Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105151) Yeffy válasza s4tch (#105145) üzenetére


Yeffy
veterán

Ertem. Ugyan nem gyakran, de neha szeretem hangosabban hallgatni a zeneimet, illetve nem akarok minden egyes alkalommal tökölni szoftveres mokolassal, ugyh marad ez az Abigél. Koszi az informaciot. :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#105152) Yeffy válasza RetepNyaraB (#105146) üzenetére


Yeffy
veterán

Akkor jol láttam, ami £8.38. Koszi neked is

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#105153) OPiiPO válasza Ba cy lus (#105132) üzenetére


OPiiPO
addikt

Schiit Valhalla 2 az egy érdekes csöves erölködő, nem hallgattam ugyan, de több teszt és hozzászólás szerint sem a csöves hangjáról híres.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#105154) Ba cy lus válasza OPiiPO (#105153) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pont azért jó HD650-hez. :K

(#105155) OPiiPO válasza Ba cy lus (#105154) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt most nem vágom, miértis :F
(nem kötözködés)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#105156) Ba cy lus válasza OPiiPO (#105155) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szinergia. Egy melegebb, relaxálós hangú fejhallgatóhoz mit kéne párosítani? :F

(#105157) fericske válasza Ba cy lus (#105156) üzenetére


fericske
addikt

Mobilteló - Musical Fidelity v90 dac - Bkercso Momentamp - Senn HD650

Ez jó szinergiában van a 650-nel, csövetlenül.
letoltobeze szettje volt egy fejhallgatós talin.

(#105158) batazs


batazs
csendes tag

Sziasztok,
tanácsot, infót szeretnék kérni ugyanis nincs nagy tapasztalatom DAC témában.
Audiolab 6000 CDT és Exposure erősítő közé keresek Dacot.
Forrás kizárólag CD.
Hálózati és usb lejátszás, streaming nem játszik most nálam.
Tesztek alapján a Topping E70 Velvet dacot néztem ki. Ajánlott ez a típus? Vagy érdemesebb más irányba is figyelni?
A cél a zenhallgatás kényelmesen hátra dőlve és nem elemezve :) Természetesen szóljanak a hangszerek - legyen az rock zene, vagy jazz, vagy éppen klasszikus zene.
Árban az E70 már nagyon a max. nálam.
Köszönöm szépen a segítségeteket, információkat.
(Remélem jó helyen tettem fel a kérdést.)

(#105159) OPiiPO válasza fericske (#105157) üzenetére


OPiiPO
addikt

Egészen jónak tűnik így első látásra :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#105160) s4tch válasza fericske (#105157) üzenetére


s4tch
veterán

Az erősítő nem a Naim Headline volt...? :F

(#105161) fericske válasza s4tch (#105160) üzenetére


fericske
addikt

Volt ott még neki ez meg az. Külső tápos Antok pl.

Ezt a szettet amit írtam, külön mutatta, milyen jól együtt vannak hangban.
Egy szinte hordozható, összegumizható rendszer, nem elvetemült áron.
A V90 dac jóval olcsóbban ment akkor (2 éve).

(#105162) bitrograde válasza batazs (#105158) üzenetére


bitrograde
senior tag

Én ezt hallgatnám meg a helyedben. Időtállóbb darab, mint a Topping, és R2R. Alkudni is megpróbálhatsz. Ha később más forrásod is lesz, akkor sem kell lecserélned.
Ha viszont maradnál a CD-nél, akkor én árban lejjebb is szétnéznék. Az avx-en van egy Aqvox, a hfp-n pedig egy kitbôl épített MSB, aminek ismerem a készítôjét, ha jòl látom a képen. Mindkettőt érdemes megfûlelni, és olcsóbbak. Ha viszont el akarnád adni őket, nem lesz egyszerű dolgod, mert mindenki az újat hajszolja.
És ha teheted, hallgasd meg minde képpen saját rendszerben, bármelyiket választod.

(#105163) Ba cy lus válasza fericske (#105157) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A kérdés költői akart lenni igazából. :R

Nekem S100A-m van, azzal túl puha, unalmas, érdektelen. A70 Próval újjászületik a HD650 (aki nem hallotta igazán jól szólni, szerintem rá sem ismerne, el sem hinné, hogy ez ilyet is tud), ez piszkosul illik hozzá. Toppingok közül valószínűleg több is, az A30 Próval is elég jó a szinergia, csak felbontásban, tisztaságban marad el az A70 Prótól.

