Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Végre megjött a fantasztikus sennheiser hd580 precision darabom :DD Emlékezetből nem tudok hasonlítgatni már de annyira jó hogy csak na! SZivacsozás csere ráfér de nagyon jó! Olyan hangja van a csöves erősítőmmel, hogy nem is akarom levenni a fejemről. Már csak az a kérdés, hogy ehhez milyen dac-ra újjítsak ? Wolfi ? Vagy pcm179x alapú? Nehh valami jót kéne kitalálni kár hogy teljesen más a nyákterve egy pcm-nek mint egy wolfinak.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22252) bkercso válasza vodkaboy22 (#22251) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kérdezd meg Pityut, mennyi különbség van DAC-ok között úgy, hogy ugyan az a DAC chip van bennük. Nagy...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22253) vodkaboy22 válasza bkercso (#22252) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát igen ezt egy pillanatig nem vonom kétségbe :) De valamire épitkezni kell és mi az hanem a dac chip legyen. :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22254) krichd1 válasza vodkaboy22 (#22251) üzenetére


krichd1
addikt

Végre van egy normális hangú fejesed. :)
Én a Wolfsonra "szavazok", abból is dupla chipes konstrukcióra. Ebből is van sokfajta. :D
WM8740, WM8741, WM8742 jó chip, hogy ezek közül melyik a "legjobb", azt nem tudom, WM8742-t írják pár helyen gyengébbnek.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#22255) vodkaboy22 válasza krichd1 (#22254) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem lehet egyből 1000res superbike-al kezdeni! :DD Fel kell ülni a robogóra is másképp nem leszel jó motoros csak szervdonor...
Majd még tervezek egy dt880 vagy 990-et csak ami jó lett volna azt most vitték el az orrom elöl ezt meg olyan ólcson vettem ezt a sennit el se hiszem! És milyen rohadtul jól hangzik :DD

Mire fejlődtél ms2 után? Meguntad?

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22256) bajnokpityu válasza bkercso (#22252) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ugyan, elhanyagolható :D Van,amikor több,mint a chip márkák között.
Meg mérve ugyanazt tudják: 0.000% torzítás.

580nekem nagy kedvencem volt, csak, amikor éppen ingerem lett volna hozzá,nem volt eladó. Nem is tudom,hogy fogod bármely mai beyert hallgatni utána..

De nem is ők a vetélytárs,hanem akkor már a régi beyerek, AKG K501,stb..

krichd1:nem egyértelműen jobbak ám a dual chipesek. sőt, wm-en belül sem feltétlen a legdrágább a legjobb. 40<42<41 lenne egyébként a papirforma. Pont 42esből épület az enyém, egyébként, és pont dupla :D

"hifis" szemléletű embernek egyébként nem gondolom,hogy jó a WM, ezekkel nehezebb villantani. Viszont hurka kiszolgálással ócsó tápokkal is lehet velük zenét hallgatni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#22257) Colos1 válasza contaxg (#22250) üzenetére


Colos1
őstag

Eleinte nekem is az volt, azt a fülorvos írta a múltkor. Az ideggyógyász meg leállította, és ezt írta fel. Amúgy felhívtam a dokit, és megkérdeztem, hogy normális-e ez a tünet, és azt mondta, hogy pár napig ilyen lesz :U

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22258) krichd1 válasza vodkaboy22 (#22255) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem a jobban jártál HD580-al. Én is akartam venni ilyet vagy HD600-at, csak végiggondolva rájöttem, hogy nyitott fejessel nem nagyon tudnék mit kezdeni. MSII-nek még nincs konkrétan utódja, de majd lesz. :)

(#22256) bajnokpityu: Nekem a villantós hifis hangú dolgoktól fáj a fülem, tehát jó a wolfi, zenét lehet vele hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#22259) vodkaboy22 válasza bajnokpityu (#22256) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát nem is kívánkozik vissza dt770 :) (Munkába azért jó lesz meg vonaton)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22260) vodkaboy22 válasza krichd1 (#22258) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát én mindig is nyitott fejese párti voltam vagyok. De sokszor jol jön egy profi zárt is.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22261) contaxg válasza Colos1 (#22257) üzenetére


contaxg
veterán

Kitartás! ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22262) Colos1 válasza contaxg (#22261) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi :)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22263) Epf válasza bkercso (#22247) üzenetére


Epf
tag

Ha el lehet indítani, az IC ezeket a formátumokat is tudja.

