Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) Vasinger! válasza mikrofon (#67994) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen-igen tudom, hogy a TV drága volt, viszont nem zenehallgatásra, se nem kjzárólag mozizásra vettem a TV-t hanem általános tartalomfogyasztásra, streamek nézésére, YouTube, Twitch, Netflix stb.
Nyilván ha 24 órában 4k HDR veszteségmentes dolby filmeket néznék rajta akkor ennél feljebb kéne nyújtózkodni. A másik része a dolognak hogy kikötöttem egy keretet (lélektani) hogy 1500 euróból akarom megúszni a dolgot és jelenleg van 3-400 EUR bufferem.

Nincs kizárva hogy később fejlesztek majd, de most ennyit szánok rá, hogy ne a TV hangszóróját hallgassam.

Gino20
Igazad van, sima ARC elég lenne, eARC valszeg nem sokat osztana/szorozna.

A célom hogy a TV hangszórójánál valamivel jobb hangot kapjak és legyen több mély tartomány is, mert az sokat tud dobni az élményen véleményem szerint.
Surround élményt nem várok nagyon sokat, helyem se lenne elhelyezni hátra hangszórókat jelenleg, ha tehetném sztereót vennék de SB-ből olyan nem sok van.

Mivel zenei ízlésem inkább elektronikus felé húz emiatt nincsenek audiofil igényeim, ezért is gondoltam hogy a Q600 jó választás lehet alkalmi rádióhallgatásra.

Az Audio Pro A26 elég jó alternatívának néz ki meg kell hagyni még ha kicsit túl is lóg a kereten, mivel tud ARC-ot ezért ezen túl tudnám magamat tenni. Mondjuk ehhez mély hangszórót is kéne venni hossztávon ami megint csak megdobja keretet...

Milyen magasra kell ezt tenni? Baj ha a TV alatt lenne közvetlenül? Mellé nem férne el, ezért is gondolkodtam SB-ben.

Tesztek sajna nem sok jót írnak róla rövid utánaolvasgatás után, de igazából megrendelhetem és maximum visszaküldöm ha nem tetszik.

(#68002) Gino20 válasza Vasinger! (#68001) üzenetére


Gino20
őstag

A26-ról AV online-on olvastam, ha jól emlékszem egész jókat.
Ha nincs alapból alacsonyan a TV-d, akkor nem feltétlen probléma ha alá helyezed.

(#68003) mikrofon válasza kzkz (#68000) üzenetére


mikrofon
addikt

Azért óvatosan ezekkel az ajánlásokkal, mert az Amazon Fire TV Stick 4K Max nem küldi ki a DTS, és HD hangokat. Dolby Digital+ vagy pcm alakítva adja ki a hangot. A Chromecast Google TV minden hangot, még a HD és atmost is kiküldi, de ebben meg nincs kadenciahelyes lejátszás.
Így igazából ha ezek fontosak meg még hozzá a Dolby Vision is akkor csak az Nvidia Shield TV pro 2019 vagy az Ugoos am6b plus marad. Előbbi előnye, hogy mennek rajta a streaming szolgáltatások is, pl a Netflix is. Az Ugoos előnye, hogy szinte az összes Dolby Vision formátumot támogatja, míg az Nvidia csak az egyik fajtát.
Az Ugoos igen jó box, megéri az árát. Aki használja az mindenki elégedett vele. Az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikjában lehet többet olvasni róla.

(#68004) mikrofon válasza Vasinger! (#68001) üzenetére


mikrofon
addikt

Teljesen érthető. Amúgy létezik teljesen vezeték nélküli megoldási hátsó hangszórókhoz. ezeket csak akkor rakod magad mellé, ha filmet nézel, amúgy szépen elvan a soundbar végén.
JBL Bar 5.1
JBL Bar 9.1

Azért ezekközül bármelyik sokat ad filmnézés élményéhez még akkor is ha "általános tartalomfogyasztásra, streamek nézésére" használod. Nem muszáj most megvenned hanem gyűjtögethetsz is rá ;)

(#68005) Osynho válasza kzkz (#68000) üzenetére


Osynho
addikt

Régóta szemezek egy ilyennel, média lejátszóként teljes mértékben ki tud váltani egy Coreeleces Amlogic boxot?

