Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) b. válasza Smish (#78999) üzenetére


b.
félisten

Nem mondanám elégnek azért.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79002) FireMonster válasza b. (#79001) üzenetére


FireMonster
csendes tag

kifejtenéd kérlek?

(#79003) tranceplanet válasza FireMonster (#78987) üzenetére


tranceplanet
addikt

Egy jó áras cucc, ez jó lesz kezdésnek sztereóra is, aztán bővítheted később komolyabb hangfalakkal 5.1-re akár: [link]
Vagy veszel most egy komolyabb sztereó vasat zenére! :)

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#79004) FireMonster válasza tranceplanet (#79003) üzenetére


FireMonster
csendes tag

Mi számít komolyabb sztereó erősítőnek ? Akár régebbi tipusok közül mi alapján érdemes választani ?:D

(#79005) FireMonster válasza b. (#79001) üzenetére


FireMonster
csendes tag

Illetve azt azért jó hozzá tennem hogy nem a felső kategóriát keresem hanem megelégszem a közép-alsó kategóriával is :)

(#79006) b. válasza FireMonster (#79002) üzenetére


b.
félisten

Ez azért egy házimozi topik. Nincs baja Logitech cucokkal de helyén kell kezelni őket.
A kapott hangfaladhoz hasonló kaliberű 5.1 rendszer egy belépő erősítővel már eleve más, magasabb kategóriát képvisel mozira is ,de ezt majd meghallgatod ha eljutsz addig.
#79005: messze nem felső kategóriát kaptál, az a két hangfal is belépő kategória de könnyen olcsón bővíthető a német piacon népszerű belépő cuccok. Én nem ismerem hangzásást de halottam már róla . A Z5500 egy kompakt bögreszett, majd késöbb helyén tudod kezelni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79007) svgyula válasza Smish (#78989) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Már bocsi, hogy bele vau vau de ne írjál valótlant! Az erősítő akkor fog leégni ha kisebb ellenállású és vagy rövidzárlatos a hangfal! Az erősítő legfeljebb nem tudja teljesen meghajtani a hangszóró tekercseit és halkabb lesz de más "codda" nem történik! Én pl évekig használtam a TV-met úgy, hogy a 2x10W saját erősítőjére 2db 80W-os a padlásról elővadászott videoton hangfalat tettem. Nyilván a TV-t szétszedtem és 2db 3,5mm jack ajzatot kapott ami a TV saját hangszóróit lekapcsolta és csak a hangfalak szóltak. Még mindig működik és semmi baja! :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#79008) bteebi válasza BBéci (#78951) üzenetére


bteebi
veterán

Mea culpa, félreérthető. Fogalmazzunk úgy, hogy a modernebb, jobb - már amúgy nem kevés éves - hangformátumokhoz és az azokhoz köthető fícsörökhöz nem használható. Igen, a sima Dolby Digital (még) átmegy rajta, sztereóra meg hibátlan, azoknál nyilván semmi baj nincs a hangminőséggel. Mindenesetre azért tömörítetlen hangsávokat, Atmost meg (e)ARC-ot ne várjunk tőle. Vagyis hát várni lehet, csak kapni nem fogunk.

Amúgy használtam optikai kábeleket, talán még fogok is (bár nem házimozihoz), és egyébként szeret(t)em is. Voltak esetek, amikor csak így tudtam megoldani a digitális hangátvitelt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#79009) bteebi válasza Quqesz (#78988) üzenetére


bteebi
veterán

Ez az Arcam hogy viszonyul tudásban-hangminőségben egy Denon X3800-hoz vagy X4800-hoz? Gondolom utóbbiban (sokkal) jobb mindkettőtől, de előbbiben?

