Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) tothjani81 válasza embe (#72799) üzenetére


tothjani81
senior tag

Az UPS szállít és most még belefértem az igyen fuvarba szerencsére de amúgy 80 eur lenne a fuvar.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72802) embe válasza tothjani81 (#72801) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor az a szállítási kupon az oldalukon külföldre is érvényes?
Na majd számolj be milyennek találod a hangfalakat a Heco után!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72803) tothjani81 válasza embe (#72802) üzenetére


tothjani81
senior tag

Igen most érvényes volt. Fogok róla írni. Nem ismert darab hátha valakit érdekel

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#72804) VoidXs válasza lenox (#72798) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak az R5-ről találtam nagy hangerejűt, de amikor egy polcsugárzó minden frekin többet tud, mint az SVS subja, akkor igazából nincs is sok okunk ezt is megkeresni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72805) b. válasza VoidXs (#72788) üzenetére


b.
félisten

tudom hogy gáz amit kérdezek de tényleg csak nagy vonalakban el tudod mondani hogy kell értelmezni a fenti diagrammokat? Főleg a torzítás érdekelne és hogy ez miben nyilvánul meg? magas hangerőn ?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72806) VoidXs válasza b. (#72805) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A változó hangerős frekvenciagörbe azt mutatja, hogy ahogy emelkedik a hangerő, bizonyos frekiken egyszerűen nem megy tovább, előáll a sub igazi frekvenciaválasza, vagyis ami 50 Hz-től indul lényegében. Ha adott ponton hiába emeled tovább, a DSP tartotta csak életben kis hangerőn, hogy a speckóban és hozzá nem értő méréseken jól mutasson, de ettől még hazugság. Az látszik, hogy a fizikát nem lehet megerőszakolni, ilyen kis zárt láda lehetetlen, hogy olyan számokat produkáljon, amiket az SVS állít magáról, és ki is derült, hogy csalás van a dologban. A torzítás egyszerűen annyit jelent, hogy a hangok hány százaléka nem az, amit ki kellene adnia, hanem magasabb frekvenciás torzítás, az erősítő clippelése miatt, amitől a szinuszból négyszög lesz, kb gitárból egy nagyon béna elektromos gitár. Az SVS esetében a hangok 60%-ánál is több csak torzítás, ilyen rossz számot igazából sosem láttam. Ha a lelket is kihajtom a saját "ócska" Klipsch-emből, akkor esetleg eljut 15%-ig, de inkább nem, és a normális értékek 1-3% körül mozognak. Az SVS teljes dilettantizmusról tanúskodik DSP tervezésben, EQ ide vagy oda. Egy subnak csak softclippelnie szabad, ez annál rosszabb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72807) b. válasza VoidXs (#72806) üzenetére


b.
félisten

Köszi szépen ! :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#72808) P11


P11
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném az otthoni film/sorozatnézést felturbózni olyan hangrendszerrel amiben nincsennek háttérsugárzók, tehát csak frontsugárzók.

Ebben az esetben sztereo erősítő + két álló hangszóró kell nekem, vagy inkább egy 5.1 AV vevő + két álló + center + mély hangszóró?

Szeretném, ha már kisebb hangerőn is megfelelő mély hangot kapnék. Jól gondolom, hogy két álló front hangszóróval ezt nem tudom kivitelezni és kell egy mélysugárzó?

(#72809) VoidXs válasza P11 (#72808) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem az álló front szokott ebben a probléma lenni, hanem az erősítés, ezért van külön erősítő a mélynyomóban. Minimum 2.1-et vegyél.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72810) BBéci válasza Khaosz55 (#72794) üzenetére


BBéci
titán

Mérési grafikonokat tetszés szerint lehet rajzolni (majdnem azt írtam, hogy hamisítani) attól függően, hogy mit akarnak eladni vagy éppen rohasztani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72811) lenox válasza VoidXs (#72804) üzenetére


lenox
veterán

Azt hol latni?

(#72812) lenox válasza VoidXs (#72806) üzenetére


lenox
veterán

En azt latom az abrabol, hogy 20 Hz-et 95 db-en tudja, 30-at meg 100 korul (kicsit tobb). Es ezek a 2m RMS ertekek, tehat 104/109 1m peak-nek felelnek meg. Ez ennyit tud, de nem tudom, miert hajtana valaki olyan hangeron, hogy clippeljen. Mondjuk azt ketlem, hogy a krk r5 (nem tudom, hogy mi ez, a rokit 5 lenne?) mitol tudna 20 Hz-en 104 db-t, nyilvan nem tud.

