Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) cujo69 válasza Rp526 (#63000) üzenetére


cujo69
tag

Köszi,láttam én is Gedeon videóját,meg néztem teszteket,ezért gondolkozok a cserén,most éppen akciós is..

(#63002) Rp526 válasza cujo69 (#63001) üzenetére


Rp526
aktív tag

Azt nem tudom saját árkategóriájában mennyire nagy vétel, de az 51M-hez képest biztosan nagy előrelépés. Ha tudod term hallgasd meg vhol! :)

(#63003) BBéci válasza Mauzes (#62982) üzenetére


BBéci
titán

Nem szükséges dedikált moziszoba ahhoz, hogy alapvető hangzásjavítás (és képminőség javítás) megtörténhessen. Például nem csupasz kő a padlóburkolat, nem kopárok a falak, ami eleve a hétköznapi élethez is rideg és barátságtalan.
Saját példámat felhozva: terveztem és építtettem 2000 könyv befogadására képes, U alakú, padlótól plafonig érő polcrendszert, valódi fa parkettával burkoltam a padlót, vastag gyapjúszőnyeget fektettem rá. Beszereztem akusztikai paneleket, amik egyelőre mérés nélkül vannak letéve, de az remélhetőleg még idén, szakértő által mérve, tovább lesz fejlesztve. A falakat és a plafont sötétzöldre festettem. valamint szintén saját tervezésű készülékállványt készíttettem, hogy minden hifis és házimozis alkotóelem a számára megfelelő helyre kerülhessen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63004) Quqesz válasza BBéci (#63003) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Miért pont sötétzöldre?

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#63005) arcitec válasza Quqesz (#63004) üzenetére


arcitec
addikt

Mert annak jobb az akusztikai tényezője... :D

(#63006) BBéci válasza Quqesz (#63004) üzenetére


BBéci
titán

Feleségemmel színskálából kinéztünk 10-12 színt, amik nekünk tetszettek és a bútorhoz, szőnyeghez, világos bükk parkettához illettek. Azután azok közül a Dulux tabletre letöltött alkalmazásával választottuk ki a legjobban passzolót.
Mindenképpen olyan jöhetett csak szóba, ami kellőképpen sötét és nem veri vissza a fényt a vászonra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63007) Quqesz válasza BBéci (#63006) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Á, így értem. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#63008) BBéci válasza Quqesz (#63007) üzenetére


BBéci
titán

Mindketten azt állapítottuk meg, hogy hatalmasat hibáztunk, amiért nem sokkal korábban, vagy egyből a ház építésekor valami ilyesmi színt választottunk. Lelkünknek, szemünknek, közérzetünknek sokkal jobb, mint a megelőző világos barack rettenet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63009) Teal'C válasza BBéci (#63008) üzenetére


Teal'C
addikt

Mikor projektorom volt nekem is sötét zöld volt a szoba sokan nem értették miért, de mikor váltottam tévére világos lett, most ezüst szürke szintén dulux.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63010) BBéci válasza Teal'C (#63009) üzenetére


BBéci
titán

Tévé is van, elé ereszkedik le a vászon, más kávéház. Sokkal kellemesebb visszavert fényt nézni, mint magát a fényforrást és a tv- bizony azok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63011) I'am Dony válasza b. (#62994) üzenetére


I'am Dony
őstag

Egyetértek!

(#63012) Teal'C válasza BBéci (#63010) üzenetére


Teal'C
addikt

Én nem voltam ilyen kitartó, imádtam/tuk a közel 2,5 méteres képátlót de aztán az új 4k stb tv-k győztek mivel az áruk és méretük fordított arányban egyre kedvezőbbek lettek. Mikor először volt projektor még elképzelhetetlen volt 75 vagy 85" tv árban. Most ez a 75" os hihetetlen jó és már tervezem a vásárlást még nagyobbra.
De ami lényeg össze sem lehet hasonlítani a tv és a projektor képét egyszerűen annyira különböznek de ha jól vásárolsz hibátlan mindkettő.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63013) BBéci válasza Teal'C (#63012) üzenetére


BBéci
titán

Az óriás tévékkel az a bajom, hogy kikapcsolt állapotban egy sötétszürke felületként jelennek meg, ami engem zavar. A vászon csak akkor kerül elő, amikor filmet nézünk.
Nem tudnám elhelyezni, mert a két ablak között éppen csak egy 50 colos tv fér el a falon. Elé viszont akár 3 m széles vásznat is leengedhetek.
Valamint utálom az LCD tévék képét, OLED-ből is csak a csúcs Panasonicok jöhetnének szóba a mozgásmegjelenítés miatt. Egy 65 colos ára közel 1 millió Ft. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63014) Teal'C válasza BBéci (#63013) üzenetére


