Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) adammkaa válasza bkercso (#23789) üzenetére


adammkaa
senior tag

Nem hifizek katalógusból ha végigolvasod majd az írás meglátod hogy írtam hogy volt már asus xonar essence stx hangkártyám amiben 6120 volt és mint hangerőben mint minőségileg megfelel tökéletesen. Ahogy láttam korábbi írásodat a sima 03 ról ugy nyilatkoztál hogy nem vettél észre különbséget a nagyDAC od, és a között , akkor meg miről beszélünk, dac is rendben van a 02 dragonban, igaz nem ugyan az a dac van a kettőben, 120dbas csak 112, de nem azon fog múlni, viszont külső tápos ami lehet jobban szól mint a sima 03 azzal a dac-a usb áramfelvétellel. Ha meg a tiedet választanám főleg 6120 al akkor megint nem vagyok előrébb mert a nagyDAC od al szól egyszinten, és akkor nem egybe lenne az egész kéne egy drága kábel is stb és ugyan azzal az erősítő chipel érted.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#23802) vodkaboy22 válasza matyi94 (#23799) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Lampizálás? Ez meg milyen szakszót vagy slenget takar? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23803) <MZ/X> válasza matyi94 (#23799) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Lampizás? :)

Köszi szépen a tanácsokat, akkor majd benézek hozzájuk.

Original's never fit - Socket 370

(#23804) matyi94 válasza vodkaboy22 (#23802) üzenetére


matyi94
senior tag

Hat ezt takarja.

Legyen szép napod!

(#23805) schawo válasza adammkaa (#23801) üzenetére


schawo
titán

Még mindig katalógusból hifizel :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23806) guppy válasza matyi94 (#23804) üzenetére


guppy
őstag

így ránézésre azt mondanám, h lényegében kicseréli az opamp-ot csőre

(#23807) adammkaa válasza schawo (#23805) üzenetére


adammkaa
senior tag

Pedig nem, itt sokan dícsérték a bkercso kisDAC meg nagyDAC készülékeit. Ha ő maga azt írja hogy a Musiland 03 ugyan úgy szólt mint a nagyDAC, akkor szar már nem lehet, és mivel volt tapasztalatom a 6120 al és nagyon jó volt, akkor nem lőhetek mellé 27K ért.. Na mindegy nem is témázom róla, úgy is azt veszem meg ha összejön rá a pénz, már nem kell sok. (Főleg hogy egy ilyen kombót nem tudtatok mondani ami 27K alatt kapható és jobb mint ez.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#23808) bkercso válasza adammkaa (#23801) üzenetére


bkercso
nagyúr

120dbas csak 112, de nem azon fog múlni
Semmi összefüggés nincs a katalógusadat és a hangkarakter, de még a hangminőség között sem; ezt így ki tudom jelenteni! Amit írsz, az a jel/zaj viszony, az meg otthonra nem olyan fontos paraméter.

A 03US-t egy kollégám irodájában hallottam, nem saját zenékkel és nem is saját fejessel, hanem egy HD600-al, kb. negyed órás összehasonlítás keretében. Tényleg nem sok különbség vot (USB-ről ment az enyém is). Ez meg is lepett. :)
A HD600-at amúgy könnyű hajtani. Meg nem rossz a TPA6120. De nem is a legjobb, és rendszerben kell gondolkodnod.
Az nem baj, ha XY DAC-ot veszel, csak azt sugalljuk itt többen is, hogy nehéz hallatlanban valásztani.
Amúgy így már értem az érvelésed és védhető is, csak nem tudunk hozzászólni, mert nem ismerjük a Dragont.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23809) vodkaboy22 válasza matyi94 (#23804) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igazán csőimádó lettem az utóbbi időben de még így se értem a felesleges hülyeséget...

