Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) privacy99 válasza SPEA (#69000) üzenetére


privacy99
senior tag

arukereso.hu-s vélemények alapján úgy tűnik, hogy az R-115SW ugyanúgy érintett erősítő oldali hibákban. Ezt csak általánosságban írom, mert itt többször felmerült, hogy a 112-vel vannak gondok, de a 115-ben ezeket orvosolták. Az ottani vélemények alapján sajnos nem ez látszik.

(#69002) ctrlaltdel13 válasza privacy99 (#69001) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pont múlt héten járt így egy fórumtárs.
Ami téged igazol.

(#69003) Dorian


Dorian
félisten

Épp tegnap vittem haza a szervizből az R-115SW-t ;]
Nálam nem volt semmi zörgés, egyszerűen egyszercsak nem szólt. Erősítőt cseréltek benne.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69004) ada19 válasza SPEA (#69000) üzenetére


ada19
senior tag

És privacy99: 112 és 115 és érintett és jó eséllyel a 110 is csak az nagyon ritka azért nem hallunk róla. SPL-120 és SPL-150-ben javították ezt a hibát elvileg, cserébe sokkal drágább és más a design.

Mégsenem

(#69005) Steven88


Steven88
tag

Sziasztok.
Végül egy Pioneer vsx 520-at vettem. Az a problémám vele hogy nem tudok Hdmi-n videót kicsikarni belőle. Hang jönn rendesen észleli is az erősítő, bogy be van dugva a hdmi de videót semmi. Így a tv-n az erősítő beállitását sem tudom elvégezni. Én csinálok valamit rosszul vagy ez hibás lehet.
Bekötés: settop/pc/xbox-erősítő hdmi in, erősítő hdmi out-tv
Előre is köszönöm a segitséget.

[ Szerkesztve ]

(#69006) jambiyya válasza ada19 (#69004) üzenetére


jambiyya
őstag

Volt 170k is a 115sw, ami piszok jó ár volt érte a hibájával együtt is. Doriannál meg elvileg most már örökélet az erősítőcsere óta, feltéve hogy a javított verziót rakták bele. :)

(#69007) #70010880 válasza Dorian (#69003) üzenetére


#70010880
törölt tag

nekem valami túl melegedés volt benne . Majd 80-ezer volt a javítása de persze megérte mert imádom . csak azért ilyen áraknál már egy ilyen hibát orvosolni lehetett volna már .

(#69008) redingitell válasza Steven88 (#69005) üzenetére


redingitell
senior tag

Szerintem a vsx 520-at nem tudod tv-n keresztül beállítani. A pc, vagy box képét átviszi a tv-re?

(#69009) Steven88 válasza redingitell (#69008) üzenetére


Steven88
tag

Nem, az a gond.

(#69010) redingitell válasza Steven88 (#69009) üzenetére


redingitell
senior tag

Én használtam korábban vsx520-at, mediaplayer és set top box is adott képet az erősítőn keresztül, bármiféle mágikus beállítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#69011) Steven88 válasza redingitell (#69010) üzenetére


Steven88
tag

Akkor valószínüleg a video továbbítója nem jó, mert hang az van.

(#69012) VoidXs válasza Steven88 (#69009) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Próbáld először kis felbontással, hátha nem támogatott formátum a hiba.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69013) Steven88 válasza VoidXs (#69012) üzenetére


Steven88
tag

Este kipróbàlom, bár elvileg tudni kéne az 1080p-t.

(#69014) VoidXs válasza Steven88 (#69013) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Olyasmi elő tud fordulni, hogy az erősítő bírja 60 Hz-en vagy teljes RGB-n, de a TV nem, és ilyenkor nem a TV-vel beszélget a forrás, simán kiküldi a nem támogatott jelet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69015) Steven88 válasza VoidXs (#69014) üzenetére


Steven88
tag

Ezzel játszottam, hogy 50-60hz állítottam csak a felbontást nem változtattam. 2 tv-n is próbáltam 4 hdmi kábellel.

