Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) VoidXs válasza m3ss (#72899) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor kezdem: árnyékolt RCA pár 1600-ért, vagyis 800/kábel. Várom a hibáit/selejtinfóit.

Zigi: Az csak egy kiugró példa volt. Az Oehlbach is ugyanabból a hazugságból él és még kisebb mennyiségben is gyárt, mint az AQ.

Várom, hogy a linkelt miben rosszabb, mint az Oehlbach, merthogy megbízhatóságban sokkal jobb. A boltot meg tudod kérdezni, hogy melyik kábel milyen arányban kerül hozzájuk vissza, az eredményt én tudom, de nekem nem hiszel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72902) Zigi válasza VoidXs (#72901) üzenetére


Zigi
senior tag

Első hiba nem kapható..... :DD

(#72903) Quqesz válasza Zigi (#72897) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csatlakozom. Emlékszem, mikor régen sorra vettük a piros/fekete hangfalkábelt. Szerelni xar volt, mert vastag és nehezen sodorható szálak voltak benne. Meg a hiradástechnikai boltban az rca dugók, amit lelkesen otthon forrasztgattunk kisebb-nagyobb sikerrel. Persze ezzel is szólt a vidi.
Most megveszem inkább neves gyártó belépő kategóriás szerelt kábeleit, mert az csak jobban van szerelve, csak ofc, könnyebb hajlítani/elvezetni (és nem húskampónak, mert olyan merev), jobban van forrasztva. Mivel ezeket a kábeleket az ember nem évente cseréli általában, sokat 1x kell csak megvenni.

VoidXs
ilyen kábelem van is asszem. Nincsen vele baj. Viszont a bolt hagy kivánni valót (csepelen egy kádárkocka kapuján adják ki az árut, már ha van éppen nem csak a felületen).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72904) Khaosz55 válasza #62435328 (#72894) üzenetére


Khaosz55
addikt

Írtam is hogy nem tudom mennyibe kerül a kábel. Elfogadható árú teljesen ok, de méregdrága kábel értelmét nem látom, sub esetében nagyobb javulást lehet elérni egy mindisp+mikrofonnal.
Ennek ellenére nekem is van drága és nagyon olcsó kábel a rendszeremben... Azt, hogy hallom-e a különbséget egy sub jel kábel esetén azt nem akarom kifejteni. Annyit mondok, hogy mérhető különbséget nem láttam.

(#72905) VoidXs válasza Zigi (#72902) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor itt egy kicsit drágább (1500). Ilyenem nincs, és nem ismerem a visszaküldési arányát, de meg merem kockáztatni, hogy legrosszabb esetben is egyenlő az Oehlbach-al, de inkább kisebb. Kérdezd csak meg a boltot, ők mindkettőt árulják.

Quqesz: én MM-ban vettem, de csak itt találtam online.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72906) Quqesz válasza VoidXs (#72905) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Amúgy mind1, az összes kábelt kínából hozzák, csak max van 1-2, amit eu-ban raknak össze a csatlakozóval. Volt nálam ez a fekete/piros, somogyi, noname, gale, oelhbach, hama, inakustik. Kb mind made in china.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72907) VoidXs válasza Quqesz (#72906) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Annyi azért szokott lenni bennük, hogy csak az anyag jön onnan, de nem ott szerelik össze. Sokaknak az iroda fele gyártósor. Ennyiben valóban "prémiumabb", csak semmit nem ér, amikor máshol jobb a minőségellenőrzés. Azon dől el a minőség, nem azon, hogy hol rakják össze.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72908) Phülöp válasza Quqesz (#72903) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem külön projekt a hangfalkábel: a nyers kábelt cimbora hozta az USA-ból, amikor jött hozzánk látogatóba, a sarukat és banándugókat az aliexpress-en lőttem, a harisnya egy német kis manufaktúra terméke, a kábelelválasztót (vagy mi lehet ennek a cuccnak a magyar neve, ami a kábel nyakán ül, ahogy elágazik, angolul splitter) meg én magam faragtam ráérő időmben.
Nem csilliárd, nem alsó polcos, ellenben élveztem az alkatrészek kiválogatását (eltartott egy darabig). A szerelés még hátravan, mert a bútor csak pár napja érkezett meg az erősítő/center fogadására, addig meg nem volt mihez belőni a kábelhosszt.
Jah, és húskampó. :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72909) VoidXs válasza Phülöp (#72908) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az IKEA-effektus egy nagyon jó dolog.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72910) Dorian válasza tomisanzero (#72889) üzenetére


