Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72351) atom18


atom18
aktív tag

Sziasztok!

Ezek jó beállítások így elsőre egy marantz SR6013-as erősítő és jbl es90,es30, es25c-hez?

(#72352) VoidXs válasza atom18 (#72351) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A front 150 nagyon rossz, mérés híján legyen az is 80.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72353) embe válasza atom18 (#72351) üzenetére


embe
nagyúr

Szerintem nem. A subot és a frontot is állítsd 80Hz-re!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72354) VoidXs válasza embe (#72353) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Subot? Azt maxra kell, különben hangok maradnak ki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72355) krx21 válasza atom18 (#72351) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért pont a frontot vágod már 150hz-nél? Az a legkisebb hangdoboz?

(#72356) embe válasza VoidXs (#72354) üzenetére


embe
nagyúr

Maxra kell állítani, de a subon. Az erősítő menüjében a javasolt szintén a 80Hz. Amitől persze el lehet térni. De a 250 már sok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72357) I'am Dony válasza embe (#72356) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ezzel az a baj, hogy elbukod az LFE sáv információtartalmának a 80-120 Hz ig terjedő tartományát. Ezért célszerű vagy a max-on hagyni, hiszen 120 Hz felett szabvány szerint úgy sincs rajta semmi vagy pedig 120 Hz-re állítani.

(#72358) I'am Dony válasza atom18 (#72351) üzenetére


I'am Dony
őstag

A frontokat állítsd át először 80 Hz-re, a többi rendben van. Aztán próbáld ki 90 és 100 Hz-en is és ahol jobban tetszik azon hagyd. Ha nem hallasz változást, akkor maradjon 80 Hz.

(#72359) atom18


atom18
aktív tag

Hát nagyon köszönöm hogy ennyien segítettetek :R
A frontnál a bemérésnél large volt csak én tettem át már smallra az maradhat vagy van valami jelentősége egyáltalán?
Illetve a subwoofer mode jelenleg lfe de van olyan is hogy lfe+main az mit jelent illetve ez a jó? Subnál a legmagasabb hz-en van illetve ahogy írtatok is a sub hátulján az maxon van. A mélyhangot meg addig tekertem amíg a bemérésnél nem zöld volt.

(#72360) Dorian válasza atom18 (#72359) üzenetére


Dorian
félisten

front maradjon small
szub maradjon simán csak lfe

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72361) embe válasza I'am Dony (#72357) üzenetére


embe
nagyúr

250Hz.-en? Persze ez ízlés kérdése, de az szerintem sok.
Én sok zenei videót nézek/hallgatok, és az én hangfalaimmal ha már 100 fölött volt a sub, nem tetszett a kapott eredmény.
Az ajánlások, amiket olvastam, 80Hz.-et javasolnak, amitől persze mint mindenben, el lehet térni.
Pl. nálam a front 60-ra van állítva.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72362) Dorian válasza embe (#72361) üzenetére


Dorian
félisten

Mi az, h sok? A szubon az LFE jele szólal meg és a többi hangsugárzó vágása alatti rész.
Az LFE-t hülyeség vágni, mert az azon felüli rész elveszik (ráadásul ott a vágás helyén fázishibát is létrehozol egy bizonyos tartományban, így 120 helyett inkább 140-re érdemes rakni, ha lehet), a többi hangsugárzó mélyeinek átirányítására pedig ez a beállítás semmilyen hatással nincs.
Az ajánlások amiket olvastál tévesek, vagy félreértelmezted őket.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72363) embe válasza Dorian (#72362) üzenetére


embe
nagyúr

Lehetséges.
Olyan erősítőn ahol nem lehet állítani külön a mély vágását, csak a többi hangfalét, az hogyan működik, milyen értéket vesz figyelembe, hol vág a sub? A többi hangfal vágásához igazítja?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72364) atom18 válasza Dorian (#72360) üzenetére


atom18
aktív tag

Rendben van köszönöm.
Alig várom hogy hazaérjek kíváncsi leszek van e hallható különbség. A dynamic volumet érdemes állítani jelenleg off-on van. Állítási lehetőség: heavy, normal, light.

(#72365) I'am Dony válasza embe (#72361) üzenetére


I'am Dony
őstag

Megvan a hiba akkor. Félre értetted a basszuskezelést. A zenei anyagokhoz semmi köze annak, hogy az LFE hová van állítva, mert az dedikált külön csatorna.