(#72813) VoidXs válasza lenox (#72812) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Itt a mérés. 60% torzízással mért 104 tiszta szinuszban legjobb szívvel 98 lesz, de ez az egyetlen rész, amiben meg tudja verni. 35 Hz-től már az R5 megüti az SVS csúcsát, felette pedig kb. egálban vannak. Az R5 lejjebb van hangolva, a rolloff pedig más, mert reflexes.

Elmentél amellett, hogy ez egy olyan polcsugárzó, aminél jelenleg nem tudok olcsóbb házimozis modellt (50k-ba kerül), egy 700k-s subbal tudja tartani a tempót. Megfordítva: az isteni fülűek kedvenc subját röhögve utoléri egy polcsugárzó. Egy polcsugárzó. A subok marketingben önjelölt istenét. Egy 5" driverrel. Tizennegyed áron.

Nem kínos ez kicsit az SVS-nek? Ezek után evidens, hogy az olcsó kis KRK sub már a temetőbe küldi azt a hulladékot. 700k lol, annyi pénzből a KRK egy teljes Atmos rendszert ad, ami mindenben jobb, mint az SVS-től bármi. Köszi, hogy kétségbe vontad, mert már nem 150-ből, hanem 50-ből tudok jobb ajánlatot, mint amit az SVS nyújt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72814) lenox válasza VoidXs (#72813) üzenetére


lenox
veterán

60% torzízással mért 104 tiszta szinuszban legjobb szívvel 98 lesz

Ez hol latszik az abran? A 95 db-es vonalon 5% koruli torzitas van 30 Hz-nel, ez felel meg 104 db 1m peak-nek.

Szerintem nem jo mereseket es nem jo szamokat hasonlitasz egymashoz.

(#72815) VoidXs válasza lenox (#72814) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nincs 95-ös vonal, 92-es és 98-as van, illetve egy 103-as, ami egyébként azt jelenti, hogy akkora volt az átlag a teljes tartományra vonatkozóan, tehát 30 Hz-nél (ami a 103-as vonalon olyan 30% THD-n áll) bőven nincs annyi. Amikor "104 dB" jön ki 30 Hz-en, akkor az átlag 112-n jár, szóval a legbelsőbb görbét kell nézni.

Azért még mindig vicces, hogy egy picike kis polcsugárzótól kell ilyen szőrszálhasogatva megkülönböztetni, nem adja az az R5 a jobb basszus díját át olyan könnyen :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72816) tomisanzero válasza VoidXs (#72815) üzenetére


tomisanzero
tag

Házimozira / zenére szerinted a használtan relatíve könnyen elérhető klipschekkel (112sw és társai) szemben jobb választás lehet egy ilyen krk 8.4 vagy 10.4?

(#72817) Melorin válasza VoidXs (#72815) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem pont ez az R5 van a szobában, de mélye az nincs 40-50Hz alatt, nem egészen értem miért van subbal hasonlítgatva. :F

(#72818) VoidXs válasza tomisanzero (#72816) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egy kategória.

Melorin: annak a subnak sincs, épp azt tárgyaltuk, a 19 Hz-e csak marketing. 105 dB kell kb egy slamhez, egy ponton kezdik elérni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72819) I'am Dony válasza VoidXs (#72818) üzenetére


I'am Dony
őstag

Hogy lenne egy kategória egy 8" harmatgyenge doboz egy 112 SW vel....? :Y Ne vidd már félre.

(#72820) VoidXs válasza I'am Dony (#72819) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A 10.4, és ezek pro cuccok.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72821) tomisanzero


tomisanzero
tag

112, 120sw-ket látok gyakran ezért szemezgetek velük. Jelenleg egy bögre szettes jbl 140/230 aktív doboza van, attól csak jobb lenne, nem? Ez még belépő szintnek számít a klipschtol?

