Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Quqesz válasza BBéci (#53000) üzenetére


Quqesz
nagyúr

"Inkább egy normálisan előkészített ajtóba szerelt, erősítővel hajtott szett adja a basszust, még ha nem is megy 50 Hz alá, mint egy olyan bödön, amik a linkeken szerepelnek."
Egyetértek :R

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#53002) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv. Subot cseréltem és felfigyeltem egy érdekességre, ami nem más mit a sub auto funkcióban való bekapcsolás. Eddig elég hamar már a hangeró pár százalékánál (-80 ról indul ugye és eddig már 75 nél kapcsolta láda) a mostani pedig persze zeneszám függő de csak 55- 60 környékén. Ha viszint visszahalkítom nem kapvsol le. Na ez miért lehet. Előd Magnat 201 A utód Polk HTS 10

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53003) Darko_addict válasza asipos0228 (#52992) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszi a tippet! Elkerülte a figyelmem ez a modell, felírom a másik kettő mellé. :)

Viszont a többiek részéről a megalomániát nem értem. 18nm-es szobában a PC-re van kötve egy 188W RMS mélynyomó, lerepíti az ember fejét, minek tennék egy nagyobbat egy hatchbackbe, ahol a belső tér nincs 4nm? Ráadásul Dony javasolt modellje majdnem az én termékeim duplája. És itt nem 3000 -> 6000 Forintról van szó. :) Ennyi fórumozás után sem tudjátok elfogadni, hogy valakinek kevesebb kell, mint nektek vagy gyengébb minőséget is elfogad. Nem tudjátok elfogadni és és azalapján tanácsot adni. Ha ülés alá keresek technikát plusz erősítő feltétele nélkül, miért gondolnám meg magam és hirtelen tartanék jónak egy olyat, ami teljesen megszabadít a csomagtartótól? Vagy ha 50 ezer Forintos terméket mutatok példának, szerintetek egy szempillantásra meg fog tetszeni egy 120 ezres? Én értékelek minden szándékot, de nem célravezetőek. Egyem a szíved neked is BBéci. Megkérdezném a teljes javaslatod, olyan drága szettet dobnál nekem össze, mint az autóm értéke. De miért? Azalatt miért ne lehetne valami jó, mégha nem is tökéletes? :) Költői kérdés volt.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#53004) ctrlaltdel13 válasza Darko_addict (#53003) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"18nm-es szobában a PC-re van kötve egy 188W RMS mélynyomó, lerepíti az ember fejét,"
Na ezt meghallgatnám🤔.

(#53005) Darko_addict válasza ctrlaltdel13 (#53004) üzenetére


Darko_addict
őstag

Gondoltam, hogy lesz egy ilyen vélemény. :D Kiszálltam, köszönöm, nem kérek több választ, törlöm a topikot a listámból. :D Légyszi írjátok bele az összefoglalóba, hogy magas tolerancia szükséges a betobozosodott fórumlakókkal szemben.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#53006) Quqesz válasza Darko_addict (#53003) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nézd nekem volt autóban gyári láda ülés alatt, és csak kopogott. Viszont volt olyan autóm, amiben nem volt láda, de az ajtókból olyan jól szólt, hogy egy percig sem hiányoltam a ládát. Én lehet az ajtókban levőket javítanám fel inkább. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#53007) BBéci válasza Darko_addict (#53003) üzenetére


BBéci
titán

"18nm-es szobában a PC-re van kötve egy 188W RMS mélynyomó, lerepíti az ember fejét"
Az a legnagyobb baj, hogy senki egyetlen szót nem ejtett a hangnyomásról, de Te mégis oda jutottál el.
A lényeg a hangminőség.
Leírom lassan, hogy biztosan megértsd: h a n g m i n ő s é g.
Persze arról nem sok információd lehet, mivel viszonyítási alapnak a Z5500-at tekinted.
Autóba azért kell akkora membránfelület és teljesítmény, mint egy 25 négyzetméteres szobába, mert a rendszernek a menetzajt túl kell "kiabálnia". Az olyan fingilingi, amiket linkeltél, talán álló helyzetben, kikapcsolt motor esetén ad némi érzékelhető basszust, de csak akkor.
1986-ban kezdtem autóhifivel foglalkozni, de 1992-ig leginkább tévúton jártam. Ezektől próbálom megkímélni a mai hozzá nem értőket.

