Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) VoidXs válasza BIGi75 (#71946) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, a hallás 99%-ban pszichológia, ezért működnek a nem vakteszten alapuló kábeldemók. Az emberi hallás képességeit már milliószorosan meg tudjuk haladni DAC-okkal, csak a nagyon alja (lásd: alaplapi) szokott alatta lenni, illetve AVR-eket szándékosan kategóriákra bontanak. Ki venné a high-end-et, ha nem így lenne? Megoldható lenne, hogy a legjobbat kapd 100k-ért, és létezik is annyiért (lásd: PC), de igazából senkinek nem érdeke, csak valakinek a vérbeli DIY vonalat is ki kell elégítenie.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71952) Smiley válasza VoidXs (#71951) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt tudod akkor is ha jatszol valami hangszeren. En sokszor csinalom, hogy amikor azt erzem ez mar rohadtjol szol amit gyakorlok 2 oraja a gitaron akkor felveszem. Masnap meghallgatva... hat megse szol annyira jol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#71953) aldebaran


aldebaran
őstag

Ezeknek a díjaknak van jelentősége? Az X1700H most kapta. :C

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71954) Khaosz55 válasza aldebaran (#71953) üzenetére


Khaosz55
addikt

Számomra ezeknek a plecsniknek annyi jelentősége van mintha lenne a medvesajtban brummogás is.
Én már csak azt hiszem el ami látok és hallok, illetve mérek.

(#71955) VoidXs válasza Smiley (#71952) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pontosan, hangulatfüggő az egész. Ami hangszeres vagy kevert munkámra azt mondtam 2-3 éve, hogy semmiképp nem csinálnám máshogy, azt természetesen teljesen máshogy csinálnám. Működik rövid távlatban is, csak egy ideje egyiket se csinálom.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71956) BIGi75 válasza VoidXs (#71951) üzenetére


BIGi75
senior tag

Ezek szerint a "mérnök aggyal" gondolkodó (nem bántásnak szánom:N) és megfelelő műszaki, anatómiai ismeretekkel rendelkező, kevésbé befolyásolható emberek hamarabb révbe érnek HIFI vonalon

(#71957) VoidXs válasza BIGi75 (#71956) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, mert kevésbé átverhetők.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71958) embe válasza hunaqua (#71950) üzenetére


embe
nagyúr

Ettől függetlenül szeretem. Ha giccsparádé, ha nem. Tetszik az a zene.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71959) hunaqua válasza embe (#71958) üzenetére


hunaqua
addikt

Mindenkinek más,én is szeretem. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#71960) b. válasza hunaqua (#71959) üzenetére


b.
félisten

Jó zene az a stílusában, én szeretem. Május 6, Budapest Papp László. [link] :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71961) Khaosz55 válasza b. (#71960) üzenetére


Khaosz55
addikt

Idén voltam Bécsben a koncertjén. Nekem tetszett, viszont a korábbi turné nekem jobban bejött, mármint a prágai koncertre gondolok. Azért mert ott ki tudtak a számok teljesedni.. elejétől a végéig elzenélték. Most meg csomó esetben össze volt mixelve. Pl Interstellar is...

(#71962) Smiley válasza VoidXs (#71955) üzenetére


Smiley
őstag

Folyamatosan atver az agyad, csak ezt akkor ott helyben az adott pillanatban nem is fogod fel. Nekem volt olyan, hogy rosszul tanultam meg egy riff-et, es kepes voltam belehallani az eredetibe azt ahogy en rosszul jatszottam. Csak azert mert napokat szorakoztam azzal az egy riff-el, es rengeteg ido meg gyakorlas kellett, hogy a rosszat kitoroljem a fejembol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#71963) hunaqua válasza b. (#71960) üzenetére


hunaqua
addikt

Igen ,köszönöm.

Az előadót elengedve, van akkor olyan TrueHD 7.1 zenei lemez ami etalon?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#71964) b. válasza hunaqua (#71963) üzenetére


b.
félisten

Mindenképpen a TRue HD a cél? mert vannak nagyon jól kevert koncertek amik akár etalonnak is nevezhetőek sztem: akár Atmos vagy 5.1 hangzással jó bitrátával,de nem tudom milyen stílust szeretsz. PL ami nekem zenében nagyon tetszetős és szerintem nevezhető etalonnak az Eric Clapton koncertek, pl [link] Atmos, Dolby 5.1, vagy Santana [link] DTS-HD Master Audio,
DE pl többen nevezik a Pink Floyd BR koncerteket etalonnak. [link]
Ezen az oldalon érdemes nézelődnöd [link] amit linkeltem kindulásnak, én is itt nézek új megjelenéseket ,de főleg nekem metal és gitár zene. ;]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71965) hunaqua válasza b. (#71964) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönöm szépen,megnézem ezeket!

