Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105351) lapalapa válasza liszi70 (#105350) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát pedig volt egy pár mellényúlásom.
A legutolsó egy cat7 kábel amiről tudtam hogy csak jó lehet, de meghallgatva q-szar volt.
Szóval kitűnően hallom a + és - irányba mozdulást is, még akkor is ha az ellenkezőjét várom, akarom.
Akkor ez most mit jelent? :F
Illetve ezekre mi a válasz?
Ha nem hihetek a saját fülemnek, illetve azt sem hihetem el, ha vakteszten egyértelműen kihoznak valamit jobbnak, akkor kinek hihetek? :F
Avagy mi értelme ennek a pszichológiai kísérleten kívül? :F
Illetve egy vakteszthívő akkor mi alapján vásárol hifit? :F
Ez alapján mi köze a vaktesztnek a minőségi zenehallgatáshoz? :F
Talán semmi? :F

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#105352) lapalapa válasza liszi70 (#105350) üzenetére


lapalapa
senior tag

"ellentétben a te konkrét vakteszt-tévképzeteiddel"
Pedig azt hittem vicces lesz..
(nekem tetszett)

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#105353) liszi70 válasza lapalapa (#105351) üzenetére


liszi70
nagyúr

"meghallgatva q-szar volt. Szóval kitűnően hallom a + és - irányba mozdulást is, még akkor is ha az ellenkezőjét várom, akarom. Akkor ez most mit jelent? :F"

Ez most azt jelenti, hogy igazam volt akkor, amikor azt fogalmaztam meg (sajnos csak magamban), hogy na, most biztos fogsz írni valami olyat, ami nem tetszett. :D
A kérdéseid gyermetegek és nem komolyan vehetők, bocs. Többször ki lett elemezve ez a kérdés, te is itt voltál. Olvass vissza, szerintem minden álkérdésedre kapsz választ.

(#105354) Exodius válasza liszi70 (#105353) üzenetére


Exodius
őstag

Amúgy neked mik alkotják a láncod elemeit? :)

(#105355) lapalapa válasza liszi70 (#105353) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ezt elegánsan átlépted.
Akkor csak egyre:
Egy vakteszthívő mi alapján vásárol hifit, ha a saját értékítéletében sem bízhat, még akkor is ha ő fogja hallgatni?

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#105356) Ear001 válasza lapalapa (#105355) üzenetére


Ear001
addikt

Ó ez egyszerű. A véleményvezér megmondja, mi a jó. Erre komplett iparág épült.

(#105357) btraven válasza bkercso (#105203) üzenetére


btraven
őstag

Itt van az intermodulation distortion. Az a keresztezési? De a D10-nél ez a DAC részre vonatkozik. RCA out. Tovább vezetve az Atom-ra, ott is hallani kellene a "hump"-ot. Fejes kimeneten is meg kellett volna mérni? A "kókler" meg nem mérte? :)
Ki érti ezt miért szól másképp a 2 erősítő? A Loxjie D10 olyan jól "rátorzít" a gitárokra.

(#105358) PROHARDVER!


PROHARDVER!

Kerlek lepjetek tul az erzekeles szubijektiv mivoltan, ez egy szakmai topik.

(#105359) liszi70 válasza Ear001 (#105356) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A véleményvezér megmondja, mi a jó."

Kire gondolsz? Pl. Amir-ra? Nekem speciel nincs véleményvezérem, de ja, nyilván vásárolnak az alapján is, amiket pl. Amir mér. Nagyságrendekkel relevánsabb és értelmesebb választás és nem jár akkora költséggel, mint pl. longkft "tesztjei" és írásai alapján vásárolni. :D És lehetne sorolni...

"Erre komplett iparág épült."

