Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105406) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Személyeskedést és offolást fejezzétek be!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#105407) philoxenia válasza dgyuri0123 (#105380) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak bő negyven éve végeztem, akkor még a hangfalakból jött a zene, nem az erősítőből.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#105408) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Hívők és nem hívők között nem lehet igazságot tenni, azonban az mindenképp tény, hogy nincs két teljesen egyforma tárgy, azaz különbségek mindig lesznek közöttük. A mértéken lehet vitatkozni természetesen, azonban a hallható különbség és a mérhető különbség sem ugyanaz. Annyit megtanultam anno és ezt öregkoromban sem gondolom másként, hogy nincs két egyforma érték, ha kellő a pontosság a mérésnél. Azaz a mérőeszköz is befolyásol mindig. Digitális technikánál nyilván van egy szabvány, amin belül egyforma a jel, a szabványon kívül pedig mindig lesz olyan tartomány, ahol már különbözik. Az emberi hallás egyénenként eltérő, ráadásul annak, hogy egy adott hangból mit szűr ki a fül és az agy együttese egy tanulási folyamat is része. Vegyük a látást, mert azt könnyebb érzékeltetni. Adott egy halott pixel egy kijelzőn, ha már egyszer észrevetted, koncentrálsz rá és mindig látod szinte, míg aki csak ránéz a kijelzőre nemigen veszi észre. Hangoknál is lehet olyan sajátosság, amire figyelve az észreveszi, aki pont azt a sajátosságot figyeli. Munkahelyemen vannak állandó zajok, ha nem figyelem őket, általában figyelmen kívül hagyom, míg aki először hallja, azt borzasztóan irritálja a zúgás eleinte.
Tehát a saját szempontjából mindkét tábornak lehet igaza.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#105409) -NoVa- válasza philoxenia (#105407) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hol van itt egy moderátor, amikor hangfalas témákkal offolják szét a fejhallgatóerősítős topicot! :DDD

4x évvel ezelőtt villamosmérnök még nem voltam, de akad fotó amin akkortájt Manta Modell 3000 van a fejemen. Nagyot ment a technika azóta, Quad Cirrus Logic DAC tolja a kontentot bakelitlemez nélkül, és jó.

(#105410) Mathiask válasza bitrograde (#105383) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Tényszerűeket talán. Ellenőrizhetőket. "
Így értettem. De ez szerintem lehetetlen. A saját szubjektív "szűrőnkön" át tényszerű, objektív következtetéseket levonni (apró/bármilyen(?) különbségek esetén) szerintem kb lehetetlen.
"S ezek a reakciók általában olyanok fórumtársaktól érkeznek, akik ide - mondjuk így - nem tapasztalatot megosztani járnak."
Nem tudom mik az arányok, de azért gyakran van olyan, hogy a "tapasztalatot megosztani járók" "vesznek" össze. Miszerint "az nem is úgy szól, hanem amúgy, mert én hallom jól [a valóságot], én tudom hogy az objektíven olyan, mert én tapasztaltam jól, a te rendszered, meg füled nem elég jó hozzá [mert az mégse lehet, hogy én nem a valóságot érzékelem]".
Másrészt én a legritkább esetben látok olyat, hogy arra ha valaki leírja, hogy "szerintem ez ilyen" érkezne "számonkérés" jellegű válasz. Arra inkább, ha van egy fals magyarázat is mellé, illetve ha nem "szerintem" jellegű a tapasztalat, hanem "az márpedig úgy van" jellegű.

