Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Ragadozó válasza gurabli (#2998) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hogy megnyugtassalak, a yamaha center és háttér 6 ohmos;-)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3002) gurabli válasza BBéci (#3000) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm az értékes segítséget!
Semmi házibuli, csak zene és házimozi, jellemzően inkább halkan, de max középhangon (ritkán).

Igyekszem majd egy szubládát is beszerezni. Jelenleg ezekre szűkítettem le, amik árban még beleférnek (ennél többet később sem szeretni adni érte):

Canton AS10
Yamaha YST-SW45
Yamaha YST-SW60
Yamaha SW-P130
Jensen Accura (6")

(#3001) Ragadozó
Köszönöm! Csak biztosra akartam menni, nehogy utólag derüljön ki, hogy ez így nem jó. De most már biztos OK:)

[ Szerkesztve ]

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#3003) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#2982) üzenetére


Zsmester89
őstag

Ja igen, erre szeretnék választ :D csak mert idegesít.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3004) Melorin válasza BBéci (#3000) üzenetére


Melorin
addikt

Arra kell, hogy kiterjesszem lefelé a mél, tartományt, ugyanis a 45-50Hz alatti hangokat már nem adja ki kellőképpen.

(#3005) Melorin válasza Melorin (#3004) üzenetére


Melorin
addikt

Idézném egy oldalról :Azoknak azonban mégis ajánlott a sztereó rendszerükben mélysugárzót illeszteni, akik csupán alacsony hangerőn szeretnék némi dinamika tartománnyal kibővíteni a rendszerüket, így az halkan is telten tud megszólalni. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy egy jó minőségű hangfalnál és erősítőnél erre tényleg nincs szükség, de tudjuk, igazán komoly sztereó rendszere nagyon kevés embernek van odahaza.

Ha sztereora keveri ki eleve az erősítő a filmek összes csatornáját, akkor van miből "kiszednie" a mélyládának a mélyeket.

[ Szerkesztve ]

(#3006) Dorian válasza Melorin (#3005) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel csak az a (lehetséges) probléma, hogy sztereó rendszerhez mérhető mélyláda, főleg ami halkan is megszólal, az bizony nem az occokategóriások között lesz megtalálható. Olcsó sub betéve meg az egész hangot szétbarmolja.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3007) BBéci válasza Melorin (#3005) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudja kiszedni. A szubládákban van frekvenciaváltó, azt odáig tekerheted, ahol már erősen esni kezd a sztereó hangdobozpár basszusa. Tehát pluszként fog szólni, bármiféle kikeverés nélkül.
Relatív, hogy ki, mit nevez igazán komolynak. Már egy 60000 forintos sztereó erősítővel hajtott, ugyanannyiba kerülő álló hangdobozpárhoz sem kell szubláda.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3008) patow


patow
senior tag

Sziasztok és azt szeretném kérdezni hogy yamaha av -nél -80 db től indul a hangerő de úgy -40db ig szinte semmi hang ,ez minden yamahánál így van.

(#3009) Melorin válasza BBéci (#3007) üzenetére


Melorin
addikt

Nem tudja kiszedni. A szubládákban van frekvenciaváltó, azt odáig tekerheted, ahol már erősen esni kezd a sztereó hangdobozpár basszusa. Tehát pluszként fog szólni, bármiféle kikeverés nélkül.
Én is arra gondoltam, hogy oda állítom a mélyláda vágását ahol már képtelen kiadni mély hangot a hangfalam.

Egyébként a hangfalaim kiadnának mélyebb hangot is, de nehéz a jelenlegi lakásban úgy elhelyezni őket, hogy ne oltsa ki őket a szobaakusztika. De még úgy sem azok a rengős, ütős mélyhangok jönnek ki belőle mint egy dedikált mélyládából. Zenére jó, mert zenében nem ilyenfajta mélyek vannak. De én mozizásra fognám be őket, ezért kell mélyláda melléjük.

Amit írsz az eléggé ellentmondásosnak tűnik.
Ugyanis ha egy 60k-s sztereo hangfalpárhoz nem kell mélyláda, akkor miért nem ilyen hangfalat vesz mindenki házimozira is? Akkor le lenne tudva a mélyhang is. Valami ilyesmiről szólt annak idején a 4.0 (quad) elrendezés is. Az AVR rá tudja/tudná keverni az összes csatornára a mélyet is.

[ Szerkesztve ]

(#3010) G-Bali


G-Bali
senior tag

Tud nekem valaki abba segíteni hogy magyar használati utasítás egy denon 2100 hez, barmien formában? :R

(#3011) BBéci válasza Melorin (#3009) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a hozzászólásban linkeltem egy cikket, mi elmagyarázza, miért nélkülözhetetlen a szubláda egy házimozi rendszerben. Ha elolvasod, nem fogsz olyan csacskaságokat írni, mint az utolsó bekezdésben.