Ha az a lampizálás, hogy minden után tegyünk egy valamilyen (éppen kezünk ügyébe kerülő csövet) és kössük be katód- vagy anód- követőként csak me mé ne... és ezt óccón de vacakul oldjuk meg de hogy örüljünk még egy halom kondit cseréljünk ki me mé ne akkor bizony a lampizálás se takar sok elmés elgondolást de szerintem hangban inkább (garantált ;] ) romlás mint javulás.

Miért?
1. Cső lételeme a nagyfesz. (van nagyon kevés kivétel de azokat persze hogy nem ismerik... :)) ), megfelelő nagyfesz nélkül nincs jó munkapont >> nagy torzítás, mivel nem lineáris tartományban dolgozik a cső.
Szóval kell a nagyfesz táp. Akkor már kell még 1 trafó (megint egy a fűtésnek vagy csak több sekunder). Sajna mint mindig a nagyfesz táp kompromisszumokat hord magában (túl sokat is ha olcsósít az ember...) Vagy brumm mentes de cserébe nagy belső ellenállás vagy brummos és olcsó vagy drága és drága de nem brummos és kis belső ellenállás. Na most mint olyan a csöveknek hidegen nem szabad anódfeszt adni mert erősen csökken az életük ideje. Ezt ugye táp késleltetéssel lehet megoldani ami vagy +elektronika vagy csöves egyenirányítás megint drága...

2. Amint tovább léptünk és látjuk hogy olcsó táppal nem lehet jó csövest csinálni látjuk, hogy biza már itt elesik a "lampizálás", de sajna mint vonalszintű jelmeghajtó a csőnek megint csak több kell hogy jó legyen és pedig DC fűtés ezt megint csak profibban kéne csinálni egy árválkodó kondi helyett... :(

3. Marad a nagyobb kimeneti impedancia problémája az anódkövető fokozat miatt ami megint csak nem jó
:(

4. Végül jelszintű meghajtóként a trafókkal egy nem árnyékolt térben legalább árnyékolt kábeleket használhatott volna, mivel a cső a baromi nagy bemeneti impedancia miatt minden zajt felszed... Ha nem lenne elég a brummos nagyfesztáp még véletlenül a jelre is szuperponálodik egy kis brummimaci...

5. Sajna az összevissza hosszú lábakon álló kondikat se értem. Fölös antenna a kondi lába :P és ez egy roppant érzékeny chipnél fél centire nem a legjobb ötlet...

6. De legalább a második torroid majd jól összeszórja az elektronikát mivel az első ezt a feladatot nem tudta "tökéletesen ellátni" :DDD

Sajnálom de ez így nekem csak kontárkodásnak tűnik és egy tényleg igényes ember aki meghallgatja és az könnyen mondhatja ezután hogy nesze neked ennyit ér a csöves technika. és később már csak legyint a tényleg jó csövesekre is hogy biztos az is ilyen... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23810) bkercso válasza vodkaboy22 (#23809) üzenetére


bkercso
nagyúr

"Ha nem lenne elég a brummos nagyfesztáp még véletlenül a jelre is szuperponálodik egy kis brummimaci"
Nem érted: az a lényege az adott elrendezésnek, hogy ez a kettő pont kioltja egymást. ;]

Aki így skatulyázik, az meg nem igazán igényes szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23811) vodkaboy22 válasza bkercso (#23810) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez tetszik :DD Kioltja egymást

Ennyi erőből vett volna egy diy kitet és ott legalább a garijegyet nem veszti el a szétbarmolásnál.
Tényleg fejlődtél mostanában? Van valami új project? Szívesen meghallgatnék már valami új cuccot :K