S/PDIF OUTPUT
Supports 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, and 192 kHz sample rates
16, 20, and 24-bit data; PCM, and AC3 formats

(#22264) Colos1 válasza Epf (#22263) üzenetére


Colos1
őstag

Csak itt kell figyelni az illesztőre. Nálam is ugyanezeket tudja a DS, de csak akkor, ha a legújabb driverrel van felvértezve.
Ha meg nincs ASIO, akkor csak azt fogja kiküldeni, amit a win7 resamprelel. Ha csak 48 KHz -et tud a hangkari, akkor azt érdemes csinálni, hogy a win7-et beállít 48/24 -re, és a Foobar2000 -be egy SoX resamplert tenni, mert ez tudja a legkisebb minőségromlással megcsinálni. A gond az, hogy a 44,1 -> 48 kHz aszimmetrikus, ami mindenképpen minőségromlással jár. Ennek észrevétele amúgy egyéni preferencia kérdése, lehet hogy valaki nem is hallja.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22265) bkercso válasza Colos1 (#22264) üzenetére


bkercso
nagyúr

Köszi.
Most egy olcsó USB-vevő van (PCM2902), ezzel kell versenyeznie. Nem csak foobar alatt kell mőködnie, hanem minden alatt, mert napközben nem én használom a gépet. Szóval majd meglátjuk. Ma talán lesz időm erre.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22266) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Az alábbi gondom lenne. uj házimozi erősítőt (pioneer vsx-827) et optikai kábellel kötöttem össze az alaplapom optikai kimenetével a pcmről. Jriverrel szeretek flacokat hallgatni. Wasapiban és ASIO -ban nem ad ki hangot. options-audio ban a spdif van neki megadva. Direct soundban megy. aztán átváltva onnan wasapiba és tracket váltva megint megy de restart után (gondolom akkor fogja fel) ismét nincs hang. MIt kéne és merre még állítanom?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22267) Colos1 válasza cintula187 (#22266) üzenetére


Colos1
őstag

Ha a lejátszó program - és a hangkártya - támogatja az ASIO -t, akkor a lejátszó beállításaiban ne az S/PDIF eszközt válaszd, mert azt a win7 nem kezeli valami jól, hanem a hangkártyát, a hangkártya beállításainál meg beállítod, hogy az S/PDIF -et használja.

Nálam is úgy van beállítva, hogy ASIO -val be van állítva a Xonar DS, és a Xonar DS beállításainál adtam meg, hogy az S/PDIF kimenetet használja.

Ilyesmivel próbálkozzál.

A Win7 nem kezeli valami jól az S/PDIF eszközt, ezért kell a hangkártya driverjére bízni. Csak ez esetben a win7 audió beállításainál ne az S/PDIF eszköz legyen az alapértelmezett eszköz, mert ha egyszerre akarja elérni a win7 és a hangkari driverje, akkor összeomlik az egész kóceráj :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22268) cintula187 válasza Colos1 (#22267) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi a választ.

A gépben van egy SB Audigy SE, de nem azon (mert azon nincs is :)
hanem az alaplapon van az optikai kábel. Ekkor is úgy ahogy írtad?

Tehát jriverben az SB legyen az eszköz abban meg az s/pdif. És akkor a win7 playback deviceban az alapértelmezett a hangkártya legyen nem az spdif?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22269) Colos1 válasza cintula187 (#22268) üzenetére


Colos1
őstag

Ha az alaplapról van kivezetve, akkor az az alaplapi hangkarié, az SB ahhoz nem fér hozzá.

