Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) BBéci válasza hcs57 (#23997) üzenetére


BBéci
titán

Honnan veszed, hogy csak 40 hertztől szól? Onnan esik a görbe, de szól harmincon is. Valamint negyvenen tutira nqgyobb a hangnyomása, mint a frontsugárzóidnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24002) hcs57 válasza BBéci (#24001) üzenetére


hcs57
őstag

Csak felvetés volt... most 5.0 -ban nézve filmeket, meglepő hanghatások vannak a frontokon is.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#24003) sinci01 válasza hcs57 (#24002) üzenetére


sinci01
aktív tag

Egy sub nélkülözhetetlen a házimoziban, hiába van erős frontod, soha nem fogja produkálni a sub hatását. A filmek is azért tartalmazzák a külön sub csatornát mert szükség van rá.

(#24004) zsoika válasza sinci01 (#24003) üzenetére


zsoika
addikt

Igen jól mondod! AzLFE-n lévő hangokat akkor nem hallja ha nincs sub.

[ Szerkesztve ]

(#24005) arcitec válasza zsoika (#24004) üzenetére


arcitec
addikt

Csak ha sub is van konfigurálva és nincs bekapcsolva. ;)

(#24006) mandras81


mandras81
senior tag

Ha bi-amp-olom a frontokat, akkor ugye a 7.1-es felállás használaton kívüli két csatornáját "csapom" hozzá a frontokhoz, így marad 5.1.

Az a kérdés, hogyha az erősítőm sztereóban nagyobb teljesítményt képes leadni (2x90W@8 Ohm), mintha minden csatorna használatban van (5x60W@8 Ohm), mennyit kapnak azintén szetereóban a frontok bi-ampolással vajon? 4x60W, vagy 2x90W + 2x60W? (Cambridge Audio Azur 551r)

Lehet, hogy néhol pongyola a megfogalmazásom, de a lényeg remélhetőleg átmegy.

(#24007) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Hoppacska :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24008) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#24007) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez mihez lesz .... kávéfőző....?? vasaló....?? ;] :D

Hmm ....

(#24009) zsoika válasza Nemir Ombe (#24008) üzenetére


zsoika
addikt

:D

ELACielvtárs:Jé...ilyen van nagyanyám padlásán is! ;] :P

(#24010) claire78 válasza Nemir Ombe (#24008) üzenetére


claire78
senior tag

Ránézésre is nagyon hájgend. :D
Én azt mondom, ha ez nem javít a hangzáson, akkor semmi. ;] :D

(#24011) arcitec válasza claire78 (#24010) üzenetére


arcitec
addikt

Csak nem hangzást kell javítani? Á inkább akkor a Concentrót kell beszerezni ;]

[ Szerkesztve ]

(#24012) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Mindenki :
Ez kérlek alassan elektromos kerékpár töltő tápkábel ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24013) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#24012) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... na én pl. abból vettem vagy 3km-ert és sose kell kihúznom.... nem szeretem a "vájörlessz" cuccokat .... :DDD ;)

.... de majd ne felejts el "cikket írni" a kábelről, hogy pl. "finomabb" lett a kv, "simábbak" a vasalt ruhák vagy "gyorsabb" az ebicaj.... :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24014) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#24013) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gyorsabb akkor lenne az ebicaj ha lenne belőle 50 km és kábeles lenne nem akksis, no meg nem égett volna le anno ;]
Már anno is tudtam hogy fontos a kábel minőség és keresztmetszet :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24015) arcitec válasza Lacielvtárs (#24014) üzenetére


arcitec
addikt

Bocsi
"Már anno is tudtam hogy fontos a kábel minőség és keresztmetszet" De csak miután leégett nem ? :P

