Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) #82860288 válasza bisiz (#72750) üzenetére


#82860288
törölt tag

Neked az alsó rész kell bitstreamhez: Allow passthrough aztán a megfelelő kimenet beállítása után pipáld be az összes opciót.
HDMI kábel a tévébe van dugva? Nálam az erősítőt ismeri fel a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#72752) VoidXs válasza bisiz (#72750) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mert a passthrough ki van kapcsolva, ami egy 5.1/7.1 házimozinál helyes beállítás. Akkor a PCM a jobb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72753) krx21 válasza bisiz (#72750) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak tippelek: mert a PC-vel végzed a kódolást. Tedd “bitstream”-re ha lehet… akkor az AVR kódol..

[ Szerkesztve ]

(#72754) bisiz válasza krx21 (#72753) üzenetére


bisiz
tag

Próbáltam úgyis, és akkor se volt jó.
PC hdmivel erősítőbe es erősítő hdmivel a tvbe. Fura is hogy a tvt ismeri fel és nem az erősítőt,de nekem a jbl soundbarommal is ugyanez volt sajnos.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72755) bisiz válasza VoidXs (#72752) üzenetére


bisiz
tag

Nekem mindenhogyan pcmet ír az erősítő de akkor ezekszeirnt ez nem baj 😀

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72756) BBéci válasza krx21 (#72748) üzenetére


BBéci
titán

Ha small, akkor felkínálja az LFE+MAIN lehetőséget? 18 éve nem próbáltam, azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72757) VoidXs válasza bisiz (#72755) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha mutat minden csatornát bemenetként, akkor nem baj. Ha csak sztereót kap, az baj.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72758) bisiz válasza VoidXs (#72757) üzenetére


bisiz
tag

Hol kellene azt látnom? KODIban érted?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72759) VoidXs válasza bisiz (#72758) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Vagy a Windows mondja meg a hangeszköz beállításainál, vagy az erősítő az OSD-n.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72760) bisiz válasza VoidXs (#72759) üzenetére


bisiz
tag

Windowsban ki tudom választani az 5.1-et az látszik.
Meg feltelepitettem a Dolby Atmos for home theatert es azt is ki lehet választani alatta de gondolom arra nekünk itt nincs szükségünk.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#72761) VoidXs válasza bisiz (#72760) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Arra valóban nincs. Így rendben van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72762) krx21 válasza BBéci (#72756) üzenetére


krx21
nagyúr

Fel igen. Ilyenkor sztereo PCM esetén is szól a sub…

(#72763) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ha valaki sub-ot keres lesz egy akciós ajánlat:
[link]
Bár a HomeMovie is ennyiért adja akcióban.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72764) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv mindenki . S. O. S segítség kellene.

Valakinek eeről vélemény?

https://hu.teufelaudio.com/ultima-40-surround-power-edition-51-set-105950000?q=ultima%2040%20power

Regóta szemezek vele most jó áron van.

Ezt váltaná Heco vitca 5.0 polk hts 10 sub.

Az erősítő Pioneer Sclx 71 az marad.

Mozi zene vegyesen a használat kb 21 nm szobában.

Köszi előre is :R

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72765) embe válasza tothjani81 (#72764) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem túl sok tapasztalat nincs ezzel a márkával itt. Ritkán kerül képbe.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72766) Phülöp válasza embe (#72765) üzenetére


Phülöp
addikt

én is csak annyit tudok a márkáról, hogy a használtan vett wharfedale centert az eladó egy teufel hangfal dobozában küldte el, és a macska azóta abban lakik, kisajátította magának :))

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72767) Khaosz55 válasza tothjani81 (#72764) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én sosem halottam még Teufel-t. Mag a márka neve is fura nekem. Az meg főleg, hogy High-End hangsugárzónak nevezi ezt a szettet. Biztos jobb mint a Heco?
Én meghallgatnám vétel előtt, bár gondolom nincs sok esély rá.

(#72768) VoidXs válasza Quqesz (#72763) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

100k-s szintet ilyen drágán adni...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72769) tomisanzero


tomisanzero
tag

Szokott lenni valóban megérős BF akció házimozinál itthon? Vennék aktív subot meg két első álló dobozt használtan max 300 környékén, de ha ennyiből tudnék újat is akciózva, az jobban tetszene nyilván

(#72770) VoidXs válasza tomisanzero (#72769) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szokott, én új terméket csak akkor vettem még.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72771) tomisanzero válasza VoidXs (#72770) üzenetére


tomisanzero
tag

Én is inkább használtan vásárolok, de jelenleg csak klipsch frontokat látok eladót, amiből van is választék, monitor audiot, amit szeretnék, abból nem igazán. Ha van is valami, az pedig jó drágán

(#72772) Zsömica válasza tothjani81 (#72764) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nekem volt régen Teufelem - teljesen vállalható német fejlesztés - vannak prémiumabb szériái is, sztem ez is azok közül való lehet az alsóbb szegmensből..!

