Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) bkercso válasza hm74 (#23550) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt csináltad, amit mondtam, tehát a letöltött kápfájlt kell kiírni nem.képfájlként, hanem adatként.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23553) hm74 válasza bkercso (#23551) üzenetére


hm74
aktív tag

aha, akkor az író progi beállítása arra vonatkozott, hogy milyen típusú az az anyag, ami ki akarok írni, így már értem

(#23554) donpe válasza Ear001 (#23552) üzenetére


donpe
aktív tag

:R :C

(#23555) #56474624


#56474624
törölt tag

Létezik olyan, hogy egy cd-lejátszó (proton ac-420 matuzsálem) fejhallgató-kimenete jó minőségű legyen?
Én jónak érzékelem, bár némiképp belezavar az összképbe, hogy nem szabályozható a hangerő és alapból elég hangos. Így pedig nem tudom, amit jónak érzékelek, az tényleg jó, vagy csak a viszonylag nagy hangerő miatti érzéki csalódás... :F

(#23556) bkercso válasza #56474624 (#23555) üzenetére


bkercso
nagyúr

UFO is létezik. Valaki már látott. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23557) Ribi válasza bkercso (#23549) üzenetére


Ribi
nagyúr

hm74 szerintem arra gondolt, hogy ha ráböksz az image filera, akkor az író progi a tartalmát normálisan 1-1ben rátolja a dvd-re. Ha kicsomagolod és csak az adatot másolod ki, akkor nem lesz bootolható a dvd. Ezt a bootolhatóságot az image file tartalmazza. Emiatt nem csak az adatot kell kiírni, hanem magát az image filet iratni fel. (nem magát az image filet mint adatot)
Amúgy pendrive-ra is ki lehet írni a dvd tartalmát, csak előtte bootolhatóvá kell tenni és utána az image tartalmát csak copy paste. Ez a legegyszerűbb. Szerintem. Így jóval gyorsabban is bootol, mint dvd-ről.

[ Szerkesztve ]

(#23558) bkercso válasza Ribi (#23557) üzenetére


bkercso
nagyúr

Erre gondoltam. :R

Yo 5let!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23559) contaxg válasza #56474624 (#23555) üzenetére


contaxg
veterán

Ha neked jó, akkor létezik... :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23560) hm74 válasza Ribi (#23557) üzenetére


hm74
aktív tag

Én is köszönöm a magyarázatot. :R

(#23561) #56474624 válasza contaxg (#23559) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem jó, mert hangos. Másrészt beszűkültnek érzem a dinamikatartományát, mintha minden egyforma hangerővel szólalna meg. A hang tisztaságát és a mély feszességét viszont jónak érzem. Bizonyos zenékhez akár jó is lehet egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#23562) bkercso válasza #56474624 (#23561) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hallgass meg egy fejeserősítőt, ami arra lett kitalálva. Egy IC-nél többet nem tesznek CD-játszóba szerintem, de lehet, hogy tévedek. Bár akkor már hangerőszabályzó is beleférhetett volna...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23563) #56474624 válasza bkercso (#23562) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tőled vettem pár hete a Presenter-t. :D Hangszínben rendkívül hasonló a kettő. Mármint arra a CD-lejátszóra azzal a kábellel (analóg módon, másképp nem is tudnám mondjuk) összekötve. Én is meglepődtem, hogy hangszínben mennyire egy húron pendülnek. :)
A Dynaco erősítőm fejhallgató kimenetéhez (ami nem külön kis erősítő rész, hanem ellenálláselosztó van előtte) képest egyértelmű a különbség hangszínben is.

[ Szerkesztve ]

(#23564) #56474624 válasza #56474624 (#23563) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyébként sokféle zenén megnéztem a nap különböző időszakaiban, tehát ez nem csak felületes első benyomás, hangszínre tényleg durva a hasonlóság. Csak az előadásmód (dinamikával játszás) nem stimmel a CD-lejátszónál, és nem csak a hangerő miatt, mert egyszerűen nem tudom a presenter-t belőni mellé hangerőben, utóbbi sokkal szélesebb tartományban mozog.

