Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) #98221312


#98221312
törölt tag

BBéci, Nemir:

Igen én is pontosan ezt tapasztalom.:) Továbbá, a teljes hangzásjavítók nélküli használat is ugyanezt a jelenséget produkálja.

(#25002) BBéci válasza #98221312 (#25001) üzenetére


BBéci
titán

Ebből az szűrhető le, hogy a hangzásmódosító mókusvakításokat nem indokolatlanul nevezzük hangzásrontónak.

Az előbbi hozzászólásból lemaradt, hogy annak a Bocelli lemeznek fájdalmasan vacak a hangminősége, 150-200000 forintos CD-játszókkal és félmillió körüli házimozi erősítőkkel nem tűnt fel.
Valamint az említett Norma páros, akár az ELAC FS 247 BE hangdobozpárral, nem csak a hibákat, gyengeségeket tárta fel, hanem olyan szintű élvezetet nyújtott, amire évek elteltével is jó visszaemlékezni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25003) Nemir Ombe válasza #98221312 (#25001) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért annyit érdemes megjegyezni, hogy a "hangzásjavítók" közül is van azért amit érdemes használni (pl. szobakorrekció/távolság/fázis), de a pl. dyn eq/dyn vol/stb. az általában akkor "tesz hozzá" bármit is, ha alapból sem kicsik a problémák .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25004) Dorian


Dorian
félisten

Azért azt meg kell jegyezni, hogy egy másik komponenssel ha a hibák jobban előjönnek, mint amennyivel az egész előadás javul, akkor az nem jobb komponens, max jobb tesztkészülék.
Nem attól jobb egy készülék, h jobban halljuk a hibákat (kinek lenne az jó, ha a hibákat helyezi előtérbe?), hanem attól, ha ugyan jobban halljuk a hibákat, de az egész előadás, amit kapunk tőle, ennél sokkal többet javul.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25005) BBéci válasza Dorian (#25004) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek, benne van a hozzászólásomban az erre vonatkozó bekezdés. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25006) #98221312 válasza Nemir Ombe (#25003) üzenetére


#98221312
törölt tag

Én most semmit nem használok, és rendkívűl élethűek a hangok, a jelenlétérzés csodálatos.:) Viszont vannak szegmensek ahol egyértelműen hiányzik a szoba EQ. Valamit valamiért..:) Forrásfüggő..

(#25007) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Mi lehet az oka annak ha az erősítő a saját bemérése alapján (SUB nélkül) A sorround-okat small-ra (crossover 40Hz) a frontokat pedig Large-ra teszi?

(#25008) Nemir Ombe válasza #98221312 (#25006) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "jó szobakorrekció" mindig tud hiányozni (vagy az "akusztikailag tökéletesen" rendbetett szoba :D ) .... pl. nemrég hallgattam meg az új Nad 758v3-at .... hallgattuk "alapon" mozin, hallgattuk direktben zenén, de miután el lett szöszmötölve a Dirac-kal (ráadásul csak az ingyenes verziójával) máris annyit javult a hang, mintha egy 2x drágább AVR szólt volna .... szóval azért nem mindegy .... a komolyabb vasak (esetenként) "erőböl" is sok mindent meg tudnak oldani, de egy sw-es beállítás (egy jobb beépített bemérő vagy egy hozzáértő "munkásember" által) sokat segíthet (az alsóbb kategóriákban akár jelentősen) még feljebb is .... ;)

Jegesmaci81:
Sub nélkül mi másra tehetné a frontokat .... a hátsókon meg manuálisan érdemes állítani a bemérés után az "ajánlott" környékére .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#25009) Jegesmaci81 válasza Nemir Ombe (#25008) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nem a frontokon csodálkozom, hanem a hátsókon. Nem értem, hogy a sorroundokat miért tette Smallra.

(#25010) Nemir Ombe válasza Jegesmaci81 (#25009) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát ahhoz nagyon sok mindennek kellene "együttállni", hogy a hátsókat is "nagynak" állítsa .... :D .... de miért baj az, hogy "kicsi" ....? ;)

Hmm ....

(#25011) VoidXs válasza Jegesmaci81 (#25009) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Teljesen normális, ha a kisebb hangszóró kerül small-ra, mi itt a probléma?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#25012) iTis


iTis
csendes tag

Sziasztok!