Az alaplapit állítsd be a lejátszóban, és az alaplapi driverjében zavard a jelet az S/PDIF -re.
És az alap playback device is az alaplapi legyen.

Egy valamit nem értek, írtad az ASIO -t. Azt az alaplapi támogatja? Mert szerintem nem :U Lehet azért nem megy róla.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22270) cintula187 válasza Colos1 (#22269) üzenetére


cintula187
addikt

Hálás köszönet este kipróbálom. Az ASIO azt már csak próbaként néztem. Amúgy ha mindenkötél szakad és valami gáz van a direct sound minőségileg nagyon a legalja nem?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22271) Dorian válasza cintula187 (#22270) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, az.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22272) Colos1 válasza cintula187 (#22270) üzenetére


Colos1
őstag

Elvileg igen, de gyakorlatilag nem biztos, hogy mindenki hallja a különbséget.

Egy kis magyarázat:

Directsound: a win7 teljeskörűen "hozzáfér" a hanghoz, mielőtt átadná a hangkártya drivernek. Resamplereli, valamint a memóriában többször átmásolja, emiatt ez a legveszteségesebb.

Wasapi: pontosan nem tudom, hogy mennyiben különbözik, de a win7 hangerőszabályzója hat rá, és resamplerel. Egy picit jobb. Csak néha instabil....

ASIO: a hangot a lejátszó közvetlenül a hangkártya driverének adja át, sőt, szinte a hangkártya driverjét is megkerüli, mert a hangkártya EQ beállításai és egyéb vackai sincsenek hatással a zenére. Ezt amúgy úgy érik el, hogy a hangot a lejátszó program közvetlenül a hangkártya memóriaterületére másolja. Ezért kell a hangkártyának is támogatnia. Ez a legveszteségmentesebb eljárás.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22273) cintula187 válasza Colos1 (#22272) üzenetére


cintula187
addikt

Eszerint a hangkártyám nem támogatja. Érdemes leszedni ha nem megy az itt javasolt progit?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22274) Dorian válasza Colos1 (#22272) üzenetére


Dorian
félisten

Én úgy tudom, hogy a Wasapi is teljesen kikerüli a Win mixert. Ha jól tudom hangkártya telepítés nélkül is használtam. De lehet, hogy tévedek.
Illetve van még a Kernel Streaming, ez is ASIO-val egyezően jó minőséget ad.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22275) Ribi válasza Colos1 (#22272) üzenetére


Ribi
nagyúr

"valamint a memóriában többször átmásolja, emiatt ez a legveszteségesebb" Ezt nem teljesen értem.
PCnél nincs veszteség adatot akárhova is másolgat a saját memóriájában. Vagy valamit megint félreértettem :F

(#22276) bkercso válasza Ribi (#22275) üzenetére


bkercso
nagyúr

Gondolom, hogy mivel az órázás a hangkártyában történik, aminek véges a buffere, ezért ha nem elég folyamatos időbn az adatfolyam, időzítésbeli gondok lehetnek, azaz jitteresedik a hang.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22277) Colos1 válasza cintula187 (#22273) üzenetére


Colos1
őstag

Lehet vele próbálkozni, én nem próbáltam, de állítólag jó. Nem lesz teljesen olyan, mint az igazi ASIO, de a directsound-nál jobb.

(#22275) Ribi: Veszteség mindig van, ezért léteznek pl. az ECC -s RAM -ok. Nem mennék bele, de meglepődnél ha tudnád, hogy hány hibát vét másodpercenként a PC-d :) De erre vannak különféle eljárások, hogy ez ne okozzon problémát. Csak ez az eljárás WAV esetén nem működik, ezért van veszteség, és a lejátszó a hanganyagot WAV -ként küldi tovább.

