Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) #98221312 válasza Lacielvtárs (#29997) üzenetére


#98221312
törölt tag

" el kellene fogadni hogy, nem minden placebo hatás , amit mások ki sem akarnak próbálni,"

Pontosan....Minden Placebo amire nem akarunk költeni, illetve, időt energiát fordítani a tesztelésre, szerelésre stb...

(#30002) Ance válasza Lacielvtárs (#29997) üzenetére


Ance
őstag

Itt már másról van szó. Én is sok hangfalkábelt cseréltem és hallottam a különbséget, sőt kontaset régi hosszabbítót szereltem át és azt használom, mert jobb, mint a régi modern, de azt már túlzásnak tartom, hogy egy hangfalkábel jobban szól, ha már otthonosan érzi magát....

Egyébként ha tud valaki ajánlani a kicsit elmosottabb hangú Denon erősítőhöz olyan hangfalkábelt, ami feszesebbé teszi a hangot, azt még szívesen kipróbálnàm, ha nem aranyáron van.

(#30003) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Sziasztok!

Adott egy rendszer Jamo C95-ös mellé egy Yamaha RX-V583-as erősítő. Tegnap a mély elkezdett zörögni meg majdnem folyamatosan olyan hangokat ad ki mintha vihar és szél zúgna benne. Ez mi a fene lehet? Remélem nem kell megint gariztatni mert már teli a tököm 4 hónapja vettem egy vagyonért a rendszert és már az egyik első C95-ös hangfalat már javították mind a 3 hangszóró elszállt. Bárkinek bármilyen ötlet? Válaszokat előre is köszönöm. Ja igen konnektorokat már csereberéltem meg forgattam a dugót polaritás vagy mi miatt semmi haszna.

zsolesz7503

(#30004) hjtz4t3wrseg válasza dave0825 (#29998) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Hdmi 1.4 !
mi köze a 4K-hoz ? :( :( :(

(#30005) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

akkor inkább ezt venném : https://www.extremeaudio.hu/denon-avr-x540bt-52-4k-ultra-hd-hazimozi-erosito

de te döntesz. :K

(#30006) I'am Dony válasza L.L. (#29883) üzenetére


I'am Dony
őstag

Sikerült megnyugtatóan rendezni a dolgot?

(#30007) MasterMark válasza junkpod (#29979) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs 7.1, 6.1 van. A wiki is ezt irja, nem tudom honnan vetted.

Hol linkeltem olyan teszt videot?

Switch Tax

(#30008) sixpak válasza junkpod (#29979) üzenetére


sixpak
nagyúr

DTS ES és társai úgy működik, mint annak idején a Pro Logic, a két kiegészítő csatorna csak monóban szól, de attól az 6.1 csatorna.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#30009) MasterMark válasza sixpak (#30008) üzenetére


MasterMark
titán

Csak a DTS-ES Matrix mukodik ugy illetve a DD-EX.

A DTS-ES Discrete diszkrét hátsó centert tartalmaz. Azt is ugyanúgy szét tudja dobni két mono hátsóra. De az egy külön csatorna, ez a max. SPDIF-en, ez a 6.1.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#30010) L.L. válasza I'am Dony (#30006) üzenetére


L.L.
senior tag

Köszi az érdeklődést. Még szombaton válaszolt, hogy küldjem vissza, cseréli egy újra, vagy alternatívaként 20 euro, visszatérítést ad. Még aznap fel is adtam, (7E Ft), ma, vagy holnap megkapják. Kíváncsi leszek, mert azóta elég szűkszavúan válaszol a leveleimre, illetve az első válaszában azt írta, hogy érdekes, mert nekik nincs használt, visszavett termékük. Pedig ezt már a postázásnál látniuk kellett, hogy ennek már egyszer postázott, bontott doboza van. Azért nem örülök a plusz költségeknek sem, főleg, hogy nem az én hibám.

(#30011) I'am Dony válasza L.L. (#30010) üzenetére


I'am Dony
őstag

Örülök h megoldódik végül, ha némi plusz költséggel is, ami persze nem jó.