Itt senki nem megalomán, még az a topiktárs sem, aki szintén 18 négyzetméteres szobában 2 darab olyan szubládával házimozizik, amiknek 38 (vagy 46) centis a membránja és 1000-1000 RMS watt hajtja őket. Volt nálam ilyen: [link], 1200 W RMS, 4000 W csúcsban és nem vitte le a fejemet. Ígéretet kaptam egy olyan csúcsszuper szubláda tesztelésének lehetőségére, aminek az erősítője 1800 W RMS teljesítményű. Állítólag hamarosan érkezik. Ezekkel azt akarom érzékeltetni, hogy a wattok elsősorban a hangminőséghez kellenek és csak másodsorban a hangnyomáshoz.

Azt még mindig nem értem, miért nem az autóhifis topikban kérdezősködtél?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53008) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#53004) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudtam, hogy mazochista vagy. :P
Logitech Z5500-ról van szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53009) #09634560 válasza ctrlaltdel13 (#53004) üzenetére


#09634560
törölt tag

188 RMS nem igazán nagy egy mélynyomónak.. max ha tőle 1-2 méter és jóval fél hangerőn túl van... ott a csel hogy 93-as érzékenységű, tehát nem nehéz üvöltetni.

(#53010) I'am Dony válasza Darko_addict (#53005) üzenetére


I'am Dony
őstag

Elöször is nagyon szívesen. Másodszor, ha vki ide jön kérdezni, ne sértődjön meg ha segítő szándékkal próbálják lebeszélni egy felesleges pénzkidobástól. Nem a 100 e doboz drága amit évekig használ vki örömmel, hanem az 50 e ami használhatatlan a célra. Itt a legtöbben hallgattunk már jó pár terméket és nyilván nem viccből mondjuk vmire h sz@r. Nem felháborodni és értetlenkedni kellene, hanem elgondolkozni, utána olvasni, hallgatózni. Ez ingyen van. Ahogy a türelem is.

(#53011) hcs57 válasza BBéci (#52997) üzenetére


hcs57
őstag

"Egy valamirevaló mélysugárzónak a mágnese nehezebb, mint azok az aktív izék kompletten. Például azé, amit én használok, 8 kg, a láda 28 kg, pedig mindössze 28 literes." - ebből a szövegből hol olvasható, hogy ez az autós szubládád?
Igen, sejthettem volna... a sorok között oda volt írva.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53012) BBéci válasza hcs57 (#53011) üzenetére


BBéci
titán

Ha a kérdés autósra vonatkozik, miért említeném példának bármelyik szobait? Erről volt szó: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53013) hcs57 válasza BBéci (#53012) üzenetére


hcs57
őstag

Talán azért, mert eleve elutasítottad a válaszod elejével, ezek után ki gondolná, hogy van autós szubod??:
Egyik vacakabb, mint a másik, de miért nem az autóhifis topikban érdeklődsz? [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53014) BBéci válasza hcs57 (#53013) üzenetére


BBéci
titán

Van ennek a vitának bármi értelmes célja, haszna? Megpróbáltál belém kötni, nem jött össze, ennyi, vége.

Mellesleg miért ne lenne autós szubládám? Az magától értetődő, szinte kötelező, ha az ember szereti a jó minőségű zenét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53015) gab1ka


gab1ka
aktív tag

Nappaliba bűn használni subot kocsiba meg kötelező?

(#53016) Piftuka válasza kgergo89 (#52990) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha lehúzol a mélynyomóról minden csatlakozást, és bekapcsolod, akkor is búg?

Azt szerintem érdemes első körben megnézni, mert több dolog okozhat "kelletlen" búgást. (Földelési probléma, zárlat, nem megfelelő kondizás, huzalozás, trafó árnyékolás hiánya, stb....)

