Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) gab1ka válasza Anaren91 (#69999) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A lejátszóprogramban kell beállítanod és vélhetőleg úgy is van most is, hogy a lejátszó bitstream-et küldjön optikán. Így lesz és ezért is van 5.1 most.
Ezt a beállítást nem a windowsban kell keresni, ott nem is fogsz tudni 5.1-et beállítani, mivel a 6 csatorna pcm-ként nem fér át optikán.

Ezért minden Dolby Digital és DTS film 5.1-ként játszódik majd le az AVR-eden, a többi sztereó vagy nagyfelbontású hang vagy az atmos, csak 2 csatornán, mivel azok 2.0 pcm-ként jutnak ki, azok bitsreamként nem férnek át.

Ha a hangkártyád tudna on the fly Dolby Digitalba 6 csatornára tömöríteni, akkor mindent nézhetnél így surroundban, ezt is írná ki az AVR hogy már DD jelet kap, de elmondásod szerint ott nincs ilyen beállítás, ergo valszeg nem tudja.

(#70002) Anaren91


Anaren91
senior tag

Nekem már az fura, hogy teljesen más programot szedett le az Asus honlapjáról a kártyához a rendszer. Elvileg bovitményként ott kellene lennie a dolby home theatre 4 nek is, de ez nekem hiányzik. Kinézetre is tök más mint amiket tesztben láttam.
Ha a windowsos hangbeallitasoknal rámegyek az spdif kimenetre ott be vannak pipálva a dolby cuccok, de magába a kártya progijába mint ha hiányozna ez a rész.
Kodit használok lejátszónak. Mindjárt ránézek hogy van beállítva. Most leszedem valami 5.1 teszt videót, de abba meg a hátsó hangszóróknál is a 2 front szól a hátsókkal együtt.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70003) Mikisys válasza Anaren91 (#69999) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha az 5+1-csatorna működik S/P-DIF csatlakoztatással, akkor azt használd. Egy kábel kell csak hozzá, nem pedig 6-kábel. Vegyél két szép piros-aranyozott RCA dugót és 50Ohm-os koax kábelt hozzá (fekete színű), a szükséges hosszban és forraszd össze, vagy kérj meg valakit a forrasztáshoz, majd használd. Az 50Ohm-os koax kábel az viszonylag vékony, sodrott, hajlékony, erre a célra tökéletesen megfelel. Én is ilyent használok, tökéletes.
-
Ne variálj olyan dolgot, amit nem ismersz, mi távolból nem tudunk segíteni, ha gond van.

Üdv!

(#70004) gab1ka válasza Anaren91 (#70002) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ebben az esetben a Kodi-n belül látni fogod hogy mely formátumok vannak bitstreamként megjelölve és mik azok amik kikódolásra kerülnek és milyen formátumban mennek ki. A Windowst meg hogy ott miket látsz pipálgatva azzal ne törődj. Az a lényeg hogy a lejátszóprogram mit és hogyan küld. Ezen rendszeresen fennakadnak sokan.
Dolby Digital és DTS menni fog 5.1-ként, minden más nem, ennek megfelelően tölts le tesztanyagokat.

Ha a pc-det HDMI-n keresztül kötnéd az erősítőre, akkor ki tudnád választani a Windowsban az 5.1 felállást, ebben az esetben viszont minden bitstreamet ki kellene kapcsolnod, így a lejátszóprogram kódolná ki a hangokat és küldené pcm-ként csatornánként az erősítőnek.

@Mikisys : Ja ne variáljon, egy nem létező probléma miatt forrasztgasson.

(#70005) Anaren91 válasza Mikisys (#70003) üzenetére


Anaren91
senior tag

Van valami különbség az spdif hez használt rca-s kábel és egy sima rca között? Volt itthon sima stereo rca kábel, a piros szálat bekotottem a kártyába és az erősítő spdif bemenetére, de semmi hang nem jön át.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70006) Anaren91


Anaren91
senior tag


Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült megoldani. Optikai kábel, a gyári spdif adapterrel. Kodiba kellett bekaocsolnom a pass throught és így már egyből rendesen szól az 5.1 :C

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70007) BBéci válasza Anaren91 (#70006) üzenetére


BBéci
titán

Van valami szellőztető eszköz beépítve, hogy az erősítő ne süljön meg az üvegajtóval zárt szekrényben?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70008) VoidXs válasza Anaren91 (#70005) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Két külön hangeszköz az optikai és a koax, ha átkapcsolod hangbeállításokból, működni fog az RCA-n is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70009) Anaren91 válasza BBéci (#70007) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hátulról leszedem a pozdorja lapot, nyílt teljesen

