Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72851) tomisanzero


tomisanzero
tag

Üdv újra. A sub vásárlásom mellett aktuális a front párjaim cseréje is. Korábban írtam, hogy Monitor Audio Bronze 6-ot szeretnék elsősorban használtan, vagy Klipsch R 820 F. Viszont most tudnék jó áron, újonnan beszerezni Canton GLE 70 vagy Elac Debut F5.2 és 6.2-t. Hallani egyiket sem hallottam még élőben, de a mostani hangfalaimhoz képest bármi jelentős előrelépés lenne. Tudnátok valamilyen rangsort állítani ezek között, vagy mi a vélemény egyáltalán a két utólag említett dobozról? 70/30 arányban (elektronikus)zene/mozi a cél, jelenleg egy Denon 2113 avr van, de ha overkill a hangfal az erősítőhöz, nem gond, mert az avr-t is cserélem, ahogy sikerül eladnom.

(#72852) b. válasza P11 (#72848) üzenetére


b.
félisten

ha újat akarsz akkor esetleg van a Denon X1700 vagy a Yamaha RXV4A

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72853) krx21 válasza P11 (#72848) üzenetére


krx21
nagyúr

Én már ezt venném: Denon AVR-X2800H ;)

(#72854) m3ss


m3ss
veterán

shield tv pro lejatsza a 3d bd-t es mindenfele 3d tartalmat? gondolom hdrrel, kadenciahelyesseggel, youtube klienssel nem lesz gondom.
vagy esetleg milyen media lejatszokban gondolkodjak meg?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#72855) VoidXs válasza m3ss (#72854) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs hozzá 3D támogatás, egy Dune HD Base 3D-hez például van.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72856) chakany


chakany
tag

Sziasztok!

Tudnatok abban segiteni, hogy hogyan kell beallitani egy Denon x1500h-t?
Bemero mikrofonnal 4 különböző pozíciót allitottam be, de azt nem tudom hogyan valaszthatom ki, hogy éppen ahol ülök úgy állítsa a hangot. Illetve a dokodolast nem automatikusan kellene allitania? Tv ossze van kötve vele Arc-n, elinditok egy filmet ott kodin és ha dts savot kap akkor dts kódolást kene bekapcsoljon, vagy dolby eseten dolbyt? Én minden esetben tudom valtogatni még akkor is ha csak sztereó hangot kap. Meg még arra is kivancsi lennék, hogy az ejszakai módot hogyan kapcsolhatom be?
Első hazimozi erősítőm, azért nem értek nagyon hozzá. Köszönöm a választ!

(#72857) m3ss válasza chakany (#72856) üzenetére


m3ss
veterán

nem kell kivalasztanod semmit, ha be van kapcsolva az audyssey akkor van szoba korrekciod. erdemes a hallgatoi pozicio kozvetlen kozeleben merni parat ha jol tudom. mondjuk 20cm-re pakolgatod csak a hallgatoitol...

ejszakai mod az audio/audyssey/dynamic volume beallitas, legalabbis en denonomon ott van.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#72858) m3ss válasza VoidXs (#72855) üzenetére


m3ss
veterán

szerencsere megoldodott a himedia q10-es problemam, ugyhogy marad ez...napok ota kalibralgatom a kijelzomet, ugy h dynamic contrast be volt kapcsolva a himedia utolso menujeben gyari alapbeallitas :C

amugy multkor irtam itt, hogy jobban szol dolby pl2 ben az x3600 vs x4000
hat valojaban nem, csak kicsit beneztem a beallitasokat...x4000-en volt auto mod, ami ha 2.0 jelet kapott akkor dolby pl2-ben jatszotta le, ha dd jelet kapott akkor meg dolbydigital. x3600h-n viszont nem talalok auto opciot, dolby audional meg 2.0 jel eseten stereot jatszik le, csak ezt nem irja ki..