Vannak itt a fórumon műszerész szakik; remélhetőleg ők többet is tudnak mondani neked a megoldásra vonaktozóan! ;)

Amúgy jó kis szettet vásároltál. Ez már szvsz messze nem is a "belépő kategória"... :N

Vagy tévedek, kedves fórumtársak?

"Aquila non captat muscas."

(#53017) Piftuka válasza Flowtation (#52996) üzenetére


Piftuka
veterán

Igazán szerencsés a készülékek és a bútorzat elrendezése! :K

Azon a falon később még egy 2 méteres tévé is simán elfér. :)

Meg tudod mondani kérlek a tévé asztalod típusát, és feltöltenél kérlek fotót a szekrényajtós részéről nyitott állapotban?

"Aquila non captat muscas."

(#53018) BBéci válasza gab1ka (#53015) üzenetére


BBéci
titán

Csacska kérdés, kételkedem abban, hogy komolyan gondoltad. :((
Pláne, mivel pár hozzászólással ezelőtt elmagyaráztam, miért szinte kötelező egy autóhifi rendszerbe szubláda.
Azért csak szinte, mert hallottam olyan rendszereket, amik szubláda nélkül is elképesztően jól szóltak. Álló helyzetben, kikapcsolt motorral.
Szerinted hány decibel az alapzaj egy lakásban és egy 80-130 km/órával haladó autóban? Saccra 40 és 70-80 közötti. Ráadásul az utóbbinak jó része alacsony frekvenciájú.
Na, ezért szinte kötelező autóba a szubláda.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53019) hcs57 válasza BBéci (#53018) üzenetére


hcs57
őstag

Jól értem? Az autóban a szub szerepe a menetzaj túlharsogása?
Ami ugyanis álló helyzetben jól szól, az menet közben az alapzaj miatt pocsék?
Nem kötekszem, valóban tanulnék, ami nem szégyen a hozzáértőtől.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53020) BBéci válasza Piftuka (#53016) üzenetére


BBéci
titán

Részben tévedsz, mert az erősítője valóban nem belépő kategóriás, viszont a hangdobozok annak számítanak és ezért nem passzolnak az 551R-hez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53021) BBéci válasza hcs57 (#53019) üzenetére


BBéci
titán

Nem jól értetted, mert szó sem lehet túlharsogásról.
Ami a menetzaj miatt elvész, azt kell pótolni, de ez csak az egyik ok, amiért kell szubláda.
A másik nagyon hasonló a szobai rendszerekéhez, ugyanis egy 16 centis hangszóró (néhány autóba csak 13 centis fér el) nem képes a legalsó oktávokat megszólaltatni. Pláne számára egyáltalán nem optimális elhelyezés esetén, ami a leggyakoribb. Gondolj bele, mekkora különbség van egy autó ajtó és egy méretezett MDF doboz között. Fizikai és akusztikai jellemzőket is tekintve.
Ráadásul az erősítőnek is jobb, ha szeparáltan hajt 70-80 Hz fölötti és alatti tartományokat. Még jobb, ha a szubládát külön végfok hajtja. Ide kapcsolódik a szub- és az afölötti tartományok szintjének külön vezérelhetősége, ami szinte létszükséglet autóban is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53022) hcs57 válasza BBéci (#53021) üzenetére


hcs57
őstag

Ez így eddig logikus lenne, ha a szub tartományban lenne zene is.. talán az orgonának van olyan sípja, amely olyan mélyen képes megszólalni. A gond az, hogy ez csak lehetőség, a zene nem arról szól, hogy végig skálázzák az összes megszólaltatható hangot.
Az általam hallgatott jazz zenében még a nagybőgő sem szokott szub basszust megszólaltatni.
S most mondhatnám, ezt is kitárgyaltuk, hogy a jó zene nem igényli a szubot, az a mozihoz kell az effektekhez.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53023) Piftuka válasza BBéci (#53020) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem. Tehát egy kategóriával magasabbra pozicionált hangfalszett szignifikánsan javítana a hangzáson?

