Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56052) callmeakos válasza dokee78 (#56048) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ettől a 14 perctől is leolvadt az agyam, nem tudom mit kezdenék a teljes filmmel :D

All→M8

(#56053) kk831228


kk831228
addikt

Panic Button : Picit beteg, de meleg... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#56054) mark!


mark!
őstag

A rettegés mélye: Mindenki nézze meg, fent van youtbobon, nem egy nagy szám, de azért nézhető. Nagyon-nagyon light horror. Na meg nem egy mai film...

>

(#56055) Bad Pritt válasza mark! (#56054) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor miért nézzük meg? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56056) cyberkind válasza dokee78 (#56048) üzenetére


cyberkind
félisten

Én megnéztem magyarul HD-ban, szerintem ismét meglesem de angolul, utána meg a 2-at. :D

(#56049) ollie
Nekem jöhetne, igényem lett az igénytelenségre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#56057) gerii válasza ollie (#56049) üzenetére


gerii
addikt

Orc Wars megvolt már? :D

25. birodalom -Ez se maradjon ki, már csak a pókos jelenetek miatt is érdemes leszedni, garantáltan nem láttatok még ilyet. :K

(#56058) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Spectre Trailer

Na nem az újé, a Connery-éra Bondjaiból lett összevágva egy hangulatos előzetesszerűség. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56059) cyberkind válasza gerii (#56057) üzenetére


cyberkind
félisten

Hajjaj, van baj, köszi. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#56060) #54715584 válasza Bad Pritt (#56050) üzenetére


#54715584
törölt tag

Állítólag ezekhez piálni kell :D

(#56061) negyven2


negyven2
veterán

WTF???

Men in Black - Jump Street Crossover

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#56062) gyuromoj


gyuromoj
veterán

How to Train Your Dragon 2

Nem volt rossz. Talán kicsivel gyengébb mint az első rész, de elhanyagolható.
Látszott hogy itt már próbáltak komolyabb mesét készíteni, aminek örültem is. Animáció rendben volt. Folytatás jöhet.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56063) mark! válasza negyven2 (#56061) üzenetére


mark!
őstag

NEEEE XD SÍROK EZEN!!! ekkora baromságot. Persze majd MiB4 mi? XD

>

(#56064) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mad Max új trailer

Hm, nem rossz.

Live-Die-Respawn

(#56065) #54715584 válasza oriic (#56064) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam nem tölt :(((

(#56066) Ijk válasza oriic (#56064) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jó lenne már ha olyan filmek készülnének ahol nem csömörlik meg a látvány és nem úgy néz ki mint amit számítógépen rendereltek. Az Interstellar pont ezért tetszett mert valóságos volt, nem estek túlzásokba. Na jó ott is volt azért néhány necces jelenet. Ja és megint Interstellar. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56067) gyuromoj válasza oriic (#56064) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jó lesz ez. Zene is jó ötlet volt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56068) Bad Pritt válasza oriic (#56064) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elképesztően túlzásnak érzem ezt az egész miliőt, amit körécsavartak. Ha nem tudnám, hogy nem, azt hinném, hogy valami musical lesz, olyan színes-szagos az egész...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56069) PuMbA válasza Ijk (#56066) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel egyetértek :K Felüdülés olyan filmet nézni, ami nincs agyon CGI-zve :) Egy Terminator 2 szerintem sokkal valóságosabban néz ki, mint egy Guardians of the Galaxy. Hiába gyengébb a CGI-je, nem volt benne sok és ez nem ront az élményen, mert a nem CGI-s részek kompenzálnak, de nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#56070) spiky03 válasza oriic (#56064) üzenetére


spiky03
veterán

Nem néz ki rosszul, de sztem otthon nézős lesz csak.

A látvány jó lesz benne az tény.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#56071) Ijk válasza PuMbA (#56069) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mondjuk pont nem egy Galaxis őrzőin akarom köszörülni a nyelvem, mert az már majdnem egy animáció.
Annyira lerí ezekről hogy nem valóságosak. Ilyen homokvihar, színek nincsenek a valóságban, mint ahogy a fizika is teljesen elrugaszkodik. Régen igaz hogy sok jelenet gagyinak hatott, de valóságos tárgyakat törtek össze, mozgattak, valós környezetben. Ezt CGI-vel szerintem ma már meg lehetne oldani, vannak rá példák, de annyira hatásvadászok a készítők, eltúlozzák az egészet.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#56072) Pitterix válasza oriic (#56064) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem is bejön.
Csak ne legyen PG13! :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56073) #54715584 válasza Bad Pritt (#56068) üzenetére


#54715584
törölt tag

Úgy látszik most nagyon eltérő véleménnyel vagyunk, nekem baromira bejött az új trailer. Ide a filmmel most azonnal :)

(#56074) LOTR válasza PuMbA (#56069) üzenetére


LOTR
addikt

lehet, hogy nem volt szerencsés pont a Terminator 2-vel összehasonlítani, mert az szinte a korát megelőzően (minőségben is) bizony tele volt cgi-vel - és ezek szerint sok helyen eléggé észrevehetetlenül

One Ring to rule them all

(#56075) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#56076) KaiotEch válasza gyuromoj (#56075) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ne is mondd, az éjféli mozira már tegnap előtt nem volt jegy. :W

(#56077) Pearce válasza LOTR (#56074) üzenetére


Pearce
aktív tag

Pont azért jó a Terminátor 2 /a Végrehajtó? :F/, mert úgy használtak cgi-t, olyan valóságos, hogy beleolvad a környezetbe. De lehetne említeni a Jurassic Parkot, ahol bábokkal vegyítették a számítógépes effekteket.
Ezzel szemben 2014/5-re eljutottunk oda, hogy csak az nem szűri le valamelyik filmnél, hogy mi a cgi, aki még nem látott eleget.