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23812) adammkaa válasza bkercso (#23808) üzenetére


adammkaa
senior tag

Igazából kevés olyan zenéket hallgatok mint ti hogy meghallgattok egy számot és ismeritek minden egyes részletét és hangot, és ezért vesztek esetleg jobb dac ot, de ahogy láttam a te kisdac vagy nagydac cuccosnál kevés embernek van jobb. Nekem meg elég az ha olyan vagy hasonlóan szól mint a te készüléked. Főleg írtad hogy ezek mennyiért mennek hivatalosan.A fejhallgató erősítőt meg ugye ismerem az meg elég lesz később is ha esetleg veszek majd egy komolyabb fejest. Nekem elég ennyi tapasztalat + saját tapasztalat hogy tudjam jó lesz az nekem. Meg azt hogy amilyen zenére kell nekem dinamikában nem lesz hiány és szerintem minőségben sem ami a dacot érinti, egybe van az egész valami tápot kell majd szereznem hozzá mert ha jól tudom alapból amit adnak hozzá nem m.o-i szabvány a vége, és nem tudom milyen kell majd hozzá, mert biztos kihasználom hogy van rajta DC.Kicsi, szép, nekem tetszik külsőre, főleg a fizikai hangerő állítási lehetőség. Nekem jó lesz az. Mondanám hogy írnák róla pár szót ha megjön, de felesleges szerintem. Nem tudnám úgy előadni meg viszonyítani hogy átmenjen milyen is a hangja. De dobálóztok ide oda az dac meg amp elnevezésekkel nagyjából tudjátok ti azt úgy is. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#23813) adammkaa


adammkaa
senior tag

Nem fért bele a szerkesztésbe: itt egy kis írás és középen összehasolító táblázat

Nexus 5 Black

(#23814) bkercso válasza adammkaa (#23812) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nagyon nem lősz mellé, az biztos.
Inkább a saját tápját használd átalakítóval. Lehet kapni ilyen konnektor-adaptereket, nem tudom, mi a nevük.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23815) bkercso válasza vodkaboy22 (#23811) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem nagyon. Most nincs kedvem hifizni, az új DAC-om is félbemaradt. Ez a nyár nem erről szól valahogy... :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23816) adammkaa válasza bkercso (#23814) üzenetére


adammkaa
senior tag

Az lenne a legjobb, hogy amit kapok majd hozzá adaptert, annak a végére csak felrakni egy átalakítót aminek a vége M.O-i szabvány! De én sem tudom hol lehet olyat venni. Azt akartam kérdezni még hogy ilyenkor (ha a saját DC-re van kötve) így is ugy is rá kell dugni az usbre mert a gépről jön a zene meg minden, akkor az usb ről nem is vesz fel semmi áramot, csak adatátvitelként szolgál?

Nexus 5 Black

(#23817) matyi94 válasza adammkaa (#23816) üzenetére


matyi94
senior tag

Attol fugg. Az enyem peldaul olyan, hogy az usb vevot az usbrol taplalja, a tobbi reszt viszont sajat tappal. Azt, hogy az altalad kinezett modell megis milyen csak ugy tudod kideriteni ha utananezel.
(#23809) vodkaboy22: en nem mondtam, hogy jo, csak azt amit ott olvastam. Mellesleg a fickonak van egy csomo iszonyat draga projectje is, meg ahogy olvastam azokban a sznob amcsi hifis korokben eleg nagy tekintelye van. Lehet, ez csak egy low cost sufnituning volt neki a tobbihez kepest vagy nyilvan az is lehet, hogy nonszensz hulyesegeket csinal hulye embereknek sok penzert.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#23818) vodkaboy22 válasza matyi94 (#23817) üzenetére


vodkaboy22
addikt

MIvel sok más munkáját nem láttam ezért nem tudom, de ezek alapján ha ilyen a többi is akkor nem tudom mire kap "sok" pénzt. Mer egy ilyen átalakítás után még azt is megkockáztatom, hogy bkercso kisDACcard-ja jobban szól mint DAC... (kevesebb fölös zajjal és bugással az biztos.)
Sajna a hiendhifi-ben ez is benne van... A masszív átverés lehetősége. ;]