Dorian
félisten

Vagy egy csomót utánaolvasol, tanulsz, tapasztalsz, veszel egy mikrofont mérsz, helyesen kiértékelsz...
Vagy fizetsz szakembernek egy húszast aki mér kiértékel és megmondja mit, milyent mekkorát és hová tegyél.
Magukat a paneleket simán le lehet gyártani full DIY-ben, ahhoz nem kell semmi tudás, ha a dőltbetűsek már ismertek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72911) Phülöp válasza Phülöp (#72908) üzenetére


Phülöp
addikt

Amikor próbálsz túlzásba esni, és sikerül:

DIY MOGAMI 3104 bicable (L:2m, D:16mm)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72912) Melorin válasza Melorin (#72795) üzenetére


Melorin
addikt

Hehe, ma jött meg a sub és ennek is pont az a baja mint a tavalyi, akkor még V1 verziónak...

(#72913) Khaosz55 válasza Melorin (#72912) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ne már. Komolyan mondom hihetetlen.... Kicserélteted, vagy leteszel végleg a Monolith-ról ?
Mi is volt a gond? Kis hangerőn recseget, fura hangot adott ha jól emlékszem ?

[ Szerkesztve ]

(#72914) Melorin válasza Khaosz55 (#72913) üzenetére


Melorin
addikt

Leteszek a Monolithról. A fene, pedig azt hittem letudtam a sub kérdést... Most agyalhatok, hogy mi legyen helyette.
Kaffog, ugat a hangszóró a normál ütem mellett. Mintha szabadon lengene a tekercs fékezetlenül és végállásba ütközne, vagy nem is tudom hogy magyarázzam el. De a videóm még megvan róla, ugyanaz most is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#72915) Khaosz55 válasza Melorin (#72914) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ha jól tudom most nem ugyan azt a típust vetted, és másik hangsugárzó is van benne ?
A videón egyértelmű, hogy valami nem emel, ráadásul még meg sincs kergetve igazán.

(#72916) Melorin válasza Khaosz55 (#72915) üzenetére


Melorin
addikt

10" most is de ez elvileg teljesen más konstrukció, a hangszóró is más.
Így van, alig hallhatóra le kell tekerni ahhoz, hogy szinte egyáltalán ne halljam ezt a gusztustalan torzítást, de még akkor is hallatszik picit.

(#72917) VoidXs válasza Melorin (#72914) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

57 Hz-en van egy kegyetlen THD-d, erre még csak nem is lehet azt mondani, hogy "jó, akkor levágom HPF-fel". Esetleg lyukszűrő?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72918) SPEA válasza Melorin (#72912) üzenetére


SPEA
aktív tag

Nabammeg.. az nagyon kemény, meg a régi videód is.
Lehet másik nevén, másik szállítási címre kellett volna kérni és akkor lehet véletlen jót küldenek :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#72919) Melorin válasza VoidXs (#72917) üzenetére


Melorin
addikt

Ugye nem komolyan kérdezed, hogy akarok-e lyukszűrőzni egy gyárilag hulladék subot aminek mindenféle szűrő nélkül is tökéletesnek kéne lennie?

Egyébként élőben is ugyanolyan a hangja mint a videón, véletlenül se higyje azt senki, hogy a telefon mikrofonja clippel.

[ Szerkesztve ]

(#72920) powerup2 válasza Melorin (#72919) üzenetére


powerup2
addikt

Ez egy szar ennyi igazi minőség ....

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#72921) VoidXs válasza Melorin (#72919) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tudom, hogy nem, hiszen abból a hangsávból találtam ki a frekit, nem lehetek fülre ilyen pontos. Ez így megint refund.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72922) Gino20 válasza fecke78 (#72883) üzenetére


Gino20
őstag

"Soundbar topic : 11.1.4. soundbar veri a mozit ..."