(#69016) VoidXs válasza Steven88 (#69015) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Próbáld meg a 720p-t, de így tényleg esélyes a hiba.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69017) Steven88 válasza VoidXs (#69016) üzenetére


Steven88
tag

Utolsó lehetőség akkor.
Így már lehet nem ért 29e-t, pedig jó vételnek hittem.

Köszönöm mindenkinek a segitséget.

(#69018) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Klipsch 112, 115 erősítő hibás lehet. De állítólag ez az erősítő van jamo j112-ben is, az is érintett. Van egy 620ohm-os 1W ellenállás, ami megfő. Több hőt termelő alkatrész van bezsúfolva kis helyre
Az új spl150-ben ez már 10 W-os, az nem fő meg. Viszont nem biztos, hogy akinek cserélnek erősítőt, annak a nagyobb ellenállás van benne. Állítólag auto módban is megfőhet, de inkább aki folyamatosan bekapcsolva hagyja, annak száll el. Viszont az ellenállás cseréjével lehet javítani, van aki cserélt már. Sok a teória, de vannak gondok. Én is remélem úgy használom, hogy sokáig jó legyen. De ha szarakszik én is megnézetem erősítő csere elött.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#69019) b. válasza Quqesz (#69018) üzenetére


b.
félisten

Írtam AvBoxnak, tőlük van, hogy ha ugyan ilyenre cserélik nem tartok rá igényt illetve nem tudom van e ehhez jogom...Néztem az SPL-120-at de az meg annyira nem kapott jó értékeléseket, de lehet az lesz ha esetleg elállhatok a 112 től.
Elég elkeserítő amúgy hogy a Klipsch egy 4-5 éves konstrukciót nem volt képes helyrehozni ennyi idő alatt mikor elég sok panasz jön rá és az mellett pedig nagyon jó a hangzása...3-4 hónapja van meg a Subom és 2021ben gyártottak...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69020) Quqesz válasza b. (#69019) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az a probléma, hogy ez egy tervezési hiba. De sokaknak hibátlanul működik évek óta. Nincsen igazából recept, mikor kinek miért ment tönkre. De sok ilyen legenda volt/van. Én telefonban jártam hasonlóan, LG G4 esetében rengeteg embernek lett alaplapos a telója, az enyém meg 2015 óta hibátlan. Én nem cserélem le. Amúgy a video szerint 15-18 Hz-en zörgött a 112sw, én anno megküldtem egy 18Hz videóval, járt is a mélynyomó, de semmi felesleges zaj.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#69021) b. válasza Quqesz (#69020) üzenetére


b.
félisten

Nekem mindegy az alacsony frekis teszt mert igazából sima filmnézés közben jön elő az ott kiadott hangokkal elég sokszor :( .
Ráadásul még Netflix alatt is ,ami nem egy kiemelkedő minőségű hangsáv.
Tegnap este néztük a Lost in Space 2. évad utolsó részét. Az űrhajó hajtóművet mutató jeleneteknél néha úgy zörgött mint ha szét akarna esni, de közben is ,alap hangoknál is előjön, mint a robot járása, maradva ennél a filmnél.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69022) Quqesz válasza b. (#69021) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az tényleg elég gáz. Ha nem tudsz elálni a vásárástól, akkor szervizes buli lesz.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#69023) Steven88 válasza VoidXs (#69016) üzenetére


Steven88
tag

720p-n se megy :( :((

(#69024) SPEA válasza b. (#69021) üzenetére


SPEA
aktív tag

Szomorú ezt olvasni, pont kifogtad.
Le tudod videózni, youtube-ra felrakni? Amúgy mérő jellel próbáltad filmezési hangerőn?
Ügyintézésnél is meg jól jöhet, nehogy az legyen, hogy " de hát szerviz körülmények között nem csinálta, nem találtunk hibát"

(#69025) redingitell


redingitell
senior tag

Yamaha rx-v4a erősítő, samu qn90a tv, nvidia shield tv (henger) összeállítás. Kikapcsolás után x idő múlva bekapcsol minden. Mit kellene állítanom?