"Aquila non captat muscas."

(#53024) gab1ka válasza BBéci (#53018) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Értem, bár kétlem hogy te vagy bárki más egy pirosnál a subját tekergeti a kocsijában hogy mindig minden szépen szintben legyen ahogyan az a nagykönyvben elő van írva.Ahogy spl mérőműszert bámuló autósókat se nagyon láttam még az autópályán ahogy próbálják a ládájukat belőni.

(#53025) Quetz válasza BBéci (#53021) üzenetére


Quetz
őstag

Pedig jól értette, a menetzaj elfedi a zenét, azt fogod csak jól hallani, ami a zajszint fölé emelkedik. Ebben az értelemben tehát "túlharsogod" a zajt.

(#53026) Szila|H|


Szila|H|
tag

Sziasztok!

Ismerőstől szereztem egy Denon AVR-2802 -őt, 1 Deákért. Remélem jó vétel volt, mert alapból szép állapotba van és gondoltam kezdésnek ez is megfelelne.
Viszont jelenleg nincs mit meghajtson.
Először csak 2.0-t szeretnék, 20 m2-es panel szobába. Esetleg tudnátok 50e körül ajánlani használt polc hangsugárzókat? Tudom, hogy nem nagy összeg, nem várok el sokat egyelőre. Külföldi használt piacokat is bújom, csak nehéz úgy, hogy fogalmam sincs mi lenne a kevésbé rossz ebben a kategóriába.
Néztem már:
-Canton GLE 402
-Dali zensor 1 ( külföldről egyet találtam ami kb 50e lenne)
-Canton 920
És B&W-k ből is DM 602,bár ez már igen csak kifelé lóg a büdzséből .

Life is better with a frenchie

(#53027) dzsémsz


dzsémsz
kezdő

Üdv. mindenkinek, van egy Denon AVR erősítőm amit összepróbáltam kötni a házimozi hangfaljaimal de valamiért lekapcsol magától. Esetleg valakinek valami ötlet???
Erősitő: Denon AVR-X550BT
Házimozi hangfal: GENIUS SW-HF5.1 4800

(#53028) zsoika válasza dzsémsz (#53027) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. A genius hangkeltőknek túl kicsi az impedanciája....kvázi rövidzárnak érzékeli és leold a védelem.

(#53029) dzsémsz válasza zsoika (#53028) üzenetére


dzsémsz
kezdő

A Genius dobozán a hangszórókhoz 6.ohm van írva tehát elméletileg jónak kellene lennie.

(#53030) gab1ka válasza zsoika (#53028) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én is ilyen szekrény aljáról előszedett Genius szettet használtam hetekig amíg meg nem jöttek a nagytesók, mindenféle gond nélkül.

(#53031) dzsémsz válasza zsoika (#53028) üzenetére


dzsémsz
kezdő

https://sg.yamaha.com/en/products/audio_visual/speaker_systems/ns-p285/specs.html#product-tabs
A genius helyett ezt nézegettem szerintetek jó választás??

(#53032) #09634560 válasza Szila|H| (#53026) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dali teljesen jó.
és jó vétel volt az a denon gratula!

(#53033) kgergo89 válasza Piftuka (#53016) üzenetére


kgergo89
tag

Köszi! Igen, ha nincs csatlakoztatva semmi, akkor is van bekapcsolt állapotban 1 halk búgása. Zene / film kozben nincs semmi gond. A hangdobozról majd idővel fentebb lépek, de kiveteles ajanlat volt egyben a szett.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#53034) Szila|H| válasza #09634560 (#53032) üzenetére


Szila|H|
tag

Köszi, akkor megpróbálok rá repülni :D

Akkor jó megnyugodtam, egy Dali Ikon 6 -oson hallgattam ott igen meggyőző volt.

