Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) Quqesz válasza mazdacomprex (#51997) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Milye zenére használnád? Modern zenére jó, házimozira szintén. Nekem van R820f, nekem bejött, de ritkán hallgatok rajta akusztikus zenét(bár nekem az sem lett csalódás). Nálam egy Cambridge Audio hajtja, nem tudom mennyiben lehet más a hangzása egy Denon-nal.
Ha akusztikus zene is benne van a repertoárban akkor pl:
Monitor Audio Bronze 6 vagy a Dali Spector 6 hasonló áron.
Használt(quadral, canton, B&W is szokott ilyen árban lenni)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52002) #09634560 válasza sixer66 (#51993) üzenetére


#09634560
törölt tag

Még Onkyo-kérdéshez: ha belefér RZ9xx vagy 3xxx sorozat és ahol veszed meghallgathatod akkor azért érdemes meghallgatni az Onkyót is, Mozin tényleg oké..

(#52003) BBéci válasza Quqesz (#52001) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak akusztikusra ajánlom azokat, amiket felsoroltál, hanem minden olyan zenéhez, amit hangszerekkel állítottak elő.
De ez is, mint minden más, ízlés dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52004) embe válasza sixer66 (#51993) üzenetére


embe
nagyúr

Besokalltál a 2 Pio-val? Csak mert az nincs a listán.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#52005) mazdacomprex válasza Quqesz (#52001) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Nagyrészt modern pop zene lenne hallgarva rajta,csak azt nem tudom hogy a RP 6000 széria jobb választás-e mint a sima R820.Mivel most a Rp600f ugyanabban az árban van mint a R820f.Mert nem igazán találtam olyat amiben van külön ,,közép" hangszó.Nagyrészt 2 utas front hangfalak vannak ebben a 250e ft os kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#52006) csizo válasza sixer66 (#51993) üzenetére


csizo
tag

+1 Marantz.Én most cseréltem le a Pio503-t.Nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#52007) Dorian válasza mazdacomprex (#52005) üzenetére


Dorian
félisten

Ezt hívják 2,5 útnak. Egyik mélyközép csak a közepet, a másik a mélyet és a közepet adja le.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52008) mazdacomprex válasza Dorian (#52007) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

És a klipschek 2 vagy 2,5 utasak és a Rp széria akkor gondolom élethűbb hangzást ad mint a Reference?

(#52009) Dorian válasza mazdacomprex (#52008) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom, mindkettő lehet, ez kívülről nem látszik. Klipsch-ekkel sosem foglalkoztam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#52010) mazdacomprex válasza Dorian (#52009) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Dali spektor 6 szériával van tapasztalatod ?

(#52011) BBéci válasza mazdacomprex (#52005) üzenetére


BBéci
titán

Itt egy Triangle, keresztbe, hosszába, össze-vissza veri azokat a Klipscheket: [link].

(#52007) Dorian
A szóban forgó Klipschek színtisztán kétutasok, 1700-on van a váltási pontjuk. (Fejből írtam a hertzeket, nem néztem utána.)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52012) aerosmith


aerosmith
őstag

Az audiofilek most görgessenek nyugodtan tovább (végülis ez a házimozi belépő szinten topic). :DDD

Tudtok valamit a 2020ban megjelenő Dolby Atmosos DTS X-es soundbarokról?
Mik jelennek meg mostanában? A Samsungok megvannak de más is érdekelne.
A vírushelyzet bekarvarhat a megjelenésekbe?

(#52013) Quqesz válasza mazdacomprex (#52005) üzenetére


Quqesz
nagyúr

[Ez] most nagyon jó áron van, inkább ebben gondolkozz sztem vagy amit BBéci ajánlott(de gondolom az ár is számít)
Ebben már 2 keresztváltó van.
Vagy esetleg [ez],
de erről azért megkérdezném BBécit is, mit tud róla.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52014) mazdacomprex válasza Quqesz (#52013) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Sajnos megrendeltem a Klipsh rp6000f-et,de holnap megpróbálom lemondani ha lehetséges :W :W .Ha az amit Bbéci ajánlott tényleg annyival jobban szól akkor az a 30e ft külömbség a Klipshez képest elhanyagolható.

