Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) DoItYourself válasza junkpod (#81000) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszi, Yamaha-kat nézegettem, ott már az RX-V583-tól kezdve Atmos képesnek írja a gyártó, az tiszta sor, 7 csatornás erősítő, 7 pár hangszóró csatlakozóval.
Az RX-V683 ugyanúgy 7 csatornás viszont 9 pár csatlakozója van, ezekhez zóna2, bi-amp és hasonló okosságokat írnak. Nyilván 7 hangszóró tud szólni egy időben, ezt értem.
Pioneer VSX-930 dettó ugyanilyen, lehetne még folytatni a sort.

Most jön a hülye kérdés: ha kiépítesz egy 7.1.2 hangszóró felállást, akkor tudod úgy konfigurálni a lejátszást, hogy 7.1-es vagy 5.1.2-es felállás szóljon, adott hangsáv esetén?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81002) Swenk válasza DoItYourself (#81001) üzenetére


Swenk
tag

Nekem is Sony DH-Str 790 van, atmos, 7.1. Lecseréltem egy Denon S760-at erre, és nagyon jó cserének bizonyult. Jobban tetszik.

(#81003) polcsa


polcsa
aktív tag

Sziasztok, ismét tanácsot kérnék.
Gondolkodom egy projektoron, viszont az RX-V6A-mnak csak egy hdmi (v2.1) kimenete van.
Ha jól olvastam az előzményekben, ezt el lehet osztani kétfelé.
Tapasztalat alapján esetleg tudna valaki ajánlani konkrét, bevált eArc-os típust?
Voltam a MM-ban, ott egyáltalán nem tudtak ilyet adni (amúgy semmilyent), a neten sok van, olyat láttam, amin van nyomógomb a kimenetváltáshoz.
Van olyan, ami valahogy automatán vált?
És amúgy van valami buktatója ennek az elosztós megoldásnak?
Még egy utolsó picit Off kérdés:
Elosztó után mi lehet a max hdmi kábelhossz? (Kb 10 méter kellene.)

(#81004) Ger_man válasza Swenk (#80993) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szia!

Az zavar, hogy nem a nézőtér felé néznek a front height-ok? Mi a pontos típusa a front height-jaidnak?
Sima boltba kapható hangfalkonzolal nem tudod megoldani?

Ha csak egyedi konzollal tudnád csak megoldani, abban tudok segíteni, én így oldottam meg:
Házimozi belépő szinten - Mobilarena Hozzászólások

(#81005) Swenk válasza Ger_man (#81004) üzenetére


Swenk
tag

Wilson raptor.... Én csak a mennyezetre való rögzítési módot kerestem, de itt a fórumon megnyugtató választ kaptam arra, hogy a front height megoldás teljesen jó. Persze nyilván még 4 mennyezeti hangszóróval még jobb lenne, de én beérem ennyivel is. :)
Köszönöm a sgítségedet. És tényleg, nekem is vannak ilyen kis hangfal konzoljaim, jobban állíthatók, mint a sima felfüggesztés. A napokban meg is csinálom.....

(#81006) krx21 válasza Swenk (#81005) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is front height van, de biztos vagyok benne, hogy ez egy erősen kompromisszumos elhelyezés és a plafonon sokkal jobb…

(#81007) BBéci válasza krx21 (#81006) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen az, hiszen mindenhol azt reklámozzák, hogy az Atmos a fejünk felett szólaltatja meg az effekteket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81008) Zilko87 válasza BBéci (#81007) üzenetére


Zilko87
tag

És ha mondjuk a hangszórótípustól eltekintünk, akkor hol a legideálisabb az elhelyezése 5.1.2 esetén?
Szemben a falon a frontok vonalában, esetleg hátul a falon a surroundok felett vagy a mennyezeten mondjuk a hallgatótér fölött?

(#81009) BBéci válasza Zilko87 (#81008) üzenetére


BBéci
titán

Az utóbbi helyen. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81010) BBéci válasza Swenk (#81005) üzenetére


BBéci
titán

Próbáltam a frontsugárzók tetején és front height elrendezésben is az Atmost, számomra egyik sem ér egy lyukas garast sem.
Ennyit a megnyugtató válaszokról.
De ha neked tetszik, akkor ne foglalkozz mások véleményével.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81011) Swenk válasza BBéci (#81010) üzenetére


Swenk
tag

Na igen, persze jó így, de ha lehet jobb egy kis plusz macerával, akkor miért ne próbáljam ki.. Nálam most ez van, és nincs összehasonlítási alapom, csak mások véleményére alapozhatok, ezért csapongok a "döntéseimmel", úgyhogy ha sikerül megoldani, felvarázsolom a fejem fölé, csak sajnálom a dobozt összefúrkálni, ezért kerestem elegánsabb megoldást erre. Ám, ha nincs :K

(#81012) Azteeek válasza Dim (#80989) üzenetére


Azteeek
tag

Én a monitor audio 300 5.0 mellé egy wilson sub 12-t vettem ebben az árkategóriában, szerintem teljesen jó a rendszerhez.

