Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) LOTR válasza gzbotii (#57376) üzenetére


LOTR
addikt

Kémes hármas (2012) "This Means War"

és erre még ráfoghatod, ha más kérdezi, hogy akcióvígjáték, különben meg eladhatod tankos-romantikusnak is :D

más
imdb beállítható, hogy ne magyarítsa a címeket?

One Ring to rule them all

(#57402) gmx9 válasza LOTR (#57401) üzenetére


gmx9
aktív tag

Site settings -> general site preferences -> Title display country-t állítsd át originalra

Alatta azt hiszem alapból angol (a title display language).

[ Szerkesztve ]

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#57404) Enton


Enton
addikt

Végre hosszú ideje egy értelmes tréler:

The Phoenix Project

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#57405) aizen92 válasza Enton (#57404) üzenetére


aizen92
addikt

Primer 2015? :U

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57406) Enton válasza aizen92 (#57405) üzenetére


Enton
addikt

Rögtön látni a párhuzamot valóban. Esetleg annyi, hogy itt nem az idő a téma hanem klónozás/újraélesztés. Kiváncsian várom mit sikerül kihozni belőle.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#57407) aizen92 válasza Enton (#57406) üzenetére


aizen92
addikt

Egyre gondoltunk!
Nem feltétlen negatívumként hoztam fel, szeretem az ilyen kameradrámákat és lowbudget scifiket, és az se gond ha merít a Primerből. Felírtam, nagyon kíváncsi vagyok rá. Köszi az infót! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57408) F34R válasza Enton (#57406) üzenetére


F34R
nagyúr

Story:

How the dead back to life

(#57409) Pearce


Pearce
aktív tag

The Drop

Mit is mondjak róla...sztori olyan, amilyen, a szereplők meg csak elvannak, mint hal a vízben. Gandolfini futása komikus volt, amúgy semmi extra, Matthias Schoenaerts se itt hozza élete alakítását, Hardy meg mintha egy idiótát játszott volna. Plusz a filmben volt két meglepetés. Úgyhogy ja, iskolapéldája annak, amikor jó színészek vannak egy gyenge forgatókönyvből készült filmben.
Ennyi. Gyenge 6/10.

[ Szerkesztve ]

(#57410) Viszlát válasza aizen92 (#57374) üzenetére


Viszlát
addikt

A listád jó :R (bár a What If eléggé khm lett), de sajnos pontosan ebből is látszik, hogy tulajdonképpen megszűnt létezni a romkom, mint kategória. Serendipity, Notting Hill, When Harry Met Sally, You've Got Mail, Shall We Dance... az utóbbi években nem igazán láttam hasonlóan könnyed, humoros és egyben romantikus filmet. Vagy böfögős-fingós alpári humor, vagy túlzottan drámába hajló volt, de igazi romkom nem. :(

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57411) callmeakos válasza Pearce (#57409) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát nem azért, de amit Hardy itt leművelt, az se mindennapos... :U
Amúgy ja, nem a történet az ami durva.

All→M8

(#57412) Enton válasza Viszlát (#57410) üzenetére


Enton
addikt

Esetleg egy próbát megérhet ha még nem láttad:

Numb

Alapvetően nem romkom, hanem romantikus dráma, de szerintem bőven van benne humor is. Szinkron se rossz féle, éppen ha nincs kedved olvasni.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#57413) Viszlát válasza Enton (#57412) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi az ajánlást, láttam már, de ugye ez is 7 (lassan 8) éves film. Akkoriból volt még az A Good Year például, ami megfelelt a minimális komolykodás, pár jó nő, finom humor és jó karakterek alapfeltételeknek. Közben eszembe jutott a Salmon Fishing in the Yemen, ami 2011-es, csak, hogy ellent mondjak saját magamnak. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57414) abridabri válasza aizen92 (#57374) üzenetére


abridabri
veterán

"If i Stay: Ezt te nem élvezed, hacsak nem vagy klasszikus zene rajongó"
En pont a film hatasara kezdtem el hallgatni klasszikus zeneket :C

(#57415) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Yôjirô Takita rendezőnek szeretnék köszönetet mondani az "Okuribito" című filmjéért. Ritkán látni ennyire szép filmet. Nagyon nagy élmény volt minden perce. Aki még nem látta az feltétlen pótolja mert egy mestermű!
Okuribito/

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#57416) eeXaa válasza dokee78 (#57392) üzenetére


eeXaa
addikt

:)) ...de úgy látom biztonságban vagyok.....

(#57417) lionshamlet válasza Enton (#57412) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Azért ez bőven egy depressziv dráma, mint romkom.

