Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) eL Geri válasza nevemnetudd (#79998) üzenetére


eL Geri
őstag

Kezdő szetnek milyen ez a Wilson? Nagyon gagyi?

(#80002) fishme


fishme
tag

Üdv mindenkinek!
Van egy Yamaha rx-v375 erősítőm ehhez keresek két frontot és egy centert,
amire használni szeretném: tv-nézés néha filmezés Netflix stb ritkán zenére is, jó lenne ha sub nélkül is lennének szép mélyhangok.
Jelenleg két eltax frontom van center nincs ennél szeretnék valami komolyabbat.
Keret 100 ezer Ft környéke milyen márkát, típust tudtok ajánlani?

(#80003) b. válasza fishme (#80002) üzenetére


b.
félisten

Tudom ajánlani a T50 Polk Audio frontokat.
van itt az aprón is egy garis pár még, és jófogáson is láttam.[link] lehet kicsit alkudható is.Ahhoz tudsz venni új centert ha nincs használtan: [link]
meglepően jól szólnak az árukhoz nézve.
A subot nem tudják kiváltani természetesen,de elég jól szólnak az alsó tartományban is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80004) hcs57 válasza eL Geri (#80001) üzenetére


hcs57
őstag

Nekem a Sub 12 van, az elég jónak tűnik eddig.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#80005) fishme válasza b. (#80003) üzenetére


fishme
tag

Köszönöm a segítséget! Ez a polk audio milyen minőség mondjuk egy heco victa 700 al szemben? Vagy magnat monitor supreme 802, quadral qlx, mission m33, wharfedale esetleg? Eléggé elvesztem ezek a márkák közt 😀

(#80006) b. válasza fishme (#80005) üzenetére


b.
félisten

Sajnos nem tudom összemérni ezekkel meg hát nagyon építeni sem lehet arra a saját füleden kívül mi tetszik neked :) Amiket írtál azok között vannak már régebbi hangfalak. Polk amerikai gyártó a T50 tavaly kifutott sorozat, elég jó értékelésekkel. Ezt személyesen is hallottam és állítottam be, ár/ értékben szerintem nagyon jó kis cucc belépő kategóriában.
Hecoról jókat halottam a hifis fórumban,de nem halottam még személyesen egy típust sem tőlük..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80007) tranceplanet válasza fishme (#80005) üzenetére


tranceplanet
addikt

Wharfedale Diamond és az Evo széria nagyon jók, Quadral szintén csinál jó cuccokat. Ezt amit írsz amúgy egyöntetűen nem lehet kijelenteni, hogy melyik márka milyen minőségű, mert amiket felsoroltál márkákat, vannak belépő és felsőbb kategóriás cuccaik is. Részemről a Polk és a Quadral és a Wharfedale is ajánlott. Viszont lehetnek márkára és sorozatra jellemző hangkarakterek - "signature" , ami nem mindenkinek jön be.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#80008) embe


embe
nagyúr

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#80009) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Klipsch RP160m, illetve RP600m II helyett más/jobb alternatíva?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80010) b. válasza Vhiktor (#80009) üzenetére


b.
félisten

MA bronze 100 ,esetleg Silver, ha Pénzbe belefér. ezek is komoly méretekkel és hangzással bírnak,de az RP160 M eléggé egyedülálló, ha szereted a Klipsch hangzást.Nekem is 160 Volt, a Bronze 100 is hasonlót tud ,de a Klipsch mozira jobb volt. MA Silver azért más kategória már.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80011) Vhiktor válasza b. (#80010) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kizárólag csak mozi.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80012) Quetz válasza Vhiktor (#80009) üzenetére


Quetz
őstag

Javaslom megtekintésre az Erin's audio corner videoit, kezdve a 2023-as ajánlással. Rengeteg hangfalat tesztel Klippel scannerrel mindenféle árszinten.

(#80013) Vhiktor válasza Quetz (#80012) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ismerem. :R
Ezt a videóját még nem láttam.
De nem kifejezetten a 2023as kiadosk érdekelnek, felőlem lehet régebbi is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80014) Quetz válasza Vhiktor (#80013) üzenetére


Quetz
őstag

Azért dobtam be, mert sokkal jobb mint azt olvasni, hogy XY-nak mi tetszett. Én nem ajánlok tőle semmit, mert mindenki más szempontok alapján válogat, amiket én nem ismerek.

