Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) jambiyya válasza konigjanos (#71196) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerintem a várakozás közben érdemes lenne hallgatózni, akár márkaboltban, akár hirdetőnél.

(#71202) bunddog


bunddog
tag

Hali!

Stereoban mennyire lényeges különbség van Denon 1200W/1300W/2100W/2200W/2300W és mondjuk X520BT között? Ismerősömnek végül avr-t ajánlottam a feature-ok meg csatik miatt de jó ideig stereoban használná csak. Használtan nincs köztük árban nagy különbség azért érdekelne hogy megérik e a picivel "nagyobbak" a +20/30k-t?

köszi :R

(#71203) Phülöp válasza bunddog (#71202) üzenetére


Phülöp
addikt

Hosszú távú sztereó használatra nem ajánlanék AVR-t.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71204) I'am Dony válasza bunddog (#71202) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az 520ast messziről elkerülném, a többi között minimális különbségek vannak és nem rosszak. Ha sztereo a cél AVRel és Denon, akkor a 3xxxx széria lenne a minimálisan ajánlható.

(#71205) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv! Budapesten (főleg a pesti oldalon esetleg) tud valaki korrekt hangszórójavítót (tekercselés, stb.)? Köszi előre is!

regisztrált: 2005-07-05

(#71206) bunddog válasza Phülöp (#71203) üzenetére


bunddog
tag

Miért?

(#71207) Phülöp válasza bunddog (#71206) üzenetére


Phülöp
addikt

Ugyanazért a pénzért egy célgép többet ad, mint egy olyan, aminek a sztereó csak egy funkciója a sok közül.
És én azok közé a sznobok közé tartozom, akik ezt el is hiszik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71208) Zigi válasza bunddog (#71206) üzenetére


Zigi
senior tag

Mert ugyanazon az áron a sztereó sokkal szebben szól.
Mindazonáltal, ha nem egy zeneszobában párnázott széken hátradőlve, pipázva gondolta meghallgatni kedvenc hangversenyét/zenéjét, hanem csak szóljon jól és kész, később pedig lesz 5.1, akkor ezek közül a 2xxx-es széria jó lesz ;)

(#71209) Zsömica válasza djxp01 (#71205) üzenetére


Zsömica
aktív tag

BBStúdio
Már van tapasztalatom velük pille javítás okán..!

(#71210) bunddog válasza Phülöp (#71207) üzenetére


bunddog
tag

Igen, én is elhiszem és tapasztaltam is, csak a későbbi lehetőségek miatt jött a képbe az avr, de persze lehet hogy stereo erő lesz. Azt hittem valami technikai oka van :B

(#71211) Phülöp válasza bunddog (#71210) üzenetére


Phülöp
addikt

/és természetesen én is AVR-t használok sztereóra is, mert mellette számomra felesleges lenne még egy eszközt fenntartani. Azért próbáltam nem az alsó polcról választani.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71212) VoidXs válasza bunddog (#71210) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

AVR + sztereó végfok = arany középút.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71213) bunddog válasza Phülöp (#71211) üzenetére


bunddog
tag

Világos ;) hát akinek lenne, nem venné észre valószínűleg a különbséget egy x520 és egy 3xxx között sem, csupán az all-in-one miatt lenne értelme neki későbbre.

#71212: igen az is lehetne, de neki felesleges :)

[ Szerkesztve ]

(#71214) BIGi75 válasza VoidXs (#71212) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én is ezt az utat választottam, a zenei minőség és a teljesítmény miatt. Nem bántam meg.

