Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) #82860288 válasza morfondőr (#71749) üzenetére


#82860288
törölt tag

Szerintem ez egyértelműen a tévé, amikor ki van húzva a hálózatból, akkor megszűnik a hiba, amikor visszadugom, akkor újra kezdődik.
Amikor előzőleg volt ilyen, reseteltem és jó volt egy darabig. De nem akarok naponta resetelni.
Lehet ez már tényleg megérett egy szervízre, pedig nincs 1 éves.
De jó lenne rájönni ez mitől van.

(#71752) VoidXs


VoidXs
Topikgazda

Összefoglaló árkategóriái frissítve a javaslataitok alapján, illetve a folyamatos emelkedés problémájáról is írtam egy sort, hogy az árak ma érvényesek, a jövőben pedig rosszabbak várhatók.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71753) fecg21


fecg21
aktív tag

Sziasztok! LG uj634v tv-t+Sony dg510, Sony hangfalakkal. optikai kábelen csatlakoztattam össze a két eszközt, a tv nem küld ki hangot az erősítőre. Mi lehet a probléma, mit csinálok rosszul? Mivel kellene csatlakoztatni egyiket a másikhoz? Előre is köszi a segítséget. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#71754) jambiyya válasza fecg21 (#71753) üzenetére


jambiyya
őstag

Amennyiben nincs műszaki hiba, nézzed meg a TV 'audio' menüjét, illetve az erősítő is legyen beállítva.

(#71755) fecg21 válasza jambiyya (#71754) üzenetére


fecg21
aktív tag

A tv-n túlzottan sokféle beállítási lehetőség nincs, gyakorlatilag elrontani sem lehet. Az erősítő már kissé "bonyolultabb", én arra tippeltem elsőre hogy a két eszköz közé még kell valami. Mert ugye a hdmi-t kilőhetjük az in és out portok megoszlása miatt. Optikai csatlakozásnál meg hiába is "basztatom" a távirányítóval, hang ebből nem jön . Érdekes hogy legelső próbánál a tuner alapzaja szépen kiment a hangfalakra, de egy ideje már ez sincs. Talán valami el lett állítva.

(#71756) I'am Dony válasza fecg21 (#71753) üzenetére


I'am Dony
őstag

Két alapvető dolog jutott eszembe, amin elcsúshatsz...
- A TV-n ki lett választva, hogy hangszóró: TV vagy külső hangredszer?
- Az AVR arra forrásra van állítva, ami megfelel optika bemenet két lehetősége valamelyikének?

(#71757) apszi


apszi
őstag

SZiasztok!

TizenX év után felmerült bennem a kérdés, hogy egy régi erősítőn, ahol még nincs bemérőmikrofon, és az AVR-en a crossover-t 80-120Hz között lehet állítani (hangfalak vágási frekije külön nem állítható) hogy a legideálisabb belőni a subot? Ebben az esetben is él a "tekerjük a sub ládán a keresztváltót maxra, erősítőn pedig 120Hz-re" metódus? :R

(#71758) BBéci válasza apszi (#71757) üzenetére


BBéci
titán

A 120 Hz csak az LFE sávra vonatkozik!
Ha az attól függetlenül működő keresztváltót 80-ra állítod, nem lősz mellé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71759) fecg21 válasza I'am Dony (#71756) üzenetére


fecg21
aktív tag

A tv-n két féle optikai kimenet közül lehet választani, próbáltam mindkettőt. Szerintem az erősítő van elállítva. Elméletileg kellene hogy tudjon hangot kiküldeni a tv erre az erősítőre ?

(#71760) BBéci válasza fecg21 (#71759) üzenetére


BBéci
titán

Ha az optikai kábel végén látod a piros fényt, akkor küld hangot a tv.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71761) apszi válasza BBéci (#71758) üzenetére


apszi
őstag

Ép ez az. Nincs más attól függetlenül működő keresztváltó se az erősítőn se a hangfalakon.
Kivév persze a sub ládán. Csak és kizárólag az avr-ben a 80-120Hz között állítható crossover, ami elvileg az általad is említett LFE-re vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#71762) I'am Dony válasza apszi (#71761) üzenetére


I'am Dony
őstag

A hangsugárzók mérete állítható a menüben?
Ilyen akkor fordul elő, ha nagyra vannak állítva, amit ha kicsire állítasz megjelenik a rájuk vonatkozó vágási lehetőség, - általában...
Csak az LFE-t tekintve a maximális a legjobb érték egyébként.

