Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Cc.20 éve mozizok, nekem is volt eleinte több más gyártótól hangfal szettem/erősítőm - mígnem rá nem leltem a Klipsch cuccaira..! Nekem kifejezetten bejött a V karakter ill. ahogyan még nevezhető az a hatásvadász hangzás, filmek alatt az emberek nagy többségének épp ez tetszik - és aki azt mondja hogy jó-jó a szettem de valami mégis hiányzik - elcsábul ezektől a hangoktól ha még nem hallott Klipsch-et mert effekteket keres, amit ezek qrva jól megmutatnak..!
Mondom ezt úgy hogy tisztában vagyok a középtartomány beli hiányosságaival, és úgy hogy a környezetemben sokan Klipsc-re váltottak vagy ilyen rendszerrel kezdtek mozizni - miután nálam jártak..! ;)

(#72552) Khaosz55 válasza VoidXs (#72549) üzenetére


Khaosz55
addikt

A szaklapokat is megtértem valahol. Gondold el melyik cég küldene tesztelésre terméket ha a végeredmény a nem tetszett, vagy nem ajánlott 2db csillaggal. Le is húzhatód a rolót kb. Így működik a fogyasztói társadalom. Mindent is el kell adni. Ez nem mai dolog, csak a usereknek tudni kell, ha arra hivatkozik vásárláskor, hogy "a tesztek szerint is jó", akkor arra nem vennék mérget.

(#72553) proci985 válasza Zsömica (#72551) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

klipschnel mondjuk annyi elony van, hogy van teljes skala hangfalakbol, gyakorlatilag 2.0 es 7.2.4 kozott barmit le lehet fedni hazon belul, budgettol, helytol es igenyektol fuggoen

ilyet par gyarto tud csak

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72554) Zsömica válasza proci985 (#72553) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Igen, ez is jó tulajdonsága a gyártónak - de leginkább - ahogy VoidXs is írta - a hangfalak érzékenysége és erőtartalékai miatt is eléggé az élmezőnyben van; lássuk be; nem sok más márka tudja ezt lekövetni..!
Kalibrációval meg aztán bővülnek a lehetőségek és a negatívumok is elhalványodnak..!

(#72555) VoidXs válasza Khaosz55 (#72552) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én nem értem meg. Vannak nagyon jó oldalak, akik 100% objektíven állnak hozzá, például az RTings, és ott minden lehetőséged megvan: hasonló termékek keresése, összehasonlítás végtelen tulajdonság szerint, mint akár térképzés, gyorsaság, és az összpontszámot is ezek adják, nem valami nagyokos teljesen szubjektív véleménye vagy neadjisten, hogy hány csillagot vett a hirdető (talán a CNet vállalja az ilyet teljesen nyilvánosan). És ezek az oldalak tökéletesen megélnek, a megbízhatóságuk miatt még jobban is, mint a többiek, szóval a pozitív példa ott áll mindenki előtt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72556) Khaosz55 válasza VoidXs (#72555) üzenetére


Khaosz55
addikt

Átlag user számára nem ismertek annyira ezek az oldalak. Sőt sok esetben még egy akármilyen teszt elolvasásig sem jut el max berakja a bevásárlókosárba és megrendeli. Biztos jó lesz alapon. Rtings tényleg jó, én az alapján választottam fülest, nem volt sehol lehetőségem meghallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#72557) Quqesz válasza VoidXs (#72544) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezt osztom.
Mikor először rátettem a CA után az Athem-re az R820f-eket nem tesztett a hangja. Aztán ARC bemérés és megváltoztatta a hangját. Sokkal jobb lett, mint a CA esetében is.

Sokaknak tetszik a V karakterisztika. Ezért van sok lehetőség a piacon, hogy lehessen ízlés szerint választani. Nem mindenkinek tetszhet ugyan az.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72558) proci985 válasza Zsömica (#72554) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja, elegedett vagyok. erotaltalekra mondjuk az itthoni 7.2 setup 30nm2re barokkos tulzas.

hala egnek 2000 eur alatt nincs 7.2.2/7.2.4 erosito, szoval veletlenul se gondolkodok tovabbi upgradeken :DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72559) Khaosz55 válasza proci985 (#72558) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen nagyon csúnyák az árak csak pislogok. A végfokom is lassan a duplája mint amennyiért vettem nyáron.