(#81013) polcsa válasza Swenk (#81011) üzenetére


polcsa
aktív tag

Összehasonlítási alapom nekem sincs, eleve a plafonra tettem, az itteni vélemények miatt.
Én atmos párti vagyok/lettem.
Ugyanezekkel a problémákkal küzdöttem, viszont nekem szerencsére gipszkarton a plafon.
Ha neked nem az, akkor lehet, nagyobb gond lesz a vezetékezés. Én nagyon nem szerettem volna kábelezést látni a plafonon. Illetve az se nagyon tetszett (volna), ha túlzottan "kiáll" a mennyezetből.
Egy ilyen lyukaslemezzel oldottam meg a felfogatást: (csak illusztráció, nem pont ez)

Így is kiáll, lehet, hogy valakit zavarna is, nekem még ok.

[ Szerkesztve ]

(#81014) DoItYourself válasza Swenk (#81002) üzenetére


DoItYourself
addikt

Sony-t nem találtam jó áron, viszont egy Pioneer VSX-930-at sikerült olcsón szerezni, csak kis idő míg ideér hozzám.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81015) Swenk válasza polcsa (#81013) üzenetére


Swenk
tag

Köszönöm. Valami hasonlót én is tudnék csinálni.

(#81016) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok!

Egy Yamaha RX-V440-es erősítőm van már régóta. Sajnos most már gondok vannak vele.
Yamaha RX-V730-ra szeretném cserélni. Sajnos jelenleg nem tudok többet (40-45) rászánni. Szerintetek jó választás, vagy tudtok ajánlani ennyi pénzért jobbat?

(#81017) b. válasza hucsikoi (#81016) üzenetére


b.
félisten

Ha esetleg kicsit modernebbet akarsz, HDMI vel és alap bemérővel, telefonos applikációval akkor van ez is. [Denon AVR-X1000]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81018) hucsikoi válasza b. (#81017) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Tetszik, ennek utána olvasok. :R

(#81019) hucsikoi válasza b. (#81017) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Olvasgattam, keresgéltem és arra jutottm, hogy hozzá teszek még egy keveset, így 65-öt tudok rászánni. Ennyi pénzért szerintem már egy jó készüléket tudok venni. Tudnál ajánlani valamit? Leginkább maradnék a Yamahánál.

(#81020) b. válasza hucsikoi (#81019) üzenetére


b.
félisten

Nem ismerem ezeket az eladókat és készülékeket,de ezek nem rossz gépek Yamahából: [link] [link]
ha megfelelnek technikai oldalról neked HDMI felbontásilag ilyesmi.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81021) DoItYourself válasza hucsikoi (#81019) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy-két fontos kérdés: milyen a kijelződ, lejátszód? Milyen tartalmakat fogyasztol? Elég a FullHD vagy 4K/HDR is előfordul?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81022) hucsikoi válasza b. (#81020) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A jófogáson végigzongoráztam mindet. Sajnos a legtöbb lomis cucc. A legtöbbhöz utángyártott távok vannak. Azok pedig tudomásom szerint csak egy részét tudják, mint a gyári. A PH-n találtam kettőt is, de az egyiket elvitték, a másik még nem jelentkezett. [link]
Sajnos a képek nagyon gagyik.

(#81023) DoItYourself válasza hucsikoi (#81022) üzenetére


DoItYourself
addikt

Most vettem Yamaha RX-V357-hez utángyártott távot, 98%-os.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81024) hucsikoi válasza DoItYourself (#81021) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Egy 55-ös Samsung Ultra HD (4K TV), DVD lejátszóm van, egy régi Pioneer, illetve még pc-ről szoktam nézni HD filmeket.
Akkor csak "városi legenda", hogy nem ajánlják?