Óóó, az az "iparág" mindössze egy községi kisbolt, a hívő oldalt kiszolgáló átverés és hallásvallás-alapú, gátlástalan gigahasznú hipermarketeket üzemeltető multijaihoz képest. :)

[ Szerkesztve ]

(#105360) Archttila válasza bkercso (#105193) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

bkercso, az OYAIDE Neo d+ USB class A es class B kozott mi a különbség?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105361) FJC válasza lapalapa (#105351) üzenetére


FJC
aktív tag

Na az újabb gyönyörű kör -UTP hangminőség.... :W
A szubjektív hangminőség:
Meghallgatod ugyan annak a felvételnek két verzióját. Egyértelműen hallod a különbséget. Hogyan dontöd el melyik a jobb? Ez csak egy szubjektív személyes döntés lehet...
Azért mert valakik hivatkoznak vak tesztekre, ez nem jelenti azt, hogy vakteszt hívők.
Ez csak egy segédeszköz akár egy spektrométer, oszcilloszkóp, stb.
Sok esetben csak arra jó, hogy kimutasd a különbséget, hogy a különbségből milyen személyes következtetést vonsz le, az más kérdés.
Az ABX vakteszt már alkalmasabb a minőségi különbségek pontos megállapítására, mivel egy referenciához hasonlítasz két dolgot. Viszont ezzel a módszerrel sokkal nehézkesebb a legtöbb hardver eszköz tesztelése.
Én úgyválasztok eszközt, hogy megnézem a paramétereket, olvasok véleményeket, ha lehet kipróbálom. Ez sokszor lutri...
De, ha nincs nagy probléma akkor hozzászokom, ha nem, eladom és jöhet másik (ez ritkán történik meg, szeretem cipelni a hibás döntéseimet... :) )

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#105362) Ear001 válasza Archttila (#105360) üzenetére


Ear001
addikt

A színük meg a hangjuk.

(#105363) Bogyó bá' válasza Ear001 (#105362) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Meg az áruk.... ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#105364) bitrograde


bitrograde
senior tag

Javítsatok ki ha tévedek: ha két USB-, UTP-, illetve akármilyen digitális jelet szállító kábel hangja között nem lehet különbség, akkor ebből az is következik, hogy a digitális futóművek hangja között sem lehet különbség, hiszen a jel ott is digitálisan utazik, vagyis egészen a D-A konverzióig "no problemo"? Csak kérdem, hátha sikerül megvilágosodnom. Tudományosan.

(#105365) Archttila válasza Ear001 (#105362) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Es az áruk :D talaltam is rola egy tesztet [link] mondjuk ez a kabel / USB bemelegites szamomra mar kicsit tulzasnak tunik...
Viszont en itthon nem talaltam a bkercso altal vasarolt rev2-t, vagy csak nem irjak oda, hogy rev2 [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#105366) bkercso válasza btraven (#105357) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, au nem az. A keresztezési tirzítás, amikor a két kimenőtranyó között vált az eszköz (irányt vált az áram).
Az IMD-t a tranyók nonlinearitása okozza és a teljes periódusban keletkezik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#105367) bkercso válasza Archttila (#105360) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha más a színe, akkor a szigetelés anyaga, ha jól emlékszem.
Én is Japánból rendeltem eBay-en.
Úgy is hallom, hogy utána (készüléken belül) újraórázom az USB-t. Crazy! :F

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#105368) Ear001 válasza bkercso (#105367) üzenetére


Ear001
addikt

Már miért is? Van kedved kipróbálni a fehéremet? Just for fun.

(#105369) FJC válasza bitrograde (#105364) üzenetére


FJC
aktív tag

A futómű adatokat olvas a CD -ről, ez mechanikai (motor, szervo, fej pozícionálás,) és elektronikai feledatokat (modulált lézer fény detektálása, stb) kell, hogy megvalósítson.
Óhatatlanul történnek hibák, amit a hibajavítás tud vagy nem tud javítani. Ezek finoman (vagy dúrván) befolyásolhatják mind a digitális információt, mind az analóg jelet.
Ha, az UTP téged esetleg nyugtalanná tesz, akkor ne feledkezz meg , a kozmikus sugárzás, napszél okozta problémákról sem. :)

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#105370) FJC válasza bkercso (#105366) üzenetére


FJC
aktív tag

A keresztezési torzítást inkább a bipoláris tranzisztor BE átmenet nemlineáritása okozza (a 0,6 V -os nyitó tartomány). Ez egy kis nyitó árammal (AB osztály), vagy a teljes igényelt áram folyamatos folyatása (A osztály) kezelhető. Plussz a negatív visszacsatolás, a visszacsatolás mértékének megfelelően csökkentheti (20-40 dB). Vagy pedig ott a D osztály, ott nincs eleve.