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#71966) m3ss


m3ss
veterán

x3500h vs x4300h vki? ezek vannak hasznaltan most.
kicsit elveszek a parameterek tengereben. x3600h-rol lehetett olvasni tesztekben, hogy az eleg jol sikerult szeria. vajon az x3500 is? x3600h-t kb soha nem latok eladot sajnos...

5.1-re kellene, hdr10-et tudjon es ne legyen rosszabb hangja, mint az x4000-nek. szoktam azert hangosan hallgatni, 8-10 dB-lel halkabban, mint a referencia.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#71967) jambiyya válasza b. (#71964) üzenetére


jambiyya
őstag

Eric Claptontól nálam a The Lady In The Balcony: Lockdown Sessions a nyerő. Úgy rémlik THD a hang.

(#71968) #62435328 válasza m3ss (#71966) üzenetére


#62435328
törölt tag

A 4300 szerintem tuti hozza az X4000-et!

(#71969) #82860288


#82860288
törölt tag

Megpróbálom itt is, hátha nem lakberendezési tanácsokat kapok, mint a tévém topikjában. :DDD
A tv infráját blokkolja a center, erre kellene megoldást találni.
Találtam IR receiver / repeater / extender cuccokat, de nem tudom ezeket magyarul milyen néven kell keresnem.
Találtam jack dugós és USB-s verziót is, de a tévén nincs jack csatlakozás.
Az USB-s verzió esetleg jó lehet?
Itthon árulnak ilyet? milyen néven keressem?

[ Szerkesztve ]

(#71970) VoidXs válasza #82860288 (#71969) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szerintem 1000 forintot megér kipróbálni az USB-set, hátha jó. A tapasztalatom, hogy valamelyik eszköz egyikkel, valamelyik másikkal működik (mert valamelyik ~30 kHz, valamelyik 50...), és az ilyen frekikülönbséges baromságok miatt inkább gyártottam egy sajátot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71971) Quetz válasza BIGi75 (#71956) üzenetére


Quetz
őstag

Érdemes az első tíz percet megnézni ebből a videóból: https://youtu.be/BYTlN6wjcvQ
Megdöbbentő, hogy menyire befolyásolható az agy és így hallásunk is.

(#71972) morfondőr válasza #82860288 (#71969) üzenetére


morfondőr
őstag

Igaz nekem egy "ősrégi" 2014-es Samsung TV-m van, de abból is inkább egy erős közepes, mint felső kategória de adtak hozzá ilyen IR extender kütyüt. Nézd át a TV hátulját vagy a használatit, hogy van-e gyári megoldás hozzá:

szerk: még egyszer elolvasva ez lehet hogy nem pont az, ami neked kell, de még sosem használtam.

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71973) #82860288 válasza morfondőr (#71972) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nincs hozzá sajnos ilyen cucc. Találtam Samsung tévékhez hivatalos extendert, de az enyémhez nincs és nincs IR jack port se.

(#71974) aldebaran válasza Rp526 (#71908) üzenetére


aldebaran
őstag

Ebből a letöltő csomagból - hangfaltesztelésre filmrészletek - a 4k-s filmek listájából csináltam egy txt-t, hogy ha otthon megvan valamelyik film, akkor az adott részletet kikeresve lehet hallgatózni. :K
Itt a lista egy pastebin oldalon.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71975) embe válasza b. (#71964) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Csemegézek kicsit ...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71976) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok,
Egy DENON AVR-X2700H erősítő mellé szeretnék egy 5.1 hangsugárzó szettet, de nem értek a témához és előzetes tapasztalataim sincsenek még arról, hogy mi hogyan szól (első házimozi rendszerem lenne), ezért szeretnék segítséget kérni tőletek.
Háttérinformációk:
- 24nm-es nappali szobában lenne használva.
- Kizárólag házimozira – filmek, sorozatok minden műfajban, zenehallgatás nélkül.
- Hallássérült vagyok, ami miatt mindent az átlagos/egészséges szintnél kicsit magasabb hangerőn hallgatok. Inkább a közép- és magas tartományok jelentnek problémát, ezért inkább az ilyen hangzásvilágú rendszer lenne számomra ideális. A basszus nem baj, ha nem falat rengető. De a lényeg, hogy kellően dinamikus legyen és nagyobb hangerőn is még tisztán szóljon, jó legyen pl. a beszédérthetőség.
- Költségvetés: kiindulva az összefoglalóban javasolt 1:2 arányból kb. 600 ezer Ft-ot szánnék az 5 hangsugárzóra. (A mostani árfolyamingadozásra tekintettel ez val. kicsit ki fog tolódni.)