(#72773) BBéci válasza Khaosz55 (#72767) üzenetére


BBéci
titán

Németországban nagyon népszerűek a Teufel hangdobozok, akárcsak a Nubert-ek. Direktben a gyártótól megvásárolhatóak, ezért kedvező az áruk.
Ezek szerint nem olvasol német szaklapokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72774) Phülöp válasza BBéci (#72773) üzenetére


Phülöp
addikt

templomi miséket azért nem fognak hangosítani vele ;]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72775) lacoszka


lacoszka
csendes tag

Sziasztok
Megtaláltam a régi házimozit gondoltam bekötöm érdemes még használni thomson Dpl 560ht tipusú
Ami most van az egy samsung dvd lejátszó beépített 5.1-es rendszerrel
Köszönöm

(#72776) BBéci válasza lacoszka (#72775) üzenetére


BBéci
titán

Mit köszönsz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72777) Khaosz55 válasza BBéci (#72773) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szaklapot nem, de Német fórumot igen. 20 éve voltam Nubert-t bemutatóteremben. Akkori modelleket végighallgattam.
Jobban szeretem a fórumot mert ott a userek véleményét olvasom. Bár ott is van elfogultság mint mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#72778) lacoszka válasza BBéci (#72776) üzenetére


lacoszka
csendes tag

Ha valaki segít megválaszolni a kérdést.
Illemtan.

(#72779) BBéci válasza lacoszka (#72778) üzenetére


BBéci
titán

Nem tettél fel semmiféle kérdést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72780) VoidXs válasza lacoszka (#72778) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Thomson egy átcímkézett Dimarson, a modern(ebb) Samsungok nagyobb kategóriák, én hagynám.

Illemtannak rossz hely ez a topik, itt előfordul, hogy értelmes hozzászólás híján csak helyesírást tudnak kritizálni. Jogosságtól függetlenül ez az illetőt minősíti.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72781) Melorin válasza VoidXs (#72768) üzenetére


Melorin
addikt

Milyen 100k-s szintről beszélsz?

(#72782) VoidXs válasza Melorin (#72781) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az az SVS kb annyit ér, akörüli subok teljesen megalázzák, lásd például a KRK 10s-t. Nincs egy tulajdonsága az SVS-nek, amiben jobb lenne, egyedül a beépített EQ az, amivel rengeteget lehet javítani a hangján, és a konkurenciától senki nem tudja, de akkora felárért már vehetsz hozzá MiniDSP-ből 3-at is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72783) Melorin válasza VoidXs (#72782) üzenetére


Melorin
addikt

Te most egy reflexeset hasonlítasz egy zárthoz. És nem ~100 hanem ~150k.

(#72784) VoidXs válasza Melorin (#72783) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

"Akörül", és egy 150-est hasonlítok egy 400-ashoz, úgy, hogy a 400-as ér kevesebbet. Miért baj, hogy reflexeset hasonlítok egy zárthoz, nem ugyanazt a célt szolgálják? Egy reflexes bármikor visszabutítható zártra akár pár darab zoknival, ha valakinek a lassú hang kell. Mivel pro driverről beszélünk, a KRK úgy is érzékenyebb, így kisebb teljesítményen erősebb. Méreteket is feleslegesen nézünk, mert az SVS a nagyobb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72785) Melorin válasza VoidXs (#72784) üzenetére


Melorin
addikt

Te most erről beszélsz? Mert ez nagyobb mint az SB-2000. 341x479 vs 360x350.
Pont hogy a zárt mélyládák nem lassúak, vagy mást értünk lassúság alatt.

[ Szerkesztve ]

(#72786) VoidXs válasza Melorin (#72785) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem, erről. Ez az elődje, az újabb még jobb, csak drágább is. Egyébként térfogatra az is kisebb, amit te linkeltél.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72787) Melorin válasza VoidXs (#72786) üzenetére


Melorin
addikt

Egyébként szimpatikus a KRK, a monitor hangfalaim is azok, meg vagyok elégedve velük. Viszont egy kicsit tartok a reflexes subtól, mert kicsi a szobám és ha jól tudom nem olyan simulékonyak mint a zártak.
És a KRK alsó frekije 36Hz, az SVS-é 19.

(#72788) VoidXs válasza Melorin (#72787) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A zártakat nem azért ajánlják kis szobába, mert jobb lenne a hangjuk, hanem mert jobban elférnek. Legalábbis a normális források, a marketingen nevelkedett újságok nyilván azt tolják, amelyiken több a haszon, ez a zárt. A reflexes a szimulációs kor óta (2005 környéke) legyőzhetetlen, a rosszakról szóló legendák az az előtti korból valók, azok a problémák ma már nem léteznek, csak a portzaj, de az is csak a házi daraboknál, pro-nál (lásd KRK) ilyen nincs.

