Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) BBéci válasza claire78 (#23000) üzenetére


BBéci
titán

Klárika, a vicc nem mindig jön át írásos formában.

A feng shui helyett szoktam fing sunyit mondani, az vicces?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23002) Lacielvtárs válasza BBéci (#22998) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem jobb ha befogom, vagy nem használok olyan szavakat, amiket még leírni sem tudok :W
Köszönöm a kiigazítást :R

A fing sunyit legalább le tudom írni, vagy ahogy Csoki mondta az uvegtigrisben, '... Ez olyan f@ksui dolog...' :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23003) Beni2360 válasza BBéci (#23001) üzenetére


Beni2360
félisten

A viccet lehetne akár írásban is eszközölni?
Miért kell zene hallgatás közben villany borotválkozni? :D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23004) junkpod válasza Richie141 (#22996) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én itt feladom. Amiket írsz az teljesen user errort sugall, annak a Logitechnek teljesen mindegy milyen tapkabellel dugod be, nem hiszem, hogy bármi jelentősége lenne.
Egyszerűen rosszul van beállítva/osszedugva a rendszer, ez 99%!
De annyira makacs vagy, hogy én nem tudok neked segiteni tovább.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#23005) claire78 válasza Lacielvtárs (#23002) üzenetére


claire78
senior tag

Én meg azt hittem viccből írtad úgy.. :U :D

(#23006) Lacielvtárs válasza claire78 (#23005) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem sajnos, viszont korrekt menekülő utat ajánlottál fel a muveletlensegem álcázásakent :W :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23007) #98221312 válasza BBéci (#23001) üzenetére


#98221312
törölt tag

"Klárika".....:D

(#23008) claire78 válasza BBéci (#23001) üzenetére


claire78
senior tag

Semmi baj Bélám. ;) Mint utóbb kiderült, neked volt igazad. :R
Egyébként pont most olvastam valahol: “JOBB KED­VES­NEK LENNI, MINT HA MIN­DIG NEKED VAN IGAZAD.“ ;)

[ Szerkesztve ]

(#23009) BBéci válasza #98221312 (#23007) üzenetére


BBéci
titán

A Claire magyarul Klára (anyám neve), tehát nem volt benne semmi viccelődés. Ha annak tűnt, örülök. :K

(#23008) claire78
Ismerem Elvtársunkat, mint a rossz pénzt, az írásait is, ebből nem volt nehéz kikövetkeztetni, hogy nem viccnek szánta. Te viszont velem szemben mindenkit megvédesz, az sem tagadható.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23010) #54715584 válasza BBéci (#23009) üzenetére


#54715584
törölt tag

Eskü nekem a pókerezős Gyuri bá' felesége jutott eszembe. :DDD

(#23011) BBéci válasza #54715584 (#23010) üzenetére


BBéci
titán

Ő nekem is gyakran eszembe jut. Egyszer Gyulán, az egyik étteremben egy asztalnál ebédeltünk és amíg a második fogásra vártunk, Klárika elővette a kötését és pár sort hurkolgatott, kihasználva a holtidőt. Enyhén szólva furcsa magatartás, de az is lehet, hogy én vagyok túlzottan konzervatív.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23012) Kisszidi


Kisszidi
csendes tag

Sziasztok,

Tegnap vettem egy Denon 1100x erősítőt, Wharfedale 230 és 220 dobozokkal. Ezekhez szeretnék mélyládát venni. A Wharfedale SW150 volt az első kiszemelt, de aztán rátaláltam a BK Gemini II-re és a Wharfedale SPC10-re. Mindhárom elég olcsó. Filmezni melyiket ajánlanátok? Esetleg más preferált lenne?

Köszi előre is!

(#23013) #09634560 válasza Richie141 (#22996) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez a ,,visszavarázsolja" hihetetlen. Miből, honnan?? Nekem leirva inkább dinamikakompressziónak tűnik a jelenség, hiba is valahol a hangkártyaban keresendő, sztem...

(#23014) #09634560 válasza Kisszidi (#23012) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mekkora a kerezed? Az első warfi is oké.

(#23015) Kisszidi válasza #09634560 (#23014) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Szia,

100.000Ft fölé csak minimálisan szeretnék menni, azt is csak akkor, ha különösen megéri.
Ha az SW150 nem rossz, akkor maradnék nála azt hiszem. Ez csak filmezésre kell, az is max hetente, 2 hetente történne meg, zenére meg van más.