(#72822) Melorin válasza VoidXs (#72818) üzenetére


Melorin
addikt

Ja de én nem a slam-ről beszélek, hanem úgy általánosságban a mély hangokról, morajlásokról, stb. Ha az R5 képtelen ezeket megszólaltatni, az SB-3000 pedig "csak" torzít ezeken a frekiken nagy hangerőn, nem gondolom, hogy van értelme az összehasonlításnak.

(#72823) VoidXs válasza tomisanzero (#72821) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A 112SW nagyon jó, de ha 120SW-ről beszélsz, az egy átcímkézett 12SW. Az SPL-120 a jó, mert az egy átcímkézett 112SW. Ez a Klipsch középkategóriája, a 120SW a belépő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72824) I'am Dony válasza VoidXs (#72820) üzenetére


I'am Dony
őstag

Tök mindegy, hogy pro vagy nem. Attól, hogy valami pro nem lesz eredendően jobb. Két külön világról van szó.

(#72825) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok,
38m2 nappaliba, amiből 25m2 a "mozi" rész, szeretnék mélynyomót vásárolni. Véleményetek szerint 1 db 30cm-es, vagy 2db 25cm-es a jobb választás? Ami hallgatás alapján a legjobban tetszett, a Polk Audio HTS 10, vagy 12.

(#72826) tomisanzero válasza VoidXs (#72823) üzenetére


tomisanzero
tag

Köszi az útbaigazítást. Akkor 112sw/spl120 után nézelődök.

(#72827) Dorian válasza L.L. (#72825) üzenetére


Dorian
félisten

Ha szerencsés a szoba-geometria, ülőhely és hangfal elhelyezés, akkor esetleg 1 db 38-as v 2 db 30-as elég lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72828) VoidXs válasza I'am Dony (#72824) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Eredendően nem, de a pro-val lehetőséget veszel, az otthonival annak kárára egy előre nagyon jól konfigurált darabot. A KRK bőven nem olyan flat bekötés után, mint az SVS, de jó EQ után jobb is lesz (főleg, hogy nincs EQ ütközés), nem csak sokkal erősebb.

L.L.: Jobban jársz 2-vel, főleg, ha van lehetőséged közel elhelyezni a hallgatási pozícióhoz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72829) I'am Dony válasza VoidXs (#72828) üzenetére


I'am Dony
őstag

Engedd már el ezt az SVS t. A Klipschről volt szó, azt kérdezték a KRK hoz képest.

(#72830) jambiyya válasza Quqesz (#72763) üzenetére


jambiyya
őstag

Sajnos még nem volt szerencsém SVS subhoz. Úgy látom 30 centis, zárt, és nincs benne DSP. Mivel tud "többet", mint a jóval olcsóbb Dynavoice T12 (ezt ismerem), ami hasonló a fenti paramétereit tekintve? Nem trollkodás, tényleg érdekel.

(#72831) VoidXs válasza I'am Dony (#72829) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A pro előnye a Klipsch-hez képest is kijön. Ezek azok a subok, amiktől a kanapé karfájáról el szokott vándorolni a telefonom, nagyságrendi előnyük van házimozihoz képest.

jambiyya: Van benne egy nagyon jó DSP, ezért olyan flat kis hangerőn, amitől zenére jó választás, ha EQ-t mellőző tulajhoz vagy gyengébb EQ, pl. Audyssey mellé megy. Ha nem lenne DSP, szenvedni kellene a beállításával, és hangerőtől független lenne a spektruma.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72832) jambiyya válasza VoidXs (#72831) üzenetére


jambiyya
őstag

Közben láttam, kapott hideget-meleget, de úgy rémlett csak a pro-ban van DSP, ezért is tettem fel a kérdést.

(#72833) VoidXs válasza jambiyya (#72832) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindenben van, ezzel magyarázzák a magas árat, mivel senki más nem nyújt olcsóbban még csak hasonlót sem. Az más dolog, hogy a MiniDSP a subon kívül igen, de az már sokaknak túl bonyolult, ezért számukra tényleg az SVS a legjobb érték. Ettől még nem lesz kevésbé undorító márka, hiszen övék a leghamisabb marketing. Ebben a Klipsch is nagy bűnös, de közel nem annyira, hogy 50 Hz-es subot adnak el 19-nek, hanem 35-40-et 23-28-nak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72834) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
2-300k körül szeretnék egy AV erősítőt. Hangszínt tekintve nincs igazán elvárás, egy PhonarP20 a front pár, hozzá tartozó centerrel. Esetleg használt is szóba jöhet.