mind1, viszont azt eszrevettem, hogy 2.0 hangsavval / yt videoval mennyivel jobban erthetok a beszedhangok ha stereo modban vagyok, mintha felkonvertalnam dolby pl2-vel...egyszeruen doboz hangja van a centeremnek (lcr 600 s3) a fronthoz kepest (602 s3).
ez vajon a hangsugarzok miatt lehet, akusztika miatt vagy szimplan a pl2 miatt? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#72859) jambiyya válasza tomisanzero (#72851) üzenetére


jambiyya
őstag

Én az Elac-ot választanám (ha kevés a mély, ott a sub is). Amennyiben 70%-ban elektronikus zenére kéne, akkor a Klipschet, de lehetőleg min. 1 szintet lépj feljebb minőségben (ha jól rémlik, az RP széria a következő).

(#72860) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv mindenki. Velemény erről a subkábelről?

Oehlbach OB 21532 NF Sub-kábel RCA/RCA 2,0m mono fekete

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72861) BBéci válasza tothjani81 (#72860) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jó ár/érték arányú kábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72862) fecke78 válasza tothjani81 (#72860) üzenetére


fecke78
senior tag

Én oehlbach nf 214 sub 3m vettem a 1 db :) subomhoz.

(#72863) Quqesz válasza tothjani81 (#72860) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Szintén OB nf sub 3m kábellel megy a 115sw. Sztem jó.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#72864) tothjani81


tothjani81
senior tag

Köszönöm a válaszokat. :R

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72865) VoidXs válasza tothjani81 (#72860) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Borzasztóan drága kamukábel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72866) Khaosz55 válasza VoidXs (#72865) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én azt nem értem amikor valaki 100k-t is kiad egy sub kábelre (nem tudom mennyi ez a kábel), egy minidsp+mikrofon eq-val lényegesen jobb eredményt el lehet érni. Maga a kábel mit old meg? Megoldja a beszakadását vagy óriási szobaakusztilai kiemelést? Hát nem...

(#72867) VoidXs válasza Khaosz55 (#72866) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Na ez a legszebb az egészben, a hallásunk hibái miatt olyan ügyesen lehet "demókat" szervezni, hogy azt a vevő találja ki, nála épp mire jó a kábel. Valaki tényleg azt hallja bele, hogy megold egy beszakadást, hiába nincs így. Utána jön a mérések megkérdőjelezése, mert hát az ő hallása nem lehet hibás, és akkor a marketinges nyert is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72868) KeniPapa


KeniPapa
újonc

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy új 5.1 hangrendszert. Kérlek kezeljetek teljesen kezdőnek. :)
Jelenleg az egyik hálóban lenne elhelyezve ami kb 16 nm, de később idővel átkerülne a nappaliba (ami 36nm), így jó lenne ha majd ott is megállná a helyét. A frontokat tekintve elsősorban polcsugárzókban kellene gondolkodni, a hely miatt.
Elsősorban filmezésre (90%), néha zenehallgatásra lenne használva (10%).
Leginkkább a Synology NAS-omon tárolt filmeket nézem a TV-n, mely egy Philips 55OLED806/12.
A kérdésem az lenne, hogy mit lehetne kihozni mondjuk kb 350k-ból és mit lehetne kihozni 550k-ból? Ha minőségben nagy ugrás érhető el, és ez megállja a helyét majd a nappaliban is, akkor kisajtolom azt a +összeget.
Indulnak ezek a Black Friday, Week, November akciók, miket sasoljak?
Elsősorban új termékekben gondolkozok, de ha van valami nagyon jó használt deal, attól nem zárkózom el.
Az ajánlásoknál a linkeket is megköszönöm! :)
Minden segítséget, ötletet, figyelemfelhívást, ajánlást előre is köszönök!

