Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) proci985 válasza fecke78 (#72699) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nagyobb nem fert volna be, meg ertelmes se lett volna. elotte kb harom honapig teszteltem a falra vetitest egy kolcson projektorral 110"en es egy jo sztereo rendszerrel, es kb ott ereztem, hogy en ezzel boldog leszek.

annyira egyebkent nem vagyok nyugtalan: az erosito es a frontok es az egyik sub 2015osok, a masik sub, a center es a surroundok 2016osok, a surround back 2022es. a 2015os TV is megvan (a motoros vaszon mogott, 55"), a projektor a vaszonnal 2020ban a legelso covid lezaras alatt jott. egyebkent neha nezegetek, de en altalaban egyszer szoktam, jol megvenni a cuccot, adott esetben fel-egy-sok ev window shopping utan. olcsobb es egyszerubb. a 2022es hang upgrade is inkabb arrol szolt, hogy felaron volt Klipsch RP-160M, nekem meg az erosito tamogat 7.2ot :B. mondjuk az igazsaghoz hozzatartozik, hogy a szulok levedlett Sony stereo erosito + Orion 280 parjaval kezdtem 16 evesen, szoval a jelenlegi setupomban ~20 ev inkrementalis tapasztalata van.

egyebkent a jelenlegi setuppal teljesen elegedett vagyok, bar ha valaki hozzamvagna egy Sony 290et... :DDD

milyen projektorrol valtottal?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72702) fecke78


fecke78
senior tag

Epson EH-TW3200 ő volt

(#72703) embe válasza fecke78 (#72696) üzenetére


embe
nagyúr

Ezt sem mondtam. Csak azt, hogy ezt a szellőztetőrendszert olyan körülmények között ahogy Te is használod ( én is így egyébként ) felesleges pénzkidobásnak tartom.
Ezzel csak arra akarok rávilágítani, hogy mindenkinek más az ingerküszöbe, mind anyagilag, mind eszköz tekintetében.

krx21: Na én nem takargatom, de ki-kifújom belőle a port ha sokáig használok egy eszközt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72704) fecke78 válasza embe (#72703) üzenetére


fecke78
senior tag

Jó jó , nem akarok kötözködni . :)
Nekem megér 40 ezret , hogy ne följön meg az elektronika , főleg nyáron !

(#72705) ctrlaltdel13 válasza fecke78 (#72699) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ugyan az a tv mennyibe fájt?

(#72706) BBéci válasza fecke78 (#72693) üzenetére


BBéci
titán

Ha egy helyett több szubláda van a rendszerben, az nem jelent nagyobb hangnyomást, tehât se hangszigetelt moziszoba, se családi ház nem kell hozzá. Több hozzászólásban leírtuk, hogy mik az előnyei a multiszubnak, nem szerepelt köztük a brutális hangerő, bár mellékesen az is benne van a pixisben, ha valaki arra gerjed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72707) fecke78


fecke78
senior tag

Mindenki úgy éli életét az "otthonában" ahogy szeretné

(#72708) embe válasza fecke78 (#72707) üzenetére


embe
nagyúr

, és amire lehetősége van.
Befejeztem a mondatodat. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72709) Gino20 válasza Quetz (#72681) üzenetére


Gino20
őstag

és #72682I'am Dony: Köszi a válaszokat ;)
A porosodó miniDSP-met kellene már egyszer beüzemelni csak úgy el raktam, hogy sokszor eszembe sem jut, hogy van :DDD na meg persze kellene vegyek hozzá tápot.

(#72710) BIGi75 válasza Gino20 (#72709) üzenetére


BIGi75
senior tag

Hát annak bizony jobb helye lenne egy melyláda előtt, mint egy szekrényajtó mögött:K

(#72711) krx21


krx21
nagyúr

Vettem egy 6 sub-ot kezelő erősítőt. ;]
Készítek az asztalossal pár mélynyomót. [link] :DD

(#72712) Gino20 válasza BIGi75 (#72710) üzenetére


Gino20
őstag

Az biztos :DDD Na majd köv hónapban...

(#72713) I'am Dony válasza Gino20 (#72709) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem feltétlenül kell tápot venned. USB-ről tudod etetni akár NAS-ról, akár az AVR-ről.

(#72714) Dorian válasza fecke78 (#72704) üzenetére


Dorian
félisten

Miért főne meg?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72715) fecke78 válasza Dorian (#72714) üzenetére


fecke78
senior tag

Akkor felesleges , nem kezdek bele megint egy felesleges vitába .
Sőt az elektronikának , kifejezetten jó a meleg , attól lesz lágyabb a hangja ...