Black Friday keretein belül beszereztem az alábbi tápkábelt az erősítőhöz:[link]

Érdeklődnék, hogy szerintettek érdemes lenne-e a mélyláda tápkábelét is lecserélni a rendszerben. Az eladó szerint érdemes lehet és ő az alábbi terméket javasolta:
[link]

Segítségeteket előre is köszönöm :)

(#25013) szasanyi válasza iTis (#25012) üzenetére


szasanyi
félisten

Az biztosan nagyon jó, de a nagy kérdés az: mihez használod? Mert az attól függ tapasztalsz-e bármi változást vagy éppen semmit. Mindenhez lehet ilyen kábeleket venni / tenni viszont csak az biztos, hogy sokba kerül. Az, hogy a sub ill. melyik sub profitál-e belőle majd a nálam hozzáértőbb szakrtők megmondják, én kétlem. Sehol, egytlen tesztben sem láttam, hogy a sub esetében ilyennel foglalkoztak volna.

(#25014) eddhunter


eddhunter
tag

Kedves Urak! Egy barátom szeretne a mostani 2.1(valami kínai cucc)-ről egy fokkal feljebb lépni. 60-40%-ban zene-mozi lenne az igény, zenéből meg kb minden talán a metálon kívül. A szobája 18nm, 2,7 a belmagasság. Egy s905-ös box lenne a forrás, semmi HD-audió, semmi 4K, semmi extra igénye nincs. A keret viszont rendkívül szűkös: 190k max. erősítő+5.1, lehetőleg kábellel. Használt mindenből szóba jöhet. Ő egyébként ezt nézte ki:[link]. Van valami jobb ajánlat ilyen szoros keretek közt? Esetleg maradjon sztereó/2.1 vonalon ennyiből?

(#25015) dave118 válasza eddhunter (#25014) üzenetére


dave118
senior tag

Szervusz.
190k szerintem nem annyira szűkös, ha használt holmikban gondolkodik és kész áldozatokat hozni. Pl: 5.1, ehhez a maradék összegből vadásznék egy AVR-t, talán Yamaha és Denon vonalon nézelődnék. Pl. előbbiből szoktam látni már nem teljesen belépő rx-v4xx 5xx szériát 60-70 körül. Egyébként az általa kinézett szett sem rossz választás, kezdésnek megfelelő lehet.
Sztereó szettet pedig főleg ki tud hozni ennyiből, kérdés mi a fontos neki.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#25016) zsoika válasza dave118 (#25015) üzenetére


zsoika
addikt

"valami kínai cucc" Szerintem eddig ilyet használt sztereónál, bármi jobb lehet. :K

eddhunter: Az a HK151+hkts 5 a legalapabb ajánlható szett és zenére nem igazán való...bár ha eddig kínai cuccot használt akkor neki megfelelhet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25017) szasanyi válasza zsoika (#25016) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván így van. Valszeg azért kérdez itt, hogy megtudja mi lenne a leginkább ajánlott összetétel amiért megéri kifiuzetni a rendelkezésre álló öszeget. Ti. sok pénzblől könnyű jót venni, de kevésből a lehető legjobbat kihozni sokkal nehezebb és leginkább a hozzáértők segítsége segíthet. ;)

(#25018) zsoika válasza szasanyi (#25017) üzenetére


zsoika
addikt

Jaja! Csak nem tudjuk az igényeket...ez az ajánlás legnehezebb része.

(#25019) eddhunter válasza zsoika (#25018) üzenetére


eddhunter
tag

Az a baj, hogy neki nincsenek még tudatos igényei :) Szóval csak mondta, hogy szeretne venni valamit amin lehet zenét hallgatni és szólnak rajta a filmek 5.1-ben és kinézte ezt a hkts-t. Én meg gondoltam megkérdem itt, hogy ebből a keretből ár-érték arányban mi a max amit ki lehet hozni. Biztos nem klasszikus zenét fog hallgatni DSD-ben, csak valami általánosságban használható cucc kell.

(#25020) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy Denon X2100-et bekötöttem mindent.
és ha front "B"- re állítom ,hogy stereo-n zenét halgassak akkor nemcsak a két nagy Elac szól hanem pluszban még a két kis front hkts 65-is!
menüben átállítom,hogy front "large" és sub off, és mégis szól a két kis front is.
mit kell beállítani,hogy csak a két nagy front szóljon?
( 1911-en ugyanígy csináltam mindent és csak a két Elac szólt )!
köszönöm a segítséget!
jaaa és egyébként kibaszott szép hangja van a 1911-hez képest,sokkal természetesebb.ez a szó jut a hangjáról eszembe!

(#25021) tomyka74 válasza tomyka74 (#25020) üzenetére


tomyka74
senior tag

meg még majd lehet,hogy lesznek kérdéseim beállítással kapcsolatba ha nem zavarok túlságosan ilyesmivel!
pl: kikapcsolt állapotban,hogy engedi át a hangot a tv-re ha mondjuk pont nincs kedvem éjszaka mozizni de megnéznék egy filmet!