(#80015) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Most, így új év alkalmából bedobnék egy, már többször megrágott csontot.
Bi amp (nem bi wired) üzemben használva, többet kapnék-e hangban egy Arcam AVR21+ B&W 703 S3 párostól?
Régebbi Supra kábeleimet cserélném le a szetthez méltóbb madzagolásra. Emiatt fontos lenne, hogy milyen irányba tegyem meg az első lépéseket.
Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Esetleg létezik olyan, hogy milyen kábelt "szeret" egy adott erősítő-hangszóró páros?

köszi

(#80016) I'am Dony válasza a347 (#80015) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem hallottam még együtt őket, de nem hiszem, hogy többet kapnál. Egy gyengébb AVR-nél inkább lenne létjogosultsága.

(#80017) a347 válasza I'am Dony (#80016) üzenetére


a347
aktív tag

Hm. Én meg pont fordítva hallottam…
Mármint, hogy komolyabb cuccoknál jön ki a hatása.

(#80018) BBéci válasza a347 (#80017) üzenetére


BBéci
titán

Felesleges pénzkidobás dupla mennyiségű kábelt venni.
Inkább vegyél az adott összegből egy fokkal jobb szimplát!
Mindjárt jönnek azzal, hogy a kábelek nem befolyásolják a hangot. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80019) I'am Dony válasza a347 (#80017) üzenetére


I'am Dony
őstag

Valós 90 W általában mindenre elég. Nem gondolom, hogy a magasokat szükséges lenne külön 90 W hajtani.

(#80020) Justsuj


Justsuj
újonc

Valaki tudna segíteni, hogy honnan tudnám legolcsóbban, mo-i házhozszállítással megrendelni külföldről ezeket:
Denon S660H
Polk T50 párban
Előre is köszönöm!

(#80021) Daffni2 válasza Justsuj (#80020) üzenetére


Daffni2
addikt

Polk T50 [link] Hardver aprón 75 000 Ft
Van néhány Denon is magasabb kategóriájú mint az S660

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#80022) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Na akkor én meg jövök a talán legamatőrebb kérdéssel :D Kérlek ne kövezzetek meg!

Vesz az ember x méter 2.5-ös hangfalkábelt. Azt hogyan kell csatlakoztatni a hangfalba és az erősítőbe?
Kései tini koromban, amikor volt egy jó erősítőm (Technics) és vacak hangfalaim, akkor a sodor kábelt csak csupaszon fogattam be az eszközökbe. De most meg látom, hogy van erre valami “banán” ? csatlakozó :Y

(#80023) Quqesz válasza eL Geri (#80022) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha nem szedegeted ki sűrűn, akkor a sodrás még mindig jó. Nekem is úgy van berakva.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#80024) Justsuj válasza Daffni2 (#80021) üzenetére


Justsuj
újonc

A Polk szinte ennyi kint új árban + hazaszállítás.

Mi történt tavaly október környékén? Ahogy nézem az árukeresőn a Polk hangfalak árai beduplázódtak.
Van rá esély, hogy visszaesnek az árak?
Vagy valami akció lesz így év elején?

[ Szerkesztve ]

(#80025) lezso6 válasza BBéci (#80018) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kábelek befolyásolják a hangot: ha kihúzod kábelt, akkor nem szól.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#80026) Krissz156


Krissz156
csendes tag

Sziasztok!

Használ vagy hallgatott már valaki esetleg Teufel ultima hangfalakat?

Van egy egész jó külsővel rendelkező kis 5.1 es szett 650€ ért.

https://hu.teufelaudio.com/ultima-40-surround-51-set-105789000?v=105789002

Hifi.de egész jó véleménnyel van róla.
Nem tudom hogy ennyi pénzert van e ennél komolyabb szett akár használtan is.

Köszi a segítséget! :)

(#80027) Krissz156


Krissz156
csendes tag

Plusz még egy kérdés! :D

Ezek közül az erősítők közül kiemelkedik valamelyik tudásban, hangzásban? Vagy nagyjából azonos szintű mindegyik?