(#72869) fecke78 válasza KeniPapa (#72868) üzenetére


fecke78
senior tag

szia
mai árakat nézve a 350 egy erösitő .
black fridayal , meg vigyázz , mert szeretnek felárazni 30%-at onnét le 20% at , és mennyire nagy árengedményt kaptál... , nézz szét árak tekintetében a ráfordított kerettel , mozira a klipsh megfelelő
kiindulásnak

[ Szerkesztve ]

(#72870) krx21 válasza VoidXs (#72865) üzenetére


krx21
nagyúr

Csak bele olvastam… Az aranyat nem azért használják csatlakozókon, mert jobb vezető lenne a réznél… Hanem mert puhább mint a réz, ezért előnyösebb érintkezés várható miatta…

(#72871) Phülöp válasza krx21 (#72870) üzenetére


Phülöp
addikt

+ kevésbé korrodál

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#72872) Khaosz55 válasza krx21 (#72870) üzenetére


Khaosz55
addikt

Arany nem oxidálódik.

(#72873) I'am Dony válasza KeniPapa (#72868) üzenetére


I'am Dony
őstag

A keretedből a Dali Spektor/Zensor, Klipsch R széria, Monitor Audio Bronze és a Focal Chorus 706 jöhet ki használtban. A dobozok nem igazán mennek tönkre, így ebben nincs rizikó, újban pedig nem elég a keret. Ezek kb 250 körül beszerezhetőek, ha türelmes vagy. Az erősítő tekintéteben az igényeid döntenek (HDR, DV stb.) Ha megelégszel egy korábbi darabbal 80-150 között beszerezhetőek. A szub ennyiből nem fér bele. Érdemes lehet átgondolni egy Sennheiser vagy Yamaha hangprojektort (nem soundbar) is. A nagyon belépő 5.0 kat sok esetben felülmúlják.

(#72874) fecke78 válasza I'am Dony (#72873) üzenetére


fecke78
senior tag

Azért még a jamo-k is bele férnek

(#72875) Zigi válasza VoidXs (#72865) üzenetére


Zigi
senior tag

Miért kamukábel? Működik és nem aranyáron van. 10 alatt megvehető nem több százezer. Minőségi csatlakozók, árnyékolás, szigetelés, szilikonköpeny megfizethető áron, nem lobbizni akarok csak néha átesel a ló túloldalára. A 300 forintos kábelt 2x kihúzod és beleszakad a közepe a csatlakozóba.

(#72876) VoidXs válasza Zigi (#72875) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Van 20 éves kábelem is, amit bögréhez adtak ajándékba, semmi baja. 10000 rengeteg pénz olyanért, amit 1000 alatt is megkapni azonos minőségben. Olyan, mintha azt mondanád, hogy 300-as percdíjért megéri telefonálni, sőt, akár valami javul is miatta.

krx21/Phülöp: Ott van a sztorija, először azért használták, mert nem korrodál, aztán amikor rájöttek, hogy a második csatlakozás úgyis felkarcolja a vékony réteget (ennyire puha, tehát ez nem előny), akkor lett a "prémium" jelző egyik manifesztációja.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72877) Melorin válasza Zigi (#72875) üzenetére


Melorin
addikt

Ugyanilyen tulajdonságú csak nem kifejezetten sub-hoz hirdetett kábellel is jól jársz alacsonyabb áron.

(#72878) fecke78


fecke78
senior tag

Azért egy 10-20 ezres kábel még nem anyagi csőd

(#72879) embe válasza VoidXs (#72865) üzenetére


embe
nagyúr

Egy 9-10eFt.-os kábelről kérdez a kolléga. :U
Azért már itt is erőltetni hogy "túlárazott" dolgot - egy 2m.-es szerelt kábelnél. ? . :F
Azért szerintem már ez a másik véglet. Ok, hogy nem kell millás kábel, de egy 10eFt.-os subkábelt már nem kellene leszólni.
A sokszázezer - közel a millához rendszernél ez az összeg elenyésző. És megnyugszik az user lelke, hogy rendben van a rendszere.
Nem is tudom anno melyik kábelnél volt gond, mármint típussal, hogy sok vacakul bekötött kínai öntötte el a piacot, ami eszköz problémához vezetett ...
Mondom ezt úgy hogy van Audioquest kábelem, Kácsa kábelem, Ugreen kábelem, és no name kábelem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72880) fecke78 válasza embe (#72879) üzenetére


fecke78
senior tag

Mindjárt megkapod a kábelguru , bár a franc tudja ki ő irását
Aki nem tudja elfogadni, hogy van szerepe a kábel minőségének , számomra az ő szavai hiteltelen , nem a 500 ezres kábelről beszélünk , henem egy tiszteséges kábelről . de a rezgés elnyelő bizbaszok azok kellenek egy erősitő bármi alá ... ja meg a hangelnyelő panelek , anélkül nincs is hátimozi . Lakásba persze szigorúan mint lakásdekoráció ....