(#72716) Dorian válasza fecke78 (#72715) üzenetére


Dorian
félisten

Ha van gyári előírás szerinti helye szellőzni, akkor így van, teljesen felesleges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72717) Zigi válasza Dorian (#72716) üzenetére


Zigi
senior tag

Kivéve ha alul tervezték a hűtését....és tönkremegy a dsp chip a hdmi panelen, vagy letilt a 4 ohmos hangszók miatt ha döngeted. Szerintem még mindig értelmesebb mint egy unikumos üveg a sarokban. Az én társaságomban túlmelegszik egy denon x2500h, usb-s ventillátorral kell hűteni, ha elszabadul a buli. Azért ez szebb megoldás.

(#72718) Dorian válasza Zigi (#72717) üzenetére


Dorian
félisten

HDMI hibák úgy tudom valami rossz minőség forrasz-anyag miatt léptek fel egy időben.
Ha pedig letilt, az azt jelenti, h működik a beépített védelem, ja meg azt jelenti, h nem előírásszerű a használat. Unikumos üveg nem tudom hogyan jön ide.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72719) Khaosz55 válasza Zigi (#72717) üzenetére


Khaosz55
addikt

Rotel végfokomba van külön venti, ha túl meleg van bekapcsol, ennek ellenérte én is vettem ilyen hűtőt. Azért vettem, mert a végfokon akar a macska állandóan hemperegni. Macska szőre ne essen bele.

(#72720) Quetz válasza fecke78 (#72715) üzenetére


Quetz
őstag

Az IC-knek nyilván van optimális üzemi hőmérséklete, mert egy határértéke ami fölött már nem célszerű használni azokat. A Denon X4700-ba éppen ezért építettek be 2 darab hőmérséklet vezérelt ventilátort, amik 70 fokon kapcsolnak be. Mivel van aktív gyári szellőztetés és szabad térben áll az eszköz, valóban nem szükséges egy rack hűtő a tetejére.

#72717Zigi:
A felhasználó hülyeségétől az isten sem tud megmenteni. Ha gyakran bekapcsol a protection mód, akkor ott előbb utóbb kijön a füst a hangszórókból is. Füst nélkül pedig mint tudjuk, semmi sem működik. ;]

(#72721) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Egy SVS SB-2000 sub rendelése előtt vagyok, és kérdeznék egy olyan Tőletek, hogy a line out csatikon tényleg csak a 80Hz feletti frekiket engedi ki a sub? Ez elég jól jönne, hisz egy sztereo rendszerhez lenne, amin másképp nem tudnám megoldani a mélyhangok levágását amik a front hangfalakra jutnak.

[ Szerkesztve ]

(#72722) Zigi válasza Quetz (#72720) üzenetére


Zigi
senior tag

A hangszókra próbálunk vigyázni, hála istennek jó füle van a brigádnak nem tekerjük túl, de a denon nem bírja magas hangerőn, kb. egy óra-másfél után repül. 8 ohm os hangszókkal, teljesen szabadon áll. Szerintem alultervezték a hűtést.... vagy mi vagyunk parasztok és a lelket is kihatjuk belőle multi ch stereoban :K Lehet hogy közepes hangerőn Brahmsot hallgatva remekül teljesített a teszteken, de a parasztteszten elhasalt ;] Pedig elégnek kellene lennie a gyári hűtésnek....de nem az. Ezzel arra akartam rávilágítani, hogy semmi gond nincs azzal ha valaki hűti az AVR-ét ;)

(#72723) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Centert tv fölé helyezni nagyon gáz? Vagy ez vagy a tv menne fali konzolra és a center alatta. Elsőt jobban preferálnám.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72724) I'am Dony válasza Melorin (#72721) üzenetére


I'am Dony
őstag

Onnantól fogja vágni, ahová beállitod az LPF potival.
Gondolom egyébként elírtad és a 80 Hz alatti...

[ Szerkesztve ]

(#72725) Dorian válasza bisiz (#72723) üzenetére


Dorian
félisten

Én kipróbáltam, nem jött be.
Attól függ, hogy melyik helyen van függőleges értelemben közelebb a frontok magasaihoz, a TV közepéhez, a kényelmesen-ülő fejmagasságodhoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72726) proci985 válasza Khaosz55 (#72719) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, macskara ez tenyleg jo otlet lehet

anyam egyik macskajanak is nagy kedvence volt az egyik fekete erosito. a szurket nem szereti.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72727) Melorin válasza I'am Dony (#72724) üzenetére


Melorin
addikt

Nem írtam el. A 80Hz feletti jelet küldi a front hangszórók felé. Nem a mélyláda felé. Az LPF potival a mélyládába jutó frekit állítom.
Amúgy találtam egy ilyet a manualban, ennek gondolom akkor vakon hihetek:

[ Szerkesztve ]

(#72728) VoidXs válasza Melorin (#72727) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, ez elég döntő bizonyíték.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72729) proci985 válasza Melorin (#72727) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

specifikacionak szokas hinni megbizhato gyartonal

megbizhatatlan gyartotol meg az ember eleve nem vesz semmit :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72730) VoidXs válasza proci985 (#72729) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért egy HPF frekiről nem érdemes hazudni, bár igaz, házimoziról beszélünk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72731) I'am Dony válasza Melorin (#72727) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez elég egyértelmű igen. Nem hallottam még ilyen funkcióról és jó dolog valóban.