(#52015) #09634560 válasza Quqesz (#52013) üzenetére


#09634560
törölt tag

A Fyne audio nagy ötlet, nagyobb testvérét hallottam, nagyon tetszett de az akkori ára miatt nemigen mertem javasolni, ez már nagyon jó ár és kitűnő hangfal, respect az ajánlatért! +1 a Fyne audionak

(#52016) galaxys80


galaxys80
veterán

Mi a véleményetek a mélynyomó helyéről? Úgy érzem valahogy nem az igazi itt. Kb 60 centire van a “saroktól”. Toljam hátrébb a sarokba vagy inkább hozzam a jobb front mellé szembe velem?

[ Szerkesztve ]

(#52017) Ance válasza galaxys80 (#52016) üzenetére


Ance
őstag

Legegyszerűbb, ha beteszed a hallgatói pozícióba, ahol ülsz, bekapcsolsz valami folyamatos mélyet adó zenét és négykézláb körbemész a szobában. Ahol a legjobb a hangja, oda tedd. Lehet több ilyen hely is. Egy ilyen elhelyezés beletelik pár órába, vagy inkább napba. :)

A frontokat is magasabbra raknám.

(#52018) Quqesz válasza mazdacomprex (#52014) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hol tart a rendelésed? Ha még csak visszaigazolást kaptál simán reggel le tudod mondani. Akkor van gond, ha már futárnak átadták... .akkor ne bontsd ki, van 14 nap elállás, jelezd nekik és küld vissza. Simábban megy, ha ugyan arról a boltról van szó a 2 hangfal esetében, mert amint visszaért küldik a másikat. Ha nem, akkor a visszautalás lehet esetleg hosszabb idő(bár most elvileg nem szabadna az lennie az azonnali utalás miatt) .

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52019) mazdacomprex válasza Quqesz (#52018) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Még csak visszaigazolást kaptam.Akkor reggel telefonálok és lemondom.Viszont akkor a másuk 3 hangfal közül melyik lenne a legjobb ?Később bővíteni akarom majd 7.1 vagy 7.2 re bármelyik márkát is ajánljátok.A keretemhez képest a legjobb házimozi élményt szeretném a nappaliba majd.

(#52020) BBéci válasza aerosmith (#52012) üzenetére


BBéci
titán

" A topik kompakt "házimozi" szettekkel igen, de hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik."

(#52013) Quqesz
A Bronze jó ötlet, a másikat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#52021) #09634560 válasza mazdacomprex (#52014) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mondd le, mert a klipschnek pont a közepe hiányzik, olyan mint egykoron az alacsony kategóriás onkyok voltak: terjedelmes magas, tulhangsulyos mély de ép a közép hiányzik, kb V alaku lenne a görbéje...

(#52022) mazdacomprex válasza #09634560 (#52021) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Rendben.Viszont akkor a Triangle espirit gaia ez,Monitor audio bronze 6 vagy a Fyne audio 303 legyen ?A triangle annyival jobb mint a monitor audio vagy a fyne audio amennyivel drágább is ?monitor audio bronze 6 5.0 300e fyne audio 303 5.0 kb 400 triangle 5.0 kb 1millio

(#52023) Quqesz válasza mazdacomprex (#52019) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Őszintén szólva ha ÉN lennék megvenném a Monitor Audio Bronze 6-ot és a maradék pénzt kiegészítve vennék egy ugyan ilyen centert is. Az összesen 265e. Később jöhet 2 sorrund hátra és vmikor a subb láda is(ezt te tudod hogy telik rá)

Szerk
Az a MAB6 szett is nagyon jó akcióban van, elgondolkodtató lehet.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52024) mazdacomprex válasza Quqesz (#52023) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Most van monitor audio bronz 6 5.0 300ert azt megvenném akkor most és utána hamarosan a mélyládát.