Mert ez most, ha jól gondolom, elég jó árnak minősül. Lehet, hogy rábeszélném magamat. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#79010) BBéci válasza FireMonster (#78997) üzenetére


BBéci
titán

Az áráért rendben van a Z5500, viszont házimozis füllel értékelve a legalja kategóriát képviseli. Zenére? Még rosszabb a helyzet.
Adott összegből egy sztereó erősítő sokkal jobb hangminőségű, mint egy AVR.

Nem külömbség, hanem különbség!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79011) Smish válasza svgyula (#79007) üzenetére


Smish
tag

Csak arra utaltam hogy nem fog jól működni. Kis költői túlzásal.

(#79012) I'am Dony válasza bteebi (#79009) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ha már...: [link] ehhez kapod full Diracot, amit az AVR5 höz külön kellene venned és 350$

(#79013) Laraxior


Laraxior
titán

Helloka
Akadt egy kis problémám. 55" TV mellé kényelmesen elfért a Z906 mélyládája, (meg egy router is, de ez nem fontos).
Úgyfest beadom a derekam egy nagyobb TVhez, 77". A TV szekrény 180 cm széles, ergo nem fér el már más. (A htpc befért a TV mögé szerencsére)
A kérdés, hogy hova lenne célszerűbb tenni a ládát, próbáljam meg azt is a TV mögé, a földön elég hülyén néz ki, mert komplett falibútor van, ez:
Vagy tegyem a szekrény tetejére? (Én még sehol nem lattam magasban levo melyladat :D )
Nem tudom mit befolyásol a magassága a hangzásban. :F

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#79014) bteebi válasza I'am Dony (#79012) üzenetére


bteebi
veterán

Tyű, nagyon jól hangzik. :R Meglátjuk... Mondjuk most egyelőre valószínűleg sajnos ez is, az is vágyálom marad, házfelújításban vagyunk már jó ideje. Az asszony meg amúgy sem rajong az ilyen jellegű kiadásokért. :DDD (Tegyük hozzá, én se, de én azért rá szoktam szánni a pénzt, ha épp van mit.) Bár ettől még nem kizárt... csak tudjam neki meg/elmagyarázni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#79015) bteebi válasza Laraxior (#79013) üzenetére


bteebi
veterán

Alapszabály: nem a TV-t/házimozit alakítjuk a szobához/nappalihoz, hanem a TV-hez/házimozihoz a BÁRMIT. ;)

Viccet félretéve, ha sehogy máshogy nem megoldható, akkor én a TV mögé tenném. Nálunk is így van most egyelőre (mondjuk az egy lefelé sugárzó 8"-os subwoofer, szóval talán jobb a helyzet), és bár nem rajongok, rajongtam az ötletért, de nem olyan rossz így se.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#79016) Laraxior válasza bteebi (#79015) üzenetére


Laraxior
titán

Sajnos Samsungék nem szoltak elore, hogy csak ~1700€ lesz egy 77" oled tv :D :R

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#79017) Dorian válasza Laraxior (#79013) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a szekrényre tennéd, annál még az is jobb, ha inkább be se kötöd.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79018) bteebi válasza Laraxior (#79016) üzenetére


bteebi
veterán

Az meg hol? :Y :Y :YAnnyiért én is veszek, talán kettőt is. :K

Amúgy meg ha ennyire óccsó volt a TV, akkor nem kell spúrkodni, és ki kell dobni azt az ikeás szart :DDD (amúgy tetszik; lehet, hogy a sógoroméknak is pont ilyenjei is vannak), vagy legalább a szélső elemeit áttenni egy másik szobába. ;)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#79019) Laraxior válasza bteebi (#79018) üzenetére


Laraxior
titán

Fél éves sincsen az a butor, év elejen koltoztem, nem voltam sose nagy televizios, de mostanaban egyre tobbet ulok be egy-egy filmre :B A mostani TVrol is a minap vettem le mégcsak a foliakat :DDD
A nemet mediamarktban. SAMSUNG GQ77S90CAT OLED TV 2299€. 300€ cashback a samsungtol, meg 400€ ertekben philips hue termeket valaszthatsz, vagy ha tobb, akkor 400€-val olcsobb. Ebayen azt eladod, van ent sok, viszik is. Tehat kb minusz ~650€.
Itt a fekete pentek, az tenyleg fekete :K