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70010) Anaren91 válasza VoidXs (#70008) üzenetére


Anaren91
senior tag

Optika az DVD, koax CD, hiába kapcsoltam át, nem ment, de már lényegtelen, működik rendesen 🙂

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70011) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
A mai középkategóriás TV-k tudnak nagyfelbontású audiót vissza küldeni earc-on? Vagy nem jellemző hogy licenszelik a gyártók? Azért kérdezem, mert nem tudom mennyire fontos earc képes avr-t keresgélni, ha a tv-k úgysem tudnak médialejátszóként üzemelni. :F
Másik kérdésem, hogy a Netflix, Disney+ stb. féle atmos sávok átférnek sima arc-on?
Előre is köszönöm a választ!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#70012) Kiskutya válasza morfondőr (#70011) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én nem rég vettem arc-s erősítőt és a tv is csak arc-t tud. Pont hétvégén teszteltem és netflixen működik az atmos.

hmm...

(#70013) VoidXs válasza morfondőr (#70011) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Amelyiknek van eARC portja, azon megy. A streamingszolgáltatók mind DD+ Atmost küldenek ki, az átfér a simán.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70014) morfondőr válasza VoidXs (#70013) üzenetére


morfondőr
őstag

Pl a Mi Box 4S nem tudja a DTS HD MA sávot átküldeni (passtrough) mert nincs licensz, hw simán tudná. Ha jól tudom android tv vonalon ezt csak a shield tudja. Akkor ezt a tv-k mindegyike tudná, amin earc van?

Kiskutya: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#70015) Kiskutya válasza VoidXs (#70013) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nálam nincs earc de a tv atmos hangot kezeli az erősítő se earc és megy az atmos. Tcl 65c715 + onkyo tx nr575e.

hmm...

(#70016) morfondőr válasza morfondőr (#70014) üzenetére


morfondőr
őstag

Közben megtaláltam a választ: [link]
Nem sok tv tudja.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#70017) Kiskutya válasza VoidXs (#70013) üzenetére


Kiskutya
veterán

Azt nem tudod véletlenül hogy az hbo max meg majd a disney is dd+ atmost küld e ki?

hmm...

(#70018) b. válasza morfondőr (#70011) üzenetére


b.
félisten

Miért ne tudnának? Egyedül LG nek nincs DTS licensze ott ez nem működikd ,de Dolby True HD már igen.
A többi gyártó többsége eARC on mind átengedni át tudja és önmagában is képes feldolgozni mind a lejátszásnál rá küldött hanganyagot mondjuk Kodi-n át, az erősítőre közvetlenül áttölti eARC képes a HD audio hangsávokat. Nem kell külső lejátszót sem közé iktatni. Ilyen pl a Philips is,Sony is stb. Az a lista amit mutattál nem tudom mit takar, de több mint hiányos.
Én is agy használom a 706 Philips OLED tv-t külső lejátszóval ( shiled) és a saját belsőjével is HD Audio hangsávokkal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70019) VoidXs válasza morfondőr (#70014) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, a licensznek meg kell lennie, ezek a logók a termékoldalon mindig ott vannak. A Mi Box sajnos Atmost sem tud.

#70015 Kiskutya: Azért, mert ez DD+ Atmos.

#70017 Kiskutya: Mindkettő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70020) Gino20 válasza b. (#70018) üzenetére


Gino20
őstag

Sajnos csak azt tudja tovább küldeni akár passthrough-t amire van támogatása a TV-nek, vagyis a Dolby XY fog működni (ha jól tudom ingyenes), de a DTS pl a 2 legnagyobb TV gyártónál nem fog menni max PCM-ben. Az LG talán 1-2 éve vezette ki, a samsungnál meg már sok éve nincs DTS támogatás, így ha ez is igény akkor lejátszó a megoldás, mely esetben meg már nem szükséges az eARC a passthrough-hoz. A többi gyártónál nem tudom mi a szitu.