(#69026) gg72 válasza b. (#69019) üzenetére


gg72
veterán

Én meg pont azt olvastam, hogy az SPL-120-ban javították a 112SW hibáit, én is ezt készülök majd venni.

(#69027) b. válasza SPEA (#69024) üzenetére


b.
félisten

Még nem videóztam le, de ez jó ötlet, este megcsinálom.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69028) Dorian válasza Quqesz (#69018) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem teljes erősítő panelt cseréltek. Biztos ezt tették volna egy 20 Ft-os ellenállás cseréje helyett? Amúgy én mindig csak az esti filmezési időszakban (mondjuk 8-11-ig) tartottam bekapcsolva, direkt figyeltem erre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69029) VoidXs válasza Dorian (#69028) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A gyártó ingyen adja ilyenkor a garanciaszerviznek a teljes panelt, és időben jobban járnak vele, mint egy óra forrasztgatással, biztonságosabb is nekik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69030) Dorian válasza VoidXs (#69029) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk nekem jó, mert így van egy tök új erősítőm, és így erre a garancia is újraindult.
Csak furcsállom / zavar ez a pazarlás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69031) ada19 válasza VoidXs (#69029) üzenetére


ada19
senior tag

Pontosan, ugyanezt csinálja minden nagy cég, Dell, Lenovo, autógyártók stb. Fődarabokat cserélnek és azok tipikusan visszakerülnek a gyárba RMA-ra javítani ami általban majd viszakerül valahogy a körforgásba.

#69030 Dorian: pazarlásról szó sincs :)

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#69032) proci985 válasza Quqesz (#69018) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

klipsch es jamo elvileg egy ceg. legalabbis gyanus, hogy a garanciajegyen mindketto neve ott van

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69033) BBéci válasza proci985 (#69032) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak elvileg, gyakorlatilag is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69034) proci985 válasza BBéci (#69033) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

foleg :R ennyire nem neztem utana

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#69035) djherby


djherby
tag

Sziasztok, segítséget kérnék, van egy Philips 706 Oled tv-m (DV, HDR stb). A mostani erősítőm nem tud Dolby Atmos-t. Szeretnék használtan egy Onkyo tx-nr747-et, ami tudja. Tud 4K/60-t ami nekem elég is lenne, viszont az erősítő nem tud HDR-t se Vision-t. A TV tudja az Atmost-t. Van médialejátszóm is (S905X3), ami csak HDR-t tud. Hogyan tudnám megoldani, hogy legyen DV/HDR kép és Dolby Atmos hang? Optikán kimegy az Atmos?

(#69036) VoidXs válasza djherby (#69035) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

"4K/60 Hz-Capable HDMI® Terminals for UltraHD Entertainment, including HDR & 4:4:4 Color Space"
Nem lesz itt semmivel gond.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#69037) embe válasza djherby (#69035) üzenetére


embe
nagyúr

Az hogy nincs a speckóban a Dolby Vision, az nem jelenti azt hogy nem tudja átengedni.
Volt olyan Denon, és van olyan Onkyo erősítőm, amiknél nem volt feltűntetve a D.Vision, "csak" a HDR. És mégis átengedte a tévé felé a D.Vision jelet, a tévé jelezte.
Gondolom az erősítő megjelenésekor még nem volt hívószó a "Dolby Vision".

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69038) djherby válasza VoidXs (#69036) üzenetére


djherby
tag

Köszi! :R Igen, erre ugrottam rá én is 4K/60, 4:4:4 színtér, aztán később jutott eszembe a Vision és a HDR.

