végigolvastam sok rész igaz de azért vannak sötét foltok némelyik állításban ami voszont nagyon mérvadó lehet hogy 8 év alatt rengeteget fejlődött az elektromos hálózat és az azon működő eszközök gondolok itt az inverteres gépekre, a kapcsolóüzemű tápokra amik mindent eláraztottak és a rengeteg különböző rádiófrekvenciára ami szintén eláraztották a környezetet. Szinte minden lakásban eltüntek a szénkefés darálók stb... A vezetékek rézre lettek cserélv és még sorolhatnám. Az elektronikai cikkek is rengeteget fejlődtek a jel-zaj viszonyban és minőségben. 8 éve még álmodni sem mertünk ilyen eszközökről amik most vannak.
Azt akarom ebből kihozni hogy jelen esetben lehet hogy azért van ilyen sok szkeptikus velem együtt mert egyszerűen nem tapasztaljuk nem tapasztalhatjuk ezeket a hibákat.

Más téma:
Úgy döntöttem mivel a hátsó sb hangszóróimnak Klipsch R-41 semmi értelme a jelenlegi elrendezésben így átrakom elre magassági hangszórónak 5.1.2 re. A kérdésem az hogy milyen vágást áítsak be mert teljesítményre sem valami acélosak az R-51 hez képest.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59015) #98221312 válasza Teal'C (#59013) üzenetére


#98221312
törölt tag

Belépőszinten nem kell sokat költeni kiegészítőkre, azt szoktam javasolni a tapasztalataim alapján, hogy hangfalkábel 1000-1500ft/méter, egy Kontaset elosztó, mélynyomóhoz ne sima RCA, hanem rendes szubkábel, és pont.
Persze lehet esetleg próbálkozni tápkábellel, de abból is olcsóbbat.
Sokkal fontosabb az akusztikai környezet, illetve az elhelyezés rendbetétele.

Próbalgasd a dugóforgatást, alighanem az a legolcsóbb fejlesztés! :)

[ Szerkesztve ]

(#59016) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Ha fordítva kötöd be a tápkábelt. Úgyis csatlakozik..! :DDD [link]
Hangfalkábelnél se mindegy hogy lefele vagy visszafele. :D

[ Szerkesztve ]

(#59017) VoidXs válasza Teal'C (#59014) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szóval tudod, hogy mennyit fejlődtek az eszközök zajszűrés terén, és ezért szkeptikusan állsz ahhoz, hogy ki tudnak-e szűrni egy olyan zajt, amit már az első kapcsolóüzemű modellek is ki tudtak? Ez kicsit ellentmondás. Ettől még várjuk a tapasztalataid, ritkán látunk itt olyat, aki meg is tudja magyarázni, mi az, amit tesztel. Sajnos rengeteg, nagyon könnyen megcáfolható írás volt a topikban korábban, például:
[link] - Minden olyan elektronika, amit nem szakbarbár tervez, teljesen aszimmetrikus, és figyelembe veszi, hogy a mágneses erővonalak hogy állnak, így minimalizállja az áthallást. Ezért állnak a crossover áramkörök is látványosan mindenfelé, profi hangszóróknál akár 2-3 nyákon.
[link] - Minél nagyobb a beavatkozási hely, annál nagyobb a beavatkozás mértéke. Az otthoni hálózati szenny elhanyagolható, előttünk már tízezrek szennye benne van.
[link] - Ugyanott bukik, mint az első.
[link] - Ez kicsit extrémebb eredmény, mint a sokszor említett nüansznyiság.
[link] - A föld és a nulla konkrétan összeér valahol, de ez nem lényeg, valóban szedhet fel szemetet. Viszont ha megfordítod a fázist és a nullát, pontosan ugyanaz a kitérés lesz, a föld ofszetjétől függetlenül, mint azt korábban matematikailag beláttuk. Csak időben lesz eltolva, de a földhöz képesti DC ugyanaz.
[link] - Amint megjön az első kondi, megszűnik minden különbség, ami a trafóban van, mert csak pozitív feszültség tölti.
[link] - Lényegében azt írja le, hogy ha nagyon megszenvedsz érte, akkor évek után talán elhitetheted magaddal, hogy ami nincs, az van.
Mindet csak az első hibáig olvastam, tovább nincs kedvem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59018) Teal'C válasza #98221312 (#59015) üzenetére