[ Szerkesztve ]

(#70021) b. válasza Gino20 (#70020) üzenetére


b.
félisten

Igen ,ezt írtam én is.
Az eredeti kérdés a HD hangsávokra vonatkozott, nem kifejezetten csak a DTS -re. Nagyfelbontású hangsáv nem egyenlő a DTS-sel. Dolby TrueHD, Dolby Atmos is ott van.
Sony, Pana, Philips, Hisense Tv-k rendelkeznek teljes DTS támogatással is a listán ezek( többsége) nincsen rajt. Én amúgy az Lg re ezen nagyon ki vagyok bukva. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#70022) VoidXs válasza b. (#70021) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

No meg a PCM mindig ott van.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70023) Gino20 válasza b. (#70021) üzenetére


Gino20
őstag

Ez pontosan így van szóval egyről beszélünk ;) csak a "kérdező" későbbi hsz-ében már szóba jött a DTS szóval csak erre, vagyis a DTS licensz fontossága miatt említettem (ha igény a DTS is, akkor samu, LG esetén sajnos lejátszó a megoldás hiába az akár eARC).

Engem ez már nem zavar (egy ideje lejátszót használva már nem is értem, hogy korábban ezt miért nem tettem meg és miért "szenvedtem" a TV lejátszójával). Az engem sokkal inkább zavar samu TV tulajként, hogy nincs DV támogatás, mert ezt nem tudom megkerülni :)

[ Szerkesztve ]

(#70024) Kiskutya válasza VoidXs (#70019) üzenetére


Kiskutya
veterán

Köszi!

hmm...

(#70025) Anaren91


Anaren91
senior tag


Néha elgondolkozom rajta, hogy 1-2 embernek túl sok pénze van túl sok hülyeségre... :W

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70026) BIGi75 válasza Anaren91 (#70025) üzenetére


BIGi75
senior tag

Multifunkciós. Ha nem hallgatsz zenét jó hegesztőhöz is testkábelnek :DDD

(#70027) BBéci válasza Anaren91 (#70025) üzenetére


BBéci
titán

Egyik fórumtársunknak (már nem aktív itt, mert elege lett az új irányvonalból) komplett Stealth Audio kábelezést kapott a rendszere, csúcs Transparent Audio drótokat váltott, a hangminőség javulás durva volt. [link]
A 2x3 méteres változat ára 50000 USA dollár!
Nem merészelném hülyeségnek nevezni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70028) proci985 válasza BBéci (#70027) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

És ezt a javulást bármikor, bárki ki is mérte rendes metodikával?

----

Audio kábelek esetén eszméletlen mennyiségű átverés volt egy időben. Az se segít a helyzeten, hogy konkrétan volt itt a fórumon olyan hifis újságíró, aki a nyilvánvalóan behaluzott különbséget is foggal-körömmel védte. Majd ódákat írt arról, hogy neki bezzeg milyen képzett füle van, hiszen ő hallja azt is, ami matematikailag bizonyíthatóan nincs és nem is lehet ott.

Lehet nem szeretni az irányvonalat, de a másik hifis topikban volt rá példa, hogy valaki szó szerint szétgányoltatott egy láncot a jobb hangzás miatt mert azt ajánlották neki. Ami lánc persze utána szörnyű lett. De ugye szubjektíve remek lett az eredmény és az a fontos, nem az, hogy utána a DACnak és a HTPCnek minden baja volt ami kiütközött a hangzáson is. Na az ilyen tanácsokért nem kár.

A hifi változik, a felhasználás változik, ahogy a felhasználói kör is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#70029) VoidXs válasza proci985 (#70028) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

"volt"
van

Most is zeng ez és a hifis topik is olyan hangoktól, akik szentül hiszik, hogy a tápösvény változását is hallják, miközben az MP3-at sem képesek megkülönböztetni mástól. Hiába fedezzük fel sorra az újabb és újabb mérési módszereket, amik egyre inkább túlmutatnak az ember hallásán, mindig az a bizonyítatlan "érv" jön elő, hogy "van olyan hallható különbség, amit nem lehet mérni" - ez nyilván kis logikával észrevehető baromság, de hitvitában soha nem volt logika.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70030) Andreaspasco válasza VoidXs (#70029) üzenetére


Andreaspasco
junior tag

Nekem az verte ki a biztosítékot, hogy a hangfal kábeleket be kell járatni!!! :W :C
Ennyi ökröt. :N

(#70031) Smiley válasza Andreaspasco (#70030) üzenetére


Smiley
őstag

Ohhh, es ez meg csak a jeghegy csucsa... en tobbek kozott ezert is engedtem el ezt a topic-ot. Pedig en aztan rohadt nyitott vagyok a vilagra, es tokre megertem hogy emberek hisznek ilyen-olyan dolgokban, de ami itt ment az elmult evekben az tenyleg a vicc kategoria.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#70032) Anaren91 válasza BBéci (#70027) üzenetére