(#71763) BBéci válasza apszi (#71761) üzenetére


BBéci
titán

Ez furcsa. Már a 20 évvel ezelőtti AVR-ekben is külön állítható volt a keresztváltó és az LFE frekvenciája.
Illetve lehetséges, hogy valami nagyon egyszerű. alapmodellről van szó. Akkor válaszd a 80 Hz-et, ami elvileg sem vonatkozik az LFE-re!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71764) apszi válasza BBéci (#71763) üzenetére


apszi
őstag

Denon AVR1803-ról van szó. Ha van kedved nézz bele. Én nem találtam mást. [itt a manual, sub a 19. oldaltól]
A leírás szerint az LFE-re vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#71765) jambiyya válasza apszi (#71764) üzenetére


jambiyya
őstag

Tényleg nincs LPF/LFE, de ez csak annyit jelent, hogy a .1-et nem vágja meg 120Hz-nél, ami fölött úgy se nagyon van semmi elvileg.

(#71766) BBéci válasza apszi (#71764) üzenetére


BBéci
titán

Értelmezésem szerint nem az LFE-re vonatkozik, hanem együttesen, mindenre.
Tehát még mindig ott tartunk, hogy jó a 80 Hz.
When “Subwoofer” is set to “Yes” at the “Speaker Configuration Setting”, set the frequency (Hz) below which the bass sound of thevarious speakers is to be output from the subwoofer (the crossover frequency).• For speakers set to “Small”, sound with a frequency below the crossover frequency is cut, and the cut bass sound is output from thesubwoofer instead.NOTE:For ordinary speaker systems, we recommend setting the crossover frequency to 80 Hz. When using small speakers, however,setting the crossover frequency to a high frequency may improve frequency response for frequencies near the crossover frequency.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71767) fecg21 válasza BBéci (#71760) üzenetére


fecg21
aktív tag

Látom a piros fényt, leellenőriztem. De hang az továbbra sincs. És a tunerből se sikerül alapzajt küldeni a hangfalakra. Lehet hogy valami zajzár vagy ilyesmi bekapcsolt ?

(#71768) apszi válasza BBéci (#71766) üzenetére


apszi
őstag

Illetve van ez a rész:

".• Parameters
Large…… Select this when using speakers that can fully reproduce low sounds of below 80 Hz.

Small…… Select this when using speakers that cannot reproduce low sounds of below 80 Hz with sufficient volume. When this setting is selected, low frequencies of below 80 Hz are assigned to the subwoofer."

Ez tulajdonképpen nem az "egyébb" crossover szerepét tölti be, amit te is írtál, hogy "az LFE-től független keresztváltót állítsam 80-ra" Azaz, ha small-ra állítom az adottt hangfalakat, akkor az 80Hz-nél automatikusan vág?

Illetve visszatérve az LFE-re, van még egy ilyen megjegyzés a manualban:

NOTES:— Assignment of low frequency signal range —• The signals produced from the subwoofer channel are LFE signals (during playback of Dolby Digital or DTS signals) and the low frequencysignal range of channels set to “SMALL” in the setup.

Ez nem utal az LFE meglétére, vagy rosszul értelmezem, és a crossover valóban nem kifejezetten az LFE-re vonatkozik, hanem az egészre, ahogy te is írod?

#71765jambiyya
De ha nem vágja meg 120Hz-nél, akkor mennyire egészséges, ha én a sub láda saját keresztváltóját kitekerem maxra (180Hz).?

[ Szerkesztve ]

(#71769) apszi


apszi
őstag

Illetve a mêlylàdàn a fázis kapcsolót mennyire érdemes babràlni?

(#71770) Azteeek


Azteeek
tag

Amatőr kérdésem lenne denon x3200 erősítő használatával kapcsolatban. Milyen módban érdemes használni? Ugye van : direct, pure, pure direct, auto. Valahogy nem tudom eldönteni melyik a legjobb. Mi a különbség közöttük? Mintha úgy venném észre, hogy stream és film válogatja melyik a legjobb.