Ja, most olvasom, akkor nem. :B

[ Szerkesztve ]

(#68006) kzkz válasza Osynho (#68005) üzenetére


kzkz
őstag

[link]
Itt megnézheted, összehasonlíthatod, hogy mit tud a 4K és 4K max.
Audio van: DD, DD+, Dolby Atmos, plusz egyéb
Video van: Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HLG, plusz egyéb

Van kadenciahelyes lejátszás is, van ahol natív, van ahol csak Kodi pluginon keresztül.

Hogy kiváltja-e az amlogic-ot nem tudom, de a fenti táblázatból kiderül, illetve ha nem, akkor ha megmondod, hogy mit próbáljak ki, akkor kipróbálom, nekem sima 4K van.

[ Szerkesztve ]

(#68007) magickonfig


magickonfig
tag

Nagy bajban vagyok. Vásároltam egy HDMi extractor készüléket az ali-n , mert olvastam forumokon, hogy a porblémámat olvosolhatja. NEM :(( próbálok rövid lenni

Vásároltam egy Philips oled705-öt. Összekötöttem a régi Onkyo 507-es erősítővel. HDMI arc nem működik , mert az erősítőm régi. CEC és optikai megy.
Szeretnék filmeket nézni és a néha Pc vel összekötve gammázni rajta.
Kodi letöltve a tv-re , működik a hang, de csak optikával. DD 5.1.

Sajnos a PC nem egyszerű. 1080p és nincs HDR csak így van 5.1 PCM. (PC-AVR-OLED)
A tv sajnos nem adja át az AVR-nek az 5.1et, optikán se.

Gondoltam ez az extractor segít. Jókat olvastam az oled forumon. 5-6 óra szenvedés, minden lehetséges beállítást és bekötést kipróbáltam. Csak a 7.1 PCM megy PC-ről, ami nem jó mert 5.1 hangrendszerem van. extractorral szétválasztva a kép és a hang.

TV-ről ha Kodi-n néznék filmet kipróbáltam az Extractort . Hdmi az AVR-be. Semmi . Nem fogadja a hangot az erősítőm.

Nem szeretnék új erősítőt venni. Van más megoldás?
Új extractor ami képes 5.1--re is?

*minden hdmi kábel high end 2.0

(#68008) powerup2 válasza magickonfig (#68007) üzenetére


powerup2
addikt

Én már sokszor leírtam melyik készülék jó ami nekem is bevált. Nemrég cseréltem le.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#68009) lenox válasza magickonfig (#68007) üzenetére


lenox
veterán

Csak a 7.1 PCM megy PC-ről, ami nem jó mert 5.1 hangrendszerem van.

Az mit jelent, hogy nem jo? Meg se mukkan, vagy csak nem tetszik, hogy nem szolnak csatornak?

(#68010) kzkz válasza powerup2 (#68008) üzenetére


kzkz
őstag

Erre gondolsz? Marmitek HDMI Connect AE24 audio leválasztó, UHD 2.0
Mert ennek elég húzós az ára, 51e.

(#68011) BBéci válasza kzkz (#68010) üzenetére


BBéci
titán

Ami jó, az ritkán olcsó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68012) kzkz válasza BBéci (#68011) üzenetére


kzkz
őstag

Hát csak ennyiért már kap használtan egy 4K-s erősítőt...