bkercso:
Nekem se sikerült egy hifis projectet se befejezni a nyáron helyette elektromos kocsit csináltam :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23819) bkercso válasza vodkaboy22 (#23818) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na! Közútra? Vagy bmest?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23820) vodkaboy22 válasza bkercso (#23819) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem, farmra, meg ha van kedvem BME-s versenyre :P De közuton 50km-el röpít... Csak úgy 31percet bírtak az akksik :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23821) bkercso válasza vodkaboy22 (#23820) üzenetére


bkercso
nagyúr

Grat, az komoly! Képet kérünk!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23822) Bodz válasza azigazimoris (#23776) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én inkább vékonyabb, sterilebb hangú fülesekhez képzelem el. Nyilván csőtől is függ a dolog. :)

(#23823) Dorian válasza <MZ/X> (#23795) üzenetére


Dorian
félisten

Zero hangja USB-ről nem jó, SPIDIF-ről sokkal jobb, ez tény.
Beépített fejeserősítője csak közepes, ez mások véleménye, én nem fejesezem.
SPIDIF-ről használva azoknak ajánlanám, akik szeretik a fényes színpadot. Dinamikus, részletező, de nekem kicsit olyan volt, mintha az arcomba kiabálna az énekes. Kissé fémes hangja van rock-metál és elektronikus zenékhez való leginkább. Ez saját ízlésem tükrözi, de nagy vonlakban egyetértés van benne

De ha használnád a keresőt, ezek már sokszor le lettek írva.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#23824) vodkaboy22 válasza bkercso (#23821) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kocsi
Én csináltam több mint 90%ban. Ez már régebbi kép mert ilyen alu fólia szerűséggel be van borítva, illetve előre vastagabb gumik mentek ... a virslik nem bírták pedig a profi felfüggesztés miatt 7fokot döntve is vannak befelé a kerekek.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23825) CaNNa3IS válasza vodkaboy22 (#23824) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

OMFG ez nagyon zsír.
Mintha a középkorban lennél :-)

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#23826) bkercso válasza vodkaboy22 (#23824) üzenetére


bkercso
nagyúr

Úúú, ezek a felfüggesztések! F1 kocsit nem vállalsz? ;]
Amúgy tényleg nagyon kedvem lenne kipróbálni! De nem 50-nel, csak 5-tel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23827) vodkaboy22 válasza bkercso (#23826) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kis falunkban néznek is nagyon amikor gurulok vele de mivel radio nincs rajta (csak még jobban merülnének az akksik ) ezért nexus7ről hallgatom a dt770-emet vele közben.Néznek is nagyot rajtam :)
A felfüggesztés szép rajta de a sunyi 7075T-s alu hegesztése komolyabb dió volt... :W
VIszont igaz amit írsz olyan sebesség érzet van benne hogy kanyarban kb 30-40nél olyan mintha a focussal bakonyi utakon 150-el mennék :)

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23828) Epf válasza vodkaboy22 (#23824) üzenetére


Epf
tag

Szép munka gratulálok. (Elől a rugózást direkt hagytad le?)

(#23829) vodkaboy22 válasza Epf (#23828) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hátul sincs és nem direkt hanem mer arra már nem futotta. :P
De ha ez ennyire tetszik írok majd róla blog-ba vagy cikkbe. :))

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23830) guppy válasza vodkaboy22 (#23829) üzenetére


guppy
őstag

blog jöhet :K

(#23831) pityutool


pityutool
tag

Sziasztok!
Sikerült beszereznem egy használt AKG K601-et (kb. 25 ezer Ft környékén). Az e-mu tracker pre hangkártya nem tudja megfelelően meghajtani (nincs dinamika, semmi mély - a basszusgitárt pl. úgy kell fülelni, hogy szól-e egyáltalán), ezért erősen gondolkozok egy bkercso által készített Presenter 2 vásárlásán. Szerintetek ez passzolna a hangkártya-fejes pároshoz? A hangzásban számottevő javulást hozna?

