Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71251) jambiyya válasza wrathchild (#71236) üzenetére


jambiyya
őstag

Állítsd 80Hz-re a vágást, a 120 nagyon magas, legfeljebb bögreszettnél állítanék ilyet.
Nekem nem rémlik, hogy CD-nél 120Hz lenne az alsó határ (20-20k-ra emlékszem).

1. Zenét én direct-ben szoktam hallgatni (sárga gomb), ilyenkor nincs sub és audyssey. Ha kell a sub is, akkor legyen stereo. Audyssey egyébként maradhat a szobaakusztika miatt, de minden mást kilőnék (EQ és társai), de próbálgasd ezeket is.
2. Igen. LFE+Main-t én sem ajánlom, bár van akinek meg pont úgy tetszik. Próbáld ki így is úgy is (aztán kapcsold ki :) ).
3. Erről a 40Hz-ről nem tudok. Szerintem azzal teszed a legjobbat a hangzásnak, ha a subon kívül semminek nem adsz 80Hz alatti hangokat.

ui: nálam is x3600 +quadral signo avantgarde szet +két dynavoice thunder

(#71252) krx21


krx21
nagyúr

Srácok, kérdezem, hogy mennyire van hallható különbség a régi (Dolby Digital, DTS) és az újabb nagyobb sávszelésegű HD hangszabványok között?
Ilyen esetekben tényleg a bővített bitrate vagy csak a jobb stúdió munka hoz a "konyhára"?

[ Szerkesztve ]

(#71253) lajosx válasza Zsömica (#71249) üzenetére


lajosx
őstag

Igen a talpon van rajta egy imbuszos rögzítő.

(#71254) Dorian válasza krx21 (#71252) üzenetére


Dorian
félisten

"mennyire van hallható különbség"

Az ilyen kérdéseket nem igazán lehet korrektül megválaszolni. Tény, hogy nagyobb a dinamika és a hangsávok felbontása (a keverés, stúdiómunka lehet ugyanolyan jó a régi formátumokban is). Az is tény, hogy ez már középkategóriás rendszereknél is hallható.

De hogy ezt te a saját rendszereden, beállításaiddal, szobádban, füleddel hallod / nemhallod / mennyirehallod, azt rajtad kívül nem mondja meg más.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71255) krx21 válasza Dorian (#71254) üzenetére


krx21
nagyúr

Világos persze. Csak kíváncsi vagyok, mi az általános tapasztalat...

(#71256) VoidXs válasza krx21 (#71252) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ennek két külön esete van. Ha szolgáltatók közti sávokat hasonlítasz össze, a különbség hatalmas is lehet, mert például a Netflix notóriusan kompresszál, eltünteti az összes hangerőkülönbséget. Viszont amikor ugyanaz a forrás és a beállítás, nincs különbség. Végeztem rengeteg embert bevonva különböző tömörítésekre vakteszteket, és bár szokás szerint az aranyfülűek rinyáltak, hogy márpedig így meg úgy hallják a konyhából is, ilyenre nem volt példa, az AC3 transzparensnek bizonyult hiteles teszten. A bitrate nem feltétlenül változik. Lehet mindkettő 16 és 24 is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71257) krx21 válasza VoidXs (#71256) üzenetére


krx21
nagyúr

A kérdésem amúgy az onnan is ered, hogy gondolkodom egy lehetséges AVR cserén:
A mostani: Sony STR-DN1070
Bánatom, hogy nem tudja az eARC-ot, csak az ARC-ot...
A kiszemelt: Denon AVR-X2700H
Bánatom, hogy evvel nem tudom a center csatornát a high front-okra is keverni.
Eleve nem túl nagy a center hangdobozom, ezért nagyon szeretem a high front-okat is ide bevonni. Tudom eretnekség ez itt, de nagyon szépen megnő a center teljesítmény és a tér is. Így a TV közepéből hallatszik a párbeszéd, erősebb és érthetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#71258) Zigi válasza krx21 (#71255) üzenetére


Zigi
senior tag

Nekem az a tapasztalatom, hogy a truhd és a dtshd ma kódolású eredeti hangsávok szebben szólnak. Dinamikusabbnak, finomabbnak, tisztábbnak, részletezőbbnek hallom, nagyobb a felbontása, talán így jellemezném. A streming szolgáltatók mindegy melyik és milyen hangsáv van feltüntetve, ugyanaz a minőség, egyformán szól a összes DD, DD+ stb. nálam.
Sőt az atmos os filmek ráadásul + hangerőt igényelnek kb +8db-t kell feljebb tekernem a hangerőn a szokottnál.

