Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) krichd1 válasza hm74 (#22345) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem vmi nem okés koax kijárattal, mert kisDAC-ban a koax vevő (DIR9001) egyértelműen jobb, mint az USB vevője. Vagy jobban tetszik a jitteres, digitális hang ?
Kicsit jobb féle USB vevő a HRT MS2-ben van, de az is jitteresebb, mint a koax DIR9001 vagy WM8805.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#22352) hm74 válasza fattyu (#22349) üzenetére


hm74
aktív tag

Valami gáz lehetett nálam vagy a PC-ben vagy a Xonar-ban, de az a koax bizony gyöngélkedett egy 3ezres Kácsa koax kábellel. Most egy új PC-m van, feltelpítem rá a Xonar-t, aztán újra meghallgatom, hogy mint mond a koax.

(#22353) baluka26 válasza fattyu (#22349) üzenetére


baluka26
veterán

Azért AQ Forest sem egy csúcstámadás.

Mire váltottál? csájníz?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22354) Dorian válasza hm74 (#22352) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a Kácsás "silver line" koaxra gondolsz, az bizony nem túl jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22355) hm74 válasza krichd1 (#22351) üzenetére


hm74
aktív tag

papírforma szerint a koax vevőnek nagyon vernie kéne az USB-t, utána járok, mi lehet az oka, hogy nekem más lett az eredmény

(#22356) hm74 válasza Dorian (#22354) üzenetére


hm74
aktív tag

ahogy a hasonló árú Kácsa USB se ...
mit ajánlasz koaxból?

(#22357) fattyu válasza baluka26 (#22353) üzenetére


fattyu
veterán

igen. közepes.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22358) baluka26 válasza fattyu (#22357) üzenetére


baluka26
veterán

Jóságos?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22359) Dorian válasza hm74 (#22356) üzenetére


Dorian
félisten

Azt pedig ki akartam próbálni, de csak USB3-as van nekik, aminek a B vége nem kompatibilis.

Koaxból nem ajánlok semmit, mert hiteltelen lenne: Nekem is az a bajom, hogy kéne egy 2,5m-es darab. Használtan ez a méret ugye esélytelen, újonnan meg ami tetszik, azt nem tudom/akarom ilyen méretben megfizetni. Az 1m-es Furutech Alpha-m (a szükséges hossz változása miatt) amúgy eladó, nagyságrendekkel jobb, mint a kácsás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22360) vzsryl válasza vodkaboy22 (#22344) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mondasz nekem egy ilyen PCI-os kártya típust, ami megfelelő szerinted, és meg is tudok rendelni magyar webshopból?

Az Invertory-t mindenképp ki akarom próbálni, de először akarok valami normális dolgot elé pakolni. A nyitott fejesekről majd a topicjában kérdezek, hogy mit érdemes kipróbálni, bár nem hiszem, hogy olyan típust is írtok, amit nem ismerek.

Azt tudom, hogy nem adódik össze az impedancia, csak megzavart a DT 990-ről készített kép. annyira homályosra sikerült, hogy azt hittem 2x300Ohm van ráírva, és akkor beírtam kapásból, hogy 600. Ezt ne kérdezd, hogy sikerült kihoznom. :DDD De közben felhívtam a DT 990 tulajdonosát, és megnézte nekem. 2x250Ohm-os, tehát a 250-es. Nem tudom, hogy PRO-e vagy sima, de itt egy kép róla. Legalább 15 éves a kicsike, de valószínűleg van 20 is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#22361) hm74 válasza Dorian (#22359) üzenetére


hm74
aktív tag

A Kácsás USB-t bizony nekem is át kellett alakítanom, hogy a DAC-ba dugjam ;) Egyértelműen jobb a teszkós kábelnél, de az Audioquest kábelek amennyivel drágábbak nála, annyit hoznak is hangban.