Ezeket a szetteket néztem eddig, amik árban beleférnének:
1. Klipsch RP-260F + RP-160M + RP-440C
2. Dali Oberon 5 + 1 + Vocal
3. Q Acoustics 3050i + 3010i + 3090ci (Ez olcsóbb egy százassal, mint a fentiek, és bár jó lenne kevesebből kihozni, de hosszú távú beruházásként inkább most költenék kicsit többet, mint hogy pár hónap múlva már cserén gondolkozzam…)
Ezekről vélemény?
Plusz, bár így szettben ált. olcsóbb, mint külön-külön megvenni az egyes hangsugárzókat, én a jobb végeredményért hajlandó vagyok kicsit több pénzt áldozni, ha van valamilyen jó tippetek kipróbált párosításokra. Nekem az eddigi tájékozódás alapján az jött le, hogy elsősorban a centersugárzóból érdemes egy komolyabbra áldoznom, a többi lehet akár egy-két fokkal alacsonyabb polcos is (természetesen gyártón belül maradva).
Ha pl. mozizáshoz az Oberon Vocal mellé elég lenne Spektor front- és háttér is, vagy az említett Klipsch szettben előrelépést jelentene a centert egy 500C/500C II-re cserélni, vagy van más ötletet, hogyan tudnék a keretemből többet kihozni, hálás lennék érte.

(#71977) b. válasza zolee3000 (#71976) üzenetére


b.
félisten

Én ebből a Klipsch mellett döntenék szerintem ez így ebben a formában rendben van, a center is.
Ez mellé egy 112SW vagy 115 subot betennék és öröm bodottá, remek rendszer lenne.

Spektort kerüld el ha teheted .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71978) proci985 válasza zolee3000 (#71976) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a Klipschekkel ugyelj a meretekre. az RP-260F kb normal meretu, viszont az RP-440C eleg szeles, az RP-160M meg surround viszonylatban meretre es sulyra is hatalmas, szoval falra nagyon nem lehet felrakni. en vettem alajuk ket komodot, miutan a sulyuk miatt nagyon mas megoldas nem maradt. 24nm2re ez boven es barokkosan eleg: a fuled egy dolog, de az ablakuveg egy ponton el fog kezdeni zorogni, plusz uvoltve se fogod hallani a toled meterre allokat.

RP-440C vs 500C viszonylatban nem vagyok biztos, hogy nem a 440el jarnal jobban, vagy ha penzbe belefer, akkor mar inkabb a 450C / 504C, bar ott az RP-600C is. a 440et viszont szoktak szeretni

ahogy b. irja, meg egy subon elgondolkodnek, esetleg ha nem annyival dragabb, akkor az RP-280F, azok melle talan sub se feltetlenul kell.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71979) Gino20 válasza zolee3000 (#71976) üzenetére


Gino20
őstag

A leírtjaid alapján a felsoroltak közül mozira a Klipsh-et választanám. Általános vélemény, hogy mozira nagyon jó (igaz szerintem zenén is teljesen rendben van).
Volt kb ilyen Denonom. Szerintem dialógusban karcsú, de ha kell tudod majd használni a dynamic csodákat, ami persze kicsit szétcseszi / kompresszálja majd az eredeti hangot, kiemeli a surround-ot vagy ha kell a centert majd jól megemeled.

(#71980) Gino20 válasza VoidXs (#71945) üzenetére


Gino20
őstag

Akkor egyről "beszélünk" vagyis nálam abszolút az AVR cseréje hozta meg őszintén a csodát..

(#71981) zolee3000 válasza b. (#71977) üzenetére


zolee3000
tag

+@proci985 és Gino120
Köszönöm a válaszokat. :R Nem is nézelődök akkor tovább, ez a Klipsch-szett lesz.
Megnéztem a "dobozok" méretét, és a leendő helyüket: el fognak férni. A háttérsugárzókat nem falra, hanem állványra terveztem tenni. Az ilyen dedikált, hangszóró-állványoknak még nem néztem utána, de remélem lesz, ami elbírja ezeket. (A spec. szerint 9 kg). (Ha minden kötél szakad, marad a DIY zártszelvényes megoldás.)