[ Szerkesztve ]

(#72881) lenox válasza VoidXs (#72865) üzenetére


lenox
veterán

Komoly keresztes haborut folytatsz.

Amugy ez miert kamu, szerintem teljesen jo a celra, es csak 5-szoros az ara egy normal, konnyen talalhatohoz kepest, oke, ha nagyon keresel olcsot, ahhoz kepest 10-szeres, de akkor mar tudni kell, hogy mit miert keresel, es keresni is kell.

Latom, szazadik vagyok a sorban. Mindenesetre azoknak is kell valami a lelkuk megnyugtatasara, akik a fizikat semennyire sem ertik mogotte, es arra ez alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#72882) VoidXs válasza lenox (#72881) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

"miért kamu"
"5-szörös az ára"
"inkább 10-szeres"
Ott a válasz. Most, hogy az országban kétszeres árat fizetünk a kajánkért, és az sem tetszik, hogy van az, hogy elektronikáért páran teljesen boldogan fizetnek ötszörös árat? Attól még, hogy ez páraknak jól esik vagy lehet vele flexelni, nem kell reklámozni. Nyilván nem 10k lesz anyagi csőd, de ha csak 10 laikus ezt olvassa és ez alapján dönt, azzal már kifizették egy csaló havi étkezését. Szóval elég nagy kárt okoz, mert azt látja ebből a bűnöző, hogy teljesen jó életút ebből megélni, és csak terjed a hülyeség. Csak idén a kábeles kommentek a 3 topikban, amiben ott vagyok, kb. 10 milliós kárt okozhattak a magyar mozizóknak (ez a lurkerek, privátok, ügyek, árak számából jön), és ha nincs ez a "keresztes háború", akkor simán fellőhették volna az átvertek/érdekeltek ennek a sokszorosára. Így is feleslegesnek érzed?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72883) fecke78 válasza VoidXs (#72882) üzenetére


fecke78
senior tag

Pár napja lettem leoltva mikor meg mertem kérdőjelezni a 4 mélynyomó létjogosultságát átlag felhasználónál nappali elhelyezés körülményei között . legalább vagy 4 en nekem álltak , hogy én még nem hallotam 2, 4 mélynyomós rendszert ? Valóban nem
Ilyenkor hol van a "laikus olvassa"
Mert itt továbra is 10- 20 ezres kábelről van szó , szemben a 2-4 mélynyomós 500-1.5 millás költségével . Össze vissza beszéltek . ÉS arra is rájöttem , hogy teljesen felesleges ezen forumot is olvasni , mert csak az itlévő "félistenek " szemszögéből olvasható a történet . Tisztára mint a klimás topik : Hello klimát szeretnék 250 ezerig? Válasz : Vegyél Daikint , ja és persze nem sok a 100 ezer telepitésre ....
Soundbar topic : 11.1.4. soundbar veri a mozit ...
És megmagyarázza .......
Azt hiszem agyfaszt kaptam a proharver forumoktól , egy időre szünet ...

(#72884) lenox válasza VoidXs (#72882) üzenetére


lenox
veterán

Nem a kamu a helyes kifejezes erre, hanem mondjuk a 'feleslegesen draga'.

B+, bordo valtozat mar csak 6k, rohanjunk.

