Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) zsoika válasza ilyen_85 (#45000) üzenetére


zsoika
addikt

"Egy tv állványon van de teljesen nyitott" :K :C

"Mennyivel jobb egy külön sub?" Tehermentesíti az erősítőt...hiszen külön erősítője van, a legjobban energiaigényes hangok lejátszására. Az így felszabadult energiát az erősítő a többi frekvenciára tudja koncentrálni, magyarul szebben fog szólni.

"Eddig a frontok is több mint elég mélyet adtak." Mozinál min. 5.1 csatornáról beszélünk, de nálad honnan szól a .1 csatorna? Egy csomó hanginformáció lemarad, amit a hangmérnökök oda tettek.

"Nem tudom milyen márka / típus illeszkedne a meglévő hangfalaimhoz" Inkább a szoba méretéhez és a te ízlésedhez kell illeszkednie.....ja és persze a pénztárcádhoz ;]

"macera megtalálni a helyét." Hát, ja.

"Ha veszek egy külön subot, akkor nem lesz kihasználatlan a mély a frontokban?" Nem! A fentebb említetteken kívül, egy 25, 30cm átmérőjű hangszóróval szerelt mélyláda, sokkal lejjebb tud menni frekvenciában, mint egy front....kivéve ha a frontokban is 30cm -es sugárzó van, de ez függ a doboz kialakításától is.

[ Szerkesztve ]

(#45002) zsoika válasza ilyen_85 (#44995) üzenetére


zsoika
addikt

Közben meglestem 1-2 Argon 50 tesztet és mérést.

"Az alsó határ 43,8 Hz (-10 dB). A rendszer frekvenciaválasza (1. ábra) nagyon stabil (a 100 Hz – 20 kHz szekcióban az átlagos egyenetlenség +1,5 dB). Az alsávok tökéletesen kiegyensúlyozottak: a közép és a magas (a közepes javára szolgáló) egyensúlyhiány csak 0,1 dB. Közepes és magas frekvenciákon utóhatásokat rögzítenek, a legjelentősebbek körülbelül 1 kHz frekvencián vannak. A 3 és 6 kHz frekvencián megfigyelhető a nemlineáris torzítás lokális növekedése (2. ábra); ugyanakkor a középfrekvencián fellépő torzulások nagyon kicsik és basszus szempontjából jelentéktelenek."

Szóval elkel neki a segítség 100Hz alatti tartományban. Egy nem kifejezetten jó sub is tud 30Hz-et...egy jó meg inkább 20Hz-hez közelít(nem -10dB -en :Y ) .

[ Szerkesztve ]

(#45003) Dorian válasza zsoika (#45002) üzenetére


Dorian
félisten

-10 dB-es eredményt nem is tudom miért közölnek, semmit sem jelent. - 6, de leginkább - 3 dB-en mit tud, az a lényeg, gondolom ott még 80Hz-et sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45004) junkpod válasza dave118 (#44954) üzenetére


junkpod
nagyúr

Köszi, megnézem. Igazából én azt hittem, hogy a digitális mikrocsipes világban már nem kell 20 kilós vasmagos tekercsek megoldás hanem elég egy icurka picurka tranzisztor és így fele akkora erősítők is vannak...

Box's don't touch!

(#45005) zsoika válasza Dorian (#45003) üzenetére


zsoika
addikt

Ahogy nézem -3dB en olyan 60Hz

Amúgy nem rossz kis szett...elég szép lineáris a frekvencia átvitele(3500-nál van egy kis völgy).
Én vennék hozzá egy ízlés szerinti 10-12"-os mélyládát mozira (80Hz-es vágással), zenére meg csak a két front pure directben.

[ Szerkesztve ]

(#45006) Dorian válasza zsoika (#45005) üzenetére


Dorian
félisten

Az teljesen jó.
Persze a mélynyomót nem spórolhatja meg több okból sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45007) BBéci válasza junkpod (#45004) üzenetére


BBéci
titán

Csak tranzisztorral nem lehet hangerőt és dinamikát előállítani, oda áram is kell, mert az mozgatja a hangszórók membránjait.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45008) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Lakásfelújítás volt, és szétszedtem a házimozi - t, ami annyiban állt, hogy kihúztam az erősítő hátuljából a hangfal kábeleket. Ma összeraktam, és a center kivételével nem szól egyik hangfal sem

Csavaros megoldású a bekötés, az elmúlt évek alatt sose volt ilyen probléma, már vágtam le a kábelből , hátha az tört meg, de meg se szólal

