Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Madwe válasza zsoika (#43000) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért nézzük az igényeit is :) helyet szeetne spórolni, ami sehogy se fog összejönni...

(#43002) torik válasza zsoika (#43000) üzenetére


torik
senior tag

Idővel tervezek venni egy komplett új szettet, de más most a prioritás, addig a pontig meg beérném annyival hogy csak szóljanak a hangszórók :D egy afféle átmeneti megoldás kellene most.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#43003) arcitec válasza öhhöm (#42992) üzenetére


arcitec
addikt

Nem fogsz 200eft alatt jobbat találni a T12-nél, nem is értem miért ajánlgatnak sokkal gyengébb cuccokat ...

(#43004) zsoika válasza Madwe (#43001) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor én értettem félre . Azt gondoltam hogy a dvd foglalja a helyet feleslegesen ...nem gondoltam hogy az avr is probléma. Akkor hogy fog szólni az 5.1? Mi lesz a forrás és mi az erősítő?

(#43005) zsoika válasza torik (#43002) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor legyen a tv-d a forrás és egy ilyen átalakítóval a tv optikai kimenetéről(ha van) a digitális jelet alakítsd ér át analóggá ezzel
Aztán sima rca val kösd össze a dvd sztereó rca bemenetével.

(#43006) Cs1csó válasza zsoika (#43005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocs ez nem neked szól hanem torik-nak

Ez egy kompakt házimozi van egyáltalán rajta valami bemenet? Hogy mondjuk egy media player hangját át lehessen adni neki? Szerintem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#43007) torik válasza zsoika (#43005) üzenetére


torik
senior tag

Ilyesmire gondoltam, köszi! :)

All that and a bag of chips

(#43008) Quetz válasza öhhöm (#42990) üzenetére


Quetz
őstag

Javaslom, hogy nézd meg ezt a linket: https://www.data-bass.com/data?page=systems&type=0. ez alapján be tudod lőni, milyen frekvencián milyen hangnyomást szeretnél. Utána meg fel tudod mérni, mibe is fog ez kerülni neked...

Az audioholics-on találhatsz még további méréseket, például az sb2000/pb2000 mélynyomókról.

Ami általánosságban elmondható, hogy azonos hangszóróval szerelt reflexes mélnyomó kb. 10dB-vel tud nagyobb hangnyomást produkálni a zárt társánál. Ezt a különbséget 2-3 egymásra rakott zárt ládával tudod pótolni.

Az, hogy a reflexes mélynyomó rossz, a zárt meg jó, az marhaság, a rossz mélynyomó rossz és ennyi. Mivel minden hangszóró kompromisszumos valahol, ezért ki kell próbálnod a kiválasztott darabokat és eldöntened, hogy TE melyikkel tudsz együtt élni.

(#43009) BBéci válasza öhhöm (#42991) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a hozzászólásban leírtam a véleményemet, nem érzem szükségét bármit hozzátenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43010) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Volna két kérdésem. Az egyik, hogy lehet külön kapni valami jobb, nagyobb vételi érzékenységű FM antennát kapni az erősítőhöz? Mert elég gyatra a rádió. A másik pedig, hogy milyen frekire kell tenni a hangfalakat? Most azt hiszem, 80-an van minden. Lejátszottam Gaika: Crown & Key számát, és olyan basszusokat produkált, hogy majd lebontotta a házat. Rezegtek a szekrényajtók. Tudom, zenét sztereóban érdemes hallgatni, át is állítottam Pure-ra, meg lehet kövezni, de így teljes mértékben élvezhetetlen volt! Na de a basszusra visszatérve. az, hogy ennyire rettentően túltolta a basszust, a frekitől, vaggy mitől függ? A mélyládán középállásban van a hangerő, és azt hiszem max-ra véve a vágás (vagy 0-ra, most hirtelen nem tudom, egy PH-s/logout blogos leírás alapján van beállítva.) Kérdés az, hogy minden lehet 80-an, vagy a másik, ajánlás azt hiszem, valami olyasmi szokott lenni, hogy a hangdobozok specifikációja szerinti minimális frekire állítsuk, vagy az alá valamivel!? Frontok pedig Small-ra vannak állítva.
A szett pedig: Denon X1100 + Taga Harmony 606 v.3 5.0 + Taga TSW-120.