Ja, amugy minden elektronikaert kifizeti mindenki az 5-szoros arat, nem csak a kabelek ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#72885) VoidXs válasza fecke78 (#72883) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sajnos teljesen normális egy magyar fórumon a sznobság, ez a magyar kultúra vonzata. Nemzetközileg, egy Audio Science Review/Audioholics/Quadraphonic Quad/akár Reddit fórumon ilyen egyáltalán nem szokott előfordulni, kezdőknek sosem ajánlanak 2-nél több subot, a kábelesek egyenesen le vannak oltva - helyesen. Persze, suboknak kivételesen van hatása, de nyilván nem akkor jó döntés, ha a kérdező azt mondja, hogy 300-ért kell neki mozi. Ekkor a külföldi ajánl egy 300-as mozit, a magyar ajánl egy olyan 600-ast, aminek nagy aránya kábel. Valamiért az a brutális tévhit is bevett, hogy a kábeleket arányos áron kell venni, miközben nem, az egy fix összeg, egy 5.1-nél maximum 20000-ből kijön az összes HDMI, interkonnekt, hangszórókábel, a többi meg ajándék az eszközökhöz.

lenox: Igen, a feleslegesen kamu teljesen helyes. Tényleg mindenki kifizeti az ötszörös árat? Te például úgy vásárolsz, hogy kinézel egy telefont, és megkeresed ugyanazzal a speckóval azt, ami ötször annyiba kerül? Konkrétan nehezebb a drágábbat venni, kábeleknél mégis ez van szorgalmazva. Van erre értelmes indok?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72886) Dorian válasza fecke78 (#72880) üzenetére


Dorian
félisten

Monduk a "hangelnyelő paneleket" nemtom hogy kevered ide, azoknak valós, mérhető és jelentős hatásuk van, igencsak ajánlottak az esetek túlnyomó részében.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72887) lenox válasza VoidXs (#72885) üzenetére


lenox
veterán

Ez a kabel nem kamu, ez alkalmas a feladatra. Akkor lenne kamu, ha nem lenne alkalmas. Annyiban nem igaz, amit mondasz, hogy ha bemesz mondjuk a mediamarktba, es barmelyik kabelt megveszed, akkor siman eladnak neked arnyekolas nelkulit (ezt direkt kiprobaltam), szoval ha ketszer kell ertemenned es megvenned, akkor a 6k-s kabel maris nem 5x-os aru.

Szerintem aki 200k+ Ft-ert vesz telefont, az mind kifizeti a sokszoros arat, oke, lehet, hogy csak 3-szoros, de az is sokszoros.

(#72888) VoidXs válasza lenox (#72887) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bár én BestByte-ban veszem az interkonnektjeim, egymás mellett van az árnyékolt és az anélküli, kb. 900 vs 1100 forintért, szép nagy betűkkel rá van írva. Ha újra kell venned, mert zajos a nélküli, akkor tartasz ötöd árnál. Ez közel nem 6. Nyilván a kábel működik, nem az a rész kamu. A hozzá társított hatások, amikkel reklámozzák, az a kamu.

Nem arról volt szó, hogy anyagáron valamiért kifizeted a többletet. Arról volt szó, hogy pontosan ugyanazt veszed szándékosan sokkal drágábban, mint bármelyik olcsóbb opció. Pontosan ugyanazt a telefont képzeld el, ne egy jobb modellt, hiszen ilyen kábelből nincs.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72889) tomisanzero válasza Dorian (#72886) üzenetére


tomisanzero
tag

Ilyen hangelnyelo panelek témában van kezdőknek is érthető how to magyar nyelven valahol? Érdekelne a téma, de nem feltétlenül a legdragabb készen kapható megoldások, diy-tol sem zárkózom el.

(#72890) VoidXs válasza tomisanzero (#72889) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Magyarul nem hiszem. Érdemi írások/mérések ASR-en szoktak lenni, itthon a DIY nem annyira jellemző, csak a kihívott szaki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72891) lenox válasza VoidXs (#72888) üzenetére


lenox
veterán

Van ahol meg nincs kiirva, es nem felteteleznem valakirol, hogy pont csak a kabelek fizikajat nem tudja, de egyebkent azt, hogy melyik boltbol kell milyen markat venni, azt meg igen.

A telefonoknal sem lesz pl. mas az emailben, ha tripla aru telefonon olvasod, sot, nem fog mas hivni miatta. Ertem, hogy te mas definicioban gondolkodsz, en meg nem. Mondjuk en 6 embernek veszem a telefont, es talalkoztam nem racionalis szempontokkal.