Topi

(#23832) adammkaa válasza pityutool (#23831) üzenetére


adammkaa
senior tag

Biztos hogy passzolna mert bkrecso olyan opa-t fog beletenni ami megy a fejhallgatód-hoz. A többire válaszolnak a tapasztaltabbak.

Nexus 5 Black

(#23833) Terrayon válasza pityutool (#23831) üzenetére


Terrayon
tag

Nem tudom mennyire ismered a fejhallgatókat, de a K-601 sosem fog úgy szólni, hogy érdemben halld a mély hangokat. Ez egy borzasztóan mélyszegény, középhangokra koncentráló, döglött hangú füles (kiegyenlített és pontos ahogy az audiofilek mondják). Bármivel hajtod is meg, ez így fog maradni, nem erősítő függő dolog, hiába hajtogatják itt ezt sokan. Az E-MU-t meg nem ismerem, de megkockáztatom, hogy ha egy füles erősítőt is beiktatsz közéjük, akkor legfeljebb hangosabb lesz a fülesed, picit dinamikusabb, de azt a hangzást sosem kapod meg, amire vágysz. Vegyél helyette egy audio technica M50-et vagy egy 32Ohm-os Beyer DT990-et, így az E-MU-t is megtarthatod. Más kérdés, hogy a hangminőségen is akarsz-e javítani, mert akkor nem árt a drága elektronika.

Én azt ajánlom, hallgasd meg a Presenterrel mielőtt döntenél.

[ Szerkesztve ]

(#23834) matyi94 válasza pityutool (#23831) üzenetére


matyi94
senior tag

Ha olcson szeretned megoldani esetleg vehetsz egy cmoyt is, bar a hangja ketseges lehet, de van belole bass boostos is, az hatha segitene rajtad/

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#23835) bkercso válasza matyi94 (#23834) üzenetére


bkercso
nagyúr

K601-hez CMOY?! :W
Persze én most nem szólalhatnék meg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23836) matyi94 válasza bkercso (#23835) üzenetére


matyi94
senior tag

írtam, hogy a hangja kétséges lehet, de legalább olcsó.

Legyen szép napod!

(#23837) vodkaboy22 válasza matyi94 (#23836) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egy beats hamisítvány hangja is kétséges de legalább olcsó :DDD

K601-hez inkább Invertory. Az meg szerintem túlzás, hogy nem lehet javítani többé kevésbé egy rossz felállásban egy fejhallgató mélyein. Bár nem ismerem a K601-et.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23838) szaszayanou válasza pityutool (#23831) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Szerintem hallgass meg egy diy canamp-et is. Én azzal (is) hallgatom a 601-esemet, és szeretem.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#23839) hm74


hm74
aktív tag

Matrix M-Stage V2 vs Invertory

Van aki hallotta már mindkettőt és tud véleményt alkotni arról, hogy melyiktől mit várhatok egy DT880 társaságában?

[ Szerkesztve ]

(#23840) hm74 válasza pityutool (#23831) üzenetére


hm74
aktív tag

A Presenter2-be tudsz belerakni mélyerős opampot (pl OPA2228), bár az eredeti OPA2134 is kellő erővel tolja a mélyeket. Szerintem egy mélyszegény fejessel egy Presenter se tud csodát tenni, de más erősítő se.

(#23841) Epf válasza pityutool (#23831) üzenetére


Epf
tag

Biztosan nem erősítőfüggő a hangja mert modolják.
[link]

Vodkaboy22: jöhet a blog.

[ Szerkesztve ]

(#23842) adammkaa


adammkaa
senior tag

Presenter 2- höz kell valami nagy tudomány hogy ki legyen cserélve az oamp?

