Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) Quetz válasza attiss66 (#42000) üzenetére


Quetz
őstag

A nyitott cellás hatékonyabb. persze ez függ még a vastagságtól és az elhelyezéstől is.

(#42002) attiss66 válasza Quetz (#42001) üzenetére


attiss66
senior tag

Telefonon felhívom majd őket, és kikérdezem őket/zárt vagy nyitott cellás, de azt nem mondom előre nekik, hogy melyik kell nekem, mert lehet azzá válik náluk, ami nekem kell :DDD / , tudnak magyarul.
A 100kg/m3 sűrűségüt fogom szerintem venni. Nincs tudományos alapja, pusztán megérzés, hogy az jobb lesz. :DDD

Azért nem lehet még ezt az akusztikus csillapítást túl komolyan venni, mert igencsak messze vagyok tőle minden szempontból. Se bemérő mikrofon, se méréshez a tudás stb. Bízok a megérzésekben és a kísérletezésbven egyelőre, amig nincs műszerezettségem hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#42003) Beni2360 válasza attiss66 (#42002) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha csillapítani akarod egy labda visszapattanását akkor keményebb (100kb/ m3) vagy puhább (80 kg/m3) talajra dobod le? Ez csak egy laikus kérdés.
Pl: Nem véletlen ajánlott puha vastag szőrű szőnyeg és nem ajánlott pl az üveg és hasonló felületek.
Bocs, hogy bele pofiztam.
De aki már vett ilyen tojástartó panelt az meg tudja mondani, hogy nehéz vagy esetleg könnyű a panel.
--------------
Anyaga: Poliuretán akkusztikus habanyag (szivacs)
- Térfogatsúly: 20 kg/m³

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42004) Beni2360 válasza attiss66 (#42002) üzenetére


Beni2360
félisten

MK Audio ECO-1 Hangszigetelő - viszonyítási alapnak. Szerintem azok nagyon sűrűk.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42005) BBéci válasza attiss66 (#42002) üzenetére


BBéci
titán

Azokból a Wharfedale hangdobozokból semmiféle akusztikai varázslat nem fog tisztességes hangot előcsalogatni, de ha ez a mániád, akkor csak kísérletezgess.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42006) Daywalker válasza BBéci (#42005) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem úgy volt, hogy nem szólsz hozzá? Most megint le fogja nyomni a szokásos litániát a dobozairól...megint házhoz mész azért a bizonyosért.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42007) #46129152 válasza Daywalker (#42006) üzenetére


#46129152
törölt tag

Mindenkinek van valami perverziója... :-)

(#42008) Dorian válasza Beni2360 (#42003) üzenetére


Dorian
félisten

Valóban laikus volt a hsz-od.
Itt az a kérdés, h milyen fekvenciákat akar csillapítani. Minél mélyebbeket, annál kevésbé lesznek alkalmasak az általad emlegetett puha anyagok, és egyre jobban a sűrűbbek.
Az általad linkelt cucc csak a legmagasabb frekvenciák csillapítására alkalmas, de ez meg egy lakószobába felesleges, mert ott többnyire van függöny, szőnyeg, ilyesmi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42009) Beni2360 válasza Dorian (#42008) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm kiegészítésedet.
Ezek szerint a raktáramban van 2 db 10 cm vastag 200x80cm-s szivacs matrac szinte újak. Az egyik a legkeményebb változat a másik eggyel alatta. Ezek is felhasználhatót? és melyik freki csillapítására ?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42010) hm15 válasza Dorian (#42008) üzenetére


hm15
senior tag

100-as szivacs feltekerve hengeralakba és bőrkárpitba csomagolva segíthet 60 Hz alatt durva kiemelés ellen? Mondjuk nézőtér mögött sarkokba rakva egyet-egyet.

(#42011) mettek válasza hm15 (#42010) üzenetére


mettek
addikt

Bőrbe vonva kizárt. Az az anyag szigetel azaz nem engedi be a hangokat. Áteresztő anyaggal kell bevonni. Azt olvastam hogy amelyik anyagon nagyjából át lehet fújni, légáteresztő az jó panelek borítására is.

Én ugy tudom hogy basszus csillapítására nagyon tömör anyag kell, 80-100kg/nm sűrűségű és a sarkokba kell tenni őket illetve néhány cm légrést kell hagyni a panel és a fal között.