Teal'C
addikt

Samsung The Frame [link]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63015) BBéci válasza Teal'C (#63014) üzenetére


BBéci
titán

LCD, tehát szóba sem jöhet, ingyen sem kellene. Tök komolyan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63016) Teal'C válasza BBéci (#63015) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem vita eskü mert nem célom de az lcd-nek ha tudod mit jelent és mi az ennek semmi köze. [link] Nézz meg 1et élőben vigyél pendrive-on teszt videót. Vidd az asszonyt is. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#63017) BBéci válasza Teal'C (#63016) üzenetére


BBéci
titán

Sok évig teszteltem tévéket, volt nálam legalább 70 különféle típus. Elegem lett belőlük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63018) jambiyya válasza BBéci (#63008) üzenetére


jambiyya
őstag

Haha, a barack gyümölcs, nem szín, de ha feleséged szerint az, akkor az. :DDD

(#63019) BBéci válasza jambiyya (#63018) üzenetére


BBéci
titán

Haha!
[link] :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63020) jambiyya válasza BBéci (#63019) üzenetére


jambiyya
őstag

Fura, hogy az első találat nem Dorian moziszobája. :DDD

(#63021) BBéci válasza jambiyya (#63020) üzenetére


BBéci
titán

Az bordó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63022) Dorian válasza BBéci (#63021) üzenetére


Dorian
félisten

Az egyszer feltett, elb.szott fehèregyensùlyù kèpeken ròszaszìn :DDD
Amùgy tèglavörös nèmi mályvás beütèssel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#63023) cujo69 válasza Rp526 (#63002) üzenetére


cujo69
tag

Meghallgatni nem tudom,mindenesetre megrendeltem.. :R

(#63024) Quqesz válasza BBéci (#63019) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Zöld kaktusz? Amúgy sokan félnek a sötétebb beltéri színektől, pedig nagyon jók tudnak lenni pl fehér nyílaszárókkal meg fehér hangfalakkal :))

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#63025) BBéci válasza Quqesz (#63024) üzenetére


BBéci
titán

Fehér hangdobozokkal minket ki lehetne kergetni a világból. Nem csak azért, mert nem tetszik, vakítóan világít, amikor vetítek, ezért házimoziba nem való.
Az ablakkeretek, a függönyök és a radiátorok fehérek, a bejárati ajtó barnásvörös.

#63022Dorian
Emlékszem arra a képre, a helyedben úgy nem tettem volna nyilvánossá. Pár kattintásos utómunkával helyrehozható a színvilága.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63026) Khaosz55 válasza BBéci (#63025) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen fehér hangdobizokat én sem tudom hova tenni. Valószínűleg a trend győzedelmeskedik más felett. Projektortozás de még Tv-n való fimezés is elképzelhetetlen lenne számomra.

(#63027) mr. bryan


mr. bryan
tag

Szub tuske ala mit ajanlanatok? Tuske alateteket latok 4 ezer korul, ami ugyan nem penz, viszont mivel viszonylag belepo cucc ala kell (dali concept sub), ezert a hangon nem hiszem, hogy latszodna egy alatet...

(#63028) I'am Dony válasza mr. bryan (#63027) üzenetére


I'am Dony
őstag

5 Ft os :)

(#63029) mr. bryan


mr. bryan
tag

:F Jezus hogy ez nem jutott eszembe.. csinalok egy kis godrot dremellel, hogy ne tancoljon ki :D koszonom

[ Szerkesztve ]

(#63030) Q válasza BBéci (#63025) üzenetére


Q
senior tag

Engem még a lakkozott fekete is zavar, küzdök is vele, hogy eltakarjam. A fehéret el sem tudnám képzelni vetített kép mellé.

(#63031) Khaosz55 válasza mr. bryan (#63029) üzenetére


Khaosz55
addikt

Vagy oda vágsz neki kalapáccsal és pontozóval a közepére egy kemény felületen.

(#63032) Khaosz55 válasza Q (#63030) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nézehettem a heco celan revolution szériát. Tetszik halottam is feketében is van, de mennyivel jobb lenne ha lenne matt fekete + a hangszoró kosár is feketében. Bár az takarható előlappal.

(#63033) -KP- válasza Khaosz55 (#63032) üzenetére


-KP-
addikt

Szerintem még azon is átlátszik valamennyire.

