Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) VoidXs válasza krx21 (#71549) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem kell, minden lejátszó tud bitstreamelni. Jó, a Xiaomi pont nem, de azon kívül minden. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71552) krx21 válasza aldebaran (#71550) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát amennyit én tudok, hogy az első generációs Hdmi 2.1-es chip-ek nem voltak kompatibilisek az Xbox Serise X-el, PS5-el. Lehet PC-vel sem.
Tehát nem ment a 4K, 120Hz, VRR…
A Denon firmware javítást ígért, de nem lehetett megoldani csak külső + eszközzel. Aztán 2021.04-től gyártott készülékek új Hdmi vezérlővel készülnek már, ami jól működik…

(#71553) b. válasza BBéci (#71544) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ha nem veszed ki a kommentből azt a pár szót hanem egybe nézed lehet és rájössz hogy nincs ellentmondás.
"1700H Mozira, Nekem jobban tetszett, ahogy kezelte az Atmost, mint ahogy a 2700 teszi."
nekem mozira jobban bejött az 1700 az Atmos és térképzése miatt.

"Zenére lényegesen jobb a 2700, pedig ez sem túl acélos amúgy benne így zenére nem ajánlanám az 1700H-t.( mondjuk a 2700-at sem)"
mindegy melyiket veszi ha zene a szempont mert az egyik szerintem rossz a másik meg rosszabb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71554) b. válasza krx21 (#71552) üzenetére


b.
félisten

Az 1700H már nem érintett ebben, mindegyik HDMI 2.1 porton teljes értékűen kezeli a funkciókat Ez új modell már.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71555) krx21 válasza b. (#71554) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért külföldi fórumon olvasni lehet még problémákat… Remélem jó lesz..

(#71556) b. válasza krx21 (#71555) üzenetére


b.
félisten

Milyen problémára gondolsz vagy találtál ezzel kapcsolatban? Nálam nem jelentkezett.
Ps5 / Philips OLEd 706

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71557) aldebaran válasza krx21 (#71555) üzenetére


aldebaran
őstag

Én csak egy médialejátszóval használom és egy philips tévével. Eddig hibát nem tapasztaltam.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71558) krx21 válasza b. (#71556) üzenetére


krx21
nagyúr

Leginkább a PS5 VRR 120Hz-re panaszkodnak…
[link] A vége felé is..
Én amúgy lehet, meg se próbálom rá kötni, hanem megy közvetlen TV-re a PS5… Mivel van eARC, nincs miért az AVR-re kötni, csak felesleges probléma lehet…

[ Szerkesztve ]

(#71559) BBéci válasza b. (#71553) üzenetére


BBéci
titán

Azért kérdeztelek, mert nem volt egyértelmű, mi a véleményed.
Szerintem, ha nincs anyagi korlát és a hangdobozok megfelelő minőségi szinten vannak, mindenképpen a magasabb szériást érdemes megvenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71560) apszi válasza powerup2 (#71529) üzenetére


apszi
őstag

Köszi az infót. :R

(#71561) powerup2 válasza apszi (#71560) üzenetére


powerup2
addikt

Szivesen :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#71562) Quetz válasza VoidXs (#71532) üzenetére


Quetz
őstag

Az ASR méréseken 0.5dB-ben belül mozog a 3700 és a 4700. Esetleg a pre-out vs integrated amp sinad különbségére gondoltál?

(#71563) VoidXs válasza Quetz (#71562) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egy grafikont néztem, amin mindkettő ott volt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71564) krx21


krx21
nagyúr

Kicsit előre szaladva a beállításokba (X1700H)
Nézegettem a leírást:
Gondolom az ECO Mode-t "auto"-ról érdemes "Off"-ra tenni?
Valamint mi ez a HEOS Account? Kell ez nekünk?

