Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) VoidXs válasza roland198905 (#71996) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hestore, Conrad, Lomex árul olcsókat. 200 forint körül van a csavaros, a 100-asok már csak forrasztósok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72002) petyuska74 válasza Bossp (#71995) üzenetére


petyuska74
tag

köszönöm a válaszokat :)

(#72003) #62435328 válasza Bossp (#72000) üzenetére


#62435328
törölt tag

Van rajta AUX (piros,fehér)
Lehet kapni optikai-RCA átalakítókat. A tv-be megy az optikai, a másik oldala meg RCA, az meg a központi egységbe.
Az AUX bementre állítva lesz 2 csatornás hangja (5.1 nem)
Más megoldás szerintem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#72004) aldebaran válasza hunaqua (#71947) üzenetére


aldebaran
őstag

Egyébként köszi, hogy felhívtad erre a Hans Zimmer koncertre a figyelmem. Nagyon tetszett! A basszus szerintem nem volt olyan szörnyű, sőt, a felénél feljebb tekertem a mélyládát, hogy erőteljesebb basszust kapjak a koncerthez.
Nekem Atmos-ként ismerte fel az erősítő.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#72005) Bossp válasza #62435328 (#72003) üzenetére


Bossp
addikt

Oksa. Köszi :D És ha kukáznánk a lejátszót és a helyére menne az erősítő amire a hangfalak?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72006) #62435328 válasza Bossp (#72005) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szerintem ha levágjátok a végéről a műanyag kupakokat, akkor be lehet csíptetni a két pólust a leendő erősítőbe.
Tehát elvileg működik, de.......

(#72007) pusztav


pusztav
csendes tag

Szevasztok! Megnémult a házimozi erősítőm. Factory reset nem segített. Firmware frissítés helyre teheti?

(#72008) VoidXs válasza pusztav (#72007) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Milyen erősítő? Csak a végfok némult le, vagy az előfok is? Frissítést alapból is érdemes mindig feltenni, de kétlem, hogy ezt helyrehozná.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72009) Bossp válasza #62435328 (#72006) üzenetére


Bossp
addikt

De? :DDEsetleg tudtok ajánlani valami budget erősítőt ehhez a "baszó" szetthez? Nyílván hdmi meg optika már mindegyiken van :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72010) VoidXs válasza Bossp (#72000) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Aktív optikai-coax.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72011) Bossp


Bossp
addikt

Azon menne az 5.1? Milyen cucc ez? Hol tudok szerezni?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72012) VoidXs válasza Bossp (#72011) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Például: [link]
Igen, megy az 5.1.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72013) I'am Dony válasza roland198905 (#71996) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem rossz amit néztél, de nem feltétlenül kell ennyit költened: [link]

(#72014) VoidXs válasza I'am Dony (#72013) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hát ezek se valami olcsók, hobbielektronika boltból szállítással együtt annyi 8 darab, mint itt 1.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72015) pusztav válasza VoidXs (#72008) üzenetére


pusztav
csendes tag

Pioneer vsx-1131. Nem érzékel audio jelet egyik bemenetről sem. Így aztán a kimenet is néma, még a fejhallgató is. Sőt teszthang sincs.

(#72016) VoidXs válasza pusztav (#72015) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor az IO nyák csatlakozója sérülhetett, szerencsés esetben csúszhatott ki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72017) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Sub-okon pontosan mi a gyakorlati szerepe a fázisfordításnak; mikor lehet/van rá szükség..?

(#72018) VoidXs válasza Zsömica (#72017) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha az elhelyezése miatt akusztikailag rugalmas felületekről visszaverődve a hangja ellentétes fázisba kerül. Egyszerűen annyit kell róla a gyakorlatban tudni, hogy kipróbálod mindkettőt, és amelyik hangosabb, azt hagyod.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72019) zolee3000 válasza b. (#71984) üzenetére


zolee3000
tag

+@proci985: A beállításokkal is megpróbálok majd játszani, meg azért nem viszem majd túlzásba. Így ok lesz szerintem is.
@WaterWave #71990: Köszi Neked is a megerősítést.
@Dorian #71987: Nincs baj az ablakokkal, csak még sose volt ilyesmi hangrendszerem, pláne külön mélysugárzó, és mivel írtam, hogy nem fukarkodok a hangerővel (kénytelen vagyok), erre reflektáltak, hogy lehetnek nem várt mellékhatások. :B

[ Szerkesztve ]

(#72020) Zsömica válasza VoidXs (#72018) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Az "L" alakú ülőgarnitúrám (durvább szövet borítású) egyik vége kissé belelóg a sub szórási sugarába; de gondolom ez nem minősül rugalmas felületnek.., kb. 1,5m-rel a sub előtt..! Ez miatt érdemes lehet kipróbálni..?

