Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72451) Ger_man válasza szabeska (#72435) üzenetére


Ger_man
senior tag

De mivel itt a hosszúhétvége, akár több beállítás és kalibrálás után össze tudod vetni a különbségeket, ha egyáltalán érezhető lesz :) Nem egy óriási feladat, beforgatni a frontokat és kipróbálni ;)

(#72452) b. válasza Tizedes1 (#72448) üzenetére


b.
félisten

A TCL C835 ről beszélsz? Minlied? mert az tudja a Dolby Visiont.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72453) Mustadjoci


Mustadjoci
tag

Sziasztok!
jbl soundbar
tudja a dolby atmost

Samsung tvhez ARC-n csatlakozva

megsem megy at az atmos a soundbarra.
(Maga a tv nem tudja az atmost)
ez
igy normalis?

masik hogy win 10, szinten nem fasza.

leszedtem a dolby accest hozza
az a sajat demo videojat atkuldi atmosban
de se vlc sem mas nem kuldi at az atmos hangfilet
vagyis hang nem jon.

erre tud vki megoldast?

koszonom

(#72454) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

18m2-es (5x3.7) nappaliba keresnék 5.1-et. Főként netflixezünk, úgyhogy ez lenne a fő felhasználási terület. TV-n van eARC is, így erősítőből is ilyet keresnék.
DolbyAtmos nem hiszem, hogy szükséges, bár sok filmnél látom netflixen a logót, viszont nem tudom az mennyire marketing.
Sajnos helyszűke miatt csak kis bögre szett jöhet szóba, bár a soundbarnál gondolom így is előrébb leszek.
Keret ~500.000HUF lenne rá.
Aprón is kerestem, de úgy látom itt nagyon nincsen ajánlott szett.
Amiket néztem:

Wharfedale DX-2
Monitor Audio MASS 5.1 (ezt már sajnos 279k alatt nem kapni)

És itt egyet találtam : [link] nem tudom ez milyen lehet.
Kábel és erősítő szempontból is tanácstalan vagyok, úgyhogy abban is szívesen fogadok segítséget. :)

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72455) fecke78 válasza Mustadjoci (#72453) üzenetére


fecke78
senior tag

ráírtak ,hogy "tudja a dolby atmost" nem értem miért lehet megtéveszteni a vásárlókat ...

(#72456) Mustadjoci válasza fecke78 (#72455) üzenetére


Mustadjoci
tag

Nem ertelek.
rairtak?
mire?

valosan tudja, ugy ertem, hogy masik tvvel probalva atment az atmos hangsav, irta is a soundban h dolby atmos.

laptoprol a dolby acces is atkuldte az atmos hangot a sajat programjabol
de se vlc se kodival nem megy at az atmos, hiaba valasztom ki azt a hangsavot

(#72457) VoidXs válasza Mustadjoci (#72453) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bitstream-et be kell hozzá kapcsolni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72458) Mustadjoci válasza VoidXs (#72457) üzenetére


Mustadjoci
tag

Koszonom!

a tv atkuldesere erted vagy a windowosra? Tvn T van allitva bitstreamra.
ha a windowsra erted akkornazt hol kell bekapcsolni? Koszonom

(#72459) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Belefutottam egy olyanba, hogy vettem egy bluetooth fejhallgató (Sony xm4) amit tv-vel is használnék, de sajnos nem kompatibilis a két eszköz és a jelátvitel pocsék.

Mivel úgy is akartam már egy erősítőt, így az a kérdésem, hogy létezik olyan belépőszintű házimozi erősítő amire bluetooth fejhallgatót tudom csatlakoztatni?

(#72460) b. válasza bisiz (#72454) üzenetére


b.
félisten

extremben van egy nem rossz összeállítás [link] a mostani erősítő árak mellett .
Ehhez még pár méter kábel kell és megvagy.. De polcsugárzókból használtan lényegesen jobb szettet tudnál összerakni meg az a mélyláda sem atomkirály, de cserében új és garanciális. Bögre szett lenne ideális vagy polcsugárzók még elmennének?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72461) bisiz válasza b. (#72460) üzenetére


bisiz
tag

Kompromisszummal a polc meg beleferne, ha azzal ár értékben ennyivel jobb minőséget lehet osszehozni. Tudsz mutatni példát? :)

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72462) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Azért uhh néztem az árakat, nem irigylem, aki most akar költeni házimozira. Tudom nem mindenki kedvence, de hogy a Klipsch R820f-et 280e adják használtan és 350e újonnan pislogtam....a bf alatt 170e vett hangfalat egy 100e többért eladhatnám 3 év után... :Y