(#72560) b. válasza Zsömica (#72554) üzenetére


b.
félisten

Én amikor az RP 160 polcokat halottam nem hittem a fülemnek, mekkorát szóltak és nagyon teszik a dögös hangzásvilága. Nekem amúgy zenében is bejött, rock jól áll neki.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72561) b. válasza proci985 (#72558) üzenetére


b.
félisten

A 6015 van 650K körül a most érkező új Denon 3800 H lesz annyiért szintén. November 15 től szállítják őket A Marantz 50 re még nem láttam árat ,a 60 szintén 550 körül van de az nem 9 csatornás.
Brutális árak vannak. Az új 2800H, a 2700H utódja is 400 ezer majdnem előrendelésben. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72562) Gino20 válasza b. (#72560) üzenetére


Gino20
őstag

Én pontosan ugyan így voltam, amikor üzletben hallgattam pár típust :) és ezért is lett Klipsch RP-m, pedig akkor a Bronze 500 5.0 szett nagyon jó 400e Ft-os áron ment akcióba.

#72561b. : Nekem nem tetszik a Denon fátyolos hangja, de csak pár hsz-t visszaolvasva (a kalibrációkról) azért az X3800H a dirac-al már lehet igazán jó cucc lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#72563) morfondőr


morfondőr
őstag

Egy dolgot magyarázzatok el: ha a Klipsch a hangsugárzók alfája és omegája, akkor hogyhogy még létezik másik márka? Nem hallottam még Klipsch-et, nem is vitatnám el ha jó, csak több helyen olvastam már hasonló magasztalást, de bizonyos tesztelők meg nincsenek annyira elájulva.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72564) Quqesz válasza morfondőr (#72563) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Dehogy alfája vagy omegája. Ez csak egy szereplője a piacnak. Vannak előnyei és hátrányai. De rengeteg jó hangfal van még mellette. Nekem is az van, de nem vagyok elfogult.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72565) VoidXs válasza morfondőr (#72563) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azért népszerű, mert az alsó kategóriában olyan sokoldalúságot ad, amit más nem. Semmiben nem kiemelkedő, de rendkívül könnyű vele dolgozni és a kedvedre formálni. Persze vannak azok az újságírók, akiknek a hogyanjáról fingjuk sincs, és csak kábelkötögetéssel akarnak mozizni, akkor nyilván az utolsók közt lesz a Klipsch.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72566) proci985 válasza b. (#72561) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Marantz S6015 akcioban itt ilyen 1500 eur eppen. Denon H4700 mar felig 11.2 (igaz ket csatornat vegfokozni kell) 2000 euro korul. Onkyo TX-RZ50 1700 euro, lassan megjelenik.

Marantz 50 erre 2000 euronal fog nyitni dec kozepen.

mondjuk a legdurvabban a Yamaha szalamiz, avagy 3000 euro az A6A ami a legkisebb ami tud 9.2ot. 11.2re meg ott az A8A 4000+ert. persze.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72567) b. válasza proci985 (#72566) üzenetére


b.
félisten

jah igen, neked nem magyar árak kellenek . :R
szerintem ahogy Gino írja az új 3800H nagyon ott lesz, 11.2 ig felhozható és megkapja a Dirac-ot is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72568) proci985 válasza b. (#72567) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jaja, en is neztem :R

gyors vagyok konvertalasban :B. hasznaltpiac nem jatszik

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72573) embe válasza b. (#72567) üzenetére


embe
nagyúr

A YT-on már van pár bemutató videó. Korábbi felsőbb kategóriás ficsörök szivárognak le. Ez a 3xxx sorozat korábban is jó volt már szolgáltatásokban, de most még jobb lett.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72574) BBéci válasza Khaosz55 (#72552) üzenetére


BBéci
titán

Jól látod, de nem ilyen egyszerű.
Nem szoktak olyasmit tesztelésre küldeni, amiről nem tudják biztosan, hogy nagyon jó vagy kiváló. A termékek jelentős részét mi kérjük, mert úgy gondoljuk, hogy érdeklődésre tarthatnak számot és szinte biztosak vagyunk abban, hogy nem fogunk csalódni. Ha mondjuk egy auna (direkt a kisbetű) jelentkezne, biztosan nem vállalná el senki, nem vagyunk mazochisták.
A JL Audio Fathomot én kértem már több éve, mert tudtam, hogy a világ egyik legjobbja és ki akartam próbálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72575) BBéci válasza morfondőr (#72563) üzenetére


BBéci
titán

Megette a fene az olyan hangdobozt, aminek a hangja csak szénné "ekúzva" lesz hallgatható.
Ami jó, az egy sztereó erősítővel is jó. Ahogy Horváth Charlie énekli: "aki szép, az reggel is szép..."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72576) Khaosz55 válasza BBéci (#72575) üzenetére


Khaosz55
addikt

A GR-Research YT csatornán van sok videó, hogy mit csinálnak a Klipsch dobozokkal, hogy visszafogják a magast, és a közép tartomány beszakadását jobbá tegyék. Anno amikor Swans dobozaimat cseréltem, akkor itt a fórumon kaptam az okítást, hogy hiába EQ vagy hangváltó mókolás, nem lesz olyan a kapott eredmény mintha alapból jó hangsugárzóm lenne.
Mindezek ellenére én szerettem a divakat.