(#68013) powerup2 válasza kzkz (#68010) üzenetére


powerup2
addikt

Igen arra :) és az normálisan is kezelte a dolgokat. Most amiket itt linkelgettek kinai oldalakról 10-15 ezerért azok minősége .... Marmitek nem egy nagy eszköz de baromi nehéz érezni van benne anyag. Full fém az egész. [link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#68014) powerup2 válasza BBéci (#68011) üzenetére


powerup2
addikt

Ez így igaz meg ezen nem érdemes spórolni hisz ez választja ketté a jelet megfelelő feldolgozás kell hozzá plusz hogy ne is legyen veszteség.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#68015) Vasinger! válasza Gino20 (#68002) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én ezt a tesztet olvastam róla és nem dicsérték fel: [link]

Vannak egyébként ebben a kategóriában más versenyzők is? Elég nehéz HDMI-vel szerelt aktív stereo hangafalakat találni😅 Van ezeknek valami gyűjtőnevük?

(#68016) sagit válasza kzkz (#68012) üzenetére


sagit
addikt

Nekem ez teszi [link] hibátlanul a dolgát, cec csak a tv felé megy át de viszi a 4k hdr/dv 60 Hz jelet, és az erősítő felé gond nélkül a hd hangokat.

Német cég, működő supporttal.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#68017) b. válasza kzkz (#68000) üzenetére


b.
félisten

Nincs rajt HBO Go és DTS. ha jól tudom. Shield egy nagyon jó, kompetens cucc. :K nagyon örülök hogy ez mellett döntöttem annó.Én nyugodt szívvel ezt tudomn ajánlani teljes értékű lejátszóként. megy a Dolby Vision HDR 10, nem PCM átalakítással tolja , megy a DTS stb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68018) kzkz válasza b. (#68017) üzenetére


kzkz
őstag

Van rajta HBO GO, DV, HDR10+, HLG is

[ Szerkesztve ]

(#68019) b. válasza kzkz (#68018) üzenetére


b.
félisten

sideloaddal van rajt, nem hivatalos.ettől még persze használható. A DTS nagyobb probléma..
A többire nem írtam hogy nincs rajt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68020) magickonfig válasza lenox (#68009) üzenetére


magickonfig
tag

Megmukkan de összezavartan. Win10 en a hátsó hangoszókat csak úgy szólaltatja meg ha az oldalsó hangal ikonra kattintok (side left, side right) . Kipróbáltam így játékoknál, Resident evil 7 nél center nem szólal meg. Horizon-nál so-so . Összehasolítottam a Pc-HDMI-AVR -re ahol megy az 5.1 pcm, és szépen szól, ég és föld. Csak mondom így az a probléma, hogy se HDR és csak 1080p a max felbontás.

(#68021) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! A haladó topikba is írtam már pár hete, most ide is feltenném a kérdést. Van egy kb. 8 éves Pioneer SC-LX87 erősítőm, aminél először kb. 2 hete jött először elő az a hiba, hogy a 8 csatornából nem szól csak 4: a center, a subwoofer és a két oldalsó surroundok némák, csak a frontok szólnak és a két hátsó surround. Akkor mindent kipróbáltam, reseteltem is az egész rendszert, de semmi... Aztán egyszer csak magától megjavult, majd pár napra rá újból eljött ugyanez a hiba, aztán után megint jó volt egy hétig, ma újból elromlott... Találkozott már valaki ilyennel? Szerintetek javítható lenne? Egy szervízes kapcsolatot már kaptam, beszéltem is vele, csak ugye elég nagy határidőkkel dolgozik mindenki és az sem biztos, hogy javítható lesz...

(#68022) BBéci válasza gg72 (#68021) üzenetére


BBéci
titán

Relé vagy müveleti erősítő, esetleg mindkettő hibájára tippelek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68023) gg72 válasza BBéci (#68022) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez így laikusként elég rémisztően hangzik... Van egy srác itt helyben, aki műszeresen megnézi a hétvégén, aztán meglátjuk. Mondjuk eléggé idegel a dolog, hiszen egy baromi jó készülék, nagyon szeretem és nem tudom, ha nem javítható, mit vegyek majd helyette, mert nagyon betervezve sem volt most egy ilyen kiadás.