(#72021) VoidXs válasza Zsömica (#72020) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem tudjuk laborvizsgálat nélkül, hogy mi ilyen anyag. Textil is lehet ilyen is-olyan is. Éppen ezért mindig érdemes meghallgatni vagy mérni. Mivel elég nagy különbségről van szó, a kettő eredménye kivételesen azonos szokott lenni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72022) Zsömica válasza VoidXs (#72021) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Köszönöm - kipróbálom.., de jelen állás szerint szépek a mélyek..!
Emlékeim szerint egyszer rég próbáltam a fordítást - de nem érzékeltem különbséget..!

(#72023) VoidXs válasza Zsömica (#72022) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nincs különbség, az leginkább azt jelenti, hogy 90 fokos a mélyek fázisa, de ezt csak a REW tudja megmondani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72024) Zsömica válasza VoidXs (#72023) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Ezt talán indokolhatja az ülő garnitúra elélógása - de holnap kipróbálom figyelmesebben..!

(#72025) nutella1


nutella1
őstag

Ha PC-ről szeretném átvinni a hangot HDMI kábellel az erősítőmre, hogyan tudom megoldani (az alaplapomon csak optikai kimenet van). Vagy egyáltalán meg lehet ezt valósítani? Ha igen, hogyan? VGA-ról működne?

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#72026) VoidXs válasza nutella1 (#72025) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bármelyik HDMI kimenet jó, csak át kell kapcsolni a hangeszközt (egy klikk a hangszóróra a tálcán, majd a jelenlegi eszköz nevére legfelül, és felugrik a lista - legalábbis Windows 10-en).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72027) nutella1 válasza VoidXs (#72026) üzenetére


nutella1
őstag

Megnéztem, de nálam a monitort jelzi hangkimenetnek, ha jól értelmezem: Asus PG43U (Nvidia High Definition Audio). Ilyenkor mi a helyzet? A monitorról kellene akkor rákötnöm a HDMI-t az erősítőre? Win11, de ugyanaz, mint a Win 10.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#72028) #82860288 válasza nutella1 (#72027) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem, a VGA másik HDMI portját kösd rá az erősítőre.
Vezérlőpultban és Nvidiáéban is ilyesmit kellene látnod:

(#72029) nutella1 válasza #82860288 (#72028) üzenetére


nutella1
őstag

Köszönöm. Nem fog bekavarni, hogy a monitorra rá van kötve a Display Port és az erősítőre a HDMI, egyidőben a videókártyáról. Úgy értem, zökkenőmentesen fog működni? Másik kérdésem, az mindegy milyen HDMI kábel, 1.3, 1.4, 2.0?

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#72030) #82860288 válasza nutella1 (#72029) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem, semmit nem fog bekavarni. :N Csak majd állítsd be jól a vezérlőpultban.
Kábel attól függ mit szeretnél. Ha csak hang kell mindegy.
Ha szeretnél 4K-ban játszani a tévén és ezért akarod rákötni, akkor minimum Premium High Speed kábel kell. Csatolónak van verziószáma, kábelnek sebessége van.
Csak zenét hallgatsz sztereóban vagy sok.1 rendszered van, esetleg filmezel, játszol?

(#72031) VoidXs válasza #82860288 (#72030) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A monitor közvetlenül van kötve, bármilyen kábel jó. A képkimenetet le kell tiltani az erősítő felé.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72032) nutella1 válasza #82860288 (#72030) üzenetére


nutella1
őstag

Arra vagyok kíváncsi, ha hdmi-vel kötöm össze optikai helyett a pc-t az erősítővel, akkor vajon fogok érzékelni minőségbeli változást/javulást az optikaihoz képest hdmi-n, ami a zenét, hangfájlokat illeti? Főleg zenét hallgatok, igen. A Premium High Speed kábelt arra érted, ha a tv-vel is összekötném a vga-t?

https://erdélyízei.com

(#72033) VoidXs válasza nutella1 (#72032) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Zenére semmiképp, mert az tömörítetlenül megy át. Filmre és játékra már van értelme HDMI-t használni, mert az optikai tömörít vagy csatornát dob el, emiatt kérdezte. Viszont fontos a kérdés folytatása, hogy a hangszórók is megvannak-e, mert ha csak kettőt hajt az erősítő, akkor ugyanott vagyunk, hogy nem kell neked HDMI.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72034) Quqesz válasza Bossp (#72000) üzenetére