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72463) b. válasza bisiz (#72461) üzenetére


b.
félisten

Jobban megnézve a hozzászólásodat rájöttem , hogy neked kell eARC is így nem mindegy milyen erősítőt teszel mellé, vedd tárgytalannak amit írtam. :R Én úgy számoltam hogy eARC nélküli használt erősítővel Klipsch RP 160 frontokkal. sajnos ajelenlegi helyzetben nem igen lehet válogatni, még esetleg soundbarban lehet gondolkodni, de azt a szintet szerintem hozza ez a Klipsch szett a Marantz erősítővel, térhangzásban meg 100% , hogy jobb lesz.Csak túl van minden árazva most . :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72464) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Egy olyan dologra lennék kíváncsi, hogy a Kodi által, a DD+ hangsávból "átkódolt" és kiküldött DD, és a natív DD+ között van e hallható különbség? Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#72465) morfondőr válasza apszi (#72464) üzenetére


morfondőr
őstag

Persze hogy van különbség DD és DD+ között: [link]
Az hogy hallható-e az függhet a házimozitól, beállítástól, hallástól is.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72466) bisiz válasza b. (#72463) üzenetére


bisiz
tag

[link] pedig ez most jó áron van, ahogy nézegetem az arukeresot :)
Mondom megnezem már itt aprón a hozzaszolasodon felbuzdulva.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72467) hash99 válasza b. (#72463) üzenetére


hash99
senior tag

Én lehet inkább vennék két párat a jamo concert 2 polcokból + a centert mellé most fél áron van a garázsvásárban így 200ból megvan az 5.0 és ez azért jobb mint ezek a bögre szettek sokkal. Erősítőt és subot meg használtan néznék a maradékból.

(#72468) bisiz válasza hash99 (#72467) üzenetére


bisiz
tag

Linket tudsz írni ?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72469) hash99 válasza bisiz (#72468) üzenetére


hash99
senior tag

[link] - polc
[link] - center

[ Szerkesztve ]

(#72470) bisiz válasza hash99 (#72469) üzenetére


bisiz
tag

Hm, köszönöm! Ez lényegesen kedvezőbb ár mint, amiket én néztem eddig. És valószínűleg panelben a gondnokkal alattam a 8-ikon ez is tökéletesen megfelel számomra :D
Kár, hogy nem fehér mindegyik, mert a bútor is fehér itt nálunk.

[ Szerkesztve ]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72471) hash99 válasza bisiz (#72470) üzenetére


hash99
senior tag

Sajna a fehér nem akciós a polcokból :( Viszont subot mindenképp vegyél mellé :)

(#72472) bisiz válasza hash99 (#72471) üzenetére


bisiz
tag

És ehhez a szetthez valami jó erősítő, ami tud eARC-t is milyet ajánlanál?
Kábel itt mennyire számít milyet veszek?

[ Szerkesztve ]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72473) Gino20 válasza Quqesz (#72462) üzenetére


Gino20
őstag

Van itt 300-ért is használt R820F :). Lehet ám valamit hirdetgetni, meg valós eladási szándékkal is feltenni az apróra. 1-2 nappal korábban RP-280 volt aprón 300-ért, de FB Klipch csoportban pár hete meghiúsult projekt miatt ~1-2 éves, de talán bontatlan RP-8000 talán 330-ért, de vannak X2600 AVR -ek 250-ért és van X2400 is szintén 250-ért. Agyrém :(((
Sajnos most ezt a világot éljük / akarjuk meglovagolni.

(#72474) Gino20 válasza bisiz (#72472) üzenetére


Gino20
őstag

kb innen indul az 5 csatornás eARC képes AVR [link]
Használton jelenleg semmi nincs ebben az árkategóriában.

(#72475) bisiz válasza Gino20 (#72474) üzenetére


bisiz
tag

Köszönöm szépen!

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72476) gt4r4


gt4r4
tag

Sziasztok!

Denon avr x2500h AVR-em van, a front hangfalakat szeretném egy Denon pma 720ae típusú sztereó erősítővel hajtani, vagyis végfokként használni. Hogy tudom össze kötni a 2 eszközt, illetve hogy kell beállítani?
Kérdeztem már régen erről itt, akkor azt a választ kaptam, hogy meg lehet csinálni.