(#24016) BBéci válasza mandras81 (#24006) üzenetére


BBéci
titán

Azt kellene kideríteni, mennyi a teljesítménye 7 egyszerre működő csatorna esetén. Biztosan kevesebb, mint 5-nél. Ezért arra tippelek, hogy kb. 2x50 wattot kapnának a hangdobozok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24017) Lacielvtárs válasza arcitec (#24015) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, már csak utána jottem en is rá :D
És ezek után mondjátok hogy nem 'hiszek' :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24018) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#24017) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Még hogy nem számít a 'jobb' tápkábel ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24019) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Irodába szeretnék HDMI kábelt venni. Csak annyi a kérdésem, hogy ha 5 métereset veszek akkor már ajánlott valami jobbat venni, vagy tökéletesen elég a HAMA is. (igazából a jel gyengülésére gondolok, nehogy vibráljon, elmenjen a kép vetítés közben. ) (Excel-ek vetítésére lesz használva egyszer-kétszer filmezésre)
Vagy egy ilyen KÁcsa?: [link]

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24020) BBéci válasza adamssss (#24019) üzenetére


BBéci
titán

Az a legolcsóbb ajánlott kábelek egyike. Nekem van belőle 1 és 2 méteres, teljesen rendben működnek, amikor használatban vannak, mert igazából csak vésztartalékok és jobbára a kábeles szekrény mélyén pihennek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#24021) adamssss válasza BBéci (#24020) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm. Már meg is rendeltem. (most vettünk egy új projektort és ahhoz lesz (Epson EB U42) elég baró kis darab. Valószínűleg a házimozirendszerem is beviszem az irodába, aztán meló után mehet a filmklub. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24022) mandras81 válasza BBéci (#24016) üzenetére


mandras81
senior tag

Azt írja, hogy 60W az összes csatornára:

Köszi a választ! :R

(#24023) Gigi01 válasza junkpod (#23990) üzenetére


Gigi01
őstag

Ja,de ha esetleg nem jön be a hangzása a HK-nak,és veszek egy komolyabb szettet,akkor nem kelljen már megint erősítőt is cserélni.Az LX50 igaz használt,régi,nem tudom ér-e annyit a tudása,hogy azt vegyem,mint egy új,garanciális,drágább VSX 531-et.
Igazából vettem volna rendes álló hangfalas szettet használtan is,de itt senki nem írt semmit,én meg nem értek hozzá,így maradt a HKTS. A Jamo is jó volt nekem,így talán ez is bejön.

(#24024) VoidXs válasza mandras81 (#24006) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindenképpen nagyobb teljesítményt kapsz, de az bonyolult téma, hogy pontosan mennyit. Attól is függ, hogy melyik csatornán mi szól éppen. Ha mindegyiken ugyanaz, akkor lehet bi-amp csatornánként duplázás, ez viszont elég ritka, továbbá megint nem teljesen pontos, mert a jelszint is eloszlik, így mindkét végfok egyszerre nem tolható fel a maximumára, csak ha a táp durván le van terhelve, akkor is csak a megfelelő crossover ponton, az viszont olyan helyen van, ami biztos nem jó a hangszóródnak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24025) szasanyi


szasanyi
félisten

Kábelfetisizták figyelem! :DDD Lehet válogatni az akciós-drága kábelekből [link]

(#24026) zsoika


zsoika
addikt

Sötétedik......indul a "mozi"!

(#24027) Beni2360 válasza adamssss (#24019) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem 2 db UGREN 5 méteres kábel van összedugva, az egyik apa-anya, és a fhd 3D iso filmek is veszteség mentesen mennek.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#24028) Nemir Ombe válasza szasanyi (#24025) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igazán örvendetes, hogy kishazánkban legalább "fekete péntek" alkalmából közelítenek az árak a világ bármely más pontján található mindennapi árakhoz .... legalább évente egy jó napjuk legyen az itthoni polgároknak is .... ;] :D

Hmm ....

(#24029) #98221312


#98221312
törölt tag

A közelmúltban vettem egy tv állványt, és most már nem kell a tv fölé raknom a centert..:) Tegnap be is tettem a tv alá, és természetesen újra mértem a rendszert. Viszont érdekesség, hogy az előző mérés eredményéhez képest eltérő hangerőszinteket mértem, pl a sub hangerejét lényegesen csökkentette, és a hangkép is más lett. A center áthelyezése ennyit jelentene?