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#105371) bitrograde válasza FJC (#105369) üzenetére


bitrograde
senior tag

Látom, értesz hozzá. Kezdetben talán érdemes lenne megismerkedni a "digitális futómű" kifejezés jelentésével.

(#105372) FJC válasza bitrograde (#105371) üzenetére


FJC
aktív tag

Ja, kimaradt a "digitális". Bocs, akkor ez csak nettó pénzlenyúlás.
Amúgy hívhatjuk Media Player -nek....

[ Szerkesztve ]

"A tudományban az ellentétes bizonyítékok megkérdőjelezik az elméletet. A vallásban az ellenkező bizonyítékok megkérdőjelezik a bizonyítékokat."

(#105373) bitrograde válasza FJC (#105372) üzenetére


bitrograde
senior tag

Egyes, leülhetsz.

(#105374) Mathiask válasza bitrograde (#105364) üzenetére


Mathiask
senior tag

Szerintem ilyet nem lehet kijelenteni, hogy nem lehet különbség. Azt lehet mondani esetleg, hogy ha van is különbség nem azért, amivel épp magyarázza valaki az adott tapasztalást. Pl. az USB kábel jitter. Mert a működési elvnek ellent mond a magyarázat. Nincs más út, egyesével az összes magyarázatot meg kell vizsgálni, hogy lehetséges-e. És ha az összes magyarázat elvi hibás, akkor se lehet kijelenteni, hogy nem lehet különbség, mert még mindig lehet olyan magyarázat amire még nem gondoltunk.
Persze nem is a magyarázatokkal, meg azok elemzésével kéne kezdeni, hanem maga a jelenség igazolásával. Már ha az a cél, hogy egyetemes kijelentéseket tegyünk. Mert ha csak magunk számára akarunk következtetést levonni, akkor nem szükséges ez nyilván, csak akkor nem is tudunk erős tényszerű állításokat tenni nyilvánosan.
Számomra az a furcsa, hogy nem születtek elfogadható bizonyító erejű kettős vaktesztek pl az USB kábelek különbségét bizonyítva. Ha én gyártó lennék és és látnám a tömeges szkepticizmust a termékemmel kapcsolatban, akkor csak megpróbálnám bizonyítani az igazam.(elég csak azt bizonyítani, hogy van különbség, nem is kell előjel, hogy jobb, vagy rosszabb) Akár több gyártó is összeállhatna és finanszírozhatna egy ilyet, szerintem hamar visszajönne az ára, ha a most kételkedő tömegek látnák értelmét megvenni azt, amire eddig nem is költöttek. De akár jól szervezett privát teszt is lehetne. De eleddig csak olyanokat láttam, ami már a metodikán megbukik nem is érdemes megnézni az eredményt mert nem is lehet valid. Beszédes, hogy a legtöbb vitatott kérdésről egyetlen egy értelmes, elfogadható megerősítő teszt se született. Pedig elég lenne egyetlen egy és megnyugodna a világ az adott kérdésen.

(#105375) -NoVa- válasza Mathiask (#105374) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nincs szkepticizmus, nézd meg a tegnap linkelt videót. Adott kábellel különböző napszakban készült felvétel inverzben rájátszva az eredetire kioltja az eredeti hanghullámot, tehát koherens, nincs a mérésben komoly hiba. Ellenben bármilyen másik kábel hallhatóan, egyértelműen eltér ugyanabban a láncban. Bonyolult, meg nehéz megérteni, hogy mi a digitális amikor analóg eszközök vesznek mintát nagy frekvencián ingadozó analóg áramerősségből, mellette fut egyenáram 5V, mellette az egész kábel árnyékolásfüggően akár antennaként is viselkedik, mindez egy eleve audiocélokra nem optimalizált közegben. Csoda, hogy a végeredmény amúgy kis mankókkal megtámogatva egész jó. Megjegyzem, idén még csak néhány percet hallgattam USB-n át zenét, de ami késik, nem múlik, ahogy melegszik az idő, átszokom a kissé hűvösebb dolgozószobámba, ahol többet fut az a lánc.

