Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) zsoika válasza Chris911gt (#12996) üzenetére


zsoika
addikt

Sógornak 20 éve van egy Panasonic erősítője és még soha nem volt szétszedve, sem kompresszorral kifújva. Szerintrmem ezeket az új erősítőket tök mindegy, hogy óvod nem fognak 20évet kibírni(lásd Onkyo 50x,60x)....de kitudja.

[ Szerkesztve ]

(#13002) jeni válasza zsoika (#13001) üzenetére


jeni
félisten

Csak annyit ameddig a garancia érvényes na jó még +1 év. Ma mesterien kiszámolják a mérnökök,hogy meddig kell elmennie években számolva egy erősítőnek! Legfeljebb a csúcs kategóriákban még +2év.

(#13003) Norbi 72 válasza _Aaron_ (#12992) üzenetére


Norbi 72
veterán

Itt egy komolyabb rendszer.

2 sub van benne,remélem nem baj... :D

(#13004) #98221312 válasza liszi70 (#12997) üzenetére


#98221312
törölt tag

Hidd el nem mondanám...Nem Placebo hatás, rengeteget hozott a rendszeren, az is hozzá tartozik, hogy az előző kábelek gagyi Hama kábelek voltak.

(#13005) junkpod válasza #98221312 (#12990) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy ilyen kijelentéshez illene csatolni a hangfalak és az erősítő és a forrás meghatározását is.
Nehogy valaki rakeressen a kábel szóra és megtalálja ezt és rögtön minden rendszerre altalanositsa.

Box's don't touch!

(#13006) #98221312 válasza junkpod (#13005) üzenetére


#98221312
törölt tag

Milyen kijelentés??? Nem gondoljátok, hogy egy kicsit túl van ragozva ez az egész. Mint valami bíróságon komolyan. Nekem a feljebb írtak voltak a tapasztalataim, ha valaki nem hiszi, akkor ennyi.

(#13007) junkpod válasza #98221312 (#13006) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bocsass még, nem akartalak megbántani. A kijelentés szót tulertekeled. Én csak annyit szerettem volna ha leirnad az egész láncot amivel a pozitív tapaszralatod volt. Így tudunk belőle mi is többet tanulni. Önmagában a kábel nem ad ki hangot:)
Még informativabb lenne a két kábel keresztmetszet egyutt egy fotón.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#13008) liszi70 válasza #98221312 (#13006) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szó sincs bíróságról. Te hoztad föl, tettél egy állítást, nem is igazán tudom, miért az én konkrét mondataimra, mert körülbelül annyi a korreláció, hogy az én posztomban is szerepel 1000 Ft-os kábel. :) Az én "állításaimat" is szokták boncolgatni, másokét is, a fórumok már csak ilyenek, engedtessék meg, hogy én is keressem az "ég és föld"-tapasztalatok valódi okait. Mert abban biztos vagyok, hogy sok esetben nem csak maga az eszköz, a tárgy az, amiből ezek az érzékelések kialakulnak.
Mindemellett és félremagyarázások elkerülése végett NEM állítom, hogy nálad nem történt valós javulás, pláne egy "gagyi Hama"-hoz képest, amiről még mindig nem tudjuk, milyen volt, pedig valószínűleg rendelkezik valamilyen típusszámmal. Engem érdekelne, hogy "mihez képest". A vastagságát legalább tudod? És az új melyik kácsás?

[ Szerkesztve ]

(#13009) zsolesz7503


zsolesz7503
tag

Sziasztok lenne egy kérdésem most vettem és pár napja raktam össze egy rendszert HKTS 65BQ és Onkyo TX-NR545-ös. Eddig úgy néz ki jó minden de a mély nem az igazi ha feltekerem olyan mintha lenne alatta valami olyan kicsit brummogós de csak 1-1 zenénél vagy filmnél csinálja mintha puffogna. Azt nem tudom mit tekerjek le és fel hogy még szebben szóljon mert hiába tekerem le akkor meg mély nem szól. Amúgy rettenetesen tetszik a hangja csak erre nem jöttem rá. Beton padlón van tegyek alá rongyot? Vagy szőnyeget?