(#71565) szabeska válasza krx21 (#71564) üzenetére


szabeska
addikt

ECO: Off
HEOS: [link]

F1

(#71566) krx21 válasza szabeska (#71565) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor OFF mindkettő :DDD

(#71567) jambiyya válasza krx21 (#71566) üzenetére


jambiyya
őstag

Azért a HEOS-nak adhatsz egy esélyt. A tesztben említett minőségbeli probléma szerintem az X1700-on nem lesz hangsúlyos. Cserébe elég sok forrást tud kezelni egy helyen. Hálózaton (helyi) elérhető zenéket is lejátsza, elég sok formátumot felismer.

(#71568) embe válasza krx21 (#71564) üzenetére


embe
nagyúr

Ha nem kitétel a 8K, lehet érdemes lenne egy 3600-ost keresned. Abban elvileg egy "kicsit" butított 4500 belső, de annak tápegysége van.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71569) krx21 válasza embe (#71568) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi, de már megvettem a X1700H-t… Alapvetően belépő wharfedale szetthez lesz, tehát elég kell legyen…

(#71570) WaterWave válasza krx21 (#71569) üzenetére


WaterWave
veterán

Bőven jó... Nagyon felment az ára az erősítőknek is, köszönhetően a 400-as dollárnak

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#71571) Quetz válasza szabeska (#71565) üzenetére


Quetz
őstag

Ezt az oldalt fekete listára raknám, egy eredeti gondolatuk nincsen.

(#71572) krx21


krx21
nagyúr

Kérdêsem, hogy ezt a HEOS app-ot fel kell tenni ahhoz, hogy a legújabb firmware legyen az AVR-en? (X1700H)

(#71573) jambiyya válasza krx21 (#71572) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem. Elég, ha adsz netet az AVR-nek és intézi ha kéred.

(#71574) b.


b.
félisten

Brutális l ett az új Marantz dizájn , legalább is nekem nagyon bejön. [link]


És az új Denon 3800H, 11.4. :Y
[link]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71575) BBéci válasza b. (#71574) üzenetére


BBéci
titán

Vajon ezeknek is műanyag az előlap valamely része?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71576) b. válasza BBéci (#71575) üzenetére


b.
félisten

Hát 7000 dollárba lehet belefért már nekik némi fém,de a karbon az jól mutat :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71577) WaterWave válasza krx21 (#71558) üzenetére


WaterWave
veterán

Amire te gondolsz az egy valós probléma VOLT
Probléma oka a hibás hdmi chipekben rejlik... Ezt kezdetben egy adapterrel orvosolták, amit a Sound United készített, működni működik de macerás mivel külön áramforrást biztosítani neki, egy külön doboz...
Aztán orvosolva lett, konkrétan az x időtől gyártott erősítőkben már a jó chipkészlet került... Ezt könnyen tudod ellenőrizni, meg kell nézni a gyáriszámot, ha kb ilyenre végződik, akkor jó:

xxxxx70001

Ezt kb 2021 májusától nyomják, tehát az ez előttiekhez kell az adapter, ez utániak már jól működnek.

Mikor vettem a 4700-at erre kifejezetten figyeltem, nálam 71xxx a vége.
PS5 és lg oled c1-el használom és 120hz megy vele. Xboxon is próbáltam, nincs képi probléma.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#71578) Phülöp válasza b. (#71574) üzenetére


Phülöp
addikt

Pofás ez a Marantz valóban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71579) krx21 válasza WaterWave (#71577) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nekem 1xxxx a vége… Akkor biztos régi? :F

(#71580) krx21 válasza krx21 (#71579) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem lehet, hogy ez az X1700H-ra nem vonatkozik, mert ez új típus?

(#71581) krx21


krx21
nagyúr

Más: Ha lehet itt ilyet kérdezni...
Mennyiért lehet eladni reállásan egy Sony STR-DN1070 AVR-t? [link]
Doboz nélkül, hibátlan, por és karcmentes...
Ami amúgy már kézbe fogva is nehezebb, mint a X1700H ... :DDD (ja és a menüje is szebb..)