[ Szerkesztve ]

(#105164) btraven válasza Ba cy lus (#105149) üzenetére


btraven
őstag

Most jöttem rá hogy az ingyenes Hiby Music Player-ben is van parametrikus EQ. (Még MSEB is van, bár az már nagyon olyan Loudness gomb kategória).

(#105165) Roniroll


Roniroll
csendes tag

Hifiman Ananda Nano fejest nézegetem megvétre.

Felmerült pár kérdésem.

Impedance: 14Ω

Frequency Response: 5Hz - 55kHz

Sensitivity: 94dB

1. Milyen dac+/erősítőt lenne érdemes venni mellé?

MQA-t szeretnék bele. Mivel sokszor hallgatok, keresek új zenéket Tidalról. Nem igazán tudom az ár kategóriát sem belőni hozzá.

2. A legtöbb erősítőn van 4,4es Jack balanced. Érdemes lenne venni a fejeshez, ilyen kábelt? Ha igen milyen árig érdemes elmenni?

3. Frequency Response a fejesnél elég széles, a legtöbb erősítőnél pedig a szokásos 20-20ig van megadva, vagy 20-80ig stb. Ennek mekkora jelentősége van?

4. Impedance: 14Ω, mindenhol azt látom, hogy ez egy könnyen hajtható füles. Szóval egyszerűnek kellene lennie. Én szinte minden erősítőnél a 30Ω- X százig feliratot látom. Ezzel most mi a helyzet?

5. Van előnye ha a dac és az erősítő külön egység?

6. A hordozható megoldások sokkal rosszabbak?

7. D típusú erősítők? Ezt nem is nagyon értem, mert nem is nagyon látom a leírásokban.

Azt gondolná az ember hogy egyszerű a dolog. Csak megnézem melyik erősítőknél van átfedés az alap paraméterek között, és ezzel már is le van szűkítve a lehetőségek száma. Most viszont zavart érzek az erőben.

PC mellé akarom a fejest, így nem kell hozzá streaming megoldás. Filmre, zenére, játékra vagyis mindenre. Zenénél FLAC, Tidal. Mindenféle zenét hallgatok, klasszikust a legkevésbé.

Bónusz kérdés:

Van két aktív hangfalam és hozzá egy aktív mélyláda.(Klipsch R-51PM, Klipsch R-120SW) Ha van az erősítőn lehetőség ezeket bekötni, megérné e? Vagy egy ilyen erősítő már jóval drágább lenne? Ez tényleg csak bónusz kérdés, első sorban fejhallgató erősítőt keresek

"Nem kívánok sokat csak egy puha ágyat, pár kedves szót és korlátlan hatalmat."

(#105166) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok,

PC és Edifier R1700BT 2.0 közé gondolkodom DAC-ban, hogy kikerüljem az ALC897 v. 1220-at. Kicsit emelném a hangminőséget, amennyit a hangszórókban hagy az alaplap.

Ezekből indultam ki: [link] [link] , meg a topic tapasztalatokból, review-kból.
Erre gondoltam: Topping E30 II Lite + táp (eszembe se jutott, hogy egy tápegység számíthat a hangzásban). Tesztek alapján nem marad el a Lite az alaptól, az E70-től sem sokkal. Meg ugye az Edifier is egy gát lenne minőségben, ahogy drágább/jobb DAC-ot néznék ki.

Ez talán jó lehet (?), viszont a PC csatlakozás nem tiszta. Ehhez a Topping-hoz inkább USB-t ajánlanak az optikai helyett (coax nincs az alaplapon), de egy ezer forintos USB A->B kábel gondolom kevés. Erre kérhetnék egy ajánlást?
+ Úgy olvastam, az E30 plug&play, a szoftvere csak opcionális. Ez így van? Mert nem szeretnék win10/11 kompatibilitással szívni.

Köszönöm a segítséget!

(#105167) Polllen válasza mvkly (#105166) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

A távirányító kell? Később cseréled a hangfalakat?

