Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71051) morfondőr


morfondőr
őstag

:F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71052) szabeska válasza morfondőr (#71051) üzenetére


szabeska
addikt

Mit nem ertesz? MAGIC! ;]

F1

(#71053) morfondőr válasza szabeska (#71052) üzenetére


morfondőr
őstag

Azt nem tudom hány rétegben kell rakni, hogy teljesen kisímuljon a hang? ;]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71054) rumkola


rumkola
veterán

Sziasztok!
Előre is bocs a láma kérdésért:
TV-n digitális coax kimenet van (RCA-nak néz ki), erősítőn pedig van ugyanilyen bemenet. Milyen kábel kell ide? Sima gagyi RCA-val is menni fog, vagy valami extra kábel kell ide? Pl ez?:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#71055) VoidXs válasza rumkola (#71054) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Jó a mezei RCA, semmi spéci nem kell hozzá, pláne nem túlárazott kamukábel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71056) BBéci válasza rumkola (#71054) üzenetére


BBéci
titán

Digitális koaxiálisnak 75 ohmos kábelt szokás használni, ha érdekel a miértje, keress rá. A linkeltnél jobbat és olcsóbbat is kapni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71057) Dorian válasza BBéci (#71056) üzenetére


Dorian
félisten

Kábel 75 Ohmjának kb. semmi értelme, a nem kokain-árú RCA-k rajta úgysem ilyenek.
Viszont koax átvitelnél mindenképpen koaxiális elrendezésű, árnyékolt kábelt használjunk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71058) bandor


bandor
tag

Sziasztok. Dolby atmos hangszórót ( ezek közül valamelyiket https://homemovie.hu/termek/mission-lx-3d-mkii-dolby-atmos-hangfal-par/ , https://homemovie.hu/termek/polk-audio-monitor-xt90-dolby-atmos-hangfal/ ) belehet-e tenni hatodik, hetedik hátsó surround hangszórónak? Ezeket könnyebben (falra fúrva, mennyezet alá) el tudnám helyezni, mint a polc sugárzókat. Másik kérdés hogy nem kevesek-e egy Marantz 5013 Mission MX-5 szett mellé? Ha jó lehet, akkor gondolom a kettő kötül inkább a családon belüli Mission lx 3d kéne inkább venni?

(#71059) VoidXs válasza Dorian (#71057) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A 75 Ohm még az őskorban volt szükséges, amikor annyira nem volt anyag/pénz egy extra ellenállás beépítésére, hogy a kábelt kellett használatra optimalizálni. Ma már ilyen probléma nincs, úgyis szép nagy a bemeneti impedancia a fogadó oldalon, viszont az árnyékolás valóban előny, de ez kb csak az ajándék kábelekből hiányzik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71060) rumkola válasza VoidXs (#71059) üzenetére


rumkola
veterán

Köszönöm mindenkinek! :R

(#71061) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Yamaha RX-V583 erősítőn nem lehet valahogy megoldani, hogy a front USB standby-nál is működjön? Pl. teló töltésre. Úgy rémlik, anno a Denon X1100-amnál működött kikapcsolt állapotban is.

(#71062) doc válasza morfondőr (#71049) üzenetére


doc
nagyúr

Nem tudom mi számít PC-s szettnek, végül is rá lehet kötni PC-t is egy Jack -stereo RCA kábellel. Igen, a bemenete csak analóg (RCA)
Külső hangkártyabol volt olyan ami tudott gép nélkül önállóan is működni, pl a Sound Blasternek is anno. De ha jól értem, a mostaniak nem tudnak ilyet.
Akkor marad a DAC, köszi :)

(#71063) BBéci válasza bandor (#71058) üzenetére


BBéci
titán

Ne tedd a mennyezet alá a surround hangsugárzókat, mert akkor mögötted nem fog virtuális tér kialakulni. Mindent föntről fogsz hallani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71065) BBéci válasza Ezvan300 (#71064) üzenetére


BBéci
titán

A Fórum szabályzata (alapelvei) szerint árazást csak az arra létrehozott topikokban szabad kérni! [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71066) Ezvan300 válasza BBéci (#71065) üzenetére


Ezvan300
friss újonc

Rendben törlöm.