(#23565) bkercso válasza #56474624 (#23563) üzenetére


bkercso
nagyúr

Látszik, hogy nem listázom a vevőimet és nem gyűjtök adatot róluk. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23566) hm74 válasza Ribi (#23557) üzenetére


hm74
aktív tag

Nálam pendrive-ról nem akar indulni a Linux bootolás. A DVD tartalmát átmásoltam rá, így a Pendrive-on is a kibontott image adatok vannak, ugyanolyan formában, ahogy a DVD-re ki lett írva. Amikor a gép indításkor a bootoláshoz kiválasztom a pendrive-ot, azt írja ki, hogy No Opreating System. Mit csináltam rosszul? Hogyan kell pendrive-ra másolni/írni a képfájlt, hogy bootolni lehessen róla?

(#23567) Zoli133 válasza hm74 (#23566) üzenetére


Zoli133
őstag

Ezzel írd ki az iso-t pendrive-ra.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23568) contaxg válasza #56474624 (#23561) üzenetére


contaxg
veterán

Szóval nem létezik! ;)

(#23566) hm74
ez így kevés lesz... kell egy olyan progi ami felpakolja neked az ISO fájlt úgy, hogy bootolható legyen.
Windows hoz a Windows 7 USB DVD Download Tool-t használtam. Linuxra ra LinuxLive USB Creator jött be nekem.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23569) hm74 válasza Zoli133 (#23567) üzenetére


hm74
aktív tag

:R
Koszonom, sikerult. (bocs hianyzo ekezetek miatt, ebben a Linuxban nincs magyar keyboard)
Az USB-re irasnal a Linux rendszer megnevezese okozott nehezseget, a Debian standard live-ot kellett kivalasztani, hogy mukodjon, ha Linux Mint-et kivalaszva irtam ki, akkor nem indult el.

[ Szerkesztve ]

(#23570) #56474624 válasza contaxg (#23568) üzenetére


#56474624
törölt tag

Valahogy tuti át lehetne alakítani... :)

(#23571) hm74 válasza #56474624 (#23570) üzenetére


hm74
aktív tag

igen, pl. az RCA kimenetén (ha van neki) keresztül egy Presenterrel :D

[ Szerkesztve ]

(#23572) #56474624 válasza hm74 (#23571) üzenetére


#56474624
törölt tag

Megjegyzem, a dobozba bőven bele is férne a presenter dobozostul is. ;]

(#23573) bkercso válasza #56474624 (#23572) üzenetére


bkercso
nagyúr

De akkor nehezebben cserélhető. Asztali rendszernek miért szeretnél ennyire kompaktot?
Amúgy nem lehet a hangkarakter megtartása mellett kinyitni egy erősítő terét, ez nem úgy működik. A hangkép, tér stb. leginkább próba-szerencse játék, nehezen tervezhető.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23574) hm74 válasza #56474624 (#23572) üzenetére


hm74
aktív tag

ugye :)

(#23573) bkercso
Alapvetően igazad van a tér-hangkarakter ügyben. Ami mégis segíthet a színpad szélességét és pontosságát illetően, az pl. jobb kábelezés (drágább, minőségibb anyagú) a rendszerben. Meg még valami: nálam nyitottabb lett a Presenter2 tere, amikor akkumulátorra cseréltem a hálózati adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#23575) bkercso válasza hm74 (#23574) üzenetére


bkercso
nagyúr

Persze, ez igaz, lehet kísérletezni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23576) #56474624 válasza bkercso (#23573) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez csak elméleti felvetés volt, hogy akár jó minőségű fejhallgató erősítő rész is beleférne a cd-lejátszóba. :)

Azzal még lehet érdemes lenne kísérletezgetni, hogy dac-ról közvetlen az előfokba menne a hang. Hallottam ilyenről a hifi topicban meg mástól is, hogy ezzel lehet a legnagyobb minőségi ugrást elérni. :U

(#23577) bkercso válasza #56474624 (#23576) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért, most min keresztül meg?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23578) hm74 válasza #56474624 (#23576) üzenetére


hm74
aktív tag

CD lejátszónál a készülék saját DAC-ját szokták megkerülni és egy másik DAC-ra küldik rá a CD-ről a digitális jelet. A DAC és az előfok (a Presenter is annak tekinthető) között csak némi drótnak kell lenni, azaz közvetlen megy a jel.

(#23579) Buster17


Buster17
addikt

Kicsit eltér a témától, de hátha.

Van egy bluetoothos headsettem és azt hogy tudom párosítani a telefonnal?
Jabra GNM-OTE4 és a telefon meg LG P500

(#23580) #56474624 válasza bkercso (#23577) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én arra a dologra gondoltam, amiről pl a hifi topicban itt szó volt.