Ha nem a válasz mindkettőre, akkor olcsóbb, egyszerűbb dacot is nézhetsz. A külön táp is akkor lesz érdekes, ha lesz jobb hangfalad.

USB-ből kezdésnek ott a klotz, inakustik vagy a gyári. Ez is az a kategória, ahol előbb jobb hangfalat érdemes venni a te esetedben.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105168) mvkly válasza Polllen (#105167) üzenetére


mvkly
senior tag

A távirányítónak amúgy nem örülök, jobb lenne analóg hangerőszabályzó, de még inkább ezek nélkül. Erre ott az Edifier sajátja, vagy a PC alkalmazásai.
Fél éves az Edifier, egyelőre nem tervezek újat, jobbat. Főleg, ha még tudnék is emelni a minőségén.

Ha erre az E30 Lite túlzás, rendben, de ez alatti ársávban elég nagyok a hézagok. Így hirtelen: [link] [link] [link] [link] De ez végképp vakfolt.
1-2 tippnek, ami akkor passzolna a R1700-hoz, örülnék :)

USB vs optikai közt ezen a szinten van különbség? Állítólag egy alaplapi optikai kimenet nem a legtisztább. A mostani lap ALC 1200 audio kimenete teljesen zaj/recsegés/búgás mentes. Ez a közeljövőben valszeg változik ALC897-re, azt szeretném megkerülni.

[ Szerkesztve ]

(#105169) PuMbA válasza mvkly (#105166) üzenetére


PuMbA
titán

E30 II Lite-hoz ne tápozz, mert semmi értelme sincs, ugyanis annyiba kerül a táp, mint maga a DAC :) Olcsó DAC esetén táp helyett sokkal többet érsz egy drágább DAC-kal, például SMSL D6S-t (nem a sima D6) veszel. Mondom úgy, hogy nekem iPower 2 van.

[ Szerkesztve ]

(#105170) Polllen válasza mvkly (#105168) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az usb-vel jobban jársz ebben az esetben.

Én amúgy ezt ajánlanám: VE megatron
A listádból nyugodt szívvel az uno-t mondanám, de kb megatron szint lehet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105171) mvkly válasza Polllen (#105170) üzenetére


mvkly
senior tag

Azt nem írtam, hogy RCA L/R kimenet kell. A Megatron meg ha kb. ugyanaz, mint a linkelt Uno, akkor dupla annyiba kerül.

#105169

Akkor szerinted viszont megéri a belépő Edifier mellé 50-80ezres DAC is akár. Nem a számtól veszem el a kenyeret, belefér a költségvetésbe.
Lesz mit olvasgatnom :)

Még egy suta kérdés: ha a DAC éppenséggel erősítő is, akkor az az aktív hangfal miatt kiesik?

[ Szerkesztve ]

(#105172) PuMbA válasza mvkly (#105171) üzenetére


PuMbA
titán

A DAC nem erősítő. Akár megérheti, hiszen DAC-ot veheted 8-10 évre is, illetve ha később jobb hangfalat raksz mellé...

[ Szerkesztve ]

(#105173) mvkly válasza PuMbA (#105172) üzenetére


mvkly
senior tag

Erre gondoltam: [link] De akkor az erősítő csak a fülhallgatóra vonatkozik?
Ezt a DL200-at teszik az általad linkelt mellé, kicsit drágább, de nem az amazonról vagy Kínából érkezne postai csomagként. Ilyen finom holmit nem szívesen utaztatnék több ezer km-ert.

De ja, most egy jobb DAC, majd később mellé egy 2-3 fokkal jobb hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#105174) PuMbA válasza mvkly (#105173) üzenetére


PuMbA
titán

Nézz max fél éves teszteket iiWi Reviewstól a YouTube-on. DL200-at nem ismerem, de az új tervezésű DAC-ok jobban szólnak, tehát régit egyáltalán nem érdemes venni. Ezért mondam, például a D6S-t, ami vadi új és tudható, hogy a valamivel drágább régebbi modelleknél jobban szól.