(#52025) Quqesz válasza mazdacomprex (#52024) üzenetére


Quqesz
nagyúr

-150e forint akció nem rossz ajánlat sztem.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52026) mettek válasza mazdacomprex (#52024) üzenetére


mettek
addikt

Az kiváló lehetőség és ár.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52027) mazdacomprex válasza Quqesz (#52025) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Köszi akkor az lesz a Klischek helyett :R Azt hittem azok jobbak amilyen áron vannak.

(#52028) mazdacomprex válasza mettek (#52026) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Köszönöm a segítséget a döntésben mindenkinek :R :R Remélem kellemes csalódás lesz ha megérkeznek és hallhatom őket. :C

(#52029) mettek válasza mazdacomprex (#52028) üzenetére


mettek
addikt

Ezt nézd meg azért.

Ne kapkodd el mert jó esetben hosszú évekre veszed most meg a cuccot.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52030) mazdacomprex válasza mettek (#52029) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Igen láttam és házimozira a Klipschet hozta ki nyerőnek és az a 820f én pesig a reference premiert választottam ami gondoltam jobb valamivel .

[ Szerkesztve ]

(#52031) galaxys80 válasza Ance (#52017) üzenetére


galaxys80
veterán

A front helye korlátozott. Ide vagy 1.5 méterrel feljebb tudom tenni.
A sub-ot, majd tesztelgetem. Korábban hátrább volt, ott mintha jobban szólt volna. Viszont ott meg a sub és kanapé közötti légvonalban belelógott kicsit egy fotel. Ez gondolom úgy nem a legjobb. Vagy sub esetén az mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#52032) Quqesz válasza mazdacomprex (#52030) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Látod, nem is olyan könnyű.... ;)
A Klipsch-ről annyit tudok mondani, hogy mozinál nagyon kemény mélye van, de nem döng, hanem tere van. Mivel nincs még subbom, így sem csalódás a mozizás(majd lesz 1x). Nekem a magas is rendben van és a közepet sem hiányolom. Hogy aztán ez mennyire felel meg az"elvárásoknak" nem tudom, de a CA eddig szépen meghajtotta, annak az erősítőnek is más a hangja mint egy Denon-nak.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52033) mettek válasza mazdacomprex (#52030) üzenetére


mettek
addikt

De csak hangnyomás tekintetében ha figyeltél. A klipscheknek hatásvadász hangja van. Sok mély, sok magas és kevesebb közép. Sokan pont ezt a V karaktert szeretik. Ízlés dolga.
Az is lehet hogy összehallgatnád a monitor audioval és elsőre a klipschet mondanád jobbnak mert telt és nagy hangja van. De lehet hogy 1 hónappal később már fárasztana a hangja és valami finomabb zeneibb hangra vágynál...na meg ugye a filmekben is sok a zene ezért sem árt ha zenei egy hangfal.

A monitor audio vékonyabban, kevesebb méllyel, feszesebben fog szólni..mélyláda nélkül szinte élvezhetetlen lesz mozin. Az biztoshogy kell hozzá...bár a szub minden házimoziba kötelező.

De ez tényleg ízlés kérdése. Talán előrébb visz egy picit ha egy jobb fejhallgatóval belenézel egy két youtube-os demozásba. Illetve gondold át hogy te mit is vársz el hogy hogy szóljon az a hangfal. Szóljon nagyot mint a moziban vagy szóljon precízen de erőtlenebbül.

Ezek kombinációja is létezik azaz mozis hangnyomással és precízen is de az már millióhoz közelít 5.0-ban.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52034) mazdacomprex válasza mettek (#52033) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

A center és a surround sugárzók nem pótolnap a hiányzó középhez ?

