Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) lizalove


lizalove
újonc

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Szépen vegigjarom itt a minőségek letrajat.. Kezdem egy z906tal, majd bdv e2100 jelenleg pedig egy hw-90r+s8500 sorroundok így 3.1.2, de úgy érzem eljött az idő váltani komolyabbra. 15negyzetmeteres egyik oldalán nyitott nappali, lehetőségem adódott egy Monitor Audio Mass (2g), 5.1 es megoldáshoz hozzajutni holnap reggel újonnan 220k-ert,ilerve 10nap múlva 150et tudnék szánni egy hozzávaló avrre.tetszik a hangfalszett kompaktsaga és mérete ellenére szimpatikus ereje.ps5+4ks filmekre használom itthon valamint zenehallgatasra. Társashaz ellenere elviselheto hangerő tudok neki adni. Két kérdésem lenne: 1. :érdemes e váltanom a jelenlegirol, van e ennyivel jobb minosége? (160ba elvinnek a komplett szettemet azonnal) 2.:ebben az árkategóriában találhatok e hasonlóan kompakt(esetleg vezeték nélküli) de jobb megoldást? A jbl 9.1metoldasat nézegettem de tényleg szeretnék a komolyabb házimozi felé lépni inkább mint a bar-os megoldások. Valaszatlitokat nagyon szépen koszonom

(#64002) gab1ka válasza lizalove (#64001) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Bár a szóban forgó Mass szettet én nem ismerem, de 220ból egészen biztosan inkább akkor már vennék 1-1 pár állványos hangsugárzót a hozzá tartozó centerrel és ahhoz egy subot.Ez árban sacperkb 50+50 a két pár +50 a center, mondjuk egy Dali Spektor vagy Zensor összeállítás ésvagy más gyártók hasonló ajánlatai a használtpiacon.A maradék 70ből pedig szintén elvileg csak jobb subot lehet kapni mint a Mass-é, asszem épp ebben a fórumban fitymálta is kicsit a tulaj hogy elég gyengécske.Ettől persze még lehet hogy számodra kiváló lenne, de ez már az az ársáv ahol lehet hogy érdemes lenne fontolóra venned mást is.

(#64003) Saughassy válasza #54655232 (#64000) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Siman jobb lehet az összhatás egy 2.1 rendszerrel, a sub megadja a megfelelő dinamikát a mozihoz és az a lenyeg az élménynél.

(#64004) #54655232 válasza Saughassy (#64003) üzenetére


#54655232
törölt tag

Panelben lakom, így dinamika terén nem nagyon nyújtózkodhatok sajna viszont arra gondoltam apránként teszem össze a rendszert. Lehet a sub-ot kihagynám és két álló 3utas frontnak egy olcsóbb sztereo erősítővel. Aztán mikor meglesz a többi doboz is veszek egy zenében is jó atmos erősítőt.

(#64005) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!
Van egy Samsung Q70R hangprojektorom a két hátsó kiegészítő szatelittel, tehát ez így egy 5.1.2-es rendszert alkot (PC-re kötve). A .2 persze csak Atmos forrással működik, szóval nem Atmos hangnál 5.1-es a rendszer. Kérdésem: Ha egy 7.1-es nem Atmos filmet nézek, akkor mire érdemes állítani Windowsban a hangot? Választhatok Atmos, 2.0, 5.1 és 7.1 között. Én ilyenkor mindig az 5.1-et szoktam választani, de nem tudom, hogy nem lenne-e érdemesebb a 7.1-et vagy esetleg az Atmost, és a soundbarra hagyni a lekonvertálást?

(#64006) BBéci válasza lizalove (#64001) üzenetére


BBéci
titán

Ajánlom a MASS-t, meglepően jó a hangja és a szubládája is teljesen rendben van. 15 négyzetméterre bőven elegendő, ha nem vagy hangnyomás fetisiszta.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64007) gubabela


gubabela
senior tag

Sziasztok!
Ismét zaklatnálak benneteket egy kicsit. Ajánlottak alapján sikerült kipróbálni egy klipsch r112sw-t és hát sajnos nem voltam vele elégedett. A problémám az, hogy -érdemeit elismerve- mind méretben, mint hangzásban soknak bizonyult. Értem nagyjából miért szeretik sokan mozira, de én másfajta hangzást keresek, így mennie kell. Ezek alapján lenne számomra valakinek javaslat, hogy merre lenne érdemes tovább keresgélnem? :R

[ Szerkesztve ]

(#64008) lizalove válasza BBéci (#64006) üzenetére


lizalove
újonc

Köszönöm a segítséget. Olyan kertes hogy a audio mass egy 15nm és nappaliba kis tarsashaz lakásba avr nélkül is elég lehet vajon? Vagy nagyonnagyon sokat dob rajta? Melyik ami ára érték arányban kihozza belőle a lakásban megengedheto maximumot?