Az impedancia kapcsoló jó állásban van

szerintetek mi lehet a gond ? :F

(#45009) zsoika válasza sith7 (#45008) üzenetére


zsoika
addikt

Szia.
Ebből a képből pont nem látszik semmi a bekötésből

(#45010) sith7 válasza zsoika (#45009) üzenetére


sith7
nagyúr

Szia

jogos, ahol az előző képen nincs semmi, oda kell a kábelt bedugni, és rátekerni a "kupakot"

(#45011) BBéci válasza sith7 (#45010) üzenetére


BBéci
titán

Mutasd meg az összes csatlakozót, jó lenne látni, mi a különbség a centersugárzó és a többi hangdoboz bekötése között. Ha semmi, akkor hard reset, utána nulláról állíts be mindent a menüben.
Impedanciát állítsd 8 ohmra, még akkor is, ha a hangdobozoké alacsonyabb! A Yamaha erősítők különösen vacakul tudnak szólni, ha nem 8-on működnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45012) sith7 válasza BBéci (#45011) üzenetére


sith7
nagyúr

Szia

8 ohm - ra vannak állítva

Mutatom a többit is, közben annyi változás történt, hogy szólnak a hátsók is, meg a center is, de közben néha sisteregnek, meg felhangosodik, elhalkul, amikor a test hangot próbálom

Ez egy régebbi erősítő, nem tudom ezen is van - e olyan menü, amiről írsz :F

Hátulja

A center

(#45013) ilyen_85 válasza zsoika (#45001) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Rendben, teljesen érthető ahogy elmagyaráztad, akkor ismét egy lejtőre sikerült kerülni, most subot kell majd vadászni :)

Ebben az esetben a következő kérdés majd a subbal kapcsolatos lesz. Csak azt nem tudom, hogyan érdemes ezt csinálni, gondolom a subot ki kéne próbálni otthon a saját rendszeremben, de ki az aki kölcsön adna egyet, hogy én próbálgassam?

(#45005) zsoika

Amúgy nem rossz kis szett...

haha, fura, hogy milyen büszke tud lenni az ember, mintha legalább is a gyerekemet dicsérné valaki :)) Köszi!

Ha jól emlékszem erről a fórumról ajánlotta nekem valaki, hogy nézzem meg ennek a szettnek a hirdetését. Sajnos már nem emlékszem rá ki volt az, de ezúton köszönöm neki ismét és üzenem, hogy nagy becsben van tartva :D

(#45006) Dorian

Persze a mélynyomót nem spórolhatja meg több okból sem.

Még soha nem volt mélynyomóm, kicsit tartok is tőle, mert még társas házban élünk, tervben van a családi ház, de az kitudja mikor valósul meg.

Ettől eltekintve, mit lenne érdemes keresnem? Jelenleg egy 25nm-es szobában van a cucc. Van valami ajánlott márka / típus? Tényleg nem fordulhat elő, hogy a már meglévő hangfalakhoz nem illeszkedik valahogy a hangja?

Egyelőre marad a 2400-as és szoktatom magam a hangjához, illetve megnézem mennyit javul egy subbal.

Köszi mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#45014) Monbazillac


Monbazillac
friss újonc

Sziasztok!

Elnézést kérek ha egy "ezerszer lerágott csontot" cibálok elő, de a segítségeteket szeretném kérni.
Olvasgattam és olvasom a fórumot, de kevés az a tudás ami rám ragadt.
Van egy Yamaha HTR-6063 erősítőm, hozzá egy 15-20nm területű szobám.
Szeretnék normálisnak mondható hangfalakat beszerezni, amin zenét és filmet is lehet hallgatni.
A keret kb 50.000 forint. Tudtok ajánlani valamit?
Előre is köszönök minden segítséget.

(#45015) dave118 válasza Monbazillac (#45014) üzenetére


dave118
senior tag

5.1 lenne a cél? A megadott keret elég karcsú, ha használt is játszik akkor el lehet kezdeni építkezni. Én egy sztereó felállással kezdeném olyan típusból ami gyakori, bővíthető centerrel, szub ládával stb. Aztán ha van még keret bővíteném. Pl. nem rég volt Wharfedale EVO-8 pár a jófogáson, de a Diamond széria is kifejezetten jó ár/érték aránnyal bír, ha csak a márkánál maradunk. Nézegess, és konkrét példával ha jelentkezel, tudnak az itt lakók segíteni.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#45016) #98221312 válasza Monbazillac (#45014) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nagyon karcsú a keret, ezért csakis használtban gondolkodj..
Sajnos 5.1-et ebből az összegből sehogysem tudsz kihozni.. :(

(#45017) BBéci válasza sith7 (#45012) üzenetére


BBéci
titán

Ránézésre rendben van. Fogalmam sincs, mi lehet a hiba, sosem voltam jó távgyógyításban.