(#68024) BBéci válasza gg72 (#68023) üzenetére


BBéci
titán

Ha az a baja, amire tippelek; javítható. Minőségi alkatrészek beépítésével megúszhatod 40-50000-ből. Ha szerencséd van, akkor a feléből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68025) gg72 válasza BBéci (#68024) üzenetére


gg72
veterán

Igen, az illető is azt mondta, hogy ezt a típust még megéri javítani, feltéve, hogy lehet.

(#68026) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen fajta sub kábel kell egy Klipsch 115sw és a CA erősítő közé? Az AVR-en a 6.1 kimeneten lehet csatlakoztatni a subot.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68027) VoidXs válasza Quqesz (#68026) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ne olyan kábelt vegyél, amire az van írva, hogy subkábel. Ilyen nem létezik, csak sima monó RCA-ra írják rá, hogy hússzoros felárat kérhessenek érte. Legolcsóbb (és így legjobb, lévén, hogy nincs különbség kábelek között), ha bemész a BestByte-ba vagy hasonlóba, és a legolcsóbb monó vagy kettétéphető sztereó RCA-t megveszed 400-600 Forintért.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#68028) #62435328 válasza Quqesz (#68026) üzenetére


#62435328
törölt tag

KáCsa KCE-SUB2 szerintem nagyon jó.

Próbáltam linkelni, de sajnos valamiért nem tudok..

[ Szerkesztve ]

(#68029) m3ss


m3ss
veterán

ilyen hdmi switchhez volt szerencseje vkinek? es ilyen audio extractorhoz?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#68030) kzkz válasza m3ss (#68029) üzenetére


kzkz
őstag

Utóbbit itt linkelték: https://prohardver.hu/tema/hazimozi_beleposzinten/hsz_68016-68016.html

Lehet, rendelek egyet, kb. 1 hét alatt itt van...

[ Szerkesztve ]

(#68031) m3ss válasza kzkz (#68030) üzenetére


m3ss
veterán

nekem is sagit ajanlotta, az elkerulte a figyelmem hogy o hasznalja is :R
amazonon is jokat irnak rola, nem is keresgelek tovabb. ird meg ha bevalt azert.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#68032) BBéci válasza Quqesz (#68026) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem a kérdést. Milyen fajta? Kérj kölcsön a KáCsa Audiótól néhányat, tesztelgesd otthon, azután dönts!
Amikor a 115SW-t teszteltem, AudioQuest Wolf volt nálam, természetesen azzal teszteltem, bármennyire durva túlzás. De kipróbáltam sokkal egyszerűbb és olcsóbb drótokkal is, egyértelműen hallatszott a különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68033) Quqesz válasza BBéci (#68032) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én a kialakítására gondoltam. Ha jól emlékszem volt sima meg Y kábel is? Ugye nekem nincs külön sub kimenetem, csak a 6.1-ben, ezért kérdeztem, a subon meg van 2 bemenet. A minőség az más kérdés, amire rászánja az ember.....

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68034) BBéci válasza Quqesz (#68033) üzenetére


BBéci
titán

Egy szál kell hozzá, nem Y.
A 6.1 szubkimenete pont ugyanolyan jó, mint bármelyik másik. A szubládán a fehér csatlakozó mellé oda van írva z LFE, tehát abba dugd.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68035) Quqesz válasza BBéci (#68034) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:R :R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68036) Ger_man