(#71215) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Szeretném kérni a segítségeteket Dolby Atmos -al kapcsolatban. Jelenleg egy Focal 5.1.2 Szettet használok. De ott ugye a Front sugárzó tetején van az Atmos sugárzó, ami nem rossz, de nem is az igazi. Sikerült szereznem még egy Focal szettet, arra gondoltam használom a subot is, vagyis lenne kettő, továbbá a két háttérhangfalat pedig Atmos sugárzónak használnám. Igy minden sugárzó egyforma lenne. Első kérdés jobb lehet így a hangzás ha nem a frontba szerelt Atmos sugárzót használom, hanem rakok még kettő hangfalat? Ha igen azt hova kellene elhelyezni? Ugye nekem falra van konzollal felrakva a két háttérsugárzó is, jó ha ugyan úgy falra teszem csak fenn menyezet magasságban és lefelé szól a sugárzó? Más lehetőségem nem is igen van. Továbbá szélesebben kell legyenek? vagy egy vonalban a háttérsugárzókkal? Nem igazán tudtam jobban leírni, remélem értitek mire gondolok. Esetleg egy kép hogy kellene rakni a sugárzókat is segítene, persze ha van értelme egyáltalán a plusz két sugárzónak. Köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#71216) bencuci


bencuci
újonc

Sziasztok! Milyen erősítő ajánlanátok ehhez a szetthez? :)
Mély: Klipsch R-115SW
Front: KLIPSCH R-620F

(#71217) Zsömica válasza bencuci (#71216) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nincs több hangfalad..?
Próbálj meg levadászni egy Onkyo-t az RZ szériából..!

(#71218) Zsömica válasza lajosx (#71215) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nekem mennyezetről sugároznak lefelé, de kicsit szögben a hallgatási közép irányába és szélesebben kissé mint a hátterek..!
Nagyon ott van a hangjuk - bár én a hátsó szekciót végfokkal hajtom..! ;)

(#71219) bencuci válasza Zsömica (#71217) üzenetére


bencuci
újonc

Egyelőre ez a szett lesz, aztán bővül majd a hangfal de mindenképp a Klipsch marad

(#71220) lajosx válasza Zsömica (#71218) üzenetére


lajosx
őstag

Mennyezetre én nem tudom felrakni mert álmennyezet, kartonból, nem hiszem hogy stabil lenne. Falra tudom rakni, és a konzol enged elég sokat fordítani hogy lefele nézzen. Végfokkal hajtva az mit takar? Az avr hangszóró kimenetét tovább erősíted egy végfokkal?

(#71222) VoidXs válasza lajosx (#71220) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nincs más lehetőséged, ez a legjobb, és így is nagyságrendekkel jobban jársz, mint a frontokba építettel. Az elhelyezés annyiban fontos, hogy kicsit azért legyen előtted. Ne sokat, olyan 10 foknyit, de az előlünk érkező felső hangokat jobban érzékeljük, mint a közvetlenül felülről érkezőt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71223) Zsömica válasza lajosx (#71220) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Az az elhelyezés is teljesen működőképes lehet.., tulajdonképpen igen és nem - az AVR pre-out kimeneteit kötöm egy többcsatornás végfokra (esetemben 2 háttér és 2 Atmos sugárzó)
tehát nem a hangfal kimeneteit - és a végfokból mennek tovább a hangfalak. Ezáltal "mentesítem " az AVR-t a ráeső terhelés egy részétől - és egy jó végfok a hangminőségen is nagyságrendeket dob..!

(#71224) Zsömica válasza bencuci (#71219) üzenetére


Zsömica
aktív tag

...egyetértek..! ;)

(#71225) BBéci válasza Zsömica (#71223) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem a frontsugárzókat hajtod külön végfokkal?
A hallgatási ponthoz képest hol vannak a háttérsugárzóid?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71226) Zsömica válasza BBéci (#71225) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Azért mert sztem az Onkyo-k hátsó szekcióban "halványabbak" kissé.., próbáltam néhány típust - mindegyiknél hasonlóakat tapasztaltam..! Talán az RZ szériát hallom stabilabbnak..!
A háttereim mögöttem vannak kb. 2m-re cc. 45fokban..!