(#64009) Buckey válasza gubabela (#64007) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Lehet, hogy itt, a kezdő topikban nem üti meg a mércét, de nekem [ilyen] van. Egy próbát megér, max. elküldesz még ennél is melegebb éghajlatra. :DD
20nm2-es szobában nekem megfelel és tetszik is (a szomszédoknak már kevésbé :DDD ).

(#64010) Morris válasza gubabela (#64007) üzenetére


Morris
veterán

Nem jön be a mérete és a hangja? Érdekes...
Akkor doboz hangot keresel? Komolyan nem értem :F

(#64011) gubabela válasza Buckey (#64009) üzenetére


gubabela
senior tag

Köszi! Nem ismerem, de méretben ez sem tűnik sokkal kisebbnek, bár ez kevésbé fontos számomra. Igazából olyasmit keresnék, ami akár kis hangerőn is kontrolláltan, pontosan, mintegy tehermentesítve a frontokat képes szólni. Pc-hez m-audio bx8 d2-ket használok, valami hasonló megfelelne a mozis vonalra is.

#64010 Morris
Lehet velem van baj, de sajnos ez a helyzet. Nem szeretek hangosan mozizni, és nem tudtam úgy belőni, hogy nekem megfeleljen. Vagy dübörgött, nagyon maszatolt, nem volt pontos, vagy nem is adott ki magából hangot.

[ Szerkesztve ]

(#64012) Dorian válasza gubabela (#64011) üzenetére


Dorian
félisten

Szubnál elengedhetetlen a megfelelő helyre való elhelyezés és a jó kalibráció

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64013) gubabela válasza Dorian (#64012) üzenetére


gubabela
senior tag

Igen, ezzel tisztában vagyok, audesseyt ráengedtem, be is állította. Most vagy a hallgatási pozíció olyan és brutál kiemelésben vagyok, vagy nem tudom, de egyszerűen nincs nagyon lehetőségem máshová helyezni. Próbálgattam tologatni ideiglenesen másik pozícióba, de nem lett jobb.

[ Szerkesztve ]

(#64014) Buckey válasza gubabela (#64011) üzenetére


Buckey
senior tag

Méretben nem kicsi (persze vannak nagyobbak is), de a mélyhez kell egy bizonyos méret.
Én sem hallgatom hangosan a rendszert, galambdúcban nem tolerálnák, de amennyi a normál beszédhangerőhöz kell, azt "10 óra" beállításnál tudja.
A Klipsch r112sw-t nem hallottam, így viszonyítási alapom sincs.

(#64015) gab1ka válasza gubabela (#64013) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ha most kiemelésben/beszakadásban ülsz, akkor az új subbal is ugyanez lesz a gondod később.Meglehet hogy a te ízlésedhez jobban fog passzolni valami zárt konstrukció.

(#64016) jambiyya válasza gubabela (#64011) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem veled van a baj, vagy akkor velem is van. Elfogadom, hogy megfelelő elhelyezéssel, EQ-val szépen tud szólni. Nekem 115 volt, és akárhova raktam, nem tetszett a hangja (ereje persze bődületes). Nálam is csak odüsszeia volt, sajnos nem volt lehetőségem komolyabban beállítani. Egy passzív membrános elac váltotta, ami úgy néz ki marad egy darabig.

(#64017) gubabela válasza gab1ka (#64015) üzenetére


gubabela
senior tag

Köszönöm, lehet az lesz akkor a megoldás. Az az érdekes, hogy a stúdió monitorok is eléggé elcseszett pozícióban vannak, mégis (számomra) elég jó produkciót nyújtanak mint zenében, mint akár játékok vagy mozi alatt. Értem, hogy csak 8asok és nem mennek le annyira mélyre és persze nem is tudnak kitolni magukból akkora teljesítményt, de nekem ez a fajta hangzás jobban megfelelne. Esetleg javasolnál akkor zártból valamit amit érdemes lenne kipróbálni?

#64016 jambiyya
Akkor úgy látszik nem vagyok ezzel egyedül. Teljesítményben tényleg brutális. Neked melyik elac van? 3030?

[ Szerkesztve ]

(#64018) gab1ka válasza gubabela (#64017) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Sajnos nem tudok javasolni konkrét modellt, de majd másoktól biztos kapsz majd némi iránymutatást.Lehet hogy nem is ez a baj, a legjobb lenne ha valami kiállítóteremben meg tudnál hallgatni pár darabot.