Jelenleg most rca-n megy ki a presenter fejhallgató erősítőbe, tehát a cd-lejátszó saját opamp-ján is átmegy a hang, aztán külön átmegy a presenter saját opamp-ján is a hang. A fentiekből pedig eszembe jutott, hogy nem lehetne-e itt is úgy megcsinálni valahogy, hogy a dac-ból (magából a chip-ből) közvetlen menjen a presenter opamp-jába a hang? Talán a kisDAC-kal egybeépített presenter ilyen is? :F

(#23581) bkercso válasza #56474624 (#23580) üzenetére


bkercso
nagyúr

A DAC chip után még szűrni és összegezni kell. A kisDAC-nál ez az opamp tokon belül van, tehát az nem csak egy "sima" DAC IC.

Oibacsi szerintem a visszacsatolatlan AB-osztályú erősítő beiktatása miatt hallotta másnak, ha jól tippelek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23582) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

HRT HD
Ezt próbálta már valaki ? Felveszi-e a versenyt hasonló árú "tunningolt" essence one-al vagy mással?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23583) chrisnagy13 válasza vodkaboy22 (#23582) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Árban biztos. :DDD

(#23584) Audison válasza vodkaboy22 (#23582) üzenetére


Audison
senior tag

Szerintem ezek az újabb HRT-k nagyon túlárazottak lettek.. :U

(#23585) bkercso válasza vodkaboy22 (#23582) üzenetére


bkercso
nagyúr

Táp...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23586) contaxg válasza vodkaboy22 (#23582) üzenetére


contaxg
veterán

Aki vett ilyet az nagyon szereti. Magyarországon nincs igazán fizetőképesség erre, így csak rendelésre érhető el

(#23584) Audison
Nem hiszem., hogy a többség így gondolná. Pl a minap a Meridian dobott a piacra egy hasonló terméket és könyvelhető, hogy népszerű lesz pl Angliában.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23587) Ribi válasza contaxg (#23586) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez még túlárazottabb. Ez már annyi mint egy Essence one. Ahhoz képest viszont vicc kategóriás ára van.
Azért túlárazott, ami benne van. Kis kinai dacok kb ugyanezt megoldják 15k-ból. Akkor ez miért 100k?

[ Szerkesztve ]

(#23588) bkercso válasza Ribi (#23587) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet az, hogy ez hivatalos forrásból származik? Szakértők fejlesztették, és mindenkit/mindent kifizettek?
Úgy látom, a HRT a kicsi kompakt szegmensben nyomul. Akinek ez fontos, az veszi, akinek meg van hely az asztalán, a tapasztalatok alapján jobban jár valami táposabbal. Saját kategórián belül lenne érdemes összehasonlítani a DAC-okat.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23589) vodkaboy22 válasza Ribi (#23587) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Honnan tudod biztosra hogy kisKínai DAC-ok megoldják ugyanezt?
Szerintem hangra totál nem lesz a 2 ugyanaz :DD

Egy kisKÍNAIt :
- Ki tervez? Egyáltalán áll mögötte értelmes tervező csapat aki tudja hogy mit és miért kell oda és oda tenni? Vagy csak hasraütés szerűen odapakolnak egy pár (Lopott - másolt - hamisítvány) alkatrészt? (Utobbi)
- Milyen gari van egy kisKÍnaira?
- Biztos hogy 15k? Szerintem onnantól hogy szépre jóra és HASZNÁLHATÓRA akarod megcsinálni mánis alsóhangon 2x de inkább 3x drágábábban jösz ki a 15knál...
- A kisKínaiba belefektetett munkaórád kifizeti meg? Ok ez kis egyetemista szinten nem is tudod felfogni de amikor majd keresel esetleg nettó 200-at heti 45-50 órával akkor már rohadtul nem lesz kedved 30-35 órát belefektetni egy ilyen DIY kedésbe hogy a végén mivel nem az alapoktól te építed ne legyél szomorú, de így is lehet hogy a szarból vár építés érzés ott lesz benned ...
- És mivel még olyan sok ember nem hallotta mivan ha jóbban szól egy fullos kisKínainál ?
- És szerinted mindenki tud forrasztani vagy akar? Van egy kedves ismerösöm az egyetemen akinek ott lenne minden hightech cuc és mégis úgy van vele hogy otthon pihenés és nem villamosmérnöki munka ezért pl nem vacakolt és vett egy elég komoly denon stereo hifit + egy SACD...