A KRK alsó frekije úgy 31-33 Hz, hogy nincs benne DSP, így ez a valódi is. Max hangerőn is ugyanúgy szól. Az SVS-nél ez nagyon kis hangerőn EQ-val 19, de olyan korán lefejeli a tápot miatta, hogy ebből semmit nem fogsz hallani. A valódi alja a nagyobb testvérének van 50 Hz környékén. És emiatt az SVS olyan mértékű torzítással szól, hogy konkrétan nem fér rá az ábrára.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72789) Melorin válasza VoidXs (#72788) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi a sok infót! A KRK mellett (nem vetettem el mint versenyzőt) még milyen opcióim vannak mondjuk úgy 250k-ig amik nem monstrumok? Klipsch-t már próbáltam, azt kihagynám.

[ Szerkesztve ]

(#72790) tothjani81


tothjani81
senior tag

Köszönöm az infókat . Igen tudom itthon nem elterjedt de már annyiszor szemeztem vele, hogy most megrendeltem. 8hetes próbaidőszak van es 12 év garancia. Veszteni valóm nincs ha nem jön be ingyen vissza tudom küldeni és most a szállítás is ingyenes volt. Meghalgatom ha nem tetszik maradnak a Heco-k. Esetleg ha valakit érdekel majd írok pár sor véleményt

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72791) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Voidxs:

Milyen jelkábellel lehetne ezt egy stx II-ről etetni 10 méter hosszban, zajosodás nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#72792) VoidXs válasza Melorin (#72789) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A JBL LSR310s jöhet szóba még, mint kicsike, a Klipsch/Monoprice mind gigantikus, a többi versenyzőt meg nem is említeném inkább, belépő szinten senki más nem rúg labdába.

#72791 ctrlaltdel13: Zajosodás nélkül úgy, hogy az erősítőt a PC mellé teszed, és hangszórókábelből veszel hosszabbat. Miután a normális kábel métere 200 forint, ez nem nagy érvágás, bár tény, hogy két 5 méteres Jack hosszabbító olcsóbb. Van ilyenem, sokat nem emel a zajszinten, és teljesen vállalható, de a kérdésed az volt, hogy zajosodás nélkül. Ha ezt az 1-2 dB zajszint-emelkedést bevállalod, jó az olcsó hosszabbító.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72793) BIGi75 válasza VoidXs (#72788) üzenetére


BIGi75
senior tag

Na, én meg itt aggódtam májusban hogy 40Hz alatt 100dB-nél elfogy a szubom, és tessék, a 2x annyiba kerülő hype-olt svs is...nemgondoltam

(#72794) Khaosz55 válasza VoidXs (#72788) üzenetére


Khaosz55
addikt

Wow :Y , nem semmi torzítási eredmény. Most nézem REW-ben. 98dB 25 Hz-en nálam 3% a THD. Persze 105dB-nél már más a helyzet akkor már 13%. Gondolom a sub esetén nagyobbak a torzítások, frontoknál 60Hz felett már 1% alatt vagyok.

(#72795) Melorin válasza VoidXs (#72792) üzenetére


Melorin
addikt

Végül a 10" Monolith v2-t rendeltem meg :DDD Micsoda fordulat, igaz? :D
Tavaly befürödtem a v1 verzióval, kettőből kettő hibás volt, talán még emlékszik rá valaki. Teszek egy újabb próbát, hátha ezzel a v2-vel már semmi gond nem lesz. Ez még az a méret amit be tudok paszírozni a szobába.
A KRK-t sajnos csak olyan helyről tudnám megrendelni ahová a visszaküldés nem egyszerű (egyszer már befürödtem vele), a Monoprice pedig példátlan ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#72796) VoidXs válasza Melorin (#72795) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Emlékszem rá, erre a fordulatra nem számítottam :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72797) Khaosz55 válasza Melorin (#72795) üzenetére


Khaosz55
addikt

Várjuk az eredményt. :C

(#72798) lenox válasza VoidXs (#72788) üzenetére


lenox
veterán

KRK-rol is van meres?

(#72799) embe válasza tothjani81 (#72790) üzenetére


embe
nagyúr

Szép kis csomag lesz. Ki szállítja, és mennyiért?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72800) titanium_100


titanium_100
tag

Üdv!

Ha filmezek, vagy zenét hallgatok az 5.1es rendszeremen ( denon X1700) azt veszem észre, hogy ha a tv hangbeállításánál az adatfolyamot Dolby Digital, vagy Dolby Digital +-ra állítom a mély alig szól, csak tényleg a le-leg-legdurvább akció jeleneteknél. Ha DTS-re állítom, akkor szépen együtt él a zenével, a filmvilággal mindennel, a mélynyomó is (persze nem tulzóan, de lehet érezni pl egy zene közben is, míg a Dolby verziókkal nem. Ennek mi az oka? Egyszerűen ezek ilyenek, vagy valami beállítási probléma lehet? Kicsit többet vártam a Dolby-tól.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.