Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) charlyl válasza VoidXs (#72200) üzenetére


charlyl
csendes tag

Köszönöm, megnézem :R

(#72202) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Évek óta használom már a Spotifyt, de szeretnék véleményt kérni az alábbi kérdésemmel kapcsolatban...
Jelenleg is android mobilról (S22 Ultra - ha ennek van bármi jelentősége) streamelem a zenéimet egy Arcam AVR-re. Amennyiben a forrást lecserélném egy Bluesound Node-ra érzékelnék bármiféle minőségbeli javulást?

(#72203) jambiyya válasza I'am Dony (#72202) üzenetére


jambiyya
őstag

BT? Jack? Nincs spoti kliens az AVR-ben?

(#72204) Zsömica válasza I'am Dony (#72202) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Tuti - nekem is egy BlueSound a forrás, analógon bekötve erősítőbe - csinibb hangja van, mint mikor telóról streamelem a Spoti-t..!

(#72205) I'am Dony válasza jambiyya (#72203) üzenetére


I'am Dony
őstag

Van benne, így a wifin keresztül streameli át a muzsikát és remekül szól is csak elgondolkodtam, hogy javulna e esetleg ha nem a telefon lenne a streamer.

(#72206) eumano


eumano
tag

Puszta kiváncsiságból a Denon-nál a számozások közti különbség érdekelne!
Az világos, hogy minél magasabb az első szám annál több csatornát kezel le az erősítő, valamint a második szám pedig a "szolgáltatások és a modell frissességét jelzik", de pl egy AVR-X2500H és egy AVR-X4500H esetén hangminőségben is lesz különbség, vagy csak csatornaszám támogatásban?

Azért kérdezem, mert nálam fix lesz az 5.1 és nem lesz lehetőség feljebb lépni és ha nem nyújt többet egy magasabb szériás AVR, akkor nincs értelme a felárat fizetni érte!

(#72207) I'am Dony válasza Zsömica (#72204) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezek szerint jobb DAC van a Node ban mint az AVR ben? Milyen AVR van szó nálad? Esetleg próbáltad a digitális kimeneteken is összekötni?

[ Szerkesztve ]

(#72208) Zsömica válasza I'am Dony (#72207) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nem AVR-be van kötve - nálam az kizárólag mozira van - sztereo erösítőbe megy, egy Onkyo Tx-8150
Digitálisan nem próbáltam - nagyon szeretem így..!

[ Szerkesztve ]

(#72209) I'am Dony válasza eumano (#72206) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az első szám igazából az adott évjáraton belüli minőségi lépcsőt jelenti és ahogy nő ez az érték úgy javul jól hallhatóan a hangminőség. A 2500 és 4500 ég és föld minden téren.

(#72210) embe válasza eumano (#72206) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem volt mindkettő. A saját rendszeremben hallottam különbséget. És nekem is 5.1-es rendszerem van .... csak.
Elvileg teljesen más a belső.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72211) BIGi75 válasza I'am Dony (#72205) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én ezt most nem teljesen értem...BT-n keresztül telóról vagy az AVR streamel közvetlenül wifin és a teló csak mint távirányító a láncban? Mondjuk mindenképp az AVR DAC-ja dolgozik gondolom, de BT esetében nem mindegy, hogy milyen verzióval megy át a csomag.

(#72212) guppy_83 válasza eumano (#72206) üzenetére


guppy_83
tag

Szia,

Az alábbi oldalon szabadon válogathatsz és hasonlíthatod össze őket!

[link]

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#72213) liszi70 válasza guppy_83 (#72212) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezen csak a jelenleg kapható erősítők kereshetőek?

Nincs valami archívum, ahol ugyanilyen összahasonlító rendszerben kereshetők a régebbi típusok is?

(#72214) eumano válasza guppy_83 (#72212) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm mindenkinek a választ :R
Néztem ezen az oldalon én is az összehasonlítást, de a hangminőségről és a belsőről természetesen nincs szó :D

(#72215) I'am Dony válasza BIGi75 (#72211) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nincs szó BT ről. A wifin lógó mobilon indítom az appot, majd abban lejátszás más eszközön és szól az AVR. Nem tudom, hogy ilyenkor a mobil csak távirányítóként működik e vagy az küldi tovább a zenét wifin az AVR nek.

(#72216) BBéci válasza I'am Dony (#72215) üzenetére


BBéci
titán

Másik, külső eszközzel akkor tudnád javítani a hangminőséget, ha az kábellel csatlakozna az AVR analóg bemeneteinek valamelyikéhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72217) jambiyya válasza I'am Dony (#72205) üzenetére


jambiyya
őstag

Értem. Ilyenkor nem a mobil streamel, hanem az AVR. Próbáld ki, hogy ha kikapcsolod a telót, a zene szól tovább.
Szerintem a spoti hangminősége korlátolt, így minél jobb rendszered van, annál jobban ki fog ez domborodni.

ui: nem hallottam még a Bluesoundot, de ha jobb a DAC benne illetve a spoti kliens, akkor szólhat szebben, de akkor RCA-n kéne összekötni.