Szóval gondolok arra hogy leszeded a házát, van a kis chip kiveszed berakod a másikat és you are ready play music?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#23843) hm74 válasza adammkaa (#23842) üzenetére


hm74
aktív tag

igen, ilyen egyszerű és kész
persze a pozícióra figyelni kell (az 1. láb jelölve van)

[ Szerkesztve ]

(#23845) bkercso válasza adammkaa (#23842) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ilyened legyen! És érzéssel, finoman mozgatva kell kiszedni az IC-t a foglalatból.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#23846) tjozsi válasza vodkaboy22 (#23829) üzenetére


tjozsi
csendes tag

Szia!

Hát ez a járgány qrva jó! Írjál róla bővebben.

Igazi műszaki ember lehetsz, pedig már azt hittem, hogy manapság már ilyenek nincsenek.
Tudlak értékelni, mert jómagam is ilyen vagyok. Gépipari technikumba jártam, majd nehézáramot végeztem és 40 évig a távközlésben dolgoztam. Közben hi-fiztem, erősítőket és hangfalakat építgettem, bakeliteket hallgattam. Szép helyen laksz!

Úgy igaz, amit a csövesekhez való tápokról írtál. Annyit talán hozzátennék, hogy egyszerűbb esetekben pl. végfokokhoz elég a passzív táp, ami elkókat, ellenállásokat, esetleg fojtókat tartalmaz. Igényesebb esetben pl. csöves előfokokhoz aktív táp kell, ami leginkább teljesítmény fet-el kivitelezhető. Ennek nagy előnye, hogy kimeneti ellenállása kicsi, kimeneti feszültsége pontosan beállítható. Régen csináltak aktív tápot csövekkel is (E130L). Toroid trafó manapság a legjobb, mert ez szór legkevésbé. Persze sokba kerül.

Példaként egy kép, egy PC-hez használt erősítőről. 2 db PCL86-al, jobbról passzív csöves (EZ4) táppal, elkókkal és fojtóval. Brumm fülessel hallgatva sincs.

Üdv: tjozsi

(#23847) vodkaboy22 válasza tjozsi (#23846) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez a csöves se kutya. Amit én most berkelek egy ideje viszont talán nagyobb kihívás ...
Csöves RIAA (phono)
Már ott tartok, hogy saját tekercselt fojtó van benne és böhöm 2000uF-os nagy kondi de még így is munkapadon van egy kis brumm, és szerintem a rohadt fűtés miatt - oda is több kondi kell- . :(
Már pedig anno azt hittem, hogy csöves OTL fejhallgató erősítőnél passzív táppal nincs nehezebb ha brumm mentességről van szó. És tévedtem.

Na hétvégén neki állok valami összefoglaló írománykának a kocsiról :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23848) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani valami jó diy fejhallgató erősítő projektet a számomra? Ami kritérium, hogy legyen hozzá kész nyák, vagy legalább lemásolható nyákterv, ne nagyfesszel működjön (otl csövesek kilőve), legyen letesztelt kapcsolás, és persze jól is szóljon.

Én eddig a lme49710-lme49600 referencia kapcsolásokat nézegettem főleg, ilyet építettek [link] a topikban pl. Hasonlót terveztek hifipistiék az audiodiyers fórumon is. Vélemény?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#23849) guppy válasza szaszayanou (#23848) üzenetére


guppy
őstag

Tudok :)) , O2, nah de a viccet félretéve, kb mennyit szánsz a projektre ? Még mielőtt válaszolni tudnál megmutatom én miket nézegettem eddig (mind félvezetős) :

The Wire - több féle kialakításban is [link]
Gilmore Dinalo - u az mint a Gilomre Lite
Gilmore Dinahy - nagy teljesítményű változat, hasonló topológiával, K1000-hez ideális lenne, ha végre elkezdeném :))
AMB M3 - Ntomkának van ilyen, szereti, de erről az aktív földről nem olvastam valami jókat...

(#23850) matyi94 válasza szaszayanou (#23848) üzenetére


matyi94
senior tag

Az AMB beta22 is megfontolando, bar ez eleg draga mulatsag, mert kulon tap is kell hozza.

Legyen szép napod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.