(#64019) Morris válasza Buckey (#64014) üzenetére


Morris
veterán

Nálam volt pár napig/hétig. Nagyon tetszett. De aztán jött egy lehetőség, hogy a 115-re, és nem bántam meg. Én ezt kerestem korábban, persze tudtom nélkül.
Kegyetlen amit művel.
Sok ismerősömnek tartottam már ízelítő bemutatót és mindenki áradozott róla, hogy b*szki ez durva

(#64020) Buckey válasza Morris (#64019) üzenetére


Buckey
senior tag

Ha nem panelban laknék, akkor nekem is durvább sub lenne, de itt még ez is bőven sok! :K
Itt elégedett vagyok vele, majd ha valamikor elköltözöm családi házba/tanyára, akkor ott lesznek durva dolgok hangzás terén. :))

(#64021) BBéci válasza lizalove (#64008) üzenetére


BBéci
titán

AVR nélkül? Akkor honnan kapnák az áramot a MASS hangdobozok?
Mit értesz az alatt, hogy: "kihozza belőle a lakásban megengedheto maximumot"?
Olyan erősítő kell a meghajtásához, ami hangminőségben kihozza a maximumot és annak semmi köze ahhoz, hogy lakás vagy ház a helyszín.
A sokat emlegetett arányszámokat most félre kell tenni, újkori listaárakat tekintve valami 200-250000 forintos AVR illik a MASS-hoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64022) Quetz válasza gubabela (#64013) üzenetére


Quetz
őstag

Tologatás helyett te sétálj a lakásban. Ha van pozició ahol jól szól, akkor elhelyezési problémád van és lesz más szubbal is. Másik opciód, hogy lejebb tekered a potmétert a szubon/avr-en.

(#64023) #62435328 válasza gubabela (#64013) üzenetére


#62435328
törölt tag

Volt nálam egy Boston A. reflexes szub, de valami pocsék hangja volt, nem tudtam vele megbarátkozni az évek során.
Az is igaz, hogy van mélykiemelésem, lehet ez volt a probléma, de a jelenlegi zárt sokkal jobban szól ugyanabban az elhelyezésben.
EQ-val nem kalibráltam egyiket sem...

(#64024) gubabela


gubabela
senior tag

Köszi mindenkinek! Egész hétvégén próbálgattam, de csinálhattam bármit, az alap probléma megmaradt, hogy vagy túl hangosan szólt még minimumon is, vagy sehogy, ráadásul azt sem a számomra elfogadható pontossággal tette sajnos. Nem hinném, hogy ez akusztikai gond, bár elkélzelhető, én inkább a sub katakterére gondolok, hogy az nem felel meg az ízlésemnek. Ebből kiindulva felötlött bennem, hogy mi lenne, ha inkább stúdió subok felé nézelődnék? Mennyire elvetemült ötlet ez szerintetek?

(#64025) Dorian válasza #62435328 (#64023) üzenetére


Dorian
félisten

és Gugabálának is:

A reflexes alsó frekvenciákon sokkal nagyobb hangnyomást tud, mint a zárt. Ha ez kiemeléssel párosul, akkor jelentősen nagyobb a hangnyomás azokban a sávokban. Ezért elengedhetetlen szubokhoz az eq, és nagyon ajánlott a jó minőségű eq.

Milyenek azok a "stúdiós" szubok? Mert attól, ha egy hangfalra ráírják, hogy studio még nem lesz jó minőségű. 1M Ft alatt valódi stúdióba alkalmas cuccokról ne is reménykedj.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64026) gubabela válasza Dorian (#64025) üzenetére


gubabela
senior tag

Krk, adam vagy akár kissebb genelec is van hasonló árkategóriába mint a belépő vagy kicsit drágább mozis subok. Nyilván nem akarok milliókat kiadni egy mélynyomóra, és mint említettem, nekem megfelel a kevesebb teljesítmény is, ha az elfogadható ninőséggel párosul.

(#64027) #62435328 válasza Dorian (#64025) üzenetére


#62435328
törölt tag

Igen, feltehetően ez az oka, hogy "jobbnak" hallom a zártat.

(#64028) VoidXs válasza gubabela (#64026) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Pont jól írod, hogy kis teljesítmény és elfogadható minőség szinte csak a stúdiós darabokban létezik olcsón. A KRK-t én is szeretem, ahogy a JBL-eket is tudom ajánlani, de nem árt nem megfeledkezni arról, hogy ezeket nagyon kicsi (max 15 négyzetméteres, de inkább 12) szobákba tervezték, felette csak zenére lesz jó, filmre eltűnik a távolban.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64029) gubabela válasza VoidXs (#64028) üzenetére


gubabela
senior tag

Igen , ettől tartok én is, hogy ezeknek meg a teljesítmény lesz kevés. Úgy látszik akkor vagy drágább zárt mozisat kell keresni, vagy megpróbálni egy relatíve nagyobb teljesítményű stúdiót. Krkból létezik pl 400w-os 12es is, de van 200 w körüli is.

