Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Formaster válasza BBéci (#15000) üzenetére


Formaster
addikt

Félreértesz, már teljesen folytonos. Amikor csak a vga-t tettem 24Hz-re akkor nézhetetlenül vibrált, ricegett a kép, de most h beállítottam a playert és teljesen jó. Filmbe még csak belenéztem, de erre már azt mondom h nem veszek észre semmi zavarót.

(#15002) BBéci válasza Formaster (#15001) üzenetére


BBéci
titán

legalább ez megoldódott! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15003) #54715584


#54715584
törölt tag

Lenne kérdésem sub elhelyezéshez, már nem nagyon van ötletem.
Átpakoltuk a nappalit és most így néz ki az elrendezés. Tudom sok mindentől függ, hogy hol szól jól, de jelenleg egyes esetekben nagyon elmosott, néha túl hangos, de összességében nem pontos. Ha más nem marad beteszem a hallgatói pozícióba és körbemászom a szobát, de ha vannak ötletek, tippek, akkor egyelőre megkímélném magam a portalanítástól. :)
Egyszer már eljutottunk odáig, hogy ezen a szinten ne várjak csodát, de átpakolás után rosszabb lett a hangzása (míg a térérzet egyébként jobb lett).
Illetve azt sem tudom, hogy hátsó reflexes sub-nak mi lenne optimális elhelyezés. Kerestem guglin, youtube-on, de úgy látszik már mindenkinek zárt mélynyomója van, reflexes beállításról alig találtam valamit, vagy inkább autóhifi oldalakat. Vagy csak annyit, hogy 6-8 inch-re tegyem a faltól az eszközt vagy a nyílás nagyságának kétszeresére minimum.

[ Szerkesztve ]

(#15004) Lacielvtárs válasza #54715584 (#15003) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'... megkímélném magam a portalanítástól...'
;]

Zárt szubot neki...
Hasonló érzéseim voltak anno az eltax reflekszes szubommal, es a canton mindent rendbe rakott.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15005) Joshi válasza #54715584 (#15003) üzenetére


Joshi
titán

Én is panelban lakom és így oldottam meg a reflexes subom elhelyezését, sajnos a panel nem éppen a jó akusztikájáról híres. A sub hátulja a faltól 17cm-re van, most egész jól szól minden. Quetz fórumtárs ajánlott egy képeket és hangelnyelő dekorációra szakosodott figurát az avx-ről, egyelőre még nem rendeltem semmit de mindenképpen fogok. Nem nagyon tudsz variálni ilyen kis szobában.

(#15006) #98221312 válasza #54715584 (#15003) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nálam is hasonló módon van elheyezve, azzal a különmbséggel, hogy nekem a jobb oldali front mellett van a sub. Több poziciót próbáltam, de ez számomra a legjobb.

(#15007) Nemir Ombe válasza Joshi (#15005) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"egyelőre még nem rendeltem semmit de mindenképpen fogok"

És azt már tudod, hogy "hol" van kiemelés vagy csillapítás ami "kezelni kell" vagy csak rendelsz majd valamit "piros vs fekere" alapon és vagy bejön vagy nem ....? ;)

(elég "divatosak" lettek mostanában a "dizájonos" akusztikai panelek, amit szerintem sokan "csak kinézetre" vesznek, mivel azt sem kellene elfelejteni, hogy "jó esetben" először az avr beállításokat kell/érdemes "rendbe tenni" az adott akusztikához és ami ezzel nem megy, azt lehet/érdemes "kezelni" panelekkel .... "viszonylag" sok pénz/idő/idegeskedés is megtakarítható)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#15008) Dorian válasza Nemir Ombe (#15007) üzenetére


Dorian
félisten

"jó esetben" először az avr beállításokat kell/érdemes "rendbe tenni" az adott akusztikához és ami ezzel nem megy, azt lehet/érdemes "kezelni" panelekkel"

Na ez úgy hülyeség ahogy van, pont fordítva igaz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15009) Nemir Ombe válasza Dorian (#15008) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tehát akkor veszel "mindenféle" panelt "mindenhova", ráadásul jó sok pénzért és utána állítod be az avr-t, mert ugye előre tudod, hogy hol/milyen kiemelés lesz .... ne viccelj.... ;)

(vagy nyugodt vagy, mert ha már megvettél "mindenféle" panelt, akkor már nem lehet rossz az akusztika....?? ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#15010) Dorian válasza Nemir Ombe (#15009) üzenetére


Dorian
félisten

Nem mindenféle panelt kell venni mindenhová, ki írt ilyent?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#15011) #54715584 válasza Lacielvtárs (#15004) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, csak nálad aztán lett Elac meg mindenféle jóság itt meg még mindig a Magnattal főzök.. :)

(#15005) Joshi Neked is reflexes a subod? Amikor betettem a bal oldali front és a szekrény közé közelebb a falhoz, akkor kicsit kevesebb lett a basszus, viszont tisztább, de akkor meg rezgett még a konyhában is a szekrény. Nálad nem rezegteti az üveget?
Nálam már az a szegény pálma is segített valamit a hangzáson.