Teal'C
addikt

"mélynyomóhoz ne sima RCA, hanem rendes szubkábel" ez is pipa ez lemaradt
Az erősítőn fix kábel van a tv kábelét nincs értelme cserélni, az stx pc egy 120w-os adapterről megy nincs sok lehetőség, az xbox onex megint adott.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59019) Teal'C válasza VoidXs (#59017) üzenetére


Teal'C
addikt

Jaj nem ahoz állok hozzá szkeptikusan hanem hogy számít a villa forgatás jelenleg bármit is. Nem mellesleg szerintem sokkal többet árt mikor valaki lehajigálja a hangfalkábeleket a sarokba egymás hegyén hátán aztán úgy ahogy van belefeszíti megcsavarodva egy csatornába vagy padlószegélybe és kimegy egy hanszóróra mondjuk 40-50watt a sorroundra meg 10watt és az itt gerjedő anyag szétvágja a hanzást. Nállam többek szerin csúnya nem esztétikus a kábelezés (nemsoká ja vítom) de egy sincs csavarodva egymáshegyén hátán.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59020) #98221312 válasza Teal'C (#59018) üzenetére


#98221312
törölt tag

Akkor ennyi!

(#59021) mpo válasza Teal'C (#59014) üzenetére


mpo
veterán

Ha a Klipsch R-41M-ről van szó, akkor 80 Hz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#59022) VoidXs válasza Teal'C (#59019) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Természetesen ez sokkal többet árt, mégis megkérdőjelezném, hogy aki hall a megfordított villánál bármit, az hallaná-e ezt. Jó eséllyel nem, hiába egyértelműen mérhető.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59023) #52221184 válasza #98221312 (#59015) üzenetére


#52221184
törölt tag

[link] Ez már belefér a belépőbe?

(#59024) Teal'C válasza mpo (#59021) üzenetére


Teal'C
addikt

Igen arról, de mivel az csak 50watt és max 68hz arra gondoltam hogy 80 nál magasabbra állítom. De akkor marad a 80hz vagy kirakom a konyhába második szobának ide meg vaszek még egy pár r-51m et.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59025) #98221312 válasza #52221184 (#59023) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ez egy remek választás!! :K
Csak pozitív tapasztalataum vannak az Oehblach kábelekkel! Nagyon jó az ár/érték arányuk!

(#59026) VoidXs válasza #52221184 (#59023) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ugyanez kellemesebb (ötöd) áron, pontosan ugyanilyen anyagtulajdonságokkal, csak házimozis blabla nélkül: [link] (OFC az, csak a leírás CCA-ja elírás, az másik tétel, és még fele ennyi).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59027) Teal'C válasza #52221184 (#59023) üzenetére


Teal'C
addikt

Én ezt vettem és bár itt nem írják de a gyártó oldalán fent van hogy oxigén mentes. [link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59028) #09634560


#09634560
törölt tag

Idéntől megváltozik az Onkyok számozása, árukinálata, ami lényeg ezen felül: Dirac Live-ot fognak tartalmazni.. [link] árak ugye csak kb minimum alsó szint de ezt megszokhattuk. Ha a Hangjuk is hozza a pozitiv változást mint ezelőtt két modellel, megérheti megvárni az uj szériát. RZ-t nem teljesen értem első olvasatra de majd rájövök..

(#59029) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Nem házimozi, de talán itt is tud valaki segíteni. Sztereo topicban már kérdeztem, de még nem jött válasz.
Szóval:
Van egy B&W P6 párosom amit egyelőre egy Pioneer SX20 hajt. Alapvetően nincs bajom az erősítővel, de gyanítom a P6ok jobbat érdemelnének és többet is ki lehet belőlük hozni.
Ezért nézegetem már egy ideje a piacot. Egyelőre NAD 326bee-t illetve 355bee-t néztem ki, amik kb egy árban vannak használtan most. Valamint lenne még egy Onkyo a933 is hozzá való tunerrel együtt, szintén hasonló árszinten.
Segítsetek már dönteni melyik legyen. :)
Érdemes e egyáltalán lecserélni a Pio-t vagy annyival nem hoznának többet?
Valaki tud esetleg javasolni valamit erre? :) :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59030) #09634560 válasza gabber01 (#59029) üzenetére


#09634560
törölt tag

NAD 355-öt nem hagynám ki de a 326 BEE-t is rengetegen használnak megelégedéssel.ÉN előbbit hallottam nem magyarhonban: bizony nagyon jó.

