Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71301) b. válasza Zsömica (#71300) üzenetére


b.
félisten

Én azt írtam, hiszek neki. :K
Az értő, lassú olvasás egy kincs tud lenni meg az is ha esetleg megpróbálsz felnőtt emberként a troll stílust elhagyva hozzászólni.

Egy olcsóbbnak számító,( 5990Ft) 3 méteres jó és esztétikus kivitelezésű, vastagon szigetelt nehezen sérülő de könnyen vezethető kábelt ajánlottam meg AntonChigur is, én is azt is használok.
Vannak ennél olcsóbak és drágábbak is bőven biztos jók azok is
A kérdező egy QED SUB kábelt használ jelenleg is ami nem 900 forint hanem 10K + tehát jelenleg 3 kábelre kapott ajánlást a többi meg vita .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71302) #62435328 válasza VoidXs (#71299) üzenetére


#62435328
törölt tag

Engem Te ne kategorizáljál, és az ajánlásaimra sem kell reagálnod, ha most sem tetted volna, nem lenne vita.

Amennyiben a topikban nem hangozhatnak el ajánlatok drágább kábelekre, akkor azt rögzítsd, és elfogadom.
Addig viszont, jó lenne mások véleményét is tiszteletben tartanod!

(#71303) aldebaran


aldebaran
őstag

Tetszik ez a szakmai vita, de komolyan. Most vettem mélyládát én is és egyszerű RCA kábelt kaptam hozzá és gondolkodtam a minőségibb kábelen, de akkor stornó.

Ha már szóba jött a hangfal alá gumitalp: a két frontsugárzóm tűlábakon áll (azok meg 5 forintosokon, hogy a parkettát ne karcolják), mert adták hozzá. :DDD Jobb így a hangzása, vagy ha leveszem a tűlábakat, akkor is megmarad a hangzás?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#71304) VoidXs válasza #62435328 (#71302) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nem tettem volna, valakinek anyagi kárt is okozhattál volna, és ez akkor sem oké, ha jó szándékból cselekedtél volna, mert azt hiszed, hogy javíthat a hangon egy kábel. Nyilván elhangozhatnak ajánlatok, hisz akármennyire nem tetszik a marketingeseknek, de szólásszabadság van. Ez viszont azt jelenti, hogy ha nem mondasz értelmes érvet (ami még mindig nem volt), azt kockáztatod, hogy valaki téged cáfolva teszi ezt.

aldebaran: Ez nem olyan, mint a kábel, hogy ha sunyiban kicseréled, ugyanúgy áradozik a tulaj, hiszen hangból nem tudja megmondani, hogy volt-e csere. Ha leveszed a talpakat, visszakapsz vagy 50-100 ms sávkorlátolt utózengést (és akkor itt egy példa, hogy hogyan is kell leírni valaminek a hatását).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71305) #62435328 válasza VoidXs (#71304) üzenetére


#62435328
törölt tag

Nem misztifikálod egy kicsit túl ezt a kérdést? Milyen anyagi kár könyörgöm 5-6000 forintos különbségekről beszélünk!
Amit b. leírt azt teljesen igaz, én is ugyanazt gondolom:

" egy jobb minőségű de nem egekig túlárazott kábel nem rossz választás és az embert megnyugtatja hogy ezen már biztos nem múlik..."

Merem remélni, hogy engem nem maketingesnek gondolsz?!

[ Szerkesztve ]

(#71306) Zsömica válasza b. (#71301) üzenetére


Zsömica
aktív tag

...ebben semmilyen trollkodás nem volt szándékos; hidd el maximálisan értve olvastam mit sugallt a tudatod..! ;)

[ Szerkesztve ]