(#105411) dgyuri0123 válasza philoxenia (#105407) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Erősítő nélkül mit hallgatsz? Esetleg a saját hangodat. Amúgy sem értem, mi a célod? A hangfal/fejhallgató csak egy közvetítő eszköz. Önmagában a hangfal/fejhallgató ugyanúgy nem jó semmire, mint egy árva erősítő, önmagában.
Csak én nem értem, mire szeretnél kilyukadni?
Tök mindegy, hogy sztereó erősítő, vagy fejhallgató erősítő, mert csak funkcióban és teljesítményben térnek el egymástól. Miért nem fér el itt egy akármilyen erősítő emlegetése? Nem tévékről beszéltem, sem nem mosógépről. De elnézést, ha ennyire zavaró volt egy Videoton és egy McIntosh erősítő említése ebben a topikban. :R Bár, van a McIntoshnak is fejhallgató erősítője... [link] Hasonlíthatnék hozzá egy 40 ezres kinait, vagy a régi Denon DA300-amat...akkor nem lennék topikidegen.. ?

"csak a zene van"

(#105412) Exodius válasza dgyuri0123 (#105411) üzenetére


Exodius
őstag

+1

Főleg, hogy nem igazán tudunk nem láncokban gondolkozni és csak egy adott komponens hangjában.
Talán ha cserélgetjük, mert ott van még más hangú erősítő, úgy lehet kiszűrni, hogy kb. milyen lehet az adott fejes pl.
Vagy ha referencia az egész lánc, hogy a létező legkevesebbet nyúljon bele minden a fejes karakterébe.
Gondolom én, de nyugodtan ekézhettek! :D :B

(#105413) dgyuri0123 válasza Exodius (#105412) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerintem teljesen igazad van. Adott egy fajhallgató, ami nagyon jól szól adott láncban. Elviszed máshová és jé, iszonyú rosszul szól, vagy egyszerűen csak teljesen másképp zenél. Mire gondol ilyenkor a költő? Mi lehet a rossz? Vajon a fejes az, vagy a "haver" lánca? Viszont a haver fejese meg nálam nem szól olyan jól, mint nála. Akkor? Hol a hiba? Lehet hogy nincs hiba, csak éppen szinergia sincs, azért szól jól nálam a sajátom, mert a másik lánc nem illik hozzá. Ennyi. Pont. Aztán persze tovább lehet ezt gondolni és el lehet menni valami referencia minőség/lánc felé, de azt jellemzően nem adják gombokért. Szerencsésnek mondhatja magát az, akinek fejes és hangfalas láncból is referencia jutott. Én sajnos nem tartozom közéjük., mert nálam egyik sem referencia, sőt igen messze vagyok tőle. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#105414) philoxenia válasza dgyuri0123 (#105411) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erősítő nélkül hallgatok mindent... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#105415) philoxenia válasza dgyuri0123 (#105413) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Adott egy fajhallgató :Y

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#105416) dgyuri0123 válasza philoxenia (#105415) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ennyire vicces? Biztos nem tudom, hogy kell írni azt hogy "fejhallgató". Elírtam, na és?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#105417) bkercso válasza philoxenia (#105415) üzenetére


bkercso
nagyúr

ez miben különbözik a kimoderált hsz-ektől? ;]
Na mind1. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#105418) s4tch válasza philoxenia (#105414) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt részletezd kérlek.

(#105419) nobela válasza FJC (#105372) üzenetére


nobela
senior tag

"Ja, kimaradt a "digitális". Bocs, akkor ez csak nettó pénzlenyúlás."

Ezzel végérvényesen komolytalanná váltál.

Soha életedben nem hallottál ilyesmit, de ide jössz róla okoskodni meg másokat kioktatni.

Annyira tipikus :C

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#105431) dgyuri0123 válasza s4tch (#105418) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is epedve várom a választ. Aztán lehet, hogy ő kizárólag élőzenét hallgat. Vagy a sajátját, mert énekes. :D Amúgy meg nem tudom elképzelni, hogy hogyan lenne lehetséges erősítő nélkül bármit is hallgatni. Mer' ugye a telefonban is van erősítő, meg úgy mindenben, ami hangot ad ki magából és nem macska. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#105432) Ba cy lus válasza dgyuri0123 (#105431) üzenetére


Ba cy lus
őstag

tölcséres gramofon :))

