Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104351) Gyuri108 válasza Ear001 (#104280) üzenetére


Gyuri108
csendes újonc

sMS-200 NEO-val próbáltam ki, úgy, hogy az upgrade V0.5.51-re és a frekvencia beállítása 312 MHz-re egy menetben történt.
A V0.5.41-hez képest áradóbb, ritmikusabb, dinamikusabb, "fiatalosabb", természetesebb a hangzás. Valahogy nagyobb kedvvel játszanak a zenészek, erősebb a jelenlétérzet.
Számomra egyértelmű az előrelépés, hátrányt eddig nem tapasztaltam.
Köszönöm a tippet, Ear001!

(#104352) s4tch válasza RetepNyaraB (#104350) üzenetére


s4tch
veterán

Persze, leginkább coax kimeneten van értelme hallgatni. Klassz lenne rajta egy usb out, még jobb lenne belső dac nélkül, de amennyibe kerül, egy szavam sincs.

(#104353) lapalapa válasza s4tch (#104348) üzenetére


lapalapa
senior tag

Az bosszantana, ha leülnék zenét hallgatni, de hibát kéne keresnem, meg próbálgatni a beállításokat, hogy szólaljon meg végre.
De önképzésnek jó, meg van benne sikerélmény, ha valamit sikerül...

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#104354) lapalapa válasza Gyuri108 (#104351) üzenetére


lapalapa
senior tag

Milyen lehet egy sotm belülről, láttad már?
Némi gumi ott is elférhet talán.. :B

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#104355) s4tch válasza lapalapa (#104353) üzenetére


s4tch
veterán

Stabilak ezek a rendszerek, inkább a lassú boot és a fura volumio app, illetve más rendszerek esetében az app hiánya jelenti a kihívást. Megszoktam, kézre állt, de sosem szerettem meg a böngészőből vezérelt zenehallgatást. Tidal connect, spotify connect vagy roon végpontként viszont kifogástalan lehet hosszú távon is egy málna.

(#104356) nLali válasza s4tch (#104355) üzenetére


nLali
senior tag

Volumio alatt nem volt gondod a youtubeval? Amikor legutóbb próbáltam, akkor hiába volt premium előfizetés, csak 64-96kbps minőségbe játszott le hangot.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#104357) Ear001 válasza Dorien (#104332) üzenetére


Ear001
addikt

Amit s4tch sorolt, plusz még az Eversolo streamerek.

(#104358) Ear001 válasza lapalapa (#104354) üzenetére


Ear001
addikt

A táptuning, vagyis a lineáris táp, meg az egy szem kondi cseréje többet ér. :C

(#104359) bajnokpityu válasza Gyuri108 (#104351) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az orajel visszavetele vajon. Azért hallható, mert a difi tápot kevéssé rángatja így a proci?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#104360) Dorien


Dorien
veterán

A nap első meglepetése:
A Sundara Closed-Back jobban szól a chAMP-ról, mint az A30 Pro-ról. :) Teltebb, finomabb a hang vele. Az A30 Pro mintha már túl sok erőt pumpálna ebbe a fejesbe...

Ear001: Köszi! :R Azt hiszem, egyelőre maradok Nova Hiby RS2 ajánlásánál, mert tényleg nem használok semmilyen streamer szolgáltatást. Old-school FLAC / MP3. :)
(Okostelefonom sincs, illetve talán valamelyik fiókban...)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#104361) nobela válasza nLali (#104336) üzenetére


nobela
senior tag

"Bluesound Node nekem nem tűnt nagy durranásnak. Úgy tippelem, hogy sok más felhasználónak se"

NODE egy átlagos de nagyon jó minőségű alkatrészekből összerakott PC-hez képest klasszisokkal jobban szól, elsősorban zaj szempontból (ami konkrétan nincs). Persze csakis a digitális kimeneten, külső DAC-kel.