[ Szerkesztve ]

(#71582) WaterWave válasza krx21 (#71581) üzenetére


WaterWave
veterán

800 dollár volt anno... sztem olyan 70-80 ezret érhet, igaz atmos nélküli avr de sztem az reális... De majd többiek belövik.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#71583) embe válasza b. (#71574) üzenetére


embe
nagyúr

Így fotókon nekem nem az igazi. Akárcsak az új Yamaha erősítők. Igaz azokat is csak fotón, videón láttam, de nem tetszik az a dizájn.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71584) szabeska válasza Quetz (#71571) üzenetére


szabeska
addikt

Csak egy gyors netes keresés volt, hogy a kérdező lássa, mi a HEOS :K

F1

(#71585) b. válasza krx21 (#71580) üzenetére


b.
félisten

Igen arra nem vonatkozik. Újra leírom hogy az nem értintett már, jól működik Konzollal HDMI 2.1 :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71586) krx21 válasza b. (#71585) üzenetére


krx21
nagyúr

Ja, csak pillanatra kaptam a frászt.. :R
Egyelőre marad a tv-re kötve a PS5… Itt megvan az az előny, hogy akár más beállításokat is tudok használni a tv-n játéknál, mint blu-ray közben.
Bár az ALLM esetén úgy is lehetne gondolom.

(#71587) krx21


krx21
nagyúr

Újabb kezdő kérdés. :DDD Amikor a PS5 PCM kimentre van téve a TV-n keresztül (eARC), az erősítő “M In + Dsur TV” jelez. Jó ez? Mi az a M In? Miért nem PCM-et ír ki?

(#71588) szabeska válasza krx21 (#71587) üzenetére


szabeska
addikt

A movie/music/game gombokkal tudsz valtani a hang modok kozott. Elvileg multi ch in a helyes. Ha nem jo, akkor a PS bitfolyamon kell legyen. De lehet tevedek.

F1

(#71589) I'am Dony válasza krx21 (#71587) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha + jelet és utána formátumot látsz az azt jelenti, hogy vmelyik keverés aktív. Ha a kapott tartalmat szeretnéd akkor addig nyomogasd a gombot, amíg csak az nem jelenik meg.

(#71590) pusztav


pusztav
csendes tag

Szevasztok! Segítsetek ha tudtok. Pioneer vsx 1131 erősítőm az Audio jel szintjén semmi élet jelet nem mutat. Se kimenet sem bemeneti szinten. Filmet néztem minden ok a következő meg néma. Minden beállítást ellenőriztem de még csak a hangsugárzó teszt hangjait sem hajlandó magából kiadni! Gyári vissza állítás segíthet? Hogy kell azt csinálni? Vagy szervíz! Köszönöm.

(#71591) embe válasza pusztav (#71590) üzenetére


embe
nagyúr

Factory reset.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71592) krx21 válasza szabeska (#71588) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszi neked is. Akkor szerintem jó...
Ahhoz, hogy működjenek a High Front-ok is, bekapcsolom a dolby surround-ot...

(#71593) BBéci válasza krx21 (#71592) üzenetére


BBéci
titán

Azzal elrontod a többi csatornára jutó hangminőséget. Sajnos - tudtommal - nem úgy működik, hogy azokat érintetlenül hagyja és csak hozzáteszi a magassági csatornákra kerülő jelet. Összekutyulja az egészet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71594) krx21 válasza BBéci (#71593) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát féltem is tőle... :U
Akkor az új erősítőmmel nem is tudom mire használni a high frontokat, csak atmos esetén? :F

[ Szerkesztve ]

(#71595) VoidXs válasza krx21 (#71594) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Logikus, hogy csak az tud rajta helyesen szólni, amit arra is terveztek. Ettől még a legtöbb esetben egész jól működnek a felkeverők.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71596) morfondőr válasza krx21 (#71594) üzenetére


morfondőr
őstag

Már egyszer írtam, hogy én is csak atmosnál tudtam használni. Túlságosan össze kavarta a hangzást, ezért ahol nem volt atmos, ott inkább maradtam 5.1-nél. Persze lehet a Denon jobb munkát végez, bár gondolom ott sem teszik be a belépő kategóriába a legtutibb technológiát.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71597) Ger_man válasza krx21 (#71592) üzenetére