(#59031) BBéci válasza gabber01 (#59029) üzenetére


BBéci
titán

A meglévő Pioonerod valóban nagyon kevés hozzájuk, sőt, mindkét NAD-nál jobbat érdemelnek, a harmadikról ne is essék szó!
Olyat keress, amit újonnan 300000 Ft körüli áron adtak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59032) gabber01 válasza BBéci (#59031) üzenetére


gabber01
addikt

Egyelőre ez a keret. Ami újonnan 300e és afölött volt, az ahogy nézem 130+ most.
De ha egy példát tudnál mondani, azzal is sokat segítenél.
Illetve mondjuk egy olyan mivel, mennyivel lenne jobb, mint ezek a NAD-ok. Ezek a NAD-ok csak jobbak legalábbis a Pio-nál nem?
Amúgy ha újkori árát nézünk, az Onkyo volt a legdrágább. :)

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#59033) sylar007 válasza xxxxxxxxx (#58931) üzenetére


sylar007
csendes tag

Köszi a tippet. Azt is nézegettem, de az még odébb lesz. Kb mekkora összegtől beszélgethetünk normális mélysugárzóról?
Mi most JBL 5.1 Surround soundbart fogunk lecserélni, nekem például abban a mély annyira nem tetszett, túl erős volt még legkisebb fokozaton is. Ez legtöbbször abba torkollott, hogy szinte semmit nem értettünk a párbeszédekből, és még csendesebb jeleneteknél is túl dörmögős volt mindenki hangja. És kb ennyi viszonyítási alapom van mélyeket érintve. Itt esetleg tudnál valami tippet adni, amiket szerinted érdemes megnézni?

(#59034) falconn


falconn
újonc

Sziasztok!
Nem tudom ,hogy jó topikban vagyok-e?
Tudna valaki segíteni ?
Van egy AEG SLS 4700 házi mozim de nincs hozzá távirányitó. Az lenne a kérdés ,hogy valaki meg tudná-é mondani melyik univerzális távirányitó kompatibilis vele.
legyen szép napotok!

(#59035) BBéci válasza sylar007 (#59033) üzenetére


BBéci
titán

Ha már Monitor Audio Bronze hangdobozszetted lesz, bátran megveheted hozzá a Bronze szubládát, határozottan jól sikerült darab.

Másik kérdésedre, hogy mekkora összegtől beszélgethetünk normális mélysugárzóról, nem lehet konkrét választ adni, mert nem egyértelmű a meghatározás. Mindenkinek mást jelent a normális.
Lehet kapni 150000 forintért olyat, amivel el lehet mozizgatni, de az alig van feljebb a belépőtől.
Jó példa erre az emlegetett Bronze W10 (6G), ami 220000 forintba kerül és ahogy fentebb írtam, megéri az árát. Viszont a 490000 forintos Silver W12 összehasonlíthatatlanul jobb. Mindkettő normális, de számomra az utóbbi adja meg azt az élményt, amitől filmnézés közben fülig ér a szám. És még annál is vannak sokkal, de sokkal jobbak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#59036) NateDogHUN


NateDogHUN
tag

Segítség kellene merre induljak. A Multimédiás / PC-s hangfalszettek topicból lettem ideküldve.
Meglett az LG cx55 tv-m, ennek javítanám a hangzását, a fő felhasználási terület a filmnézés és lehetőleg kábelmentesen. De ha abszolút nem ajánljátok a kábel mentességet, akkor kiépítettem a csatikat a falra.
Cél lehetne az is hogy később tovább bővíthető legyen, gondolok itt arra hogy most csak két hangfal + a tv mint középső, aztán majd hátsók.
A helység kb. 40 négyzetméter, járólappal burkolva.
Keret most 100 e.
Ezek a bluetoothos monitor hangfalak:
JAMO S 801PM AKTÍV POLCSUGÁRZÓ PÁR
[link]
összekapcsolhatóak erősítő nélkül a tv-vel?
Ha veszek monitor hangfalakat párban +a tv sajátja, azt később lehet bővíteni két hátsóval? Várnám az ötleteket nem értek sajnos a témához. Köszönöm a segítséget!