Anaren91
senior tag

Gyerek korom óta zenéltem. Kotta olvasást utáltam, fül alapján tanultam meg a darabokat. Elég jó a hallásom, és háklis vagyok ha valami nem jól szól.
Jelenleg a két front hangfalam felemás kábellel van bekötve, se hossz, se átmérő nem egyezik, de még márka se. Az égadta világon semmi különbség nem hallható. A 2 hátsó hangfal valami noname 1.5-ös kábellel van bekötve, ugyan úgy szól, mint előtte a 3-as kábellel. Max 1decibellt vesztett a kábel hossza miatt, de hangzásba semmi különbség. Direkt ki is próbáltam, hogy az egyiket A csatornára a másikat meg B re kötöttem.
Különbséget az hall, aki igazolni akarja magának, hogy megérte elbaszni egy kocsi árát rézre...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70033) Joe123 válasza Andreaspasco (#70030) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ó és még az sem mindegy melyik irányba! Ha rossz irányba járatod, át kell járatni a másikba külön erre szolgáló géppel! Rá van rajzolva nyíl a kábelre hogy merre szeretnek benne menni az elektronok. :D :D :D

(#70034) VoidXs válasza Joe123 (#70033) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pont ezt akartam mondani, az atomi szinten tökéletesen szimmetrikus kábel iránya sem mindegy nekik, de hogy még el is csesszék ezt a szerkezetet mindenféle mikrorepedéssel, még elkezdték őket lefagyasztgatni is. :DD

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70035) Joe123 válasza VoidXs (#70034) üzenetére


Joe123
aktív tag

És ha kábel vaktesztet csinálsz amin nem tudnak köztük különbséget tenni, az azért van, mert meg lettek mozdítva a kábelek a ki/be dugdosásnál, ami felbolygatta a kristályszerkezetüket, így nem tudnak kijönni a finom különbségek amiket amúgy hallanának. :))

(#70036) Anaren91 válasza Joe123 (#70035) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ezen gondolkodtam, hogy egy ilyen embert leültetnék a cucca elé, vinnék innen a gyárból valami bontott vastag 2 eres kábelt, szépen megtisztítva, kábel harisnyázva, hogy csili-vili legyen, és megkérdezném, hogy szerinte milyen 🤣 vagy ugyan azt a kábelt hallgattatnám meg vele 2x, de az egyikről azt hinné, hogy valami drága márkás cucc a másik meg sima.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#70037) attila.86 válasza VoidXs (#70034) üzenetére


attila.86
tag

Sosem próbáltam, és sosem gondoltam komolyan én sem ezt a kábelesdit, de a Skin-hatás miatt el tudok képzelni különbséget (mérve biztosan) két kábel, esetleg fonás között, persze biztos nem akkorát, amekkorát állítanak.

(#70038) Smiley válasza Anaren91 (#70036) üzenetére


Smiley
őstag

De ezt egyik se akarja bevallani maganak, hogy azert vesznek csilli-villi madzagokat teljesen irracionalis aron, mert ez kurvajol mutat a meglevo cuccaikkal egyutt. Ezzel ugye semmi gond nem lenne, szeretne ha igenyesen nezne ki a cucca, ezert kolt a kinezetre is. Van akit ez nem mozgat valakit igen... ez amugy egy teljesen racionalis erv lehet ezek mellett. Nem kell messze menni a PC is ilyen, van akinek igenis szamit hogyan nez ki, es hajlando akar a gep komplett arat rakolteni megegyszer csak azert hogy jobban mutasson.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#70039) VoidXs válasza Anaren91 (#70036) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sok ilyet csináltam, csak rejtve volt a kábel és nem is kellett átdizájnolni, csak hagyni a helyén. Mindegyik elvérzett, pedig sorolta, hogy így meg úgy jobb, ezért sosem tenné vissza az olcsó drótot. Az olcsó drót szólt :DDD

attila.86: A skin effect MHz felett kezd faktor lenni. Rádiós eszközöknél kell foglalkozni vele, ha az antenna jelét vezeted el. Tipikus példája a féligazságon alapuló marketingnek: létezik, csak olyan feltételek mellett, amik nem állnak elő.