(#13010) #98221312 válasza liszi70 (#13008) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem arról van szó, hogy nem lehet megkérdezni, hanem a hogyannal...Elég félre érthető, és bántó némelyik hsz. De hagyjuk is ezt, mert megint elindul ebből egy soha véget nem érő vita. Részemről nincs harag, és bocs ha valamit félre értettem. Szóval a kábel egy Kácsa: KCE-FLW25 2.5nmm. Az előző hama mm-ban vásárolt szintén 2.5nmm. A rendszer pedig: Denon520. Yamaha ns50, illetve nsp60 szett. A center egy Polk CSIA4. Egy kb 25nm-es szobában használom DTS HD hangformátummal teszteltem.

[ Szerkesztve ]

(#13011) liszi70 válasza #98221312 (#13010) üzenetére


liszi70
nagyúr

A Hama 2,5 mm²-es biztosan réz volt?

[ Szerkesztve ]

(#13012) #98221312 válasza liszi70 (#13011) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az árából kiindulva szerintem nem. Azt hiszem 3000-ért vettem 20métert.

(#13013) junkpod válasza #98221312 (#13012) üzenetére


junkpod
nagyúr

:Y akkor nem az új kábel hozott javulást, hanem a régi okozott rontast:D

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#13014) #98221312 válasza junkpod (#13013) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen kb az lehet...:D

(#13015) johnywalker válasza #98221312 (#13012) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem vágtad át a végénél egy fogóval?Régebben volt talán itt róla szó, hogy rézzel bevont alumínium volt a vezeték.

(#13016) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Boldog karácsonyt először is mindenkinek!

Kérdésem, hogy az Onkyo erősítőkre annyira jellemző a HDMI panel hiba? Találkoztam egy jó pár hirdetéssel, ahol kiemelik azt hogy már javítva vagy cserélve lett. Sőt van aki egyenesen azzal kérkedik, hogy már ki lett cserélve, így hibátlan.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13017) johnywalker válasza embe (#13016) üzenetére


johnywalker
őstag

Tudtommal jellemzően a 50x és 60x széria hibái voltak ezek.Nekem egy 626-os van jelenleg, elmúlt 3 éves és nincs ilyen illetve javítva sem volt.Újabbaknál asszem hasonlóan nem jellemző.

(#13018) embe válasza johnywalker (#13017) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
616-ra jellemző?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13019) Norbi 72 válasza embe (#13018) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vegyes.

Apró megjegyzés,hogy többnyire azok írnak a fórumokra,akiknek problémájuk volt/van vele.

(#13020) Nemir Ombe válasza junkpod (#13013) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mivel a kábelek nem tudnak javítani a hangon, ezért a cél az lenne, hogy ne (vagy minél kevesebbet) rontsanak.... ;)

embe:

A 2009 és 2012 közötti tipusokat (mindegyiket kategóriától függetlenül) érintik a szériahibák, de általában van rájuk gyári "visszahivás" [link] ..... nézd meg a 616 gyártási évét és megkapod a választ ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13021) junkpod válasza Nemir Ombe (#13020) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tökéletesen egybevág a mondottakkal, de sokkal szakszerűen megfogalmazva. Én csak éreztem amit te tudtál is. :)

Box's don't touch!

(#13022) embe


embe
nagyúr

Köszi a válaszokat

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13023) _Aaron_ válasza Norbi 72 (#13003) üzenetére


_Aaron_
csendes tag

Hát ez tényleg komolyabb :D Köszi!

(#13024) johnywalker válasza _Aaron_ (#13023) üzenetére


johnywalker
őstag

Adjál meg konkrétabb dolgokat és jobban lehet segíteni.Szobaméret, rászánt összeg stb.Persze a felső részen: a téma összefoglalóban még konkrétabb dolgokat is olvashatsz...

(#13025) szotib


szotib
újonc

Sziasztok!
Segítséget kérnék: Pioneer VSX-329-em van, egy alap Denon hangfalszettel. Kb 1 éve jól fut, de most nem tudom megszólaltatni a hangfalakat. A kábelezés átnézve, s a hang átjön pl a Tv-ből, mert fülesen keresztül (az erősítőbe dugva) hallható, s a rádiót s egyebeket is csak úgy hallani.
Beállításokat próbáltam, a Home Menu-n keresztül elvégeztem, s ott adnak hangot a hangfalak. A Signal Sel beállítások változtatása sem megoldás. :W Van Ötletetek? Köszönöm! :R

(#13026) petisubaru


petisubaru
tag

Sziasztok !