(#43011) Cs1csó válasza Gabesz87 (#43010) üzenetére


Cs1csó
félisten

Anno vettem az erősítőhöz, de alig használtam, költözésnél hagytam fenn a póznán. Az enyém kültéri volt de ahogy nézem van beltéri is:[link]

Nekem valami ilyen kinézetű volt: [link]

(#43012) Gabesz87 válasza Cs1csó (#43011) üzenetére


Gabesz87
addikt

Van, vagy legalább is volt egy ilyesmi beltéri szobaantennám, beépített erősítővel, de soha nem használtam, és azt sem tudom, megvan-e még, illetve hogy FM vételre is alkalmas-e. Na majd megnézem, aztán max teszek vele egy próbát, ha megvan.

(#43013) Cs1csó válasza Gabesz87 (#43012) üzenetére


Cs1csó
félisten

Már kezdek emlékezni, a belsőhöz erősítő kell a külsőhöz nem. A külsőhöz nem kell erősítő de valahová fel kell szerelni és kábelt kell venni hozzá amit valahol vezetni kell.

Ha venned kell mégis akkor nézd meg hogy megfelelő csatlakozója legyen.

[ Szerkesztve ]

(#43014) sony309 válasza Gabesz87 (#43010) üzenetére


sony309
őstag

Internetrádió nem megoldás?

S3x, hifi & rock and roll

(#43015) Gabesz87 válasza sony309 (#43014) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megoldható végül is, csak körülményesebb. Be kell kapcsolni akkor a TV-t is...feleségem nem fog ezzek tökölni az tuti. Neki egyszerűbb, hogy bekapcsolja, aztán megy is a rádió. De azért este megnézem, mennyire bonyolult, no meg hogy egyáltalán ott vannak-e a magyar rádiók. Mondjuk Pestről lassan kihalnak a csatornák, jó formán csak a Rádió1, meg talán a Petőfi van.

(#43016) sony309 válasza Gabesz87 (#43015) üzenetére


sony309
őstag

Rengeteg adó közül lehet válogatni és nem serceg a rossz vétel miatt.
Bár nem ismerem a Denon AVR-t, (Yamaha-n van dedikált gomb a netrádióra) de nem hinném, hogy bonyolultabb lenne a netrádiót bekapcsolni, mint az FM rádiót.

Vagy használtan egy Chromecast Audio és telefonról vezérelheti, streamelhet rá free Spotify-t is akár.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#43017) Madwe válasza Gabesz87 (#43015) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem kell hozzá tévé, elég egy okostelefon :D Denon appal tudod menedzselni mikor mi szóljon, netrádiók vagy akár stream spotifyról vagy telefonról (mondjuk x1500h-m van de gondolom az 1100al is megy?

[ Szerkesztve ]

(#43018) sony309 válasza Gabesz87 (#43015) üzenetére


sony309
őstag

Tessék, Madwe megadta a választ!
Csak egyszerűbb, mint bohóckodni az antennával!

S3x, hifi & rock and roll

(#43019) Cs1csó válasza Madwe (#43017) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azzal nem megy itt az összehasonlító táblázat: [link]

(#43020) sony309 válasza Cs1csó (#43019) üzenetére


sony309
őstag

Pedig müködnie kellene: Denon Remote App

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#43021) Madwe válasza sony309 (#43020) üzenetére


Madwe
nagyúr

A tábázat szerint nincs hozzá internet rádió (tunein)
Egyébként az enyémhez ez való :)

(#43022) Cs1csó válasza sony309 (#43020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igaz, remote app-al mehet én ezt néztem, a jobb szélső az 1100-as:

(#43023) sony309 válasza Madwe (#43021) üzenetére


sony309
őstag

A Denon oldalán azt írja, hogy van netrádió, ezért ajánlottam!

Ha mégsem lenne netrádió vagy nem használható az Android-os alkalmazás, akkor meg pláne Chromecast Audio.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#43024) Gabesz87 válasza Madwe (#43017) üzenetére


Gabesz87
addikt

Régebben már használtam, illetve csak kíváncsiságból megnéztem a Remote App-ot. Működött, de sokat nem foglalkoztam vele. Na este lecsekkolom ezeket a dolgokat, az internet rádiót is, adókat, remote app beállításokat stb. Köszönöm a válaszokat.
Van internet rádió amúgy, én úgy emlékszem.

