Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) skippper válasza #62435328 (#64999) üzenetére


skippper
senior tag

Arra gondolok, hogy nagyon sok törvény kezeli a fair tradet, reklámszabályokat, stb. Nem lehet csak úgy fűt fát ígérni objektív bizonyítékok nélkül ("Hifi rendszerben használva a standard kábelekhez képest jobb 3D színpad, tisztább hangzás." - szól a leírása). Sorra büntetik a telekommunikációs cégeket is, amikor összevissza hazudnak a 4G-5G lefedettségről meg teljesítményről, csak még így is bőven megéri nekik hazudni, mert a bünti eltörpül a marketing értéktől.

(#65002) skippper válasza Morris (#65000) üzenetére


skippper
senior tag

Ezekre gondolok speciel (nem is 6, hanem már 7 számjegyű :) lemaradtam a minőségi kábelek piacán), nem az ésszerűen árazott premium motyókra.

(#65003) Quetz válasza skippper (#64997) üzenetére


Quetz
őstag

Olyan emberekről beszélünk, akit a tudományos módszertanok hidegen hagynak. Ha nem így lenne, akkor nem eladóként tevékenykednének egy boltban, hanem mondjuk mérnökként a NASA-nál. Így viszont jó eséllyel nem marad más számuka, mint a céges fejtágítók, meg a kötelező kvóta, amit havonta hozni kell. A legnagyobb luxus, amikor nem megélhetési alkalmazott vagy, hanem azzal foglalkozhatsz amit szeretsz, és még fizetnek is érte.

Valószínűleg itthon is büntetnének, csak senki nem jelenti fel őket.

[ Szerkesztve ]

(#65004) #54655232 válasza skippper (#65002) üzenetére


#54655232
törölt tag

[link] és ez? :DDD :DDD Még szerencse hogy az ár egy párra vonatkozik. Én kérek elnézést. Nem véletlenül tartják, hogy a pénz elveszi az emberek eszét. :))

(#65005) I'am Dony válasza skippper (#65002) üzenetére


I'am Dony
őstag

A végeredmémy az, hogy nem veazed észre egy jó közepes rendszerben sem a külömbséget a 4, 5, 6😊 9es között. Az EQ és a szobád nem teszi hallhatóvá :R

(#65006) #62435328 válasza Quetz (#65003) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nekem mindig mindenhol azt mondták vigyem haza letét ellenében, sőt erölködtek, hogy ne vegyem meg vakon.

Te tapasztaltál hasonlót? és ha igen, hol? Tényleg érdekel, milyen kábelt vettél?

(#65007) Dorian válasza #62435328 (#65006) üzenetére


Dorian
félisten

Mert nagyon jól tudják, h a legtöbben meggyőzik saját magukat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65008) #54655232


#54655232
törölt tag

Na csak vettem 1 masm falikonzot a meglévőhöz mert a hátsóknak fontos a bedöntés. Előre meg rendeltem az ikeából kisméretű 2000ft-os lebegőpolcot. Így legalább forgatni is tudom ha lesz rá szükség.

(#65009) Morris válasza skippper (#65002) üzenetére


Morris
veterán

Jaaa, ez vicckategória.

(#65010) #54655232


#54655232
törölt tag

Szerintetek megmerjem ezt venni? [link]
Vagy csak elrontaná a yamaha 3010 hangját vagy a beállítást.
Megjött a válasz a yamaha forgalmazójától és rendelhető a gyári bemérő mikrofon csak most nem lesz 18ezrem esetleg a köv hónapban. :R

(#65011) #54655232 válasza #54655232 (#65004) üzenetére


#54655232
törölt tag

Mondjuk ennyi pénzért már csinálhatták volna a villákat a saját anyagából is. Tiszta ezüst a végére meg rátolják a rezet. :DDD

(#65012) Quetz válasza #62435328 (#65006) üzenetére


Quetz
őstag

A streamaudio-ban olyan 25k körüli USB kábelt kínáltak otthoni kipróbálásra. Mosolyogtunk és ennyiben maradtunk.
Kábelezésem ipari, Van Damme blue.

(#65013) #62435328 válasza Quetz (#65012) üzenetére


#62435328
törölt tag

Na de akkor csak nem akartak rád sózni semmit látatlanban.. :D
Persze igaza van Doriánnak, hogy meggyőzik magukat az emberek, mondjuk én volt hogy hallottam, volt, hogy nem.
Egyszer elhoztam egy AQ rca-t, és az 1500ft-os inakustikkal volt egy szinten, a Black Lab szub kábel konkrétan megtört, bár nem tudom miért mert nem érte semmi.

(#65014) ilovedigweed válasza #62435328 (#65013) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Én egy Audioquest Golden Gate kábelt küldtem vissza, mert a Kácsa 12000 Ft-os szerelt kábellel szemben nem volt jobb. Van még egy AQ Black Lab szub kébelem, eladom és soha többet AQ.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#65015) Quetz válasza #62435328 (#65013) üzenetére


Quetz
őstag

Az eladók hihetetlen kreatívak tudnak lenni:
- Az Alleban két marokra fogta a centi vastag kábelt, és flexelt, hogy milyen masszív, mennyire nehéz hajlítani, mennyire tuti a minőség. Nekem meg csak az járt a fejembe, hogy milyen jól fogja majd kitépni a csatlakozót a hifi hátából :)
- Az Aréna plázában a Panasonic boltban tenyérrel ütötte a kiállított plazma képernyőjét, hogy prezentálja mennyire ellenálló lesz a gyerekekkel szemben.