Tök mindegy, hogy honnan veszed, mert amit Magyarországról veszel, azt is elszállították Kínából egy tengeren össze-vissza dőlt konténerhajóban, amiből be és kidobálták a cuccokat rakodáskor :)

[ Szerkesztve ]

(#105175) mvkly válasza PuMbA (#105174) üzenetére


mvkly
senior tag

Ilyen gyors a DAC-ok evolúciója? De úgy lesz, jobban utánanézek/olvasok. Úgyis csak jövő hónapban esedékes.

Azért szeretném azt hinni, hogy egy szaküzlet nem egyesével rendeli az árukat a gyártóktól, legalább raklapszám :)
Meg napi szinten tapasztalom a fuvarozók teljes palettájának termékelhelyezési képességét. Amikor odavernek az aszfaltra egy 1,5 milliós OMRON kamerát, hát... dobban egyet az ér a halántékomon :D

[ Szerkesztve ]

(#105176) Ba cy lus válasza mvkly (#105175) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ilyen gyors a DAC-ok evolúciója?

Egyáltalán nem, csak az alsóbb kategóriákban vannak egyre jobb ár-érték arányú készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#105177) :AMF:


:AMF:
senior tag

Újra elérhető a Tidal és Qobuz a Logitech Media Server alól, mysqueezebox szerver nélkül. Ha elkészül a Deezer plugin is, csinálok egy újabb összehasonlítást a Wiim Pro és az Rpi+Allo Digione között. Ha továbbra is jobb lesz az Rpi+Allo, a Wiim-et nyugdíjazom.

(#105178) Polllen válasza mvkly (#105171) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így van. Az Ifi egy európai nagyobb gyártó, a VE clan meg egy kínai garázscég. Utóbbi tud lényegesen olcsóbb lenni.

A DAC önmagában vonal kimentet tud, ami fix hangerő.
Ha ehhez adnak előerősítőt, akkor tudsz a dac-n is hangerőt állítani. És ha van rajta fejes kimenet, akkor fejhallgató erősítőt is.

Ha mindenáron többet akarsz költeni, akkor vegyél egy SMSL SU-1. Semmi sallang, csak egy asztali dac. Jó ár/érték arány.

Drágább cuccot csak akkor érdemes venni, ha később fejlesztesz, de az SU-1-hez is kevés a mostani rendszered szerintem. Arra simán rá lehet kötni 100k-ig elég sok monitor hangfalat.
Érdemes megszívlelni azt is, hogy "az alsóbb kategóriákban vannak egyre jobb ár-érték arányú készülékek" időről időre.

Én tuti nem vennék 100k-s dacot egy 50k-s hangfalhoz. Ezek még csak befektetésnek sem jók, de lelked rajta.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105179) PuMbA válasza Polllen (#105178) üzenetére


PuMbA
titán

Kezdésnek tényleg jó vétel egy SU-1.

(#105180) mvkly válasza Polllen (#105178) üzenetére


mvkly
senior tag

Igyekszem ezt-azt felszedni a tesztekből, véleményekből, így már világos, hogy a DAC+erősítőből utóbbi általában csak a fejeseknek szól. Az én árkategóriámban. Meg ha nincs analóg hangerőszabályzó (pl. E30), DAC módban nem kell a távirányítóval is szórakozni, fixre veszi a hangerőt.

Én tuti nem vennék 100k-s dacot egy 50k-s hangfalhoz. Ezek még csak befektetésnek sem jók, de lelked rajta.
Ebben is egyetértünk, szívesen elnéznék egy DL200-at a polcon, csecse darab. De gondolom nem örökélet +1 nap, mire talán feljebb mennék speakerben meghaladott lesz, meg most is messze van a csúcstól, hogy azt mondhassam, ez a része letudva 10 évre (már ha élne annyit és nem száll el 2 év múlva). Valamint a zenei anyag minősége se indokolná.

Úgyhogy pont a #105179 PuMbA által javasolt SU-1 és az E30 2Lite közt vacillálok. Asszem ez a szint pont elég a "rendszerembe", meg egy alaplapi DAC-ot már ezek is bőven kiváltanak.