[ Szerkesztve ]

(#23016) Lacielvtárs válasza BBéci (#23009) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ajajj, ezek után mindig rezzenjek ossze ha az utcán ismeretlent látok? ;]
De tényleg olyan egyszerű vagyok, mint a vonat futty :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23017) WP14 válasza Lacielvtárs (#23016) üzenetére


WP14
őstag

Faék. A vonatfütty az az, ami hosszú. :D ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#23018) Lacielvtárs válasza WP14 (#23017) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Már te is kezded? ;]
Akkor inkább ajtótámasz, hogy még véletlenül sem legyen igazatok :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23019) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy
TV-t használom monitornak.
Van egy pc-m, melyben volt R9 380x VGA és hdmi-n ment a hang az erősítőbe (Denon 6200w).
Foobar2000(v1.3.16)+wasapi (event), szól is a zene megfelelően, lekapcsoltam a TV-t és a zene ment tovább(pillanatra megakadt).

Csak annyi változott, hogy a VGA-t lecseréltem GTX 1070-re(a drivereket megfelelően leszedtem(DDU-val is), telepítettem), foobar2000 hangkimenet ugyanúgy wasapi (event) csak mos már ugyebár az új vga hdmi kimenetén.Szól is minden rendben, azonban, ha kikapcsolom a TV-t, akkor megáll a zene, nem csak megakad egy pillanatra, távoli asztallal felmegyek, és ha rákattintok a play gombra, akkor megy tovább a zene.

Ugyanez van, ha ne wasapi a kimenet, hanem csak a sima hdmi-s.

Azt vettem észre, hogy ha ki vagy bekapcsolom a TV-t, akkor pár mp-re feljön, hogy a win-ben a buborék, hogy mintha kihúztuk volna, majd visszadugtuk volna a hdmi kábelt és elérhető új hangkimenet.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#23020) I'am Dony válasza Kisszidi (#23012) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez is nagyon jó áron van és jó kis sub. Az üzlet megbízható és gyors a posta.

[link]

(#23021) T_Stark


T_Stark
őstag

Kicsit játszottam a center elhelyezésével.
Eddig a TV asztal legalsó polcán volt, mert csak oda fért be.
Most kicsit hátrébb toltam a TV magasítását, és betettem elé.
Sokkal jobban szól, nincs olyan doboz hangja sem. Újra bemérettem Audyssey-vel, eddig +3,5 dB-t tett rá, mivel olyan alacsonyan volt, most így -0,5 dB.

Csak elég zsúfolt lett ott a hely, de a hangzásnak jót tett.

(#23022) Beni2360 válasza T_Stark (#23021) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondolom nem a zidoo x8 miatt van zsúfoltság? :N

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#23023) Kisszidi válasza I'am Dony (#23020) üzenetére


Kisszidi
csendes tag

Köszönöm szépen a tippet. Igazából nézegettem a Klipsch R-12SW-t is, azt nem tudtam, hogy van egy kisebb testvére.
Ez tényleg nagyon jó ár.

(#23024) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hát csak visszajönnek az elac-ok, úgyhogy lehet, hogy megtartom, ha már így alakult. végülis a vevővel ellentétben én imádtam őket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23025) Lacielvtárs válasza Parci (#23024) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én nagy elac párti vagyok, itt a topik lakók tudják is...
Szerintem jobban teszed ha megtartod, persze ha mondhatok ilyet.
Ettől még nagyon korrekt a hozzaallasod hogy visszavasarolod, mert teszem hozzá, ez nem indok amivel a vásárló fél, kéri a vissza vásárlást :K

Viszont azok az elacok, meg fogják halani ha újra beuzemeled es hallgatod :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23026) T_Stark válasza Beni2360 (#23022) üzenetére


T_Stark
őstag

Hogy kiszúrtad :D

(#23027) BBéci válasza Parci (#23024) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem jól jártál, viszont elgondolkozhatnál egy centersugárzó rendszerbe állításán, ha sok filmet nézel, nem csak sztereó zenét hallgatsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23028) Parci válasza BBéci (#23027) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából semmit sem csinálok ezekből sokat, sőt, kb. semennyit, azért akartam eladni. amióta van gyerek, nincs nagyon idő rá. zenélni mondjuk lehetne, arra lehet, hogy össze is rakom most már normálisan.

meg persze megvan a golden ear supercinema 3d array soundbar is most már, hiszen azt azonnal megvettem, amikor ezt elvitték. :U majd bekötöm mindhárom csatornáját centernek :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23029) balu28 válasza junkpod (#22962) üzenetére


balu28
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Tudtok nekem erősítőt ajánlani max 100-120 ezer körül a következő hangrendszerhez:
Celestion F30+F35c+F10+S80?
Az se baj, ha nem kell ennyit elkölteni, csak nem tudom, hogy ehhez a hangrendszerhez milyen kategóriát érdemes venni.
Lehet használt és új is.
Fontos lenne, hogy zenében is jó legyen az erősítő és az erősteljesebb hangzást preferálom.
Valamint jó lenne, ha tudná az említett 2.1 és 4.1-es módokat.
Köszi előre is!