Senki nem állított ilyet. Még a neked válaszolok is a helyén kezelték a kérdést az adott (SB) topikban :((( . Nem értem minek a ferdítés :(((

(#72923) powerup2 válasza Gino20 (#72922) üzenetére


powerup2
addikt

soundbar veri a mozit az erős kifejezés

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#72924) hash99 válasza powerup2 (#72923) üzenetére


hash99
senior tag

Én simán felkapok egy soundbart és elverem vele mozit, szóval az állítás helytálló :D mozit nehéz lenne felkapni és elverni a soundbart :W

(#72925) tomisanzero


tomisanzero
tag

Sziasztok.
Úgy néz ki AVR nélkül maradtam. Szóval kérdésem lenne mit nézzek használtan klipsch r820f mellé, ami megállja a helyét sztereóban is zenére és majd ha meglesz a többi komponens is mozira. Denon 2113 volt, legalább ennyit tudjon kényelmi funkciókat tekintve, hangban nyilván többet és nem ragaszkodom a márkához feltétlenül, bár bajom sincs vele. Árát tekintve 150 környékén jó lenne megallni, de rugalmas vagyok.

(#72926) VoidXs válasza tomisanzero (#72925) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nemrég volt szó a másik topikban egy 120-ba kerülő A1010-ről, az nagyon megéri.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72927) Zigi válasza Melorin (#72919) üzenetére


Zigi
senior tag

Ennyire nem lehetsz szerencsétlen. Tuti nem nálad van valami hiba?

(#72928) tomisanzero válasza VoidXs (#72926) üzenetére


tomisanzero
tag

Az nem tud 4K-t, HDMI 2.0-t, ha jól látom. PS5, 4K TV miatt szükségem lenne rá (gondolom én).

(#72929) VoidXs válasza tomisanzero (#72928) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor A830.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72930) Melorin válasza Zigi (#72927) üzenetére


Melorin
addikt

Én is erre gyanakodtam, de a kolléga is így járt: [link]

(#72931) Zigi válasza Melorin (#72930) üzenetére


Zigi
senior tag

Tényleg így már emlékszem, de hogy a v2 ugyanezzel szenved, ez azért kiveri a biztit.

(#72932) VoidXs válasza Zigi (#72931) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Már az is, hogy a v1 is. Ha az egész országban 3 ilyen eset lenne, azt mondom, oké, erre van a garancia, de hogy egy embernél 3...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72933) Melorin válasza Zigi (#72931) üzenetére


Melorin
addikt

Teljesen érthetetlen számomra ez az egész. Ha konstrukció hibás, hogy lehet ugyanaz a baja az új generációnak is? Plusz ha konstrukciós, más a neten miért nem futott bele ebbe a hibába csak mi ketten, összesen 5db mélyládával?
Ha meg egyedi hibáról van szó, hogy lehet, hogy 5x ugyanez a hiba történik meg, és ebből az 5db-ból 3 típusnál is ugyanaz (10" v1 + 10" v2 + 12" v1)
User error sem lehet, mert más mélyláda nem produkálta ezt a hibát sem nálam sem Tamoo-nál.
Akkor mi a helyes válasz?

(#72934) ctrlaltdel13 válasza Melorin (#72933) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Magyarba csak a selejtet küldik.🤔

(#72935) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#72934) üzenetére


Khaosz55
addikt

Gondolom központi EU raktárból megy ki a cucc, ott meg nem válogatnak.

(#72936) CragON


CragON
aktív tag

Milyen tv szekrényetek van?
7 készülékem van amik a tv szekrényen/ben vannak és hamarosan jön a 8.
Lassan már nem férek…

(#72937) BBéci válasza CragON (#72936) üzenetére


BBéci
titán

Saját terv alapján asztalossal készíttettem, 8 készülék fér el benne, két nagy (elő- és végfok) és hat lapos, lejátszó méretű. MDF-ből, bükkfával furnérozva, cseresznyeszínre pácolva.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72938) Zigi válasza Melorin (#72933) üzenetére


Zigi
senior tag

Nekem is ctrlaltdel13 felvetése jutott eszembe, de mivel a futárt ők fizetik vissza, nem éri meg megint rosszat küldeni. Esetleg valami az elektromos hálózatban, szünetmetes táp, mosógép, vagy közel laktok a trafóházhoz :) valami elektromos zajra gondolnék, amire érzékeny a sub. Egyszerűen tönkremenne a cég ha csak selejtet gyártana.