(#71307) VoidXs válasza #62435328 (#71305) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem, te csak a marketing áldozata vagy. Nincs azon túlmisztifikálni semmit, hogy azonos terméket sokan átverésből drágábban árulnak. Ezzel az 5000 forinttal sem támogatnék olyan embereket, akik mások lehúzásából gazdagodtak meg, de olyanokat sem, akik ezek hirdetéséből épp napról napra tudnak csak élni, és akkor arról még ne is beszéljünk, hogy ezzel a lejtőn is le lehet valakit lökni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71308) b. válasza Zsömica (#71306) üzenetére


b.
félisten

Akkor látod hogy ő is egyetért velem ebben, hogy az ember hallását a tudata befolyásolja. Nem szabad hinni a marketingnek de vannak egyéb dolgok is amiket figyelembe kell venni. Nálam még fontos szempont hogy a kábel vastag és védett legyen , ne sérüljön meg egy hajtástól vagy ha rácsúszik a kanapé vagy mert sajnos a sub mögé befér a kutya befér a robotporszívó és van úgy hogy 13 gyerek van nálunk mikor egybe van a baráti társaságunk na és a lényeg hogy ha kölcsön adom az asszonyt egy hétre nem mersz utána venni fekete vékony kábelt :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71309) VoidXs válasza b. (#71308) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez egy mintapélda jogos érvekre, de én amondó vagyok, hogy ha kutya/porszívó/démon elrágja, akkor az olcsót olcsóbb cserélni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71310) Zsömica válasza b. (#71308) üzenetére


Zsömica
aktív tag

:Y :DDD :DDD ...ez lelkemből tetszett - rég röhögtem ilyen jót..! :C
Amúgy hófehér vékony sub kábelem van - hogy takarításkor kivilágítsa az én "démonom" retináját..! :K

[ Szerkesztve ]

(#71311) VoidXs válasza Zsömica (#71310) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Közben eszembe jutott a színre is az olcsó megoldás: egyszer egy vevőmnek fekete kábel kellett, de csak szürkét lehetett készen kapni abból, ami neki kellett (3 eres), a megoldás a 700 forintos festékszóró volt. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71312) #62435328 válasza VoidXs (#71309) üzenetére


#62435328
törölt tag

Mintha ezek az "érvek" nem lennének egyértelműek, alap, hogy a drágább, vastagabb, kevésbé van kitéve a sérülésnek, és már csak ezért is megéri azt az ártöbbletet.
Ha ezt el tudod fogadni, akkor mi szükség volt a vitára?

Ja, várj tudom: Mert én a marketing áldozata vagyok, aki ugye célpont a számodra, mivel kárt okozok másoknak! :(((

(#71313) VoidXs válasza #62435328 (#71312) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezek nem egyértelműek, például a Nordost szarjai nagyon sérülékenyek, ez szöges ellentéte annak, hogy az árral nő a strapabíróság. Az igazán olcsó, egybeöntött RCA kábelek például a legellenállóbbak a fej szakadása ellen, hiszen nem csavarozva vannak, ahonnan kicsúszik, vagy forrasztva, ami könnyen szakad. Azért javaslom ezeken túl az olcsót a designerekkel szemben, mert azt cserélni is olcsóbb, ugyanott vagyunk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71314) #62435328 válasza VoidXs (#71313) üzenetére


#62435328
törölt tag

Az olcsó MM-os RCA cérna vastagságú, amit linkeltem, már a képen is jól láthatóan erős, vastag anyagból készült.
Nem volt szó Nordostról!

(#71315) Zsömica válasza VoidXs (#71311) üzenetére


Zsömica
aktív tag

..na azt megnéztem volna mikor az udvaron kifeszítette a kolléga a kábelt és neki állt szórni - a szomszédok meg hülyének nézték hogy a szomszéd meg a szabad levegőn irtja a legyeket/szúnyogokat..! :D
Amúgy hogy említetted a Nordost, nekem is az említett fehér kábelem tölük való - ajándékba kaptam a subhoz egy 5m-est; néztem is a csatlakozó tövénél hogy nem tűnt egy stabil megoldásnak.., főleg amennyibe került volna ha fizetni kellett volna érte, de szerencsére eddig kopp-kopp..!
Biztos van vmi hatása a fehérnek..! :D

(#71316) VoidXs válasza #62435328 (#71314) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Annyiban volt szó, hogy egy ellenpélda, ami miatt már nem általános igazság, amit mondtál. A cérna vastagság nem számít, hiszen ennek átvitelre gyakorolt hatása nincs, ellenben a feje annyira össze van öntve minden olcsó kábelnek, hogy azt maximum a flex szedi szét, míg szerelt kábelnél elég ehhez egy porszívó is. Amit linkeltél, például kutya ellen lehet erős, de az addig jó, amíg nem kezdi el rángatni, mert ott már ugrik a feje.