(#22274) Dorian: Nem kerüli meg teljesen, mert a win7 master hangerőszabályzója működik wasapi esetén. A wasapi nem függ hangkártyától, ezért én úgy tudom elképzelni, hogy a mixernek csak egy részét kerüli el, de teljesen nem tudja, mert ez adja át a hangkártya drivernek a hangot.

A kernel streaminget azért nem írtam, mert tudtommal az win7 alatt már nincsen - helyette van a wasapi -, de lehet tévedem, még nem próbáltam. :)

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22278) Ribi válasza Colos1 (#22277) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem hiszem, hogy rosszul tárolna adatot, mert az igen gyorsan kiderülne. Sima számításoknál is megjelenne akkor ez a hiba, ott pedig azonnal észrevehető.

(#22279) cintula187 válasza Colos1 (#22277) üzenetére


cintula187
addikt

Nem akar összejönni. A creative paneljén a s/pdif input settings defaultban van, át nem állíthato.

Így néznek ki a beállítások.

[link]

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22280) guppy válasza Colos1 (#22277) üzenetére


guppy
őstag

nálam wasapi van, ugyan kijelzi a laptop ha állítom a hangerőt, de a lejátszás hangereje nem változik, még ha nullára le is viszem, mute-ra viszont reagál, a dac jelez ki mintavételezési frekit, de hangot nem ad ki, sztem csak sok nulla érkezik ilyenkor

(#22281) Colos1 válasza cintula187 (#22279) üzenetére


Colos1
őstag

Mert a lejátszóban az alaplapit kell kiválasztani, ha az alaplapba van dugva a kábel. Amúgy nekem is ilyenem volt a Xonar DS előtt, elég régi kari, egy jobb alaplap integráltja már veri.

(#22278) Ribi: Nem a tárolással van gond, hanem azzal, hogy sosem folyamatos az adatfolyam.

(#22280) guppy: Nálam reagál a hangerőre :Y És mindent átmintavételez arra, amit beállítok a win control panelben... Nekem is kijelzi a DAC, hogy milyen frekit kap, így tudtam ellenőrizni én is.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22282) guppy válasza Colos1 (#22281) üzenetére


guppy
őstag

nem lehet h valami rosszul van beállítva a lejátszóban ?, nem kéne változnia a hengerőnek, ahogy a mintavételi frekinek sem

(#22283) vodkaboy22 válasza Colos1 (#22277) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezért kell alsa + linux :DD
Különben igazat adok tényleg sok hibát vét a pc szerencsére ez ellen általános számítási feladatoknál van ellenszere (hibajavító algoritmusok, paritás stb stb) viszont streaming-nél már gikszeresebb a helyzet mert ha hiba van akkor "megszakítód a másolást javítasz és ezt mind úgy hogy ne legyen időveszteség?" na ez a gond :O

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22284) cintula187 válasza Colos1 (#22281) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor elöbb ugy kezdem hogy leszedem az alaplapi drivert :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22285) cintula187 válasza cintula187 (#22284) üzenetére


cintula187
addikt

Default lett az alaplapi hangkártya és sem asio sem wasapiban nem megy.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22286) Colos1 válasza vodkaboy22 (#22283) üzenetére


Colos1
őstag

Pontosan :K A streamingnél nincs idő a javításra, ezért veszteséges lesz :)
Én úgy hallottam, hogy zenelejátszásban a MAC OS X nagyon erős, állítólag azon egy alap lejátszó jobb hangminőséget produkál, mint Win7+ASIO+magas prio a playernek + RAM -ból való lejátszás. Bár asszem az is Linux alapú :U

(#22285) cintula187: Wasapiban illene neki... Megadtad, hogy a digitális kimenetet használja?