(#72577) BBéci válasza Khaosz55 (#72576) üzenetére


BBéci
titán

Ha van rá pénz, alapból jót kell venni. Természetesen azokon is tud pozitív irányban változtatni az EQ, hacsak nem perfekt akusztikájú a szoba. Van olyan?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72578) Zsömica válasza BBéci (#72575) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nagy tévedés - finomhangolni lehet őket, mint minden más hangfalat is - de ha nem nyulsz hozzájuk is tudnak olyat mutatni amit másik gyártók csak szeretnének..!

(#72579) Khaosz55 válasza Zsömica (#72578) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem a Klipsch mérnökei nem ma kezdték, vahogy ezt a karakteresztikát gondolták ki a dobozokra.

(#72580) BBéci válasza Zsömica (#72578) üzenetére


BBéci
titán

Még a Heritage sem tudott olyat mutatni, ami miatt egy morzsányi tulajdonlási vágyam támadt volna. Ezzel szemben több tucatnyi az olyanok száma, amikre csorgattam a nyálamat.
Neked tetszik, ízlésekről nem vitatkozom.

#72579Khaosz55
Már 35 évvel ezelőtt nagy divatja volt a különféle grafikus ekvalizátoroknak (autóhifiben is) a használók 99 %-a beállított rajta egy v alakot és attól voltak elájulva. Ezt az igény elégítik ki a Klipschek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72581) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Pro-Ject Amp Box S2 vegfokrol van valakinek tapasztalata?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72582) I'am Dony válasza Zsömica (#72578) üzenetére


I'am Dony
őstag

Gondolom Klipsched van :)
De azért a többi gyártóról így nyilatkozni egy picit elfogultnak tűnik. Nem tudom volt e lehetőséged meghallgatni pl. MA Silver/Gold, KEF R700/900, Focal C8VW, Utopia, Quadral M40, Arendal 1723S Monitor stb.. dobozokat. Az a baj, hogy ami a koncepció miatt hiányzik az később sem pótolható, nem hogy finomhangolható. Ez nem gyártóról szól, sokkal inkább személyes preferenciáról és a hallgatói hely ill. egyéni stílus sajátosságairól.

[ Szerkesztve ]

(#72583) Zsömica válasza I'am Dony (#72582) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nem a többi gyártót említettem, hanem másik gyártót írtam..!
De igaz, a hallás szubjektív dolog - egyéni preferencia kinek mi és hogyan tetszik..! :)

(#72584) VoidXs válasza Khaosz55 (#72579) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ők mindent megtettek a relatíve nagy érzékenységért, ez a karakter a vonzata. Nagyon nehéz közepeket egyszerre érzékenyre és jóra csinálni, főleg kis méreten olcsón. Általában azért olyan halkak a házimozis hangszórók, mert a driver úgy van babrálva, hogy inkább legyen lapos, mint hangos (a kiemeléseken nagyobb az ellenállásuk), sokan gondolnak az EQ-t berögződés miatt élből tagadókra. Persze, vannak pozitív példák, például a 8340A-im valódi 96 dB-t tudnak, miközben a túlárazott designer hangszórókat megszégyenítően flatek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72585) Zsömica válasza BBéci (#72580) üzenetére


Zsömica
aktív tag

..és milyen jól teszik; nem csak 35 évvel ezelőtt volt ez divat - manapság is 100 emberből 95 tuti ezt keresi mozihangra..!

(#72586) BIGi75 válasza Zsömica (#72585) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nem csak mozihangra, nekem zenére is ez jön be: [kép]
Room curve "V" combo ;)

(#72587) Zsömica válasza BIGi75 (#72586) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nekem is - csak mozi topikban nem akartam ezt is taglalni..! ;)

(#72588) BIGi75 válasza Zsömica (#72587) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nálam úgy van, hogy ami jó 2Pac-ra az jó mozira is. De pl. egy Oscar Peterson már más téma.

(#72589) krx21


krx21
nagyúr

Ötlet a center kiváló elhelyezésére: [link] :DD

(#72590) #62435328 válasza krx21 (#72589) üzenetére


#62435328
törölt tag

Régebben beléptem Gedeon facebook csoportjába, ott voltak ilyen hajmeresztő dolgok.
Egyébként sosem értettem miért kell falra szerelni egy hangsugárzót, állvány sokkal esztétikusabb, és szerintem a hangra is pozitív hatással van ha nincs rányomva a falra.