(#105376) PuMbA válasza Archttila (#105365) üzenetére


PuMbA
titán

Elkezdtem nézegetni a neten és nekem nagyon fura, hogy az Oyaide-ről egymást kizáró vélemények vannak: valakinél magasan a legjobb, másoknál nem valami jó. Míg a Supra-t mindenki dícséri és nincsenek kiugró, túlzó vélemények.

1.
"Oyaide Class A: Clean, powerful and ..slow. Clarity and dynamics are very surprising for the price point, but there is also some whack imaging and ultimately the whole package is lacking musicality.

-Supra 2.0: The affordable reference and an audiophile treasure in my book. Very close to a realistic balance soundwise with a touch of low-mids emphasis, fast, punchy, nuanced sound with great imaging, does not hold back a system whatsoever and i cannot see why it shouldn't be considered as the comparison standard as far USB cables go. The question about the other cables should be "Does it beat Supra?" If your system does not sound satisfying, it is not this cable's fault."

2.
"Oyaide Neo d+ class A: excellent, balanced and very enjoyable. It has body and weight to the mid-bass, but lacks the finest transients/leading edge details. That translates to a sound that is on the warm side of neutral and a slightly lesser sense of space compared to for example the Supra. Great value!"

"Supra USB High-speed: transparent and neutral; needs a system with a low noise floor to show it’s true colors. Awesome value!"

[ Szerkesztve ]

(#105377) btraven válasza Mathiask (#105374) üzenetére


btraven
őstag

"elfogadható bizonyító erejű kettős vaktesztek"

Ez lehetetlen mert 100/100 is kijöhet véletlenül. :R

(#105378) bkercso válasza Ear001 (#105368) üzenetére


bkercso
nagyúr

Aha, köszi! :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#105379) bkercso válasza FJC (#105370) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát ennyit én is tudok 15év aktív olvasás után. :B De nem tüntethető el, ill. a nagyfrekvenciás komponenseit a NFB sem tudja olyan jól szűrni, mivel nagyfrekin kisebb a mértéke (kisebb a hurokerősítés).
D-osztálynál meg van holtidő, amikor mindkét FET zárva van, nehigy egymásba nyissanak. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#105380) dgyuri0123 válasza bitrograde (#105364) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudományosan nem lehet különbség. Ezt bármelyik villamosmérnök megmondja neked. Bár, ha hiszünk nekik, akkor abban is hihetünk, hogy akármelyik Videoton erősítő sem szól rosszabbul, akármelyik McIntosh-nál, hiszen minden elektronikában csak drót' van, meg ón, meg kondik, meg tranzisztorok, meg processzorok és mint tudjuk (?), sem a drót, sem az ón, sem a kondik, sem a processzorok nem mutathatnak hangi eltéréseket soha, hiszen ami digitális, ott csak 0 és 1 közlekedik, analógnál pedig semmilyen körülmények között sem létezhet egy drótnak', kondinak, ónnak, tranzisztornak stb. saját, hangra gyakorolt hatása. Ergo, aki megvesz egy 5 milliós erősítőt, pont azt kapja hangilag, mint egy Videotontól. Ennyi. Itt le is lehetne zárni minden további vitát, mert egy/a villamosmérnök ezt mindenkinél jobban tudja. :D

"csak a zene van"

(#105381) liszi70 válasza -NoVa- (#105375) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nézd meg a tegnap linkelt videót"

Ha már előhoztad a témát, akkor a tegnapi videóhoz:

"Ezer sebből vérzik. Nem az USB-n átküldött digitális tartalmat hasonlítja össze az eredetivel, hanem lejátssza egy DAC-on, és utána egy audio interface segítségével újra digitalizálja az analóg jelet, majd azt próbálja null-tesztelni az eredeti digitális tartalommal. Más szóval, van benne egy D/A - A/D loop,tehát nem a digitális domainben történik a teszt. Nem is említem, hogy a minta-illesztés is komolytalan módon történik.
Komolytalan az egész.
Vannak USB DAC-ok, amiknek van SPDIF kimenete, azt vissza lehetne küldeni egy olyan audio interface-re, akinek van SPDIF inputjára, és úgy tisztán digitális domainben lehetne vizsgálni a (kompozit USB-SPDIF-USB) digitális átvitelt. Ez így csak egy vicc."