(#52035) cimbi186 válasza mazdacomprex (#52005) üzenetére


cimbi186
aktív tag

Szia!
Én modern pop zenére csak Klipsch-et (+később házi-mozira) vennék.

(#52036) sixer66 válasza embe (#52004) üzenetére


sixer66
senior tag

Valami hiányzik, de most hétvégén csinálok akusztikai paneleket, az valószínű azért sokat fog változtatni a végeredményen, plusz a két erősítő árából plusz egy kis extra adalékkal tudok venni egy korszerű megoldásokkal megáldott mozigèpet. Meglátjuk.

(#52037) mettek válasza mazdacomprex (#52034) üzenetére


mettek
addikt

Nem. Eleve nem szól folyamatosan mindegyik. A házimoziban a legfontosabb csatorna a center, innen jön a legtöbb információ, a beszéd nagy része szóval sokan úgy tartják (többek közt én is) hogy a center hangfalat kell alapul venni, annak kell a lehető legjobbnak lenni. Ezért érdemes olyan hangfalmárkát és típust választani ahol a lehető legjobb centert tudjuk megvenni vagy a szériának van több centere ami lehetőséget ad a későbbi fejlesztésre.
Az a monitor audio bronze center elég vekenyóka.

Itt egy komoly center. Igaz ez 2 millió volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52038) mazdacomprex válasza mettek (#52037) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Köszi a segítséget mindenkitől ,úgy döntöttem marad a Klipsch.Meghallgatom hogy szólnak aztán ha egy- két hónap után is tetszik megépítem 7.1re ha nem mennek és próbálok mást.A Klipsch centerei is szarok ?A MAB 6 nál jobb nem ?

[ Szerkesztve ]

(#52039) zsoika válasza mettek (#52037) üzenetére


zsoika
addikt

hatalmas +1
én is így gondolom :K

[ Szerkesztve ]

(#52040) mettek válasza mazdacomprex (#52038) üzenetére


mettek
addikt

Sajnos csak egyszer hallottam egy kisebb klipsch álló hangfalat demóztatva, a centerét nem hallottam de ez az rp504-es elég bizalomgerjesztő. A Klipsch tudja hogy a centernek sem szabad alul maradnia,.igazából rgy teljes értékű front hangfal kellene legyen a center is. Ez a klipschnél kb teljesül. Nem is értem a többi gyártó miért gyárt ilyen vacak bóvli centereket.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52041) mazdacomprex válasza mettek (#52040) üzenetére


mazdacomprex
csendes tag

Igen én is az rp 504 et néztem centernek polcsugárzóknak meg az rp 502s eket majd kiderül ha megjönnek.Még annyi kérdésem lenne hogy hangfalkábelből mit ajánlotok ami nem horror áron van.

(#52042) mettek válasza mazdacomprex (#52041) üzenetére


mettek
addikt

Én a qed xt25 reference-et ajánlanám vagy valamilyen oehlbach 2.5 négyzetmillis. Vannak ezüst bevonatú kábelek is, ezek jellemzően kicsit fényesítik, magasban kiemelik a hangot. De ez a klipscheknek sztem pont nem állna jól szóval tömör réz kábelt vennék.

A center és frontok kapjanak egyforma típusú kábelezést. A hosszuk eltérhet.
A surroundok pedig kaphatnak olcsóbb kábelt ami nem feltétlen jó de kevesen adnak ki 50-100ezret csak a surroundok bekábelezésére.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52043) gab1ka válasza mazdacomprex (#52038) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Hali, én épp pár napja olvasgattam az Audioholics oldalán a Klipsch RP8000-ről a mérésekkel is alátámasztott tesztet és ott egyenesen el voltak ájulva tőle.Ott is és egyéb vélemények szerint is a legújabb RP szériában már orvosolták ezt a bizonyos jellegzetes V karakterű hangzást, kíváncsi lennék majd a beszámolódra hogy te majd mit tapasztalsz, hiszen az rp6000 is hasonló lehet mint a 8000, azaz egyelőre nagyon jó vételnek tűnik, ilyen áron én is szemezgetek vele, de először hallani szeretnék egy Dali Zensort olcsón, csak nem találok feketét :(

(#52044) gab1ka válasza gab1ka (#52043) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Elírtam, a sokat kritizált bright hangzást tűnették el, rosszul emlékeztem elnézést.