Házimozi rendszer vásárlása előtt állok. Komplett rendszert szeretnék vásárolni mert a keret maximum 160 ezer rá. Ezek lennének a kinézett termékek: Pioneer HTP-072 5.1 ( [link] ) nem tudom ez ér-e annyival többet Onkyo HT-S3705 5.1 ( [link] ) . vagy esetleg ez is szóba jöhetne Yamaha YHT-2920 5.1 ( [link] ) De ezt is szívesen venném Onkyo HT-S3800 ( [link] ) . Az elvárás filmek 5.1-ben való nézése tudja a 4K-t, a TV pedig egy samsung ku6450 4K UHD. Tehát semmi extra elvárás nincs azon kívül, hogy szépen szóljon meg ugyebár, hogy a TV-vel szépen együtt működjön.

(#13027) petisubaru válasza fexhun (#12809) üzenetére


petisubaru
tag

Szia mennyire vagy megelégedve a Pioneer HTP-072-vel ? Nézegetem én is ezt de a szívem inkább az Onkyo HT-S3705 felé húz. Megér ez annyival többet Te nézegetted abban az időben az onkyo -t ?

(#13028) jeni válasza petisubaru (#13026) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Úgy tudom az alsó kategóriás Pioneer cuccokhoz nem mellékelnek hangbemérő mikrofont egyben a legolcsóbb is. A működésükkel amúgy nincs gond,megbízhatóak,és 3év garisak.
Nézd meg a hátulját a cuccoknak miket lehet még csatlakoztatni? Az Onkyo drágább is de ez meglátszik a felhasználási területén is,a szolgáltatásokat is beleértve. Több HDMi bemenet,több analóg külső jel fogadás.

Amúgy a Denon-t jobban dicsérik. másik Denon a hangfalak amelyek eltérnek

Az Onkyo 3800 letisztultabb,elől van USB csati.
A Yamaha is jó,a front oldali csatija az csavaros ami jobb.

A 3705 több jelet tud fogadni,több HDMi csatlakozása van,több csatlakozása van és az USB meg hátul van. Amúgy kifutó modell. videó -youtube a HDMi 2.0 vagy 1,4 arról nem találok infót.

(#13029) petisubaru válasza jeni (#13028) üzenetére


petisubaru
tag

Szia ! Nagyon köszönöm elsősorban a segítséget :R és még annyi a nagy fórumozgatásban még ennyit tudtam összevadászni. Ez így egy jó összeállítás lehet ? : Pioneer VSX-330 ( [link] ) vagy ez az erősítő Pioneer VSX-329 ( [link] ) és ez a hangfalszett hozzá Pioneer S-ES21TB 5.0 ( [link] ) . Ezzel a verzióval csak annyi a bajom szerettem volna a hangszórókat feltenni a TV-s falamra ( vagyis csak rárakni a szekrényre, és nem két különálló hangdobozt mellé rakni. De viszont meg ha azt nézem biztos vagyok benne ez a combo valószínű szebben szólna mintha szettben venném a hangrendszeremet. Igen láttam a onkyo 3705 kifutó lesz de viszont az amazon-on rengeteg pozitív értékelést kapott ellentétben a onkyo 3800-val. A 3800 nem írtak valami szépeket. A denon amit küldtél megnézem kösz i azt nem is láttam még :)) . meg ezt pio szettre van valami vélemény szerinted jó combo lehet az az összeállítás ?

(#13030) jeni válasza petisubaru (#13029) üzenetére


jeni
félisten

A Pio 330 szerintem túlárazott a 329 szemben. Továbbra is Yamaha-Onkyo-Denon közül választanék.
A Két nagyobb hangfalas Pioneer jobb anyag és szebben szólhat az öszvér kicsi több darabos szettnél,ellenben nincs mélyláda benne.. Ez benne van a pakliban.
Lehet talán jobban megérné de drágább lenne ha csak Front hangfalat vennél melyet a többiek ajánlanak és úgy vennéd meg hozzá a center , a mélyládát és a hátsó hangszórókat idővel.
Ha így gondolnád akkor a Denon a zeneibb ilyen téren. A Yamaha-Onkyo egyesek szerint házmozi élményre jobb lehetnek.
A Denonra- regivel megkapod az 1+2év garit,a Pioneer alapból 3év garis,a Yamaha-Onkyo 2év.