Esetleg a vágási frekiket illetően valakitől megjegyzés? :)

[ Szerkesztve ]

(#43025) zsoika válasza Gabesz87 (#43024) üzenetére


zsoika
addikt

Jó az úgy sz.tem

(#43026) BBéci válasza Gabesz87 (#43010) üzenetére


BBéci
titán

"a hangdobozok specifikációja szerinti minimális frekire állítsuk, vagy az alá valamivel!?"
Nem alá, hanem fölé 10-20 hertz-cel, de tapasztalatom szerint az egyáltalán nem jó megoldás. Gyenguszka az erősítőd, ne gyötörd a 80 Hz alatti hangok megszólaltatásának terhével!

A basszus "túltolása" a forrás, a zene miatt is lehet. Audyssey kalibráció megvolt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43027) Gabesz87 válasza BBéci (#43026) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben, akkor marad minden 80-on. Igen, megcsináltam az Audyssey-t.

(#43028) BBéci válasza Gabesz87 (#43027) üzenetére


BBéci
titán

Az Audyssey által beállított szubbasszus általában egészen jó, nem szokott túlzó lenni, inkább kevés, tehát a műsoranyagon kívül még a szobád akusztikájában lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43029) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Hátsó, vagy surround hangfalnak keresnék lapos hangfalakat.
Eddig két típust találtam. Az egyik a - számomra - meglehetősen drága, Kef t 101.
A másik az olcsónak nevezhető LTC SSP501F.

Az utóbbinál az RMS teljesítmény csak 30W, míg az erősítő csatornánként 100W (ha jól olvasom a speckóit). (sony strdb780, nem mai darab). Ezért kicsit félnék ezt rákötni, még ha csak hátsó hangfalnak kellenek is.
A kef jó lenne, csak elég drága.

Kettő közt tudnátok ajánlani lapos hangfalakat? Ez árban a 25k huf - 140k huf érték intervallumot jelentene.
Természetesen nincs nagy elvárás hangminőségben.

kösz!

(#43030) BBéci válasza Throme (#43029) üzenetére


BBéci
titán

Úgy látszik, nem vagy tisztában a házimozi egyik alapszabályával, és nem olvastad el a topik összefoglalóját, ami kérdésfeltevés előtt kötelező!!!
Az összes hangdoboznak ugyanattól a gyártótól kell származnia, sőt, ugyanabból a családból. Ezzel máris okafogyottá vált a kérdésed.
Még valami: a hangdobozoknak nincs teljesítménye!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43031) öhhöm válasza arcitec (#43003) üzenetére


öhhöm
kezdő

Biztos így van. De úgy látom, hogy nem értettél meg engem. Nem jobbat keresek, hanem mást. Másmilyen hangzással... Lehetőleg reflexeset. Az sem baj, ha a "szakértők" szerint az visszalépés a T12-höz képest, csak én bele tudjak szeretni a hangjába. És azzal ellentétben amit az előző kommentedben feltételeztél, nem a valami bődületes hangnyomásra vagy a teljesítményre van szükségem. Egyszerűen szóljon úgy az a sub, ahogy én szeretném. A T-12 hangerő potija folyamatosan 1/4-1/3 állásban van nálam, amióta csak használom. Nekem ez eddig bőven elég is volt... Sose volt ennél jobban kihasználva, miért akarnék most egy még izmosabb eszközt? Nem házbontásra kell.:)

öhhöm

(#43032) öhhöm válasza Quetz (#43008) üzenetére


öhhöm
kezdő

Köszönöm a segítséget. A linkelt oldalakat megnéztem, tényleg hasznosak. Úgy látom a választás annál is nehezebb lesz, mint ahogy azt először gondoltam.

"Az, hogy a reflexes mélynyomó rossz, a zárt meg jó, az marhaság, a rossz mélynyomó rossz és ennyi. Mivel minden hangszóró kompromisszumos valahol, ezért ki kell próbálnod a kiválasztott darabokat és eldöntened, hogy TE melyikkel tudsz együtt élni."

Itt a lényeg! Köszönöm, hogy ezt leírtad, mert szóról-szóra ugyanígy gondolom én is! Ehhez egyszerűen nem is tudok mit hozzáfűzni, mert minden benne van.:)

öhhöm

(#43033) Throme válasza BBéci (#43030) üzenetére


Throme
veterán

Ha penge lennék a témában nem jönnék kérdezni..... :N

Olvastam amúgy, de nem szabályokról akartam értekezni, hanem ajánlást kértem lapos hangfalakra.
Elengedtem...