Házimozira akkor is kell szubláda, ha a frontsugárzók hatalmas 100-200 kilós monstrumok.

Ismétlem, az 5.1 szubcsatornája független a többitől, jelének összekeverése rontja a hangzást. Sztereóban nincs külön szubcsatorna, valamint a hangszerek döntő többsége nem megy le 40 Hz alá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3012) pellesmartin


pellesmartin
tag

Hello. A pincébe van egy házimozim,AUX módban használom(jack kábellel telefonról),és csak a két első hangszóró,meg a mély szól. A center és a két hátsó nem,ez miért van?

(#3013) Pukkancs


Pukkancs
tag

Hali kéne egy kis segítség, egy ilyen hangfalszethez keresek erősítőt, 40k a plafon,itt hardveraprón találtam is két denont, de nem tudom eldönteni, hogy melyik felelne meg mert elég amatőr vagyok a témában még, az egyik az avr-1705 a másik pedig az avr-1803 volna, tudnátok segíteni kiválasztani a nekem megfelelőt?

(#3014) szasanyi válasza pellesmartin (#3012) üzenetére


szasanyi
félisten

Mert telefonról megy? :U

(#3015) pellesmartin válasza szasanyi (#3014) üzenetére


pellesmartin
tag

Mert a pincébe nem tudok másról zenét hallgatni,USB nincs a házimozin,a CD olvasója pedig hibás

(#3016) szasanyi válasza pellesmartin (#3015) üzenetére


szasanyi
félisten

Pince meg telefonról... hát, nem egy általános kiépítés. :DDD Az csak egy gyenge minőségű stereo forrás, alapvetően 2.0 lesz az eredmény. Erősítőtől és beállításoktól függően lehet több hangfalat is megszólaltatni, de attól jobb nem lesz. Sőt...

(#3017) pellesmartin válasza szasanyi (#3016) üzenetére


pellesmartin
tag

Csak ritkán használom,mikor lemegyek fát vágni,és inkább kíváncsiságból kérdeztem,hogy miért nem 5.1-be szól.

(#3018) #09634560 válasza Pukkancs (#3013) üzenetére


#09634560
törölt tag

1705 újabb, arra menj rá.

(#3019) szasanyi válasza pellesmartin (#3017) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, ahhoz a legjobb! :D

(#3020) Pukkancs válasza #09634560 (#3018) üzenetére


Pukkancs
tag

:R

(#3021) #09634560 válasza pellesmartin (#3012) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ki kell választani a házimozi távján a surround módot, pl Dolby Pro Logic II Music vagy pl all channel sztereo.

(#3022) pellesmartin válasza #09634560 (#3021) üzenetére


pellesmartin
tag

Megnéztem,tényleg van olyan,de akkor elég fura a hangzása:\

(#3023) #09634560 válasza pellesmartin (#3022) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen mert generált vagy az is lehet hogy mp3 vagy mono forrása. All channel stereo még oké lehet.

(#3024) Ragadozó válasza Zsmester89 (#3003) üzenetére


Ragadozó
Ármester

volt nálam is van pattanó hang, próbáld meg a forrást és az erősítőt másik-másik konnektorba bedugni...én nem jöttem rá, hogy média lejátszó vagy az erősítő csinálta-e, én a médialejátszóra tippelek, mert más forrásnál nem csinálta...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3025) patow válasza Ragadozó (#3024) üzenetére


patow
senior tag

Nálam ha az arc aktiv akkor csinálja de ha átváltok optikára és az arc ki van kapcsolva akkor nem

(#3026) Melorin válasza BBéci (#3011) üzenetére


Melorin
addikt

Pont azt írom, hogy nekem házimozira kell mélyláda a jelenlegi hangfalaim mellé. De mivel egyelőre nincs AVR-em, ezért a sztereo csatornán fog lógni, ami tartalmazza az LFE csatorna jelét is. Nyilván csak átmeneti megoldásként.

(#3027) Csabroncka válasza Melorin (#3026) üzenetére


Csabroncka
addikt

A hangfalak (emberi árú) többségének akkora a dB esése ilyen alacsony frekvencián, hogy szükséges a .1 a mélyek megfelelő ábrázolására.
"A sztereo csatornán fog lógni, ami tartalmazza az LFE csatorna jelét is." Ez így ebben a formában csak részben igaz, ugyanis a jó ég tudja hogyan keveri le az erősítő 2.0-ra, másrészt a tartalom 80%-ából semmit nem fogsz hallani!