A basszus érzékeny pont, mivel a mélyeket még én is visz. jól hallom, mitöbb zavar is a túl erős dobogás, nagyobb hangerőn pláne. Nem szeretném, hogy ez uralkodjon, minden mást elnyomva. Sok film egyébként is szvsz elég furcsán van hangszerelve: van, ahol folyamatosan játszanom kell a jelenetek között a hangerővel, mert a háttér zene/effektek erősek, a párbeszédeknél meg fülelnem kell. Ettől függetlenül a mélynyomó is tervben volt, bár most proci985 kicsit elbizonytalanított. :B RP-280F frontokkal 75k-val kerülne többe ez az 5.0 rendszer. Mindenképpen költséghatékonyabb lenne, mint a 260F frontok + egy mélynyomó. Nem biztos, hogy én kevésnek érezném a mélyeket így sem.

Elméletben, ha maradnék az eredeti szettnél subládával, akkor utóbbiból melyik passzolna?
A boltban az SPL-120-at kínálják hozzá, ami nekem azért overkillnek tűnik. Az ajánlott R-112SW már barátibb (árban is). Ennél már semmiképpen nem ajánlott lejjebb menni? Mondjuk egy R-120SW-re?

(#71982) b. válasza zolee3000 (#71981) üzenetére


b.
félisten

Sztem ( saját vélemény) mozira ne engedd el a subládát.
Mivel neked a fő célod a filmezés ezért szerintem nélkülözhetetlen és a 280 sem fogja azt hozni neked amit egy jó Klipsch SUB . Ha belefér anyagilag a 112 SW.-t vedd mert ez a rendszer amit kinéztél jó és " RP" szériás már nem "R" .
120 SW belépő kategóriás kb az R szériás Klipsch szettekhez ajánlható a 112 SW már szintben eléri a te RP szériád tudását.

Nem kell annak falat döngetni ( de tud, ezt tanúsíthatom :DDD )de a subartományt méltóan le tudja fedni és tud egyszerre finom is és brutális is lenni.
PL Mandalori vagy Andor alatt az alacsony frekis hangok sora van amik nem hangosak csak háttérként szólnak, nagyon jó élmény. Annyi hogy a 112 SW már termetes darab, elhelyezésben kell neki hely.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71983) zolee3000 válasza b. (#71982) üzenetére


zolee3000
tag

:R Megpróbálom kigazdálkodni. Belegondolva, még az üveg-rezegtetés is érdekes effekt lehet, amit proci985 említett. Pláne, mivel nemcsak ablak, de üvegezett képek is vannak (utóbbiak pont a TV-vel szemközti falon végig.) Remélem nem lesz gáz. :B

(#71984) b. válasza zolee3000 (#71983) üzenetére


b.
félisten

Nálam a nappali 3db 150x150 ablak egy 160x220 full üveg teraszajtó és kb 100 db kép a falon a gyerekekről. Azok nem remegnek, inkább a kanapé alattam a 112-ktől.
Nekem abból 2 darab van,de finomra vannak állítva, belesimulnak a hangzásba. Szerintem nagyon fontos a jó beállításuk, mert nem az a fő szerepe szerintem hogy szét döntse a házat ha téged meg amúgy is zavar akkor meg pláne.
Egy kis odafigyeléssel és beállítással igazi élményt fog nyújtani. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71985) proci985 válasza zolee3000 (#71983) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem kene, nalam is van uvegvitrin es mozizas kozben nincs problema.

egyszer regen amikor teszteltem az R26Feket es a frontok az ablakokkal voltak szemben, na ott volt meg, hogy egy ponton az ablakok is beszalltak, de az egyebkent is mar fizikailag is sok volt.

a jel/zaj aranyuk eleg magasan van, szoval torzitas alapjan nem lehet hallani, ha nagyon hangos a rendszer. ekkora szobaban az lesz, a hatra szant par RP-160M zenere magaban is eleg lenne.

nalam ket yamaha sw-hf 220 sub van, de anno meg lakasban laktam amikor vettem oket. ismerosi korben van aki dupla SW112vel tolja, de ok kint laknak a semmi kozepen :DDD.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71986) apszi válasza BBéci (#71766) üzenetére


apszi
őstag

Végigpróbálgattam 130-70Hz közötti tesztjelekkel, AVR-en crossover 80-100-120Hz-es beállításokkal, de végül is igazad volt, maradt a 80 Hz. Ezen beállítás mellett volt a legegységesebbek, legtisztábbak a jelek hangja. Egyébként a 100-120Hz-es beállítást nem volt jó hallgatni, fárasztó volt a fülemnek. Szóval maradt a 80Hz erőlködőn, a sub ládán meg kitekertem 120-180Hz közé, és megfordítottam a fázist. Szóval köszi :) .