(#30012) hm15 válasza Dorian (#29996) üzenetére


hm15
senior tag

Ja ok, így világos. Moziztam kicsit. Annyira más volt sztereón, ott a térérzet teljesen más, énekhang, élő hangszerek, színpad. Amit úgy átéltem, mozin kicsit hiányzott. Sokszor meg se mondanám, hogy változás történt, nincs akkora ámulat. Jobb persze, de a változás mértéke nem csap annyira oda. Értem már miért szeretik a hifisek annyira ezt a VDC családot, ajánlnák csöves erősítő kedvelőknek. Olvastam, hogy 10-20e forint/méter kábeleknél is jobbnak találták.

Ami még hátravan. Volt már Elimextől Klotz QC+Neutrik szub kábelem (ti ajánlottátok a másik topicban), de az előző mélyládával együtt eladtam. Most a Dynavoice mélynyomó Acoustic Research mono LFE kábellel van kötve, de a teljes rendszer Acoustic Research kábelezésű volt. Ismét rendelek tőlük abból a híres neves mikrofon kábelből 3 métert, kapnak Neutrik RCA-t és bekötöm a Dynába. Elvárások nagyok, :) főleg, hogy újra olvastam róla a régi Audioland tesztet.

(#30013) Nemir Ombe válasza hjtz4t3wrseg (#30004) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát akár elég sok [link] .... a HDR az ami problémás lehet .... ;)

Hmm ....

(#30014) hm15 válasza hm15 (#30012) üzenetére


hm15
senior tag

MC nyilván, nem QC.

(#30015) junkpod válasza MasterMark (#30007) üzenetére


junkpod
nagyúr

Innen: "S/PDIF is based on the AES3 interconnect standard.[1] S/PDIF can carry two channels of uncompressed PCM audio or compressed 5.1/7.1 surround sound (such as DTS audio codec)" forrás: https://en.m.wikipedia.org/wiki/S/PDIF

Nem linkeltél, én linkeltem, csak autocorrect átírta, bocs.
Amúgy itt van a videó: http://www.demo-world.eu/download-2d-trailers/?file=dolby_digital_plus_channel_check_lossless-DWEU.mkv&pic=dolby_digital_plus_channel_check_lossless.jpg

Box's don't touch!

(#30016) junkpod válasza sixpak (#30008) üzenetére


junkpod
nagyúr

De a teszt videóban miért külön szólnak a hátsó csatornák?
(Mondjuk nekem csak 5.1 hangszóróm van így a surround és a back is a surroundbol szól, de a bal-jobb külön.

ELACielvtars: jubileumi 30e-dik hsz! Jelképes értékű!:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#30017) BBéci válasza Ance (#30002) üzenetére


BBéci
titán

Amelyik Denonnak mosott a hangja, az hibás.
Máshol kell keresni a mosott hangzás okát, ami a vacak kábelektől is lehet.
Az pedig tévhit, hogy a kábelek bármelyike javítani tud a hangon. Csak rontani tudnak.
Nem kötelező elhinni, de attól még tény, hogy a kábelek hangra gyakorolt hatása a használat során változik. Nincs rá jobb kifejezés, mint az, hogy bejáródnak. Belépő szintű rendszeren ezt nehéz meghallani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30018) Lacielvtárs válasza junkpod (#30016) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hoppá, tényleg :C
Nekem fel sem tűnt...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#30019) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Yamaha RX-A2060 és 2070 ről szeretnék véleményt kérni.

(#30020) johnywalker válasza dr.bubo (#29990) üzenetére


johnywalker
őstag

Az egy használhatatlan vacak, pénzkidobás, nem 75 Ohm-os.Snitzerrel vagdostam szét... ;]
Egy 80 centis rézdrót minőségi vevő mellette.