Egy egy ilyen henger sztem kevés lesz. Plafonig kellene rakni illetve a mennyezeti sarkot is végig.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#42012) Dorian válasza Beni2360 (#42009) üzenetére


Dorian
félisten

Felhasználhatóak, csak éppen az a kérdés, hogy milyen frekvenciatartomány csillapítására, ezt így senki nem fogja megmondani, az eredmény minimum kétséges. Mélyek csillapítására nagy valószínűséggel nem. A korábban általam gyártott elég sűrű, 40kg/m3-es szivacs panelek hatása is 2-300 Hz-től indult.

Viszont semmilyen szivacsot nem igazán ajánlok, az ásványgyapot ilyesmire sokkal jobb választás, szivacsok mélyfrekis csillapítása elég korlátozott.

(#42010) hm15:
Fogalmam sincs, mérések nélkül ez amolyan próba-szerencse.

(#42011) mettek:
Ez hülyeség. Mi az h a bőr nem engedi be a hangokat? :D
Az anyagok elnyelése-visszaverése frekvencia-függő. A bőr visszaverő a magas tartományban, a mélyeknek mintha ott sem lenne. Pl. az üveg is elég kemény, de attól még ha becsukod az ablakot, kint a mély frekvenciákat simán hallod.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42013) hm15


hm15
senior tag

Kösz mindkettőtöknek, a bevonó anyag lehet akármi tulajdonképpen, fontosabb volna tudni, hogy javíthatna elméletben a hallgatói pontban keletkező kiemelésen. De plafonig nem raknám. :)

(#42014) Beni2360 válasza Dorian (#42012) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm a szakmai hozzászólást és akkor marad a szivacsok az aprón való eladásuk.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42015) attiss66 válasza BBéci (#42005) üzenetére


attiss66
senior tag

Daywalker: Jól gondoltad :DDD

A lényeg az, hogy ti ezt a wharfedale hangfalakat a reflexes korukból ismeritek, a silány 16 mm vastag forgácslapfallal. El se tudjátok képzelni, hogyan szól most. Persze ez nem is gond, nem is lehet elképzelni, mivel ez abszolút egyedi, ugyanis kétlem , hogy rajtam kívől valaki megnyúzott egy ilyen valdus hangrendszert és beburkolta közel 3.5 cm kőrisfával, akácmerevítések belül ,/ kártolt gyapjú!!!/ teljes kitöltés stb.

69pablotaxi: "Mindenkinek van valami perverziója... :-)"

figyelj csak öcsi, 6 hónapot melóztam a valdusok átalakításával, és sokkal jobban szólnak, mint szóltak, és nincs mindenkinek 10 millája házimozirendszerre :)

[ Szerkesztve ]

(#42016) attiss66 válasza Beni2360 (#42003) üzenetére


attiss66
senior tag

Abból indultam ki, hogy amit a falra tesznek, meg a sarkokba basszuscsapdának kőzetgyapotból, annak a kőzetgyapotnak a fajsúlya 90kg/m3 tudtommal.

Én a mostani házimozirendszerem hangjával elégedett vagyok, csak még javítgatok az akusztikai csillapításokon amiket tudok. :)

Persze, azt tudjuk, hogy van mindig jobb és annál is jobb, meg annál is jobb...stb, de az a különbség, ami nekem a reflexes---- zárt, Pio.D711----Denon-3802, Pio. DV350-----Marantz DV4200, + még hogy a magasat megjavítottam a centerben, ez egy brutális minőségi javulás a hangrendszeremben, ezzel én elégedett vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#42017) Daywalker válasza #46129152 (#42007) üzenetére


Daywalker
addikt

Látod, már te is öcsi lettél :D ;] Nem is tudtam, hogy ilyen jóban vagytok :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42018) attiss66


attiss66
senior tag

suhancos kinézete van a fotójának :D

(#42019) Beni2360 válasza attiss66 (#42016) üzenetére


Beni2360
félisten

Jogos már erre kaptam választ mástól is.
De ha elmentél volna 6 hónapig dolgozni akkor abból a pénzből már tudtál volna egy komolyabb hangfalat venni. Ki tartott el 6 hónapig? :O

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42020) attiss66 válasza Beni2360 (#42019) üzenetére


attiss66
senior tag

A 6 hónapra a szabad időt kell számítani, nem reggeltől estig. Végülis a precízebb az lenne, ha munkaórát számolnék, de fogalmam sincs. :) Amikor kedvem volt és ameddig , akkor készítgettem, és 6 hónap telt el, mire befejeztem a hangfalakon a munkállatokat.