[ Szerkesztve ]

(#72218) I'am Dony válasza BBéci (#72216) üzenetére


I'am Dony
őstag

Értem. Viszont gondolom ehhez az szükseges, hogy a külső eszköz DAC ja minőségben az Arcam felett legyen. A Node-ban jobb lehet szerinted?

(#72219) I'am Dony válasza jambiyya (#72217) üzenetére


I'am Dony
őstag

Na akkor kezdek megvilágosodni. Köszi!
Ez esetben csak egy távirányító a mobil, ahogy BIGI75 is utalt már rá.

(#72220) BIGi75 válasza I'am Dony (#72219) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem tudom melyik táborba tartozol, de ezt a cikket szerintem érdemes átfutni dedikált DAC vásárlás előtt: [link] , aztán majd eldöntöd...

(#72221) BBéci válasza I'am Dony (#72218) üzenetére


BBéci
titán

Nem ismerem a Node szerkentyűt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72222) Zsömica válasza jambiyya (#72217) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Sztem nem..! Az AVR akkor lenne a streamer ha róla indítanád a Spotify alkalmazást; de mivel a telóról megy az app - így a teló streamel az AVR-re.., nálam legalábbis így megy, mert ha az erősítőmön kiválasztom a NET/Spotify-t akkor viszont tudom távvezérelni telóról is..!

(#72223) charlyl válasza charlyl (#72201) üzenetére


charlyl
csendes tag

VoidXs,
Korábban ezzel szemeztem [link]
Mi a véleményed a Nedisről, ez már a kerülendő kategória?

(#72224) Zsömica válasza I'am Dony (#72218) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Bluesound-on átkapcsolhatsz külső DAC-ra is és akkor mérlegelheted van-e difi és mennyi a DAC-ok között..!

(#72225) I'am Dony válasza BIGi75 (#72220) üzenetére


I'am Dony
őstag

Táboron kívüli vagyok :D csak elgondolkodtam, hogy van e még némi terem a fejlesztéshez. Köszönöm, elolvasom!

(#72226) I'am Dony válasza Zsömica (#72224) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen ezt tudom, csak még nincs meg a Node. Pont ezért kérdeztem rá, hogy érdemes e vele foglalkozni vagy attól komolyabb streamer kellene majd.

(#72227) Zsömica válasza I'am Dony (#72226) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nekem egy 2022-es Node van - nem tudom milyen lehet egy komolyabb, de sztem ettől feljebb nem igazán hinnék az ár és a hangminőség javulásának arányosságában..! A Node-nak nagyon rendben van a hangja - tényleg egy ügyes/jól kitalált kis szerkezet; egyik legjobb vételem volt..! Jó a támogatása és kiváló az app-ja is - nemhiába nincs hozzá táv..!

(#72228) jambiyya válasza Zsömica (#72222) üzenetére


jambiyya
őstag

Talán AVR függő. Nekem Denon van, annál az AVR csinál mindent.
Amúgy (az első mondatodat leszámítva) nem mondtál ellent annak, amit én írtam. Próbáld ki, hogy indítasz telóról spotit, átlövöd AVR-re, majd a telón kilövöd a spoti alkalmazást, vagy kikapcsolod a telót.

(#72229) BIGi75 válasza I'am Dony (#72225) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én nemrég vettem egy Topping DX3 Pro+t (inkább fejhallgató meghajtás miatt), és én is készülök egyik hétvégén egy DAC tesztre (AVR vs MSI DP20Z PC alaplapi vs DX3pro vs Fiio BTR5), hogy hallok-e vmi különbséget. Bár azt még mindíg nem fogom tudni (ha nem hallok) hogy az én fülem és/vagy a rendszerem alkalmatlan az esetleges eltérések kimutatására.

(#72230) VoidXs válasza I'am Dony (#72218) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem segít, a gyengébb láncszem érvényesül. A legjobb minőséget azzal kapod, ha minél tovább digitális (azaz sértetlen), ellenkező esetben az eszközök hibái összeadódnak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72231) I'am Dony válasza Zsömica (#72227) üzenetére


I'am Dony
őstag

Novemberben kipróbálom akkor. Ha nem azt adja ami a célom akkor a 14 nap alatt kiderül. Köszönöm a segítséget.

(#72232) I'am Dony válasza BIGi75 (#72229) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egy beszámoló érdekes lenne, ha belefér majd az idődbe.