Onkyo TX-NR6100M2
Denon AVR-X2800H
Yamaha RX-V6A
Marantz Cinema70s

Marantz-nál kicsit furcsának tartom a 7x50w-ot...

Nagyjából egy árkategória mind.

Köszi előre is! :)

(#80028) I'am Dony válasza Krissz156 (#80027) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezek közül a Yamahát választanám egyértelműen a YPAO R.S.C. miatt.

(#80029) proci985 válasza Krissz156 (#80027) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Sony TA-AN1000 modellre neznek meg ra, akcio nelkul 1000 euro korul. plusz nezz ra be es kimenetekre

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80030) Krissz156 válasza proci985 (#80029) üzenetére


Krissz156
csendes tag

Sajna az már 820€ áron van, ami egy kicsit sok már nekem...
A Yamaha 530€ ára sokkal barátibb. :)

(#80031) proci985 válasza Krissz156 (#80030) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

yamaha mondjuk eleg minimalista az egy HDMI kimenetevel. ha projektorozol az altalaban nem eleg.

egyebkent featurelistara elegge hasonloak, tudasra is. a Marantz kevesebbet tud csatornankent, de az egy slim erosito.

ha jol emlekszem a yamaha a szeriabol a legkorabbi, es a HDMI 2.1 tamogatas finoman szolva is igergetes szinten maradt. szoval arra nezz ra ha fontos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#80032) VoidXs válasza proci985 (#80031) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az egy HDMI kimenet nagyon gyorsan orvosolható egy 3000 forintos splitterrel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#80033) Quetz válasza eL Geri (#80022) üzenetére


Quetz
őstag

A kérdés nem amatőr, de hogy nem googliztál rá, az igen. A kérdésre a válasz:
Youtube: HiFi Kezdőknek 1: Hangfalkábel csatlakoztatás és banándugók

(#80034) Quetz válasza a347 (#80015) üzenetére


Quetz
őstag

A korrekt válasz: A Bi-amp felesleges, hacsak
- A hangfal nem rendelkezik beépített hangváltóval
- Aktív váltást akarsz megvalósítani DSP-vel.

Nincs méltóbb kábelezés. A drágább kábelek azért kerülnek többe, mert cifrább anyagba burkolták azokat nagyobb számot írtak az árcédulára. Gyakori, hogy az olcsó és drága kábel egy gyártósoron készül, majd a vevői specifikáció szerint burkolják be azokat, mint pl. az alábbi példa is mutatja:

(#80035) b. válasza proci985 (#80031) üzenetére


b.
félisten

Megoldották,fent van az oldalukon az érintett sorozatszámok amiknél nem működik
H a a tulajo elrendezték anno a régieknél is lehetséges hogy meg van oldva. Az enyém is ilyen ingyenes panel cserét kapott.
A Yamahát javaslom Marantz Slim-mel szemben , az a butított bemérő metódus igazából semmire nem jó, jobb hangzás fog kapni az RXV6 tól.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#80036) fishme


fishme
tag

Üdv mindenkinek és buék!

Egy taga harmony tav 606 se 5.0 plusz egy tsw 90 aktív mély megér 160ezret? Nagyon szép állapot alig használt illetve akinek van ilyen mik a vélemények róla film plusz zene téren?

(#80037) VoidXs válasza fishme (#80036) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez nagyjából az új ár fele, ennyiért nem nagyon találsz teljes 5.1 szettet, szóval megéri.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#80038) a347 válasza Quetz (#80034) üzenetére


a347
aktív tag

Hű ez úgy hangzik, mint amikor más elektronikai eszközöknél is elhangzik a varázsmondat. Ugyanazon a gyártósoron készül…
Ugyanabba a fazékba, ugyanazon a tűzhelyen is lehet szar és jó kaját is készíteni.

(#80039) fishme válasza VoidXs (#80037) üzenetére


fishme
tag

Köszönöm szépen! És hangzásban, minőségben is megéri vagy esetleg keressek más szettet heco vitas, victus wharfedale pl 160 bol azért ezeket is össze lehet válogatni max aktív mély nélkül.
Esetleg ez a taga is jó lesz belépő szintén? Jelenleg eltax universe van gondolom azért a taga is előre lépés lenne.