Ger_man
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek, hogy sikerült végre kipróbálnom ezeket az új "3D térhangzású" formátumokat a házimozimon.
Régóta rendelkezek 5.2.2. tudású erősítővel, az első ilyen erősítőm az Onkyo TX-NR656 volt, amit inkább 7.0-ban és 7.1-ben nyüstöltem, valahogy úgy éreztem a több csatorna jobb mint kisérlezni ezzel az 5.1.2-es setuppal, meg igazából jó ideig alig volt erre tartalom, pár BD-n szerepelt ilyen hangsáv, de azt meg szépen visszafejtette 7.1-es TrueHD-be, bár Atmost írt az erősítő, lényeg ami lényeg meg voltam vele elégedve. Aztán léptem 1080p-ről 4K-ra, és az eARC/ARC mizéria miatt végül erősítőt is váltottam a Sony STR-DN1080 személyével, ami paramétereit tekintve nem sokkal tud többet, talán tényleg csak a eARC tudás és a virtuális 7.2.2 (igazából 5.2.2 szetup esetén tud virtuális keverni még két hátsó csatornát - erre még visszatérek) csatornaszámban. Egy ideig ezt is 7.0-ban használtam (mély hangszórótól a szomszédok miatt kellett megvállnom egyszerűen bejárta az épületet). Végül aztán hatott a marketing, szép számra lettek Atmos térhangzású tartalmak, gondolom miért ne, próbáljuk ki ezt a dolgot. Igazából a hangszóróim nem kifejezetten a legdrágább szettek, de teljesen meg vagyok velük elégedve: Yamaha NS-8900 frontok, Yamaha NS-P60 (NS-C55 és NS-E55) amihez még szereztem be két plusz surround hangfalpárt. Az ötlet az volt, hogy ezekkel a hátsó hangszóróimmal oldjam meg az Atmos felső csatornáit, tisztában vagyok vele, hogy ezek az Atmos enabled hangszórók valamiben eltérnek egy polcsugárzótól, de azért itt érzek egy kis marketinget is, de majd a tapasztaltabbak kijavítanak.
Szóval az ötlet az volt, hogy készítek egy "talpat", amit a hangszórón lévő két menetes furatra lehet rögzíteni, a Klipsch-RP-500SA hangsugárzót figyelemebe vége kb 22°-ra löttem be a megdöntés szögét, bemodelleztem a hangsugárzót, és kiszerkesztettem hozzá a talpat:

[kép] [kép]
Édesapám műhelyében pedig realizátuk a dolgot:
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Fontos volt, hogy akár falra is szerelhető legyen, mert minden tesztben azt olvastam, hogy az upfiring helyett mindig jobb a front height beállítás (mennyezeti pozíciót most figyelmen kívűl hagyva), pedig ilyet nem is ajánl a Dolby (a DTS-nél vannak height csatornák).
Végül minden a helyére került, kalibrálva lettek hangszórók a Sony sztereo-s mikrofonjával, jöhettek a Dolby Atmos demók:

Nem hittem a fülemnek, ahogy sokan másik is mondták, írták valóban az az érzés fogott el hogy egy hang-buborékban kerültem, és egyértelműen éreztem a felülről jövő hanghatásokat.
Végül DTS:X tesztlemezt is sikerült szereznem, nagy izgalommal indítottam az első demót, de csalódás fogadott, a "3D" térhangzás egyáltalán nem érződött, odasétáltam a frontokhoz, és sajnáltattal konstatáltam, hogy bizony az upfiring csatornákból nem szól hang. Pár perces internetes kutakodás után jött a válasz: ennél az erősítőnél, a DTS:X és DTS Neural:X csak height csatornáknál engedélyezett. Teszteltem is, beállítottam, hogy a két upfiring igazából height csatorna, és lám elkeztek működni a hangszórók DTS:X hangsáv alatt.
Mérlegelve, hogy a DTS:X csak így működik, illetve az Atmos is jobb lehet, felfúrtam a falra a hangszórókat, és hogy a családi béke is megmaradjon, kábelcsatornát is raktam fel:

[kép] [kép]