HDMI természetesen kell, az sem hátrány, ha 2.1, de azért a 4k/60p-t legalább tudja.

(#72835) Khaosz55 válasza BBéci (#72810) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én megmértem az XTZ-met, 85 és 105dB-n is ugyan azt a görbét hozza semmi változás, nyilván a torzítás magasabb nagyobb hangerőn. Feljebb már nem mentem hangnyomásban. Ez a SVS SB,PB 3000 mérései. Látszik, hogy a zárt subnak lényegesen nagyobb a torzítása.
[link]
Amúgy engem igazából a 20Hz alatti értékek nem izgatnak, alapból 17Hz-nél vágom otthon a subbokat és 23Hz-en már elérik a plafont, úgy hogy nincs kiemelés pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#72836) VoidXs válasza Khaosz55 (#72835) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ahogy az várható volt, a reflexes hozza az értékelhető szintet. A zárttal vannak komoly problémák. 30 Hz alatt amúgy annak sincs sok értelme, 12"-n az nem lesz valami erős. Én 21 körül vágok brickwallt, mert ott már hiába a room gain-es 110 dB, ha időben annyira eloszlik, hogy egy impulzus 90-et ad. Ezek a 20 Hz-es számok már úgy szoktak kijönni, hogy a szobában másodpercekig pattog. Igazi 20 Hz-et még csak 18"-tól hallottam.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72837) Khaosz55 válasza VoidXs (#72836) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ahogy látom kb az összes zártnál, hogy nem tudnak megbirkózni a 20-30Hz-el, ha ezt az SVS DSP kiemeléssel akarja megoldani, akkor meg is érkezik a torzítás. Aztán ahogy emelkedik a hangerő kifullad a sub a torzítás meg nagy.
A zárt 15"-os ultim sem virgonc 20-30Hz között, de legalább én nem raktam rá kiemelést, hogy az egekbe vigyem a torzítás és eletessem feleslegesen a végfok erejét. Reflex verzió meg nem fért már be az ultikból.
" Ezek a 20 Hz-es számok már úgy szoktak kijönni, hogy a szobában másodpercekig pattog."
Igen ott a leghosszabb a lecsengés.

[ Szerkesztve ]

(#72838) VoidXs válasza Khaosz55 (#72837) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az ulti már nem terheli vele az erősítőt, bőven le lehet engedni. Az R-115SW-ket is úgy szoktam átadni, hogy le van engedve 20-ig. Hiába nem hallani rajta se, de nem fáj neki, mint mondjuk egy 112SW-nek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72839) Khaosz55 válasza VoidXs (#72838) üzenetére


Khaosz55
addikt

Leengedem 17Hz-ig az ultit, csak azt mondom, hogy 20-30Hz között zárt ládában gyengébb mintha erre frekire hangolt reflexben lenne. Azért, hogy jobb legyen az hangnyomás 20-30Hz között nem tolok rá pluszban dB-t 20-30 Hz között.

(#72840) VoidXs válasza Khaosz55 (#72839) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha tennél rá, clipbe futna az erősítő?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72841) Quetz válasza Khaosz55 (#72839) üzenetére


Quetz
őstag

Viszont csinálhatsz 18" vagy 21"-es zárt ládát, amivel egyszerűbb lemenni 10Hz-re, mint a reflexessel :) Már persze ha ehhez van kedved.

(#72842) Khaosz55 válasza Quetz (#72841) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem fér el márt a zárt sem nagyon, illetve front pozícióban akusztikailag egy rémálom. Tiszta hullámvasút. Azért, hogy kicsit jobb legyen felesleges 18" vagy 21" zárt ládát csinálni és még erősítőt is kéne cserélni. Így is 23Hz-nél már lineáris a freki menetem és 20Hz-en is van kakaó. 10Hz-re lemenni szerintem felesleges. Ctrlaltdel13 volt nálam, szerintem elégségesnek találtam a mélyeket. Most a cavern-t fogom kipróbálni 5.0 korrekcióra, csak tartok a dB vesztéstől.