(#57418) #54715584


#54715584
törölt tag

Romkom-ra még egy: To Rome with Love

(#57419) Fredo_28 válasza #54715584 (#57418) üzenetére


Fredo_28
csendes tag

Elég gyenge, az Éjfélkor Párizsban sokkal jobb...

,, All i can do is be me, whoever that is. " Bob Dylan

(#57420) dokee78


dokee78
félisten

Fury 9/10
IMdB-n Rated besorolása van,ennek ellenére már az elején szemen szúr egy német tisztet. :F
Mi volt az a lézerharc benne?
Először azt hittem megjöttek a Birodalmi rohamosztagosok és valami Wayans vígjátékban vagyok.
Viccet félre téve,nagyon tetszett a film.

A sokak által felhozott reggelizős jelenet is príma volt.
Don sosem azzal kérkedett,hogy magasabb rangú tiszt,hanem határozottan jelezte,hogy ő a király. :C
Sok filmben ilyen esetben az jön,A felettese vagyok,tisztelettel tartozik. és társai szövegek.

Megjött a kedvem egy kis WoT-ozáshoz,na és persze a Ryan közlegényhez.
2.WH témában még mindig ez utóbbi az etalon.

[ Szerkesztve ]

(#57421) #54715584 válasza Fredo_28 (#57419) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, de az komolyabb is :K

(#57422) Fredo_28 válasza dokee78 (#57420) üzenetére


Fredo_28
csendes tag

Nem lézerharc, ez a valóságban is ilyen. Mittudoménmilyen kémiai dolgot lőnek minden x. lövésnél, hogy éjszaka is be tudják tájolni a a célpontot.

monstre
Az Éjfélkor Párizsban komolyabb...?? :U

[ Szerkesztve ]

,, All i can do is be me, whoever that is. " Bob Dylan

(#57423) Viszlát válasza #54715584 (#57418) üzenetére


Viszlát
addikt

Hat az inkabb egy szatira szvsz, de lehet keverem (ez a WA film, nem?).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#57424) thomeef


thomeef
őstag

The Treatment: Sokkoló, nyomasztó, felkavaró, nagyon kemény, jéghideg hangulatú Belga krimi, remek fényképezéssel, remek színészi játékkal, igazi komor Skandináv krimi hangulattal, akkora csavarral hogy leszakad a fejed. Egy másodpercig nem unalmas, végig tartja a feszültséget. Sok éve nem láttam ilyen jó krimit (könyvekkel vetekszik). Jah és meg nem nézném mégegyszer :DDD

9/10 (csak azért mert ez a film nem kegyelmez, agyon tipossa a lelki világod)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#57425) Bad Pritt válasza dokee78 (#57420) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Milyen besorolása van? A rated szó önmagában a besorolást jelenti. :D
A lézerharc a megkülönböztető lövedékek miatt van, de ezt még talán a filmben is elmondják. Vagy valamelyik a filmben, lehet a Szakaszban?... :F

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#57426) Pearce válasza Bad Pritt (#57425) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nem úgy van, hogy mittudomén rated R? Tehát nem csak simán rated.
Egyébként ja, az elején az egyik csávó mondja el a löveges cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#57427) Bad Pritt válasza Pearce (#57426) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Filmeknél Amerikában így van, a rated szó önmagában semmit nem jelent, rated PG, PG-13, R, NC-17 már igen. Játékoknál meg az ESRB besorolás számít, pl. Rated M for Mature, ezt még trailerek előtt is lehet hallani.
A rated kifejezés gyakorlatilag kötelező, mert valahova minden filmet meg játékot be kell sorolni. :D

(#57428) monstre: Mi ez a mondatszerkezet? :DDD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#57428) #54715584


#54715584
törölt tag

Igen, komolyabb, miért, nem? :D

To Rome with Love az WA film, igen.

A Midnight in Paris sztem komolyabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#57429) eeXaa válasza #54715584 (#57418) üzenetére


eeXaa
addikt

..hmm, ez eddig kimaradt vhogy... asszem elselyére megvan a kezdő film... :)

[ Szerkesztve ]

(#57430) eeXaa válasza callmeakos (#57301) üzenetére


eeXaa
addikt

Ha ez tettszett, akkor ajánlom A Dhoom-t, de legfőképpen a Krrish című alkotásokat.... nekem azért egy kicsit furcsa, olyanok ezek a filmek, mintha az argó lenne keverve egy modern talking klippel, vmilyen dél amerikai teledrámával, plussz a tigris és sárkánnyal :)

(#57431) kexksz


kexksz
addikt

Jó volt ez a Fury, csak azt a "szerelmi" szálat éreztem teljesen feleslegesnek és erőltetettnek, meg ezt az egész "én vagyok az új fiú ti meg a tapasztalt fiúk" klisét. Jó, amúgy rengeteg klisé volt benne, de ettől függetlenül teljesen élvezhető volt.