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#79020) bteebi válasza Laraxior (#79019) üzenetére


bteebi
veterán

"Itt a fekete pentek, az tenyleg fekete"

Itthon meg sötét, az is valami... :)) Amúgy igen, jobb helyeken működik. De némi odafigyeléssel itthon is tud nem rossz lenni. :) 2 éve így vettem R-115SW-ket 200k-ért, pedig előtte már talán 260k vagy mennyi is volt legolcsóbban (aztán lett 300-350k, most meg már nem is nagyon kapni érthető módon). Nem életem biznisze, de azért jó volt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#79021) b. válasza Laraxior (#79013) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ne tedd arra a bútorlap szekrényre a tv mögé, az nem jó tanács.
Földre tenném ,akár hátra az ülő pozicióba,elvezetnék olyan hosszú kábelt neki a sarkokon vagy valahol. Nem feltétlenül kell , hogy elöl legyen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#79022) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Anno megvolt, de elfelejtettem hogy Onkyo és Denon erősítőkön hogyan tudom megnézni a működési időt? Volt valami gombkombináció mindkettőnél de nem találom hová írtam.

(#79023) bbmt


bbmt
senior tag

Elméleti kérdés jön.
Szerintetek, egy használt JBL ES30 kb 12 évesen "tud" annyit mint egy JBL Stage A130? Házimozi hátsó hangfalaként. Vagy van ajánlott típus erre a szerepre? Nem JBL-ből hanem más gyártóktól és lehet használtan beszerezhető is.

A kanál a gyengék villája

(#79024) Quetz válasza bteebi (#79009) üzenetére


Quetz
őstag

Az az arcam nem jobb hangminőségben mint a denonok, de legalább drága és gyenge a végfoka. Az egyetlen előnye jelenleg, hogy elérhető hozzá a dirac DLBC, a denon meg csak talán kiadja majd a firmware-t hozzá. A DLBC viszont akkor igazán hasznos, ha legalább 2 mélynyomód van.

(#79025) Gino20 válasza Quetz (#79024) üzenetére


Gino20
őstag

És mindezt úgy, hogy utolsó emlékeim szerint még sosem hallottál Arcam-ot, hanem pusztán csak adatokból "dolgozol". Ha tévedek és rosszul emlékszem, akkor sorry.

(#79026) I'am Dony válasza Quetz (#79024) üzenetére


I'am Dony
őstag

:D :D :D
Mesélj még...
Régen olvastam ekkora ostobaságot

[ Szerkesztve ]

(#79027) BBéci válasza I'am Dony (#79026) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79028) VoidXs válasza bteebi (#79009) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én csak a high-end modelljeikkel (pl. AV40) vagyok tapasztalt, de azokkal is rémes dolgozni. Már csak a zajszint önmagában alkalmatlan EQ-ra, hacsak nem áldozod be teljesen a dinamikát. Számomra ezek alapján nem ajánlott márka az Arcam, az Onkyoval említeném egy lapon.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79029) mexel válasza mexel (#79022) üzenetére


mexel
veterán

Ebben nem tud valaki segíteni?

(#79030) Quetz válasza I'am Dony (#79026) üzenetére


Quetz
őstag

Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy zseniális marketinges, aki rájött, hogy az emberek hiuságát milyen könnyen ki lehet használni. Elég kidomborítani, hogy az igazi audiófülek csak X terméket vesznek, hozzátenni a borászatból már jól ismert jelzőket, és persze jó drágán árulni a terméket, hogy már fájjon. Az emberek meg ész nélkül vásárolták, hiába próbáltak a barátaik rámutatni, hogy igazából semmi különlegeset nem tudó vackokat vesznek meg aranyáron... Ilyesmire gondoltál?