(#22362) contaxg válasza vzsryl (#22360) üzenetére


contaxg
veterán

Ennél jobb fejhallgatóra manapság 100 felett kell fizetni. ;)
Pár hette vettük Nuke7-tel az aprón ESI Juli@ hangkarit 14eFt-ért, ami szerintem elég vállalható darab.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22363) fattyu válasza baluka26 (#22358) üzenetére


fattyu
veterán

Nekem teljesen megfelel. Térben rosszabb minden másban sokkal jobb mint az usbs elődje. Felbontásban részletességben pontosságban teljesen más liga.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#22364) baluka26 válasza fattyu (#22363) üzenetére


baluka26
veterán

Az nagyszerű dolog :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22365) krichd1 válasza hm74 (#22356) üzenetére


krichd1
addikt

Kábel ajánlás mindig kényes téma, bármilyen kábelről találsz nagyon jó véleményeket is és rosszakat is. Kábel viták általában viccesek szoktak lenni. :D Digit koaxból nagyon olcsón ott a Profigold vagy Klotz, drágábban meg sok van; Siltechet, Kimbert általában szokták szeretni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#22366) bkercso válasza krichd1 (#22340) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én forasztottam az alaplapi AD1984 chipre koax kijáratot (Analog Devices soundMAX néven fut a drivere), de nem találtam hozzá sehol olyan drivert, amii engedélyezné a koax kimenetet... :( Linuxosok megírták maguknak ezt a patchet, de win-re nem találtam.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22367) Toobee válasza hm74 (#22355) üzenetére


Toobee
veterán

szerk.: inkább semmi, túl drága.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#22368) vzsryl válasza contaxg (#22362) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezt hogy érted? Nincs 100k alatt a 40-50k-s DT 990-nél kevesebb magassal rendelkező, nyitott fejes?

ESI Juli@-->kisDAC-->Invertory már 87k. Sok lesz a jóból.

(#22369) vodkaboy22: Ócsóér' van?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#22369) vodkaboy22 válasza vzsryl (#22360) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez biza egy 250Ohm-os dt990pro és 90-ben kezték gyártani. Hogy mikori az már jó kérdés.
Pont írták ESI hangkari. de van más is.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22370) Bodz válasza vzsryl (#22368) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mi számít neked olcsónak?

[ Szerkesztve ]

(#22371) Tamoo válasza Dorian (#22338) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó is lenne ha 70USD tudnék váltani 5.000Ft-ért. :DDD

Egyébként nekem használaton kívül van, mert az Asus Essence-vel nem működött együtt úgy ahogy kellene, minden mással viszont igen. :((( így alaplapi koax kijáratot használok.

[ Szerkesztve ]

(#22372) vzsryl válasza Bodz (#22370) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A kisDAC+Inventroy mellé a 0ft felé konvergáló. :D Nem gondoltam, hogy ennyi eszközt kellene vásárolnom. Eleinte csak egyben gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#22373) bajnokpityu válasza vzsryl (#22368) üzenetére


bajnokpityu
félisten

87ert tuti nem ilyet vennék...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22374) krichd1


krichd1
addikt

Weiliang féle tuningolt DAC7-ről mi a véleményetek ? Elvileg szólhat jól ? :) Bár kínaihoz képest elég drága. :U

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#22375) guppy válasza vzsryl (#22372) üzenetére


guppy
őstag

Amúgy milyen alaplapod van?, lehet h van rajta koax kivezetés, vagy előkészítés, mert tényleg megéri azt használni olcsó USB-k helyett, és állatában ~0 Ft ráfordításból megvan, nem véletlenül ajánlja mindenki :)

(#22376) contaxg válasza vzsryl (#22368) üzenetére


contaxg
veterán

Az Audeze mellett próbálgattam ezt a fejest és teljesen vállalható darab, reális kompromiszumokkal.