(#72843) lenox válasza VoidXs (#72815) üzenetére


lenox
veterán

Hat en a 98-asra hivatkozom, mint 95-os, mivel oke, hogy az atlag feljebb megy 95-nel (98-ra), de a 20-30 Hz-es tartomanyban 95-nel van. Es mivel ez 2m rms meres, ezt ugy kell az 1m peakhez hasonlitani, hogy hozzaadsz 9 dB-t, tehat ez a 104 dB, 30 Hz folott max 5% torzitassal (es akkor ezek szerint 107 dB-es atlaggal).
Amugy nem kell polcsugarzohoz hasonlitani, te akarod, csak tovabbra sem latszik, hogy mi alapjan, szerintem a linken az latszik, hogy 90 dB folott 50 Hz folott is tul sok torzitas van jelen, tehat termeszetesen semmi koze nincs a 107 dB-hez.

(#72844) Khaosz55 válasza VoidXs (#72840) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen, és nem hoz sokat nem jól dolgozik nálam a front szekcióban a szub 20-30Hz-en.

Cavrenhez egy kérdés. AVR-ben levettem a hangsugárzók távolságát 0-ra (Rotelnél 0,3m a min). Így csinálom meg a mérést.
Viszont mi van, ha azokat a távolságokat bent hagyom az AVR-ben amit REW-el kimértem, és REW szerint jó. A bal frontot vettem referenciának és az akusztikai timing-gal mértem a késleltetést. Az összes hangsugárzó 0,2 milisec-en belül van még az atmos is. Azért gondoltam erre a megoldásra, mert így ha nem PC-ről játszok le, akkor is jó lesz a dealy. Ha mindent 0-ra állítok a AVR-ben és Cavern-el állítom be a delay-t, akkor csak PC-s lejátszáskor lesz jó a késleltetés.

(#72845) VoidXs válasza Quetz (#72841) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Vagy infinite baffle, és lesz az 5 Hz is ;]

lenox: A torzítás mindkét hangszórónál sokkal több, mint szabadna, és mindkettő kegyetlenül zeng mélytartományban. Itt mindkettőre rátesz a DSP-je.

Khaosz55: Ha be is van lőve az AVR menüjében a legpontosabban, az sem elég. Természetesen legyen, hogy az egyéb források a lehető legjobb teret kapják, de ez nem indok arra, hogy a correct delays-t kikapcsold. 0.01 ms hiba alatt áll csak össze a korreláció, ahhoz kell a PC. Akár Cavern, akár REW csinálja, mindkettőnek megy ennyire pontosan, de erősen ajánlott.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72846) Khaosz55 válasza VoidXs (#72845) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok rendben, használnám a cavern delay-t viszont úgy mérném be, hogy a Rotel-ben bent marad a távolság amit REW-ben mértem be. Tehát elméletben a Cavern a mérés során kevesebb delay-t fog előírni. Így más forrássokkal is viszonylag jó lesz a dely PC-n meg tökéletes. Vagy rosszul gondolom ?

(#72847) VoidXs válasza Khaosz55 (#72846) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Jól gondolod.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72848) P11 válasza VoidXs (#72809) üzenetére


P11
csendes tag

ok, köszi :R

Erősítő akkor egy 5.1
A hangszórók pedig, 2 álló front, 1 center és 1 aktív mélynyomó.

Első körben az erősítőt venném meg kb 350e-ig.
Ebben az árkategóriában van valami ajánlott típus vagy márka újonnan?
A téma összefoglalóban olvastam, hogy a mélynyomón kívül érdemes az erősítőt és a hangszórókat ugyanattól a gyártótól és szériából összerakni.

(#72849) bandor válasza VoidXs (#72813) üzenetére


bandor
tag

Akkor ezennel el is dőlt, hogy az SVS -nél nincs rosszabb sub a földkerekségen, és egy ötvenezres polcsugárzó is megeszi reggelire. Köszönjük.

(#72850) WaterWave válasza P11 (#72848) üzenetére


WaterWave
veterán

Újonnan ilyen árak mellett semmi esetre sem...
Aprón körbenéztem, azért van egy Malac 5015-ös 350-ért. Szerintem elég finom.

Hangfalakból egy adott márkán belül építsd össze. Nálam Klipsch van, nagyon meg vagyok vele elégedve...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.