(#72477) hash99 válasza bisiz (#72472) üzenetére


hash99
senior tag

Kábellel nem kell elszállni 1,5 vagy 2,5 mm réz. Qed volt anno 2,5 -es 800ft / méter körül de kb mindegy mit veszel. Erősítőben elég foghíjas a használt piac és minden dupla annyi mint 2 éve… earc meg elég ritka a használtaknál. Ha nem égetően sürgős én megvárnám a black fridayt novemberben az extreme audionál elég jó leárazások szoktak lenni hátha lesz olyan erősítő is.

Mondjuk így belegondolva lehet a hangfalakkal is érdemes megvárni a bf-t szetteket mindig akcióznak :D

[ Szerkesztve ]

(#72478) bisiz válasza hash99 (#72477) üzenetére


bisiz
tag

Ah, nem szeretek várni :D Viszont erősítő akció éppen lehetne, mert 250k tényleg nem kevés érte, pedig én se találok olcsóbban eARC-set, ami tud mindent.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72479) Gino20 válasza bisiz (#72475) üzenetére


Gino20
őstag

;)
Nyomokban sem vagyok "szaki", de a linkelt Jamo nagyon jónak tűnik ennyiért. Azt vedd figyelembe, hogy 10cm-es mély-közép sugárzóval van szerelve szóval szerintem kelleni fog SUB is (mozihoz amúgy is ajánlott), így már 500 fölött leszel. Az említett Klipsch RP-160 / 600 már elketyeghetne akár SUB nélkül is, de azoknak nem csak az ára jóval több (ha esetleg bele is férne) hanem polcsugárzó kategóriában is igen nagyok, de persze szerintem baromi jó cuccok :)

(#72480) VoidXs válasza Mustadjoci (#72458) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A lejátszód hangbeállításainál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72481) bisiz válasza Gino20 (#72479) üzenetére


bisiz
tag

Az most olyan jó ár, hogy még mélysugárzóval együtt is olcsóbbra jön ki, mint a klipsch :D Szerintem lecsapok rá.
Inkább az erősítővel vagyok meglőve.

[ Szerkesztve ]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72482) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv mindenki. Pár napja érdeklődtem sub cserejével kapcsolatban. Egy Polk Hts10 es dolgozik nálam. Lépbi akartam fentebb kicsit de rájöttem nem is kell nekem a nagyobb. Olvasgattam teszteket erről a dobozról és jókat írnak róla. Valamiért nekem kicsit hiányos az érzésem mégis vele kapcsolatban. Lehet rosszul van elhelyezve vagy beállítva. Ugye neki a bassport alul középen van és körbe tolja szét a kiáramló levegőt. Balra szekrény hátul fal. Szerintetek tegyem máshová? De hova. A kepen látjátok a szoba helyzetét. A tv vel szembe kanapé komód mellett ajtó polcos szekrény mellett ajtó. Vagy akusztikai probléma lehet a szobával. Ha zenélek hibátlan. ert annyit bőven tol a frontok helyett amennyit kell sőt sokszor lentebb veszem mert sok. Filmnél pedig mintha kevés volna normál hangerőn de ha felveszem brutál hangosra ahol már süketítő a beszéd is ott meg beremeg még a függöny karnis is. Túl lennne vezérelve a 5.0 szettem és ezért ilyen vagy mi?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72483) tothjani81


tothjani81
senior tag

Ja a kép lemaradt

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72484) hash99 válasza tothjani81 (#72483) üzenetére


hash99
senior tag

Ha jól értem annyi a gondot hogy mozinál kevés a basszus normál hangerőn. Erősítőn vedd feljebb pár decibellel? Vagy ha ilyen nincs az erősítődön akkor magán a subon is feljebb tekerheted a potit? Így a többi hangszórót nem hangosítod csak a mélyet. Az elhelyezést mérni kéne vagy rakosgatni több helyre és hallgatózni hol jó de ha zenén még sok is néha akkor ott nem ezzel van a baj.

(#72485) morfondőr válasza tothjani81 (#72482) üzenetére


morfondőr
őstag

Próbáld meg előrébb hozni, a szőnyegre tenni, hogy miként változik a hangja. Lehet azért zavaró mert "boomy" (bocsánat, angolul nézem a hifi videókat :DDD ) hangja van és az tényleg kellemetlen. Nekem is van olyan hely a nappaliban, ahol kifejezetten pocsék a mély.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72486) Buckey válasza tothjani81 (#72483) üzenetére


Buckey
senior tag

Szerintem is nagyon bent van, meg túl közel van a TV szekrényhez. Esetleg próbáld meg a jobb oldali hangfal és a virágtartó között (a virágtartóhoz közelebb). Nekem ez a fajta elrendezés lett jó.
Én úgy csináltam, hogy feltettem a SUB-ot a kanapéra, a hallgatási pozícióra, és négykézláb hallgatóztam. Ahol a legjobban tetszett, oda nem kerülhetett, így egy kis kompromisszummal oda került jobbra, és egy kicsit befordítva a szoba közepe felé.