Emellett ott van a kényelem hogy nem kell a PC-vel b@szakodni, bebootolni akármi, amikor hazamegyek csak rákattintok a telefonomra és szól :) Elképesztően kényelmes megoldás.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#104362) Dorien válasza nobela (#104361) üzenetére


Dorien
veterán

"Emellett ott van a kényelem hogy nem kell a PC-vel b@szakodni, bebootolni akármi, amikor hazamegyek csak rákattintok a telefonomra és szól :)"

Azé' a Win10 és SSD óta ez a b@szakodás kb. fél perc. :) Régebben (Win7 + HDD) tényleg komoly szempont volt, azt elismerem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#104363) nLali válasza nobela (#104361) üzenetére


nLali
senior tag

A boot idő nem mindig számít. Nem a napot, de a hónapot se tudom, hogy mikor volt kikapcsolva a pc-m.
Értem, hogy miért mondjátok sokan kényelmesnek a streamert. Valószínüleg sokatoknál a zenehallgatás és a számítógépen valamit csinálás jobban elkülönül , mint nálam.

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#104364) Mezga Aladár válasza Dorien (#104332) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Aries Femto mostanában 300.000,- forint környékén vagy alatta megy az AVX-en. Részemről ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#104365) Ear001 válasza bajnokpityu (#104359) üzenetére


Ear001
addikt

Talán inkább a kisebb elektromágneses kibocsátás lehet kisebb. Persze így a táp is kevésbé van terhelve, annak is kisebb lehet a zavaró hatása.

(#104366) btraven válasza Dorien (#104362) üzenetére


btraven
őstag

csak rákattintok a telefonomra és szól

Kivéve, amikor nem. Mert lejött valami update, aztán tönkrevágott mindent. Régi szép idők amikor még az androidot is újra kellett izélni. :)

Pc és egyéb kütyük soha nem fogják utolérni a sima CD lejátszót. Azt bekapcsolod és zenél. Mindig.

(#104367) Ba cy lus válasza btraven (#104366) üzenetére


Ba cy lus
őstag

És ha így lenne, akkor nem lenne két működésképtelen CD-lejátszóm. :DDD

Egyébként nem kell annyira túldimenzionálni a hagyományos CD-lejátszókat. Abból is csak az a jó, amit rendesen megcsináltak.

[ Szerkesztve ]

(#104368) nobela válasza nLali (#104363) üzenetére


nobela
senior tag

"Valószínüleg sokatoknál a zenehallgatás és a számítógépen valamit csinálás jobban elkülönül , mint nálam."

Igen, ez két totálisan különböző tevékenység. Ha zenét hallgatok akkor ZENÉT HALLGATOK (így nagybetűvel).

Ha PC-t buzgerálok akkor meg PC-t buzgerálok :D

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#104369) Feck


Feck
tag

Hali,
Airist R2-R DAC mellé szeretnék egy amp-ot, jelenleg CTH van. Első körben ezt néztem ki, de már sajnos nem kapható: [XDUOO TA-84 OTL TUBE AMP/DAC]
Egyéb ötlet? Beyer DT 1770 és Amiron lesz hajtva, keret maximális összege: 200k.

[ Szerkesztve ]

(#104370) lapalapa válasza Ear001 (#104358) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát az az alap, arra jönne még némi gumi.. ;)

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#104371) lapalapa válasza btraven (#104366) üzenetére


lapalapa
senior tag

Pedig tényleg.
Néha szól hogy frissítene sw-t, akkor magába zárkózik a node pár percre, aztán go.
Ennyi.
Meg ami még tetszik benne az a tidal szolgáltatás. Amiket írtok tidal problémákkal kapcsolatban, az itt nincs, olyan hangja van hogy leteszem a hajam, pedig cd minőségben megy a legtöbb műsor amit hallgatok. Szerintem lepaktált a tidal meg a bluesound..

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#104372) fericske válasza Feck (#104369) üzenetére


fericske
addikt

Feliks Echo(1-2) részemről, elsősorban. Másoktól másokat :)
Azok a Beyerek nem hisztis félék, úgyhogy sokféle erősítő szóba jöhet amik tetszhetnek.
Bkercso, bajnokpityu erősítők is pl., nem csak shenzeni kici ócók.

(#104373) lapalapa válasza nobela (#104361) üzenetére


lapalapa
senior tag

"NODE egy átlagos de nagyon jó minőségű alkatrészekből összerakott PC-hez képest klasszisokkal jobban szól"
Igen, csak a két quartz kristályt nem értem, bár némi gumi kell és "femto" lesz, meg analóg táp és az átlagos átmegy kivételesbe.. :C

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#104374) nobela válasza btraven (#104366) üzenetére


nobela
senior tag

"csak rákattintok a telefonomra és szól

Kivéve, amikor nem. Mert lejött valami update, aztán tönkrevágott mindent."