Life is better with a frenchie

(#53035) BBéci válasza hcs57 (#53022) üzenetére


BBéci
titán

A nagybőgő nem szól 80 Hz alatt? Te el vagy tévedve.
A zene, ha otthon, olyan hangdobozokkal hallgatod, amik lineárisan szólnak legalább 40 Hz-ig, valóban nem kell szubláda, ezt vallom és mondogatom én is.

(#53023) Piftuka
Nem a pozicionálás a lényeg, hanem a hangminőség. Sajnos a kettő nem mindig jár együtt. Az a Cambridge Audio erősítő egyértelműen jobb hangdobozokat érdemelne.

(#53024) gab1ka
Ki mondta, hogy folyamatosan kell állítgatni? Egyszer installáláskor, majd még egyszer, bejáródás után.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#53036) dzsémsz


dzsémsz
kezdő

Denon VR-x520BThoz milyen hangfalszettet tudnátok ajánlani?? Esetleg Eltax Utah HCP megfelelne a célnak??

[ Szerkesztve ]

(#53037) RobertBaggio


RobertBaggio
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Olyan problémám van, hogy adott egy LG BH7420p tipusu házimozi rendszer és a lejátszóban kiment a végfok így hang nuku, javítani nem tudják. A kérdésem az lenne, hogy ki lehet e váltani valamilyen erősítővel (és ha igen milyennel) a lejátszót illetve össze lehet-e kötni a lejátszót egy erősítővel hogy legyen hang de a lejátszó is meg maradjon? Remélem nagyjából érthető voltam. :)

(#53038) tothjani81 válasza dzsémsz (#53036) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Az Eltax utah nagyon nem jó. Sajnos tapasztaltam. Eladtam egy 20 éves sony dobozt ideiglenesen vettem egy Eltax Utah szettett. Minősíthetetlen. Ne vedd meg nagyon nagy a doboz ami igen vékony ezért doboz hangja van. Kopog, gyenge a hangminősége, valójában csak 2 hangszóró dolgozik benne. Ami még nagy gond vele hogy az alsó hangszóró passzív amit a felette lévő 16,5 es hajt nagyon gyenge és a doboz is nyitott. Passzív menbránhoz zárt doboz kellene hogy hatékonyan tudjon dolgozni. 25 ezerért alig bírtam eladni a 5.0 szettet. Ha csak ennyi pénz van rá keress használtan valami bevált régebbi jó álapotú jobb minőségű dobozokat. Jó indulatból mondom hidd el. Keresgess kicsit. Mást néztél esetleg?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53039) dzsémsz válasza tothjani81 (#53038) üzenetére


dzsémsz
kezdő

Emellett még a Yamaha NS-P285t nézegettem. Az erősítőm a genius sw4800 hangfalaknál hangerősítésnél kétszer is leállt, ezért szeretnék egy másik hangfalszettet venni.

[ Szerkesztve ]

(#53040) tothjani81 válasza dzsémsz (#53039) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ilyen vagy ehez hasonló dobozokat sosem használtam. Sajnos nem tudom ezek mire képesek. Ha teheted valahol halgasd meg, hogy megfelel e az igényeidnek.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#53041) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok,

Lehet nagyon triviális kérdést fogok feltenni, de sajna a témában nagyon tudatlan vagyok, tehát előre is elnézést.
Közeljövőben vennék egy 5.1 házimozi rendszert, de lévén a tv-m és a PC egy szobában van, néha a házimozit rákötném a számítógépre.

Alaplapom interfész része:

Az alaplap hangkártyája támogatja az 5.1-et.

Tv-m interfész része: (Thomson 49UC6406)

Kérdésem, hogy ilyen kábel bemenetekkel meg lehet-e oldani ezt?