Smiley: van is az a mém, hogy több FPS-t ad az RGB, de az a közösség legalább poénként kezeli az ilyesmit, nem tényként.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70040) morfondőr válasza VoidXs (#70039) üzenetére


morfondőr
őstag

Márpedig az RGB-s HDMI kábellel élesebb a kép a több fps mellett: [link] :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#70041) VoidXs válasza morfondőr (#70040) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hogy őszinte legyek, ez a koncepció nagyon tetszik, és lehet, hogy mégis lesz túlárazott HDMI-m :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70042) szabeska válasza VoidXs (#70041) üzenetére


szabeska
addikt

Majd teszteld es oszd meg velunk az eredmenyeket ;]

F1

(#70043) proci985 válasza morfondőr (#70040) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent ahhoz kepest mennyibe kerul egy hasonlo hosszu Philips hue RGB stripe, ahhoz kepest nem is draga :DDD igaz az outdoornal azt fizeted meg, hogy egyenletes a feny eloszlasa. meg a vezerlest es az infrastrukturat.

Anaren91: nalam noname rez 0.75 -> supra classic 2.5 konkretan semmit nem hozott a frontoknal es a centernel <3men, viszont ha mar ugyis megvettem, jobb ez igy. mondjuk figyelembe veve a fizikat ez valahol ertheto. viszont surround backre innentol ment 2x10m atlatszo + rez 1.5os, mert a Supra azert latszik.

----

btw akkor van egyebkent baj, amikor az ethernet cable X wifi X bluetooth atvitel is bejon a kepbe hangminoseg szempontbol. marmint azt ugy eleg nehez analog kabel szemszogbol vizsgalni, hogy a vivo kozeg eleve nem kabel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#70044) BBéci válasza Anaren91 (#70032) üzenetére


BBéci
titán

"Különbséget az hall, aki igazolni akarja magának, hogy megérte elbaszni egy kocsi árát rézre..."
A normális ember előbb kipróbálja, meghallgatja és csak utána költi el egy autó árát kábelre. Tehát semmit nem kell igazolni. Ha nem hallotta/hallottuk volna a különbséget, egyetlen forintot sem adott volna a másik kábelekért.
Sokszor leírtam a saját esetemet, elhoztam kölcsönbe, kipróbálásra hangszórókábelt, bekötöttem és használtam pár hónapig. Aztán jött a telefonhívás, hogy vigyem vissza, vagy fizessem ki. Kértem két nap haladékot és nekiálltam az összehasonlításoknak. A szóba jöhető, harmadába-negyedébe kerülő kábeleket szerettem volna használni, semmi kedvem nem volt kiadni majdnem egyhavi nettó átlagbérnyi pénzt. Mindegyiktől annyival sz@rabb lett a hang, hogy részben szomorúan, részben boldogan a pénzt vittem el a hifiboltba.
Persze volt egy kis hendikep, mert csak a drága volt bejáratva, a többi nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70045) BBéci válasza Smiley (#70038) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon kevés az olyan házimozi és hifi rendszer, amelyikben szem előtt vannak a kábelek. Tehát nem azért vesszük és használjuk a jó minőségűeket, mert dicsekedni akarunk velük.

#70037attila.86
Mielőbb pótold ezt a hiányosságot! Tényleg akkora különbségek is előfordulnak, hogy a jó után bekötve a vacakot, elmegy az ember kedve a zenehallgatástól.
Ne adj ki pénzt, kérj kölcsön kábeleket!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70046) VoidXs válasza szabeska (#70042) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Vajon meg tudom-e mondani, hogy épp kéken vagy pirosan világít hang alapján? :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70047) morfondőr válasza VoidXs (#70046) üzenetére


morfondőr
őstag

Amikor kék, akkor a mélyebb hangok vannak előtérben, amikor piros, akkor a magasak! :))

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#70048) 84Zsolt84


84Zsolt84
csendes tag

Sziasztok, annyit szeretnék megkérdezni erősítőknél van ugye + pozitív és - negatív megjelölés (piros és fekete nálam) a hangfal részéről és az erősítő részéről is. Mennyire kell ezekre odafigyelni? Üzemeltetés szempontjából van ezeknek jelentőssége? Olyanra gondolok, hogy mondjuk az erősítő hátlapján a pozitív jelet a hangfalon a negatívba kötjük, akkor valamilyen rendellenességet okoz? vagy torzabb hangja lesz ?

(#70049) VoidXs válasza 84Zsolt84 (#70048) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem áll össze a tér, de ha fordítva kötöd be, a kalibráció visszafordítja szoftverből. Az áram egyébként ugyanúgy megy oda és vissza, tehát fordítva bekötve se lehet baja, csak a minőség miatt érdemes helyesen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70050) lenox válasza VoidXs (#70049) üzenetére


lenox
veterán

Az aram lehet, de az energija szamit:

https://www.youtube.com/watch?v=oI_X2cMHNe0&t=92s

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.