[ Szerkesztve ]

(#81025) hucsikoi válasza DoItYourself (#81023) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

A távkapcsolót hol vetted?
A mikrofonos bemérő (Ypao mic) mennyire jó? Megéri többet áldozni egy gépért miatta?

(#81026) b. válasza hucsikoi (#81022) üzenetére


b.
félisten

Ne érts félre de, tudom hogy a 65 ezerre való felemelés százalékos szinten soknak tűnik,de valójában nincs különbség az elérhető készülékek között kategóriában.
Most lomis vagy nem lomis azt nem tudom, nincs rá írva de számlás garanciást nem fogsz találni ennyiért
Van ott azért aYamaha 667 fél év garanciával jó kis erősítő.
Az Onkyok jók lehetnének de a legtöbb számodra elérhető árú a HDMI panel hibában érintett, nem merném ajánlani megvételre. a Harmanokat sem igazán.
Yamahából belépőben őt, [link] de inkább a 667-771 ha belefér.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81027) hucsikoi válasza b. (#81026) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Ugyan, dehogy is értelek félre: Sőt! Köszönöm, hogy törődtök a problémámmal. :R
Szóval bátran mondjátok meg, ha hülyeséget beszélek.
A beállító mikrofon csak kényelmi funkció, vagy tényleg nagyon jó, mert, ha csak a lusta embereknek találták ki inkább elengedem.
Azért szeretnék Yamahát, mert kb 10-12 éve nyúzok egy RX-V440 RDS-t és nagyon szeretem.

(#81028) b. válasza hucsikoi (#81027) üzenetére


b.
félisten

Ne aggódj , én is Yamahás vagyok,RX-A3080 az imádott kedvenc amit soha nem fogok eladni. :)
Érhet valamit bár ezeknél az öreg vasaknál nem tudom, hogy őszinte legyek. Itt nem távolság a lényeg, hanem a késleltetés beállítása a mikrofonos kalibrálásnál,de hogy őszinte legyek a Denon belépő kategóriájában például többet ártott nálam, mint használt.Nem tartom létfontosságúnak abban a kategóriában, én személy szerint.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81029) hucsikoi válasza b. (#81028) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én sem fogok megválni a mostanitól. Valahogy megpróbálom javíttatni, mert itt fonyódon esélytelen.
Értem. Ennek tudatában én sem fogok ragaszkodni hozzá. Lusta nem vagyok és ezt is sikerült jól beállítani.
Megnézem amiket küldtél és meglátjuk.
Ha sikerült választani azért visszatérek, hogy véleményezzétek.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R

(#81030) DoItYourself válasza hucsikoi (#81025) üzenetére


DoItYourself
addikt

Jófogáson vettem, ilyen lomis kereskedőktől, ~5500 Ft volt postával együtt. Kínából rendelve feleennyi lett volna, csak nem volt hangulatom hozzá.

A felbontást azért kérdeztem, mert a HDMI-s erősítők csak akkor adnak valami pluszt, ha a lejátszó eszközt ezekre kötöd direktben HDMI-vel, és így az erősítő küldi tovább HDMI-n a tévére a képet, a hangot pedig feldolgozza. Így lesz Dolby TrueHD, DTS-HD stb. hangod is. Atmos is lehetne, de ahhoz ezektől újabb erősítő kell, kb. amit 2015 után gyártottak. Ameddig max. FullHD felbontásnál maradsz nem lesz problémád, de ha előkerül vmi 4K anyag, azok nagy része pedig HDR-es akkor viszont borul minden, az erősítő nem fogja továbbküldeni a képet a tévére. Ahhoz olyan erősítő kell, amit 2018 után gyártottak.

A 4K/HDR kép probléma megoldható úgy, hogy a lejátszó eszközt direktben a tévére kötöd, és a hangot ARC-n vagy optikán viszed vissza az erősítőbe, és ha szerencséd van a tévé mindent is visszaküld. Így viszont DD/DTS hangod lesz max. az optika korlátai miatt, ugyanúgy mint a jelenlegi erősítőddel.
Írtad, h PC-ről is szoktál filmet nézni, ha a hangot analóg 5.1-ként viszed az erősítőre, akkor az is bukta lesz, a HDMI-s erősítőkön jellemzően már nincs MultiCH IN (1-2 kivétel van csak).
Csak azt akartam mondani ezzel a szófosással, h gondold át jól, h mit veszel, mert nem biztos, h jobban jársz egy HDMI-s erősítővel, vannak buktatói is.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81031) VoidXs