(#71067) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!
Egy Popcorn Hour A410-et használok mozizáshoz, és arról megy a hang sztereóban az erősítőre.
Azt vettem észre (talán), hogy azoknál a fimeknél, aminek a leírásában eac3 van a hangnál, ott nincs hang. Gondolom a lejátszóm egy őskövület, és nem bírkózik meg vele.
Tudnátok ajánlani valami nem túl drága, külső DAC-ot, ami képes lenne nekem sztereó hangot csinálni ezeknél a filmeknél?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#71068) VoidXs válasza Ezvan300 (#71066) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Megoldottam.

#71067 Palika71: Állítsd át bitstreamre, Atmos is ki tud menni belőle, onnantól az erősítő felelőssége lesz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71069) Palika71 válasza VoidXs (#71068) üzenetére


Palika71
őstag

Ez egy sztereó erősítő. Buta mint a fene. :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#71070) bandor válasza BBéci (#71063) üzenetére


bandor
tag

Oké. Köszi.

(#71071) BBéci válasza Palika71 (#71067) üzenetére


BBéci
titán

Úgy emlékszem, az A-410 kiváló DAC-kal rendelkezik, annak a hangminőségét olcsó külső eszközzel nem fogod elérni. Persze a semmit könnyű felülmúlni. Van két Dune lejátszóm, öregebbek a Popcornodnál, HDMI-n kiküldik a Dolby Digital Plust. Nem próbáltam sztereó kimeneten, így el tudom képzelni, hogy ugyanúgy járnék, mint te.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71072) Palika71 válasza BBéci (#71071) üzenetére


Palika71
őstag

Igen, a 410-ben jobb volt mint a 400-ba, minőségben meg nem is mennék nagyon alá szivesen.
Lenne esetleg tipped DAC-ra, ha nem is olyan olcsón?
:R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#71073) BBéci válasza Palika71 (#71072) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos, személyes tapasztalat hiányában nem tudok tippet adni. :B

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71074) Visormail válasza VoidXs (#71011) üzenetére


Visormail
addikt

Hm, ez érdekes. Az AVR-eknél ilyet nem tapasztaltam, az Arcam 350em pl fel tudja keverni a 96osakat is.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#71075) VoidXs válasza Visormail (#71074) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

PC is, ha a system output 48-on van, ekkor a zenékből minden második mintát veszi csak. Attól függ, milyen felkeverésre gondolsz. A hagyományos PL II működik, a PL II Music lekeverés nélkül nem (hiszen nem létezik belőle ilyen verzió).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71076) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
Van egy Denon X4100 erősítőm, szeretnék hozzá egy komolyabb hálózati kábelt, a gyári elég hitványul fest. Ár érték arányban a szerelt Kácsa kábelek rendben? 3x2.5 mm2 elég lenne? Mindössze 1 méteresre van szükségem, szóval a távolság kevéske.

Az erősítőn hátul viszont a hálózati csati csak 2 tűs kimenetes, ha 3 tűs bemenetes csati van rajta az nem lesz gond :F

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#71077) VoidXs válasza atika88 (#71076) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Miért fest hitványul, szem előtt van? 2300 wattig bőven elég a 2.5, felette kezdhet el olvadozgatni. A legjobb áron Aliexpressen találsz mindenféle designer kábelt. Nem gond a 3 tűs, mivel a kábel a mama.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71078) atika88 válasza VoidXs (#71077) üzenetére


atika88
senior tag

Nem nézegettem eddig se. Nem ez a lényeg.

Cérna vékony a kábel és semmi szigeteléssel egy tucat 1000 forintos tétel. 700W az Denon erősítő és nem bögre szett, gondoltam megérdemli a valamivel jobbat. Nem vagyok pro felhasználó ez tény, de a másik véglet sem. Szóval erre irányult a kérdés. Köszönöm az infókat!

(#71079) BBéci válasza atika88 (#71078) üzenetére


BBéci
titán

Jók a KáCsa kábelek és az IsoTek-ek is jó ár/érték arányúak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71080) gubabela válasza atika88 (#71078) üzenetére


gubabela
senior tag

Annak az áramfelvétele még maximális terhelésnél sem igen éri el az 1000w-ot. Bőven elég oda egy 1.5mm-es kábel is. A dugasznál a védőföld nincs bekötve az erősítőnél, de nem gond, ha 3asat használsz. Sima pc-s tápkábel is jó lesz.
Kis segítség
10A ,3x1,5 mm²,2000W-ig
16A,3x2,5 mm2, 3600W-ig
Hacsak nem extrém hosszúságú kábelek kellenek.