(#105181) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!
DAC-hoz ajánlanátok nekem olcsó (értsd 10k alatt) USB kábelt? Első körben ezt a kettőt néztem ki [link] [link]
Átrendeztem a desktopom, amihez az iFi ZEN DAC gyári kábelei már rövidek, a Ugreen 2 méteres USB 2 printer kábelem meg csak Full Speed (96k-ra limital)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105182) Polllen válasza Archttila (#105181) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az első linked korrekt. Ami még a keretbe beleférhet:
Klotz, inakustik, Belkin, Fiio

Ha éppen van használtan:
Supra, QED, Neo d+

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105183) Archttila válasza Polllen (#105182) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Hat ezt nem értem... éjjel amikor néztem akkor még nem működött megfelelően az itthon lévő USB kábellel, most meg hozza a kötelező 24/92k -t :D

[alucard@desktop ~]$ grep -r -H -E 'Rates|Bits|Card' /proc/asound/card*
/proc/asound/card0/stream0:    Rates: 44100, 48000, 88200, 96000, 176400, 192000, 352800, 384000
/proc/asound/card0/stream0:    Bits: 32
/proc/asound/card0/stream0:    Rates: 44100, 48000, 88200, 96000, 176400, 192000, 352800, 384000
/proc/asound/card0/stream0:    Bits: 24
/proc/asound/card0/stream0:    Rates: 44100, 48000, 88200, 96000, 176400, 192000, 352800, 384000
/proc/asound/card0/stream0:    Bits: 16
/proc/asound/card0/stream0:    Rates: 44100, 48000, 88200, 96000, 176400, 192000, 352800, 384000
/proc/asound/card0/stream0:    Bits: 32
/proc/asound/card0/usbmixer:Card: iFi (by AMR) iFi (by AMR) HD USB Audio at usb-0000:02:00.4-2.2, high speed

[alucard@desktop ~]$ cat /proc/asound/card0/pcm0p/sub0/hw_params       
access: MMAP_INTERLEAVED
format: S32_LE
subformat: STD
channels: 2
rate: 192000 (192000/1)
period_size: 1024
buffer_size: 32768

Polllen
Köszönöm de így már tárgytalan, nem a kábel volt a ludas :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105184) Gzula[HUN] válasza Archttila (#105181) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én ILYEN 1m-es Vention kábellel használom. Kifejezetten USB C-set kerestem, nem vettem észre különbséget a gyárihoz képest (nem mondom, hogy nincs, de nem hallom). Van nekik olyan is, amit keresel. 'Végszükség" esetén egyébként egy mezei nyomtató kábellel is tudod használni az Ifi-t, bár előfordulhat, hogy ha túl hosszú nyomtató kábel, és nincs külön táp, akkor nem működik.

Szerk.: Most olvasom, hogy tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#105185) Archttila válasza Gzula[HUN] (#105184) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen, de azért köszönöm! :R

Pink Floyd - Wish You Were Here 1975 (DSD, 22.500 kbps)

MPD/NCMPCPP

access: RW_INTERLEAVED
format: DSD_U32_BE
subformat: STD
channels: 2
rate: 352800 (352800/1)
period_size: 44100
buffer_size: 176400

Brutal na... :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105186) batazs


batazs
csendes tag

sziasztok,
TOPPING E30 II LITE vs TOPPING E30 II
Hallanék különbséget ha cd lejátszóhoz csatlakoztatnám külső dac-ként?
Köszi :)

(#105187) Amartus válasza mvkly (#105180) üzenetére


Amartus
senior tag

Az iFI Uno nagyon jó, csak ajánlani tudom. Nekem van több iFI cuccom is, többek között ez is. DAC és erősítő egyben, minden formátumot képes lejátszani. A Beyer DT880-ast simán kihajtja(250ohm), és Edifier hangfalakkal használom, kácsa kábellel. Ráadásul eszméletlen kicsi.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#105188) FJC válasza Archttila (#105181) üzenetére


FJC
aktív tag

Az ki van zárva...
Az USB2 tud kb.: 450Mbps -t, A 192/24 -nek szüksége van kb.: 9,2 Mbps.
Amennyiben fizikailag jó a kábel, ez nem fordulhat elő...