(#22282) guppy: Minden jól van beállítva, és a hangerő is változik, meg a mintavétel is :U ASIO -n jól megy, semmire sem reagál, még a hangkártya saját cuccaira sem, csak a lejátszó hangerőszabályzójára, de azt meg nem szoktam piszkálni.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22287) Zoli133 válasza Colos1 (#22286) üzenetére


Zoli133
őstag

Unix nem linux, egy tőröl fakad az Mac OS meg a Linux de a végeredmény már nem összehasonlítható.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#22288) Bodz válasza Colos1 (#22281) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Használd a wasapi exclusive módot és máris nem tapasztalsz ilyet. :)

(#22289) schawo válasza Colos1 (#22286) üzenetére


schawo
titán

Ez az asio és wasapi kérdés bonyolult. Jobb interfészeknél/hangkártyánál asio esetén is működik a több program között megosztott hozzáférés, és a windowsból vezérelhető hangerőszabályozás.

Macen is szükség van egy asio-hoz hasonló core audio nevű hang alrendszerre a jó hangminőséghez.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22290) Colos1 válasza schawo (#22289) üzenetére


Colos1
őstag

Ez nem a hangkártya minőségétől függ. :N

Pont ma olvastam erről, mert a múltkori frissítés óta a DS -en is másképp megy az ASIO.

1. S/PDIF -en 44,1-192 kHz -ig bármit kiküld, a régi meg mindent átmintavételezett 48 kHz -re
2. Más nem fér a hangkártyához, míg a régivel működött a megosztott hozzáférés
3. Nem működik a hangkártya illesztőprogramjában semmi, a régivel ment az EQ, ezzel meg semmire sem reagál
4. Ez 16-24-32 bitet tud 1 ms -tól, a régi meg 16-24 bitet 2 ms -tól.

Magyarázat: átvariálták az ASIO támogatást, a jobb hangminőség érdekében. Így közvetlenebb, mint az elődje, mert a hangkártya saját driverjének egy részét is kikerüli - ezért nem resamplerel és nem reagál semmire - , de cserébe nem tud más hangot rákeverni.

(#22288) Bodz: Azt hol kell beállítani? :B

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22291) schawo válasza Colos1 (#22290) üzenetére


schawo
titán

Ez a drivertől függ. De komolyabb eszközökön mindig megengedett a megosztott hozzáférés. Ezek szerint az asus is kísérletezget ilyen megoldással.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22292) Colos1 válasza schawo (#22291) üzenetére


Colos1
őstag

Kipróbáltam az utolsó 3 drivert, az mind ilyen. Meg az Essence One USB drivere is ilyen, az sem enged megosztást. Asuséknak valamiért ez jön be :U Nekem annyira nem, de már kezdem megszokni...

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22293) Bodz válasza Colos1 (#22290) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Melyik lejátszót használod?
Pár példa:
AIMP3: Opciók/Lejátszás/Eszköz-->WASAPI Exclusive: hangkártya, dac, akármi neve
Musicbee: Preferences/Player/Output-->WASAPI
PlayPcmWin: Jobb oldalon Settings/WASAPI settings/Operation Mode-->Exclusive
Winamp + Maiko Wasapi plugin: Beállítások/Bővítmények/Kimenet/Maiko Wasapi Output/ablak alján konfigurálás/Exclusive fül/pipa az Exclusive mode elé

[ Szerkesztve ]

(#22294) vodkaboy22 válasza Zoli133 (#22287) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezért a kernel és a keretrendszerek is elég sokban hasonlítanak sőt manapság divat hogy a mac lop pár technikát a free linux distrokból és kernelekből. (Nem én találtam ki! Hanem nem 1 komoly OP fejlesztő ismerősőm mondja! Az egyik SUSE fejlesztő. ) :R
Igen a unix alapú rendszerben jobb a közvetlen mediaeszköz kezelés mint a hibridkernelú tákolmány winfosban. ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22295) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Eddig erre jutottam a táppal és az erősítővel. [link] [link] [link]
BC550/560 helyett BC547/557, BD243/244 helyett MJE15030/31, zener dióda BZX55C12 (nem túl zajos típus), a két 470nF-os kondi fólia, a panel alján X7R kerámia kondik, ők majd kapnak még 1-1 100nF-ost a hátukra. A két elko extrém alacsony impedanciás. A nyákterv kicsit kompaktabb lett mint gondoltam, majd széthúzgálom az alkatrészeket, hogy könnyebb legyen gyártani.
Így jobban belegondolva mellé pakolhatnám már a többi tápot és a differenciá erősítőket is és akkor 5 helyett 2 panelböl meg lenne a DAC, meg is van a hétvégi program.
Utána jöhet mellé a DAC is diszkrét feszstabokkal ASRC-vel a jelenlegi munkatempóm mellett kb 2-3 év. :)