(#65016) BBéci válasza ilovedigweed (#65014) üzenetére


BBéci
titán

Van Golden Gate a rendszeremben, de csakis azért, mert kaptam. Pénzt nem adtam volna érte. Szubkábeleik közül a Husky nagyon jó, a Wolf kiváló, de brutálisan sokba kerülnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65017) BBéci válasza Quetz (#65015) üzenetére


BBéci
titán

10 éve, Panasonic termékbemutatón egy szerkezetet állítottak a tv elé, amiben egy kart a végére szerelt gömbbel lehetett a kijelzőhöz csapni. Ezzel demózták az ütésállóságát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65018) ilovedigweed válasza BBéci (#65016) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Kácsa lesz majd az is.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#65019) fehér_ember válasza ilovedigweed (#65014) üzenetére


fehér_ember
addikt

Analóg kábelem még nem volt tőlük, de egy alap digit koax nem tűnt rossznak, illetve tudon hogy már részben letűnt korszak, de a firewire kábeleikkel nagyon meg vagyok elégedve. Ott több másnál, oehlbach, hama, simán jobb. Ja persze tudom, az lehetetlen. ;]

(#65020) jambiyya


jambiyya
őstag

Úgy tűnik, az SVS soundpath gumipogácsái pontot tettek a subos kínlódásaim végére. Köszi aki írt róla korábban, segített a döntésben. :)
Mondjuk nem túl szép és fura is ez a sok gumi...

(#65021) ctrlaltdel13 válasza jambiyya (#65020) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Részletesebben?

(#65022) BBéci válasza fehér_ember (#65019) üzenetére


BBéci
titán

"egy alap digit koax nem tűnt rossznak"
Van olyanom, még a HDMI korszak előtt kezdtem használni, teljesen rendben van. Bár lehet, hogy nem alap, hanem ezüstözött KCS.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65023) jambiyya válasza ctrlaltdel13 (#65021) üzenetére


jambiyya
őstag

Elöl aktív, alul passzív membrán. Saját EQ-ja és audyssey által "kisimítva", tudom nem ez a csúcs, de a semminél több.
Félek jellemezni a hangját, mert majd jönnek a kötözködők, meg nehéz is megfogalmazni nem szakmabeliként, de nem azt adta, amit vártam.

No és ami a legjobban zavart, hogy nagy(obb) hangerőn főleg érezni lehetett és nem hallani, hiányzott a pincemély érzés. Időnként még odébb is vándorolt.
A saját tüskéi helyett kapott egy hosszabb tüske-gumipogácsa kombot, amitől picit jobb lett ugyan, de nem az igazi.
Csökkentettem a hangerejét, de így meg ugye mélyhiányos volt a hangkép.

Az SVS után hangerőt visszaemeltem, és az előzőleg leírt anomáliák tejlesen eltűntek.

Tudom, hogy ha majd összeáll a végleges setup (5.0 csere, esetleg egy 5 csatornás végfok a denon x3600 mögé), akkor majd be kell állítani rendesen, de ez már így is egy nagy előrelépés.
Kicsit csalódott voltam, hogy nincs kraft benne (nyilván, a 115sw után van elvárás), de most megnyugodtam. Sokkal jobban tetszik a hangja, és az erő is elégnek tűnik.

Remélem nem lett katyvasz, sietve gépeltem. :)

(#65024) ctrlaltdel13 válasza jambiyya (#65023) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Teljesen érthető lett😉, köszi hogy megosztottad.

(#65025) Dorian válasza BBéci (#65022) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem az a Kácsás gyöngyfehér koax nagyon nem jött be. Mondjuk olcsó volt, az igaz. Sztem vmelyik fiókban van azóta is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#65026) ada19 válasza jambiyya (#65023) üzenetére


ada19
senior tag

Hogy egy helyen legyen meg minden infó, ugye ez az Elac 3030?

Mégsenem

(#65027) jambiyya válasza ada19 (#65026) üzenetére


jambiyya
őstag

Igen.

(#65028) BBéci válasza Dorian (#65025) üzenetére


BBéci
titán

Nem gyöngyfehér, hanem szürke. Ha kevésbé leszek lusta, előszedem és megnézem, mi van ráírva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65029) BBéci válasza jambiyya (#65023) üzenetére


BBéci
titán

Első és második gondolatom az volt, hogy nem lehet pozitív a hatása, mert a tüskékkel ellentétben, inog, lötyög rajta a szubláda. A gyakorlat, tapasztalat rácáfolt erre a prekoncepcióra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65030) jambiyya válasza BBéci (#65029) üzenetére


jambiyya
őstag

Ja, lötyög, tök gáz, meg olyan bumszli is. :)

(#65031) VoidXs válasza jambiyya (#65030) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pont ez a lényege. Ameddig a padlótól függetlenül lötyög, tökéletes az eredmény.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#65032) fehér_ember válasza BBéci (#65022) üzenetére


fehér_ember
addikt

Bocsánat, amiért nem voltam egyértelmű. Én AudioQuestről beszéltem volna.