[ Szerkesztve ]

(#71259) VoidXs válasza krx21 (#71257) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ebben az esetben csak a PC tudja mindkét igényt, viszont ott meg TrueHD Atmos nincs, csak DDP. Tudom, mennyire jó egy ilyen ötletes felkeverés, így inkább az eARC-ról mondanék le, és máshogy kötném a forrásokat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71260) krx21 válasza Zigi (#71258) üzenetére


krx21
nagyúr

Streming szolgáltatót még nem használók, csak lemezeket.. Tervben van, hogy kipróbálom a Disney+ t.

#71259 VoidXs : Köszi, igen
A régebbi AVR-ben még benne volt ez a centert csatorna bővítés (+keverés), de az újakból kiszedték sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#71261) VoidXs válasza krx21 (#71260) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Lemezekhez miért kell eARC? Nem AVR-be van kötve a lejátszó?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71262) jambiyya válasza Zigi (#71258) üzenetére


jambiyya
őstag

Tegnap mutattam a fiamnak, mert nem hitte el, illetve nagyon tetszett neki a streaminges DD+.
A blade runner 2049 első percét néztük csak, először a disney+-on DD+ majd THD sávval media playerrel.
Volt nagy meglepi.
Úgy jutottunk el ide, hogy el volt hűlve az új thor hangjától (disney+), szerinte itthon szebbek a basszusok, mint a moziban (merthogy ott is látta). Nem tudom miféle mozi lehet az, de mindegy is.

Szóval szerintem is van hallható különbség DD/DD+ és THD között. Ugyanakkor az is ide kívánkozik, hogy a bögreszetten ez nem volt észrevehető.

ui: én 40 percig bírtam az új thort, kb. akkor fogyott el a sör+popcorn...

(#71263) b.


b.
félisten

Most épp Denon 2700X van nálam és még nem a javított HDMI-s verzió. Írtam múlt héten Denonnak hogy jár e még az ingyen adapter és ma csengetett a futár. Jó support ! :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71264) jambiyya válasza b. (#71263) üzenetére


jambiyya
őstag

Nagyon ízléses darab, a nappali dísze lesz gondolom. :D

(#71265) krx21 válasza VoidXs (#71261) üzenetére


krx21
nagyúr

A lejátszó persze az AVR-re van kötve. A PS5 az ARC-os...

(#71266) krx21 válasza b. (#71263) üzenetére


krx21
nagyúr

Jól olvasom, hogy a 2700X-nek még nincs orvosolva a 2.1 HDMI kimenete és egy giga nagy hardverrel lehet csak rendbe tenni? :F
Akkor már inkább közvetlen a tv... Nem?

[ Szerkesztve ]

(#71267) b. válasza jambiyya (#71264) üzenetére


b.
félisten

Kis kb 12 cm dobozocska, nem látszik az AVR mögött :)
mellé tettem a telefonom viszonyításként.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71268) Quetz válasza wrathchild (#71238) üzenetére


Quetz
őstag

1. Jó eséllyel nincs szükséged külön végfokra, magában is kiváló minőséget képvisel a Denon. Kivétel, ha olyan nehezen hajtható hangfalaid vannak, hogy több száz wattot kell ráküldened, mert azt nem fogja bírni a Denon.

2. Mivel a DAC szerepét tölti be a Denon, ezért beleszól a hangképzésbe. SUB csak akkor nem játszik, ha úgy állítod be az AVR-t. Aktív bass management mellett rákeveri a crossover alatti tartomány az LFE kimenetre, függetlenül attól, hogy a front hangfalakat külső vagy beépített végfok hajtja meg.