(#64030) Dorian válasza gubabela (#64029) üzenetére


Dorian
félisten

Nem teljesen vágom az előzményeket, de amúgy minőségi kalibráció nem jöhet szóba?
Mert pl. nálam az ilyen módon beállított r115 minden, csak nem brutális, meg nem dübörgős, meg nem nempontos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64031) gubabela válasza Dorian (#64030) üzenetére


gubabela
senior tag

Igen, ez jó ötlet, megérne egy próbát, igaz kicsit körülményes megoldani, mert nem Magyarországon élek, de biztosan itt is lehet szakembert találni hozzá, vagy ha máshogy nem, akkor megtanulom és megcsinálom magam.

[ Szerkesztve ]

(#64032) #62435328 válasza gubabela (#64031) üzenetére


#62435328
törölt tag

A DSP is egy jó megoldás!

(#64033) gubabela válasza #62435328 (#64032) üzenetére


gubabela
senior tag

Minden bizonnyal, de hm erősítőm van, elég jól paraméterezhető eqzható a mély. (X2700) vagy mire gondolsz? Kifejtenéd?

(#64034) VoidXs válasza gubabela (#64031) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Tanuld meg. Nem nehéz, és rengeteg lehúzástól óv meg.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64035) gab1ka válasza gubabela (#64033) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Szerintem meg is van a problémád.Az X2700-ban tudtommal az Audyssey-ből csak a sima XT van, szerencsésebb lett volna az XT32 ami több filtert használ.Így egy pc-s eq végeredményét még meghallgatnám hogy mit mondasz az után.Ettől még elképzelhető hogy megéri neked a csere, de szerintem az egyik gyenge láncszemed biztosan megmarad drágább jobb sub esetén is amíg csak a gyengébb Audyssey lesz az egyetlen eq lehetőséged.
Azért is fura ez, mert itt sokan a R112 subot már igen jónak tartják, egyenesen hatalmas előrelépésnek a 100-150e Ft-os alsóbb kategóriához képest.

(#64036) Dorian válasza gab1ka (#64035) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem XT32 van, ami tapasztaltam, h határozottan jobb mély-ügyben, mint a sima, de az XT32-nél is nagyon sokkal jobb korrekcióra képes egy külső mikrofon - Cavern - EQ-Apo.
AVR-es XT32-nél az r-115 túlzó volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#64037) gubabela válasza gab1ka (#64035) üzenetére


gubabela
senior tag

Értem, lehet, hogy tényleg ez lesz, mivel doriennél meg rendben volt a nagyobb testvére, biztos, hogy nálam lesz valami. Akkor mit javasolnál az erősítőcserén kívül? Bemérni és az alapján beállítani manuálisan?

(#64038) #62435328 válasza Dorian (#64036) üzenetére


#62435328
törölt tag

Régi 4000-es Denonba XT32 volt, de az sem tudott semmit csinálni abban a környezetben a refis szubbal.
A mostani Marantz-ban sima XT-van, de meghagytam, mert az általános hangminősége jobban tetszik mint a Denon!

gubabela:

Nem használtam még én sem -tervben van- Google barátod, de itt is segít valaki akinek van tapasztalata. ;)

[ Szerkesztve ]

(#64039) VoidXs válasza gubabela (#64037) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Mindenképp. Ez ingyen van (ha találsz kölcsön mikrofont, de amúgy meg olcsó), és a legnagyobb hatású módosítás, a problémák 90%-át megoldja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64040) ada19 válasza Dorian (#64036) üzenetére


ada19
senior tag

Teljesen egyetértek, anno írtam is róla, ugyanezt tapasztaltam. Az XT32-t (X4200W) durván lekörözi a Cavern + EQ APO.

Mégsenem

(#64041) #62435328 válasza ada19 (#64040) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szerintem az Audyssey-t nem is arra tervezték, hogy a nagyon súlyos akusztikai anomáliákat rendbe rakja, hanem, hogy a már eleve mozizásra felkészített helyiség apróbb hibáit kisimítsa.
Nyílván további kérdéseket vet fel, hogy a felhasználók zöme közelébe sincs az optimálisnak, és éppen emiatt kellene valami hatékonyabb megoldás.
Régóta tervezek egy Anthem erősítőt kipróbálni emiatt..