(#72366) VoidXs válasza embe (#72361) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Akkor neked kiemelésed van, de ha 80-ra teszed a subot, akkor kétszer vágod az átvitt mélyeket, egyszer a front beállítás miatt, aztán az LFE beállítás miatt, vagyis 12 dB/okt. helyett 24 lesz. Zenére mindenképp csak attól a ponttól teszi át, ahová a frontok vannak állítva. Hogy ne tűnjenek el a csak LFE-n létező felsőbb mélyhangok, az LFE-t maxra kell tenni, és hogy ne legyen a tiédhez hasonló anomália, kalibrálni kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72367) embe válasza I'am Dony (#72365) üzenetére


embe
nagyúr

Zenét sztereót Pure directben hallgatok, itt nincs jelentősége, mert csak a 2 front szól.
Videóknál valahogy nem adta, nem tetszett az eredmény.

Voidx: Tervezem egy Anthem erősítő vásárlását. Kíváncsi vagyok az agyondicsért ARC Genesis mire képes.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#72368) VoidXs válasza embe (#72367) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az mélyekben nagyon jó, kétlem, hogy ott szükséged lenne egy második 80-as vágásra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72369) static00 válasza static00 (#72308) üzenetére


static00
csendes tag

Sziasztok!

Féloff, sorry, de biztos van tapasztalatotok hasonló hangszigetelés témában.

Alsó szomszédból jövő gyerekszaladgálás-zaj (rezgés) ellen ti milyen szőnyeget tennétek le?
Vastagat, aminek filc az alja, vagy vastagat, aminek valamennyire áteresztő az alja, vagy full fedett, csúszósgátlós aljú?

Vagy esetleg más kombináció?

Inkább tömeget vagy inkább lazább réteget kéne a padlóra tenni vajon?

A falra szélessávú panelt már intézem, köszi az ötleteket korábbról

(#72370) jani-wan


jani-wan
tag

Üdv

Kis segítségre lenne szükségem. Van egy régi rádió erősítőm ami mostanában lekapcsol.
Bekapcsolás után kiírja a hibaüzenetet hogy "Overload", majd elhalványodik a kijelző. Hang nem jön ki rajta. És vége. Néha előfordult hogy egyszercsak magától "visszajön" és műkszik rendesen, ill. néha előfordul hogy nem is produkálja a hibát.

Így írja le a hiba okát:
"The protection circuitry has functioned because the positive and negative speaker connection wires are shorted, speaker systems with an impendence less than the indicated rated impendence of this unit are used or under severe use such as loud volume and in an excessively hot environment"
"A védőáramkör működésbe lépett, mert a pozitív és a negatív hangsugárzó-csatlakozó vezetékek rövidre zártak, és olyan hangsugárzórendszereket használnak, amelyek ellenállása kisebb, mint az egység jelzett névleges ellenállása, vagy erős igénybevétel alatt, például nagy hangerőn és túl meleg környezetben üzemel."

Nos az impendence gondolom nem változott mióta megvan a készülék, mivel ugyanazok a hangfalak is.
A kezelési útmutató azt írja hogy kapcsoljam ki. Ami nem old meg semmit.
És keressem meg a hiba okát majd kapcsoljam be a készüléket. Hát nem vagyok szerelő, nem értek hozzá, nem tudom megkeresni. Szerelőt meg egyet nem találtam aki hajlandó lenne megkeresni.
Annyit tudtam tenni hogy fogtam és egyesével kihúzogattam mindent, hogy lássam mikor nem produkálja a hibát, de bármit húztam ki mindig előjött. Majd kihúztam mindent. És akkor is "Overload" lett, úgy hogy semmi nem volt bekötve. Azaz az erősítő a hibás
Mit lehet ezzel kezdeni?

Néztem hogy esetleg újat kellene venni, de nem találtam olyan nem horror árú min. 5.1 erősítőt ami tudná a 4 Ohm-ot, ami kell a két első hangfalamhoz. Mind ilyen 6 v. 8 Ohm.

(#72371) Dorian válasza static00 (#72369) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen zaj ellen teljesen mindegy, nem fog szőnyeg segíteni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72372) BBéci válasza jani-wan (#72370) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik működik 4 ohmos hangdobozokkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72373) jani-wan válasza BBéci (#72372) üzenetére


jani-wan
tag

Azt írják és mondják sok helyen, hogy csak a 4 Ohmost szabad használni, mert tönkreteheti az erősítőt.
Működik aztán meghal.
És van drágább amiben van ez:
Dynamic Power (*)
* IEC60268-Short-term maximum output power
250 W (3 Ω, Front)
220 W (4 Ω, Front)
130 W (8 Ω, Front)
De mennyi az a "Short-term" ugyebár.