De miután ilyen kedvesen lehülyézél, azért érdemes lenne egy pllantást vetned a valóságra:

Arcam AVR10 AV Receiver Home Theater Doly Atmos UHD HDMI THD+N vs Level Audio Measurements.png

Arcam AVR10 AV Receiver Home Theater Doly Atmos UHD HDMI Multitone Audio Measurements.png

Ar Arcam AV sorozata tervezési hibás. 0.9V-tól klippel. Mindezt azért mert a végfokukat úgz tervezték, hogy 0.8V bemenő feszültség esetén adja le a maximális teljesítményt.

Aki a minőséget keresi az tudja, hogy a minél kisebb gain a kívánatos, hogy alacsonyan tartsuk a zajszintet. A Benchmark Media Systems AHB2 egy high-end végfok, ahol állítható az input sensitivity: 2V, 4V, 9.8V. Hozzá valő előerősítők lehetnek az Anthem megoldásai, ahol 5V-11V közötti kimeneti jelszintet találsz, modelltípustól függően.

(#79031) m3ss


m3ss
veterán

na beallok en is a sorba? azert annak ellenere hogy csak 30metert meg 10 lepcsofokot kellett jonni a dobozzal, rendesen lefaradtam. kabare, hogy mekkora ez a sub. at se gondoltam ezt rendesen, lehet jobb lett volna meg1 zart kis subot betenni a szekrenybe.. :DDD vagy legalabb megmerni, hogy eleg-e a zart nekem ide... :N
kivancsi vagyok milyen lesz..szerencsere igy gyors audyssey kalbiracio meg 10 perc hallgatas utan nem tunik hallgathatatlannak zenere sem.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#79032) VoidXs válasza Quetz (#79030) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez tökéletesen alátámasztja a tapasztaltakat és megint kiderült, hogy a mérés tudja csak igazán, hogy miről is beszél.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79033) I'am Dony válasza Quetz (#79030) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem hülyéztelek le. Ez a stílus távol áll tőlem. Csupán annyit állapítottam meg, hogy ostobaságot írtál, amivel azt gondolom mindenki egyetért aki használta, hallotta a szóban forgó márkákat. Én megtettem. Nem tesztek és mérések alapján döntöttem, hanem végig jártam az utamat az X1000-től kezdve a 4500 H-ig. Elmentem hallgatózni megvolt a 6700, a 8500 is (a többi márka most nem fontos) Úgy döntöttem és formálok véleményt, hogy volt nálam jópár tipus és hallottam őket. Otthon, ugyanabban a környezetben, azonos akusztika és elrendezés mellett, azonos forrásról. Ezek pedig tények és nem tesztre hivaktozások, hanem saját tapasztalat, elfogultság nélkül. Gondholhatod ha a 4500H akkora ász lett volna nem repül a háztól 1 hét után vadi újan, hanem maradt volna ha jó, nem dacból kerestem mást.

Abban is biztos voltam, hogy előkerülnek a már sokszor látott táblázatok csak van egy baj a mindig ide citált "bizonyítékkal". Az, hogy egy AVR 0.9 V-tól klippel és ezért mennyire rossz semmi más mint tájékozatlanság és elfogultság alátámasztására szolgáló hivatkozás. Klippelhetne 0.5 V-tól is vagy 2-től ha a gyártó úgy akarja. Ez üzletpolitika. Egyértelműen le van írva, hogy ennek megfelelő végfokot válassz hozzá, 31 dB gain átfogással. Ekkor pedig megszűnik probléma lenni, amire mindig hivatkozol, mert nem fog jelentkezni. Ja, hogy ilyet náluk találsz meg még 2 helyen? Hát ezért gyártják így. Komolyan nem értelek, hiszen leírtad:

Ar Arcam AV sorozata ..... 0.9V-tól klippel. Mindezt azért mert a végfokukat úgz tervezték, hogy 0.8V bemenő feszültség esetén adja le a maximális teljesítményt.