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#105189) Archttila válasza FJC (#105188) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

A matek az nyilvan rendben van, inkabb a kabel minosege es hossza az, ami aggasztott.:)
A lenyeg, hogy nincs vele gond :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105190) FJC válasza Archttila (#105189) üzenetére


FJC
aktív tag

USB2 nél a 2 méter, nem lehet gond. Én használok 5 métereset is.
Egy USB kábel az vagy jó, vagy fizikailag hibás... :)
A szépségre esetleg érdemes egy kis pénzt áldozni, vagy pedig ha a rácsatlakoztatott eszköz (pl.: DAC) nem rendelkezik saját tápellátással és aránylag nagy az áram igénye, akkor kell egy kis szerencse hozzá. A túl vékony kábel ér és a viszonylag hosszú kábel erek ellenállásából, lehet probléma.
Máskülönben nincs technikailag jobb vagy roszabb USB kábel.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#105191) bitrograde válasza FJC (#105190) üzenetére


bitrograde
senior tag

Apa, kezdődik....
Szép elmélet, nagy kár, hogy nem igaz.

(#105192) Ba cy lus válasza bitrograde (#105191) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez még semmi. :DD Olyat is olvastam redditen egy kérdésre válaszul, hogy mivel az erősítő feladata nem az, hogy jobb szinergiában legyen a fejhallgatóval, hanem a hangerő felerősítése, és miután specifikáció szerint mindegyik kinézett erősítő elegendő teljesítménnyel bír a kérdéses fejhallgatóhoz, nem lesz különbség a fejhallgató erősítők között, mindegyikkel ugyanúgy fog szólni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#105193) bkercso válasza Ba cy lus (#105192) üzenetére


bkercso
nagyúr

Min. 40 éve írják az audio területén dolgozó villamosmérnökök (nyilván nem mindegyik), hogy 0,1% THD alatt nem hallani a torzítást és nincs különbség erősítők közt.
Jitterre ugyan így olvastam hasonlókat, hogy 1ps alatt nem hallható (rms, periodic vagy mégis milyen jitter, milyen frekvencián az persze mind1 :DDD )

Pont most vettem egy 1m-es OYAIDE Neo d+ USB class A rev2-t; szuper jó!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#105194) FJC válasza bitrograde (#105191) üzenetére


FJC
aktív tag

Melyik része, nem igaz?

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#105195) FJC válasza bkercso (#105193) üzenetére


FJC
aktív tag

Zenével az 1% torzítást sem hallod...
Ha, hallod lehet, hogy kellemesebbnek is érzed...
A jitter üldözése persze a második legfontosabb dolog a világon, az első a szellem vadászat... :)
Mint értesz azon, hogy szuper jó?

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#105196) fehér_ember válasza bkercso (#105193) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én olyan fekete laposat rendeltem 3m-eset amit Ear001 ajánlott és több hónapot mondtak beszerzési időre (ami még nem is lenne akkora baj, csak hát ki tudja tényleg lesz-e belőle valami). Lehet addig veszek csatikat és átalakítom az aq carbon firewire kábelemet usb-nek (aztán legfeljebb majd tudok hasonlítgatni).

[ Szerkesztve ]

(#105197) bkercso válasza fehér_ember (#105196) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azaz, fekete lapos. eBay-es vásárlás, japánból jött 18 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#105198) mvkly válasza Amartus (#105187) üzenetére


mvkly
senior tag

Jó tipp, ahogy látom driver mentes.
Nézegettem teszteket, videokat, de végül is minek? Belépő speakerhez nem mindegy melyik belépő DAC-ot választom a szóbajövő 4-5-ből? :)
Szóval szerintem jó lesz az Uno, köszi.

(#105199) btraven válasza bkercso (#105193) üzenetére


btraven
őstag

Én hallok különbséget az Atom meg a D10 között. Persze nem tudom hogy milyen feszültséggel hallgatom. Normál hangerőn. Mert a D10 200uV alatt már 0.1 THD felett van.

Jds Labs Atom
Loxjie D10

(#105200) Ear001 válasza fehér_ember (#105196) üzenetére


Ear001
addikt

Fekete lapos? Nem a fehéret lila díszítéssel? Bár talán ebből nem is volt 3 méteres? Nekem az egy állandó referencia darab, hivatalos nevén d+ Class S tök olyan, mintha egy énekközpontú remixet csinálna a zenéken.

A többi sem rossz, de ez karakteresebb, bár nem tudom, gyártják-e még.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.