(#63034) VoidXs válasza Khaosz55 (#63032) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azok nem a kosarak, hanem egy előtét rajtuk. Le tudod szedni és be tudod fújni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63035) Khaosz55 válasza VoidXs (#63034) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ja értem az csak egy dísz, viszont ki kezdené lefújni ilyen drága hangdoboz dísz kereteit. Egy minőségi porfestés azt mondom talán ok. Még ezen elgondolkodok pár hónapot mert most semmi sem sürgős.
Viszont ezeken a képeken nem egyértelmű, hogy az egy külön keret lenne. Nekm úgy tűnik a hangszóró kosár része. [link]

(#63036) VoidXs válasza Khaosz55 (#63035) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

És tényleg, neked volt igazad. Így már kicsit veszélyesebb feladat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63037) jambiyya válasza VoidXs (#63036) üzenetére


jambiyya
őstag

Feladat? Kihívás! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63038) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Sziasztok!Milyen új erősítőt ajánlotok, ami legalább denon x540 szintet eléri? Bt nem kell, arc hdmi 4k igen. :)

(#63039) VoidXs válasza HunChaos (#63038) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A legolcsóbb ilyen az S650H tőlük.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#63040) HunChaos válasza VoidXs (#63039) üzenetére


HunChaos
aktív tag

Köszi,
nem ragaszkodom a márkához

(#63041) epigramma


epigramma
tag

Sziasztok,
Tudnátok ajálani olyan HDMI splittert, ami átengedi a 4K HDR jelet is? :) Sajnos az AVR-em nem tudja kezelni a HDR-t. Nem tervezek AVR-t cserélni, így az nem opció. Köszönöm! :R

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#63042) KöGö


KöGö
csendes tag

Sziasztok,

Atmos hangsugárzóból melyikek most az ajánlottak? Budget kategóriában keresgélek elsősorban, használt is lehet.

Oldalsó, vagy álmennyezeti beépítésben gondolkodom.

Köszi előre is a segítséget :))

(#63043) epigramma válasza HunChaos (#63038) üzenetére


epigramma
tag

Most beleposzinten a Yamaha RX-V4A es V6A amit nagyon "istenitettek" csomo teszten. Az a vonal erdekes lehet esetleg.

[ Szerkesztve ]

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#63044) powerup2 válasza epigramma (#63041) üzenetére


powerup2
addikt

Marmitek gyárt ilyet ami nagyon jó én is ilyet használok ( Marmitek AE24 UHD 2.0 ). Nem olyan olcsó termék de már 2 éve nyúzom és semmi baja nincs teszi a dolgát. Nem nyúl bele a képbe és a hangba sem !!!

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#63045) epigramma válasza powerup2 (#63044) üzenetére


epigramma
tag

Koszi a tippet, meglestem. :R

Ugy tunik nem nagyon forgalmazzak mar, de az irany tetszik. Valami alternativat tudsz esetleg?

epigramma: "Irodalmi műfaj. Rövid, tömör, csattanós költemény."

(#63046) BBéci válasza KöGö (#63042) üzenetére


BBéci
titán

Atmos hangszórókat a plafonra kell tenni a Dolby ajánlásainak megfelelően, vagy sehová!

#63043epigramma
Szerintem nem igazán jól sikerült darabok, egyiket sem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63047) powerup2 válasza epigramma (#63045) üzenetére


powerup2
addikt

Biztosan kapható még nézd meg ebay amazont én is neten rendeltem. Ezt ismerem nekem is bevált.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#63048) b. válasza BBéci (#63046) üzenetére


b.
félisten

Denon AVR-S960H-t esetleg hallottál már BBéci? Most elég alkalmi vételben hozzá tudnék jutni,de alig találok róla tesztet. :(

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#63049) BBéci válasza b. (#63048) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk jelent meg róla teszt, de nem én írtam és időm sem volt meghallgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#63050) Gino20 válasza b. (#63048) üzenetére


Gino20
őstag

Én ilyet használok és ugyan szubjektív, de meg vagyok vele elégedve. Tudtommal pontosan az X2700H (ilyet akartam, de amikor vásároltam sehol sem volt készleten) megfelelője minőségben / kategóriában, vagyis még ez is inkább belépő kategória csak úgymond USA piacra szánt termék, míg az X sorozat meg Európa. Annyi a különbség / negatívum, hogy S960-on nincs lehetőség előerősítő használatára (ha ez fontos - nekem nem volt az).
X2700H-ről meg már dögivel találsz tesztet ;)
Amúgy még a TV is X2700-ként ismeri fel a forrásoknál :DDD
Bevált a magasabbra poziciónált surround? :)

@BBéci: Valóban ;)
[S960H]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.