(#105382) Polllen válasza liszi70 (#105381) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pedig az analóg jelet kellene vizsgálni. A tapasztalatok alapján az változik meg.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#105383) bitrograde válasza Mathiask (#105374) üzenetére


bitrograde
senior tag

Szerintem ilyet nem lehet kijelenteni, hogy nem lehet különbség.

Szerintem sem.

Azt lehet mondani esetleg, hogy ha van is különbség nem azért, amivel épp magyarázza valaki az adott tapasztalást. Pl. az USB kábel jitter.

Igen, és nem feltétlenül. Sajnos a magyarázat valóban bonyolultabb lehet, mint az itt is kínált mágikus megoldások. Az én csekély értelmű medvebocs agyamat mindenképpen meghaladják. De ugye az, hogy a magyarázat nem jó, az nem jelenti azt, hogy a jelenség nem létezik (ld. még: flogiszton).

Mert a működési elvnek ellent mond a magyarázat. Nincs más út, egyesével az összes magyarázatot meg kell vizsgálni, hogy lehetséges-e. És ha az összes magyarázat elvi hibás, akkor se lehet kijelenteni, hogy nem lehet különbség, mert még mindig lehet olyan magyarázat amire még nem gondoltunk.

Így.
Persze nem is a magyarázatokkal, meg azok elemzésével kéne kezdeni, hanem maga a jelenség igazolásával. Már ha az a cél, hogy egyetemes kijelentéseket tegyünk. Mert ha csak magunk számára akarunk következtetést levonni, akkor nem szükséges ez nyilván, csak akkor nem is tudunk erős tényszerű állításokat tenni nyilvánosan.

Szerintem itt nagyon kevesen akarnak egyetemes kijelentéseket tenni. Tényszerűeket talán. Ellenőrizhetőket. De ahhoz ki kellene fejteni, le kellene írni a tapasztalatokat. Erre itt egyre kevesebben vállalkoznak, mert a válasz az, hogy:
1. nem is igaz.
2. vakteszteltél?
3. nem tudod tudományosan alátámasztani, akkor nincs is.
S ezek a reakciók általában olyanok fórumtársaktól érkeznek, akik ide - mondjuk így - nem tapasztalatot megosztani járnak.
Számomra az a furcsa, hogy nem születtek elfogadható bizonyító erejű kettős vaktesztek pl az USB kábelek különbségét bizonyítva. Ha én gyártó lennék és és látnám a tömeges szkepticizmust a termékemmel kapcsolatban, akkor csak megpróbálnám bizonyítani az igazam.(elég csak azt bizonyítani, hogy van különbség, nem is kell előjel, hogy jobb, vagy rosszabb) Akár több gyártó is összeállhatna és finanszírozhatna egy ilyet, szerintem hamar visszajönne az ára, ha a most kételkedő tömegek látnák értelmét megvenni azt, amire eddig nem is költöttek.

Na ez az, ami a gyártóknak nem érdeke, és nem feltétlenül azért, mert minden "snakeoil" (bár akad az is, jócskán), hanem mert jól tudják, a vásárlókat nem (feltétlenül) racionális megfontolások működtetik. Ráadásul bolondok lennének a termékeiket valós versenyben megmérettetni, a tőkeként működő tudást megosztani. Ha egyszer létre is jönne egy ellenőrzött körülmények között végrehajtott összehasonlító teszt, az legfeljebb azzal járna, hogy a "győztesnek" kikiáltott portéka ára az egekbe szökne, a többiek meg visszamenőleg megkérdőjeleznék a körülményeket és az eredményt. Ráadásul a technológiai lapokat nem szokták az asztalra teríteni, hiszen abból (vagy a nagyközönségtől elzárt mivoltából) élnek.