Zsömica: Igen, az az igazán sérülékeny rész, láttam már 10 centi hangszórómozgatástól szakadni. Persze a gyártói válasz nyilván nem az egyértelmű "forraszd/szereld vissza", hanem a klasszikus "vegyél újat, csak úgy lesz az igazi".

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71317) BIGi75 válasza b. (#71292) üzenetére


BIGi75
senior tag

Én 1x vettem egy ilyet és nem működött. Biztos csak pont belenyúltam, de a megbízhatóságot emiatt megkérdőjelezném. Jelenleg én a legolcsóbb oehlbach kábelt használom.

(#71318) #62435328 válasza VoidXs (#71316) üzenetére


#62435328
törölt tag

Flex, kutya, porszívó.. túl van ez már beszélve.

A lényeg: Megkérnélek, hogy ha ajánlok valamit, akkor ne kezd el, hogy én ilyen olyan kategóriába tartozó áldozat, meg másokat megkárosító vagyok!

Ezt sürgősen fejezd be!!

(#71319) VoidXs válasza #62435328 (#71318) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kezdj el érveket tenni a random linkelt elég magas ajánlat mellé, és átgondolom őket, b.-nek ment. Ha rávettek, hogy ennyit fizess interkonnektért, akkor nagyon sajnálom, de téged átvertek, ezen nincs mit szépíteni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71320) #62435328 válasza VoidXs (#71319) üzenetére


#62435328
törölt tag

Semmilyen szabályzatról nem tudok ami ezt indokolná.
Csak érvvel lehet linkelni, ajánlatot tenni?

Ebben az esetben bár nem a link mellett volt közvetlen, de elmondtam miért ajánlottam.
A "magas ajánlat" is ferdítés, 9000 forintról beszélünk!

Szerk: Nem érzem magam átverve!

[ Szerkesztve ]

(#71321) VoidXs válasza #62435328 (#71320) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem írja elő szabály, ettől még az a tapasztalat, hogy ha szó nélkül bedobsz egy ilyet, teljesen jogosan szét fognak szedni. Amiért ajánlottad (igazából más ajánlott), ugyanazzal volt egyrészt fele áron, másrészt leírtam, hogy bár azok részben helyesek, miért jobb még ezek után is olcsóbbat venni.

Elnézést, a relatív szó kimaradt. Valóban, önmagában nem magas ajánlat, hiszen ki ne csapna le egy 9000 forintos lakásra vagy autóra. Kontextusban viszont, más kábelhez képest borzasztóan drága. 1000 forinthoz képest beszélünk 9000-ről. Ez ugyanolyan, mintha valaki 45 millióért árulna egy Suzuki Swiftet, pontosan ugyanaz a szorzó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71322) #62435328 válasza VoidXs (#71321) üzenetére


#62435328
törölt tag

" ha szó nélkül bedobsz egy ilyet, teljesen jogosan szét fognak szedni'

Remek kultúra van a topikodban! Egyébként senki más nem csinálja ezt csak Te, ha nem tűnt volna fel!

Befejeztem!

(#71323) VoidXs válasza #62435328 (#71322) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mit vársz, amikor olyan terméket dobsz be, aminek az árazása áltudományon nyugszik? Semmiben nem különb, mint random gyógyító gyöngyöket linkelgetni. Én is remek kultúrának tartom, hogy a vásárlókat megvédjük, ha már a szaklapoknak és a fogyasztóvédelemnek nem megy. Olyan ez, mint a kriptocsalás, sajnos minden gyártó megússza. Védjük itt az embereket többen is, csak én értem épp rá.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71324) #62435328 válasza VoidXs (#71323) üzenetére


#62435328
törölt tag

Tőlem kell megvédened az embereket??? Azért mert linkeltem egy Kácsás kábelt?
Amit most leírtál annak mi a köze van hozzám, illetve a kérdező kommentjéhez?