(#52045) Quqesz válasza mazdacomprex (#52041) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Hifi futár Oelbach 2x2,5mm² került 1000ft környékén, én azt vettem.

mettek
Ne is mond, 36m kellett.... :Y

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#52046) tamasgolf1


tamasgolf1
csendes újonc

Sziasztok! Véleményre, tanácsra lenne szükségem avr témában. Jelenleg egy yamaha htr-2064-est használok két tibo edge 200-as front álló, két tibo edge mini bookshelf hátsó, egy tannoy eclipse center sugárzóval. Jelenleg a sub még a gyári passzív ami a dobozban jött vele, de a hétvégén érkezik egy wharfedale sw150 làda. Mindez egy 65ös pana vt plazmàra kötve. Következő körben szeretném az erősítőt lecserélni. Elsősorban mozizok illetve techno, house és egyéb elektronikus zenéket hallgatok rajta. Két kiszemeltem van leginkább, pioneer vsx933 £300-ért vagy denon avrx1600h £340-ért. Van valami érdemi különbség, esetleg más ajánlás? Esetleg valaki itt aki az említett erősítők tulajdonosa megoszthatnà a tapasztalatait! Előre is köszönöm a segítséget!

(#52047) mettek válasza mazdacomprex (#52041) üzenetére


mettek
addikt

Azért majd írd meg hogy végül miből áll a rendszer és milyennek hallod, hogy tetszik. :)
A frontokat ne told rá semmire se falra se butorra, legyen mögöttük 20-30cm légrés és fontos a bejáratás ami azt jelenti hogy az első 40-50 órában ne told neki a kakaót, csak finoman, mértékkel szóljanak így fognak optimálisan bepuhulni a membránok.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#52048) facetracing


facetracing
csendes tag

Sziasztok csoporttagok!
A közeljövőbe PC váltáson leszek, és a komolyabb árfekvésű lapokon található csak meg optikai kimenet.
A kérdésem arra irányulna, hogy fektessek be egy 50-60.000-es alaplapba, vagy maradjak kicsit beljebbi árkategóriánál, és toldjam meg a konfigot egy 20-30 ezres PCI hangkártyával?

Van esetleg tapasztalt, hogy egy ilyen közép-felső lap dedikált, vs minőségi hangkártyánál van-e füllel hallható különbség?
(MSI Tomahawk Z390 lapról beszélek, izolált hangkártyával, aranyozott csatikkal (+optikai), és HQ audio kondikkal, Realtek® ALC892 Codec, 7.1)
Tehát ez is elég komoly cuccnak mondhat, a számok és leírás alapján.
Válaszokat előre is köszönöm :))

U.I.: JBL stuido 280 7.1, Erősítő még függőben, de 150-200.000 körüli kategória lesz.

[ Szerkesztve ]

(#52049) Osynho válasza facetracing (#52048) üzenetére


Osynho
addikt

A média lejátszását eleve külön venném a PC-től, sokkal egyszerűbb úgy az élet. :)

(#52050) mpo válasza facetracing (#52048) üzenetére


mpo
veterán

A MINIX NEO U9-H médialejátszót vettem 2018. novemberben, itthon 2 év garanciával, ennél voltak és vannak olcsóbbak is, meg újabbak is.
[link]
CE+Kodi van, nem kell hozzá Phd.
Médialejátszók topik:
[link]
NAS nincs, a PC mappáit osztom meg.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.