[ Szerkesztve ]

(#30021) dave0825 válasza hjtz4t3wrseg (#30004) üzenetére


dave0825
őstag

Igazad van, lehet, hogy magát a 4K-t nem játssza le, csak az 1.4-es HDMI-t támogatja (ami tudja már a 4K-t), más dolgok mellett.
Viszont ez, amit küldtél, ugyanilyen áron van, ez ajánlott típus, és jók hozzá a följebb linkelt hangszórók?
Ellenállás/terhelhetőség (teljesítmény) megfelel, nem lesz valamelyiknek baja? Nem tudom, hogy melyik lehet kisebb ellenállású (erősítő vagy hangfalak) a másiknál, ha jól tudom, nem gond, ha kisebb, csak max halkabb lesz, de ha nagyobb, abból lehet baj.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30022) #98221312 válasza Ance (#30002) üzenetére


#98221312
törölt tag

"Kontaset hosszabbítót szereltem át és azt használom, mert jobb, mint a régi modern."

Milyen változást hallottál??
Tervezek én is kipróbálni egy olyat.. :)

[ Szerkesztve ]

(#30023) sixpak válasza MasterMark (#30009) üzenetére


sixpak
nagyúr

Így van.
Annak idején volt 6.1 kiépítésű rendszerem, hátsó centerrel, de az már nagyon régen volt, hely kellett volna neki, de az nem volt....most sincs.

Más: megjött az új centerem, jó nagy és nehéz is, majdnem 9 kiló.

Most csak Christoph Waltz filmeket nézek, rajongok érte, beszéljen bármilyen nyelven. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#30024) hjtz4t3wrseg válasza dave0825 (#30021) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

nem tudom, én a nagyobbik testvérét (http://www.hifipiac.hu/hazimozi/av-erositok/1552-denon-avr-x1400h-av-receiver-teszt.html ) használom JBL TLX700-as falakkal.

(#30025) dave0825 válasza hjtz4t3wrseg (#30005) üzenetére


dave0825
őstag

Itt azt írják, hogy DLNA támogatás nincs, árukeresőn viszont azt, hogy van. :F Az még a harman/kardon volt. :(((
4K-t akkor ez biztosan le tudja játszani USB-ről, vagy DLNA-n keresztül? Itt átengedést írnak csak.

(#30026) hjtz4t3wrseg: :F Akkor mit tud, amelyik DLNA-t tud, és van rajt USB is? Nem játszik le filmet/zenét/képet, semmit? Akkor már felejtem is el az 5.1-et ennyi pénzekért...

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30026) hjtz4t3wrseg válasza dave0825 (#30025) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

az erősítő nem "játszik le"
arra javasolnék egy médialejátszót !

(#30027) Norbi 72 válasza I'am Dony (#30019) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#30028) dave0825


dave0825
őstag

Na, kicsit lenyugodtam, max veszek egy S905X-es Androidos medialejátszót, azt ajánlják.
Szóval, másik kérdés, ha a Harman Kardon HKTS 5-nél azt írják, hogy 8 ohm-os, a Harman Kardon AVR 151S-nél pedig 6 ohm-ot, az nem lesz gond? Lehet így különbség? Használható ez a szett (pl. egy Samsung J5150-hez képest)?

Érdekes módon, egyben is adják (4 ezer Forinttal drágábban, mint külön vásárolva :) ), de itt 8 ohm-ot írnak.
Összevetettem a följebb linkelt Denon AVR X540BT-vel, de nekem fontosabb az internet rádió, a DLNA, +12 hónap garancia.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30029) BBéci válasza dave0825 (#30028) üzenetére


BBéci
titán

Kérlek, olvasd el a topik összefoglalót, mert rémes ilyen csacskaságokat olvasni: "a Harman Kardon AVR 151S-nél pedig 6 ohm-ot".
Annak az erősítőnek 6 ohmra adták meg a teljesítményét, mert úgy szokás mostanában. De abból semmi másra nem kell következtetni!
Azzal sem kellene foglalkoznod, mit írnak a különféle boltok honlapjain! Minden esetben kizárólag a gyártók honlapján szereplő adatok mérvadóak, semmi más.
Az internet rádió valóban fontos, mert azt hallgatva lehet megtudni, milyen az igazán vacak hangminőség. Akad néhány kivétel, de azok fizetősek és még mindig messze vannak a CD-minőségtől, ami ma az elfogadható minimum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30030) dave0825 válasza BBéci (#30029) üzenetére


dave0825
őstag

Elolvasom, köszi.
Sima FM rádiót is szoktunk hallgatni néha, főzéshez, közben netezéshez tökéletes. Ami olyan zene, azt úgysem rádióban hallgatom. FM rádiónál meg még mindig jobb az internetes rádió...