(#24030) Dorian válasza #98221312 (#24029) üzenetére


Dorian
félisten

Vagy rossz akusztikai környezetben jobban téved a bemérőcucc.
Csinálj egymás tán 3 mérést és kiderül van-e jelentős eltérés.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24031) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Kábel téma uraim.
Beuzemeltem a kávéfőző és /vagy vasaló tápkábel.
Első érzést, benyomást, megvartam amíg elmúlt ;]
Igy teljesen korrekt módon tudok nyilatkozni.
Ami kézzel fogható előre lépés és ezt a tapkabelnek tudom be, még pedig az hogy eddig direkt modban zeneltem, mert valahogy a pure audio mod magas hangja kicsit, uresebbnek, tompabbnak érződött.
A direkt módban ez a fülemnek pont megfelelő volt.
Tegnap este zeneltem, majd kikapcsoltam a rendszert es a tápkábel csereig be sem volt kapcsolva, így az általam hallható hangzás változást egyértelműen a jobb minőségű tapkabelnek a javára könyvelem el.

Főleg azert mert már két órája probalgatom felvaltva a gyári kábel es a most kapott kábel különbséget furkeszve.
Szoval, aki azt állítja hogy nincs jelentősége, es tok felesleges, annak üzenem, hogy ezt hallgatni, atelni kell :K
Abban is igazuk van az idelatogato nagyoknak, - akik egyre ritkábban hagynak itt nyomot - hogy kell egy bizonyos minőségi szint, ahhoz hogy hallható legyen egy tápkábel cserenek az eredménye.
A hétvégén próbálgattam a fazis helyes 'dugdosast' és a gyári kabelnel nem hallottam különbséget.
Ezzel a kábellel egyértelműen hallom mikor roszabb vagy másabb a hang.
Mivel mar lehigadtam, es a megfelelő topiktarsam virtualis levelező postafiokjat telebombaztam az erzeseimmel, tapasztalataimmal, igy immáron, nyugodtan tudom leírni mi is változott.
Eddig zuhogó, dübörgő volt a mély hang, es mivel direktben nem szabályozható a hangszín, így elvenni sem tudtam a mély hangbol.
Voltak olyan kezdvelt dalok melyeket pont ezért nem hallgattam, mert makd ha bejarodik az új doboz, akkor visszatértünk rájuk.
No ezek a mely hangok sokkal tartalmasabb, testesek lettek, kicsit olyan érzés kerített hatalmába, mintha nagy membránu hangdobozok lennének a szobában, mert ilyen kellemes, feszes mély hangot csak ilyen dobozoknal hallottam eddig.
A magas hang egy csapasra 'megszelidult' valamint a közép hangok mintha elokerultek volna a 'semmiből'...
Nagyon kavarogtak az érzések es libaboros lett kezem, lábam. Nehéz szavakkal leírni, de amit tényként tudok elkonyvelni, hogy most pure audio modban lett tökéletes a zenei hang.
Most a direkt mod lett 'érdesebb, nyersen, magas orientált' a pure audio módhoz képest.
Nagyon meglepett a különbség.
A tapkabel amivel eddig nem is foglalkoztam, mert hát az áram az áram, es ugy tűnik még sem 'csak áram'...

Az okát nem tudom miért jobb, kellemesebb, egységesebb a hang mint a gyári kábellel, inkább csak hatradölök és élvezem amit hallhatok.