(#15006) Jigsaw04 Volt különbség a bal és a jobb oldal között az elrendezés/szoba alakja miatt? Ha hasonló a kialakítás nálad is, akkor lehet nálam is hasonló lenne jó?

(#15012) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

tud vki ajánlani egy rendszerhez passzoló Sub kábelt?

Onkyo Tx.NR656
Klipsch R-112 SW

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#15013) Joshi válasza Nemir Ombe (#15007) üzenetére


Joshi
titán

Nem akarok túl sok csillapító elemet, de jelenleg túl csupasz a fal mindenképpen kell oda valami.

(#15011) Crisp Rat nem rezonál semmi, így most egész jó a hangzás. A csupasz falfelületek kapnak valami dizájnelemet aztán annyi. Nem lehet hogy túl erősre állítod a mélyet? Nem jó ha nagyon dominál a mély.

(#15014) Nemir Ombe válasza Joshi (#15013) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csak arra akartam célozni, hogy anélkül, hogy tudnád pontosan mi is kell neked nem szerencsés vásárolni ilyesmit .... persze dekorációnak mindig jó .... ;)

Hmm ....

(#15015) #54715584 válasza Joshi (#15013) üzenetére


#54715584
törölt tag

Kipróbálom holnap a bemérést mikrofonnal, az szokta beállítani, ma már nem rémisztgetném a lakókat. :)

(#15016) wrbbt2 válasza embe (#14991) üzenetére


wrbbt2
csendes tag

Itt van ugyanannyiért ( 200k) , de már mélysugárzóval együtt :
[link]

Treffen sich 2 Fische im Ozean. Sagt der Eine: "Hi" Fragt der Andere: "Wo?!?!?"

(#15017) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#15012) üzenetére


MCGaiwer
addikt

akkor még hozzáteszem, hogy 5m kellene, és max 100 euroig.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#15018) Lacielvtárs válasza #54715584 (#15011) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Oke, jo az ELAC, de ne feledd en a szubot cseréltem, es utana jöttek az ELACok.
Es hasonló problémák miatt hagytam magam rabeszelni a zart cantonra.
Sok rossz döntést hoztam az életemben, de a zárt szub nem tartozik közéjük. :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15019) #98221312 válasza #54715584 (#15011) üzenetére


#98221312
törölt tag

Bal oldalon azért nem volt jó nekem, mert közel került az ablakhoz és rezonált.

(#15020) embe válasza wrbbt2 (#15016) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Én csak ajánlottam.
Akkor szerinted az nem jó vétel annyiért? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15021) BBéci válasza #98221312 (#15019) üzenetére


BBéci
titán

Az gáz, ha rezeg az ablak, annak valami baja van. Nálam az egyik redőny gurtniháza és a vetítővászon tokjában valami szokott időnként zörögni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#15022) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Audyssey-es bemérés után ellenőrizni a hangfalak hangerejét,melyik lenne jobb választás ,már ha a telefont leszavaztátok:
[link]

vagy ez:
[link]

Az utóbbihoz létezik szoftver is ami számitógépre telepithető.
Vagy lenne valami javaslatotok?

[ Szerkesztve ]

(#15023) VoidXs válasza Rbert (#15022) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Relatív méréshez a mobil is jó, annyira nem kell lesajnálni. Én rendes mozitermet is mértem be vele, és a profi műszerhez képest annyi volt a baja, hogy 3 dB-el kevesebbet mutatott, viszont mindig pont annyival.

Persze ahhoz olyan mobil és olyan alkalmazás is kell. Az iPhone pl azért olyan bitang drága, mert minden alkatrész jó minőségű, még a 3 éves modellekben is olyan hangtechnika van, mint máig semmi más mobilban, alkalmazásként pedig a Decibel 10th van helyesen megírva.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#15024) fehér_ember válasza VoidXs (#15023) üzenetére


fehér_ember
addikt

Most komolyan, tényleg hasonlítgattál egymáshoz csúcsmobilokat gyártónként és abból szűrted le ezt a következtetést? Meg szerinted akitől vásárol ezt vagy azt, az másnak vagy magának nem teszi bele a készülékeibe?
Én meg a régen a nokiá-im hangzását szerettem, mert az nem szólt fosul a gyári lejátszójával és nem kellett hozzá azonnal másik progit keresni miután kihoztam a boltból (mint ahogy a bizonyára nem minőségi alkatrészekből összerakott jelenleg 4,5 éves, amúgy a mai napig megelégedéssel használt telómnál) :P

[ Szerkesztve ]

(#15025) junkpod válasza fehér_ember (#15024) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az iPhone tulajdonossá válás első lépése a hit.