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! :R

(#53042) #09634560 válasza RobertBaggio (#53037) üzenetére


#09634560
törölt tag

Passziv sub miatt csak ez jöhet szóba.
Bár nem értem mit akarsz megőrizni egy rossz lg-n de pár ezer ft-ért kapsz lejátszót, de hdmi-n csatlakoztathatod a yamahába

(#53043) #09634560 válasza dargelot (#53041) üzenetére


#09634560
törölt tag

termlészetesen igen, lehetséges, merrt van az alaplapodon hdmi kimenet azt kötheted a házimozi erősitőre, mig a vidkártyán levő a monitort szolgálja ki.
DE: mehet mindkettő a videokártyárol is, csak akkor a monitort Displayport kábellel kösd össze (amennyiben 1 hdmi van a videokártyádon)

(#53044) #09634560 válasza dzsémsz (#53039) üzenetére


#09634560
törölt tag

ezt megnézném..

(#53045) Quqesz válasza dargelot (#53041) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha új hdmi-s erősítő lesz a házimozihoz, akkor pc hdmi --> AVR hdmi + tv hdmi arc-s aljzat összekötése az AVR arc-s hdmi aljzatával. Tehát kell neked 2 hdmi kábel, amiből min 1 legyen arc képes. Így a tv hangja kimegy a házimozira, de a pc is hangban kimegy az avr-re és a kép tovább a tv-re.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#53046) hcs57 válasza BBéci (#53035) üzenetére


hcs57
őstag

Az értő olvasás nem megy.. ezt írtam:
Ez így eddig logikus lenne, ha a szub tartományban lenne zene is.. talán az orgonának van olyan sípja, amely olyan mélyen képes megszólalni. A gond az, hogy ez csak lehetőség, a zene nem arról szól, hogy végig skálázzák az összes megszólaltatható hangot.
Az általam hallgatott jazz zenében még a nagybőgő sem szokott szub basszust megszólaltatni. Vagyis a valós zenében nincs szub hang! Basszus van, de azt az autó hangszóró még megszólaltatja.

Jó minőségű autó hangszórók esetén a zene élvezhetően szól szub nélkül. a szub, mint írva volt, csak az útzörejt harsogja felül, ha lenne is valami abban a mély tartományban.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#53047) dzsémsz


dzsémsz
kezdő

Sziasztok!! A Denon erősitőmhöz aminek az ohmja 6-16 ohm, ideális hozzá 6 ohmos a házimozi hangfalszett???
[link]

[ Szerkesztve ]

(#53048) mpo válasza dzsémsz (#53047) üzenetére


mpo
veterán

Itt párosítva:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#53049) Flowtation válasza Piftuka (#53017) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Köszi!:) A szekrény egyébként egy sima kommersz bútor, annyi a különbség, hogy a felső elemek eredetileg függőlegesen álltak, én fordítottam el fekvő pozícióba, hogy elférjenek a konzolok. Azon gondolkodom hogy kellene egy kisebb alsó szekrény, mert akkor álló dobozokat is tudnék rakni, de nekem már ez is jó, hogy van 5.1, sokkal nagyobb élmény mint a tv hangszórója.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#53050) BBéci válasza hcs57 (#53046) üzenetére


BBéci
titán

Valótlanságot, sőt butaságot írtál, mert a zongora, a nagybőgő és a hárfa is (valamint számos más hangszer) bőven szól szubbasszus tartományban is.
CLASSICAL LEXICON | Register
Szerintem nem vagy tisztában azzal, hogy a 80 Hz (egyesek szerint 60) alatti frekvencia-tartományt nevezik szubbasszusnak.

"Jó minőségű autó hangszórók esetén a zene élvezhetően szól szub nélkül."
Igen, de csakis álló helyzetben, kikapcsolt motorral. De valamiért az autóhifis hangminőség versenyeken a résztvevők döntő többsége szubládás rendszerrel indul. Igazán elmagyarázhatnád nekik, hogy tévúton járnak!
Szerinted autóban is felesleges a mélyláda, nem csak házimozihoz? Ezek szerint az autóhifisek 99 %-a hülye? Az autógyártók is, akik a prémium kategóriás kocsikba Naim, Mark Levinson, Bose, Canton, Dynaudio, stb. mélynyomós szetteket szerelnek?
Rémesen fárasztó olyan emberrel vitatkozni, akinek nulla a tapasztalata és csak kötözködik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.