[ Szerkesztve ]

(#64042) gab1ka válasza gubabela (#64037) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én egyszer valahogy megpróbálnám pc-n keresztül kisajtolni a mostani lehetőségeidből a maximumot, azaz egy mikrofonnal és amit a többiek leírtak EQ APO+Cavern-nel beállítani a lehető legjobban.Ez kb ingyen van.Ha ezek után is rossz szájízzel ülsz le mozizni, akkor viszont lehet hogy tényleg a sub csere lesz a nyerő, de az is ugyanúgy igényelni fogja a jobb szobakorrekciót annál, mint amennyire a 2000-es Denon képes.Esetleg egy MiniDSP-t megérhetné beiktatni az avred és a sub közé.
A leghatékonyabb segítséget akkor kaphatnád meg - nem tőlem - ha be tudnál illeszteni egy pontos mérést amiből látszana hogy pontosan mit is hallasz és merre lehet a gond.

(#64043) VoidXs válasza #62435328 (#64041) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem erre tervezték, csak úgy jött ki a lépés, hogy oda (pl. IMAX termek) lett ideális. Egyszerűen fizikai korlátja van ezeknek a rendszereknek, egy PC mögött alsó hangon milliószoros teljesítmény van, és akkor még irodai gépekről beszélünk.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64044) gubabela


gubabela
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ötleteket. A sub egyelőre marad, bemérő mikrofont fogok keresni és beleásom magam jobban a beállításokba. Ha megérkezett és sikerült kimérni akkor még jelentkezem. Köszönöm mégegyszer. :R

(#64045) Sanci38 válasza BBéci (#63921) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Bocsi hogy most: probléma volt az gépen az eléréssel, telóról ment a net egy ideig.. ph azon meg nem jól ment...inkább leléptem mig gépem nem lett jó, kb 2-3 hó) Most is offtopik céleszköz (videokártya) után kajtatok mivel F prociknak nincs alaplapi vga, de ez teljesen off..

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#64046) #54655232


#54655232
törölt tag

Lefutottam a köröket és az Lg sn11 rg mellett döntöttem.
Nem akarok én már se kábelekkel, álványokkal, kitudja hogy buherált használt cuccokkal bohóckodni. Zenéhez marad a füles filmezéshez meg több mint elegendő lesz ez az lg. Ha csak abból indulok ki hogy az Lg oledek hangja is már egyfajta katarzis a régi samsung lcd tévéhez képest akkor ez a cucc bőven jó lesz.
Abban kérném a segítségeteket, hogy tudtok e olyan külföldi árúházakat ahonnan szállítanak magyarországra.
Kimennék én érte osztrákba is csak nemtudom, hogy a sputnik oltásommal átengednek e a határon. 🙂
:R

(#64047) VoidXs válasza #54655232 (#64046) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Most épp úgy tűnik, hogy világszerte kifogyott, de fel tudsz iratkozni egy értesítésre ezen az oldalon, ha beindul a gyártás. Valószínűleg azt várják, hogy legyen elég érdeklődő, de ha nem jön össze, könnyen kifuthat.

Javaslom a hovautazhatok.hu-t, ami szerint mehetsz minden magyar oltással.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#64048) Gino20 válasza #54655232 (#64046) üzenetére


Gino20
őstag

Vagy ha nem ragaszkodsz az LG-hez, akkor most itthon is van kedvezményes áron hasonló Samsung - HK termék [link] [link]

(#64049) #54655232 válasza VoidXs (#64047) üzenetére


#54655232
törölt tag

Köszi. Hát ez nem túl jó hír. Sikerült beletrafálnom. :D

Gino20: köszi meglesem, a google asistant-on kívül lehet bármilyen számottevő különbség a samu és lg között?
A vásárlás fizuig várat magára, hátha addig alakul az lg, ha már a tv is az. Még a végén a szemem előtt verekednek össze a nagy konkurencia harcban. :DDD

(#64050) Gino20 válasza #54655232 (#64049) üzenetére


Gino20
őstag

Samu javára még több csatorna, de igazából hasonló a 2 termék. A Samu talán egy kicsit jobb [link] és az most relatív megfizethető, de hó elejére ezek szerintem már el fognak kopni, mert megjelent a Q950A. LG készlete nem alapoznék, korábban is alig-alig tudtak biztosítani ilyen jobbnak mondható SB-t és ezek szerint nem történt semmi előrelépés.
Van amúgy erre egy SB topik is ha nem akarod, hogy szétsavazzanak (topik és /vagy döntés miatt :DDD) [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.