[ Szerkesztve ]

(#71987) Dorian válasza zolee3000 (#71983) üzenetére


Dorian
félisten

Az ablaküvegeknek nem szabad rezegni. Akkor sem, ha a melletted ülő hangját sem érted.
Ha rezeg, az nem normális, akkor az ablakot kell javítani v cserélni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71988) VoidXs válasza Dorian (#71987) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Vagy egy tüneti kezelés, hogy kinyitni, persze akkor lesznek nem kívánt mellékhatások. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71989) jambiyya válasza VoidXs (#71988) üzenetére


jambiyya
őstag

Befalazni. :)

(#71990) WaterWave válasza zolee3000 (#71976) üzenetére


WaterWave
veterán

Abszolut Klipsch.. Nálam 4700-el vannak hajtva és nagyon jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#71991) petyuska74


petyuska74
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:
Van egy Yamaha RX-V463 házimozi erősítőm.
A Speaker "A"-ra van kötve egy Dali Zensor 1 6 ohm-os hangfal
Ki szeretném próbálni azt, hogy a Speaker "B"-re rákötök egy Dali Concept 1-et, ami viszont 8 ohm-os.

Annyi van a hátuljára írva, hogy ha kevesebb, mint 8 ohm-os hangfalat kötök rá, olvassam el a a használati utasítást. Csakhogy az nem ír erről semmit.

Mit tegyek, ráköthetem, kipróbálhatom, milyen probléma adódhat?

A válaszokat előre is köszi.

(#71992) VoidXs válasza petyuska74 (#71991) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem lesz baja, nem kell félni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71993) petyuska74 válasza VoidXs (#71992) üzenetére


petyuska74
tag

akkor sem elég hangosan szeretném hallgatni?
Azt hiszem, hogy az erősítőnek valahol a menüjében be lehet állítani hogy 6 v 8 ohm-os-e a hangfal, külön az "A" és a "B" hangfalat nem lehet állítani, csak egyben.
Ebben az esetben mire állítsam, 6 v 8 ohm-ra?

(#71994) VoidXs válasza petyuska74 (#71993) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindig 8-ra. A 6 csak visszafogná a teljesítményt. Ha komolyan megfektetnéd az erősítőt, akkor egyszerűen lekapcsolja a hangot, ami teljesen biztonságos. Amíg ez nem történik meg, addig nincs miért aggódni (legtöbbekkel sosem esik meg).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71995) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!
Haverom kapott egy régi házimozi rendszert családtól: (Philips HTS3357 Házimozi rendszer). Szeretné hangfalakat használni a 65"-os Samsung TV-jéhez.

Mondtam neki hogy nem úgy van az. Én személy szerint azt mondtam neki hogy kuka és vegyen egy Logitech z906-t belépőszintű házimozinak de ő azt mondja ha már ilyen "Baszó" hangfalai vannak... Szóval értitek :D

Esetleg tudtok ajánlani valami belépőszíntű erősítőt amivel mennének ezek a "baszók"?
Ilyen csati van rajtuk (gondolom ezt mindenképp kell cserélni):

Előre is köszi! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71996) roland198905


roland198905
csendes tag

Sziasztok,

Tudom , hogy nem vagytok hívei a banándugóknak, de tudnátok segíteni egy márka ajánlásban, 4mm2 -es vezeték sem a klischbe (rp), sem az erőlködőbe nem akar belemenni "kényelmesen" .
Nem fogom mozgatni a rendszert , de stabil kapcsolatot szeretnék...
Van bármi ötletetek ?
ezt néztem ki "Oehlbach Banana Pin B3" (csak a frontokra meg a centerre kell csak)

Köszi,
Roland

[ Szerkesztve ]

(#71997) #62435328 válasza Bossp (#71995) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem a hangfalakat kell csatlakoztatni a tv-hez, hanem a központi egységet.
Feltéve persze, ha van rajta optikai bemenet?

(#71998) Bossp válasza #62435328 (#71997) üzenetére


Bossp
addikt

Nincs ezért kellene egy erősítő... Csak hdmi van rajta de ugye kimenet :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#71999) #62435328 válasza Bossp (#71998) üzenetére


#62435328
törölt tag

AUX L/R?

(#72000) Bossp válasza #62435328 (#71999) üzenetére


Bossp
addikt


Az ahogy nézem van. De azon hogy küldesz 5.1-et TV-ről? :F

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.