Tehát ha ezt így leírtad, mi is a baj pontosan? Az, hogy nem tudsz fillérekből végfokot dobni mellé, hanem meg kell venni a drágábbat ami ezeknek megfelel ugye?
Tudod, ha volt pénz majomra, legyen banánra is.

A marketing és a hiúság. Régen kidobtam azt a cipőt, amikor még abban jártam. Boldogan hallgatnám SAL felirattal is ha ugyanezt adná csak tudod nem adja. Ahogy a D/M sem. Mert más kávéház.

[ Szerkesztve ]

(#79034) svgyula válasza m3ss (#79031) üzenetére


svgyula
addikt

Na! Legalább van egy dohányzó asztalod! :D
I'am Dony
Azért azt az ilyen "vélemény özönhöz" után hozzá kellene tenni, hogy a "te" füledhez viszonyítva! Ugyanis nagyjából ahány ember, eszköz, annyi külön vélemény van! Sokszor nem az eszköz hanem a tartalom adja meg a hangzást! Erre nagyon figyelnek az üzletekben. Azt hogy egy film hangkódolása, egy zeneszám minőségi kódolása mekkora eltérést okoz még a legjobb eszközöknél is.
Azokról a "szagemberekről" már csak halkan beszélek akik képesek egy HI-FI berendezés hangját telefonnal :Y rögzíteni és még posztolják is az interneten! :)) Mert ugye az is egy vélemény sajna......

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#79035) m3ss válasza I'am Dony (#79033) üzenetére


m3ss
veterán

bemero nelkul hasonlitottad oket ossze? vagy mindet ugyanazzal a bemerovel? szoval a dirac elony nem jatszik az egyenletben? en nem hiszek a sajat fulemnek, szememnek amugy, plane amikor nem parhuzamosan kapcsolgatja az ember, hanem memoriara probal hagyatkozni.
amugy en audioscience reviewk miatt vettem vegul 390/550 helyett 3600-at. gondoltam kesobb meg kiprobalok vmi ujabb arcamot akkor lenne dirac minden forrassal, meg atmos is jobban vonzana, de ezeket nezve, meg a dirac arat nem tudom...

#79034svgyula igen :) idaig szeknek hasznaltam a lemezjatszo elott, de ez asztalnak is idealis lenne.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#79036) I'am Dony válasza svgyula (#79034) üzenetére


I'am Dony
őstag

Persze, hozzá lehetne tenni csak minek, amikor az egész arról szól a saját tapasztalatról, nyilván a saját fülemmel hallottam :D
A tartalommal egyetértek, pont ezért vannak meg azok az anyagok, amiken a pro-kontra eldől. Ez alap.
Igen vannak ilyen emberek is, ők más szintet képviselnek.

(#79037) I'am Dony válasza m3ss (#79035) üzenetére


I'am Dony
őstag

Új vas érkezésekor mindig a "saját" hangját akarom hallani, de azt gondolom a végeredmény nagyobb százaléka az adott EQ rendszeren múlik. Pont ezért hosszabb ideig nem is használom először az EQ-t, csak hallgatom és anélkül is hatalmas különbséget érezni. Egy jó példa erre a 4500H és az RX-A2070, az első hangoknál eldőlt a dolog a Yamaha javára, ami a YPAO futtatása után csak tovább erősödött. Alap helyzetben is gyengébb volt a Denon. Minden egyes hang valóságosabb, közvetlenebb, élethűbb volt a Yamahán, annál megvolt a libabőr érzés adott tartalmon. Aztán az Audyssey - YPAO különbsége végképp hazavágta a Denont.