(#65033) Bikkrom válasza b. (#64692) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Egy alapos barangolás után körbe értem. Csak itt lyukadtam ki újra. :) Max 60-ig van jobb használtan a Logitech z906-osoknál? 80%-ban filmnézés, kell a térhangzás, projektor + tv boxról menne, 20%-ban zene, rádió.

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

Illetve ha a z906 a javasolt akkor vásárlásnál mire figyeljek? Tipushibái vannak?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#65034) skippper válasza Bikkrom (#65033) üzenetére


skippper
senior tag

A Logitech Z-vel nem nyúlsz mellé, kifejezetten jó sorozat. Ha teheted hallgasd meg, ha külsérülés nincs rajta és minden hangszóró szól, akkor nem valószínű, hogy bármi gondja lesz.

(#65035) b. válasza Bikkrom (#65033) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ebben az árban nincs jobb, árukhoz képest remekül szólnak.
Ha fehérvár közelében vagy nálam meghallgathatod a 906 -ot, azt használom a PC-hez játszani.
Távirányítót teszteld le, főleg a hangerőt, mert nálam ez szarakodik és ugyan ezt a vezérlő egységen is érdemes megnézned .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#65036) #54655232


#54655232
törölt tag

No majdnem úgy volt hogy nagy buli lesz minálunk. Már előre sietnék a gondolatban hogy nálam nem működött endruboy piaci érzéke. Gondolom valamelyikőtök alterególja lehet az itt fórumozók közzül különben nem is érteném meg hogy valaki miért beszélget ugyan arról a szarról 15 éven keresztül mint haszonélvezt céljából.
Stimm. Endruboy aki mindenféle cuccost csendes tagként hirdet 100 és 700ezer forint közt. Egészen véletlenül törölte a hirdetését vagy is arhiválta hogy esetlegesen ne lehessen értékelni. No most ő azt állította hogy az archiválás lejárt. Tiszta kamu. Ilyen nincs. Vagy van de nem 3 nap után. Az általam még saját tudása szeein sem megvásárolt erősítő eltünt a rendszerből. Így ő akár 3 féltéglát is bekerakhatott a dobozba. Ha átveszem a futártól ő törölte a rendszerből kit vehetekcszámon ha a dobozban 3 féltégla van 194000 ft ért?

(#65037) #54655232 válasza #54655232 (#65036) üzenetére


#54655232
törölt tag

Köszömöm de átlátszó ez a ph pláne azért is mert egyre kevesebb a tag és amiért már pár éve megjegyeztem a tagok jórésze kb a király utcai arab, zsidó, cigány markecolós kezébe vannak. Csak kb .mint Viktor.

[ Szerkesztve ]

(#65038) gab1ka válasza #54655232 (#65036) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Az arhiválás évekig is ha nem örökre megmarad, engem tavaly egy 1.5 éve arhivált avr miatt kerestek mert a google valahogy rátalált, én meg köpni nyelni nem tudtam miről is van szó..
Elképzelhető hogy lesz valami susmus a megvett avr-el és az eladó számít egy esetleges negatív értékelésre, ezért törölte még "időben". Meg persze lehet hogy teljesen más az oka, ettől még nem kell rögtön téglákat képzelni a dobozba, pláne ha az eladó korábbi értékelései pozitívak voltak.
Ami azt illeti épp az értékelési rendszer miatt sztem az egyik ha nem a legmegbízhatóbb felület a ph.Már persze a többi lehetőséghez képest.

(#65040) I'am Dony válasza #54655232 (#65036) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ért kár vagy csak feltételezel?

(#65047) Atomgeszi válasza #54655232 (#65036) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nézd meg az értékeléseit, mindegyik hirdetését törli, de attól még lehet értékelni, és friss értékelések tömkelege is van.

(#65048) jambiyya válasza gab1ka (#65038) üzenetére


jambiyya
őstag

Bezzeg a törölt hsz-ek nem látszanak sehol, pedig jól jönne így pénteken egy kis nevetés meló közben. :)

(#65049) #52221184


#52221184
törölt tag

Azt tudtam eddig is,hogy elég nagy a különbség az itthoni és a külföldi árak között.
A SUB ládám egyik panelje tönkrement.
Itthon nem vállalta senki, de az egyik szervízben azt mondták,hogy legutoljára mikor legutoljára kaptak egy ilyen panelt, 160e körül volt.
Már úton van Németországból a panel, szállítással együtt 146 euro-ért.
:F :F :F

(#65050) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Mitől lehet az, hogy a subom( Polk Hts10) picit sistereg ha be van kapcsolva az erősítő. Valamelyik nap vettem észre henyéltem a szőnyegen vége lett egy számnak és halottam ilyen sistergő morajló hangot. Kb 1 méterről már nem halható. Csak fura. Lehet a kábel?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.