(#13031) petisubaru válasza jeni (#13028) üzenetére


petisubaru
tag

Most jutott eszembe nem jó a különálló hangszórós téma mert nem fér a tv fal mellé. Szerintem ez lesz a választásom: Denon AVR-X520BT + SYS-2020 ( [link] ) és még annyit mivel nem nagyon vagyok otthon a témában akkor ezt a TV-vel hogyan kötöm össze ( milyen kábel HDMI, vagy optikai ) ? Azt szeretném a TV csak a képet adja a hangrendszer pedig a hangot, de azért át lehessen kapcsolni csak tv hangra is. Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#13032) jeni válasza petisubaru (#13031) üzenetére


jeni
félisten

A Denon tudja a HDMi 2.0. Ellenben a TV nem biztos csak a 1.4 kezeli. Mindenestre 5000Ft HDMi kábel elegendő lenne. Ha olyat veszel ami tudja a 2.0 az általában Premium néven nevezik. A PCX boltban a 10 méterest kaptam meg 6500Ft áron. A 2 méteres közel 4000Ft lehet. A TV-n van 1 optikai kimenet és 2 RCA hangkimenet is meg a HDMi ami mehetnek az erősítőre. Így a TV 3 hang kimenetét tudod rátenni az erősítőre. Valamint elvileg Scart kimenet is van a TV-n. Ezzel 4 hang jelet tudsz vinni az erősítőbe.
Az 5 picikétől ne várj sokat. A mélyek,a basszus a mélyládára fog támaszkodni.

[ Szerkesztve ]

(#13033) Nemir Ombe válasza petisubaru (#13031) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem láttam, hogy írtad volna (de lehet az én figyelmetlenségem) hogy miről fogod lejátszani a filmeket.... !? Mert ugye az sem mindegy (a TV lejátszója vagy külső forrás), ill. akarsz-e még valamit rákötni a TV-n kívül .... !?

Hmm ....

(#13034) petisubaru válasza jeni (#13032) üzenetére


petisubaru
tag

A TV elvileg tudja a HDMI 2.0 át. Ez egy 2016 gyártású Samsung 4K UHD KU6450 40 " . És akkor ha jól értem akkor HDMI csatlakozás lenne a legkedvezőbb ? Meg még azt akartam kérdezni, hogy ennél a szettnél amit írtam itt a mélynyomó része az aktív ( vagyis beépített erősítős ) amit adnak hozzá Denon SYS-2020 ? Az Onkyo-nál pedig az erősítő hajtja a mélynyomót is . ? A kettő közül te melyiket választanád mozizásra ? Denon AVR-X520BT + SYS-2020 ( [link] ) vagy a Onkyo HT-S3800 ( http://www.arukereso.hu/hazimozi-rendszer-c3165/onkyo/ht-s3800-5-1-p347463042/ ) . A többiek véleményére is kíváncsi lennék :R :K

(#13035) petisubaru válasza Nemir Ombe (#13033) üzenetére


petisubaru
tag

Szia !

Külső háttértároló ( WD My Book 1TB ) rá van dugva USB-n a TV-re és úgy. Vagyis a TV lejátszóján keresztül .

(#13036) Nemir Ombe válasza petisubaru (#13035) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez esetben tök felesleges, hogy az AVR-en milyen hdmi van, ha a TV belső lejátszója tudja a HD hangokat, akkor HDMI kábel ajánlott, ha nem elég az optikai is .... a HDMI-nek esetleg lehetnek "kényelmi" funkciói .... ha a jobb hang a cél, akkor inkább vegyél a Denon 520 mellé egy Harman HKTS 5 szettet (jobb mint azok a Denon hsz-k) vagy nézzhetsz Harman Kardon AVR-t + HKTS szettet, azt még olcsóbban is meguszhatod ..... a későbbi bővithetőség szempontjából (ha esetleg akarsz 4k bd-t vagy 4k konzolt rákötni) jobb az 520, de a HDR-t ez sem tudja, ugyhogy ilyen célra ez is csak "félmegoldás" lehet ..... a TV belső lejátszójához meg szinte "bármi" jó .... ;)

Hmm ....