(#45013) ilyen_85
A mélyládát is ésszel kell használni, hajtani, akkor nem fogja bosszantani a szomszédokat.
Nincs különösebb kitétel, hogy milyet vegyél, a választék óriási, vannak bőséggel kiválóak és vackok is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45018) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Szép jó napot az uraknak.
Egy kicsit el voltam veszve, nah jó, nagyon :D
Volt valami érdekes vagy csak a szokásos? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45019) Vicarious1 válasza Lacielvtárs (#45018) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Adjon Isten Elvtárs - jól megnyúlt a nyaralás...itt minden rendben :)

[ Szerkesztve ]

(#45020) Lacielvtárs válasza Vicarious1 (#45019) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez nem nyaralás volt, de teny hogy bitang rég voltam itt.
1114 olvasatlan üzenet várt...
Nem olvastam vissza :D

Volt időközben minden, még lakás felújítás is, de a mozi alkotó elemek nem változtak :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45021) Vicarious1 válasza Lacielvtárs (#45020) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

... a tökéletesen minek is változtatni :D

(#45022) Lacielvtárs válasza Vicarious1 (#45021) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ott a pont, ezt én is igy gondolom ;] :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45023) Vicarious1 válasza Lacielvtárs (#45022) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

A "mentor-mestered" is nagyon eltűnt...

[ Szerkesztve ]

(#45024) Lacielvtárs válasza Vicarious1 (#45023) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, igaz, nem tudom mi lehet vele...
Amikor beszéltünk, még minden rendben volt, valamikor tavaly karácsonykor ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45025) sith7 válasza BBéci (#45017) üzenetére


sith7
nagyúr

hát ezt nem értem én sem ... mondjuk évek óta nem volt szétszedve, lehet valamit otthagytak a vezetékek a kupak alatt ? meg kellene pucolni ? de akkor 3 nappal ezelőtt miért szólt ? :F

milyen menüt mondtál egyébként, ahol reset - et kellett volna csinálnom ?

(#45026) BBéci válasza sith7 (#45025) üzenetére


BBéci
titán

A reset valamilyen gomb kombinációval indítható, nem menüből. A kezelési leírásában biztosan benne van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45027) BBéci válasza Lacielvtárs (#45024) üzenetére


BBéci
titán

Hogy áll a fogyókúra projekt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45028) Lacielvtárs válasza BBéci (#45027) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm kérdésed, nagyon jól, egy nagyon pici hiányzik és meglesz a 100 kg mínusz, csak már nem propagalom ;] :R
A héten beteg vagyok, mentem a házi orvoshoz és így fogadott.
"íme az ember, aki megfelezte magát" :D
És valóban szó szerint, annyit fogytam, mint amennyi kg vagyok most :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45029) lfabian válasza Lacielvtárs (#45028) üzenetére


lfabian
tag

Akkor lett 1 tesód (mert az anyag nem vész el). :P

fabi

(#45030) #98221312 válasza Lacielvtárs (#45018) üzenetére


#98221312
törölt tag

Jó újra látni!! :R

Remélem nem tűnsz el megint fél évre?! :D

(#45031) windlord válasza Lacielvtárs (#45028) üzenetére


windlord
őstag

Gratulalok! Tiszteletet erdemelsz!

(#45032) BBéci válasza Lacielvtárs (#45028) üzenetére


BBéci
titán

Az akkora teljesítmény, hogy nincsenek rá szavaim. :R
Remélem sikerül megtartani az elért versenysúlyodat, ami legalább olyan nehéz feladat, mint amit mostanáig elvégeztél!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45033) Lacielvtárs válasza BBéci (#45032) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm mindenkinek az elismero szavakat :R

Igen jól mondod, megtartani ugyan akkora erőfeszítés lesz, de rajta vagyok.
Ez gondolkodásbeli életmód váltás.
Amúgy testvérem Facebookon a Norbi csoportba megosztott egy fotót, és még a Norbi Update "srácot" is lenyugozte az eredmény :D

Mindenki : igyekszem maradni itt, mint régen :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45034) sith7 válasza BBéci (#45026) üzenetére


sith7
nagyúr

Ezt most nem fogjátok elhinni ... :B

Feleségem megunta a "szerencsétlenkedésemet" , és amíg én a konyhában voltam, a kezébe vette az erősítő távirányítóját, és elkezdte a gombokat nyomogatni rajta ...