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30031) junkpod válasza dave0825 (#30030) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem. Internetes rádió adások gyakran rosszabbak mint az FM minőség.

Box's don't touch!

(#30032) dave0825 válasza junkpod (#30031) üzenetére


dave0825
őstag

Hát nálunk valahogy nem. A nappaliban a tv-n is jó a rádió, laptopon is szoktam neten hallgatni, azzal sincs gond, az FM-mel viszont állandóan sistereg, akárhogy állítok akármilyen antennát (több ezreset nem akarok).

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30033) junkpod válasza dave0825 (#30032) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát a vetelkorzeten kívülről elérni próbált FM rádió minőségét miért hasonlitod bármivel is? Olyan rádiót kell hallgatni ami fogható! :Y

Box's don't touch!

(#30034) dave0825 válasza junkpod (#30033) üzenetére


dave0825
őstag

Kocsiban fogható nálunk. Azért ezt hasonlítom, mert nálunk ez van, ezt használom, ehhez képest jobb az internetes rádió. :) Ezért írtam, hogy nekem fontos, hogy legyen az AVR-ben. Ha adótorony alatt laknék, lehet, hogy nekem is szebben szólna az FM az interneteshez képest, de itt panelban nem.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30035) I'am Dony válasza Norbi 72 (#30027) üzenetére


I'am Dony
őstag

Köszi szépen. Ami elérhető, -ìgy ezeket is- már átnéztem. Igazából saját véleményeket szeretnék még olvasni úgy általában a Yamaha hangzásról ha nem is pont ezekről. Nem túl régi darabok, nem is bestbuy árakon, így nyilván nem elterjedt csak gondoltam hátha. Két másik hasonló kategóriáshoz hasonlítanám a döntés előtt.

(#30036) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Üdv mesterek..

Sokszor kértem már és kaptam segítséget ezeken a fórumokon, ezért szeretnék hozzátok fordulni pár kérdéssel..

A nyáron elkezdek felújítani egy kertes házat amiben a nappali cirka 30nm. Nem biztos, hogy marad pénzünk de az előkészületet meg szeretném kezdeni egy majdani házimozi felszereléséhez. A plafon sarkaihoz elviszem a kábeleket és combosabb betápot viszek a felszerelésnek.. (gondolom 1.5x3 elég lesz)

-Milyen hangfal vezetékeket javasoltok?
-Mekkora teljesítményű erősítőket nézegessek?
-Szeretném ha az erősítőn lenne net mert esetleg a telefont jó lenne hallgatni vezeték nélkül..

Nem szeretnék álló hangfalakat mert azokat kerülgetni kell ami nekem még belefér de az 5 éves fiam tuti kirugná az oldalát..
Feleségem természetesen ellenzi :D ezért kompromisszumként nem kell hatalmas hangnak lenni de szeretném ha közép tartományban tisztán szólna.

-Ha kb 4m ahonnan a tv-t bámulom milyen átlót javasoltok?

Köszi a segítséget..

(#30037) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv mindenkinek!
PC-hez kerestem normálisabb aktív 5.1-es szettet, de vagy nagyon drága, vagy nagyon gagyi, ezért hardveraprón néztem egy házimozi erősítőt és hozzá hangfalakat. Mivel abszolút kezdő vagyok a témában csak megerősítést szeretnék kérni!
Erősítő: Sherwood RD-7500
Hangfalszett: Harman Kardon Hkts 5
Kérdésem, hogy a kettő jól megfér-e egymás mellett, lesz-e valami problémám velük? Bármilyen tanácsot is elfogadok! Minőségben biztos van feljebb, de nem vagyok audiofil, filmekhez és játékokhoz kellene egy alapszintű rendszer.
Köszönöm a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30038) zsoika válasza dave0825 (#30034) üzenetére


zsoika
addikt

Ha veszel mp-t akkor azzal és a kodival minden elérhető lesz(bluetooth, dlna, internet rádió stb.) Kvázi tök felesleges csak ezek miatt nem megvenni egy AVR-t. Én csak az app vezérlés miatt örülök a hálózati funkcióknak, mást nem használok .