Ohh megelőzőtek :)

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23590) Ribi válasza bkercso (#23588) üzenetére


Ribi
nagyúr

+vodkaboy22:
Direkt ezért hoztam fel az Eseence-t. Mint vas, kb 5x annyi van benne, és ne mondja senki, hogy azt nem fejlesztették elég ideig. Oké a kis kinai és a 15k kicsit túlzás, csak reméltem érthető lesz a dolog. :U
ebay-en vannak összerakott dacok, mások által is jónak mondott hanggal. 30-40k. Cserébe a fenti dac sem 100k, hanem 450 font. Szóval azért mégiscsak furi az ára.

(#23591) bkercso válasza Ribi (#23590) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mutass egy terméket, aminek az árát nem a kereslet-kínálat határozza meg. Nem a HRT az egyetlen, aki "dobozt árul". Persze, jó tartalommal, de egyetértek, van olcsóbban is jó hang. Valamiért mégis veszik.
Az Essence One meg nagyon el lett találva, példának szerintem azért nem jó, mert nem ez az átlag, hanem egy kiugró darab.
Meg amíg nem hallottuk, hiába látjuk, hogy USB-ről táplált és kicsi, nem olyan hiteles a diskurzus...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23592) Bodz válasza Ribi (#23590) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De az ebay-es kinainak nem kell marketingre kolteni, nem fizet adokat, az alkalmazottak bere, azok ado es egyeb terhe, kepviselet, szerviz hatter, stb.

A HRT max. egy icipici porszem szintjen van az Asushoz kepest cegkent. Kis szerias gyartas, keves termek, stb. Draga.
A One is draga am valoszinuleg, ha az alkatreszek arat nezzuk. De nem szoktuk nezni. Minek? Attol nem lesz jobb senkinek.

Persze lehet, hogy az emlegetett dac egy kalap szar az araert. Nem tudom. De egy gyari termek meg egy (fel)diy cucc osszehasonlitasa nem szerencses szvsz.

(#23593) contaxg válasza Bodz (#23592) üzenetére


contaxg
veterán

Azt van még egy olyan nézőpontja a dolognak, hogy a Meridian nem lehetne az ami, ha olcsó adná a tudását. Mellesleg az Asus és a HRT supportját nem lehet egy lapon emlegetni... ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23594) fattyu válasza contaxg (#23593) üzenetére


fattyu
veterán

hát azért olyan mocskosul én nem vagyok elájulva a hrt supporttól.

Upgrédeltem FW-t a headstreameren. Kraftosabb lett tőle sokkal. akkor még k550el botrányosan hangos lett. Nem tudtam 20% fölé menni ami szűk tartomány volt kissé eltalálni az ideálist.

írtam hogy hogy kéne a régebbi szoft visszatölteném. Válasz nem lehet downgradelni. Leveleztünk még egy kicsit de megoldás nem született.
Azóta nem ennyire érzékeny fülessel használom, szóval már akár 40-50%ig is el tudok menni tehát nem probléma már.
de ez nem support. szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23595) contaxg válasza fattyu (#23594) üzenetére


contaxg
veterán

Ha jól értem személyre szabott válaszokat kaptál. Szerencsére sok cég meglép ezen a szinten. :R Másoknak is gondot jelentett ez a fw frissítés? Én nem hiszem, hogy tömegesen kialakuló hibát pár levéllel elintéztek volna.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23596) vodkaboy22 válasza fattyu (#23594) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És az miért baj, hogy 20% tudtad hallgatni? Beleszólt a hangba szerinted?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23597) guppy válasza vodkaboy22 (#23596) üzenetére


guppy
őstag

ok -> "szűk tartomány volt kissé eltalálni az ideálist"

(#23598) vodkaboy22 válasza guppy (#23597) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ohh jogos nem fogtam fel mit ért rajta :) Sorry my fault.
Tényleg forgalomban van olyan DAC ami USB - SPDIF input és trafó kimenetes? 24/96-at tudjon persze.
Nem sokat találtam... Elérhető árban.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23599) fattyu válasza contaxg (#23595) üzenetére


fattyu
veterán

megoldódott a problémám? nem. Örülök vette a fáradságot hogy személyen írta le hogy no can do de beljebb nem lettem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23600) contaxg válasza fattyu (#23599) üzenetére


contaxg
veterán

Sajnálom. De az Asusnál szerintem még ennyire sem méltattak volna. Lásd bugos driverek stb.

vodkaboy22
Nexus7 + USB DAC témához lenne vmi ötleted?

(#23601) vodkaboy22
megelőztél

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.