De akár jól szervezett privát teszt is lehetne. De eleddig csak olyanokat láttam, ami már a metodikán megbukik nem is érdemes megnézni az eredményt mert nem is lehet valid. Beszédes, hogy a legtöbb vitatott kérdésről egyetlen egy értelmes, elfogadható megerősítő teszt se született. Pedig elég lenne egyetlen egy és megnyugodna a világ az adott kérdésen.

És eljönne a világbéke kora. :D
Viccet félretéve: én egy találkozóra sem nagyon jutok el, örülök, ha a cimborákkal sikerül néha meghallgatni ezt-azt. ebből is sok minden ki szokott azért derülni: nem csak a készülékek teljesítményéről, hanem az eltérő ízléseinkről és képességeinkről is, miközben a legtöbb dolgot a beszámolók alapján hasonlóan halljuk (ám eltérően értékeljük). Szóval én inkább a konstruktív véleménykülönbségek, mint a harmonikus egyetértés híve vagyok.

(#105384) liszi70 válasza dgyuri0123 (#105380) üzenetére


liszi70
nagyúr

"analógnál pedig semmilyen körülmények között sem létezhet egy drótnak', kondinak, ónnak, tranzisztornak stb. saját, hangra gyakorolt hatása"

Nem kell hülyeségeket terjeszteni, ilyet senki nem mondott. :N Még Void sem, aki az egyik legradikálisabb a kérdésben. Az analóg kérdés árnyaltabb, mindenki tudja.

(#105385) Gijon válasza PuMbA (#105376) üzenetére


Gijon
senior tag

Nálam sima Suprát váltott az "A" class.., jó a Supra is, de az Oyaide jobban teljesít nálam. Látom többen is használják, szóval annyira nem lehet rossz. Én csak ajánlani tudom.

(#105386) liszi70 válasza bitrograde (#105383) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha egyszer létre is jönne egy ellenőrzött körülmények között végrehajtott összehasonlító teszt, az legfeljebb azzal járna, hogy a "győztesnek" kikiáltott portéka ára az egekbe szökne, a többiek meg visszamenőleg megkérdőjeleznék a körülményeket és az eredményt."

Mathiask nem "hangminőségi" rangsort eldöntő tesztekről beszélt, hanem a különbség tényét eldöntő, objektív vaktesztekről.

(#105387) Mathiask válasza -NoVa- (#105375) üzenetére


Mathiask
senior tag

Melyikre gondolsz? Amelyiket Xelo linkelt?
Szerintem láttam már korábban. Több bajom is van vele.
Nagyon sok múlik az időzítésen, hogy sikerül az ADC-jének az órájának a tickjét úgy időzítenie, hogy ugyanoda essen a különböző lejátszások alatt a zenéhez képest. Szerintem már ez kb lehetetlen feladat. Lutri.
Aztán nem véletlen, hogy amikor a két supra felvételt hasonlítja, akkor szépen hangosodik a különbség jel. Szétcsúsznak az órák egymáshoz képest. Nem véletlen, hogy 20mp-nél már elég hangos és le is állítja a lejátszást. Ehhez képest az összehasonlítások nagy részét 30mp felett kezdi.
Kommentekben olvasni, hogy más is próbált ilyet csinálni.(a srác aki amúgy az MQA-t "leplezte le") És ő azt mondja, hogy eleve az Audicaty alkalmatlan a feladatra, mert nem is lehet elég finoman állítani az eltolást. Ő DeltaWave-el próbálkozott, ahol lehet finomabban állítani az eltolást, illetve tartalmaz clock drift kompenzációt is, de még így is max 5-10mp után teljesen használhatatlan összehasonlításra. Azt mondta még próbálkozik és lesz belőle videó ha tud konzisztens eredményt felmutatni, de nem láttam tőle ilyet. Ha tippelnem kéne nem sikerült összehoznia. Nem véletlen. Ezt nagyon nehéz megcsinálni, ha egyáltalán meg lehet.