(#71771) VoidXs válasza Azteeek (#71770) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Semmi pure/direct-et nem érdemes használni, mert letiltanak minden digitális módosítást, többek közt a szobakorrekciót.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71772) guppy_83 válasza Azteeek (#71770) üzenetére


guppy_83
tag

Azokat csak akkor használd pl: ha zenét hallgatsz és azt szeretnéd elérni, hogy ne módosítson semmit a hallgatni valón az erősítő.

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#71773) #82860288 válasza guppy_83 (#71772) üzenetére


#82860288
törölt tag

Vagy ha PC-n játszik és kell a térhangzás, különben másképp nem megy át csak Direct módban.

(#71774) Rp526 válasza #82860288 (#71773) üzenetére


Rp526
aktív tag

Multi Ch In-ben is átmegy szerintem. Vagy tévedek?

(#71775) #82860288 válasza Rp526 (#71774) üzenetére


#82860288
törölt tag

De abban is. :B

(#71776) roland198905


roland198905
csendes tag

Sziasztok,

Próbáltam rákeresni itt a topikban , SVS erősítőkre és ajánlásokra , de nincs meg a pontos válasz ,
Klipsch 5.1.4 (reference series) - mellé milyes SVS sub lenne jó ? Pb-1000pro vagy 2000Pro ?
jeleneleg r-120sw -el va támogatva a rendeszer , ezt meghagynám egyelőre a 2. mélynek az SVS mellé. Jelenleg 25-30 m2 (de nem lenne baj ha 50m2t is tudna , hogy később ne kelljen cserélni )

Köszi ,
Roland

(#71777) VoidXs válasza roland198905 (#71776) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Pro-k már elvileg egész jók (a korábbiak katasztrofális értékűek), én R-115SW-re frissítenék, ami sokkal olcsóbb és jobb, mint az általam ismert SVS-ek az SB16-Ultráig bezárólag.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71778) krx21


krx21
nagyúr

A házimozi erősítőknek kell bejáratódniuk? Mintha jobban tetszene a hangja, ahogy használom, az első naphoz képest... Vagy csak placebo? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71779) roland198905 válasza VoidXs (#71777) üzenetére


roland198905
csendes tag

köszönöm , Ment a pacsi :C

(#71780) VoidXs válasza krx21 (#71778) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak mozgó alkatrész tud bejáratódni, hiszen más nem jár, szóval placebó lesz az. Szoktak változni az erősítők, de több éves távlatban, ahogy rohadnak el a kondik. Ha ez gyorsabban történik, akkor nagyon komoly probléma van, és kétlem, hogy ez lenne a helyzet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71781) #82860288 válasza #82860288 (#71751) üzenetére


#82860288
törölt tag

Közben kipróbáltam, hogy előbb kapcsoltam be a PC-t és rendszer betöltés után az erősítőt, így nincs most villogás.
Ezek szerint nem mindegy milyen sorrendben kapcsolom be az eszközöket?
Mert azt tudom, hogy lehetnek esetleg HDMI handshake problémák eszközök között, de ez függ a sorrendtől is? Meg egy kikapcsolt tévé miért akar 5 percenként jelet küldeni HDMI-n, azt bekapcsoláskor kellene, nem?

(#71782) VoidXs válasza #82860288 (#71781) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sajnos egy ilyen szinkronprobléma teljesen reális.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71783) proci985 válasza krx21 (#71778) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

placebo ahogy megszokod

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#71784) roland198905 válasza VoidXs (#71777) üzenetére


roland198905
csendes tag

írnak jó-néhány problémát az R115 szeriáról, ahogy látom , a kondenzátorok túlmelegednek és elfüstöl a láda,
van itt a csoportban olyan személy aki "rég"óta használ ilyen ládákat ? megosztaná a tapasztalatait ?

Köszönöm

(#71785) gubabela válasza roland198905 (#71784) üzenetére


gubabela
senior tag

Kb.egy éve a kistesóját ami szintén érintett, de köszöni szépen jól van. Ha vigyázol rá, szerinten nem fog előbb tönkremenni mint a többi. Annyi, hogy nem szabad auto modban sem hagyni, ha nem használod akkor ki kell kapcsolni.