(#13037) KaitouP


KaitouP
veterán

Sziasztok! :)

Fogalmam sincs hogy jó helyen járok -e a problémámmal, remélem igen. (A cucc árából következtetve, ami 75K Ft volt, úgy gondolom, hogy igen.)

Szóval van nekem egy 5.1 -es hangrendszerem, egy Sony HTRT3. Nagyon szeretem, az árához képest nagyszerű a hangzása, nem egy több millió Forintos rendszer, de egyenlőre nem is engedhetek meg olyat, ebben a kis szobában meg játékhoz, és filmnézéshez több, mint elég.

A problémám: olyan másfél hónapja birtoklom ezt a cuccot, amikor csak tehetem, jó hangosan bömböltetem. A héten kitaláltam, hogy csinálok egy Star Wars maratont, végignézem az első résztől a 7.-ig.
Az első 3 részt bármiféle probléma nélkül végignéztem, viszont a negyedik résztől kezdve elég zavaró jelenség kezdte el bántani a fülemet, már ami a hangzást illeti. (Nem gondolom amúgy hogy a részeknek és a hangzás hibának bárminemű köze lenne egymáshoz, szimplán csak a probléma kezdetét akarom ismertetni.)
Az van hogy egy egy jelenetben, szerintem indokolatlan módon, berezonál a mélynyomó, elég hallhatóan. Először próbáltam elmozdítani a helyéről, átrendezni, aztán gumikorongokat tenni alá, lefogni a láda különböző pontjait, de a rezonálás akkoris fent áll.
Olyan közepes hangerőn hallgattam a filmet, a mélynyomó hangerejét is valamivel közepes felett állítottam be. (Valamint optikai kábellel van rákötve a PS4-re.) Eddig nem volt ilyen bajom, bármit hallgattam.

Mi lehet a probléma? Olvasgattam ezt-azt az interneten, de mégis ti értetek ehhez. Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#13038) Quetz válasza KaitouP (#13037) üzenetére


Quetz
őstag

Ha csak az episode 4 közben csinálja, akkor lehet hangsáv hibája is. Én azt tapasztaltam, hogy bár újrakeverték az episode 4 hangját, 1-1 rövid dialogus érintetlenül szólalt meg. Napokig kerestem a neten, hogy akkor most nálam romlott el valami, vagy tényleg hibás a hangsáv. A baja a filmmel volt. Esetleg azt megpróbálhatod:
- A problémás jeleneteket többször megnézed, hogy a hiba reprodukálható-e. Ha igen, akkor a hangsáv lehet a ludas
- Fejhallgatóval is tesztelsz, hogy ott előjön-e valami hanghiba.

Ha nem egyértelműen a filmmel van a baj, akkor irány a szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#13039) KaitouP válasza Quetz (#13038) üzenetére


KaitouP
veterán

Köszi a gyors választ! :R

A helyzet az hogy a régebbi részek közül, tehát az IV-V-VI mindegyikében akad olyan jelenet, ahol helyenként berezonál a mélynyomó. Emlékeim szerint az újabb részek esetében (I-II-III) nem volt ilyesmi. A problémás jeleneteket, ahogy mondtad, többször újranéztem, mindig vissza-visszatekerve, és minden egyes esetben produkálta a hibát - közben meg próbáltam ide-oda rakosgatni a ládát, gumit tenni alá, stb.

A fejhallgatós részt még kipróbálom, illetve holnap megnézem az Ébredő Erőt, kíváncsi leszek ott elő jön-e ilyesmi.

Ha esetleg nem a filmekkel lesz baj, milyen hiba lehet elképzelhető a mélynyomó részéről?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#13040) jeni válasza petisubaru (#13035) üzenetére


jeni
félisten

Én is a Denon + HKTS venném.

Nekem az jön le,hogy a Harman Kardon 1 cikkussal le van maradva. A modellek még 2014-2015 ből valóak. Nincs annyi frissítés, modell váltás mint más gyártóknak.
Ha megtudsz barátkozni használt cuccokkal akkor akár a 3 éves csúcsmodelekket is megvehetsz kedvező áron. Igaz nem lesz benne Dolby Atmos, HDPC 2.2,HDMi 2.0,Bluetooth talán benne lesz. Hátrányok, hogy garancia nem lesz hozzá.