Quqesz
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#72035) #82860288 válasza nutella1 (#72032) üzenetére


#82860288
törölt tag

"A Premium High Speed kábelt arra érted, ha a tv-vel is összekötném a vga-t" - Igen, ezért is. Nálam pl. úgy van a lánc, hogy PC - > AVR -> TV. De én úgy játszom, hogy a PC képe a tévén van (az erősítőn keresztül) és nem csak zene miatt van rákötve.
Nálam mennek filmek is HD hanggal és ahhoz már valóban kell a HDMI, ahogy a Tg is írta.
Csak azért kérdeztem, hogy mi az igény, mert csak zene miatt nem biztos, hogy érdemes váltanod.

(#72036) nutella1 válasza VoidXs (#72033) üzenetére


nutella1
őstag

Adatlapomon a config, tehát ezek szerint filmre és játékra lenne értelme. Sima stereonál viszont zenénél semmit nem vennék észre az optikaihoz képest?

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#72037) VoidXs válasza nutella1 (#72036) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem, hiszen konkrétan ugyanazt az adatot küldi sztereó anyagnál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72038) nutella1 válasza VoidXs (#72037) üzenetére


nutella1
őstag

Akkor hanyagolom. Zenére lett volna fontos, de így gyakorlatilag megnyugodtam, semmit nem nyernék vele. Köszönöm a válaszokat.

https://erdélyízei.com

(#72039) VoidXs válasza nutella1 (#72038) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Még egy fontos kérdés, hátha van DD Live vagy DTS Connect, aminek nem kellene lennie ezesetben: zene közben PCM-et ír az erősítő, ugye?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72040) Bossp válasza Quqesz (#72034) üzenetére


Bossp
addikt

? :D

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#72041) nutella1 válasza VoidXs (#72039) üzenetére


nutella1
őstag

Ezt most nem teljesen értem, még ha tisztában is vagyok a fogalmakkal. MCH Stereo-ra kapcsolom a Denon AVR-X1200W-os erősítőm, miközben zenét hallgatok, és az erősítőn a PCM DIG feliratot látom. 1 center, 4 álló és 2 sub taga hangfalaim vannak.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#72042) VoidXs válasza nutella1 (#72041) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A válasz benne van, látod a PCM feliratot, tehát helyesen, tömörítetlenül megy át a zene. Nem kell neked HDMI.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72043) roland198905 válasza I'am Dony (#72013) üzenetére


roland198905
csendes tag

Köszönöm @VoidXs @I'am Dony

(#72044) pusztav válasza VoidXs (#72016) üzenetére


pusztav
csendes tag

És az ugyan mitől lehet? Mozgatva nem volt egyik film oké volt 5 perc múlva meg tök néma. Ha újat vennék 934-es pioneer vagy 696 onkyot vegyek? Elsősorban mozi a felhasználás. Köszi

(#72045) VoidXs válasza pusztav (#72044) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ne gondolkozz még újon, nézd meg a szalagkábelt, nem tart semeddig, pár csavar választ el tőle. A venti simán kifújja, ha nagyon gyengén van betéve, és gyakoribb, mint hinnéd.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72046) pusztav válasza VoidXs (#72045) üzenetére


pusztav
csendes tag

Ebben nincs venti

(#72047) VoidXs válasza pusztav (#72046) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az csak egy lehetséges ok a sok közül, a kábel feszessége is lehet. A lényeg, hogy simán menthető, jó esetben szerviz nélkül.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72048) pusztav válasza VoidXs (#72047) üzenetére


pusztav
csendes tag

Belenézek köszönöm.

(#72049) Yamahás


Yamahás
junior tag

Mindent figyelembe véve,legfőképpen a kihasználtságot, egy Marantz 1710 került a nappaliba. Egyenlőre 2.1.1. azaz,Front-Center-Sub.
Elkezdtem beállítani.
Ami rá van kötve: Telekom SetTopBox, IntelNuc pc, Kamerarendszer beltéri, kifelé Sony 65XH tévé.
Azt már láttam,hogy baromi sok állítási lehetőség van rajta.
Majd apránként meglesz.
Viszont azt nem találtam meg,hogy bekapcsolás után, ugyanaz a bemenet induljon,mint kikapcsoláskor.
Ezt esetleg?

(#72050) jambiyya válasza Yamahás (#72049) üzenetére


jambiyya
őstag

3.1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.