Ez eddig konkrétan nulla alkalommal fordult elő. Nulla. Zéró. Egyszer sem. Szóval ez pontosan ekkora probléma :)

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#104375) CyberFriend válasza Feck (#104369) üzenetére


CyberFriend
tag

Amiron-hoz jó választás lenne a Schiit Valhalla 2.

(#104376) lapalapa válasza fericske (#104372) üzenetére


lapalapa
senior tag

+1
Részemről is! És nem kell csövekkel bűvészkedni, ami benne van az jó.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#104377) Ear001 válasza Feck (#104369) üzenetére


Ear001
addikt

Az Amiron Home nálam remek barátságban volt a TMP Anttal.

(#104378) Feck


Feck
tag

Annyit kifelejtettem, hogy csakis csöves erősítőben gondolkodom :)

#104372 fericske: Volt olyanom, és máig vérzik a szívem, ha rágondolok, remek egy eszköz. De írtam anno a fórumon róla, hogy megannyi fejhallgatóval teszteltem, különböző környezetekben, számtalan erőforrásról és DAC-ról hajtva, kábeleket és csöveket cserélve, mégis egy dolog volt változatlan: a ciripelés...
Használtan pedig marha nehéz kifogni itthon (jó volna kipróbálni egy másikat is, hogy az vajon mit produkál). Külföldről nem merek ilyen rizikót bevállalni... Újonnan pedig (számomra) horror az ára.

#104375 CyberFriend: Ráadásul feketében igencsak impozáns, ez is fel van írva a képzeletbeli listára, köszönöm a tippet! Utánajárok kicsit a hangkarakterének.

#104377 Ear001: ~ 2 éve amikor sorra kerültem volna kipróbálásra, hívott telefonon az illető, hogy elfüstölt nála... Aztán hosszas huzavona után elengedtem a dolgot. Tegnap mégis írtam Tamásnak, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#104379) btraven válasza nobela (#104374) üzenetére


btraven
őstag

Jó neked. Nálam az UAPP-t be kellene állítani hogy ne updatelje magát auto. Nagyon sűrűn van frissítés, és sokszor elizél valamit a programozó úr.

(#104380) nLali válasza nobela (#104368) üzenetére


nLali
senior tag

Én is így vagyok vele. A zenehallgatás az egy minden mástól független elfoglaltság. Ha meghallgatok 3-4 számot és utána valamit olvasnék, vagy autótesztet néznék yt-n, aztán újra belehallgatnék valamibe, akkor megy minden egy helyben. Én erre rendezkedtem be.
Van végülis a tévéhez két nagy álló quadral és stereo erősítő, de azon sose hallgattam semmit. Lehetne streamer abban a láncban, de nem szeretek kanapén ülve zenét hallgatni. Az a szett csak azért van, hogy a tv hangszóróit ne halljam, ha a család néz valamit. A tv hangszóróinak hangjától kibillenek nyugalmi állapotomból . :DDD

Eladó Sundara : https://hardverapro.hu/apro/hifiman_sundara_closed_back_elado/hsz_1-50.html

(#104381) btraven


btraven
őstag

Clarett (Focusrite?) erősítőt használni méregdrága planárhoz? [link]
Nincs valami jó hangja.

(#104382) Frogged válasza Dorien (#104332) üzenetére


Frogged
aktív tag

Ha saját tárolóról zenélnél én ajánlani tudom a Musician Audio Mdp-2-t.
Aliról kb 200ból kijön ha minden jól alakul igaz sd kártya meg pendrive megy csak bele más nem, de penyot elméletileg 2 tb-ig támogatja.
Most járatom 2 napja eddig elég pozitív hang szempontból.

(#104383) fbaloo


fbaloo
tag

Sziasztok, nemrég vettem egy Epos game one fejhallgatót, de úgy érzem kevés az onboard hangkártya hozzá, és a hangminőség sem lenyűgöző. Ki kell maxolnom a hangerőt a hangbeállításoknál hogy elfogadható hangerő legyen. A fejhallgató elvielg 50 ohm-os. Ha jól értem akkor tudom kihozni a megfelelő hangot a fülesből ha veszek egy USB hangkártyát hozzá. Tudnátok ajánlani valamilyen típust ami nem overkill egy iylen füleshez, de azért kimaxolja a fejhallgató tudását? ELőre is köszönöm.