Nade mindegy, igen, ez egy draga kabel, csak az vegye aki szandekosan fizet tobbet, mint muszaj. De amugy hasznalhato.

(#72892) VoidXs válasza lenox (#72891) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sajnos de, minden kábelhívő úgy működik, hogy semmit nem ért a vezetők/kapcsolók fizikájához (nem is akar, hiszen megveti, mert mást mond, mint amit hisz), de hogy melyik márkát hol kell venni, azt álmából felkelve tudja. A többi eszköz már valós változást okoz, így ott nincs kognitív disszonancia. A többiben egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72893) Q válasza Dorian (#72886) üzenetére


Q
senior tag

De aki nem akar vagy -tud mérni, az is hallja a hatásukat. Csakúgy mint a több szubos kiépítésnek. Ezek rossz példák fecke78 részéről. Ahogy a félistenes mondása sem állja a helyét, ugyanis pont ők kopnak ki a topikból, mióta szakmai alapokra helyeződött a hangsúly. Írásom azért nem fecke78-nak címeztem, mert agyfaszt kapott és hanyagolja a ph-t. ;]

(#72894) #62435328 válasza Khaosz55 (#72866) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem volt szó 100k-s kábelről -most sem-.

Valamelyik nap kicsit átpakoltam a rendszert, a frontok közelebb kerültek egymáshoz, a mélynyomó pedig középről, a bal oldali front mellé került.
Sajnos a Ķácsás IC-m nem volt elég hosszú, ezért egy régi szerelt, de hosszabb kábellel hoztam össze.

Több pontos mérés (eddig 1 pontban mértem) úgy ítelem meg, hogy jobb lett a hangzás.
A szub is jobban muzsikál a jelenlegi helyén, tehát igaz, hogy a megfelelő elhelyezés többet hozhat mint egy kábel.
Viszont ettől függetlenül semmilyen magyarázatot nem találok arra, hogy miért kellene filléres vackokat használni, mivel nem sokkal több pénzért lehet normálisat is venni.
Pláne ha azt vesszük figyelembe, hogy aki kiépít egy rendszert, az többszázezret már feltehetően elégetett, pláne a mai árak mellett, nyílván az az 5-6000 többlet fogja csődbe vinni?!

Szerintem itt teljesen más okok miatt van ez az egész rugózás ezen a témán, de ezt megtartom magamnak!

(#72895) VoidXs válasza #62435328 (#72894) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Még mindig nem az a baj, hogy párezer csődbe vinné bárkit, hanem hogy életben tart csalókat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72896) fecke78 válasza Dorian (#72886) üzenetére


fecke78
senior tag

Tényleg nem akarok vitát generálni , de nálam , könyves polc , vitrin , kanapé , dohányzóasztal , lámpa , virágok ,fotel , disztárgyak , ezek a nappali részei , nem pedig egy rohadt drága fa hangcsapda a falra ( mondjuk rohadt jól néznek ki , de ezt halkan mondom :) )