Eredmény :

Szól minden hangfal :D :DDD

(#45035) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Erről az Emagról nem kaptam infót, miért nem érdemes tőlük venni? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#45036) BBéci válasza sith7 (#45034) üzenetére


BBéci
titán

:DDD
Az a lényeg, hogy minden rendben van, az odavezető út nem számít.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45037) sith7 válasza BBéci (#45036) üzenetére


sith7
nagyúr

:R :))

(#45038) dave118 válasza Lacielvtárs (#45028) üzenetére


dave118
senior tag

Őszinte gratuláció! :)

(#45034) sith7: Arra kíváncsi lennék melyik beállítás viszi a hangot csak a centerre, aztán a hátterekre, közben a frontokra semmit! :)

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#45039) sixpak válasza makoss (#45035) üzenetére


sixpak
nagyúr

Semmi gond nincs vele, ezerszer megbízhatóbb, mint a magyar webshopok, tisztelet a kivételnek.
Egy dologra kell figyelni, hogy a rendelt terméket az Emag forgalmazza, ellenkező esetben lehet gond.
A kezdetektől fogva onnan rendelek szinte mindent, zero problémám volt eddig.

Laci: before/after kép van?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#45040) Lacielvtárs válasza sixpak (#45039) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Dave köszi :R

Esetleg privátban tudok küldeni ha gondolod ;] :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45041) sith7 válasza dave118 (#45038) üzenetére


sith7
nagyúr

életemre mondom , így volt :K

nem tudom mi volt, mi nem, most szólnak, de előtte nem :N
végülis a végén már csak az első 2 front nem szólt ... nem is értem, mi volt ez :(

(#45042) SeatZola válasza SeatZola (#44956) üzenetére


SeatZola
őstag

No tovább bonyolódik az erősítő csere ügyem. Megnéztem, kipróbáltam az Onkyo TX-SR876-ot. Nagyon jól szól házimozim és zenén is tetszik a hangja. De! És egy nagyon nagy de és ne kövezzetek meg érte! Hangra nekem tökéletesen megfelel az eddigi Sony STR-DB790 hangja is. Amiben szeretnék előrelépni, az a HDMI (ARC-vel) és a netrádió. Szinte biztosnak tartom, hogy nem fogok 5.1 fölé menni, maradnak a hangfalaim. Tudom retro vagyok, meg igénytelen, stb. de nekem ennyi elég.
Szóval ennek tudatában tudtok tanácsot adni? Az Onkyo TX-NR 636 és felette a 6-os sorozat vagy van jobb ötlet? 100-120 ezerig gondoltam!

Rappi

(#45043) BBéci válasza SeatZola (#45042) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is elég az 5.1, illetve inkább 5.2 és a netrádió egyáltalán nem érdekel. Szóval maradiságban sehol sem vagy. ;)
Viszont a 6-os Onkyók hangminőségétől kiver a víz, persze az igényem messze nem belépő szintű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45044) #09634560 válasza SeatZola (#45042) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pl:
https://hardverapro.hu/apro/denon_avr-x3100w_7_2_bluetooth_airplay_wi-fi_2/hsz_1-50.html

(#45045) SeatZola válasza #09634560 (#45044) üzenetére


SeatZola
őstag

Ok, de nem azt mondtátok, hogy a Denon-nak nem túl jó a mozi hangja?

Rappi

(#45046) Quqesz válasza sith7 (#45034) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez nálunk fordítva szokott lenni.... :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#45047) zsoika válasza SeatZola (#45045) üzenetére


zsoika
addikt

Kinek mi...ízlések és pofonok.

#45046) Quqes: Akkor nekem szerencsém van.... hozzá sem nyúl semmihez (a telefonján kívül).

[ Szerkesztve ]

(#45048) blakey válasza SeatZola (#45045) üzenetére


blakey
titán

Pedig jó a Denonok mozi hangja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45049) guppy_83 válasza Lacielvtárs (#45028) üzenetére


guppy_83
tag

Szia, Ismeretlenül is gratula a súly csökkenéshez... én évekig a mérleg másik fele voltam, nem tudtam hízni egy grammot sem... most 25kgval vagyok több mint 10 éve.. az mondják fogyni nehéz.. azok még nem próbáltak erőből hízni... :C :C :) :)

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#45050) guppy_83 válasza sith7 (#45034) üzenetére


guppy_83
tag

Javaslom a feleséged látogassa sűrübben a topicot.... :)

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.