Box's don't touch!

(#15026) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

"Az iPhone pl azért olyan bitang drága, mert minden alkatrész jó minőségű, még a 3 éves modellekben is olyan hangtechnika van, mint máig semmi más mobilban"

Ha Te így gondolod, az teljesen rendben van, de terjeszteni azért mégsem kellene ilyeneket .... ;)

Hmm ....

(#15027) VoidXs válasza fehér_ember (#15024) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem csak hasonlítgattam, de ki is mértem elég sokat. Igaz, DAC-ra, nem ADC-re. De ahol a "fontosabb" (=gyakrabban használt) alkatrész is alacsonyabb minőségű, ott a többitől sem kell csodát várni. Sajnos Nokiából 735 volt a legjobb, ami a kezemben volt, de még az is jobb volt, mint bármelyik OnePlus, Nexus, vagy Note, amiket próbáltam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#15028) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#15026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#15029) wrbbt2 válasza embe (#15020) üzenetére


wrbbt2
csendes tag

Nem mondtam , hogy nem jó vétel , nem rossz ár , én csak belinkeltem egy másik akciós ajánlatot , az árakat majd úgyis a piaci kereslet-kínálat eldönti . ( az eladónak mindenesetre sok sikert kívánok az értékesítéshez :) )

Treffen sich 2 Fische im Ozean. Sagt der Eine: "Hi" Fragt der Andere: "Wo?!?!?"

(#15030) johnywalker válasza wrbbt2 (#15029) üzenetére


johnywalker
őstag

Ügyes, figyelmes!

(#15031) belu891003


belu891003
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Kinek mi a véleménye az onkyo márkárol?

Nagyon szemezek egy onkyo 646 es egy 656 erősítővel!
De olvastam jót rosszat a márkárol...
Ez a márka hol helyezkedik el a top márkák között
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15032) Joshi válasza belu891003 (#15031) üzenetére


Joshi
titán

Az említett modellek nagyon ajánlottak, a belépőszint csúcsa. :K Egyébként nekem egy 636 van és csak ajánlani tudom, a HDMi panel továbbra is érzékeny, viszont ha betartod az előírásokat akkor nem lesz semmi gond. Ez azt jelenti, hogy a HDMi kábeleket, meg úgy általában a kábeleket csak áramtalanítva dugdosd össze.

[ Szerkesztve ]

(#15033) johnywalker válasza belu891003 (#15031) üzenetére


johnywalker
őstag

Jó és elfogadható középkategória, a lánc többi tagjától függ elsősorban mit hozol ki belőle!
A 608-as szériáig gyakran előfordult a Hdmi bemeneti hiba, amit azóta a hírek szerint javítottak.Másat nem igen tudtak mostanság felróni a márkának, de ez egyéni preferencia kérdése.Jelenleg már a Pio Av üzletágát is ez a cég birtokolja.

[ Szerkesztve ]

(#15034) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Sajnos elkezdett szenvedni a DLNA alapú házimozim.

Az összetevők:
- Viera ST60
- SCC BT505
- Asztali számitógép + win10 és UMS/Plex/Windows saját DLNA megoldása

A gond azzal van, hogy eddig a tévé tökéletesen felismerte az asztali gépről futtatott, Universal Media Serverrel wifin átküldött filmeket. (Jó, lehet, hogy nem ez lenne a megfelelő módja a házimozizásnak, de alapvetően nagyon kényelmes volt eddig ez a megoldás :) )
Sajnos most már csak odáig jut, hogy látja a gépet, de "a kiszolgálóhoz történő csatlakozás megszakadt" üzenettel kedveskedik, amint belépnék a mappaszerkezetébe.
Sokáig jól működött így, nem értem mi baja lett hirtelen. Próbáltam más médiaszerverrel is, de semmi. A BT505-ös házimozi szett is képes DLNA kezelésre, de onnan se jön össze a videóátvitel... :W

Van esetleg ötletetek a problémára? Eléggé besokalltam, mert elég sok mindent megpróbáltam...
Nyilván jobb minőséget kapnék, ha nem wifiről menne és hajlok is felé, de akkor vegyek egy htpc-t vagy egy médialejátszót, amit összekötök az erősítővel?
Ha igen, akkor milyet, mennyiért? Olyan kéne, ami saját HDD-n tárolja az adatokat és valahogy hatékonyan, egyszerűen és gyorsan át tudom másolni a filmeket az asztali gépről. Vagy már rögtön oda töltöm le...akkor az htpc, mert sima médialejátszó erre gondolom nem képes.