Új kalibrálás után jöhetett újra az Atmos lemez. Újra csalódottság fogott el, mert a buborékos hatás módosult, még mindig érezni, hallani lehetett a magasról jövő hangokat, de most valahogy sokkal irányultabbá vált, erződött a hangforrás helye: előlről szóltak a "magas" hangok. Az upfiring beállítással az volt az érzésem, hogy pont a fejem fölött szólnak a hangok. A DTS:X végre működött, de ennél se volt meg az az állejtős pillanat, mint az első atmos upfiring demóknál.
Viszont, ami nagyon tetszik ennél a setupnál, az a Sony "Center Speaker Lift Up" opciója, ami annyit tesz, hogy a két front height csatornába kever center hangot, vagyis a beszédet meg tudom emelni, hogy úgy érződjön a beszéd a tv közepéből jön, 10 fokozata van, szóval finomra lehet hangolni, és valami eszméletlenül jól működik. Eddig erződött hogy a center a TV alatt van, most olyan mintha a TV maga lenne a center csatorna, ez funckió egy kicsit kárpótolt.
Ígértem, hogy visszatérek erre a virtuális 7.2.2-re, ami igazából a mélyet nem számolva 9 csatornát jelent, jelen erősítő pedig csak 7 csatornával rendelkezik, azonban van egy "Speaker Relocation/Phantom Surround Back" nevű beállítása, ami arra hivatott, hogy egyrészt a mikrofonnal kimért hangszóró távolságokat, úgy finomhangolja, hogy az esetlegesen asszimetrikusan elhelyezett hangszórókat a Sony mérnökei szerinti virtuális pozícióba rakja, gondolom itt a hangerővel, crossoverrel játszik a szoftver. Másrészt "elhelyez" két hátsó virtuális hangforrást, így a fizikai 5.2.2-es (nekem 5.0.2) hangrendszerből készít 7.2.2-t (nekem 7.0.2-t). Nagyon nem hittem a dologban, amíg meg nem néztem a Denis Villeneuve Dűnéjét, az eredeti Atmos hangsávval. Sajnos nem tudom a pontos jelenetet felidézni, de volt egy pillanat, amikor úgyéreztem, hogy egy adott pillanatban nem oldalról hanem hátulról érzékelek hangokat. Ami könnyen lehet a Dűne hangmérnökeinek köszönhető, de az is lehet hogy a Sony mérnökeinek.
Összességében azt kell mondjam nagyon jól működnek ezek a "Object based" hanganyagok, meglepően jól működnek a felkonvertálók is (Dolby Surrond vagy DTS Neural:X), érdekes hogy az látszik a Dolby visszaszerezte előnyét a DTS-sel szemben, a DVD korszakban mindenki a DTS hangsávot kereste, majd a BD korszakban is a DTS-HD volt talán a preferált, de ebben az új korszakban a Dolby Atmos nagyon előre tört, köszönhető ez annak is, hogy nem csak veszteségmentes nagy formátumban létezik, hanem steamingen is, tömörítve (TrueHD / DD+). Bátran ajánlom a 7.1-es, 7.0-val rendelkezőknek, hogy ha esetleg támogatja az erősítőjük ezt az új kódolást, hogy próbálják ki, ahogy látszik elég könnyen meg lehet oldani házilag is, hogy polcsugárzóból egy atmos enabled hangsugárzó legyen ;)

Egyébként itt még nem állt meg a történet, mondjuk ebben a topicban, hogy is állna meg. :B Mutatok egy kis betekintőt:

(#68037) kzkz válasza Ger_man (#68036) üzenetére


kzkz
őstag

Én pont ma vetettem el a dolgot, hogy 5.1-et alakítsak ki, mert a két hátsó sugárzó 60-60cm-re lenne a fejemtől, erre látom, hogy nálad is elég közel van. Hány centire van neked?


Eszerint a Dolby ajánlás szerint a fenti sugárzók közelebb vannak hozva az ülőpozícióhoz, nálad meg síkban vannak kb. a fronttal. Ez nem okoz bármi hátrányt?