(#72732) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Kezdésnek ti hogy állítanátok be egy klipsch sw-100 sub-ot és az erősítőn a jamo c91 II hangfalakat?
Jelenleg a sub 120hz-en van és az erősítőn a hangfalak small-ra/120hz-en vannak. Jó ez kiindulásnak?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72733) I'am Dony válasza bisiz (#72732) üzenetére


I'am Dony
őstag

A 120 Hz elég magas. Megpróbálnám az AVR ben 90 ill.
100-al a ládán pedig max, azaz LFE.

(#72734) bisiz válasza I'am Dony (#72733) üzenetére


bisiz
tag

Oké! És a subon a hangerőt azt akkor közép környékén kell ?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72735) VoidXs válasza bisiz (#72732) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Próbáld végig az opciókat fülre, elvégre te fogod hallgatni. Ha az a pont kell, ami az akusztikailag ideális, ahhoz mérni kell.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72736) I'am Dony válasza bisiz (#72734) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez ettől bonyolultabb, de próbáld meg a közép állás alatt aztán ha kevés emelj rajta, de bemérésnél kiderül majd.

(#72737) bisiz válasza VoidXs (#72735) üzenetére


bisiz
tag

Oké, köszönöm!
Még annyi, hogy a TV így jól van beállítva?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72738) VoidXs válasza bisiz (#72737) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72739) tomisanzero


tomisanzero
tag

Korábbi lfe+main témahoz kapcsolódóan, olyankor rossz valamilyen beállítás, vagy a fülem, vagy szoba elrendezés, ha lfe+main-nal jobban tetszik, amit hallok, mint csak lfe?

(#72740) VoidXs válasza tomisanzero (#72739) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Miért lenne rossz, ha jobban tetszik? Ha bírja az AVR, ki tudja egyenlíteni a szobában a basszust, főleg, ha jól van bemérve. Azért nem szoktuk javasolni, mert a teljesítmény szinte sosincs meg hozzá, és a dinamika bánja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72741) tomisanzero válasza VoidXs (#72740) üzenetére


tomisanzero
tag

Nem vagyok benne biztos, hogy bírnia kellene hivatalosan, mert a legtöbb helyen lejárt denon 2113 avr-rol van szó, igaz csak frontok vannak és egy aktív láda

(#72742) VoidXs válasza tomisanzero (#72741) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor bírja, surrounddal együtt szokott a táp megijedni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72743) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

PC-t jól állítom be, ha úgy csinálom, hogy pc->erosito->TV és akkor Windowsban a hangnak a hdmi van megadva KODIban pedig allow passthrough és szintén a hdmi van kivalasztva?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72744) VoidXs válasza bisiz (#72743) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha Atmost hallgatsz, akkor igen, hiszen PC ilyet dekódolni nem tud. Ha csak 5.1/7.1 rendszered van, akkor nem, mert a PC-s dekóderek sokkal magasabb minőségűek, mint ami egy erősítőben van, ekkor a bitstream-et (passthrough) érdemes kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72745) bisiz válasza VoidXs (#72744) üzenetére


bisiz
tag

Rendben, köszönök minden eddig kapott segítséget!
Iszonyatosan elégedett vagyok most így az új rendszerrel. Hihetetlen jó lett :)

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72746) krx21 válasza tomisanzero (#72739) üzenetére


krx21
nagyúr

Milyen hangformátumban hallod így? Csak mert szerintem a LFE+main-nak csak ott van szerepe, ahol eleve nincs LFE jel…
Ha van akkor a LFE+main=LFE
Javítsatok ki, ha nem így van… :R

(#72747) VoidXs válasza krx21 (#72746) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azt jelenti, hogy large hangszórók mélyeit is megkapja a sub, hiába szól már azokról eleve, megkapod mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72748) krx21 válasza VoidXs (#72747) üzenetére


krx21
nagyúr

Abban a ritka esetben, ha valaki large-ra állítja a frontot. Különben a csak LFE állítás is pont úgy átadja a vágott mélyeket a sub-ra…
Viszont ha small, akkor a gyakorlatban áll az állításom, nem?

[ Szerkesztve ]

(#72749) VoidXs válasza krx21 (#72748) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72750) bisiz


bisiz
tag

Mitől lehet, hogy ilyen beállításokkal is PCM-ként szól a házimozi akármilyen DTS vagy DD+ filmnél?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.