(#71269) b. válasza krx21 (#71266) üzenetére


b.
félisten

Az újabb gyártáson már megoldottak, nem kell hozzá adapter. Mondjuk az enyém 4 hónapos vétel de biztos elfekvő modell volt mert ez még régebbi gyártás. Elméletileg 2021 augusztustól már jót gyártottak.
Itt a honlap ahol meg lehet nézni. [link] xxxxxxx70000 széria szám alattiakhoz kell adapter az ez fölöttieknél már gyárilag meg van oldva.

PS5 mellé ott az eARC nem kell hozzá ez feltétlenül, de nekem van Xbox is és Ps5 is de csak 2 HDMi 2.1 van a Tv-n amiből az egyik eARC is ráadásul, azt elviszi az AVR. A Ps5 marad a Tv-n eARC cal az Xbox AVR be megy ezzel.
Igazából pénzbe nem került, elférni meg elfér.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71270) VoidXs válasza krx21 (#71265) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az már valóban problémás, ahhoz eARC kell vagy megfelelő gaming mode-os erősítő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71271) krx21 válasza VoidXs (#71270) üzenetére


krx21
nagyúr

Igen. így dolby digital-t tudok csak állítani, a PCM az nem megy...
Mondjuk nem tudom, hogy lenne e minőségi különbség PS5 esetében ? :F

[ Szerkesztve ]

(#71272) szabeska


szabeska
addikt

Egy kérdés, van észrevehető különbség a kettő között (csak pc játék esetén), ha:

1: pc -> avr (fantomkijelző)
pc -> tv (a játék képének)

2: pc -> eArc -> avr (így elhagyhatnám a fantomkijelzőt, eArc, MultiCH LPCM, Passthrough megy minden eszközön elvileg)

Ez csak most jutott eszembe, zenéhez (foobar) nyilván a hdmi közvetlen az avr-be menne Pure Directben továbbra is.

Ha pl nincs delay vagy bármi hátránya (kb csak ez számít, lévén kizárólag játék menne így, nem annyira a hangminőség az elsődleges), átállnék a második opcióra.

:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#71273) VoidXs válasza szabeska (#71272) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hangminőség azonos, delay azonos, esetleg a fantom hiánya miatt a 2-n a framerate gyorsabb lehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71274) szabeska válasza VoidXs (#71273) üzenetére


szabeska
addikt

:R

FPS-t már néztem egy és két kijelzővel, hangyányi a különbség (4K).
Azért is ment ki a fejemből ez a megoldás, mert az LG C9 megjelenés után 1 évvel kapott csak javítást, hogy többcsatornás legyen az LPCM, ne csak 2.0 :U

[ Szerkesztve ]

F1

(#71275) BBéci válasza Zsömica (#71250) üzenetére


BBéci
titán

Benne van a nevében: stúdió monitor.
Ismétlem, nagyon sok olyan aktív hangdoboz létezik, amik - szerintem - alkalmasabbak házimozi rendszer kialakítására.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71276) Zsömica válasza BBéci (#71275) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Értem a gondolatmeneted - viszont nem győztél meg a "miért ne..?" okairól..!

(#71277) BBéci válasza Zsömica (#71276) üzenetére


BBéci
titán

Elméletileg a stúdió monitorokat közeltéri hallgatásra optimalizálják, ez a legfőbb oka annak, hogy magamnak olyat semmi szín alatt nem vennék,, de ingyen sem kellene. Talán az íróasztalomra a laptop két oldalára helyezve.
Az általam hallott legjobb hangú házimozik egyike aktív hangdobozokból állt, tehát híve vagyok annak a megoldásnak.
Szerinted, ismereteid szerint mitől stúdió monitor egy hangdoboz?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71278) Quetz válasza BBéci (#71277) üzenetére


Quetz
őstag

Gyakorlatilag meg near-field, mid-field és far-field stúdió monitorokat gyártanak.