(#71081) VoidXs válasza atika88 (#71078) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nem nézegeted, akkor tényleg felesleges, nincs semmi hatása a hangra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71082) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Sziasztok..!
Adott egy Onkyo TX Rz810 és egy Kenwood sztereo végfok.., az Onkyo preamp kimenetét (frontok) szeretném összekötni RCA kábellel a Kenwood végfokkal..!
Kérdés, hogy ilyenkor az Onkyo speaker settings-ben hozzá kell-e nyúlnom a beállított 5.2.1 Atmos beállításhoz.., és a frontok átirányítását követően a hangerejüket továbbra is az Onkyo hangerő vezérlésével fogom tudni állítani; vagyis ha többlet hangerőt szeretnék a frontokra (mint ahogyan most is van +4dB) az átkötést követően ez hogyan történne..?
Köszönöm segítő szándékotokat..! ;)

(#71083) guppy_83 válasza atika88 (#71076) üzenetére


guppy_83
tag

Szia,

Tapasztalat vagy csak a fülem mondatja velem ésvagy a pénztárcám; korábban egy 7009-es Maratz-ot előszőr a gyári táppal hajtottam majd cseréltem Isotek EVO3 és jobb lett a hang. Majd a Denon 4400H-t is azzal hajtottam. Ekkor volt lehetőségem egy vaktesztre - ismerősömmel (ő cserélgette én hallgattam) 3 kábellel - gyári fekete, Isotek, és egy Viborggal szerelt igencsak vastag táp kábellel ellátottal. Maradt a Viborg benne. De az Isotek is adott hozzá - inkább dinamikában. Ami fontos ebben a részének a hobbyinkban, hogy ezek az ÉN tapasztalataim a saját fülemmel a rendszerem a saját környezetében, azaz hogy kinél mi válik be azt mindenki döntse le maga saját tapasztalatai alapján szerintem. De egy próbát megér, ha lehet vakon teszteld... ;)

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#71084) atika88 válasza guppy_83 (#71083) üzenetére


atika88
senior tag

Remek remek, köszönöm neked/nektek a tippeket, észrevételeket!
Hasonlóan vélekedek én is, ha már valamiben is hozzá tudok adni a hobbi rendszerem értékéhez, pláne hangban is: nekem már ennyi kis plusz ráfordítás is megér. Keresgélek és használtam megcsípek egyet ezek után hozzá, meglátjuk, illetve meghalljuk :K

(#71085) VoidXs válasza guppy_83 (#71083) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Javaslom, hogy az ilyen vakteszteken fordított sorrendben is próbálkozz meg velük. Rengeteg hülyeséget játszik el velünk a fülünk, tovább fogod érezni a vélt javulást.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71086) BBéci válasza guppy_83 (#71083) üzenetére


BBéci
titán

CD-játszóval, annak analóg kimenetét használva lehet legkönnyebben meghallani a tápkábelek hatását és a különbségeket. Sokkal inkább, mint erősítővel, AVR-rel a bennük lévő tekintélyes kapacitású kondenzátorok miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71087) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok! Nagyobb szobába került a házi mozi, így rövidek
lettek a kábelek. Eddig QED PERFORMANCE 79 STRAND fekete kábelt használtam. De nem kapok ,nincs készleten és sürgősen kellenne, mivel nem soká vezetnem kellene el a kábeleket, utólag már nehéz lenne. Azt szeretném kérdezni, mit vegyek ami árban, és minőségben is van ilyen? A két háttérhangfalhoz kellene annak rövid így már. A másik kérdés, lehet toldani a meglévő kábelt? Vagy csak egybe jó? Mert kb 5-5 m kellenne hosszabb mint a jelenlegi. De igazából, veszek én egybe is ( ha kapok) csak gondoltam megkérdezem, lehet nincs is jelentősége ha beletoldók és azért pénzileg nem lenne mindegy. Köszönöm
a választ.Péntekre megkellene hogy kapjam a kábeleket. :F :R

(#71088) b. válasza lajosx (#71087) üzenetére


b.
félisten

én Oehlbach-ot használok hátra, 2x 12 méter,( 2,5mm) tökéletesen vezethető mert nagyon rugalmas, jól szigetelt és jó minőségű kábel megfizethető árban. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71089) VoidXs válasza lajosx (#71087) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Legolcsóbban raktárról egy MediaMarkt ad talán, miután a "minőség" (értsd: csillapítás mértéke, másra nem hat egy kábel) közel 100%-ban csak a keresztmetszettől függ. Számolj utána itt. Toldani tűzvédelmi okokból szigorúan csak csoki és wago jöhet szóba, kötözés/forrasztás nem. Egyéb gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71090) lajosx válasza VoidXs (#71089) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm szépen a választ nektek :R