(#104384) Exodius


Exodius
őstag

Mondjuk azért szórakoztam a gondolattal, hogyha audio terén ennyire jók a lineáris tápok, akkor ha monitor elé kötnék egyet, akkor vajon mennyiben javulna a kép minősége?

OLED lenne? :D ;]

(#104385) RetepNyaraB válasza Exodius (#104384) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hát, ha bekukkantasz a házimozi topikba ott mi megy, eltörpül az itteni blutack-mutyi ☝️
A fülemnél csak a szemem rosszabb, de az ilyen-olyan speciális fényelnyelő rétegzésű, gyémántpor árú fekete falfesték és a piros bizonyos hullámhosszait bársonyosan kiemelő hdmi kábel az enyhe tuning kategória csupán. Ehhez képest egyáltalán nem volnék meglepve az analóg tápos projektoron.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#104386) Bogyó bá' válasza Exodius (#104384) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én a legnagyobb javulást szemüveg cserével értem el. Nem volt olcsó, de tuti működik! ;]
A-B "félvak" tesztben is bizonyított! :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#104387) liszi70 válasza RetepNyaraB (#104385) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha bekukkantasz a házimozi topikba.... a piros bizonyos hullámhosszait bársonyosan kiemelő hdmi kábel az enyhe tuning kategória csupán"

Igaz, november óta még nem olvastam azt a topikot, de ha ott valaki ilyen vagy hasonló f@szságot állít a hdmi kábelről, az egész biztosan ki van osztva. :D

[ Szerkesztve ]

(#104388) btraven válasza RetepNyaraB (#104385) üzenetére


btraven
őstag

Én nem kukkantok be. Szerencsémre engem nem érdekel a képminőség. HD-ready 720p már tökéletes. Most járjak oda osztani az észt? Minek? :)
Egyébként ott hogy van a vakteszt? A fülüket fogják be?

(#104389) dgyuri0123 válasza Exodius (#104384) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hülyeségnek is van (kéne hogy legyen) határa... :D :R
De fejtegessük tovább.... és egy oled lin. táppal ?

"csak a zene van"

(#104390) Exodius válasza dgyuri0123 (#104389) üzenetére


Exodius
őstag

OTT A PONT! :D

(#104391) Dorien válasza Frogged (#104382) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi! :R
USB kimenet nincs is rajta?
Mert az a középső elvileg a pendrive-hoz van.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#104392) Frogged válasza Dorien (#104391) üzenetére


Frogged
aktív tag

Igen az csak bemenet , én i2s kimenettel használom .

ha az Ashioda boltbol rendeled amit linkeltél az nem rossz mert a Fedex hozza és volt hogy 4 nap alatt ide ért Kínából a Pegasus dac-om és mind 3 rendelésemnél 50 dollárt tüntetek csak fel így 7200hufból meg úsztam a vámolást amit a fedex intéz.

Negatívum hogy az Mdp--2 mellé kihagyták a táp kábelt bár úgy se használtam volna.
Illetve nekem az Mdp meg a Monoceros előerősítőhöz is olyan táv kapcsot adtak ami nem működött de ez lehet csak az én balszerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#104393) bitrograde válasza Frogged (#104392) üzenetére


bitrograde
senior tag

Nem akarok nyelvészkedni, de mintha a kötelező tartozékok nem meglétére és a garancia hiányára nem éppen a "balszerencse" kifejezés lenne a legtalálóbb. :W

(#104394) OPiiPO válasza bitrograde (#104393) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem akarok kötözködni, de hamár nyelvészkedsz akkor esetleg tehetted volna offba is :P

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#104395) Frogged válasza bitrograde (#104393) üzenetére


Frogged
aktív tag

Néző pont kérdése esélyes hogy nem a forgalmazott távkapcsok 100% hibás én bele futottam 2böl 2be nekem ez balszerencse.
De kinek mi a fontos részemről belefér hogy itthoni árhoz képest spóroltam 200at a dacon 200at az előerősítőn és 110et a lejátszón.

Lesz aki meg javítja a távkapcsokat pár ezer huf-ért nyilván kényelmesebb lett volna ha minden klappol.
Gari meg van csak kevésbé kényelmes mint itthon kellene érvényesíteni illetve 30 napig vissza küldhető ha nem tetszik a készülék.