Példa az utóbbira:
ADAM Audio S6X Active Farfield / Main Monitor (PAIR) image 1

(#71279) BBéci válasza Quetz (#71278) üzenetére


BBéci
titán

Jól néz ki, szívesen meghallgatnám!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71280) Dorian válasza BBéci (#71277) üzenetére


Dorian
félisten

"mitől stúdió monitor egy hangdoboz?"

Attól, h ráírják. ;] Csakhogy ettől még nem lesz studiókban alkalmas színvonalú.
Studiókban amúgy - érthető okokból - nem csak közeltéri hangsugárzókat használnak,

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71281) Zsömica válasza BBéci (#71277) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Ebben nem feltétlenül értek veled egyet - ugyanis a near-field-ek kivételével a többi fajta nyugodtan elhelyezhetőek volnának egy cc. 25-30 m2 alapterületü mozis helyiségbe - néhol találkoztam már ajánlással is ilyen jellegű használattal kapcsolatban..! Nyilván nem egy elterjedt dolog - de az olvasataim szerint nem elhanyagolandó ötlet..!
Ezeken túl meg köszi - de tisztában vagyok a stúdio monitorok szerepével..! ;)

(#71282) VoidXs válasza Zsömica (#71281) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A közeltéri optimalizálás olyan dolog, aminek előnye van, hátránya nincs. Egyszerűen annyit jelent, hogy a fázismenetnek a létező legkisebb eltéréseket lehet csak mutatnia a párjával szemben. Ez távol ülve sem hátrány, és nem jelenti, hogy rosszabb lenne mozira, sőt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71283) Zsömica válasza VoidXs (#71282) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Köszönöm a kiigazítást - azt gondoltam hogy épp ezek miatt a tulajdonságaik miatt nem igazán alkalmasak a távolabbi hallgatásra/pozícionálásra..!
Szívesen kipróbálnék egy így kialakított moziszobát az tuti..! :K

(#71284) BBéci válasza Dorian (#71280) üzenetére


BBéci
titán

Igen ezek helytálló megállapítások.
Rossz tapasztalataim vannak a stúdió monitornak nevezett hangdobozok házimozis alkalmazásával. Elfogadom, hogy léteznek jók és kiválóak, csak én nem találkoztam olyanokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71285) lenox válasza BBéci (#71277) üzenetére


lenox
veterán

Akkor a midfield es a far field monitorok nem leteznek? Venni mondjuk lehet oket.

Nyilvan a semleges, pontos hangtol studio monitor egy hangdoboz, es jellemzoen aktiv.

(#71286) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy Subwoofer kábelt? Olyan kellene ami a legolcsóbb de már azért jó minősèg. Jelenleg egy QED QE5101 használok, de két sub lesz és kellene még egy. Gondoltam megkérdezem hátha van jobb alternatíva, esetleg valakinek van egy ami eladó lehet. Köszönöm :R A hossz elég a 3m.

(#71287) VoidXs válasza lajosx (#71286) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

MediaMarkt és az első, amit a polcon látsz. Nem jelent semmit, hogy milyen kábelt használsz hozzá.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71288) #62435328 válasza lajosx (#71286) üzenetére


#62435328
törölt tag

(#71289) VoidXs válasza #62435328 (#71288) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Hát ez egy 9-szeres felár az értékéért.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71290) #62435328 válasza VoidXs (#71289) üzenetére


#62435328
törölt tag

Teljesen mindegy mit írok, úgy is csak vitát generálsz a témából!
Akkor vegye a MM-os legolcsóbb kábelt, nekem mindegy!

(#71291) VoidXs válasza #62435328 (#71290) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, a helyes üzleti döntés az olcsó kábel, hiszen igazoltan nem jobb semmiben egy drága. Nem szeretem, ha meg vannak vezetve a kérdezők.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71292) b. válasza lajosx (#71286) üzenetére


b.
félisten

Én ebből [link] használok 2 darabot.. 5-6 ezer forint körül lehet venni, használtan 3 körül megy. Megbízható jó minőségű kábel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71293) #62435328 válasza VoidXs (#71291) üzenetére


#62435328
törölt tag

Tehát akkor Te fogod eldönteni ki mit ajánlhat?
Csak a Te preferenciáid a mérvadóak?