"tudtál volna egy komolyabb hangfalat venni"

de nem olyat, mint ami ilyen brutálisan csillapított, mint ez. Ezekben a hangfalakban nemigazán van semmi felesleges rezonancia a dobozfalakban, nagyon csillapított, a hang feszes, megfogott, tiszta, a mélyek is szépek. Ez nekem így nagyon tetszik. :)

A Wharfedale valdus 400-ról vélemények régebbről, és ezek még a gagyi reflexes hangról: :D

"1.A Valdus 400-asok éles, tranziens csúcsokkal és szilárd, alacsonyvégű ütéssel rendelkeznek. Nehéz olyan hangszórókat találni, amelyek jól működnek mind a házimozi, mind a sztereó módban, de a Valdus 400-asok látványos munkát végeznek, és könnyedén csinálják!

2.Meleg hang, jó basszus alacsony hangerővel.

3.Kivételesen jó basszus, még nagyon alacsony térfogatban. Elektromos zenei típusokkal ragyogó hangokat hall. A rock és az élő felvételek is nagyon jóak.

4.Tiszta, éles hang.

5.Sok basszus és a magassugárzó elképesztő. Ezt a párat elérhető áron lehet elérni a neten.

6.Ár; világos, részletes hangzás a házimozira vagy a modern zenei hangokra ...

7.kiváló puncsos, hangos, basszus; szép treble

8.gazdag hangzású és megérte a pénzt, amit nekem fizettem

9.A 400-as hangzás, és remekül néz ki, még mindig nem tudom elképzelni az ilyen finom hangszóróért fizetett árat.

10.Jó puncsos basszus, nagyon hangos, nagyon magas, bonyolult, hatalmasnak tűnik.

11.VALDUS 400 Az egyik legjobb hangszóró wharfedale valaha készült. Különböző jó neveket próbáltam ki, de a Valdus 400 teljesítménye nagyon megkülönböztető volt. A Hi-tól a Med-ig az Alacsonyig, csak használj egy jó erősítőt, mint például Onkyo ... 14 év szolgálat és még mindig rúgás!

12.Kiváló basszus, nagyon hangos, jó építés

13.Kiváló hang az árért! jó basszus, (bár szüksége lesz egy mélynyomó dobozra), nagy magasságok és középen. Szinte éjszaka nyomom őket, és nem panaszkodok.

14.jó konstrukció, jó basszus, szép magassugárzó és a középső rendben van
...

15.Ár, magas minőségű reprodukció

16.Hangos, nagyon rockos, nagy rock, techno, tánc, stb. Jól működött a házimozival (robbantó autó futás filmek).

17.Mély basszus és tiszta mids középen

18.Az Xcellent magasan gazdag basszus

19.Jó magas és basszus

20.Nagy hang hihetetlen áron!

21.Nagy hang, Kiváló magas és mély.

22.Nagyszerű ár egy hangszórónak, ami nagyszerű hangzás! Ha magas hangminőséget vársz, akkor fizetni kell a magas árat. Ha kiváló előadóművészt szeretne, aki a HT (frontok) és a zenék számára megfizethető árat követel, akkor ez az. A szomszédom hangos anya, és a 400-as évek teljesítménye mély benyomást tett. Ez a hangszóró itt elég tisztességes értékelést kap, és most én is hívő vagyok! Fordulj fel és menj. Valódi hangokat terveznek. Igen, lehet, hogy (most) alkudozásra kerülnek, és meghaladják az Ön elvárásait!

23.24.Real Tight Bass, Kiváló csúcsok

25.Méreteik miatt ezek a hangsugárzók kiváló frekvencia-választ adnak. Ha egy jó házimozi-vevőkészülékkel, egy süllyedő középcsatornával és egy pár körrel kombinálva, akkor csodálkozni fogsz!

26.Kiváló háromirányú hangszóró, amely megtartja a sajátját, amikor a pedált a "fém"

27.Épp most vettem fel egy pár ilyen drágaköveket kb. 100 dollárért egy darab a ubid.com-on ... átkozott, mi az üzlet! Fantasztikusan hangzik! Nagy hangzású hangzású, jó midi és basszus.

28.Nemrég vásárolt egy párat, és összekapcsolta őket az Onkyo 656 + Onkyo DV-S717 készülékemmel. Nagy hang - nagyon 'nagy' és gazdag.
Egy javaslat, amit találtam, egy halom különbséget jelentett, hogy tisztességes hangszóró kábelt vásároljon. Ezek a hangszórók sok energiát égetnek.