[ Szerkesztve ]

(#72939) krx21 válasza BBéci (#72937) üzenetére


krx21
nagyúr

Jöhet egy fotó… :K

(#72940) tomisanzero válasza krx21 (#72939) üzenetére


tomisanzero
tag

Épp írni akartam, hogy jöhetne egy kis fotó dömping, kinek milyen setup van. Csak úgy otletmerites gyanánt.

(#72941) CragON válasza BBéci (#72937) üzenetére


CragON
aktív tag

Jól hangzik, jöhet a fotó :)

(#72942) Quqesz válasza Khaosz55 (#72935) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nem válogatnak, jobb oldal A kategória, mehet nyugat-európába, bal oldalt B kategória, az mehet keletre. De ezen belül csak leveszik... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72943) Khaosz55 válasza Quqesz (#72942) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem hiszem, hogy megoldható tömeggyártásban nagy költségek nélkül, ha meg tényleg, akkor elég gáz, hogy ilyenre is szánnak időt ahelyett, hogy normális legyen a termék. Bár az élelmiszernél működik ez a módszer az EU-ban.

(#72944) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#72943) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pont ebből gondoltam erre következtetni, én is.

(#72945) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#72944) üzenetére


Khaosz55
addikt

El nem hiszem, hogy QM-en ez normál esetben átmegy. Ha meg átmegy, akkor vagy nincs QM vagy tényleg szemet hunynak felette.

(#72946) VoidXs válasza Khaosz55 (#72943) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A gyengébb modellek sok gyártónál konkrétan a selejtek más dobozban. Ugyanez érvényes rengeteg termékre, akár elektronikára is, például egy RTX 3070 egy selejtes 3080, a hibás részeket kiiktatva.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72947) tothjani81 válasza VoidXs (#72865) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi a linket. Elolvastam es nagyon sokat olvasgattam már a kábelekről. Tisztában vagyok vele, hogy nem minden rendszert lehet egy *jó* kábellel javítani. Ez esetben nem ez történt. Egy no name egyszerű olcsó kábelt használtam eddig ez volt nem akartam rá költeni. Megrendeltem az említett kábelt emagról easyboxba oda vissza ingyenes így kockázat mentes a dolog. Csak kicseréltem a kábelt és nem is tudom hogy fogalmazzak de a sub teljesen más lett. Nem mondom hogy hangosabb vagy ilyesmi de az biztos hogy dinamikusabb. Rendeltem Norstone kábelt is a frontokhoz mert azok is vacaknak mondható kábellel vannak összekötve ott is kíváncsi vagyok hallható e majd a változás.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72948) Khaosz55 válasza VoidXs (#72946) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok, de gondolom nem pixelesedik be a kép vagy fagy le a VGA, ha 3070 van gépbe, amit kell az tudni fogja. Ha jó tudom chip gyártásnál van szórás, ami jó sikerül megy a csúcskártyába ami nem annyira jól az meg visszafogott órajellel megy az alacsonyabb szériába. Ez itt más tészta, a termék már 3X rossz és más vevőnél is volt többször ilyen probléma. Melorin-nál ez 100% hibaarány :( .

(#72949) Dorian válasza tothjani81 (#72947) üzenetére


Dorian
félisten

Az a lényeg, hogy neked tetszik. Élményt akarunk kapni a mozitól, ha ez hozza, hát ez hozza.
Tegnap féktárcsákat és fékbetéteket cseréltettem a kocsimon és esküdni mernék rá, hogy most jobban megy. Akkor is, ha tudom, h semmi köze nem lehet hozzá :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72950) tothjani81 válasza Dorian (#72949) üzenetére


tothjani81
senior tag

Próbálkozom. Szeretek leülni halgatni egy kis Jazz vagy Blues muzsikát mert megnyugtat. A mozi kikapcsol legalább arra a kis időre kikapcsolok és semmi sem érdekel csak a zene /mozi. :DD

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.