Nem tudom milyen számitógéped van de pl az új gépem alaplapijának kellemes nyugodt hangja van. Eszembe nem volt rákapcsolni valami minőségibb forrást. Úgy volt jó ahogy van. "Nem kell mindig kaviár" ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22377) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#22373) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyetértek 87-ért már valami jobb használtat is lehet találni pl essence one-t.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22378) krichd1 válasza vodkaboy22 (#22377) üzenetére


krichd1
addikt

Ahhoz is kell vmi használható koax forrás.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#22379) Bodz válasza vzsryl (#22372) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még mindig tovább gondolkozhatsz 1 eszköz beszerzésén. Ha nem akarsz nagyon belemerülni a témába, ha nem akarsz a kábelekkel szórakozni, ha csak szeretnél stressz nélkül egy kellemes hangú valamit, akkor talán még jobb is lenne. Akkor sem jön el a világvége, ha ez esetleg USB-ről megy. Nem minden esetben egyértelmű (eszközöktől függ nyilván) a koax fölénye (saját tapasztalat), bár újabban divatos ezt sugallni. ;]

Van amúgy koax kimenetes hangkártya elég olcsón (pláne, ha még alkudni is tudsz belőle) Hardveraprón. Gondolom (de nem tudom), hogy az alaplapi szintjét azért hozná. Vagy esetleg, de ezeken kívül is szép számmal akadnak jelöltek használtan, igaz drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#22380) Toobee


Toobee
veterán

Probalkoztatok mar usb transzfer eseten alaplapi usb tuskerol, minosegi alkatreszekkel aljzat keszitesevel? Ha osszejon a penzmag, akkor ilyen iranyba indulnek el.

https://barbieripnk.hu/

(#22381) bajnokpityu válasza Toobee (#22380) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vasárnap volt sajátom főpróbája. tűrhető lett.
krichd1:maradnék a kinaiaknál, alaplapi koaxról etetve. 87ből kábelre is marad.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22382) Toobee válasza bajnokpityu (#22381) üzenetére


Toobee
veterán

Szetkaptad a laptopot, vagy osszeraktal egy gepet?

https://barbieripnk.hu/

(#22383) vzsryl válasza bajnokpityu (#22373) üzenetére


vzsryl
nagyúr

87-et már fejessel együtt szánnék a témára inkább. :U

Most 20-30k DAC-ra, esetleg elé valami koax-os cucc. Tehát a kettő együtt nagyon max. 30k. Aztán vagy július vagy augusztus egy Invertory. Aztán ősszel egy fejes (ezt már sokkal körültekintőbben).

(#22375) guppy: Gigabyte P31-ES3G

(#22376) contaxg: DT 990, vagy DT 990 PRO? Melyik ennyire jó, hogy még egy Audeze mellett is tűrhető? Nekem nagyon tetszett a PRO, csak az a fránya magas...

(#22379) Bodz: Na, ezek már érdekelnek. :) Xonar-ból is vannak hasonlóak? Akár újan is vennék. Sőt, nekem úgyis jó, hogy most egy koax-os hangkártya, utána DAC, utána AMP és végül fejes... Csak így részletekben megy. Össze-vissza hallgatózásra esélyem sincs. Majd a fejhallgatót választom a rendszerhez, ez van, erre van lehetőség.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#22384) matyi94


matyi94
senior tag

Valaki meg tudna nekem mondani, hogy mi ertelme van 2 opampot rakni egy foglalatba a kepen lathato modon?

Koszi!

Legyen szép napod!

(#22385) contaxg válasza vzsryl (#22383) üzenetére


contaxg
veterán

Ha egy ōreg PRO volt az éles akkor ott valami más gond lehetett. Én azt venném...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22386) vodkaboy22 válasza matyi94 (#22384) üzenetére


vodkaboy22
addikt

MIvel nem látunk sokat...
:DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22387) vzsryl válasza contaxg (#22385) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Még hallgatózom sokat, mert ez van a közelben is. Ha lesz valami cuccom alá, akkor majd kiderül, hogy én is azt veszek-e...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#22388) vodkaboy22 válasza vzsryl (#22383) üzenetére


vodkaboy22
addikt

dt990 sima talán kevesebb magasa van de a pro is nagyon jó (szerintem)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22389) bkercso válasza matyi94 (#22384) üzenetére


bkercso
nagyúr

2 db single-t tett egy dual foglalatába. Opampokból ugyanis van egy- és kétcsatornás is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22390) krichd1 válasza contaxg (#22385) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig a DT990 Pro-nak nagyon sok magasa van, még nem hallottam fejhallgatót aminek több lett volna. Igaz a DT990 Edition 32ohm is hasonló szörnyűség a szerte szét EQ-zot hangjával, pár hete volt hozzá "szerencsém".