[ Szerkesztve ]

(#68038) Ger_man válasza kzkz (#68037) üzenetére


Ger_man
senior tag

Érdemes az oldalsó (és hátsó) hangszórókat magasabbra rakni mint a fülmagasságod van ülő pozícióban (30-60cm), így nem lesz annyira direkt a hangforrás. Egyáltalán nem zavaró így, ha ketten nézünk egyszerre filmet, a legközelebbi távolság a fülünktől az oldalsó hangsugárzóig 100-90cm. Egyébként igen, nekem egy vonalban vannak a fronttal az oldalsók.
A szélességet sajnos a szoba mérete befolyásolta, de ezeket a bemérő mikrofon, vagy a manuális távolság megadás megoldja. Meg hát a két oldalsó egymástól mért távolságát egy dolog befolyásolja a legjobban: a köztük lévő ülőbútor szélessége :)

(#68039) gab1ka válasza Ger_man (#68036) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nagyon ötletes kis tartót csináltál, ha még kapna egy fröccs fekete spray-t, komolyan mondom pénzt is adtam volna érte nemrég :)

A hátsó térrel, térérzettel elégedett vagy? Ha ilyen ügyes vagy, lehet hogy érdemes lenne csinálnod egy olyan tartót a righ surroundnak, ami éppenhogy egy picit a hallgató felé forgatja be a hangfalat (és értelemszerűen a left-et manuálisan az állvánnyal) , hátha ez is adna hangzásban némi pluszt.

Az élménybeszámoló pedig csillagos ötös, még több ilyet!

(#68040) powerup2


powerup2
addikt

Egy kis élménybeszámolóval lepném meg itt a csoportot hátha más is szándékozik új avr-t venni. A rendszerembe előzőleg egy Anthem MRX-710 avr volt használatba. Gondolom a vasat nem kell külön bemutatni aki ismeri tudja milyen jó hangú avr. Az Anthem 3 évig szolgáltatta a mozi alapját nagyon megvoltam vele elégedve de egy ideje már terveztem feljebb lépni. Szeretnék atmost azt meg a 710-el nem ment volna. Nézegettem az új Anthemeket olvastam külföldi fórumokat és valahogy nem volt az az olvasottak alapján hogy ilyen irányba menjek tovább Anthem vonalon. Képbe került az Arcam és hát rá esett a választás mégpedig az AVR10-es változatra. Házimozi studióba Snell Sanyi körbevezetett megmutatta a szobákat sajnos egyik rendszert sem tudtam meghallgatni de nagyon segítőkész volt az Arcammal kapcsolatba. Hazaérve beüzemeltem az Arcam avr-t ez egy egész gyors folyamat volt azonnal beállítottam a hangfalak távolságát és mindent hagytam alap beállításon. Ekkor jött az a pont hogy kerestem az állam. Dűne volt a tesztalany, a filmet elindítva már az elején előjött milyen dinamikai ugrásokra képes az avr ez félelmetes volt megtapasztalni :) a nyitó jelenet ahol a szél felkapja a homokot és annak a hangja ahogy a homok szemcsék találkoznak hihetetlen volt. Ez előzőleg fel sem tűnt pedig moziba 2x is láttam a filmet meg aztán vagy 4x itthon is a másik erősítővel. A halk jeleneteknél is a dialektusok kiválóan voltak prezentálva természetesen hangzott az egész. Aztán a csata jelenet ami viszonylag rövid a filmben de ott a robbanások nagyon realisztikusan átjöttek és remegtették a szobát. Aztán jött a Mad Max Fury Road azon is csak kapkodtam a fejem. Ott is mikor Joe beszél a legelején a filmnek olyan valóságos volt a szobába hogy libabőrös lettem. A hadivas hangja mind a 2000 lóerő ahogy dübörög végig a szobán fergeteges tényleg mosolyt csal az ember arcára. Leülsz nézed a filmet tesztelsz de nem akarod lekapcsolni. Másik kedvenc következett Blade Runner 2049 nyitó jelenet itt is olyan dinamikával csap le a szobára hogy már az ember félti a hangfalait. Ennél a filmnél is a dialektusok valóságosak a robbanások effektek is. Leírni szinte lehetetlen azt amit hall az ember tényleg fergeteges. Dirac-al is kalibrálva lett a rendszer ez még rá tett egy lapáttal. Remélem tudtam segíteni annak aki vásárolna a jövőben avr-t.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#68041) BBéci válasza powerup2 (#68040) üzenetére