Ger_man
senior tag

Nyugodtan kapcsold be. Én is használom a felkonvertálást. Nagyon jól működik, van is rá egy jó példám: PS5, PCM 7.1 beállítással keverem fel 5.0.2-re (high frontok vannak nekem is), megmondom miért használok 7.1-et, 5.1 helyett, a Sony STR-DN1080 erősítőm a két oldalsó surround hangszóróval ki tud keverni egy hátsó "fantom" surroundot, vagyis virtuálisan ugyan de 7.0.2-m van. És mielőtt valaki csak legyinte h ennek nagyon marketing szaga van, azt meg kell hazudtolnom, mert nagyon jól működik a dolog. Na már most visszatérve a PS5-re, (amit néha vagy Dolby Surrounddal, néha DTS Neural:X-szel konvertálok fel) azon belül is a The Last of Us Part II játékra, aminek rendkívül jó hangkeverése van, finomhangolni is profin lehet az adott szettedre, de "csak" 7.1 a maximális beállítási lehetőség, ahogy a PS5-ön is. Na már most van benne több esős jelenet, ahol az eső hangját olyan szépen felkeveri a felső csatornára h öröm hallgtani. De több filmnél is tapasztaltam hogy nagyon jól működik a felkonvertálás 5.1-ről is, de stereo-val is rendkívül jól elboldogul. Külön bravúr a Sony-nál, hogy a high frontok esetén a center hangját is fel tudom küldeni (1-10 skálás beállítással) a high csatornára, amivel azt érem el hogy nem a tv alatti centerből érződik a beszéd hanem konkértan a tv közepére be tudom finom hangolni, ami egyszerűen az egyik kedvenc fícsöröm.
És Atmos/DTS:X esetén is nyugodtan hagyhatom bekapcsolva vagy az egyik vagy a másik felkonvertálást, mert Atmos estén a Dolby Surround nem piszkál bele (én nem hallok különbséget, meg csatornánk ként is megnéztem, Atmos teszt lemezzel, ahol lehet az egyes csatornákat külön megszólaltatni) DTS:X-nél pedig a DTS Neural:X sem bántja az "eredetit", ha Atmos-ra küldök DTS Neural:X-et vagy fordítva, ott érződik h a kettő máshogy közelíti meg a hangképzést (DTS Neural:X az Atmosból a "core 5.1/7.1"-et szedi ki és alakítja át), nekem a Dolby Surround jön be jobban egyébként, ennek ellenére szoktam a DTS Neural:X-szel is próbálkozni, ha pl DTS-HD 5.1/7.1-et akarok felkonvertálni. Próbálkozz, hallgasd meg, teszteld és dönts :)

(#71598) krx21 válasza Ger_man (#71597) üzenetére


krx21
nagyúr

"Külön bravúr a Sony-nál, hogy a high frontok esetén a center hangját is fel tudom küldeni (1-10 skálás beállítással) a high csatornára, amivel azt érem el hogy nem a tv alatti centerből érződik a beszéd hanem konkértan a tv közepére be tudom finom hangolni, ami egyszerűen az egyik kedvenc fícsöröm."
Ezt írtam már korábban én is, használtam is a sony1070-el... :K

Van külön "Atmos teszt lemezzel" ? Merre? Vagy fimre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#71599) Ger_man válasza krx21 (#71598) üzenetére


Ger_man
senior tag

Hasonlót tud esetleg a Denon is? Amit még szeretek a Sony-ban, hogy Sony TV-vel (XH95), kb nem is kell a saját irányítójához nyúlni, mert felismeri a tv és finomhangolni is tudom a tv menüjében.

Igen vannak ilyen Demo lemezek, vannak rajta film részletek is, de "csatorna" tesztelők is.

(#71600) krx21 válasza Ger_man (#71599) üzenetére


krx21
nagyúr

Sajnos nem tud… A frontra tudja ahogy néztem keverni, de nem a high frontra..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.