(#22296) Colos1 válasza Bodz (#22293) üzenetére


Colos1
őstag

Foobar2000. Nekem csak olyan van, hogy:
Wasapi event
Wasapi push

Mindkettőnél ugyanolyan.

Szerintem a Foobar nem támogatja :U Mindegy, ASIO megy.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22297) cintula187 válasza Colos1 (#22286) üzenetére


cintula187
addikt

Mindenhol a digitális van megadva.Restartolom a jrivert és egyból nem játsza
"wasapi 44.1 2ch may not be supported by your hardware. Lehet hogy sem az se sem az alaplapom (gigabyte ep45 ds3r nem támogatja egyik értelmest sem?

Ezt a részt nem értem:
A Win7 nem kezeli valami jól az S/PDIF eszközt, ezért kell a hangkártya driverjére bízni. Csak ez esetben a win7 audió beállításainál ne az S/PDIF eszköz legyen az alapértelmezett eszköz, mert ha egyszerre akarja elérni a win7 és a hangkari driverje, akkor összeomlik az egész kóceráj

Ott nekem most a realtek digital output (alaplapi amin a spdif van beállitva a default.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22298) Colos1 válasza cintula187 (#22297) üzenetére


Colos1
őstag

"wasapi 44.1 2ch may not be supported by your hardware.". Ebből egyértelmű :( Nem támogatja a hangkártya. Amúgy az SB -n nem lepődöm meg, nem tudnak win7 alá normális illesztőt kiadni, az alaplapiak meg nem nagyon szoktak erősek lenni, az sem lep meg. Ez amúgy nekem újdonság, én úgy tudtam, hogy a wasapi nem függ a hangkártyától. Ez választ ad arra is, hogy nálam miért nem működik rendesen :U

Szerintem maradj a directsound -nál.

Az S/PDIF kimenet olyan, hogy a win7 saját mixere is el tudja érni, meg a hangkártya drivere is. Ha a Win7 mixerre bízod, akkor a hangkártyát megkerülve S/PDIF -re küldi a hangot. Ezért látsz a hangeszközök között S/PDIF Pass-Through device -t, vagy hasonlót. Viszont a hangkártya is el tudja érni azt a kimenetet, ekkor a hangkarit választod lejátszó eszköznek, és a hangkártya driverében állítod be, hogy a digitális kimenetet használja.

A hang útja, ha a win7-rem bízod: lejátszó -> Win7 mixer -> S/PDIF kimenet.
Ha a hangkariról küldöd: lejátszó -> win7 mixer -> hangkártya driver -> S/PDIF kimenet.
De a win7 -re nem szabad ilyent bízni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#22299) cintula187 válasza Colos1 (#22298) üzenetére


cintula187
addikt

Értem. Akkor érik egy hangkártya vásárlás optikai kimenettel.Van erre ajánlásod?
Asus sonar?
Az a fura hogy ha a XBMC eddig wasapin kiadta a hangot igaz vonalkimeneten a rákötött hangszóróknak. Most megnézem, hogy wasapin, optikain is kiadja e a filmek hangját azért.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22300) vodkaboy22 válasza Jancsi (#22295) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Na ez már nagyon korrekt! :) :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.