29.Vettem ezeket a pár hangszórókat a Ubidnél, több mint 200 dollárért, és átsétáltam az ujjaimmal, remélve, hogy ezek a hangszórók olyan jóak voltak, mint amilyet itt olvashattok a véleményekben. Azt hittem, nagy hibát követek el, ha véletlenül egy brit terméket kapok, amikor az amerikai hangszórók a legjobbak. Nos, a hangszórók kiderült, hogy hihetetlenek az értékükért. Nem tudom abbahagyni a kompaktlemezek hallgatását, nem hagyhatom abba a filmeket. HK AVR-75-t használok a hangsugárzók tápellátásához, ami szintén gyönyörű vevő. Igaz, nem sok a hangszínház, de ezek a hangszórók olyan jóak, mint a többi márkás hangszóró az USA-ban, talán még jobb, amikor az érték. Menj el őket Ubidbe, nem fogod megbánni.

30.Bontatlan, vadonatúj, soha nem használt!

2 hangszóró készlet

150 watt

ELSŐ 400 $ TESZT! NAGY ÁR!

A Wharfedale Valdus 400 egy háromirányú mélyhangsugárzó rendszer. Párként eladva, ezek a padlón álló hangsugárzók a Wharfedale kiváló Valdus sorozatából származnak. Nagyon hatékonyak, hangosak és mély hangzásúak, a leginkább hajtott, energikus hangzás a pénzért - a basszus gyors és dinamikus, részletesen tiszta és tiszta.

31.Gonosz basszus, kiváló középkategóriás ... treble kristálytiszta ...

32.Brilliáns magassugárzó, szoros alap. Nagyon jó vezetők"

[ Szerkesztve ]

(#42021) Beni2360 válasza attiss66 (#42020) üzenetére


Beni2360
félisten

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#42022) Daywalker válasza attiss66 (#42020) üzenetére


Daywalker
addikt

Ott rontod el, hogy úgy állítod be, mintha csak a doboztól függene minden. Rakhatsz te akármilyen minőségi fába és bármilyen merev dobozba egy fos hangszórókészletet, az attól még fos marad. A Valdusnak hangszóróinak röhejesen vékony lemezkosarára egy pilicka mágnes került, mellesleg egy olyan hangváltót tettek mögé, amitől sikítófrászt kap az ember, gyenge minőségű alkatrészekből, a középhangszóró mindennemű vágása nélkül. A belső kábelezésről és a csatlakozóról ne is beszéljünk, ahogyan a műanyag membrános magasról se. Olcsó hangfal olcsó anyagokból, olcsó megoldásokkal. Az, hogy te zárttá tetted, még nem biztos, hogy jót tett a frekimenetnek (ami alapból gagyi a béna hangváltó miatt), arról nem is beszélve, hogy elmondtam már, hogy más térfogat kell a zártnak és más térfogat a reflexnek, ugyanígy a töltet mennyisége sem mindegy zárt doboznál. Te mindenféle paramétert mellőzve, számolás és szimuláció nélkül csináltál valamit, amitől lehet, hogy egy kis szerencsével valamivel jobb lett, de ettől nem fog kategóriákat feljebb lépni, mert az alapoknál van a gond. De nem kevés és drága hangfal készül sima mdf-fel és nem a dobozának merevsége vagy kopogóssága miatt lesz jó vagy rossz, ez egy nagyon pici szelete csak az összképnek.
Az, hogy idemásoltál millió amazonos és egyéb véleményt google translate-tel, azt meg nem szeretném minősíteni, de kimeríti az önigazolás keresés fogalmát.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42023) BBéci válasza Daywalker (#42022) üzenetére


BBéci
titán

Mindent leírtál, ami bennem megfogalmazódott.
Úgy katasztrófa az egész, ahogy van. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42024) attiss66 válasza Daywalker (#42022) üzenetére


attiss66
senior tag

Nekem tetszik, ahogy szól. :) Pontosan, hogy nem azt mondom, hogy a doboztól függ minden. De a jobb erősítő/és nem csak jobb, hanem kompatibilisebb a wharfedale valdus hangzásával a Denon is és a Marantz is/ kihozza a hangfalak tudását. Nem rosszabb a frekimenete, mint amilyen a reflexben volt. Ki lett mérve, a középtartomány elég precíz/
Már akkor tetszett az átalakított hangfalszett, amikor a D711-el és a Pio.dv350-el zártban szólt.
Aztán cseréltem a D711-et a Denon3802-re, na ez egy brutál javulás volt. Az erősítő kihozta a maxot a hangfalakból. De ez még nem volt minden, mert a Marantz Dv4200 -re cserélés megint dobott rajta egy nagyot, részletességben, dinamikában, hangszépségben/karakterben/.
Én ezzel a rendszerrel elégedett vagyok, brutál nagy hangjavulás a reflex-D711-Dv350-hez képest. :)

"a töltet mennyisége sem mindegy zárt doboznál."

a max töltés adja a legszebb hangot, próbáltam kevesebbel, de a teljes kitöltés kártolt gyapjúval a legegyenletesebb hangzás és a mélyebb hangoknak nagyobb erő.