[ Szerkesztve ]

(#57432) LOTR válasza dokee78 (#57420) üzenetére


LOTR
addikt

Rated: Restricted - ez lesz amire te gondolsz
vagyis az értékelése: korlátozott (gyerekek alsó korhatárát tekintve) - bár lehet jobb magyarosítása is van
mpaa rating

One Ring to rule them all

(#57433) RoyalFlush válasza Kidus (#56919) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Tegnap néztük meg, volt néhány jó jelenet benne, de összességében csalódást okozott mindannyiunknak. :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#57434) devil-k


devil-k
nagyúr

A védelmező

7/10

Tetszett! Olyan igazi agykikapcsolós, de mégis szórakoztató mozi. Volt 1-2 érthetetlen és közhelyes jelenet, de ettől függetlenül hozta amit Denzel Washingtontól elvárunk. Bár szerintem ennél többre képes DW. Marton Csokas = Teddy?! Ezen meglepődtem! Nem gondoltam volna. :C Arról nem is beszélve, hogy félelmetesen hasonlít Kevin Spacey-re.

- mozi bolondéria -

(#57435) madgie válasza dokee78 (#57420) üzenetére


madgie
titán

Az eleje nagyon jó volt, aztán átment sajnos kliséparádéba (még a trailert sem láttam, mégis előre lehetett sok helyen tudni, hogy, na most szembejön egy Tigris és megritkítja őket, most lesz benne egy fiatal ártatlan lány vagy gyerek, stb) . Mondjuk így is élveztem, a harci jelenetek nagy részénél fogtam a karfát, kutyajók voltak :)

(#57436) dokee78


dokee78
félisten

Into the Woods feliratos Trailer.

Hangok veszett jók voltak.

[ Szerkesztve ]

(#57437) spiky03 válasza dokee78 (#57436) üzenetére


spiky03
veterán

Tegnap esz megnéztük a A sötétség útja - Mulholland Driveot

A felbujtó szokás szerint az asszony volt, ennek a cikknek alapján. :D
Top 10 legijesztőbb jump scare
Ez volt az a film amit még nem láttunk a felsoroltakból

Hát tömören összefoglalva, WTF? :D Mi volt ez a film. :DDD

Ami értékelhető volt benne az ő melle. :DDD Laura Harring

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57438) devil-k válasza spiky03 (#57437) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ennyire elvont?! :Y

- mozi bolondéria -

(#57439) spiky03 válasza devil-k (#57438) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem nem kicsit, vagy inkább azt mondom érdekes. :)
Épp most olvastam el az Xpressen, az egyik kommentet, hogy ő, hogy látta ezt a filmet.
Volt amire én nem gondoltam a nézése közben, de ő ott leírta, és amúgy tényleg van benne fantázia.
Nah de nem ásom bele magam jobban.
Majd hátha itt is valaki látta, vagy megnézi és akkor ő is leírja a véleményét.

Amúgy itt az Xpresses link: [link]

Spoilert tartalmaz a link!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57440) Bad Pritt válasza devil-k (#57438) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Erre tényleg csak ennyit lehet mondani:

:D

Más: A Fandango idén is összeállította a következő év legvártabb filmjeinek listáját. A 2015-ös top 5.:

1.: Star Wars: The Force Awakens (u don't say?!)
2.: The Avengers: Age of Ultron
3.: The Hunger Games: Mockingjay - Part 2.
4.: Fifty Shades of Grey (brace yourselves!)
5.: Jurassic World (oh boy...)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#57441) aizen92 válasza devil-k (#57438) üzenetére


aizen92
addikt

Ahogy HáGé kholléga is írta, David Lynch. Aki nem ismeri és nem szereti a munkásságát az ne is kezdjen bele az alkotásaiba.

Egyik kedvenc részem a filmből.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57442) devil-k válasza aizen92 (#57441) üzenetére


devil-k
nagyúr

és HáGé!