(#71325) VoidXs válasza #62435328 (#71324) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem tőled, hanem ezektől a termékektől. Az a köze, hogy ne vegyen feláron kábelt, tudjon erről a jelenségről. Viszont még mindig nem kaptam arra választ, hogy szerinted miért éri meg 9-szeres árat adni azért a kábelért? Miben nyújt többet, mint egy 1000 forintos?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71326) #62435328 válasza VoidXs (#71325) üzenetére


#62435328
törölt tag

Vakteszteltük azt a kábelt, de gondolom rosszul csináltuk!?

(#71327) VoidXs válasza #62435328 (#71326) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak kibújt a szög a zsákból, itt a hang, nem is a konstrukció minősége számít. :D Valószínűleg rosszul csináltad, hiszen ilyen hiteles vakteszten még sosem fordult elő, és a jelenlegi tudományos ismereteink szerint nem is fordulhat. De kíváncsian hallgatom, hogy kell levezényelni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71328) lajosx válasza VoidXs (#71287) üzenetére


lajosx
őstag

Nagyon szépen köszönöm a választ, és a többieknek is. :R Nehogy vita legyen belőlem mert egy pénzéhes bánat vagyok :C elsőnek megvettem a drága kábelt,de most nem tervezem. Nagyon sok kiadásom lett hirtelen, így csak akkor vettem volna drágát ha tényleg fontos,,nyilván jó ha jobb minőséget vesz az ember, lehet tovább bírja , szebbek a csatik stb. De nekem most inkább az ár a fontos. Pa szettem van elég sok, elég jó minőségűek , ott mindig törekszem a jó minőségre, és nem a hang miatt, hanem a tartósság miatt. Ott tényleg fontos az. Viszont itt egyszer lerakom és legközelebb akkor fog mozdulni ha festek, vagy esetleg este wc re menve belerugok🤷‍♂️😁A többieknek is nagyon köszönöm :R kb 5eft amit szerettem volna szánni rá max. Még egy kérdés van elég sok jó minőségű rca kábelem de ugye azok sztereó kábelek, ha egyet kettéhúzok az is jó lehet? Klotz gumibevonatú 3 m rca kábel pl. Nagyon köszönöm nektek :R Tényleg azért ír ide az ember, mert mindenhol átvágnak ha csak egy kicsit is nem értel hozzá, ilyen világ ez. Ha bemész egy boltba tuti nem mondja hogy az olcsó is épp olyan jó lenne. Pl hangszóró kábelt is itt vettem egy forumtárstól sokkal olcsóbban mintha boltba vettem volna. Szeretek kérdezni tőletek, és megfogadom is mindenben a tanácsotok, ha azt írjátok csak egy 20ezres kábel a jó azt is megvettem volna. Szóval ne vitázzatok, főleg miattam :C

[ Szerkesztve ]

(#71329) #62435328 válasza VoidXs (#71327) üzenetére


#62435328
törölt tag

Oké, szeretnék veled személyesen találkozni, hogy megmutasd, hogyan kell, illetve megbeszélni egy két dolgot! ;)
Benne vagy?

(#71330) VoidXs válasza #62435328 (#71329) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen. Bár nem csinálok ilyeneket egy ideje, mert a bukott tesztelők mindig megmagyarázták ("fáradt volt a fülem", "nem elég hosszú a kábel", stb), bízom benne, hogy te különb leszel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71331) Quetz


Quetz
őstag

Én közismerten kábel szkeptikus vagyok, de ez a téma szerintem is túl lett reagálva. Jelenleg 3m-es 2x/3x árnyékolt kábelek 6k HUF körül indulnak. A kedvencem a Real Cable SUB-1 MONITEUR, 10 m-es kiszerelésben, dupla árnyékolással 10k csak épp kifogyott, nem kapható. 4-5 éve a felébe került. Ez van, minden drágult mostanság, nem lehet vele mit csinálni.