http://www.natedog.hu

(#59037) jambiyya válasza BBéci (#59035) üzenetére


jambiyya
őstag

Pont erről írják avo-n, hogy az ugrálást valószínűleg "EQ"-val szüntették meg, nem pedig a doboz újratervezésével. Nekem ez annyira nem hangzik jól.
Mondjuk volt 140k leárazva extreme-nél, ott elgondolkodtam egy picit.

(#59038) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Épp center keresgélés közepette vagyok és belebotlottam többek közt ebbe a Quad L-be.
Nekem nem erre van szükségem, de gondoltam belinkelem (jó áron lévőnek és patika állapotúnak tűnik), hátha valakit érdekel. Amúgy állítólag nem árnyékolt mágnesesen.

(#59039) Khaosz55 válasza BBéci (#59011) üzenetére


Khaosz55
addikt

BBéci, szerinted ezen a villás dugón melyik a fázis és a nulla. Többi dugómon mashogy volt jelölve. Én úgy gondolom S=fázis N=nulla.

[ Szerkesztve ]

(#59040) Tamoo válasza Khaosz55 (#59039) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A másik végén az IEC-en általában jelölve van. Multiméter, szakadásmérés.

(#59041) Khaosz55 válasza Tamoo (#59040) üzenetére


Khaosz55
addikt

Fixen van bekötve a végfokba. Nincs másik vége. Ezért vagyok meglőve.

(#59042) VoidXs válasza Khaosz55 (#59039) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha innen nézed, akkor a jobb a fázis. Szemből mindig a földtől az óramutató járása felé.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59043) Teal'C válasza Khaosz55 (#59039) üzenetére


Teal'C
addikt

Pont az a fázis ahol az N van mert az neked nem azt jelöli.
Ha bedugod egy fali konnektorba úgy hogy lefelé áll akkor a bal oldalinak kell lennie ez szabvány. De az hogy a vill szerelő például figyelt-e erre mikor betette a konnektort az már más kérdés. A szabvány szerint mindent úgy nézel hogy balról jobbra, és fentről lefelé a sorrend. A földelés ebbe nem számít bele mert annak mindíg külön kijelölt helye van.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59044) Khaosz55 válasza Teal'C (#59043) üzenetére


Khaosz55
addikt

Villás dugó aljzatban a bal oldali a fázis. Kimértem és a villany szerelő is kötötte be. Ha N a fázis, akkor a dugó vezetéke lefelé fog állni mivel az ajzatban bal oldalt van a fázis ahogy te is írtad.

(#59045) VoidXs válasza Khaosz55 (#59044) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Jól írod, de ugyanezt mondta ő is :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#59046) Quqesz válasza Teal'C (#59043) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szlovákban ez mennyivel 1xűbb. A földelés csak 1 féle képpen van kivezetve

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#59047) Teal'C válasza Quqesz (#59046) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem a kivezetésre gondoltam ha visszaolvasod hanem a sorrendiségre.
Pl ha be kell kötni valamit akkor legtöbbször L-PE-N de van sok készülék pl kínai ahol erre nem figyelnek nem ce minősített stb... és abban L-N-Pe a sorrend. Viszont a dugvillákban ilyen kavarodás nincs mind1 milyen ország szemből a bal oldal a fázis ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#59048) Tamoo válasza BBéci (#59035) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bronz szub szerintem borzasztó vérszegény, én nem ajánlanám senkinek. De a Silver sem lehet egy ár/érték bajnok.

(#59049) Quqesz válasza Teal'C (#59047) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem arra gondoltam, hanem hogy ott 1 féle képpen tudod bedugni, nincs forgatás(max az aljzatban átkötöd) :K

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#59050) Teal'C válasza Quqesz (#59049) üzenetére


Teal'C
addikt

Hát igen, de az angol is ilyen. Sőt abban van bitosíték is külön 13amper

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.