Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) andorra válasza T_Stark (#23400) üzenetére


andorra
őstag

Nagyon lánc- és ízlésfüggő ugyanis ez a terület. 23393
Írta Bkrecso az imént, ennél hitelesebb választ nem is kaphatnál.

(#23402) T_Stark válasza andorra (#23401) üzenetére


T_Stark
őstag

A lánc Denon PMA700AE + Mission M74.
Meghallgatni nem tudom sajnos, és max 19K-m van rá, szállítással.

Eddig Prodigy HD2 vs ESI Juli@ között vaciláltam, most a HD2 mellé álltam inkább, csak gondoltam rákérdek DAC vonalon van-e még jobb választás ilyen árban.

(#23403) andorra válasza T_Stark (#23402) üzenetére


andorra
őstag

Ez nem a lánc, hanem annak két fontos eleme. A lánc ennél sokkal több elemet tartalmaz és mindez leírhatatlan összhatást ad. Például álványok (vagy rosszabb elhelyezés), kábelek, akusztika. De még ezeknél is talán fontosabb a hallgató egyéni ízlése. Ha nem tudod meghallgatni, a saját spekulációdra vagy utalva és vagy szerencsésen választassz, vagy nem.
Egyébként a visszaolvasások (rákeresések) ajánlatosabbak, mint a direkt rákéredezés, amit bizonyára már unnak a fórumtagok, ha nap mint nap elhangzik.

[ Szerkesztve ]

(#23404) T_Stark válasza andorra (#23403) üzenetére


T_Stark
őstag

Tudom, de sajnos így kell valahogy döntenem.
Próbáltam olyan típusokat nézni amiket sokan dicsérnek, így csak nem fogok mellé. Úgy vettem ki hogy azért ez mind elég jó forrás, csak "másképp". De nincs köztük olyan amivel abszolút mellé foghatnék.

(#23405) andorra válasza T_Stark (#23404) üzenetére


andorra
őstag

Ez elég jó következtetés. Főleg, ah a ráfordítás mértékét is figyelembe vesszük.

(#23406) bkercso válasza T_Stark (#23404) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ebben a kategóriában talán csak a Te ízlésed fontos, az állványt stb. elhanyagolható első rendben. Általános trükk, hogy ha legalább 1 készülékedben cserélhető a műveleti erősítő (pl. a DAC kimenetén), akkor azzal hangolható a lánc karakterisztikája.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23407) T_Stark válasza bkercso (#23406) üzenetére


T_Stark
őstag

Akkor +1 érv a Prodigy HD2 mellett.

(#23408) capulet75


capulet75
addikt

Üdv. Erről hallott valaki?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#23409) T_Stark válasza T_Stark (#23407) üzenetére


T_Stark
őstag

Egy Musiland Monitor 01 hol lenne a Prodigy HD2-höz képest?

(#23410) T_Stark válasza T_Stark (#23409) üzenetére


T_Stark
őstag

Valaki?
Nem tudom megvegyem-e most a HD2-t, vagy jobb lenne a Musiland 01, viszont abból nem látok most használtat, csak Vaterán egyet ami 6K-val több lenne mint a HD2.

(#23411) capulet75


capulet75
addikt

Egy mobil DAC/Amp-ot mp3 lejátszóval összekötő ( rövid) kábelt keresnék, de nem tudom hogyan. Gondolom itt is számít a minőség, de azt sem tudom miként fogjak a keresésnek. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#23412) bkercso válasza T_Stark (#23410) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tipikus dilemma: amikor szemre hifizel. Vedd meg az egyiket, aztán ha nagyon nem jön be, próbáld ki a másikat. Használtat vegyél, hogy ne bukj a bulin, ha el kell adni!

capulet75:
Kácsa Audio: 1000-2000 Ft között. Ha jobb/drágább kell, írd le pontosan, milyen készülékek közé. De valószínűleg a próbálgatást nem úszod meg akkor.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23413) T_Stark válasza bkercso (#23412) üzenetére


T_Stark
őstag

A Musiland-ból sajnos nem látok most használtat olcsón. 6K-val többet meg nem tudom hogy ér-e a HD2-től, jobban szól-e annyival, vagy jobb-e egyáltalán. De jó lenne még ma eldönteni.