(#71332) VoidXs válasza Quetz (#71331) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én még mindig 0 forintért szerzem az interkonnektjeim ilyen-olyan termékekhez ajándékba. :D Utoljára 800-ért vettem BestByte-ban 2 métert, csak az MM egy jobb gyűjtőszó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71333) Saughassy válasza lajosx (#71328) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Sokan vannak akik sajnos nem is kerdeznek, csak vegigolvassak a forumot. Muszaj ezeket a koroket idonkent lefutni, hogy ok is lassak, merre hany meter.

(#71334) Dorian


Dorian
félisten

1x próbáltam árnyékolás nélküli, viszonylag olcsó IC-t szubhoz. Jó szar is volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71335) #62435328 válasza Dorian (#71334) üzenetére


#62435328
törölt tag

Ugyanezt tudom elmondani én is.

Quetz: Igen, volt nálam olyan is, teljesen jó!

[ Szerkesztve ]

(#71336) Quetz válasza #62435328 (#71335) üzenetére


Quetz
őstag

Amiért én inkább pro-audio kábeleket veszek: tisztességes dokumentáció található hozzájuk, nem pedig marketing maszlag. Vegyük például, hogy dönteni kellene olcsóbb és drágább kábelek között.
Cordial EU 3 CC elements - 2x3m, 7.9 euro
Conductor area    0.14 mm²
AWG    AWG 26
Composition of conductor    18 x 0.10 mm
Material    bare copper
Conductor resistance    125 Ohm/km
Shielding    Spiral wound copper wire (spiral shield, 90% coverage)
Capacity cond.-cond. (pF/m)    250 pF/m
category    Microphone
diameter    4 x 8 mm
Conductor isolation    PE

Cordial CPDS3 CC - 1x3m, 12.5 euro
Conductor area    0.22 mm²
AWG    AWG 24
Composition of conductor    7 x 0.22 mm
Material    bare copper
Conductor resistance    82 Ω / km
Shielding    bare copper braided screen
Capacity cond.-cond. (pF/m)    < 67 pF/m
category    COAX
diameter    6.1 mm
weight bulk cable    45 g/m
Conductor isolation    PE

Egyszerűen összehasonlítható, eltudom dönteni, hogy akarok-e többet fizetni a jobb minőségért.

(#71337) BIGi75 válasza VoidXs (#71330) üzenetére


BIGi75
senior tag

Egy ilyenen én is szivesen részt vennék. De lehet még mások is a topikból...

(#71338) VoidXs válasza BIGi75 (#71337) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Volt már, hogy rengetegen részt vettek rajta, aztán csak a sírás lett, hogy mi nem volt rendben, miközben a rendszer értékesebb volt, mint az asszem 8 látogatóé összesen. Azt akarom, hogy minden delikvens a saját cuccán teszteljen, akkor nincs kibúvó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71339) BIGi75 válasza VoidXs (#71338) üzenetére


BIGi75
senior tag

Oké, ezt értem, de azért nem veszek 10ezrekért szubkábeleket hogy aztán azt mondjam hogy tényleg mind ugyanaz, mint a 8ezres oehlbachom. Egy 800 ftos rcaval ugyan kiprobálhatom mivan, de annál meg optikailag és pszihésen is zavarna az a kis tyúkbél, még ha hangban nem is lenne változás. Egy "kábelfan" meg utóbbi ténymegállapítást vszinű nem is tenné közre egy otthoni zártkörű vaktesztet követően.
:DDD

(#71340) VoidXs válasza BIGi75 (#71339) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem fog zavarni, hiszen vakteszt. :D Kétféle ember van ilyen teszt után, olyan nincs, aki elismeri, és folytatja a hobbit. Az egyik eltűnik az internetről és eladja a kábeleit (ez a többség), a másik pedig folytatja, mintha mi sem történt volna (olyan szövegekkel, hogy "igen, már a másodikat se találtam ki, hogy ugyanaz volt-e, amit elsőre bekötöttek, de így is király fülem van, mert <random kamu, hogy mi lehetett volna máshogy a teszten>"). Az utóbbi akkor a legviccesebb, amikor privátban úgy keres a problémáival, mintha nem menne vérre nyilvánosan a kábeleiért. Élőben meg pláne jó társaság mindenki, de volt, aki még a találka napján őrült meg újból... Kezdem azt hinni, hogy az egész kábelesdi egy beilleszkedési kényszer, és ők se gondolják komolyan.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71341) #62435328 válasza VoidXs (#71340) üzenetére


#62435328
törölt tag

Na de nem mindegy milyen árkategoriájú kábelekről beszélünk. Nekem a legdrágább kábelem 18000ft, az is a hosszúsága miatt.
Szereztem tápkábeleket is, azokkal vegyesek az érzéseim, de ez most mindegy.