(#105433) dgyuri0123 válasza Ba cy lus (#105432) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na, ez még nem volt.
De abban is van erősítés, csak nem elektromos, hanem akusztikus. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#105434) Ba cy lus válasza dgyuri0123 (#105433) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Olyan van a macskákban is. :)

(#105435) norvik


norvik
aktív tag

Sziasztok. A tanácsotokat szeretném kérni: sikerült beszereznem egy Naim DAC-V1--et. A HTPC és a DAC közé milyen USB kábelt javasoltok? Ha ennek van jelentősége, akkor elárulom, hogy nem fejhallgatózás a cél, hanem hangfalon keresztül fog szólni elsősorban. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#105436) Polllen válasza norvik (#105435) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amivel nem lehet mellé lőni az a supra és neo+ széria.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105437) Ear001 válasza Polllen (#105436) üzenetére


Ear001
addikt

Miért ne lehetne? A Neo-k elég karakteres hangúak, nem tudom mi lesz a Naim után, de elég egyfelé tudnak dolgozni, lehet, hogy sok lenne a jóból, egy nagyon az éneket, a zene és a színpad közepét előretoló kombó lenne.

A Suprákon pedig én bealszom.

Én azt ajánlom, kérj kölcsön többfélét, amit elérsz. Ha egyáltalán hallasz érdemi dolgot, akkor meg tudod majd mondani, mi tetszik, mi nem, és akkor jobban tudunk segíteni benne. Meg egy ár is jó lenne.

(#105438) Polllen válasza Ear001 (#105437) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért, mert ezek jók kábelek.

A láncot úgyis ő maga fogja hangolni olyanra, amilyenre szeretné. Szerintem ne az usb kábellel tegye ezt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105439) norvik válasza Polllen (#105436) üzenetére


norvik
aktív tag

Köszönöm. Azt hiszem, mindkettőt ki fogom próbálni. A Suprát más is ajánlotta.

(#105440) norvik válasza Ear001 (#105437) üzenetére


norvik
aktív tag

Sajnos, nem fog működni. Nem vagyok otthon, még rendszerben sem tudom jelenleg hallgatni. A Naim új szerzemény, jelenleg egy noname usb kábellel használom, fejhallgatóval. Pont úgy, ahogy a jövőben nem szeretném. De a Naim már így is bizonyított, kifejezetten tetszik a hangképe. Tudtam, hogy számít egy jó DAC, de ekkora változásra nem számítottam. Köszönöm itt mindenkinek.

(#105441) ajaxon


ajaxon
csendes tag

Üdvözlet!
Egy kis felvilágosítás kérnék DAC ügyben.
A DAC hátulján (smsl c200) van egy ilyen hogy TRS balanced output, és a leirás annyit mond egyéb audió eszköz. Mi a lényeg? jobb minőség? illetve a másik oldalon kell egy TRS input , már ha van értelme ennek?
Az erősítőbe RCA csatival megy a jel. Vagy vannak erősítők ilyen bemenettel?
Bocs ha evidenseket kérdezek.
Köszönöm.

(#105442) Xelo válasza ajaxon (#105441) üzenetére


Xelo
addikt

én még nem láttam erősítőt trs balanced bemenettel de van balanced trs - xlr kábel, xlr bemenet meg akad a modern erősítőkön. kb dupla kraft ami hozhat hangminőségbeli javulást ha RCA-n keresztül nem hajtja ki az eszközödeidet az erősítő. kábel pl [link]

[ Szerkesztve ]

(#105443) kutyek válasza ajaxon (#105441) üzenetére


kutyek
senior tag

Stúdió monitorok (zenei felhasználásra szánt aktív hangfalak) és interface-ek, mixerek körében alap a balanced input / output, az XLR mellett a TRS is elterjedt.