(#71786) VoidXs válasza roland198905 (#71784) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A régieket érinti csak, de vásárlás előtt jó lenne tudni, hogy melyik szériából való.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71787) BBéci válasza krx21 (#71778) üzenetére


BBéci
titán

A Norma erősítők kezelési leírásában (manuale di uso) az áll, hogy cirka 200-300 óra után érik el a végleges hangminőségüket. Igaz, csak sztereót gyártanak.
Számos esetben kaptam tesztelésre vadonatúj készülékeket, mindegyiket másfél-két hétig járattam, mielőtt hozzáfogtam az éles meghallgatásukhoz.
Egyértelműen változott a hangjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71788) Zsömica válasza roland198905 (#71784) üzenetére


Zsömica
aktív tag

R110SW-t használok cc.3 éve auto mode-ban; minden ok vele..!

(#71789) roland198905 válasza VoidXs (#71786) üzenetére


roland198905
csendes tag

Errol van valami info hogy melyik “régieket” ?
amugy r115 lenne de nem tudom egyelore a serial-t

[ Szerkesztve ]

(#71790) MrRL19


MrRL19
senior tag

Sajnos nem szól így sem al ch stereo ... , Viszont ezt is be dugtam máshová és ment maga a mélyláda

Akkor most mi lehet a baja? Beállítás se látom sehol ,H ki lenne kapcsolva a sub.

Előző hk erősítő is ugyan ezt csinálta , lehet maga a melyada rossz ? :F

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#71791) krx21 válasza BBéci (#71787) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem véletlenül kérdeztem. Több jobb relatíve jobb minőségű DAP volt már a birtokomban és ott is az első 50-100 órában fedett, nyers, hangot produkáltak.
Az egyik gyártó (Ibasso) még adott egy jack csatlakozós terhelést, ami kifejezetten bejáratáshoz való...

(#71792) jambiyya válasza apszi (#71768) üzenetére


jambiyya
őstag

5.1-re vetítve az 5.0 80Hz alatti részét, valamint a .1 egészét kapja majd a sub. A .1 nem megy 120Hz fölé, vagyis én nem látok hibát, de ha nagyon csípi a szemed, akkor tekerjed 120-ra, vagy picit magasabbra (nem tudom milyen meredekséggel vág).

(#71793) Buckey válasza MrRL19 (#71790) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Kezdjük elölről.
Kábel jó?
Az erősítőből jön ki jel? Nem, nem a mélyládával próbálva.

(#71794) #82860288 válasza MrRL19 (#71790) üzenetére


#82860288
törölt tag

Már többször kérték, hogy játssz le 5.1-es anyagot, még nem erődítetted meg azt, hogy az sikerül.
Tuti olyan anyagot játszol le, amiben van jel a mélynyomónak is?

(#71795) VoidXs válasza krx21 (#71791) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Arra találták ki a bejáratást, hogy leteljen a csereidőszak, mire visszavinnéd, ha gond van vele.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71796) morfondőr válasza #82860288 (#71794) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha "All ch. stereo" módba teszi, akkor bekapcsolja a mélyládát is (minden csatornát bekapcsol). Én nemrég adtam el egy régebbi Onkyo erősítőt, ott is így volt. Valami más probléma lesz ott.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71797) krx21 válasza VoidXs (#71795) üzenetére


krx21
nagyúr

:DDD

(#71798) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hát igen ,de mondom az előző hk erősítővel is ugyan ezt produkálta a sub :( menü bármit próbálok semmi sem történik ...
Mondom itt bedugtam máshova ott szólt a mélyláda ( hangosítás pedig subon lévő tekerovel tudtam )
Ebbe a Onkyo erősítővel is megtettem ezt is itt is szólt ((vcr out)

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#71799) Buckey válasza MrRL19 (#71798) üzenetére


Buckey
senior tag

[link]
És kérnék egy fényképet az erősítő és a Sub hátuljáról, amikor összedugtad.
Ha nem nagy kérés. :R

(#71800) roland198905 válasza gubabela (#71785) üzenetére


roland198905
csendes tag

koszonom nektek (#71788 Zsömica, #71785 gubabela)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.