" De nem kevés és drága hangfal készül sima mdf-fel és nem a dobozának merevsége vagy kopogóssága miatt lesz jó vagy rossz, ez egy nagyon pici szelete csak az összképnek."

hát ennél nagy szeletre sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42025) hcs57


hcs57
őstag

Terem hangszigetelésre használt valaki ilyet? Mi a tapasztalata? [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42026) hcs57 válasza hcs57 (#42025) üzenetére


hcs57
őstag

Találtam egy másik anyagot: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#42027) attiss66


attiss66
senior tag

Hallgattam drága Canton hangfalakat, aluminium membránost. Nem cserélném el az én wharfedale impregnált papírmembránosomat érte. :) Lehet, hogy más nem hallja, én hallom, ha nem papír egy membrán és lehet az akármilyen mágnesű és kosarú, ha nem természetes a hangzás, és az alumembrán hangja"marjaafülem" :).
Oyan, mint egy elektromos hegedű gagyi hangja kihangosítva és egy mesterhegedű hangja jó akusztikájú teremben közti különbség. :)

(#42031) Daywalker válasza mpo (#42029) üzenetére


Daywalker
addikt

BBéci után én is tátott szájjal szaladtam be abba a bizonyos erdőbe :D

De jókat mosolygok ezeken, jól elvagyok a fémszármazék szarjaimmal:

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42032) BBéci válasza Daywalker (#42031) üzenetére


BBéci
titán

A Cerametallic membránokban elég kevés fém (réz) van, ha nem tévedek.
Nincs semmi baj a különféle fém membránanyagokkal, csúcsminőségű hangzásra képesek. Aki mást mond, annak fogalma sincs arról, amiről beszél.
Ott vannak például a berillium magassugárzók, aztán a Revelek titán membránjai, vagy a quadral Altima. Hosszasan sorolhatnám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42033) Daywalker válasza BBéci (#42032) üzenetére


Daywalker
addikt

Csak egyetérteni tudok.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42034) attiss66


attiss66
senior tag

Én meg jól elvagyok az impregnált papírmembrános átalakított wharfedale hangfalaimmal. :)

(#42035) Dorian válasza BBéci (#42032) üzenetére


Dorian
félisten

"fogalma sincs arról, amiről beszél"

Az eddigi produkciói után még csodálkozol? :DD

És persze ne feledkezzünk meg a Monitor Audio kerámia bevonatos alumínium-magnézium membránjairól sem ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42036) Daywalker válasza Dorian (#42035) üzenetére


Daywalker
addikt

Lényegében a Klipsch is hasonló, az alap alu, felülete anodizált réz-kerámia.

Amúgy biztos jól szól a műanyag memebrános magas, ami aztán tényleg a legalja, érdekes módon az nem zavarja :D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42037) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Harman Kardon AVR-161S erősítőt vettem a napokban, relatív jó áron.
Bízom benne, hogy van valakinek ilyen cucca, mert megőrülök :W

1., Távirányítóval nem lehet a bluetooth csatlakozást kiválasztani, csak az erősítő "source" gombjával ? :F

2., LED TV rá van kötve a Harmanra. Miért kapcsol le magától az erősítő, ha ki van kapcsolva a TV x idő után ? Időzítő az erősítőn le van kapcsolva, illetve a sleep is 0-n van.

:R

(#42038) BBéci válasza Daywalker (#42036) üzenetére


BBéci
titán

Az olcsóbb Klipschek membránja nagyon hasonlóan néz ki, de a sárga bevonat mögött fröccsöntött (IMG) anyag rejtőzik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42039) #46129152 válasza Daywalker (#42017) üzenetére


#46129152
törölt tag

H...lye... :-) A nejem kérdezte,mit röhögök magamban.... Megmutattam a válaszodat... :-)

Mindig jól jön egy új barát! :-)

(#42040) Daywalker válasza BBéci (#42038) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, a régi Synergy és az abból átvedlett sima Reference img wooferes. Volt szerencsém meghallgatni A/B összehasonlításban. Ég és föld a különbség.