(#71227) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Tényleg - akartam kérdezni a szakiktól.., milyen lenne 7db tök egyforma aktív stúdió monitort bekötni és azokkal mozizni..? :)

(#71228) BBéci válasza Zsömica (#71226) üzenetére


BBéci
titán

Általános ajánlás és saját tapasztalataim szerint kétoldalt 100-110 fokra elhelyezett háttérsugárzók adják a legjobb surround hatást. Ha nem Atmos, akkor fülmagasság plusz 60-90 centire téve.
Nem rossz ötlet aktív hangdobozokból összeállítani egy rendszert, de legkevésbé stúdió monitorokból.
Tehát az LCR csatornákhoz kellően erős az Onkyo, máshoz nem? Ilyenről még sosem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71229) embe


embe
nagyúr

Egy kis segítséget kérnék... Nem házimozi.
Egy Cambridge Audio mini hálózati erősítő típusára lennék kíváncsi. Nem a One, mert az nem hálózati erősítő.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71230) VoidXs válasza Zsömica (#71227) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Két ilyen moziról tudok, egyikben voltam. Fenomenális.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71231) Zsömica válasza BBéci (#71228) üzenetére


Zsömica
aktív tag

A nappalink berendezése nem teszi lehetővé ezt a felállást - de a fentebb írt elhelyezéssel is elégedett vagyok - főleg mióta beiktattam a végfokot..!
Háát.., ezt én így konstatáltam az idők során - valami mindíg hiányzott hátulról/felülről; ami aztán mostanára megérkezett..!
Legutóbb a Maverick-ben mikor felszállt és elhúzott a gép az elején.., a füleimnek orgazmusa volt..! :D

(#71232) Zsömica válasza VoidXs (#71230) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Tervbe vettem vmi ilyesmit - 4db Mackie-m már van hozzá..!

(#71233) embe válasza embe (#71229) üzenetére


embe
nagyúr

Megvan: Cambridge Audio Minx XI

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71234) wrathchild válasza gab1ka (#71180) üzenetére


wrathchild
tag

Köszönöm a választ! Akkor valami katyvasz van...
1: látom a kijelzőn az 1 soros infót, de azon a bizonyos eARC-os HDMI bemeneten (3-as) a TV-n a Setup menüt Netflix ás társai közben nem.
2: igen, az a funkció, de Netflix és társai alatt ez nem működik, csak Centerből jön a duma.
3: így van, nyomogatom, de egyiknél sincs a Centeren hang, bár úgy tűnik, a "sztereó mindenhonnan" beállítást nem tudtam előhozni.

Valójában nem arra irányult a kérdés, hogy mely funkciókra van szükségem és azokat hol találom, hanem hogy mi a helyzet, ha nem működnek :D

(#71235) lajosx válasza VoidXs (#71222) üzenetére


lajosx
őstag

Sajnos velem a baj, de nem igazán értem ezt :F Az elhelyezés annyiban fontos, hogy kicsit azért legyen előtted. Ne sokat, olyan 10 foknyit. Mögöttem a falon lenne a háttér és az atmos sugárzó is. Vagy úgy érted hogy a ládák dőlésszöge legyen úgy hogy a hangot elém sugározza? Ne haragudj az értetlenségem miatt :R

Zsömica

így már értem :) nekem is az a bajom egyébként hogy kicsit kevés a háttérhatás, az atmos meg alig érzékelhető, csak ha nagyon jó a forrás akkor hallani de akkor sem annyira tökéletes. Nyilván nem egy komoly rendszer, tisztába vagyok vele, de egyébként szeretem a hangját. Hátha jobb lesz így🙏Ugye most egy Focal sib evo 5.1.2 szettem van, a másik pedig egy Focal sib evo 5.1 lehet több sugárzót is használhatnék, de már túl terhelném szerintem az avr-t :D

egyébként nekem jelenleg 8db studio monitorom
van, de 4 féle :DD Igy nem tudok tenni egy próbát. Meg szerintem nekem nincs is az avr en külön kimenetek x2700h na de ezt csak úgy írtam, mert elgondolkodtam azon amit írtál :R

[ Szerkesztve ]