(#69039) djherby válasza embe (#69037) üzenetére


djherby
tag

Köszönöm, ez megnyugtató. Közben olvastam külföldi fórumon, ilyenkor úgy oldják még meg, hogy olyan lejátszót használnak, aminek két HDMI kimenete van. Egy a TV-be egy az erősítőbe. Akkor jövő héten mehetek az Onkyo-ért.

(#69040) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, 5.1-nel mennyire okés a sub-ot a kanapé mellé rakni? Mert szemben kevés a hely (1.8m a frontok között) és szűk is, nagyon kilógna (a kanapé eleje is 1.8 van TV-től), mögötte fal (kb 2.5m).
Tehát ha elől lenne frontok +center, és a sub atjonne a másik oldalra, a kanapé mellé. És ha ez nem őrültség, merre nézzen? Szembe a TV felé? Vagy felénk oldalra ? De akkor a kanapé oldalába "nyomja" a hangot,takarva lenne. :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#69041) b. válasza SPEA (#69024) üzenetére


b.
félisten

Hihetlen,de nem tudom felvenni. Minden tesztben, hangba, a tegnapi sorozatban tökéletesen szól ma, egy zörgés sem jött ki, csak tiszta hang. Nem tudom hova tenni ezt a dolgot. Mitől lehetséges ez? Hideg még és bemelegedés okozhatja? vagy micsoda?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69042) jambiyya válasza b. (#69041) üzenetére


jambiyya
őstag

Vagy beijedt. :)
Megnéztem SPEA videóit, és mintha nálam is lett volna ez a hang, de csak nagyon közelről, nagyon néha és nagyon finoman. Mintha valami szabadon álló alkatrész lenne. Egyébként "kanapétávolságból" egyszer sem tűnt fel, nem is ezért kellett végül mennie.

(#69043) SPEA válasza b. (#69041) üzenetére


SPEA
aktív tag

tipikus szerviz reakció. A műszaki dolgoknál ez teljesen természetes és elfogadott, tényként kezelt misztikus személyiségmegnyílvánulás, ahogy az elektromos / mechanikus dolgok kvantumszinten rezonálnak az ember gondolataira és ez a rezgés akképp manifesztálódik, hogy bemutató körülmények között ha fejre állsz sem tudod reprodukálni a hibát.
:DDD

(#69044) b. válasza SPEA (#69043) üzenetére


b.
félisten

Hát köszi :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69045) embe válasza b. (#69044) üzenetére


embe
nagyúr

De inkább ahogy előttem is írták - rájött a féltség. :DDD Hogy kibelezik. :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69046) b. válasza embe (#69045) üzenetére


b.
félisten

:DDD
Most már írtam a szervíznek, elkezdtem a folyamatot, a videó meg elmarad . Meglátom mit írnak. Ma este megint majd tesztelgetem egy filmmel. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#69047) Dorian válasza ada19 (#69031) üzenetére


Dorian
félisten

Jobb, ha a gyárba elviszik és ott vizsgálják végig, mintha a szervizes helyben?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#69048) ilovedigweed


ilovedigweed
senior tag

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni egy beárazásban?

Denon avc X3700H, hibátlan, karcmentes, saját dobozában, mindennel ami a vásárláskor a dobozban volt. Volt szervizben, HDMI panel csere miatt.

Garancia 2024.04.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

(#69049) BBéci válasza ilovedigweed (#69048) üzenetére


BBéci
titán

Az árazós topikban tedd fel ezt a kérdést!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#69050) ilovedigweed válasza BBéci (#69049) üzenetére


ilovedigweed
senior tag

Köszi.

-LG 27GN850 -INTEL Core i5-12400 -GIGABYTE B660 GAMING X -Kingston Fury 32GB Renegade RGB CL16 3600MHz -SAMSUNG 500GB 980 M.2 -FSP Hydro M Pro 700W -GIGABYTE RTX 3070 Ti GAMING OC -NZXT H510 Flow -Nzxt Kraken X63 rgb -Razer Naga Trinity -Razer Tartarus V2 -HyperX Alloy FPS Pro -HyperX Cloud Core

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.