(#72591) proci985 válasza #62435328 (#72590) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem itt az a lenyeg, hogy megsuti az erositot :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#72592) Dorian válasza Zsömica (#72585) üzenetére


Dorian
félisten

Mert az emberek nagy többségéből zenei előtanulmányok hiánya miatt hiányzik a zenei jóízlés. Az egyszerű emberek pedig szeretik a parasztvakítást, nem véletlenül hívják így.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72593) tomyka74 válasza BBéci (#72580) üzenetére


tomyka74
senior tag

" használók 99 %-a beállított rajta egy v alakot és attól voltak elájulva " :D és tényleg mekkora divatja volt az equalizernek 90-es években, nekem is az akkori pájonyír :D hifimben is volt és úgy volt belőve az is. :D Milyen fura, hogy változik az ember ízlése ahogy korosodik.
Bár az akkori igazi nagydobozos hifi hangfalakhoz képest ezek a "kis" állók nem érnek közelbe sem erőbe sztem. (még azok a házibulik...) :D

[ Szerkesztve ]

(#72594) Zsömica válasza Dorian (#72592) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nehogy azt állitsd már hogy zenei előtanulmányok szükségeltetnének ahhoz hogy el tudjam/tudjuk dönteni mi az ami mozi hangzásban hozza azt amit szeretek hallani..! :Y
Ugyan már, ez még viccnek is rossz..! Vannak emberek akik rengeteg időt és pénzt feccölnek abba hogy csereberéljék a holmijaikat mert folyamatosan keresnek valamit - ami egyszer vagy megérkezik vagy nem.., én már nem tartozom ebbe a táborba - elégedetten ülök le filmet nézni/hallgatni! A parasztvakítás mikéntjét pedig meghagyom az olyan szerteágazó zenei előtanulmányokat szerzett embereknek - akik képtelenek elfogadni azt hogy ha másoknak más karakter a bejövős - akkor attól fejreállnak..! :C

(#72595) BIGi75 válasza tomyka74 (#72593) üzenetére


BIGi75
senior tag

És milyen irányba változott az ízlésed?

(#72596) b. válasza Dorian (#72592) üzenetére


b.
félisten

Komolyan ezt gondolod?:F

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72597) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Eltekintve attól, hogy a Tidal master audio stream-ek milyen szintet képviselnek, hogyan lehet egyszerűen (!) a legjobb minőségben átvinni azt az AVR-be, ami egy SR8015? A távvezérlő/decoder egy iPad vagy iPhone.

1.)
HEOS app minden esetben 16 bit 44,1 kHz-et ír, függetlenül attól, hogy a Tidal app minek nevezi az adott hanganyagot, ill. hogy normal vagy high quality-t állítok be a devices-nál.
Az erősítőn ilyenkor csak annyi látszik, hogy FLAC és stereo.
2.)
Tidal app AirPlay 2-vel átküldve. Az erősítőn ilyenkor csak PCM és stereo látszik.
mConnect app kiírja, hogy 24 bit 44,1 kHz, de hogy mi megy át, azt nem tudni.

3.)
Bluetooth 4.2 SBC codec. Ezt ismeri a Marantz, gondolom, ez a leghaloványabb megoldás.

Az AVR-en nem találtam belső megoldást erre, mindenképpen külső forrásra támaszkodik (csak tudnám, hogy mi a túrónak lehet akkor bejelentkezni a menüjében a HEOS accountba…).

Az mConnect nevű app elvileg képes DLNA-n megosztani a forrásanyagot, amire nem jöttem rá, hogyan működik, de ez nekem már a nem egyszerű kategória. Ez lenne amúgy a legjobb.

Van még egy Zidoo Z9X is a rendszerben, esetleg azon érdemes lehet bindzsizni?

Tehát a kérdés, melyik adja a legjobb eredményt elviekben?

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#72598) Dorian válasza Zsömica (#72594) üzenetére


Dorian
félisten

A jó ízlés hiányáról írtam, nem arról, h neked tetszik vagy sem.
Az ízléstelen előadásmódú + mélyekkel túltolt hanszimmer koncert is sokaknak tetszik.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72599) BBéci válasza Dorian (#72598) üzenetére


BBéci
titán

Hagyd, reménytelen! :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72600) tomyka74 válasza BIGi75 (#72595) üzenetére


tomyka74
senior tag

háát nyilván jó irányba! ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.