(#72897) Zigi válasza VoidXs (#72876) üzenetére


Zigi
senior tag

Leszögezem nem vagyok kábelhívő!
Az mért gond és jelent nálad hitvitát, ha valaki NORMÁLIS minőségű kábelt vesz a gagyi szar helyett, vagy a túlárazott gyémántkábel helyett? Biztos vagyok benne hogy az általad preferált tyúkbél is átviszi a hangot, de ha valaki esztétikusabbat, időtállóbbat, érzetre minőségibbet vesz sokunk szerint reális áron, akkor te miért kamukábelezel? Mivan ha megveszi és nem jó otthon a 300Ft-os gagyi? megint autóba kell ülni újra elmenni kicserélni stb stb. Púpomnak se.... Veszek egy jobbat ami kibírja ha 12x áthelyezem a ládát, vagy az asszony porszívózik és arrébb rakja, de nem húzza ki és kirántja akkor sem szakad meg, összetekerem költözésnél előveszem és működik, és még sorolhatnám mennyivel jobban bírja egy ilyen kábel a gatyamadzagnál amit te ajánlgatsz. Semmi baj nincs az olcsó rca-val sem nekem is volt és működött is, de azért ne essünk már át a ló túloldalára, hogy ha veszel egy 2-3M-es subkábelt 8e ért akkor te mekkora hülye vagy. Miért 8e? mert lehet hogy Európában gyártották és nem kínai kislányok forrasztották maszk nélkül. A csatlakozó darabja nem 10 fillér hanem 50 stb. stb.
Valaki veszi a fáradságot és kinézi a számára megfelelő kábelt, ami egyébként itt a fórumon sokaknak van és elégedetten használják, ráadásul nem egy irreális összeg, akkor ne szóljuk már le így odaböfögve hogy kamukábel nesze egy link.
Még valami, ha az olcsó rca kábel végén azonos hangerőnél kisebb feszültség mérhető, mint a drágábbik változaton, akkor a kábel minősége rosszabb! Pont. Attól még hogy korrigálható egy kis gain emeléssel még a kábel gyengébb minőségű. Megéri e a felárat, hogy nem kell újra menni a boltba, mert jobban bírja a környezeti hatásokat, kisebb a selejt százalék, és még teszem azt jobb vezető is, szerintem igen.
#72895
Mennyi az a haszonkulcs amikor nem csaló valaki? Honnan tudjuk mennyi a költsége? Bérek, adók, biztosítások, minőség ellenőrzés, gyárak, gépek, stb. Ezt megint mi alapján állítod?

[ Szerkesztve ]

(#72898) VoidXs válasza Zigi (#72897) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha így lenne, elfogadnám az árát, de nincs így. Semmiben nem rosszabb egy 1100 forintos Hama kábel, sőt, nagyobb feszültség mérhető rajta, és nem is feltétlenül vékonyabb. A szerelés a jobb QC miatt magasabb minőségű, és emiatt időtállóbb is. A túlárazott gyártók selejtaránya sokkal magasabb, a QC-ért (már ha van, mert sokaknál nincs) ugyanannyira hozzáértő (tehát csak átverésben tapasztalt) emberek felelősek, mint magáért a termékért. Mintapéldaként az egyetlen igazán katasztrofálisan szereplő, a szart aranyáron adó gyártó az AudioQuest, nekik annyira rosszul áll a szénájuk, hogy a HDMI Forum egyedül rájuk nem adta az áldásukat, míg a random kínaiakra meg igen. A piac úgy működik, hogy a tömegtermelt termékek azonos minőségben olcsóbbak, így a kézzel szerelt, ismételten teljesen jogosan kamukábelnek nevezett darabok a nagyobb lutrik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72899) m3ss válasza Zigi (#72897) üzenetére


m3ss
veterán

sztem ez elvi kerdes. azt kellene tisztaznotok, hogy mi az h "minosegibb", "nem az a filleres vacak" mert ha az pont uazt tudja, mint a filleresnek definialt, akkor annyit is tok felesleges rakolteni sztem :DDD
en pl napokig nezegettem a hdmi kabeleket, hogy megtalaljam a legolcsobbat ami meg tudja a 4k hdr60-at 15m-en. persze az egyik 2m-essel jol ra is faragtam :DD
engem pl kifejezetten idegesit, ha olyanra koltok aminek zero haszna van.
nem erdekel az esztetika kabeleknel, idotallosag meg, sztem barmelyik "gagyi" kabel is tul fog elni minket :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#72900) Zigi válasza VoidXs (#72898) üzenetére


Zigi
senior tag

Oehlbach-ról volt szó te meg megint AudioQuestezel....nem említette senki az AQ-t. Egy mono oehlbach sub kábel volt a jelölt, ami mellesleg egy német cég, ergo ott is fizeti az adóját járulékait, sosem lesz olyan olcsó, mint egy kínai gyártás.
m3ss
én inkább veszek egyszer egy jót, mint többször szart, mert mindig az olcsó a drágább.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.