Én még nem ismerem a munkásságát, de már ideje lenne! :DDD

- mozi bolondéria -

(#57443) aizen92 válasza devil-k (#57442) üzenetére


aizen92
addikt

Ha tudod minél előbb pótold! Talán ha láttad az Enemy-t ( Jake Gyllenhaal ), akkor azt szorozd fel párszor és annyira lesz elvont, a négyzeten.... :DDD
Nem egyszerű film, fontos, hogy nyitott legyél az ilyen alkotások felé különben az lesz a vége, hogy csak Laura Harring csodálatos mellei ragadnak meg a film után..... no offense spiky03 :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57444) devil-k válasza aizen92 (#57443) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hmmm... Az Enemy felszorozva? :D Jól kezdődik! (Tetszett egyébként, csak a mai napig nincs meg a teljes lényeg). Na jó, az újév első pár napjában megpróbálom tiszta fejjel és nyitott szívvel megnézni valamelyik filmet. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57445) aizen92 válasza devil-k (#57444) üzenetére


aizen92
addikt

Nyugi néha még Lynch se osztotta meg teljesen mi a lényegi mozzanata/mondanivalója egyes filmjeinek ( vagy ő maga se tudta egyesek szerint ).
Szóval "be open minded" és kész.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57446) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na ha már így nézegettem várólistákat jövőre, itt az én top 5-ös listám:
1.: Tomorrowland
2.: Pan
3.: The Walk
4.: Star Wars: The Force Awakens
5.: Jupiter Ascending

Most hogy ezt végiggondoltam, az a furcsa, hogy mind az öt a rendezője miatt nagyon várós, egyikükben sem csalódtam még igazán (kivéve Wachowskiék és a Speed Racer esete).
Persze ezt a listát úgy kell nézni, hogy az első helyen a Fifty Shades of Grey van, de ez annyira egyértelmű, hogy inkább le se írtam. ;]
Kinek mik a nagyon várt filmjei jövőre? :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#57447) aizen92 válasza Bad Pritt (#57446) üzenetére


aizen92
addikt

Jupiter Ascending? A világ legkatasztrofálisabb főgonoszával? Egy picsogó, komolytalan, botoxarcú tizenévesnek kinéző kis szeplős pöts.? Why? :D
Valahogy számomra Csingiling Tátyúm és P!n@ Kunis egyet jelent a B kategóriával.
Nekem annyira nem kerek ez a story a trailerek alapján, erőltetett, szerintem a lényeg le is lőtték már a trailerben..... de reméljük nem lesz igazam.

Mindjárt írok én is egy top 5 listát btw. aztán lehet engem is savazni :D nem tudok választani. Amit látok, hogy 2015 a folytatások éve lesz. Rengeteg remake, reboot, 2-3-4-5-6-78. része a filmeknek, hááát.

Amit most várok az a mindenség elmélete és a kings man és az Amerikai mesterlövész. Februárig látok előre most.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57448) Bad Pritt válasza aizen92 (#57447) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De azok ideiek, csak hozzánk később jönnek. :D
Jupitert meglátjuk, rohadtul félek tőle, de ami első körben feltűnt a trailerek alapján, hogy rohadtul egyben van a dizájn és ezt nem sok sci-fi mondhatja el magáról manapság. Meg nekem nincs bajom sem Milakunis-szal, sem pedig Tatummal, Sean Bean úgyis meghal, szóval... :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#57449) aizen92 válasza Bad Pritt (#57448) üzenetére


aizen92
addikt

2014-es listámhoz is odaírtam direkt, hogy magyar mozis lista.
Lehetetlen követni, hogy mi mikor jelent meg az USA-ban és mi nálunk hetekkel/hónapokkal később... + ez a 3 eléggé top10 gyanús, várjak a 2014-es listámmal/ idei elszámolásommal 2-3 hónapot mire minden usa-ban 2014-ben kiadott filmet itthon hajlandóak levetíteni? Nyeeeh..... Nem tűnik logikusnak, számomra :))

Amúgy CGI és a fotózás az nekem is feltűnt, hogy nagyon ott van és szép és egységes, DE a föld méhkirálynője story..... háááát..... és még mindig a főgonosz, én azon nagyon kivagyok. Nagyon idegesítő, és annyira súlytalannak és jellegtelennek hat számomra.

btw. Bajom nekem sincs velük, csak nem nagyon tudok olyan top filmet tőlük, amire azt mondom, hogy Na ez ott volt a színészi alakítást nézve.
Aztán lehet, hogy most egy blockbuster scifinél fordul meg a világ :DDD

Rinya ellenére elsőként leszek kénytelen megnézni, mert a kisasszony "meglepő módon" rá van kattanva.....
Mila Kunis + Channing + scifi+ rom-dráma..... Kell ennél több? :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#57450) Bad Pritt válasza aizen92 (#57449) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mila nagyon jó volt a Fekete hattyúban, Tatumnak itt van idén a Foxcatcher, amiben villoghat, bár elég bárgyú feje van szerencsétlennek. :D
Bennem mindig az él W.-ékkel kapcsolatban, hogy a Mátrixot is a bullet time-mal meg az akciójelenetekkel adták el, aztán nézd meg, milyen háttér lett körészőve. Talán megint beletenyerelnek, csak jó mitológia kell a film köré.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.