Valóban nagyon rövid a hangmemóriánk (EQ-nál is sokszor nehéz, nagyon sokszor vissza kell hallgatni melyik a jobb, ha keveset változatunk) de egymás után/mellett két készüléknél és nagyobb különbségnél egyértelműen hallható volt. Ugyanígy van volt ez az Arcamnál is, az első percben ahogy megszólalt eldőlt. Nyersen EQ nélkül, pedig nagyon csíptem a Yamahát. Persze nem tagadható el, hogy a Dirac ehhez még sokat hozzá tesz a végén. És persze nem is választható el a gyártótól az alkalmazott EQ-ja, de ha egy eszköz nyersen és EQ-val is más világ azt el kell ismerni.

Ha lehetőséged van rá, nyugodtan vágj bele. Nem akarok hittéríteni, mert ha hallod úgy is eldől nálad is tisztán, világosan.

[ Szerkesztve ]

(#79038) VoidXs válasza I'am Dony (#79033) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az egyéni ízlés egy olyan dolog, amivel nem lehet vitatkozni, de olyan dolog is, amiből nem vonunk le tényeket, azt csak nyers számokból lehet. Nincs az a nagymenő, aki ezeket a számokat hallásra le tudná írni, maximum hasonlítani, de azok az emberek is inkább a méricskélők közül kerülnek ki. Az a tény, hogy az Arcam-ok borzalmasan torzítanak, ezt így le kell írni, és ez alapján tudnak dönteni az emberek, hogy nekik ez kell-e. Merthogy van a torzításnak kellemes formája, lásd csöves erősítők. Ez ugyanaz a kérdéskör. A számok arra vannak, hogy összehasonlítsd a szintén számokban mérhetően leírt ízléseddel, és az vagy egyezik az Arcam tippre szándékos torzításaival vagy nem. Quetz már bőven van annyira tapasztalt, hogy a számok alapján el tudja képzelni az adott hangot, és ez alapján dönteni, hogy az ő világa-e. Neked is ide kell eljutnod, és soha többé nem kell próbágatnod, hanem grafikonok alapján el tudod majd dönteni, hogy mit tudsz venni, ami az ízlésed felé közelebb visz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#79039) I'am Dony válasza VoidXs (#79038) üzenetére


I'am Dony
őstag

:D
Igazad van
Bár messze vagy attól aki nekem utat mutat...

[ Szerkesztve ]

(#79040) bteebi válasza m3ss (#79031) üzenetére


bteebi
veterán

Ez egy R-115SW? Szép nagy állat. Nekem az elmúlt héten elég sok 60-70 kilós böhömnagy bútort kellett megmozgatnom (nyilván nem egyedül), szóval egy 3x kilós sub (mondjuk fogás azon sincs) már nem olyan vészes. :DDD

#79028: Köszi az infót VoidXs. :R Nem mondom, hogy nem lepett meg :Y, de mindenképp hasznos. Akkor (jó eséllyel) marad(hat) majd a Denon. Talán inkább az X3800H egyelőre, az relatíve jó áron van (480k körül, az se kevés), az X4800H viszont majdnem a duplája (830k), és azért közel se annyival jobb. Az X4700H van olyan 670k körül, de az meg még nem tud Diracot. Meg majd azért szétnézek a Yamahák között is.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#79041) Dorian válasza m3ss (#79031) üzenetére


Dorian
félisten

Audyssey kicsit segít, Cavern sokat. Ott már nem nem-hallgathatalan zenére, hanem kifejezetten jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79042) m3ss válasza Dorian (#79041) üzenetére


m3ss
veterán

napkozben audysseyvel hallgatok zenet/videot stb. mert a cavern annyira visszafogta a hangerot, hogy nagyon fel kell tekernem. eco mode autoval meg tok jol elvagyok audysseyvel -30dB-nel halkabban eco 4x watt fogyasztassal vs 8x watt nelkule :D nem mintha sokat szamitana, de megy egesz nap, es a szoba sarkaban ahol altalaban hallgatom, a hallgatoitol tavol valojaban mind1 hogy cavern vagy audyssey szol :DDD
ha (2d) film megy akkor cavern :K
mindjart ra is megyek cavernnel, remelem addig meg kibirja az erositoje :))