(#71091) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Próbálgattam TechnoDad atmos demóját és azt vettem észre, hogy az összes hight csatorna nálam a front hight-ból szól, még azok is, amiknek hátul kellene lenni! Egy facebook csoportban egy kedves kolléga megosztott két DTS:X demót is, ami viszont úgy szólalt meg, hogy a hátsó hight csatornákat a suround-ra keverte le, vagyis nem kerültek előre. Ez az atmosnál az avr-em (Yamaha RX-V685) limitációja, vagy az Dolby/Atmos-é?
Másnál hogy szólnak a hight csatornák, ha csak .2 konfiguráció van?
Így van beállítva nálam a rendszer:

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71092) VoidXs válasza morfondőr (#71091) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Dolbynál a te tapasztalatod szerint és a Dolby saját kódja szerint is a magasság élvez előnyt. Ha .2 van, mindenképp azokból szól az összes magassági hang. TechnoDad azért mesél másról, mert nem Dolby renderert használ, hanem az Avid-ét, ami simán működhet más logika szerint. A DTS:X-ét nem ismerem, nincs publikusan dokumentálva.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71093) morfondőr válasza VoidXs (#71092) üzenetére


morfondőr
őstag

Ha ez így van, akkor ezek szerint ha áttérek mennyezeti sugárzókra, akkor felülről/középről fog szólni minden, ami magassági csatornán van. Így ha elölről hátrafelé elrepül egy repülő, akkor is csak felülről/középről fog szólni, mint ahogy most elölről. Akkor mi értelme van rakosgatni az atmos sugárzókat? Vagy felesleges ezen aggódnom, mert alapvetően úgy vannak a filmek mixelve, hogy 2 magassági csatornával számolnak ami alapvetően mennyezeti sugárzó?

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71094) VoidXs válasza morfondőr (#71093) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Sokféle Atmos enkóder volt az évek során. Az elején fix csatornaalapú 7.1.4 volt (Netflix idén nyárig is ilyen volt), majd fix 9.1.6 lett (néhány demo máig is az), aztán bevezették a dinamikus objektumokat. Általában a fent elrepülő dolgok a frontokról indulnak, és ívesen a mennyezet közepét érintve hátra érnek. Az elhelyezés ilyen esetben egyáltalán nem számít, nagyon kevés van, ami máshogy hangzik, egy ilyen hang jut eszembe, az mondjuk pont a Core Universe helikoptere. Itt láthatod a mozgását: [link]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71095) morfondőr válasza VoidXs (#71094) üzenetére


morfondőr
őstag

Köszönöm az infót! Eddig nem tűnt ez fel, mert nem egy hang ment körbe, hanem sok. Egyelőre azért nem kötöttem le a régi HK szateliteket, mert atmos forrásnál adnak hozzá az élményhez, szélesítik a "színpadot", ami nekem tetszik. Remélem valódi magassági csatornákkal még jobb lesz és nem lesz hiába való egy pár mennyezeti sugárzóba invesztálni!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71096) VoidXs válasza morfondőr (#71095) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szerintem egyáltalán nem hiábavaló. Mindenképp emel az élményen, függetlenül attól, hogy a renderer mit enged fentről szólni és mit nem, de ebbe a hangmérnöknek van beleszólása.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#71097) b. válasza morfondőr (#71091) üzenetére


b.
félisten

Most már nem emlékszem a Yamaha beállítására de ott volt külön úgy beállítás 7 csatornára hogy front high és külön hogy high/ atmos enabled azt hiszem. nem volt mindegy melyikre állítottad.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71098) morfondőr válasza b. (#71097) üzenetére


morfondőr
őstag

Úgy van ahogy írtad, nekem front hight-ra van állítva. Az atmos enabled az a mennyezetről visszaverődős cucc, az overhead meg a mennyezeti sugárzó. Nekem egyértelműen front hight elrendezés van, ezért állítottam arra.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#71099) b. válasza morfondőr (#71098) üzenetére


b.
félisten

Az elméletileg nem Atmos elrendezés csak 7.1 front magassági sugárzókkal. Nekem más típus volt, RXA-1080.Nyugodtan állítsd rá hogy atmos támogatott az elrendezés, amjd úgy kalibráld be a mikivel , akkor oda keveri ahova kell.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#71100) VoidXs válasza b. (#71099) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Elvileg az Atmos enabled egy HPF-et csinál.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.