(#30039) Norbi 72 válasza I'am Dony (#30035) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én nagyon szeretem,3010-esem van.

(#30040) johnywalker


johnywalker
őstag

Hahaa...Valaki nem nem tudja mi az hogy https://www.johnniewalker.com/, meg hogy menő jani között mi a különbség....Akár helyesírás vagy máshogy sem...Alapvető műveltségi hiba!...Nem minden faluban tanítják.Akár antialkesz a csávó vagy sem! :)) Csak kár bevallani Az illető Béci legalább szépít...
Oszt még ha be is írom is... :DD

[ Szerkesztve ]

(#30041) johnywalker


johnywalker
őstag

Haha, akár a Lacipecsenye... :D :DD

(#30042) BBéci válasza RomiJosy (#30036) üzenetére


BBéci
titán

A 3x1,5 egyáltalán nem nevezhető combosnak, az a minimum.
Sürgősen változtass az elképzeléseiden, hangdoboznak semmi keresnivalója a plafon sarkában. A frontsugárzók fülmagasságban, falaktól, saroktól messze legyenek. Ha falra szereled, akkor ez részben módosul.
Miért természetes az, hogy egy feleség ellenzi a jó hangminőségre való törekvést? Sok nőnek alapvető igényei közé tartozik. Ez érvényes a képminőségre is.
4 méteres nézési távolsághoz 100-110 colos képátló passzol, értelemszerűen nem TV hanem vetítő és vászon.

Erősítőt nem teljesítmény alapján választunk, bár az sem elhanyagolható szempont. Kábeleket majd akkor válassz, ha már megvannak a készülékek.
Jó lenne tudni, mennyi pénzt szánsz az egészre?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30043) RomiJosy válasza BBéci (#30042) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Szívesen változtatok ha látom merre kell. Jelenleg az az elképzelésem, hogy ha a nappaliban szeretnék megnézni egy filmet az élvezetesebb legyen és itt meg is állnék kicsit. Ez (sajnos) elsősorban nappali lesz és ezért nem teszek fel vásznat és nem szívesen kerülgetek hangfalakat. Fül magasság az jól hangzik, de a kábeleket behúznám..azaz kiépíteném.Szőnyeg alatt nem ildomos kábelezni.. Azt javaslod a plafont kerüljem.. lentebb rakom a kivezetéseket és egy kemény polcal felteszem a falra kb fül magasságba. Az szerintem működik.
A feleségem nem a hang minőséget ellenzi, hanem a hang erejét..
Az összefoglalóban olvastam, hogy a kisebb erejű erősítőket inkább kis méretű szobákba javasolják..20nm alatt.. ez 30 nm.. erre kéne nekem egy erősítő. Nézd el nekem a kezdők hibáját mert teljesítményben gondolkoztam..
Szerintem 150k-200k ft körül szánnék a hangra amiben a hangfal és az erősítő is benne van. Lehet használt is és kompromisszum képes vagyok.

5.1 bőven elég és nincs abszolút hallásom, nem is tudom mi a tökéletes mert szerintem még olyat nem hallottam :D amire te azt mondanád... ,,ez elfogadható,, az nekem vélhetően tökéletes lenne..