"in medias res"

(#3028) Zsmester89 válasza Ragadozó (#3024) üzenetére


Zsmester89
őstag

Nagyon szépen köszönöm válaszod!

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3029) Melorin válasza Csabroncka (#3027) üzenetére


Melorin
addikt

Igen, ezért veszek külön mélyládát. Azt bizonygatjátok amit én is :U
Mi lenne a 80% a hanganyagban?

(#3030) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!

Tegnap találkoztam egy régi haverral és megtudtam,hogy ő is ilyen házimozis lett.Na most tudnék tőle szerezni két Yamaha NS-777-est 400€-ért!Mennyire jók ezek a hangfalak?Jobbak lehetnek mint a JBL Arena 180-asok?A 777-eseket lenne lehetőségem meghallgatni ugyan olyan RXV479-el mint az enyém,egy 6szériás Marantzal és Denonnal is.
A JBL-eket nem tudom most meghallgatni sehol,mert vidéki vagyok és legközelebb BP-en tudom meghallgatni ahova nem keszülök egyenlőre...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3031) Norbi 72 válasza Szabikaa20 (#3030) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jó hangfalak jó áron. :K

Jobbak a JBL-nél,de majd te is hallod.

(#3032) Nemir Ombe válasza Szabikaa20 (#3030) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a Yamaha-val lényegesen jobb hangot kapsz/kaphatsz.

(és az sem utolsó szempont, hogy még lehet hozzá kapni centert és hátteret, néha nagyon jó áron akciózzák, mivel kifutó)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#3033) BBéci válasza Melorin (#3029) üzenetére


BBéci
titán

Még mindig nem érted, hiába magyarázzuk. :W
A magam részéről ennyi volt, több időmet nem pazarlom erre a témára, csinálj, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3034) Nemir Ombe válasza Melorin (#3029) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem vegyél egy sub-ot, hallgasd meg, ha tetszik amit hallasz, akkor OK. Ha nem tetszik, akkor viszont már érteni fogod miről beszéltek a többiek.

Hmm ....

(#3035) Szabikaa20 válasza Nemir Ombe (#3032) üzenetére


Szabikaa20
őstag

5.0 szett van neki belöle,de most annyim nem lesz azért csak a két frontot venném meg egyenlöre!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3036) BBéci válasza Szabikaa20 (#3035) üzenetére


BBéci
titán

Mit, mivel egyenlőre? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3037) Melorin válasza BBéci (#3033) üzenetére


Melorin
addikt

Inkább te vagy egy kissé elvakult és oda sem figyelsz a kérdező pontos bajára :)
Az alap kérdésem az volt, hogy egy mélyláda hogy szól sztereo rendszerbe illesztve. Az 5.1 rendszer felé vezető úton ugyanis ennek látom legnagyobb értelmét első lépésként,kiegészítve a hifi hangfalpáram mélyhangját lefelé. Ugyanis ha első körben AVR-t vennék és a jelenlegi hangfal páromat kötném be frontnak, semmivel sem lennék előrébb hangzásban mint most.
Erre jöttél azzal, hogy sztereohoz minek mélyláda amikor önmagukban is megállják a helyüket zenéhez. (nem érted, hogy filmhez kellene?) Aztán meg azt írtad, hogy a mély hangokat nem tudják leadni rendesen a hifi hangfalak, ezért kell mélyláda.

Az a baj, hogy te annyira feltornásztad magad ebben a házimozi témában, hogy a halandók bajait már nem is tudod értelmezni rendesen. Ráadásul ezen felbátorodva hülyének is nézed az embert.

(#3038) BBéci válasza Melorin (#3037) üzenetére


BBéci
titán

"Aztán meg azt írtad, hogy a mély hangokat nem tudják leadni rendesen a hifi hangfalak, ezért kell mélyláda."
Nem ezt írtam. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3039) Nemir Ombe válasza Szabikaa20 (#3035) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az se rossz, főleg ha később meg tudod venni a többit is hozzá (akár még olcsóbban), de így legalább egyben meg tudod hallgatni és tudod mire számíts.

Üdv a házimozi és helyesírás topikban! :DD (ingyenes házimozi tanácsadás és helyesírás oktatás) -->> (#3036) BBéci

Hmm ....