(#72374) VoidXs válasza jani-wan (#72373) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ahhoz nagyon sok problémának kell együttállnia, hogy baj legyen a kisebb impedanciából. Én csak szándékosan tudtam így protect-be lőni erősítőt (ami után megjavult), normális használattal soha. Nálad valószínűleg egy oxidált és rövidre zárt nyák lesz a gond, vagy valami probléma a forrasztással.

Az IEC60268 szabvány szerint: short-term az, hogy egy másodpercig adja ki, utána egy percig csendben van, ezt egy órán keresztül tesztelik. Szóval a valós igénybevételhez semmi köze, jó lesz az 100 wattnak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72375) jani-wan válasza VoidXs (#72374) üzenetére


jani-wan
tag

Köszi.
Jól gondolom hogy ez akkor már nem javítható?

(#72376) VoidXs válasza jani-wan (#72375) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha a nyák felett járt el az idő, az valóban nem, ha a forrasztás sérült, akkor javítható.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72377) BBéci válasza jani-wan (#72373) üzenetére


BBéci
titán

A 3 Ohm okozhat problémát, a 4 csak egészen különleges esetben. Azt javaslom, felejtsd el ezt a butaságot!
Azokat a számadatokat is, semmi közük a valósághoz.
Valami egydobozos szett hangsugárzóiról van szó. Azok között szokott előfordulni 3 Ohm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72378) jani-wan


jani-wan
tag

Köszönöm a válaszokat, nagy segítség. :R

(#72379) BIGi75


BIGi75
senior tag

Hifi topikban érdeklődtem az Uni-Q hangszórós KEF-ek iránt, de nem mozgatta meg a társaságot, pedig szivesen olvastam volna vmi "tuti nem fizetett" tapasztalatot, véleményt. Eső után köpönyeg: jófogáson leütöttem egy Q300-as párt, mert régen szerettem volna kipróbálni egy ilyet. Ha vkinek van/volt hasonló doboza örömmel venném a véleményét, míg megjön a futár:)).

(#72380) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok.
Van két 15"-os ultimaxom zárt ládám. A problémám az, hogy elmászik a láda a járólapon ha megkergetem a rendszert. Azoknál a filmeknél főleg ahol brutális mélyek vannak a ládák lassan, de elmászkálnak a helyükről. A ládák nem könnyűek, és van rajtuk gumi talp, illetve próbáltam azt is hogy egy nagy gumi lapot raktam a ládák alá és sajnos az sem segít. Az is probléma, hogy a padló fényes és gondolom nem jó a tapadás rajta. Igaz nemsokára újra lesz matt feketével lapozva.
A probléma akkor áll fent ha elgurul a gyógyszer, a végfok 2X1300W-ot tud 4Ohmon és előfordul, hogy pillanatra klippel, tehát az ulti kapja az áldás és jól érzi magát.

Új matt burkolat sokat fog segíteni mivel érdesebb a felülete, de arra gondoltam, hogy raknék SVS Soundpath-ot a láda aljára, ami lágyabb és nagyobb mint a mostani gumi talp és szerintem nem mászkálna el vele az ultimax ha leszámolást tartok mozizás közben.

Van valakinek tapasztalata a SVS Soundpath-hal ? Vagy esetleg van más gyártónak is értelmes gumi lába?

(#72381) BIGi75 válasza Khaosz55 (#72380) üzenetére


BIGi75
senior tag

Te sem panelban laksz, ugye?;)
Az egyik ismerősöm mosógép alá való gumiszőnyegre tette a szubot, utána nem mászkált:DDD

(#72382) Khaosz55 válasza BIGi75 (#72381) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jól gondolod nem panel, kanapé mögött is van két XTZ Sub 1X12 edge. Topgun alatt olyan volt mintha a gépbe ültem volna, igaz hozzá teszem 60mˇ2 használom... Ezt a mosógép alá való gumiszőnyeget kipróbálom még.

(#72383) I'am Dony válasza Khaosz55 (#72380) üzenetére


I'am Dony
őstag

Az összes korábbi szubomnál használtam az SVS gumi lábakat és nagyon jól működtek, úgy elcsatolás, mint "rögzítés" szempontjából. Nagyon jó terméknek tartom és bátran ajánlom.

(#72384) VoidXs válasza BIGi75 (#72381) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nálam a legjobb alátámasztás az volt, hogy rátettem a Crown-ra, a rack mount karokba tökéletesen beakadtak a sub lábai, és a padló remegése is teljesen elmúlt, el se mászkált, és a lecsengése is vagy 50 ms-al jobb lett :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72385) BIGi75 válasza VoidXs (#72384) üzenetére


BIGi75
senior tag

Azt mondod a lecsengés is rövidebb megfelelő elcsatolással? Nem gondoltam, azt hittem azt csak a szoba és annak berendezése befolyásolja.