Ez PL ránézésre elfogadhatónak tűnik nekem.. Hangfalakra is maradna 120k ft

[ Szerkesztve ]

(#30044) dave0825 válasza zsoika (#30038) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi. Akkor ez a szett (HK 151S + HKTS 5) jó így együtt? Persze, más nektek a "jó", és más nekem, de legalább jobb, mint a korábban nézett Samsung J5150? :) Van amúgy a HKTS 5-nek a hátulján valami felfogatási lehetőség? Kerestem képeket, de nemigen találtam a hátuljáról. Univerzális egyszerű állványt veszek hozzá, ha van a hangszórók hátulján lyuk, a felfogatást megoldom.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#30045) zsoika válasza dave0825 (#30044) üzenetére


zsoika
addikt

Csak 16 és 60-as szettem volt. Mindkettőnek egyedi és gyárilag a csomagban fali konzola volt. Szerintem nincs az 5nek univerzális csavar a hátulján. [link]
Annál a samsungnál jobb.
Hdr nem lesz ...ennyiből ne is számíts rá.
4k film szerintem menni fog rajta de 4k 60fps játékhoz(pl. Konzol) már az újabb hdmi 2.0 a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#30046) bundaska


bundaska
aktív tag

Üdv fórumtársak.

Jelenleg egy Yamaha YST-SW012-es subládám van. Újonnan vettem a rendszerhez. Annyi a problémám vele, hogy egy kicsit kevés lenne a 25nm(+konyha kb 10nm)-es nappaliba (nyitott, amerikai konyhás) Most egy másik sub-on gondolkodok, jelenleg az alábbiakat néztem ki, használtban:

Magnat monitor 300A (Régebbi, 35k)
Taga Harmony TSW-90 v.2+ajándék SUB kábel (33k)
HECO Victa SUB 25A (45k)
Harman kardon Hkts 210sub (38k)
Monitor Audio MRW10 (licites, 36k, ezt ennyiért nem fogom tudni megvenni már most látom)
Wharfedale Powercube 8+ 28k

Új:
Jamo SUB 210
Taga Vigor SW-8 v.2
Yamaha NS-SW100 (erre azt mondták egy HiFi boltban, hogy jobban járok a Jamo Sub 210-el. Ez tényleg igaz lehet?)

A kérdés: Cseréljem le egy legalább 25-30cm-es ládára a mostanit, vagy esetleg legyen kettő mély Y RCA elosztóval, úgy talán szebben szólna ebben a térben?
Vagy várjak használtan egy nagyobb, jobb ajánlatú SUB-ra?

Köszönöm a válaszokat mindenkinek előre is.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#30047) BBéci válasza bundaska (#30046) üzenetére


BBéci
titán

"Vagy várjak használtan egy nagyobb, jobb ajánlatú SUB-ra?"

Igen.

(#30043) RomiJosy
Az a Yamaha, amit kinéztél, nem rossz darab, de belépő kategóriás, annak megfelelő hangminőséggel és teljesítménnyel. Azt hagyjuk, amiket az adatlapra írtak, mert köszönő viszonyban sincs a valósággal!
Új ára 160000 Ft körül volt, tehát olyan 5.0 hangdobozszett passzol hozzá, aminek 320000 volt a listaára. Ehhez kell pluszban egy mélyláda.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30048) RomiJosy válasza BBéci (#30047) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Nekem belépő szintre van szükségem..azaz nem akarok nagyot költeni egyből úgy, hogy sosem volt ilyen technikám..
Köszönöm szépen.. ha oda jutok, jövök konkrétabb tervekkel..

(#30049) bundaska válasza BBéci (#30047) üzenetére


bundaska
aktív tag

Esetleg egy JBL Sub 250 is kevés lenne? Visszaolvasva sokan vettek/választottak ilyet. Erről vélemény?

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#30050) dave0825 válasza zsoika (#30045) üzenetére


dave0825
őstag

Rendeltem X96 S905X-es médialejátszót, nem tudom, hogy az tudja-e a HDR-t, de talán igen. Ha tudja, és az a tv-be (ahogy a konzol is), majd a tv ARC-ből az erősítőbe menne a HDMI, akkor menne, nem? Akkor a kép adott a konzolból is, és másból is, a hangért meg az erősítő felelne. Valamiért jobb keresztül mennie a képnek is az erősítőn? Gondolom hülye kérdés nektek...
Vagy most, hogy már majdnem eldöntöttem, hogy ez a HK lesz, és mégsem, akkor mit tudnál ajánlani, ami 4K HDR-t át tud engedni, ha nem megoldható a másik megoldás?

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.