(#23414) andorra válasza T_Stark (#23413) üzenetére


andorra
őstag

Jelölj ki valakit közülünk, aki eldönti helyetted :-)

(#23415) bkercso válasza T_Stark (#23413) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért, HD2 van használtan? 6k-t buknál az újjal is, ha el kellene adnod.

andorra: én nem vállalom! :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23416) T_Stark válasza bkercso (#23415) üzenetére


T_Stark
őstag

HD2 lenne használtan. Szóval a kérdés, hogy megér-e a Musiland a HD2-höz képest +6K-t.
Vagy hogy egyáltalán jobb-e a hangja.

Konkrétan ezeket nézem: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#23417) Polllen válasza T_Stark (#23416) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a vaterás példány nem tűnik olcsónak annyira.

Erősen saját vélemény és lehet le leszek hurrogva, de 20k környékén egy belső kártya lényegesen szebb eredményt produkál, mint egy külső, szóval ha a belső jó, ne erőltesd a külsőt.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23418) T_Stark válasza Polllen (#23417) üzenetére


T_Stark
őstag

Hát igen, ezért húzóm én is a szám rá, de csak ezt látom most belőle.
Ha valaki tud olcsóbban is, ne tartsa magában :D
Vagy ha ilyen áron van jobb, azt is megfontolom.

[ Szerkesztve ]

(#23419) bkercso válasza Polllen (#23417) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1
Az USB-t ha kitudod kerülni, azzal sokat nyerhetsz.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23420) T_Stark


T_Stark
őstag

Rendben. Köszi mindkettőtöknek, akkor a HD2 lesz. :R

(#23421) detroitrw válasza T_Stark (#23420) üzenetére


detroitrw
addikt

nagyon sok tuningpotenciál van benne!
én egy kicsit már bánom, hogy 2-3 éve eladtam :(

(#23422) contaxg


contaxg
veterán

Schiit Audio will be dropping a DSD bomb next month.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23423) schawo válasza contaxg (#23422) üzenetére


schawo
titán

Everyone and his mother has a DSD DAC nowadays. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23424) Pr3no


Pr3no
tag

Hello!

Remélem jó helyre írok, egyik ismerősöm vett egy fejhallgatót, de telefonjával nagyon halkan szól. Gondolom kéne hozzá venni egy erősítőt, de nem értek hozzá. Tudtok ajánlani egyet, ami minél kisebb, minél olcsóbb, és hangosabb lesz tőle a fejhallgató? Az biztos, hogy nem a fejhallgató rossz, mert egy laptoppal kipróbálva rögtön hangosan szólt. Előre is kösz.

(#23425) andorra válasza Pr3no (#23424) üzenetére


andorra
őstag

Sokkal egyszerűbb és praktikusabb is egy másikat venni helyette.

(#23426) Pr3no válasza andorra (#23425) üzenetére


Pr3no
tag

Mármint másik fejhallgatót? Az tényleg jó ötlet lenne, én is mondtam, hogy vigye vissza, de a hülye már kidobta minden papírját meg dobozát miután kilépett a boltból.

Szóval mindenképp valami erősítő kéne neki, egy ilyen jó lenne? Vagy egy olcsóbb mp3 lejátszóval már jól szólna? (én Sansa Fuze-ommal ki lett próbálva, azzal jól szól, de ha lehet ennél olcsóbb lenne jó)

(#23427) bkercso válasza Pr3no (#23426) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elvileg a lejátszók kimeneti jelszintje kb. ugyan akkora kellene legyen. De próbálja ki vásárlás előtt.
A fejeserősítő rétegtermék, így drága. Kivéve a gagyik, de sokszor még azok is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23428) Pr3no válasza bkercso (#23427) üzenetére


Pr3no
tag

Kösz a választ, szerintem akkor az erősítő ötletét kukázzuk, és nézek valami jobb olcsó mp3 lejátszó.t

(#23429) Bodz válasza contaxg (#23422) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#23430) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Sziasztok!

Valami olcso fejhallgato erositot pc-hez,tudtok ajanlani egy superlux hd668b-hez?

(#23431) bkercso válasza juhiimi (#23430) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi a keret rá?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23432) master123


master123
csendes tag

Sziasztok!