(#71236) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Denon tulajoktól (és az ilyen AVR-t jól ismerőktől) kérdezem: x3600H
több javaslat, vélemény és videó alapján az AVR beállításokban az álló frontjaimat (Quadral Ascent) Small-ra állítottam és a SUB esetében (SVS PB1000) LFE beállítást (több szaki is kimondottan "tiltotta" az LFE+Main lehetőséget). A vágási (majdnem Ferit írtam, idősebbek érthetik :D) frekvencia 120Hz.
Ha jól értettem, ilyenkor minden 120Hz alatti tartományt a Sub kap.
Kérdéseim:
1:
ha 2.1 módon szeretnék zenét hallgatni (CD), azaz Sub-bal kiegészítve és tudomásom szerint a CD lemezeken 120Hz az alsó tartományhatár, akkor várjam türelemmel, hogy brummogjon valamit a Sub, vagy ekkor nem is kap semmi jelet, nem csoda, ha nem szólal meg?...
Milyen Sub, front és frekvencia beállítások mellett tudok 2.1 zenét hallgatni CD-ről és Tidal veszteségmentes módon?
2:
Filmnézéskor LFE+Main beállítás esetén elvileg minden basszus hangot megkap a front is és a Sub is, ami akár a hanghullámok egy részének kioltásával járhat. Ezért is "tiltólistás" a beállítás..
Ez így igaz?
3:
DE igaz az (szakbolt sem volt egyértelmű), hogy a Denon AVR-ek esetében LFE+Main beállítás esetén a 40Hz alatti hangokat eleve csak a Sub kapja? Ez egy Denon sajátság.
Így, amennyiben a leírásnak megfelelően a Quadral képes kicsikarni magából 40Hz-ig a brummogást (elvileg 29-46000Hz-et tud), a többi csak a Sub-ra megy, akkor nem vész el hang és nem lehet kioltás.
Így akkor LFE+Main ás a Front Large lenne a szükséges beállítás?
Ti mit ajánlotok?

Köszönöm!

(#71237) aldebaran


aldebaran
őstag

Rendeltem egy Denon X1700H -t. Mondtátok, hogy az 5.0 szettemhez kellene egy mélysugárzó. Ehhez az erősítőhöz hozzá lehet csatlakoztatni egy Taga Harmony 90 v3 -at? Van rajta egy bal és jobb bemenet, az erősítőn pedig csak egy kimenet van. Ilyenkor mi van? :F

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71238) wrathchild


wrathchild
tag

ui.: kifutottam a szerkeszthetőségi időből..

még 2 kérdés zenehallgatás ügyében:
Z1:
A Denon x3600H előfokról milyen kijelentést lehetne tenni (max.) hifi sztereó zenehallgatás témában (audiophile-high end számomra ismeretlen... :) )?
Inkább korrekt előfok, így van értelme egy korrekt végfoknak (Emotiva pl.),
vagy felesleges a +végfok, mert eleve gyengus az előfok?
Z2:
Kicsit más megközelítés:
olyan sztereó erősítő hozzáadása esetén, ami integrált erősítőként használható a Denon AVR Pre-out-jába csatlakoztatva (pl. Audiolab6000a Power In bemenetén) a Denon gyakorlatilag teljesen kiszáll a sztereó hangképzésből, vagy valamennyire beleszól???
Itt viszont a Sub nem játszhat, ha jól sejtem, mivel az az AVR-be csatlakozik??

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#71239) bunddog válasza aldebaran (#71237) üzenetére


bunddog
tag

A Low Input piros mellet ott a SUB bemenet. Ahhoz fogod egy ilyesmi [kábellel] .

(#71240) VoidXs válasza lajosx (#71235) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Előtted kell legyen mindenképp, és magasan. Próbáld megközelíteni a Dolby ajánlásait, amennyire csak lehet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71241) aldebaran válasza bunddog (#71239) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71242) lajosx válasza VoidXs (#71240) üzenetére


lajosx
őstag

Rendben, nagyon szépen köszönöm :Rmost hogy nézem a képet, sajnos én nem tudom elhelyezni a mennyezetre :( én csak mögém tudom rakni a falra mint a háttérhangfalat csak magasabban. Akkor ez így nem lesz jó? Felejtős? Az álmennyezetre nem tudok sugárzót fogatni :(

[ Szerkesztve ]

(#71243) Gino20 válasza BIGi75 (#71214) üzenetére


Gino20
őstag

Őszintén nem tudom, hogy ez mennyiből hozható ki, főleg ha kellenek a majdnem naprakész (kivéve HDMI 2.1, eARC) fícsörök, de ezt lehet egy Arcam is tudja pl használt AVR390 :) . Legalábbis szerintem egy Denon AVR X2...-höz képest moziban is, de zenében még végképp egy csoda...