[ Szerkesztve ]

(#105444) ajaxon válasza Xelo (#105442) üzenetére


ajaxon
csendes tag

aha, köszönöm. az xlr az megvolt, láttam is ilyen erősítőket csak ez a TRS maradt ki nekem teljesen.
akkor gyakorlatilag semmi haszna nekem, mert csak RCA bemenetes erősítőim vannak.

kutyek: :R

[ Szerkesztve ]

(#105445) bajnokpityu válasza liszi70 (#105346) üzenetére


bajnokpityu
félisten

De előbb mondtad h bizonyítsuk h egyáltalán van difi 2 usb kebel között.. Nem tudlak követni. De telleg nem értem, ennyi év hifizes után még mindig nem hallasz különbséget? Kicsit irigylem, ugyanakkor miért kell ilyennhangosan széllel szemben hugyozni?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#105446) liszi70 válasza bajnokpityu (#105445) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kicsit zavaros reagálás rám amit írsz, és lehet, hogy ebben a kis topikban széllel szemben hugyozok, de jóval nagyobb merítést figyelembe véve nagyon nem. :)

(#105447) bajnokpityu válasza liszi70 (#105446) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szerintem meg de, hiszen én állok a szeliranyban :)

:))

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#105448) migabi24 válasza liszi70 (#105446) üzenetére


migabi24
nagyúr

Tényleg nem értem mi motivál, elhatároztad, hogy megmented a világ hifistáit :D ezt a rengeteg energiát biztos tudnád másra is áldozni :R

(#105449) btraven válasza migabi24 (#105448) üzenetére


btraven
őstag

Biztos nagy csalódás érte.
Mint engem amikor vettem mérések alapján egy erősítőt, aztán kiderült hogy a hangja egyáltalán nem tetszik NEKEM. :)
Azt mondják egy erősítő csak erősít. Ez csak azt csinálta ahelyett hogy szépen játszotta volna a zenét. :)

(#105450) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Szubjektív varázsszeres post, semmire nem válaszolva, senkinek sem szól, én így élem meg:

Ott az a 3 USB izé. Nem a high end audioélményről szólnak. Nem is drágák, ha bármilyen komoly komponens árához mérem. Nem a legjobb quad Cirrus Logic CS43198 szettembe dugom, "csak" egy dual Burr Brown DAC-ot etet, és nem abból a láncból jön ki a legjobb elérhető hang itthon, de....

Ha pusztán élvezni szeretném a zenét, csak azt hallgatni, és egy jó kávéval fotelban hátradőlve, akkor azt nem PC-ről hajtva teszem. Egy igazán jó felső-középkategóriás DAP dinamikában, térben, valóságábrázolásban messze többet nyújt, de még hordozhatóságban nem kompromisszumos, mint a féltégla méretű, és sérülékenyebb dolgokat is tartalmazó high end. Hangfalazni évek óta nem szoktam, átengedtem a gyerekeknek a teret. Van az asztalomon egy pár aprócska kézműves near field full range horn speaker 20W-os erősítővel, azt sem kapcsoltam be vagy 2 éve.
Viszont ha gép előtt ülök, akkor számít az a kényelem, hogy a Tidal is ott fut, nem kell forrást váltani a Youtube/effektek/zene között, így a PC kompromisszumos, egyáltalán nem audiocélokat szem előtt tartva tervezett általános soros kommunikációra való portjából kell szarból várat építeni. És egész jó lesz a vár, ha nem is éri el a DAP-ok preciz finomságait, sokkal jobb közelítést nyújt ezekkel, mint ezek nélkül. Nem kell vaktesztelnem, tudom, mit hallok, mi változik, tudom, hogy szeretem-e a változást, vagy sem, és ez így hosszú távon nekem bevált. Nem olyan jó, mint ugyanaz a DAC egy jó SPDIF forrásról, de majdnem. És jobb, mint simán egy szabványokat teljesítő hagyományos kábellel, szűrő, reclocker nélkül ugyanaz az USB.

Erre jöhet 10 perc békés káááávééészünet:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.