(#72386) jambiyya válasza Khaosz55 (#72380) üzenetére


jambiyya
őstag

Részemről nagyon ajánlott, 3 subon is próbáltam. Szerintem gyógyír lesz a Te gondodra is.

(#72387) Khaosz55 válasza jambiyya (#72386) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok kipróbálom, nem gondolkodom az ultik lecserélésén amúgy sem.

(#72388) VoidXs válasza BIGi75 (#72385) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ez az egyetlen dolog, amire az elcsatolás hatással van. Rezonanciát okoz a hiánya, bizonyos frekvenciákon akár többszörös lecsengéssel is járhat.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72389) BBéci válasza BIGi75 (#72379) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon jók a KEF-ek, bár nekem igazából csak a Reference sorozat tetszett, főként a 15 évvel ezelőttiek: 203; 305; 207.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72390) BBéci válasza Khaosz55 (#72380) üzenetére


BBéci
titán

Vastag, puha szőnyegpadlóra cseréld a hideg, rideg követ, a hang is jobb lesz és nem fog elmászkálni a szubláda! Nem jó medencében, fürdőszobában házimozizni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72391) BIGi75 válasza BBéci (#72389) üzenetére


BIGi75
senior tag

Köszi, remélem nem pipálja le a váltandó Hitachi, mint már több párral tette.

(#72392) BIGi75 válasza VoidXs (#72388) üzenetére


BIGi75
senior tag

És mi a helyzet a fali tartókkal? Ezeknél nem kell aggódni ilyen problémával? Máshogy vislekedik egy szuper állványon lévő illetve egy rögzített fali tartós hangfal (ha most itt a falaktól való távolság hatásaival nem számolunk)?

(#72393) VoidXs válasza BIGi75 (#72392) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem nagyon kell aggódni, működnek egy egyszerűbb elcsatolásként.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72394) Khaosz55 válasza BBéci (#72390) üzenetére


Khaosz55
addikt

A medencés nappalimba van egy 9mˇ2-es kézzel szőtt dél afrikai szőnyegem ami marad, utólag kiderül, hogy nem is kis értékű és nagyon mutatós. Vétek lenne lecserélni holmi padlószőnyegre.... Matt fekete padlólap a párom ötlete és a vetítés miatt egyből rábólintottam, a szőnyeg is nagyon jól fog rajta mutatni. Illetve szem előtt kell tartani, hogy elsősorban nappali másod sorban meg mozi "szoba".

(#72395) BIGi75 válasza Khaosz55 (#72394) üzenetére


BIGi75
senior tag

Meg azóta van egy pár akusztikai panel is, nem?

(#72396) Quetz válasza BIGi75 (#72395) üzenetére


Quetz
őstag

A padló, mennyezet is ugyanolyan visszaverődési felület, mint a négy határoló fal. Nem véletlen, hogy tölcséres hangsugárzokat használnak a komolyabb házimozi szobákban.

[ Szerkesztve ]

(#72397) BBéci válasza Khaosz55 (#72394) üzenetére


BBéci
titán

Az "elsősorban nappali" és a padlószőnyeg nem zárják ki egymást, anyósoméknál, anyáméknál az a felállás.
Csak arra próbáltam utalni, hogy a kőpadlón - tök mindegy, hogy fényes vagy matt - semmiféle hangdoboz nem fog igazán jó hangot adni, szubláda sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72398) Dorian válasza BBéci (#72397) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nem így van, a kőpadlóval magával semmi probléma sincs.
Lényeg, hogy a helyiség csillapítása megfelelő legyen lehetőleg a teljes frekvenciatartományban, a padló ettől lehet gránit is. Ami valamennyire számít, hogy a frontok és center padló-visszaverési pontjain foltjain legyen valami szőnyeg.
Szubláda által kiadott frekvenciáknak meg aztán teljesen mindegy, hogy a kő- vagy szőnyegpadlóról verődnek vissza.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#72399) BIGi75 válasza Quetz (#72396) üzenetére


BIGi75
senior tag

Sajnos nekem a komolytalanabb van.
Tölcsért csak pálinkához használok, hogy nagyobb üvegből kisebbe töltsem :DDD

(#72400) Zsömica válasza BIGi75 (#72399) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Aztaaa.., akkor nekünk nem tölcséresünk hanem tölcsérünk van..! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.