(#80040) Azteeek válasza a347 (#80038) üzenetére


Azteeek
tag

Anno Győrben a philips gyárba is úgy készültek a DVD meghajtók, hogy mentek a soron és csak más előlap került rájuk ;)

(#80041) Vhiktor válasza Azteeek (#80040) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én autóiparban tudom ezt megerősíteni, hajszál pontosan ugyanaz az alakatrész ment az opelbe, mercibe, bmw-be, suzukiba, egyszerre is gyártották őket, szóval nem volt gép átállítás semmi :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#80042) VoidXs válasza Azteeek (#80040) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A RAM piacnak ne nézz utána, a teljes világ ellátmánya egyetlen sorról jön le. :D

Vhiktor: A prémium autó audio pontosan ugyanígy működik, maximum néhány gyártói kérés és a kalibráció más.

fishme: Nem éri meg a mélynyomó léte kárára minimálisan javítani és még rá is fizetni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#80043) eL Geri


eL Geri
őstag

Miújság a vezeték nélküli (5.1.2-es) erősítő és hangfalak terén?

Gondolom, hogy árban a csillagos ég, de ki az alja? Illetve nincs pl. zavaró késleltetése?

Főleg a hátsó és felső hangfalakra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#80044) VoidXs válasza eL Geri (#80043) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem tudom, hogy a Sony-n kívül van-e gyártó, aki nem noname ebben a témában. A JBL-nek van esetleg wireless 5.1.4 soundbarja, de az pattintós, nem ajánlott. Egyébként egyik sem elborult árú. Mivel mindkettő saját protokollos rádiós megoldás, a késleltetés minimális.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#80045) attiss66


attiss66
senior tag

Ez majd a házimozi kalibráláshoz kell:

"Fontos! Minden esetben Direct Sound (DS) hangkimenetet válasszunk, mert pl. a WASAPI és ASIO is „kikerüli” az EQ APO-t, a benne lévő beállítások nem futnak le."

ez mi, a direct sound hangkimenet?

(#80046) VoidXs válasza attiss66 (#80045) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nem piszkálod, akkor az alapbeállítás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#80047) Ger_man válasza eL Geri (#80043) üzenetére


Ger_man
senior tag

De mi az értelme, ha úgyis 230V-ra kell kötni őket? Okés van olyan Sony ami aksis, de csak 10 órát tudnak, fogod magad és egyenként töltögeted... sok értelmét én nem látom. Talán a sub-okra még azt mondom van értelme (egyszerűbb egy picivel a pozícionálás), de csak 1 kábellel kevesebb lesz a gond, a 230V megmarad ott is természetesen.
Talán ha nem tudod ideális helyekre rakni a hátsókat, és a kalibrációval javítod ki. :U

Vagy legalább növelték volna a csatorna számot pl az SA-RS5-tel, ami visszapattanós is, pl párosítva a TA-AN1000-sel, de nem, marad 7.2 a maximális csatornaszám. Persze értem h ennyit tud az erősítő tök mindegy h wireless, vagy sem, ha 7 csatornát kezel, akkor 7 csatornát kezel az erősítő.

(#80048) embe válasza Krissz156 (#80026) üzenetére


embe
nagyúr

Kérdezd a kollégát! Ő vásárolt, de ha jól emlékszem vissza is küldte.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#80049) lenox válasza proci985 (#80031) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem a regiekben nincs csak meg a HDMI 2.1 tamogatas, de azokat is upgradeltek ingyen, aki kerte. Ami most ujkent elado, hacsak nem par eve van a raktarban, akkor mar tuti, hogy az uj. De ezt egy firmware verzio ellenorzessel meg lehet nezni.

(#80050) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy nagyon láma kérdésem volna. Denon S950H-m van, és egy AKG K935 fejhallgatót csatlakoztatnék (PS5-höz használnám főként). A vevőt RCA vagy jack csatival is lehet csatlakoztatni, manual szerint ha az eszközön, amihez csatlakoztatnám, van RCA, akkor az a preferált. Melyik bemenethez kellene csatlakoztanom? A Phono Audio In-hez, vagy pl. a CD audio In-hez? Ha a jack-el csatlakoztatom, akkor egyszerű, mert elől bedugom a Phones csatiba és kész, az világos. De gondoltam, ha az RCA ajánlott, akkor azt használom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.