(#23030) tomyka74


tomyka74
senior tag

üdv.
[link]

véleményetek,érdemes lehet megnézni,megér ennyit?

(#23031) BBéci válasza Parci (#23028) üzenetére


BBéci
titán

Jót nevettem az utolsó mondaton. :K

(#23030) tomyka74
Talán megér annyit, ebben nem vagyok biztos. Viszont a hangját audiofilnek nevezni barokkos túlzás, amit megszokhattunk a jófogásos és hasonló portálos hirdetőktől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23032) tomyka74 válasza BBéci (#23031) üzenetére


tomyka74
senior tag

ok köszi,egyelőre csak lesegetem a lehetőségeket,hogy 100 körül miket lenne érdemes megnézni.
többet nem nagyon tudok áldozni rá de ebből is szeretném a legjobbat kihozni!

(#23033) tomyka74


tomyka74
senior tag

[link]

néztem ezt a mission-t is ez még közel is lenne.
egyébként a mélyközép hangszóró szól ugy mint két külön mély és közép sugárzó?

(#23034) I'am Dony válasza tomyka74 (#23030) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ennyiért jobbat nem nagyon kapsz

(#23035) Parci válasza BBéci (#23031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

durva egyébként, hogy az átlag soundbar 4 kiló úgy, ahogy az erősítő is benne van. ez 9 kiló és passzív. na, és így is elég anyaghiányosnak érződik :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23036) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy ilyen hangszóró pár gipszkarton mennyezetbe beépítve ( Atmos-DTS:X ) vajon passzolna egy Denon AVR-X2200W -hez?
Front: Heco Victa Prime 702, center Heco Victa Prime Center 102

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23037) #98221312


#98221312
törölt tag

A tegnapi napon kikapcsoltam az összes hangzásjavítót..(volt egy pár), még a Multi EQ XT is levettem. Teljesen más élethűbb, részletesebb hangot kaptam. Hihetetlen mennyire más mintha rendszert cseréltem volna. Csak azt nem értem minek egyáltalán beletenni olyan funkciót egy erősítőbe ami egyértelműen megöli azt amiről a hangzás szólna: AZ ÉLETHŰ HANGOKAT.

(#23038) BBéci válasza Parci (#23035) üzenetére


BBéci
titán

Az csúcskategóriás soundbar, persze mélynyomóval az igazi, ezért nem csoda, hogy van tömege. Az Atlantic Technology FS-5000 jut eszembe róla, az sem piskóta darab.

(#23037) Jigsaw04
Azt nem tudom, miért kell azokat egyáltalán bekapcsolni? ;]
Na jó, egy próbát mindegyik megér, hogy az ember tudja, mi, mire (nem) jó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23039) tomyka74 válasza #98221312 (#23037) üzenetére


tomyka74
senior tag

Azért rakják bele sztem amiért Te is használtad,mert jobban tetszik tőle a hangja!
Én nem szoktam "álszenteskedni",hogy torzít,megváltoztatja a hangot meg szentségtörés,stb. Ha egyszer tetszik tőle a hangja akkor használd azért van benne. Én szeretem az eq.-t és használom is ,azért biztos nem kapcsolnám ki mert más sem használja,én hallgatom nem más!
Csak egy vélemény nem szeretnék vitát indítani! :)

(#23040) BBéci válasza tomyka74 (#23039) üzenetére


BBéci
titán

Azt írta, hogy nélkülük sokkal jobban tetszik a hangja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#23041) Lacielvtárs válasza #98221312 (#23037) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az azért van bennük hogy a kisebb tudású, alacsonyabb minőségű hangdobozokkal a 'jól vagy jobban' szóljon a hang...
Amint a képbe kerül valami normálisabb hangsugárzó, akkor érdemes kikapcsolni ezeket.
Nekem is Nemir Ombe mutatta meg mit nem kapcsoljak be, illetve mihez, még véletlen se nyuljak :K

Persze amikor elment, kipróbáltam, a ki-be kapcsolgatasukkal kapott hangot és igaza lett. ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23042) T_Stark válasza #98221312 (#23037) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem zenéhez kell a MultEQ XT, nélküle túl “lapos” a hang.
Filmeket elnézem direktben is. Sőt, ott inkább zavaró az EQ, főleg az emberi beszédnél vannak nagyon természetellenesen magas hangok.