VoidXs
Topikgazda

Srácok, valakinek van ehhez hasonló nem optikai 20 méteres HDMI-je? Átmegy rajt a 1080p60 4:4:4?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#81032) varsam válasza DoItYourself (#81030) üzenetére


varsam
őstag

Én is hasonló cipőben járok, mint hucsikoi, 50-100eft körül keresek erősítőt és PC-ről (Macbook Pro 2013) nézek HD filmeket, egyelőre FullHD TV-n.
Ezek szerint a PC nem is jó média forrás erre a célra?
Az összefoglalóban lévő táblázat szerint és ahogy a filmeket nézem, hogy milyen hangsávok vannak rajta, DD+, TrueHD és DTS HD-MA átmegy PC-ről, ha ezt kötöm az erősítőbe, ugye? Vagy?

Elsőre egy Denon X1000-t néztem ki, de ez nem tud 4K-t, ami a jövőre nézve nem biztos hogy jó befektetés.
X2000, Sony STR-DH590, Onkyo TX-NR636 melyik lenne lenne erre a célra? Vagy a HDR és Dolby Vision miatt ezek is felejtősek ma már?
Mi lehetne jó média lejátszó, erősítő kombó belépő szinten? Egyelőre amúgy csak 2.1-es hangrendszer lesz, később talán bővítve. Vagy amíg nem megyek 5.1 főlé (ami szinte tuti), addig fölösleges a TrueHD és DTS HD-MA hangsávok is, elég a sima DTS és DD+ is? Bocs, de még van kavar a fejembe...

[ Szerkesztve ]

(#81033) hucsikoi válasza DoItYourself (#81030) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én is nézelődtem és Alin találtam rengeteget, tipustól függően, változó árakon.

Úgy látom, hogy jó helyre jöttem kérdezősködni. Nagyon jól és számomra is teljesen érthetően leírtad a lényeget. Az itt olvasottak alapján, nincs szükségem se bemérő mikrofonos, sem pedig HDMI-s gépre. A jelenlegi gépem (RX-V440RDS) hangjával is tökéletesen elégedett vagyok. Ez tovább szűkíti a kört. Nagyon sokat segítettetek.
Nagyon szépen köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#81034) ada19


ada19
senior tag

Többen gondolkoztatok Arendal 1961 1V subon, most felkerült egy sérült az outletbe jelentős (30%) kedvezménnyel. 1199 EUR helyett 839, ami ~326e Ft a mostani elszállt árfolyammal számolva.

Mégsenem

(#81035) ada19 válasza ada19 (#81034) üzenetére


ada19
senior tag

Már nincs, ha valaki innen vette meg, használja egészséggel!

Mégsenem

(#81036) Gino20 válasza ada19 (#81034) üzenetére


Gino20
őstag

Shit. Sikerült beszereznem egy a nejem által hűtőszekrénynek vagy mosógépnek csúfolt kicsikét :D [1723 1.5] ami hátul lesz, de a frontra még tervezek egy kicsit szolidabb matt fekete 1961 1V-t. Csúnya ez a sérülés, de asztalos ismerős szerintem szépen ki tudta volna javítani, na meg eleve hátul van. Nem rémlett, hogy van ilyen outlet. Majd figyelgetni fogom ;).

(#81037) BBéci válasza hucsikoi (#81033) üzenetére


BBéci
titán

Valamit csúnyán félreértettél!
Kell az YPAO, sőt, kötelező, mert hatalmas hangminőség javulás érhető el vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81038) b. válasza BBéci (#81037) üzenetére


b.
félisten

Ezeknél az öreg Yamaháknál egy pozicióból méhetted és nagyon rossz eredményt hozott, nem olyan volt akkoriban mint manapság a YPAO, bár szerintem te emlékszel rá.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81039) DoItYourself válasza varsam (#81032) üzenetére


DoItYourself
addikt

Kb. 140-150k-ért jó belépő modellnek néz ki a Sony STR-DH590. Tudja a Dolby Vision-t is, meg az összes hangot az Atmos kivételével, amihez úgyis inkább min. 7 csatornás erősítő kéne. Pár hsz-el korábban dicsérték a nagytesóját, az STR-DH790-et.

Ezek szerint a PC nem is jó média forrás erre a célra?
Mac-et nem ismerem, de furcsa lenne ha HDMI-n nem tolna ki minden hangsávot passthrough módban. Persze a lejátszószoftvernek is tudni kell ezt.