69pablotaxi: akkor most visszakaptam, mert a te válaszodat olvasva ő is épp megkérdezte tőlem :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42041) #46129152 válasza Daywalker (#42022) üzenetére


#46129152
törölt tag

Akkor a te barátod... :-)

(#42042) Joshi válasza Ghostman78 (#42037) üzenetére


Joshi
titán

A 2.-ra a válasz talán a CEC funkció lehet.

(#42043) libus


libus
őstag

Üdv!
Van egy 30 éve vásárolt JBL házimozim.
Ez még csak a Pro Logic-ot tudja. Optikai bemenet sincs rajta, csak 6 csatornás RCA bemenet. A mélyláda pedig passzív.
Kb. 5 éve rendeltem hozzá kínából egy Dolby Digital és DTS-t tudó dekódert, amin van optikai bemenet és 6 csatornás RCA kimenet.
A médialejátszó (Mede8er MED600X3D) ezzel van összekötve optikai kábellel, és ennek a dekódernek a 6 csatornás kimenete csatlakoztatva van a JBL 6 csatornás bemenetével.
A medialejátszó pedig HDMI-vel van összekötve a TV-vel.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne lecserélni a JBL ESC 230 erősítőt egy újabb erősitőre? Érezhetően jobb hangzást kapnék házimozizáskor? A JBL hangszórókat megtartanám..

Egy másik fórumba azt írták, hogy minden tekintetben jobb lenne a csere.
Ezt a Denon erősítőt választottam.

Mélyládát milyent ajánlatok hozzá? Mert ugye a jelenlegi passzív. Vagy használhatom úgy, hogy a Denon erősítőnek a Subwoofer kimenetét összekötöm a JBL 6 csatornás bemenetével (persze Sub bemenetre), akkor így a JBL erősítő végezné a passzív Sub erősítését.
Vagy inkább ezek
Yamaha
Magnat
Esetleg más ajánlat?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#42044) #46129152 válasza attiss66 (#42018) üzenetére


#46129152
törölt tag

Az hízelgő ,hogy 50 felett is suhancnak néznek... :-) öcsi... :-)
Tán ha értelmezted volna az írást, rájöttél volna,hogy a perverz annak szólt, akit megemlítettek,hogy mégis szóbaállt veled,holott azt ígérte,hogy nem... :-)
Na mindegy...
Hangfal építés-felújításhoz javaslom: PARABOX

(#42045) BBéci válasza libus (#42043) üzenetére


BBéci
titán

A hangdobozoktól is meg kellene válnod! tavaly az egész szettért itt a Hardveraprón 29000 forintot kértek és elkelt. Add el az egészet és vedd meg a kinézett erősítőt, a Yamaha szubládát, no meg valami tisztességes 5.0 szettet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42046) #46129152 válasza Daywalker (#42022) üzenetére


#46129152
törölt tag

Most ezzel azt akarod mondani,hogy " Ha Zepter edénybe főzöl szart, az attól még ugyanolyan szar marad..." ?

(#42047) Daywalker válasza #46129152 (#42046) üzenetére


Daywalker
addikt

Én úgy szoktam fogalmazni, hogy attól, hogy becsomagolod a szart, attól még szar marad, de a te verziód is "likolom".

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42048) Joshi válasza Daywalker (#42047) üzenetére


Joshi
titán

Ez nem a belépőszintű topik? Mert fikázzátok az embert a "sz@rjával", de ettől függetlenül neki még tetszhet a végeredmény a megfelelő kategóriában. Az meg hogy fényezi a cuccát ne zavarjon senkit, meg kell hallgatni és elengedni a történetet. Nem nektek kell azzal a szettel filmet nézni és zenét hallgatni. Sokan bögreszettel filmeznek teljes megelégedéssel. Hol van itt a probléma belépőszinten? :F

(#42049) Daywalker válasza Joshi (#42048) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem itt mindenki érti miről van szó (rajtad kívül?) , nem hiszem, hogy további magyarázatra szorul az ügy.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#42050) #46129152 válasza Daywalker (#42047) üzenetére


#46129152
törölt tag

:-)
Ez,nem fa dobozos, akkor miért ilyen drága?
Nyomd be a Fordítót...

https://novomusica.com/tienda/imagen-sonido-profesional/altavoces-vienna-acoustics-schoenberg-377

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.