(#3040) BBéci válasza Nemir Ombe (#3039) üzenetére


BBéci
titán

Azt Te oktatásnak nevezed, hogy feltettem egy ártatlan kérdést? Az a rossz, aki rosszra gondol.
Azt azért bevallom, hogy baromira csípi a szememet, amikor valaki nem tudja, mi a különbség az egyelőre és az egyenlőre szavak jelentése között. Ezt mások is gyakran szóvá teszik, nem csak én. Az a legdurvább, hogy az érintettek általában megsértődnek köszönetnyilvánítás helyett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3041) Smiley válasza Melorin (#3037) üzenetére


Smiley
őstag

Te nem erted azt amit BBeci mond, filmhez nem stereo erosito kell, hanem egy normalis AVR ami tudja kezelni az LFE savot, es a Te esetedben kepes ezt az 5/7.1-es jelet 2ch-ra downmix-elni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#3042) Nemir Ombe válasza BBéci (#3040) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem rosszindulatból írtam (azért is került oda a :DD ). Teljesen egyetértek azzal, hogy mindenki legyen tisztában a helyírás alapjaival, de hát ez a "fenenagy internetes társadalom" meg a chat és közösségi oldalak, nem segítik túlságosan.

Hmm ....

(#3043) BBéci válasza Smiley (#3041) üzenetére


BBéci
titán

Lehet élvezhető hangja a filmeknek sztereó erősítővel is, de a lejátszó kimenetét arra kell állítani, vagy a film hangsávjai közül, ha van, azt kell kiválasztani. Egyik esetben sem lesz olyan mélyhang-tartomány, és nem a hangdobozok miatt, mintha házimozi erősítővel LFE csatorna szólalna meg.

(#3042) Nemir Ombe
OK!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3044) Szabikaa20 válasza Nemir Ombe (#3039) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Sőt az a helyzet,hogy őneki van egy saját ilyen 5.1-es szettje már évek óta! :) Ez másik 5.0-ás szett ami szintén az övé!Szóval ennyivel előbbre vagyok! :)

BBéci: Tudom mi a különbség a kettő között,és nem sértődöm meg ha kijavítanak! :) Másik,hogy mivel Szlovákiai vagyok és én a "Szlovákiai Magyart" azaz a felvidéki Magyart beszélem,mellette aktívan szlovákul is beszélek ennyi szerintem belefér! :)) Van aki 100x rosszabbul ír nálam és sokszor az iPad miatt is félre nyomom a gombokat. :B

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3045) Smiley válasza BBéci (#3043) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem eg es fold a kulonbseg ha csak a sima 2.0-s hangsavrol beszelunk, persze itt most en az also kategoriarol beszelek. Filmek alatt ugyanazokkal a videoton dobozokkal nekem a yamaha elott egy regi technics stereo erositom volt, ossze se lehet hasonlitani a yamahaval. Raadasul az 5.1-es savnal sokkal jobban mukodik a 2ch stereo funkcioja, mint a software-s downmix modja a kulonfele lejatszoknak. En is ugy hasznalom ahogy o, raadasul nekem sincs sub hozza... terveztem de lemondtam rola, mert hallgattam ratok, ezert inkabb sporolok egy Polk RTi A7 5.0-as szettre + valamilyen sub-ra, es egy RX-A3050-re.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#3046) Melorin válasza Smiley (#3045) üzenetére


Melorin
addikt

Nem derül ki a hsz-edből, hogy melyik javára és hol ég és föld a különbség.
Megnéztem, hogy mire gyűjtesz. Sok sikert :D 720k HUF csak egy erősítőért...

(#3047) Smiley válasza Melorin (#3046) üzenetére


Smiley
őstag

Az AVR javara, pedig az se egy mai darab... egy regi RXV 457, a technics-nek mar nem emlekszem a pontos tipusara, az ilyen 1998-2000 koruli evjarat lehetett. A beszed resznel volt igazan eszreveheto, nem tudom normalisan leirni... sokkal jobban elkulonultek a beszedhangok a tobbi hangtol... persze az is lehet hogy a technics egy rakas sz@r volt...

Jah, eleg horror ara van a Yamaha-nak, foleg itthon... a 27%-os afaval :D Ausztriaban 2000 eur-ert mar el lehet hozni. Tuti nem fogok ujat venni, jo lesz a hasznalt is fele annyiert...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#3048) Melorin válasza Smiley (#3047) üzenetére


Melorin
addikt

Használtban milyen jóféle tipusokat lehet venni AVR-ből 80k-ig? Nem szeretnék minőségben nagyon visszalépni a mostani sztereomhoz képest, ami válogatott alkatrészekből épült fel a saját kezeim között :)

(#3049) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Üdv!

A Yamaha HTR-2067-ről valaki tud véleményt mondani, tapasztalatot megosztani? Belépő kategória jön szóba számomra.

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#3050) Nemir Ombe válasza HolyFire (#3049) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha ennyi a kereted AVR-re, akkor vedd meg nyugodtan, szólni fog, de minőségi elvárásaid ne legyenek.

Hmm ....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.