Egy fejhallgató erősítőt akarok vásárolni a fejesemhez max 10e Ft-ig. Tudnátok ajánlani valami márkát? Vagy ennyi pénzel neki se fussak a vásárlásnak?

(#23433) bkercso válasza master123 (#23432) üzenetére


bkercso
nagyúr

Főnyeremény! ;)
És a másik!
Ez már az újabb, kb. a Headbuffer szintjét hozza (jobb az alap Presenter1/2-nél), de hangosabb és cserélhető OPÁ-s.
Ezt még nem hallottam, de sokan dícsérik.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23434) MurdR


MurdR
veterán

Sziasztok. Rendelkezem egy kis belépő kategóriás AKG K511 fejessel, szeretnék hozzá egy erősítőt, 10000ft alatt. Mit ajánlanátok?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23435) guppy válasza MurdR (#23434) üzenetére


guppy
őstag

előtted lévő hsz például, megvétel előtt próbáld ki őket, h tetszik az eredmény

(#23436) MurdR válasza guppy (#23435) üzenetére


MurdR
veterán

Tehát akkor nekem is azt ajánlanád, értem.
Szerinted mi lenne a jobb választás:
A) akg+ 10000es erősítő?
B) akg elad, és helyette 20000ért másik fejes?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23437) andorra válasza MurdR (#23436) üzenetére


andorra
őstag

A legjobb választás a C.
Meghallgatod mindkét variációt (több fejhallgató esetén többet) és annak alapján eldöntöd.
Egyébként, egy 10-20e Ft-os fejhallgató jóval gyengébb szint, mint amit a Bkercso erősítők képviselnek, tehát a végeredmény nagyon hibrid lenne.

[ Szerkesztve ]

(#23438) juhiimi válasza bkercso (#23431) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Hat nekem is egy olyan 10-15k kozott,a lenyeg az lenne,hogy a superloxnak kicsit enyhitse a magasait.

(#23439) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Sennheiser HD 650-hez keresek jó erősítőt. Szeretném laptopról (is) használni. Az ár egyenlőre nem érdekes a minőség annál inkább persze szeretném a lehető legkevesebb kiadásból megúszni, de nem az ár dönt. Elég sokat utazgatok így jó lenne ha valami "mobil" könnyen hordozható eszköz lenne. Itthon vannak nagy stereo erősítők is amivel használhatom tehát a mobilitás fontos mert elsősorban arra kellene. Akár az USB-s laptopról való tápellátás is lehet előny (de furcsa ezt kimondanom). Gondolkoztam asus xonar család valamely tagján, de nem ismerem őket és nekem nem jelentenek egyet a HI-FI-vel (attól még lehet jó is). Van esetleg olyan termék ami nekem lenne kitalálva?

(#23440) fattyu válasza Beladon (#23439) üzenetére


fattyu
veterán

a hd650 az egyik leghajtásigényesebb fejes. Azt is megkérdőjelezem hogy a nagy sztereó erősítőid képesek a akárcsak kb rendesen kihajtani ( dedikált erős fejeserősítővel és jó felbontású daccal talál magára ), de mobil dacamp szerintem nem nagyon van ami tényleg tudja ami ez elé kell.

Mondom ezt hd650 tulajként. két sony erősítő alaplap, mobil dacamp, és nem kettő dedikált fejeserősítő kipróbálása után hallgatom most azon amin.

Minden ami dedikált fejeserősítő előtt volt siralom. Utóbb visszanézve hogy tudtam én ezt hallgatni évekig. Ha nem szolgálod ki a hd650et akkor az árának a harmadát sem éri amit mutat...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23441) chrisnagy13 válasza juhiimi (#23438) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Akkor a Headbuffert kerüld el messzire. :)

(#23442) Beladon válasza fattyu (#23440) üzenetére


Beladon
aktív tag

Van itthon 4 yamaha: s-1000, ax 890, RX-E400 valamint egy mozi aminek fejből nem jut eszembe a típusa, de régebbi darab már. Rotel: RA-1520
Egyébként ha ezek közül egyik sem lenne jó a feladatra akkor mit kellene vennem hozzá? Valamint mivel még nem vásároltam meg a hd650-et (aug. közepén utazok Németországba ott ejtem majd meg a vásárlást) mit ajánlanál helyette? Hallgattam már és nekem nagyon tetszett így döntöttem mellette.