(#104396) bitrograde válasza Frogged (#104395) üzenetére


bitrograde
senior tag

Az európai szempontból erőteljesen kérdéses "tervezési", gyártási, forgalmazási és marketingstratégiát követő, a minőségi ellenőrzésnek nem feltétlenül alávetett, az európai és a magyar adó- és vámszabályokat megkerülő szürkeimportból származó készülékek beszerzési módjának ajánlása bizonyára belefér ennek a témának a profiljába.
A lényeg, hogy te spóroltál. Mindenki másnak meg megérte.

(#104397) Frogged válasza bitrograde (#104396) üzenetére


Frogged
aktív tag

Gondolom nem fér bele ezért van offban nem úgy mint a te kötekedő (sértett magyar kereskedőre hajazó) komentjeid ami szintén ugyan annyira nem kapcsolódik a topic téma köréhez.
De felnőt emberek feltételezem tájékozódnak és eltudják dönteni nekik mi éri meg mielőtt komolyabb összegtől vállnak meg.

Más részt lehet a hazai elektronikai termékeket forgalmazó kisebb nagyobb boltok vevőkel való kommunikációja és a garihoz való hozzá állása sem mindig győzi meg a vásárlót hogy legközelebb is itthonról rendeljen.
De részemről a topic tele szemetelését befejeztem elnézést a többiektől.

(#104398) bitrograde válasza Frogged (#104397) üzenetére


bitrograde
senior tag

Szerintem szorosan a témához tartozik, amiről itt beszélünk.
Amikor az emberfia-lánya átlag magyar családi költségvetéshez mérten jelentékeny összeget áldoz a hobbijára, akkor nyilván mérlegeli, hogy mit is vásároljon. Mivel tartós (?) fogyasztási cikkről van szó, egy bizonyos összeghatár felett ahhoz jótállás és garancia tartozik, melyeknek minőségét és időbeli kiterjedését hatályos jogszabályok írják elő, a fogyasztót védve. Attól, hogy egyes magyar vagy más kereskedők sértve érzik magukat ettől, a törvény még vonatkozik rájuk, s ezeknek a biztosítása az ár(képzés) része.
A felnőtt emberek tájékozódását segíti elő, hogy ha tudják, hogy a szürkeimportból származó, ám olcsón vásárolt készülékek esetén ez egyáltalán nem evidencia, ahogy bizonyos márkák (most mindegy is, hogy kínai vagy sem) esetében sem adott az európai szervízháttér és a garancia sem érvényesíthető automatikusan (a harminc napos elállás is véleményes, tranzakció típusától és gyártótól függően, hogy a jelentékeny postaköltség lehetőségét már ne is említsük).
Az pedig szintén része a vásárlásnak, hogy a készülékeit cserélgető hifista adott esetben olyan egységet vásárol, mely éppen ezen körülmények miatt a használt készülékek piacán hamar veszít értékéből, ha egyáltalán eladható. Arról nem is beszélve, hogy a készülék jóságát tulajdonképpen technológiák eltulajdonítása és/vagy a termék fogyasztói árának tudatos inflálása alakítja eleve, melyet a fizetett tesztelők marketinges BS-e próbál ellensúlyozni. (És akkor itt megint eltekintek az ökológiai lábnyom, a makroökológiai hatások, a technológia transzferek és egyéb mellékkörülményeknek még csak az említésétől is.)
Mindezek azt eredményezik - ezt szigorúan véleménynek tekintheted, ha akarod -, hogy relatíve olcsón vettél egy készüléket, melyben (ez okból is kifolyólag) nyilvánvalóan örömedet leled, de ennek az életvezetési stratégiának a hatása, akárcsak a hifis társadalom moráljára vetítve is rettentően káros: vegyetek kínait Kínából, az olcsón jobb! Aminek az ára jó, annak a hangja is.
Azt még csendben hozzáteszem, hogy nincsenek semmiféle közvetlen érdekeltségeim egyetlen cég termékének előállításában és forgalmazásában sem - nem vagyok sem gyártó, sem pedig kereskedő.
Csak egy krakéler fórumtárs, nyilván.

(#104399) OPiiPO válasza bitrograde (#104398) üzenetére


OPiiPO
addikt

Teljesen offtopic a hsz-ed, se DAC se erősítő.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#104400) CyberFriend válasza OPiiPO (#104399) üzenetére


CyberFriend
tag

Sikerült találnod erősítőt a Beyerdynamic Amiron Home-hoz, vagy még folyamatban van a keresés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.