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#79043) Gino20


Gino20
őstag

Vagyis a lapos, fátyolos, dinamikátlan szemét a jó, mert adott mérésen jól szerepel az adott termék :C Ez jó.
Az is érdekes, hogy a papíron csatornánként ~50%-al :Y nagyobb teljesítményű termék a fasorban sem volt a gyenge szar Arcam-hoz erőben, dinamikában, amit 70%-on maximalizáltam is, mert már bőven kellemetlen. Valami zavar van itt az erőben, de mindegy is.
Fejlesztéseim között a legjobb döntés volt az AVR csere. Hangfal cseréje alig hozott valamit a SINAD-ok / torzírtások és egyéb értékek alapján jó gyártó esetén a fantasztikus kalibrációjával együtt.

(#79044) powerup2 válasza Gino20 (#79043) üzenetére


powerup2
addikt

Nekem az Anthem mrx710 után az Arcam sokkal dinamikusabb volt. És erőben szerintem az Arcam erősebb is.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#79045) Gino20 válasza powerup2 (#79044) üzenetére


Gino20
őstag

Nyers számok alapján tudjuk, hogy ez lehetetlen szóval ne légy hiú :DDD

(#79046) m3ss válasza Dorian (#79041) üzenetére


m3ss
veterán

elso benyomasra ilyesmi zenekkel talan kicsit reszletezobbnek tunik az xxls400, jobban elkulonultek a mely hangok. de sokkal jobb mint amire szamitottam. vagy lehet itt alig megyunk 80hz ala? :DDD mert olyan kulonbsegek vannak ket audyssey bemeres kozott is, hogy siman lehet az is...en mar nem hiszek a fulemnek..hallgattam vagy 1 honapig bitstreammel is a cavern + eq apot es meg voltam gyozodve rola hogy milyen jol szol. lehet jo a szoba akusztikaja :DD persze amikor valojaban bekapcsoltam akkor nagy kulonbseget hallottam...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#79047) I'am Dony válasza powerup2 (#79044) üzenetére


I'am Dony
őstag

Te sem jól hallod pedig. Megmondták. Gyenge is torzít is. Szóval sz@r. Az hogy ilyen mozi még nem volt a Revelekkel, a tesztet nem érdekli. Hiszen mindent is megmértek. :D

(#79048) powerup2 válasza I'am Dony (#79047) üzenetére


powerup2
addikt

Hát akkor én élvezem a szar mozimat :C

Gino20
Lehet nem kéne :D

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#79049) m3ss válasza I'am Dony (#79047) üzenetére


m3ss
veterán

nem azt mondom, hogy nalatok errol van szo, de azert azt ne felejtsuk el, hogy van placebo is. sokan tudat alatt onigazolast keresnek minden fejlesztes utan. nagyon sokszor olvasni azt, hogy minden egyes fejlesztesnel eg es fold lett a kulonbseg es felnagyitjuk a nuszanszokat, vagy epp valamelyik marka/iranyzat mellett fanbojoskodunk. marketing is megteveszt minket. en nem hiszek el kb. semmit mar csak a mert adatokat.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#79050) powerup2 válasza m3ss (#79049) üzenetére


powerup2
addikt

Nálam pl egy két jó barát jár mozizni és ha van változás akkor az ő visszajelzésük is egy irány mutató. Mert eddig mindegyik alkalommal pozitiv volt. Sőt az anthemnél jóbarátom áthozta a csúcs denon erősitőjét. És bizony az anthem jobb volt. Szintén ő is hallgatta az arcamot és mondta hogy jobb a tér és a dinamika. Meg a zajra visszatérve az hogy lemérik oké de ha a zaj az emberi hallás küszöb felett van akkor nem halljuk. Ha nem hallható a zaj akkor minek foglalkoznék vele ?

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.