(#25022) tomyka74 válasza tomyka74 (#25021) üzenetére


tomyka74
senior tag

vagyis vagyis nem nem !!!!!!! rosszul ístam!!!!

front "B"-n csak a kis hkts frontok szólnak stereoban !!!

" Bi-Amp " módban szólnak úgy stereoban ahogy írtam ( a két nagy Elac plusz a két front hkts )!!!!!!

hogy tudom hallgatni rajta csak a két Elac-ot stereoban???

na így helyes!!! bocsánat!!! :D :D :D :D

(#25023) eddhunter válasza dave118 (#25015) üzenetére


eddhunter
tag

Köszi.

(#25024) T_Stark válasza tomyka74 (#25022) üzenetére


T_Stark
őstag

Pure direct?

(#25025) tomyka74 válasza T_Stark (#25024) üzenetére


tomyka74
senior tag

úgy is mind a két pár szól!

(#25026) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#25022) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. cseréld fel a "front a - b-t" .... biamp-on minden szólni fog, annak pont az a "lényege" :D .... ha meg pl. "zone 2", akkor meg a "main-t" tedd "off-ba" .... ezeket próbáld ki .... ;)

Hmm ....

(#25027) BBéci válasza szasanyi (#25013) üzenetére


BBéci
titán

A szubládák is szólhatnak jobban a tápkábelük kicserélésétől, ezt számtalan esetben tapasztaltam. 1-2 decibellel hangosabban, megfogottabban.
Nyilván nem ésszerű egy belépő kategóriás, 100000 forintnál olcsóbb mélyládába Lessloss Signature-t dugni, de egy Initiummal mindenképpen érdemes próbát tenni.

(#25012) iTis
Ott a kábel, próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25028) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#25026) üzenetére


tomyka74
senior tag

" cseréld fel a "front a - b-t" " ! ezt hogyan csak front "B" van opcióban. a két front Elac az a sorrund back-ra van kötve ugye így lenne stereo hang ha átváltok " front B "-re! csak ez most pont nem ugy csinálja mint a másik.

(#25029) Nemir Ombe válasza tomyka74 (#25028) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor ott v.mi beállítás hiba lehet .... vagy a tervezőbrigád anno túl sokat bulizott a 2100 tervezése alatt .... :D ;)

Hmm ....

(#25030) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#25029) üzenetére


tomyka74
senior tag

egyébként igen biztos,hogy beállítás hiba csak én elég hogyismondjam vagyok angolból és nehézkesen igazodok.
ezért inkább megkérdem tőletek nehogy valamit szétbabráljak az avr buksijába!
mellesleg így is kibaszottul tetszik a hangja de hát azért mégiscsak az Elac szóljon már egyedül stereoban na, hát álljon már meg a világ ! :DD

(#25031) tomyka74 válasza Nemir Ombe (#25029) üzenetére


tomyka74
senior tag

figyu már! amikor pl.szélessávú elnyelőket vagy diffúzorokat tesznek a falakra, utána megint be kell mérni a szobát az avr-el ? vagy akkor már nem kell?

(#25032) szasanyi válasza BBéci (#25027) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha ez egyszerűen és költségmentes megoldaható akkor igen, érdemes kipróbálni hiszen semmi vesztenivaló nincs. De a többség számára ált. ez nem megy ilyen egyszerűen, és ha ehhez meg kell vásárolni - persze csdakis ha cserélhető kábelezésű a sub, és számít a pénz ugye :U - akkor nagyon el kell gondolkodnia.
Mondjuk ha olyan tápkábelt vett valszeg nem belépő szintű a rendszere sem a buxája, de ezt ő tudja.

(#25033) Dorian válasza tomyka74 (#25031) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, h be kell, hiszen változott a szoba akusztikája.
Amúgy ha egyedül nézed a filmeket, vagy főleg csak neked számít a hangminőség, akkor javasolt a haszn. leírással ellentétben csak 1 pontról mérni, nem szanaszét sokról, mert sokkal jobb eredményt ad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25034) tomyka74 válasza Dorian (#25033) üzenetére


tomyka74
senior tag

hoppá!! igen?
akkor hiába ajánlja fel akárhányszor az első után állj kalibrálj és kész?
idáig azt hittem minél több pont annál jobb!