Nem vezettem meg senkit!

b.

Igen, az sem rossz!

Void: Akkor most b. is megvezette a kérdezőt?

[ Szerkesztve ]

(#71294) VoidXs válasza #62435328 (#71293) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Aki megfelelő és tudományosan helytálló indokot ad egyik vagy másik kábel mellett, azt el tudom fogadni, de azt, hogy "én így hallottam egy teljesen rosszul levezényelt teszten" (itt vezettek meg téged és a legtöbbeket), azt nem. Tőle már annyi érvet hallani, hogy megbízható, aminek már lehet alapja, de ezt se mondanám olyannak, ami miatt felárat kellene adni, hiszen a subomban egy lassan 20 éves cérna van, sosem volt vele hiba.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71295) embe


embe
nagyúr

Régebben ebben a topicban kicsit túlburjánzott a túlárazott termékek ajánlása.
Most meg eljutottunk oda hogy egy 9eFt.-os kábelt 9x -es túlárazottnak titulálunk. Aki kérdezni akar, vagy kérdez - teljesen elbizonytalanodik ...
Arrogáns válaszok, megjegyzések - a mindent IS tudó felsőbbrendűség köntösében.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#71296) VoidXs válasza embe (#71295) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Miért, ha kapsz valamit 1000-ért, te szívesen fizetsz pontosan ugyanazért 9000-et? Nagyon helyes, hogy mára ki lett irtva a lehúzás, a témában pedig elég sok olvasnivalót gyűjtöttem, források közt a szakma legnagyobbjait említve. Vitatkozhatsz azzal, hogy egy noname házimozis kábelcég vuduját összeveted azok alaposan alátámasztott eredményével, akik lényegében feltalálták a mozihangot, csak nem érdemes.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71297) b. válasza VoidXs (#71294) üzenetére


b.
félisten

Én hiszek neked, de még sem lennék nyugodt egy 900 forintos kábellel, ha hallok különbséget ha nem ( mert valószínűleg hallanék mert a tudtatom is ezt sugallaná és befolyásolná az érzést. Onnantól meg mindegy hogy valóban létezik a jelenség vagy nem, kimérhető vagy nem ha te kihallod és hallod., hisz ez egy élvezeti cikk, rendszer , szórakoztató elektronika.)

Azt gondolom egy jobb minőségű de nem egekig túlárazott kábel nem rossz választás és az embert megnyugtatja hogy ezen már biztos nem múlik...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71298) #62435328 válasza VoidXs (#71294) üzenetére


#62435328
törölt tag

Értem, tehát akkor Te rangsolod a tagokat, hogy erre lehet hallgatni, a másikra meg nem?

(#71299) VoidXs válasza b. (#71297) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, a tudatod sugallja, de ezt lehet olcsóbban is: ha kétszer egymás után ugyanazt hallgatod, akkor is hallani fogsz különbséget. Így működik a hallásunk, erre építenek a kábeleket áruló csalók. Ennek tudatában inkább ugyanazt a pénzt értelmes helyre tenném, 9000-ből minden hangszóró alá mehet gumitalp, és annak valós hatása van, ami sokkal nagyobb, mint bármilyen vélt.

AntonChigur: nem rangsor, bináris kategorizálás. Vannak, akiknek adok a véleményére, és vannak azok, akik szándékosan vagy véletlenül, de bajba sodornak a tudományosan helytelen álláspontjukkal.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71300) Zsömica válasza b. (#71297) üzenetére


Zsömica
aktív tag

:D :D ...ha a "tudatod sugallata" megéri azt a +8000.-t akkor hajrá; határ a csillagos ég..!
Soha ne higgy a Topikgazdának - Ő is csak egy szép női hang az automata ügyfélszolgálatról..! :DDD :DDD :DDD :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.