(teljesítményt úgy értettem, hogy 100W-os csatornára nem kéne rákötnöm az LTC SSP501F hangszórót, rosszul írtam, de nem ezen volt a hangsúly)

(#43034) Kisnyikhaj


Kisnyikhaj
csendes tag

Sziasztok egy 25 m2 szobába(kertes ház) melyik melylada lenne az idealisabb, megéri-e a nagyobbat választani? Köszi a választ előre is.
Magnat omega 300 vagy 380

[ Szerkesztve ]

(#43035) #46129152 válasza sony309 (#43016) üzenetére


#46129152
törölt tag

Chromecast Audio kütyüm még sosem volt.
Jól értelmezem:
Ha van a másik szobában wi-fi távolságra egy ilyen kütyü, és az rá van kötve egy erősítőre-hangfalakkal, akkor a mobilomra letöltött alkalmazással tudok "netrádió" műsort ráküldeni a kütyüre?
Vagy ha ugyanabban a helyiségben használom, akkor miben jobb,mintha rákötnék pl. egy mobiltelefont közvetlenül?
Vagy teljesen másról van szó?

(#43036) Cs1csó válasza Kisnyikhaj (#43034) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez így önmagában bazi kevés infó:
Az erősítőd, a többi hangfal típusa? A legegészségesebb - ahogy itt leszűrtem - ha a komplett hangfalrendszered - mondjuk egy klasszikus 5.1 - ugyanannak a gyártónak a termékeiből KVÁZI SZETT formában van összerakva. pl. valami ilyesmi: [link]

(#43037) #09634560 válasza Throme (#43033) üzenetére


#09634560
törölt tag

ha nincs nagy elvárásaid, akkor az olcsóbbik is megfelel.
és szakadj el a "ráköthetem-e x teljesítményűre" megjegyzésről ez a 100 w/csat. kb kis tulzással ezen a szinten urbanlegend, parasztvakitás.. ja meg egyáltalán megnézted a hátulját az erősítődnek valaha??? Mennyi a névleges felvétele? ha 300-320 wattnál több az erősitőd (nekem 1040-es sonym volt, az se volt nemhogy 100 de 60 se /csat, elég számolni) megeszem a kalapom mindenki előtt! tehát ne félj rákötni akármennyit is hazudik a sony a csatornákra, fele se igaz, max csak jóindulattal! tehát nyugodtan rákötheted a gyengébbiket, ugyse tudod tulhajtani.

(#43038) BBéci válasza Throme (#43033) üzenetére


BBéci
titán

A háttérsugárzóknak a többi hangdobozhoz kell passzolnia, tehát amíg nem ismerjük a típusukat, addig bármiféle ajánlás sarlatánság lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43039) szaszab válasza BBéci (#43038) üzenetére


szaszab
aktív tag

Szóval akkor a TAGA Harmony TAV-606 SE 5.0 szett mellé mindenképpen Taga sub-ot érdemes választani?

Megvariálva a kérdést: egy ~22 nm-es szobába, Onkyo Tx-Sr605 erősítőhöz milyen sub illik? A raszánt összeget 80k-ban maximalizálnám.

(#43040) #09634560 válasza szaszab (#43039) üzenetére


#09634560
törölt tag

választhatsz bármit, nincs márkához kötve.
80-ért használtan már nagyon jó subok vannak, Proson R12 pl, vagy attól felfelé,JBL, Polk, de az ELAC is viszi a prímet.

(#43041) Kisnyikhaj válasza Cs1csó (#43036) üzenetére


Kisnyikhaj
csendes tag

Kenwood KRF-V4550D 5.1 erősítő
Koda hangfalaim vannak 5.0, 120W
Pioneer S-W110S-K, ez a mélyládát cserélné.
Később erősítő meg hangfalak cserélve lennének, abból milyet ajánlott venni?

(#43042) arcitec válasza Throme (#43033) üzenetére


arcitec
addikt

Amit BBéci írt +1. De, ennyi pénzből - az erősítő már adott - keress elsősorban 5.0 szettet és nem bemondásra, hanem fülre. Magabiztosan megfelelő vétel csak úgy jön össze ha meghallgatod, pláne ha az erősítő még nincs meg, a kinézett erősítővel kellene a meghallgatást elkövetni.Időt kell beletenni,mert 1 vagy akár több hallgatózás sem biztos, hogy egyértelműsíti "számodra a JÓ" választást.
A mélynyomó meg bármi lehet úgy SVS SB-2000-től indulva(környékén) min. kb.
A kábel meg legyen az utolsó, azt akár később is tudod cserélni .. ;)