[ Szerkesztve ]

(#71244) Gino20 válasza lajosx (#71242) üzenetére


Gino20
őstag

Ha azt írtad volna, hogy monolit födém.........akkor abszolút megérteném, hogy esztétikusan nagyon nehezen kivitelezhető a menyóba épített sugárzó, de álmenyó esetén mi a baj? A kábelezés?

(#71245) lajosx válasza Gino20 (#71244) üzenetére


lajosx
őstag

A kábelezés is gond igen, mert ott van rajta a nikecell vagy hogy hívják, plusz a szegő. De inkább a gipszkartontól félek. Nem annyira stabil abba bármit is fogatni. A sugárzó is elég nehéz,nem kifejezetten atmos sugárzó, és ilyen furcsa konzol van hozzá. Falba is tipliztem és még úgy is jól megkellett húzni hogy ne mozogjon. Persze ha nagyon szétszednék mindent a mennyezeten megoldható lenne, de azért annyira nem akartam hozzá nyúlni. Az a baj most alakult úgy hogy lett plusz sugárzó, és kb egy hónapja lett kész a mennyezet, nem szívesen bontanám meg. Na de majd átgondolom mit lehetne kezdeni vele. Nyilván falra egyszerűbb lett volna rakni ha ott is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#71246) BIGi75 válasza Gino20 (#71243) üzenetére


BIGi75
senior tag

Nagyjából naprakész a fícsör egy yamaha rxv685-el. Emotiva A2 a sztereo végfok. Érezhető előrelépés volt mikor megjött a végfok zeneileg és moziban is. Mindkettőt újonnan, garival vettem, 450k volt a 2. Kb. pont egy használt AVR390es ára, ha éppen lehet kapni. Arcamom sosem volt, nem tudom hol van a szettem hangzásban egy AVR390-hez, előrébb vagy hátrébb. Az én ígényeimet (egyenlőre:)) kiszolgálja.

(#71247) Zsömica válasza lajosx (#71245) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Én nem gondolkodnék rajta túl sokat - említetted hogy a tartó konzoljaid engedik a függőleges mozgást (talán a vízszintest is..) így felteheted az álmennyezet alá a falra majd ott beállítod a szögeket a hallgatási pozíciódhoz képest..! Tuti hogy remekül fog működni úgy is hogy nem lékeled/furkálod össze a kartont a menyón..!

(#71248) lajosx válasza Zsömica (#71247) üzenetére


lajosx
őstag

Ebben bíztam én is, a vízszintes mozgatást annyira nem engedi, de jobbra balra tudom forgatni. Megpróbálom azt első körben igy, ha nem lesz jó akkor max megbontom a mennyezetet. Így néz ki a konzol egyébként. :R

(#71249) Zsömica válasza lajosx (#71248) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Dehogynem.., mivel csuklós a könzolod így bármilyen mozgásra képes- nyilván egy bizonyos tartományon belül.., csak azt nem látom hogy beállítást követően hogyan rögzíted a kívánt pozíciót a csuklónál..? Van vmi imbuszos vagy egyéb szorító megoldás rajta..?

(#71250) Zsömica válasza BBéci (#71228) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Miért nem ajánlottak a stúdio monitorok..?
Én Mackie-kben gondolkodom - amúgy is tipikus V karakterű, amolyan "amcsis" hangjuk van - ami sztem egy dinamikus mozihang előidézéséhez nem lehetne rossz..! ...gondolom én..! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.