Nem akkora összegek ezek amiért ilyen szinten vérre kellene menni, sosem próbáltam, ajánlottam elrugaszkodott áru több százezres vezetőt.

(#71342) VoidXs válasza #62435328 (#71341) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nekem nincs kábelem, ami 1000 ft/m felett lenne, és ez az ezres is csak a HDMI, mert hülye voltam, és nem Aliról vettem 5-ért a 10 méterest. Ennek ellenére a kábeleink értéke azonos, csak én összesen jó eséllyel százezrekkel olcsóbban jöttem ki. Így is úgy gondolod, hogy nem elrugaszkodott? Ha csak havi 1 ember vesz a fórum nyomán teljes szettnyi kábelt, az már fedezte egy csaló alapszintű megélhetését. Az a baj, hogy a valós szám ennél sokkal nagyobb, ezért van jóval több kábelgyártó, mint szót érdemlő eszközök gyártója.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71343) morfondőr válasza VoidXs (#71342) üzenetére


morfondőr
őstag

130 ft/m :DDD

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71344) VoidXs válasza morfondőr (#71343) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez fele annyi, mint amennyiért én szoktam venni, honnan van? :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71345) embe válasza morfondőr (#71343) üzenetére


embe
nagyúr

Nem ez a rézzel futatott akármilyen kábel? Azt hiszem a SAL-ról olvastam, de lehet más kereskedőről akkor bocs - hogy a réznek hirdetett kábel valójában rézzel futatott valamilyen fém volt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71346) VoidXs válasza embe (#71345) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mióta megcsináltam a kábelkalkulátort, és tudom, hogy milyen minimálisan rosszabb csak, már nem izgat, hogy CCA (rézzel bevont alu) egy kábel. A fórumon OFC rezet javaslok 200 körüli áron, mert a CCA nem egy életbiztosítás, de nem a 10 watt körül futó surroundjaim fogják leégetni az olcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71347) Zsömica válasza embe (#71345) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Igen - sajnos ezen márka kábelei a rézzel futtatott alu.., ezeket én is messze elkerülöm..!

(#71348) morfondőr válasza VoidXs (#71344) üzenetére


morfondőr
őstag

Egy kalocsai villanyszerelős boltból való, ez volt polcon. Eddig a hátsó sugárzók is ezzel voltak hajtva, csak az 1 mm2-essel, most cseréltem azokat is az 1,5-ösre. Lőttem egy pár Yamaha NS-IC600-at aprón, még azokat szeretném hajtani vele. Ez még bele férhet?
Kicsit megkapargatva a szálakat valóban ezüstös színűre vált, persze ezt nagyon nem látom a cimkén sehol. Meg azt sem, hogy mennyit bír ez a kábel. :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71349) VoidXs válasza morfondőr (#71348) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem túl nagy a biztonságos teherbírásuk, 2-3 méterre a 100 watt már határeset. Én azért használom, mert az erősítőm 40 wattos. Ez nem jelenti azt, hogy leolvadna, ha csak picit is túlléped, de ez az, ami alatt szinte garantált, hogy megmarad.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71350) morfondőr válasza VoidXs (#71349) üzenetére


morfondőr
őstag

Hát nekem 10 m hosszú a mennyezetihez, felmegy a padlásra, onnan van levezetve. A hátsókhoz meg 12-13m csőben vezetve. Az 1 mm2-essel eddig nem volt gond, igaz eddig egy Onkyo TX-SR308 volt, most meg egy Yamaha RX-V685, amivel kb. 2 hónapja megy a rendszer. Még a gyártó oldalán sem találok leírást a teljesítményről: [link]
Féljek? :(

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.