(#23043) Parci válasza BBéci (#23038) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ismertem, de a leírás alapján az még komolyabbnak (és nagyobbnak) tűnik. igazából ezt sem ismertem, de megláttam 85e ft-ért hirdetve, és nem gondolkodtam, a normálisabb soundbarok 150e ft körül vannak, ez meg azoknál csak jobb lesz...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23044) #98221312 válasza Lacielvtárs (#23041) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, pontosan erre gondoltam én is... :) Amikor megvettem az erősítőt még a Yamahák voltak, ott még jobban szólt hangzásjavítókkal. Miután jöttek az Elac-ok nem kapcsoltam ki. Mostnáig...:) Azt hiszem újra kell néznem pár filmet.. :D

T_Stark: Teljesen ezt tapasztalom én is, hogy a center sokkal emberibb mint azelött, és néhol "ciccegésbe" átmenő beszédhang sincs már jelen. :)

[ Szerkesztve ]

(#23045) #98221312 válasza BBéci (#23038) üzenetére


#98221312
törölt tag

Amíg nem volt megfelelő hangfalam, szerintem jobban szólt hangzásjavítókkal. Nyílván a gyártók is felismerték, hogy azért nem mindenki tartja az 1:2 erősítő hangfal ár arányt.. :D és vagy a lejátszó, kábelezés sem megfelelő szintű a vashoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#23046) tomyka74


tomyka74
senior tag

JBL ES 90 extreme audio-nál 129e. a pár akcióban. szerintetek?
avx-en eléggé dicsérik.
az a legnagyobb bajom,hogy itt gyöngyösön semmi hm.bolt nincs ahol meg tudnák hallgatni párat,hogy legyen elképzelésem! így sajna "vakon" leszek kénytelen hangsugárzót venni!
azért kérdezgetek ennyit róluk.

az a tré,hogy a kis HKTS 9 szett stereoban sokkal szebben szól mint épített SAL hangfalaim!! :Y pedig idáig azt hittem milyen fajinak!! na hát ezért cserélném őket minél hamarabb!! :D

[ Szerkesztve ]

(#23047) T_Stark válasza tomyka74 (#23046) üzenetére


T_Stark
őstag

Látom gondolkodtál a Mission hangfalaimon is. Nem laksz olyan messze, azt nálam meg tudod hallgatni, hátha megtetszik. Meg akkor már a Castle Knight 4-et is meghallgathatod, ha itt vagy.

(#23048) tomyka74 válasza T_Stark (#23047) üzenetére


tomyka74
senior tag

jaja igen!
az a baj,hogy most nogyon sok irányban gondolkodom és nem naon tudom merre induljak azért linkelgetek meg kérdezgetek ennyit itt a külömböző márkákról-tipusokról, sokat olvasgatom az avx-et is!
100-120 fölé kb. nem szeretnék menni és ahogy olvasom pont ez a leg"nehezebb" kategória választás!
amióta zsoika fórumtárs ajánlása után megvettem Denon1911-hkts9 kombót azóta rájöttem ,hogy milyen szarul is szólnak az épített SAL. stereo hangfalaim! :D
és már a zenét is csak azokon hallgatok, :Y és a két stereo hangfalat akkor már le szeretném cserélni valami komolyabbra.de csak ennyim van rá!
meg akkor már azon agyalok,hogy az új nagy frontokkal kiváltom a két kis hkts frontot és utána ,hogy tudnák 7.1-et varázsolni mert ugye az avr az tudja!
pfúúú hát röveden ennyi. :D

(#23049) szasanyi


szasanyi
félisten

Házimozi rendszerben, a kb. 60-40% arányú mozi - zenehallgatás arányt is figyelembe véve melyik lenne jobb választás frontsugárzóknak: DALI Spektor 6 vagy Castle Knight 2? Utóbbi természetesen saját állványán lenne elhelyezve, de azokat nem volt lehetőségem meghallgatni (Knight 5-öt igen, de nem tudom mekkora a különbség)..

(#23050) Nemir Ombe válasza szasanyi (#23049) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Knight 2 egy elég jól sikerült darab, ne riasszon el a mérete esetleg .... ;)

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.