(#72487) tothjani81 válasza hash99 (#72484) üzenetére


tothjani81
senior tag

Hú az erősítőn mindent is lehet állítani amúgy lehet ez is a baj mert sajnos az angol nem nagyon megy a fordító szerint meg nem minden egywrtelmű. Amúgy egy Pioneer SC-LX 71 es a vas ha valaki talált már hozá magyar leírást annak tudnék örülni..

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72488) tothjani81 válasza morfondőr (#72485) üzenetére


tothjani81
senior tag

Próbálkozom akkor.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72489) tothjani81 válasza Buckey (#72486) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ezt már hallottam, hogy tegyem a subot a nezési pozícióba és keressem a legjobb hangot. Na majd kipróbálom.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72490) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Végül megrendeltem tegnap 4db JAMO C 91 II [link] hangfalat+ JAMO C 9 CEN II centert [link]
Erősítőnek az eARC miatt Sony STR-DH790t [link] rendeltem, ez még emberi áron volt.

Kábelt ezt néztem [link]
Nagyon gagyi vagy működhet?

Sub-ot tudtok ajánlani a rendszerhez, ha később szükségét érezném?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72491) ctrlaltdel13 válasza tothjani81 (#72489) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azt írtad zenénél megvan az a mély, sőt még sok is.Akkor mozin is ott kell legyen.
Azt azért mondjuk ki, mozin kell egy bizonyos hangerő,hogy érezhető legyen a kellő dinamika.
Amit írtál, hogy "nagyobb" hangerőn mikor már megjön a mély is, már elviselhetetlen a beszéd, a többi hang, arra következtet hogy a bemérő nincs a toppon, vagy már elfogy az avr-ed, és nem kívánatos torzítások lépnek fel.

Nálam cavernel, végfokokkal, oda tekerve a kivezérlést, se ordít a dialógus, de mikor bejön egy komolyabb cselekmény, megborzongok.

(#72492) hash99 válasza bisiz (#72490) üzenetére


hash99
senior tag

Subot mindenképp vegyél a nélkül nem lesz az igazi.

Az az erősítő biztos earc? Szerintem nem :/ - de mégis bocs

Kábelről itt nem ajánlott nagyon beszélni mert kényes téma :D Szerintem jó lesz amúgy

[ Szerkesztve ]

(#72493) bisiz válasza hash99 (#72492) üzenetére


bisiz
tag

[link] Ezt a subot nézegettem. Jó lehet vagy ebből érdemes más márkát is nézegetni?
Köszönöm megegyszer a segítséget! Ide tényleg megeri benezni :)

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72494) b. válasza bisiz (#72490) üzenetére


b.
félisten

az nem tudja az eARC-ot ot, már a HDCP 2.2 miatt is kizárt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72495) bisiz válasza b. (#72494) üzenetére


bisiz
tag

Pedig írjak, hogy kapott az új firmware után eARCot. [link]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72496) b. válasza bisiz (#72495) üzenetére


b.
félisten

akkor ok . :K

ha teheted, inkább ezek közül válogass. [link] [link] vagy [link]
De biztos tudnak ajánlani még neked. Én nem szeretem a Jamo-k hangját szóval objektívan nem tudok róla véleményt mondani, de a műszaki adatok alapján sem tartom jó választásnak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72497) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Felraktam az ultikra az SVS gumi talpak át. Ráküldtem 20hz jelet és meghajtottam szerintem x-max közelében volt a terhelés. Az ultimaxok remekül a helyén maradtak, semmi felesleges zörej vagy mocorgás nem volt. Még tesztelem majd film közben is, remélem más frekvencián is ilyen szuper lesz.

(#72498) bisiz válasza b. (#72496) üzenetére


bisiz
tag

Ezzel a 12sw-vel én is szemezgettem már többször is, csak nem tudom mennyire lenne kihasznalva nálam.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72499) CragON válasza CragON (#72459) üzenetére


CragON
aktív tag

Erre senki?

Használ valaki SONY STR-DH590 erősítőt? Ez BT képes de nem tudom, hogy csak telefon vagy tablet csatlakozás miatt, vagy a BT mint kimenet is és fejhallgatóra is lehet rácsatlakozni.

(#72500) b. válasza bisiz (#72498) üzenetére


b.
félisten

A 10 és 12 SW-t inkább ne vedd meg, ez amit linkeltem 120 SW .

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.