(#105388) PuMbA válasza Gijon (#105385) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ez a kettő nagyon népszerű kábel :) Kösz az infót.

(#105389) bitrograde válasza liszi70 (#105386) üzenetére


bitrograde
senior tag

Én pedig arról beszéltem, hogy a különbség eldöntése a gyártók által végzett tesztek esetében óhatatlanul minőségi versenybe csapna át.

(#105390) bitrograde válasza PuMbA (#105388) üzenetére


bitrograde
senior tag

Nekem a Supra Excalibur van a hangfalas rendszerben, azt én is jó szívvel tudom ajánlani.

(#105391) liszi70 válasza Mathiask (#105374) üzenetére


liszi70
nagyúr

+1

"Beszédes, hogy a legtöbb vitatott kérdésről egyetlen egy értelmes, elfogadható megerősítő teszt se született."

Pontosan.

"Akár több gyártó is összeállhatna és finanszírozhatna egy ilyet, szerintem hamar visszajönne az ára, ha a most kételkedő tömegek látnák értelmét megvenni azt, amire eddig nem is költöttek."

Igen, de szerintem ebből az lenne, hogy a profitéhségük miatt simán publikálnának hitelesnek feltüntetett, de hiteltelen és/vagy hibás metódusú vakteszteket is, vagy simán bekamuznák, hogy megtörtént. :) Így is megvan ennek az esélye... Szóval szerintem mindig az a legjobb, ha ezeket a teszteket otthon, magunknak, vagy kis közösségben végezzük, akkor lehetünk biztosak abban, hogy az eredmény valós, és nincs benne manipuláció és érdekek mentén ferdítés.

(#105392) -NoVa- válasza Mathiask (#105387) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mac-ről vagy windowsról hajtva? Utóbbiban eleve úszik az óra ide-oda, ezer ponton el tud csúszni az egész, de ott válik értelmetlenné, hogy én, mint analóg komponens egy DA átalakítás utáni szakasz végén, egyértelműen meg tudom mondani, hol, miben különbözik a szeparált adat / táp ággal alaposabban árnyékoltan vitt kábel és a közösen csavart hagyományos között a visszaadott hang. A többit utána már le tudom szarni, számomra van értelme, haszna, kész. Ok, hogy aki robot, annak a bitstreamen túl nincs infó, de én, mint régesrég villamosmérnökből átvedlett sw mérnök, félre tudom tenni a szakbarbárságot akkor, ha művészetek élvezete a cél. Nem érdekel alap sejtéseken túl, miért, mert egy komplett szakma ezeket az interfaceket, protokollokat tervezni az évek belerakott hátterével, és tapasztalataival, van jobb dolgom is.

Mellesleg az alap még mindig ott van, hogy az USB egy nem audio-ra optimalizált dolog, kényszermegoldás, amiből a lehető legkevésbé rossz eredményt cél kihozni. Csoda, hogy az egyáltalán ilyen jó közelítéssel sikerül.

(#105393) dgyuri0123 válasza liszi70 (#105384) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nem kell hülyeségeket terjeszteni, ilyet senki nem mondott. :N Még Void sem, aki az egyik legradikálisabb a kérdésben. Az analóg kérdés árnyaltabb, mindenki tudja."

What??? :Y Ti ketten voltatok a legnagyobb ellenzői a "kábelkérdésnek" és kifejezetten analóg kábel esetén sem volt ez másképp. Mi változott?

"csak a zene van"

(#105394) liszi70 válasza dgyuri0123 (#105393) üzenetére


liszi70
nagyúr

"kifejezetten analóg kábel esetén sem volt ez másképp. Mi változott?"

A véleményemben semmi nem változott, a te emlékezeted változott szelektívvé. :D

De, másképp volt és másképp van analóg esetén. Linkelnéd, mikor állítottam, hogy nincs és nem is lehet különbség?

[link] [link] [link] [link] [link] Ennyi elég lesz a rágalmad cáfolására?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.