(#23443) fattyu válasza Beladon (#23442) üzenetére


fattyu
veterán

na akkor nem innen kéne kezdeni. hanem fejestopik mit vegyek... :S Hd650hez az alapfelállás hogy angyjából az árát kéri láncban maga elé különben nem jön ki amit tud.
Nálam közepeskínai dac és CHAMP van előtte. Szeretem nagyon.

Cipelgetős fejesnek eleve nemértem. nagy nyitott és nagyon power hungry.

Én spec könnyebben hajtható zártat néznék erre a témára. t70 pl... sokkal kevésbé kényes hajtásra meg tényleg tudnád útközben is hallgatni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23444) chrisnagy13 válasza Beladon (#23442) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

HD650-hez Schiit Asgard. :)

(#23445) Beladon válasza fattyu (#23443) üzenetére


Beladon
aktív tag

Nem út közben hallgatnám hanem amikor elérek A-ből B-be ott napokat töltök és szeretném ha lenne egy minőségi, de ugyanakkor hordozható rendszer a bőröndben. 99.9%, hogy nekem ez a füles kell. Hallgattam itthon az s-1000-essel ismerős áthozta a sajátját és szerelem lett elő hallásra. Kipróbáltam előtte pár darabot elhiheted, hogy nem vaktában költöm el a rászánt keretet. Az csak pozitívum ha jobb hangot tudok elérni egy kis anyagi ráfordítással. A kérdés még adott lenne e hozzá valami olyan hordozható eszköz ami megéri a pénzét és laptophoz lehet csatlakoztatni.?
A t70 valóban nem rossz volt szerencsém hozzá viszont nekem jobban tetszett hd650.

(#23446) bkercso válasza juhiimi (#23438) üzenetére


bkercso
nagyúr

Presenter2 LM6172-vel (újonnan 19k), vagy a használt P1 TL072-vel (postaköltségen átalakítom). Útóbbi zsákbamacska, de az IC-cseréjével alakítható. Belemegy még az NE5532 is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23447) vodkaboy22 válasza Beladon (#23445) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kicsit ólcsóbban kevésbé érzékeny a problémára a HD600 bár inkább audiofeelesebb hangzása van mint hifisebb (tónusban tér el inkább.). Különben van megoldás diy fronton ami még hordozhatóbb is lenne a 650-eshez. Pl nekem a diy félvezetős erősítőm 650-ellel és MS2-vel nagyon jól szólt de 580assal (600-as első generációja) is bár ott kicsit már "túltiszta" érzést ad.
A schiit asgard tényleg jó lehet baluka is azzal hallgatta, mint erősítő.
Jól körbe kell nézni de szerintem 40 körül értelmes dac-ot használtan vagy még talán újba is biztos lehet hozzá valót találni. Erősítő diy-be 20-30k körül remek van nem diy-be kicsit többért.
Én a helyedben egy HRT MS2 kategóriás dac-ot keresnek laptophoz ideális és nem is drága annyira (USB) és valami akksis DIY erősítőt keresnék.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23448) MurdR válasza andorra (#23437) üzenetére


MurdR
veterán

Tehát akkor erősítő plussz új fejes? :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23449) juhiimi válasza bkercso (#23446) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Es egy ilyen presenter 2 kb meddig lenne jo?Tervezek meg a jovoben fejlodni fejhallgatok teren,mit tudna ez meg kihajtani?Mert ha komolyabb fejeshez mar nem ajanlott akkor ez igy tul draga(komoly alatt nem a high end-et ertem,de a superloxoktol jobbakat).
Meg valami:mennyire fogja tompitani a magasait a 668b-nek?

(#23450) Beladon válasza vodkaboy22 (#23447) üzenetére


Beladon
aktív tag

Köszönöm a tanácsot. Ez a HRT tetszetős kis "játékszer" régebben olvastam már róla amikor best dac volt a kategóriában. Nézelődök még hátha találok valami jó amp-ot akár használtban bár az új azért jobb lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.