BBéci
titán

Alighanem dialógusra gondoltál, amikor dialektust írtál. ;)

Miért nem tudtad meghallgatni a rendszereket a HMS-ben?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68042) powerup2 válasza BBéci (#68041) üzenetére


powerup2
addikt

Mert szét volt szedve :(

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#68043) BBéci válasza powerup2 (#68042) üzenetére


BBéci
titán

Az összes? Átalakítás miatt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68044) powerup2 válasza BBéci (#68043) üzenetére


powerup2
addikt

Igen átalakítás volt akkor épp sajnos. De mondtam Sanyinak hogy majd megyek hallgatózni amint úgy lesz szabad időm.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#68045) b. válasza Ger_man (#68036) üzenetére


b.
félisten

Szuper írás volt köszi! örülök, hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel. Én kifejezetten imádom az Atmost.
Jó tanácsként tudom neked mondani, hogy próbáld meg a magassági hangszórókat termetesebb, komolyabb példányra cserélni, nem más egy próba erejéig, hidd el megszűnik az hogy érzed az irányultságot. ugyan így oldottam meg mint te. Előszőr Bronze 50 pár akartam előre tenni mert kisebbek, atmnosnak jó lesz. megpróbáltam átmenetileg egy Onkyo atmos párral ugyan így ez az érzésem volt hogy halottam mennyire elkülönül a frontoktól a magassági hangzás. Aztán megjöttek a Bronze 100 -ak ... na azóta rendben van minden. tudom, hogy ugyan úgy vágja az erősítő meg minden ,de még is teljesen más a hangzás ezekkel.

ha tesztelsz nézz rá az új Mortal Kombat. Tudom nem túl jó film, de beszarás hogy szó az eredeti angol atmossal, a hang miatt érdemes . :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68046) daytonka1


daytonka1
tag

Sziasztok. Melyik center a jobb? Infinity Alpha Center, B&W Bowers & Wilkins CC3 center, JBL SCS-178 center . Várom a véleményeteket.

(#68047) charlyl válasza b. (#68045) üzenetére


charlyl
csendes tag

A polcsugárzó Atmos dobozaid hogyan helyezted el?
- hallgatási pont felé néző lefelé döntött / falra merőlegesen lefelé döntve
- hallgatási pont felé fordított vízszintesen
- a plafon felé felfelé irányítva, hogy szórt, visszavert hangot kapj
- front sugárzók tetejére helyezve felfelé irányítva
Kipróbálnám, érdekelne Te hogyan valósítottad meg, akár a fentieket is végigpróbálva.

(#68048) BBéci válasza charlyl (#68047) üzenetére


BBéci
titán

Az utolsó kettőt kipróbálni sem érdemes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#68049) b. válasza charlyl (#68047) üzenetére


b.
félisten

Egyelőre főleg úgy, ahogy Ger_man, a frontok fölé, kissé lefele döntve.Plusz bent maradt két Onkyo a fejeünk és a hátsó surroundok fölött amíg nem lesz pénzem még kettő párra Monitor Audioból.
A frontsugárzók tetején nagyon sok értelmét nem láttam ,bárhogy is irányítottam, ez a " pattogás" elméletben és lerajzolva jól hangzik, gyakorlatban nálam nem működött, bár sokan szerintem összekeverik azzal az Atmost,hogy kissé máshogy szólt a hangzás, mert rákeveri az erősítő a hangot,de az nem atmos.
Azt gondolom ha kompromisszum kell , mert nem lehet mennyezetbe beépíteni akkor legalább ez kell, hogy a frontok fölé legyen egy pár elhelyezve és esetleg a fej fölé a hátsó surroundok fölé, azok is kissé döntve. Nálam ez eddig szépen bevállt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#68050) charlyl válasza b. (#68049) üzenetére


charlyl
csendes tag

Köszi b. és BBéci :)
Ha lesz egy kis időm akkor cserélgetem, rakosgatom, hol milyen, aztán remélem lesz min gondolkodnom :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.