Mi lehetne jó média lejátszó, erősítő kombó belépő szinten?
A médialejátszó tág fogalom, ki mit ért alatta, mire akarja használni? Letöltött anyagokhoz Amlogic procis a jó CoreELEC-el, stream előfizetésekhez FireTV Stick 4K Max-ot ajánlják sokan, az AppleTV is jó és a Homatics 4K box és klónjai is jól használhatók.

Erősítőből a nem HDMI-seket megkapod 15-25k-ért (kb. 2006 előtt gyártottak), hang max. 5.1 DD/DTS lesz ha optikán tudod küldeni rá a hangot, esetleg még analóg hatcsatornás hangot küldhetsz vagy analóg sztereót.
A HDMI-s erősítők már elboldogulnak a TrueHD / DTS HD stb. hangsávokkal, de csak a ~2018 után gyártottak tudják a most terjedő 4K/HDR szabványokat is. A típusszámok alapján gyorsan meg lehet keresni a neten, melyik mit tud.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#81040) BBéci válasza b. (#81038) üzenetére


BBéci
titán

Az YPAO mindegyik változata jól szerepelt a teszteken és az egy ponton mérés sem feltétlenül rossz. Például Dorian azt tartja jobbnak, mint a sokpontosat. Bár az Audyssey.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81041) b. válasza BBéci (#81040) üzenetére


b.
félisten

Használtam sokáig régebbi 10+ éves Yamahát,( 473) rettnetesen szarul szólt a YPAO bemérés után. Manuális beállítás után lett jó.Persze lehet ez user error volt a részemről, nem volt semmi tapasztalatom akkoriban még.
míg az RXV6 , 1080-3070-3080 nagyon jó lett.
Sony bemérése is egypontos, de ott meg kell adni több adatot a helyiségre vonatkozóan,de még így is 200Hz vágást lőtt be és 10 méteres front távolságokat.
Marantznál és Denonnál amúgy régi trükk az hogy az összes pontról való mérést egy helyről végzi az ember, nekem bevállt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#81042) Gino20 válasza b. (#81041) üzenetére


Gino20
őstag

Denon esetén én is úgy tudtam elérni a legjobb eredményt, ha a hallgatási pozícióban mértem végig.

(#81043) SPEA válasza Gino20 (#81036) üzenetére


SPEA
aktív tag

Grat az új szerzeményhez! Hogy muzsikál?

(#81044) Gino20 válasza SPEA (#81043) üzenetére


Gino20
őstag

Köszönöm ;) . Jelenleg nincs mikim (talán pár nap és meglesz) így csak manuálisan állítgattam, vagyis az illesztés egyértelműen nem jó, lenne rajta mit simítani, de még így azt érzem pár tesztelés után, hogy iszonyatosan jó szubláda, bitang erővel, mély tartománnyal. Nagyon jó sub-nak tartom árkategóriájában az XTZ-t, de úgy érzem ez most ismét egy újabb lépcsőfok a rendszeremben. Már nagyon várom, hogy kalibráljam rendesen :) .

(#81045) Rebell


Rebell
senior tag

Sziasztok,

Onkyo NR 616 Házimozierősitő a hangerő gomb ill. távirányitó megadta magát, (sajna jó ideig nem volt használva) vki tudna BP.-n egy szervízt ajánlani? (nem szeretnék keresgélni és aztán ráfázni) köszönöm. :R

(#81046) BBéci válasza b. (#81041) üzenetére


BBéci
titán

5-6 ponton szoktam mérni úgy, ahogy az Audyssey manualjában le van írva.
De mindenki úgy, ahogy neki jó.

4xx Yamaha nem volt nálam, csak a csúcsmodellek, vagy ahhoz közeliek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#81047) WaterWave válasza Rebell (#81045) üzenetére


WaterWave
veterán

Szerintem a Totel elintézi neked.
Budapest 14. kerület Miskolci út 90

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#81048) Quqesz válasza BBéci (#81046) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az ARC1M-el én is 5 ponton mértem. Térhangzásban sztem tett hozzá, valamint a beszéd hang is jobb lett a centerből.A mérés bekapcsolása nélkül jobban megemeli a mély tartományt és nem olyan jó a térhatás.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#81049) qpakcovboy válasza Rebell (#81045) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Totel tényleg nagyon jó, de 2-3 hónap is lehet az átfutás.

(#81050) WaterWave válasza qpakcovboy (#81049) üzenetére


WaterWave
veterán

Hivatalosan 30 nap

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.