öhhöm Senki nem állította,hogy a reflexes szar, Quetz sem feltétlen úgy gondolta (szerintem) ami elhangzott részben szubjektív,részben realitás, épp csak le lettek írva az előnyök, hátrányok,ha nem is részleteiben. Ennyi infóból már el is indulhatsz hallgatózni és az alapján válassz ha lehet,mert majd arra fogod mondani, hogy fax..a, ami épp otthon lesz, csak "másképp fog szólni". ;]

[ Szerkesztve ]

(#43043) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap este lecsekkoltam a netrádiót, és minden szuper! Viszlát FM. Faék egyszerűen működik Denon Remote App-ból! Kedvencekbe betettem pár adót, főképernyőről el is érhető, úgyhogy tényleg egy kattintás.
Köszönöm a tanácsokat!

(#43044) sony309 válasza #46129152 (#43035) üzenetére


sony309
őstag

Igen, jól értelmezed!

Nem mindig tudod rákötni az erősítőre a telefont, tabletet, mert közben használnád is a telefont, tabletet.
Ha kábellel kötöd össze, akkor nem megoldás.
Nem minden erősítőn van más kapcsolódási lehetőség (BT vagy wifi).

Én netrádióra és a Spotify-ra is használom.
A hálózati lejátszóimon is van netrádió, de van pár kedvenc csatorna, amit nem találok a hálózati lejátszókon, de a TuneIn alkalmazásban benne van a csatornalistában.
De Chrome böngészőből is küldhető rá zene.
Nem elmélyült zenehallgatásra való, de kényelmes. Szerintem.

S3x, hifi & rock and roll

(#43045) sony309 válasza Gabesz87 (#43043) üzenetére


sony309
őstag

Gondoltam, hogy kielégíti az igényeiteket és nem kell vacakolni az FM antennával!
Ezért is javasoltam!
:C

S3x, hifi & rock and roll

(#43046) Cs1csó válasza Kisnyikhaj (#43041) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha jól értem "később" cserélve lesznek a hangfalak és az erősítő is.

Szerintem a legjobb az lenne ha megírnád mennyit tudnál költeni kb. "majd" az erősítőre és a hangfalakra, és akkor itt ajánlanának neked egy jó erősítőt és hozzá egy 5.1-es hangfalszettet, és kezdésnek az 5.1-es rendszernek csak a mélynyomóját vennéd meg, pl. amit linkeltem JBL Arena 180 5.1 hangfalszettnek a hangfalait külön is meg lehet venni így a mélynyomóját is, és amint meglesz a keret megveszed a további 5 hangfalat és az erősítőt is.

Vagy várhatsz addig míg egyben lesz az összeg és egyszerre veszed meg. Újonnan kb. fél millió forintról beszélünk (kb. 150-200k-s erősítő + 300-350k-s hangfalszett)

(#43047) öhhöm válasza arcitec (#43042) üzenetére


öhhöm
kezdő

Haha... Na ne ironizáljunk... :D Amúgy egyetértek, valószínű így fogok tenni.

öhhöm

(#43048) #98221312 válasza Cs1csó (#43046) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Újonnan kb. fél millió forintról beszélünk (kb. 150-200k-s erősítő + 300-350k-s hangfalszett) "

300k-s vashoz, 150k-s 5.0 nem illik, páne új listaáron számolva.

(#43049) JoceeHunt válasza #98221312 (#43048) üzenetére


JoceeHunt
őstag

+ kábelek, ott is alá lehet futni egy kisebb minőségnél összességében 80-90.000.-nek (hdmi, hangdobozok, sub rca)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#43050) Cs1csó válasza #98221312 (#43048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Konkrétan egy példa:

JBL Arena 180 5.1 hangfalszett 300k és Denon AVR-X1500H 140k vagy a Denon AVR-X2500H 180k

Ezek együtt - nem vagyok nagy matematikus azt aláírom de:
300k+140k=440k vagy 300k+180k=480k

A kábeleket nem számoltam, de abból sem kell a LEGESLEGESLEGDRÁGÁBBAT megvenni, nem mindenki akkora audiofil és nem is olyan gazdag mint akik a legdrágább kábeleket veszik és a tökéletesség után állapotra törekszenek.

Amúgy milyen 5.0? :F

Arról a JBL 180 5.1-es rendszerről beszéltem AMIT KÜLÖN is meg lehet vásárolni és kezdésnek a mélynyomóját venné meg és később venné meg hozzá a 2 db frontot az 1db center és a 2db háttérsugárzót remélem így már érhető voltam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.