(#72233) embe válasza eumano (#72214) üzenetére


embe
nagyúr

Ha beírod a keresőbe valamelyik Denon típusszámát, a találatok között ott lesz a gyári oldal.
A specifikációknál mellé tudsz még rendelni 2 másik modellt, és össze lehet hasonlítani.
Ma reggel valamiért nem ment. Ott elég részletesen felsorolja a tulajdonságait, és látni fogod a különbséget.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72234) I'am Dony válasza VoidXs (#72230) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem értem, hogyan érvényesül itt a gyengébb láncszem,
ha egy jó fajta streamer DAC ját veszem igénybe amivel kihagyom az AVR-ét.

(#72235) BIGi75 válasza I'am Dony (#72232) üzenetére


BIGi75
senior tag

Persze, bár sokat nem várok ettől az egésztől, én is inkább a VoidXs által képviselt vonalat tartom validnak. Csak hajt a kíváncsiság, szeretek ilyenekkel pepecselni. Azért ezek nem high-end cuccok, a lánc végén egy Triangle 902 Celius pár van, ami könnyen lehet, hogy alkalmatlan a "nem mérhető nüanszok" megjelenítésére...

#72228jambiyya sztem nem AVR függő, az eszközön levő app indul átküldéskor, a teló meg lesz távirányító, ahogy először is írtad.

(#72236) Zsömica válasza I'am Dony (#72231) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nincs mit..!

(#72237) Quetz válasza I'am Dony (#72202) üzenetére


Quetz
őstag

Nem lesz jobb a kapott hang, a telefonod csak távirányítja az AVR-ben található spotify klienst.

(#72238) VoidXs válasza I'am Dony (#72234) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hogy nézne ki a teljes lánc?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72239) I'am Dony válasza VoidXs (#72238) üzenetére


I'am Dony
őstag

& Quetz

A Node vagy más streamer intézné a Spotifyt Wifin v Etherneten és a mobil csak ezek alkalmazasának a távja lenne. Az egésznek viszont csak akkor látom értelmét, ha az új eszköz DAC ja jobb minőségű mint at Arcam AVR550 ben lévő és analógon vinném bele a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#72240) Zsömica válasza I'am Dony (#72239) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Amúgy az Arcam-odnak is jó DAC-ja van, kiváncsivá tesz engem is mit fogsz majd mondani a Node beiktatását követően..! :)

(#72241) VoidXs válasza I'am Dony (#72239) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szóval forrás, fogadó DAC, végfok? Az működhet. Azt hittem, az Arcam bemenetére kötnéd a DAC-t.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72242) tomisanzero


tomisanzero
tag

Sziasztok. Árulom aprón az AVR-em (Denon 2113). Ha elmenne szeretnék venni valami jobbat, ami teljes értékű lenne hm mellett sztereó zenehallgatasra is. 150ezer Ft környékén létezik ilyen használtan? Mik a tapasztalatok, mely típusokat nézegessem? NAD T748 V2 van pl jofogason 140 környékén. A teszteket olvasva elég zeneinek állítják be mindenhol, viszont keveslem az extra funkciókat, amiket meg a Denon tud fele ennyiért is.

(#72243) embe válasza tomisanzero (#72242) üzenetére


embe
nagyúr

Pl. Denon 4000-es? Igaz többe kerül.
De fent van a HA -n is, ráadásul 3Ft.-tal olcsóbban.
Ráadásul helyileg ez is ugyanott van. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72244) #62435328 válasza tomisanzero (#72242) üzenetére


#62435328
törölt tag

Az X4000 tényleg jó, ott már zenei képessségek is megmutatkoznak, viszont most annak is fent van az ára.
Szerintem baromira nem ér 185-öt, pláne annak fényében, hogy 8-10 éve 250-ért futott ki..

Nem lehet mit tenni, ilyen világot élünk.. az új vasak árai nagyon elszálltak, és ez húzta a használtpiacot is.

[ Szerkesztve ]

(#72245) tomisanzero válasza embe (#72243) üzenetére


tomisanzero
tag

Köszi, ennyi sajnos nem fér bele, mert dobozokat is cserélnék mellé és együtt már sok.

(#72246) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Van egy TV-m Samsung UE65BU8002KXXH, erre szeretnék csatlakoztatni két hangfalat, de ez csak a jack dugóval rendelkezik a TV-n meg nincs ilyen kimenet. Erre van valamilyen megoldás?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#72247) BIGi75 válasza iceQ! (#72246) üzenetére


BIGi75
senior tag

Optikai kimeneten tudod cstlakoztatni egy átalakítóval pl. [link]

(#72248) m3ss válasza #62435328 (#72244) üzenetére


m3ss
veterán

ennyit szerintem se, alkukepes. egy elvetemult felrakta 190-ert az ovet, gondoltam en is megorulok :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#72249) iceQ! válasza BIGi75 (#72247) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi! :R

Mennyire fog szépen szólni egy ilyennel? Értem ez alatt, hogy lesz esetleg minőségi romlás a hangban azáltal, hogy egy ilyen dekóder a hangfal és a TV közzé? :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#72250) #62435328 válasza m3ss (#72248) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nincs baj az árazással, most ennyi a használtpiaci ára! ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.