(#13041) Hunqwert


Hunqwert
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem (remélem jó topicban teszem fel):
Szóval adott egy Sony Bravia KD49X8309CBAEP televízió és tőle 6méterre egy régebbi Genius home theater 3600 5.1 (ami jelenleg a számítógépemre van kötve) emellett még egy PlayStation4.
>> Szeretném azt elérni, hogy a TV hangja filmnézés és PS4-ezés közben is az 5.1-en szólaljon meg. <<
A problémám, hogy a TV-n csak optikai és kis jack audio kimenet van, az 5.1-esen pedig csak egy 2RCA bemenet.
Hogy tudnám a problémát a legegyszerűbben és a legolcsóbban megoldani?

[ Szerkesztve ]

http://danyiart.hu

(#13042) Lacielvtárs válasza Hunqwert (#13041) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha nem kell 5.1 hang, es figyelembe véve hogy azzal nem is todod megoldani- optika hiánya miatt - igy a leggyorsabb es legegyszerubb megoldás egy ilyen átalakító beuzemelese.
Rca to jack kábel

Viszont ezzel sztereó hangot fogsz kapni, értelemszerűen :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13043) Nemir Ombe válasza Hunqwert (#13041) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Veszel egy pl. ilyet [link] és amikor a TV-t akarod használni átdugdosod a PC helyére (vagy ha van a PC-n optikai kimenet, akkor bedugod a másik helyre) .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#13044) Hunqwert válasza Lacielvtárs (#13042) üzenetére


Hunqwert
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
Ha nem megoldható vagy túl költséges lenne, akkor nyilván eltekintenék az 5.1-es hangtól.
Csak elméleti szinten: Nincs rá megoldás, hogy megmaradjon az 5.1-es hang?

http://danyiart.hu

(#13045) jeni válasza Hunqwert (#13041) üzenetére


jeni
félisten

tessék találtam, egyet.
lehetséges,hogy van jobb cucc ennél.

(#13046) Hunqwert válasza Nemir Ombe (#13043) üzenetére


Hunqwert
csendes tag

Köszönöm!
Hm... az átdugdosás sajnos nem játszik. Ennél kényelmesebb megoldást keresek mert azért napi szinten használom a gépet is és a TV is sűrűn üzemel. :)

http://danyiart.hu

(#13047) Nemir Ombe válasza Hunqwert (#13046) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Irtam azt is, ha van a PC-n optikai kimenet, akkor be tudod dugni a 2. helyre ..... ha nincs, akkor vagy dugdosol vagy nem lesz 5.1-es hangod .... vagy veszel vmi "normálisabb cuccot", a kényelemnek ára van .... :D

Hmm ....

(#13048) Hunqwert válasza jeni (#13045) üzenetére


Hunqwert
csendes tag

Azta... ez a megoldás is jónak tűnik, köszönöm!
Bár még nem teljesen világos, hogy ezzel a dobozkával vagy a "2RCA to jack"-kábellel járnék-e jobban.
Valakinek van tapasztala ehhez hasonló digitális-analóg átalakítóval?

http://danyiart.hu

(#13049) Lacielvtárs válasza Hunqwert (#13046) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A kényelem mindig nem olcsó :DDD
Nemir Ombe ajánlata járható lenne.
Es menne az 5.1 is.
Viszont van még ehy kényelmi megoldás, de az nem olcsó...
Hangfal szett csere, melyen van optikai bemenet.
Bár akkor is csak egy optikad lesz sajnos, igy ott is marad a kábel dugdosas...
Úgyhogy lehet komolyabb beruhazasra lenne szükséged :K
Szerintem...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#13050) Hunqwert válasza Lacielvtárs (#13049) üzenetére


Hunqwert
csendes tag

Nemir Ombe: Aha, hát az sajnos nincs. Akkor azt hiszem marad filmezéshez a 2.1. :)

Lacielvtars: Na igen, azt látom. :) Sajnos magát a hangfalszettet olcsóbban vettem mint amennyiért ezt az 5.1 Analog Output 2.1 - átalakítót kínálják. Tehát a szuper megoldás ez esetben egy új 5.1 beszerzése lenne.
Vagy maradok a 2.1-nél filmek terén (azt hiszem jelenleg a pénztárcám állapota miatt ez utóbbi sokkal vonzóbb :) )

Köszi a segítséget srácok! Kellemes Ünnepeket! :DD

[ Szerkesztve ]

http://danyiart.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.