Elég tanácstalan vagyok, köszi a tippeket, segítséget... :R

[ Szerkesztve ]

(#15035) belu891003 válasza johnywalker (#15033) üzenetére


belu891003
csendes tag

Akkor ezért tűnt fel nekem a bemérő mikrofon és táv hasonlóság!

(#15036) belu891003 válasza Joshi (#15032) üzenetére


belu891003
csendes tag

Onkyo 646 656
Pioneer 1131
Denon 1300
Denon 2300

Ezeket néztem újonnan.

Használtan nem igazán tudom mik az elődök jók e vagy sem!

Eisa díj ez jelenthet valamit? (Érdemes rá alapozni?)

(#15037) johnywalker válasza belu891003 (#15035) üzenetére


johnywalker
őstag

Persze, ez nem véletlen.Tehát már kissé a Pioneer is (nem) kicsit az.Én a Onkyo 626-ot használom, nem szeretnék elfogultan írni, mozira kitűnő választás!Sztereóra biztosan van jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#15038) belu891003 válasza johnywalker (#15037) üzenetére


belu891003
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#15039) Joshi válasza belu891003 (#15036) üzenetére


Joshi
titán

A Denon 2300 drágább talán jobb is? Nem tudom, de házimozira az Onkyo 656 nagyon ott van. :K Ezen a szinten én mindenképpen az árat nézném, az Onkyo 656 olcsóbb mint a Denon 2300. Hiába veszed a drágább Denont, soha nem fogod megtudni hogy mennyivel lett volna "rosszabb" az Onkyo. Az otthoni teszt lenne mérvadó ami megoldhatatlan, az egyéb teszt pedig nem mérvadó. Tudom hogy nem könnyítettem meg a választást, de ez már csak ilyen.

(#15040) belu891003


belu891003
csendes tag

656:219000
646:180000
2300 denon:209000
Aru kereső szerint!
Kérdés 646-ot megeri meg meg venni?

[ Szerkesztve ]

(#15041) Joshi válasza belu891003 (#15040) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom te mit néztél, de nekem nem ilyen árak jöttek ki. :B

(#15042) johnywalker válasza belu891003 (#15040) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem vagyok fullra képben a két erőlködő teljes képességeivel.Ami biztos hogy mindkettő tudja a DTS-X és a Dolby Atmos ficsőröket, teljesítményben is teljesen hasonlóak, mind digitális média szolgáltatási szinvonalban.Inkább az a kérdés megéri e a drágább a X Ezer Ft-os felárat?

[ Szerkesztve ]

(#15043) belu891003 válasza johnywalker (#15042) üzenetére


belu891003
csendes tag

Nah ezaz :)

(#15044) belu891003 válasza Joshi (#15041) üzenetére


belu891003
csendes tag

Jogos!
Viszont az olcsóbbakat számomra ismeretlen boltok árulják elég gyenge értékeléssel!

(#15045) Joshi válasza belu891003 (#15044) üzenetére


Joshi
titán

Akkor vedd a Denon 2300-at, én csak arról tudok véleményt formálni amim van. :R

u.i.: egyébként én a 636-t használtan 1év garival vettem 100k-ért. Szóval meg lehet közelíteni innen is a témát, ha árérzékeny vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15046) jeni válasza belu891003 (#15040) üzenetére


jeni
félisten

Denon 2300 az MM-ben 199990Ft

az Onkyo cuccokon több az analóg bemenet ha ez számítana valamit.
a HDMi csatiból talán épen 1db-al van kevesebb mint a Denon esetében,de analóg csatit figyelembe véve az Onkyo a nyerő.
a garit illetően meg a Denon a jobb +1 évvel.

[ Szerkesztve ]

(#15047) Joshi válasza Joshi (#15045) üzenetére


Joshi
titán

:D

[ Szerkesztve ]

(#15048) belu891003 válasza Joshi (#15045) üzenetére


belu891003
csendes tag

Tiszta sor!

Tesztek alapján az onkyo lett szimpatikusabb de kíváncsi voltam kinek mi a tapasztalata!

Ui: Most már ezt is tudom!

(#15049) belu891003 válasza Joshi (#15045) üzenetére


belu891003
csendes tag

Te készülékedhez járt magyar használati útmutató?

(#15050) Joshi válasza belu891003 (#15049) üzenetére


Joshi
titán

Nem, de nincs is rá szükség.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.