[ Szerkesztve ]

(#25035) BBéci válasza tomyka74 (#25034) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem hallgatsz a tapasztaltabbakra és teszed be házimozi frontsugárzónak az ELAC hangdobozokat? Direkt kínzod magadat a kis vackokkal?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25036) Dorian válasza tomyka74 (#25034) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a lényeg, h egy helyen a legjobb legyen, akkor igen, 1 pontban kell mérni.
Pl. egy közepes lakószobában is néhány-tíz centinként tök különböző hangnyomás, meg fázis viszonyok állnak fenn spektrálisan is eltérően. Ha szanaszét mérsz, akkor csak egy átlagra tud számolni, max a fő pozícióra súlyozva, ami biztos, hogy kevésbé pontos eredményt ad.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25037) tomyka74 válasza BBéci (#25035) üzenetére


tomyka74
senior tag

mert így stereoban szebben szól az Elac.
és azok a " kis vackok " nekem az univerzum,és nagyon tetszik a hangjuk és nagyon szivem csücskei!
ezért!

(#25038) tomyka74 válasza Dorian (#25036) üzenetére


tomyka74
senior tag

ok köszi a tippet ezt így fogom bemérni az új avr-el!

(#25039) BBéci válasza tomyka74 (#25037) üzenetére


BBéci
titán

Házimozi üzemben is élvezhetnéd az ELAC-ok hangját, a filmzenéket azok szólaltatják meg, de nem csak olyankor lenne előnyösebb. Szerintem hatalmas butaság a jó minőségű állódobozokat parlagon hevertetni! Kösd be fixre!!!
Sosem tanulod meg, hogy a kétcsatornás neve magyarul sztereó?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25040) tomyka74 válasza BBéci (#25039) üzenetére


tomyka74
senior tag

tudom én ,hogy kell írni csak tetszik,hogy téged ez zavar! :D
viccet félre téve majd kipróbálom bekötöm őket frontnak, és kipróbálok vmi 7.1 variációt.

(#25041) Lacielvtárs válasza BBéci (#25039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, :K

tomyka74: igen, jobban jársz ha az ELACok lesznek a frontok, ne fontos a 7.1,főleg a 'kis' dobozokkal.
Attól hogy sok dobozból szól, meg nem lesz jobb a hang, csak több vagy hangosabb.
Anno én is telepakoltam a szobám dobozokkal es teljesen felesleges volt :K

Apropó dobozok, holnap ha minden igaz jön felém a Mikulás :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25042) Gigi01


Gigi01
őstag

Erre valaki?

A center a bal hátsón szól. :U (Pio LX50)

(#25043) Lacielvtárs válasza Gigi01 (#25042) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez csak egy filmnél tapasztalható?
Vagy mindnel?
En magam ilyennel még nem találkoztam, de avr reset, mp reset, vagy egy kicsivel több infó...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25044) johnywalker válasza BBéci (#25039) üzenetére


johnywalker
őstag

Tiszelt BBéci! Ezt a tesztet Te írtad erről az erősítőről?

https://www.av-online.hu/hazimozi/yamaha-rx-a840-hazimozi-erosito-teszt_1345

Kaphatok majd segítséget a beállításáhoza hétvégén?

[ Szerkesztve ]

(#25045) BBéci válasza johnywalker (#25044) üzenetére


BBéci
titán

Nem, én csak a legnagyobbakról írtam: 2040, 3050, elő/végfok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25046) johnywalker válasza BBéci (#25045) üzenetére


johnywalker
őstag

Ok, köszi! De szívesen olvasnám a szakmai vélményed a kistesókról kapcsolatban is...Annyira nem lehetnek rosszak...?

(#25047) johnywalker válasza johnywalker (#25046) üzenetére


johnywalker
őstag

Vagy kénytelen leszek Elaci.-elvtárs után menni a haladó topikba?Én viszont nem vagyok annyira jó anyagi helyzetben mint Laci....Maradok..a belépő témában kezdőként! Minden jobbítás érdekel ami segítségetjelent bárki belépő, kezdő számára, megosztom!

[ Szerkesztve ]

(#25048) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy Dali Spektor 1 hangfalhoz milyen állványt javasoltok?
Köszönöm

(#25049) Gigi01 válasza Lacielvtárs (#25043) üzenetére


Gigi01
őstag

Minden truehd hangnál,pc-ről,más formátum rendesen szól. :F
Reset-ek után is.Most vettem az avr-t használtan,előtte én sem találkoztam ilyennel.

(#25050) Lacielvtárs válasza johnywalker (#25047) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én itt vagyok és maradok is a belepobe, mert nem az elköltött összeg a mervado, arról nem is beszélve hogy én is a minőség utan megyek, és nem a rangsor, vagy kategória (belépő, kilepo, Felső közép, also, Felső also... Stb ;] ) érdekel, hanem hogy 'kényeztesse' a fülem amit itthon hallok :K

Gigi01: ez nagyon érdekes, másik pc masik player kipróbálása esetleg...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.