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#22391) matyi94 válasza bkercso (#22389) üzenetére


matyi94
senior tag

Aha koszi en is erre gondoltam. :R

Legyen szép napod!

(#22392) vzsryl válasza vodkaboy22 (#22388) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A sima kb. 30k-val drágább is. Ez se utolsó szempont. És ha figyelembe veszem, hogy a PRO jobban tetszett annál, mint amennyire zavart a magasa, akkor jobb vételnek tartom.

Te pl. mit ajánlanál a PRO alá? Az említett alaplap a kiindulási pont. Minél olcsóbban természetesen?
Az erőteljes mély abszolút kell az elektronikusokhoz, bár a Denon-om beszerzése óta szinte csak más műfajt hallgatok. Nagyon rákaptam erre a jó hangminőség témára. Tényleg imádom a D1100-at minden zenével szinte, de túl zárt. Buszozás miatt vettem zártat, de már nem szempont. Filmezni is kiváló cucc.

Szerk.: A D1100-at volt szerencsém hallgatni Xonar DX-ről. Akkor jöttem rá, hogy az integrált kevéske, de nagyon. Egy jobb nyitott alá meg főleg...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#22393) contaxg válasza vzsryl (#22392) üzenetére


contaxg
veterán

Ezek a matuzsálemi darabok másképpen szólnak mint a mai testvérei.
Nekem is van DT990/250 Edition és az nekem loudneszes.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22394) cintula187 válasza Tamoo (#22312) üzenetére


cintula187
addikt

Sikerült a HDMI kép hang összekötés továbbítás, de hiába állítom át jriverben és winben HDMI-re a kimenetet(alapértelmezettként) meg se nyikkan.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22395) bajnokpityu válasza vzsryl (#22383) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akkor valami öreg fejest vennék.Ott lehet legtöbbet spórolni.

Ha pl egy öreg dt990et akarnál, meg tudom mutatni. Akármilyen erősítőről ment, mindegyikkel tetszett (panda, champ). A dacokba épített fejeserősítőket el lehet felejteni,de azok főleg csak elrettentő példának jók, még a myteké is..

De lehetne k501et is emliteni, 580as senik is olcsók ma már. Több pénzed marad kiszolgálásra. Jobb láncot tudsz velük összerakni, mint egy újabb mai fejessel. Ezen a szinten teljesen jó az alaplapi koax, se juliát, se semmi hangkarit nem vennék, annak az ára is mehetne dac,amp, digitális kábelbe.

Árérzékeny láncba tuti kinai dacot vennék, pl a közepeskinait, kb 20-25ért.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22396) bkercso válasza bajnokpityu (#22395) üzenetére


bkercso
nagyúr

A K501 nem éppen basshead típus, hanem ellenkezőleg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22397) bajnokpityu válasza bkercso (#22396) üzenetére


bajnokpityu
félisten

majd leszokik a nem normális hangképről, vagy EQzik.
Fül úgyis hozzászokik, ha nem csak szűk tartományban emel ki egy lánc. Egyébként k601 párna elé, és máris basshead :)

hd580 sem basszhead, egyébként.

k501nek viszont van némi mélye, k500al szemben, ha saját k500ra gondolsz, annál jobb az 501. dt990 sem nagyon basshead,csak kevéssel több a mély,mint a normális.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22398) bkercso válasza bajnokpityu (#22397) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem K501-et hoztál át egyszer? Úgy emlékszem. :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22399) bajnokpityu válasza bkercso (#22398) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:N Sajnos nekem sosem volt k501em. Az csak k500 volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22400) krichd1 válasza bajnokpityu (#22397) üzenetére


krichd1
addikt

Beyerek közül a régi 80-as évek elején/közepén gyártott DT880 600ohm a tuti műbőr párnákkal. Szövettel elvékonyodik a hangja. Egyetlen egy baja volt annak a példánynak amit próbáltam, hogy nem akarta a tulajdonosa eladni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.