Es azért írtam ide, mert ez a haladoban olyan tény, mint hogy villával nehéz es kellemetlen levest enni :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24032) #98221312 válasza Lacielvtárs (#24031) üzenetére


#98221312
törölt tag

Én is most vettem egy Kácsás tápkábelt szerdán kapom meg elvileg. Igaz csak középkategóriába mozgok, de kíváncsi leszek.. :)

(#24033) Lacielvtárs válasza #98221312 (#24032) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Remélem te is hallasz majd változást, engem nagy meglepett a különbség :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24034) brummmogo válasza Beni2360 (#23994) üzenetére


brummmogo
tag

Köszi, megpróbálkozok vele. Remélem beválik. :)

(#24035) SVLaller válasza Lacielvtárs (#24031) üzenetére


SVLaller
senior tag

én rohadt kíváncsi lennék hogy vakteszten , amikor valaki más cserélgeti a kábeleket is meg tudnád-e különböztetni őket. egyszerűen kizártnak tartom hogy ilyen szinten beleszóljon a hangba. ismerve az erősítők felépítését, valamint hogy ki tudja milyen úton jut el a konnektorodba az áram :Y

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#24036) sinci01 válasza SVLaller (#24035) üzenetére


sinci01
aktív tag

na most kihúztad a gyufát... :DD :DD (poén volt...)

(#24037) Lacielvtárs válasza SVLaller (#24035) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Pedig beleszol, eddig én magam sem hittem ebben.
Hogy miért és hogyan, azt nem tudom megerteni, de hallom a különbséget.
Nálam, a direkt és pure audio hangzása azonnal elarulja...

sinci01: ki ám... :C ;]

szasanyi: látod, ezt nem vitatom, ezért is írtam hogy 'bizonyos minőség' kell ahhoz hogy hallgató legyen.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24038) szasanyi válasza Lacielvtárs (#24031) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nem akarom megmondani mit hallasz vagymit nem, de egyet biztosan tudok: a te rendszered nem belépőszint. Tehát ha van is hallható különbség azt itt a törzsközönség - a valóban belépő szinű rendszerén - aligha hallaná. :U

(#24039) Norbi 72 válasza Lacielvtárs (#24031) üzenetére


Norbi 72
veterán

Liszi tt. már rég nem írt ide.

Itt az ideje. :DDD

Csak hogy értsd,ő szokta lehangolni a tisztelt tapiklakókat,hogy biztos Placebó. ;]

(#24040) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#24039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tényleg de rég volt már hogy 'elkente a szám szélét' :C

Annyira életre keltek/kelnek a hangszerek hogy ma eddig csak filmzeneket hallgattam, pure audio módban, es imádom :K

Jah es lehet tényleg at kellene battyognom a haladóba..

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24041) T_Stark


T_Stark
őstag

A MultEQ XT-nél a különféle Audyssey beállítások mire jók/mit csinálnak?
Az off és a manual EQ-ra magam is rájöttem :D , de a sima Audyssey, Audyssey Byp. L/R, Audyssey Flat mik lennének?

(#24042) #98221312 válasza T_Stark (#24041) üzenetére


#98221312
törölt tag

Mind hangzásjavító. Az élethű hangokat legnagyobb ellensége... :D

(#24043) #98221312 válasza szasanyi (#24038) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem feltétlenül... Speciel én HDMI kábel közti különbséget is hallottam belépő erősítőn...

(#24044) sinci01 válasza T_Stark (#24041) üzenetére


sinci01
aktív tag

tessék parancsolj:

(#24045) szasanyi válasza #98221312 (#24043) üzenetére


szasanyi
félisten

Csak ez esetben egy tápkábelről volt szó. :U

(#24046) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#24040) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "haladóba" ez mindenkinek természetes .... minek mennél oda .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#24047) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#24046) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én magam is igy vagyok ezzel ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24048) VoidXs válasza #98221312 (#24042) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sima EQ, az egyetlen lehetőséged az élethű hangok felé, különösen belépő szinten, ez így a pontosabb. Már amennyiben nem kapcsolod be a hülyeségeit.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#24049) #98221312 válasza VoidXs (#24048) üzenetére


#98221312
törölt tag

Én semmi ilyesmit nem használok..

(#24050) Beni2360 válasza szasanyi (#24038) üzenetére


Beni2360
félisten

Pedig belépő szinten is meghallod ha kihúzod a tápkábelt és cseréled másikra, addig sűrű csend lesz. :D
Elaci ez neked is szól. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.