Btw ez az új Mad Max trailer engem se nyűgözött le, a zene tényleg olyan, mintha egy musical-t reklámozna.

[ Szerkesztve ]

(#56078) Gabás válasza Pearce (#56077) üzenetére


Gabás
addikt

nem mintha a musicalben olyan sok oratóriumi kórus szerepelne:D

(#56079) PuMbA válasza LOTR (#56074) üzenetére


PuMbA
titán

Azért hoztam fel, mert manapság a Terminator 2 egyáltalán nem számít agyon CGI-zett filmnek. Például az atomrobbanásos álomban sincs semmi CGI, mert miniatűrökkel dolgoztak és szerintem üt elég sok minden még ma is. Ezen felül valljuk be, hogy régen egyszerűen menők voltak/lettek ezek a CGI-k. 2007-ig aztán én még elvoltam a CGI-vel és semmi bajom nem volt vele, pl. első Transformersé nekem ütött és tátott szájjal nézem, de onnastól valahogy elkezdték sorra kihányni a CGI filmeket és már ott tartok, hogy vigyék már innen el. Ráadásul a mai filmekben eléggé hihetetlenül gagyibb a CGI, mint régebben. Jurassic World trailer szerintem nagyon gagyi, Trafó 4 az 1-hez képest gagyi, Hobbitok jóval gagyibbak a Gyűrűk Uránál, részben azért, mert a GYU-ban még sokkal több volt a practical effect. Egyszerűen nézem a filmet és elfog a "most ezt komolyan gondolták :((( " érzés. Interstellart nézve viszont nem jött elő semmi hasonló, tehát le a kalappal előttük. Hobbit 3 sem annyira hoz lázba már, látva a CGI fesztivál trailert.

Pearce: :K

[ Szerkesztve ]

(#56080) mark! válasza Bad Pritt (#56055) üzenetére


mark!
őstag

Mert ahhoz képest jó. Én is eleinte nem akartam, aztán a végére egészen megtetszett. Nem muszáj.

>

(#56081) Bad Pritt válasza mark! (#56080) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja, csak azt írtad, hogy nem nagy szám, de mindenki nézze meg, ezért nem értettem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56082) mark! válasza Bad Pritt (#56081) üzenetére


mark!
őstag

De ahhoz képest, hogy nem egy 100000millios költségvetésű film, jó. Megnézed, megnézed nem, akkor nem :D

>

(#56083) Bad Pritt válasza mark! (#56082) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Elmentettem, ha nem törlik ránézek majd. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56084) mark! válasza oriic (#56064) üzenetére


mark!
őstag

Hmmm..... szeretem a robbanásokat. És úgy látom, ide bőven jutott. Már várom.

>

(#56085) mark! válasza Bad Pritt (#56083) üzenetére


mark!
őstag

Egyik hosszú, téli estére jó lesz majd :D

>

(#56086) Pearce válasza Gabás (#56078) üzenetére


Pearce
aktív tag

Jó, akkor mondjuk úgy, hogy olyan a zene, mint az operában.
Így jó? :))
Egyébként baromi kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz, főleg, hogy 2011-ben forgatták.

Más:

"A Tomorrowland magyar címe: Holnapolisz, magyar bemutató dátum: 2015. május 28." via Ae

"Végre újra Eastwood-film a magyar mozikban! Amerikai mesterlövész, bemutató: 2015. február 19." via Ae

[ Szerkesztve ]

(#56087) Bad Pritt válasza Pearce (#56086) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez ugye csak egy vicc? A Holnapolisz? Ezt most találtad ki, trollkodsz itt, hogy bannoltassalak. :D
San Andreasból meg Törésvonal lett, most láttam fb-n...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56088) mark! válasza Bad Pritt (#56087) üzenetére


mark!
őstag

Érdekes... aki cím alapján ítéli meg a filmeket, az rá se nézzen a plakátjára SE!

>

(#56089) callmeakos válasza Bad Pritt (#56087) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

10-ből 9 ember tuti a GTA-ra gondolt elsőre ilyen címmel :D

All→M8

(#56090) Pearce válasza Bad Pritt (#56087) üzenetére


Pearce
aktív tag

Mondjuk először én is hülyéztem a Törésvonalat, amíg tegnap Viszlát be nem írta, hogy a Szent András-törésvonal-ról van szó. :))

A Holnapolisz meg...lehetett volna csak simán a Holnapföldje is.
Passz, de ezen cím miatt biztos megint lesz majd anyázás. :D

[ Szerkesztve ]

(#56091) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Maze Runner (2014)
1080p

beköszönt ez is, spontán, gyors választás volt. hatalmasat csalódtam benne pozitív irányba, mert imádtam, pedig nagyon nem erre számítottam. én nem hasonlítanám a Hunger Games-hez, nekem itt a történet sokkal szimpatikusabb és élhetőbb volt. a "gyerekszínészek" skatulyát itt és máshol is sokszor negatív jelzőként aggatják valakire, amivel nem feltétlen értek egyet. láttunk mi már 8-10-14 éves srácokat és kislányokat profikat lemosni a vászonról. itt azért erről nem beszélhetünk, de teljesen korrekt volt, kiegyensúlyozott, és hihető. a film közben nagyon lelkes voltam, azért aludtam rá, de megmaradt az emlékeimben az, hogy valami újat kaptam végre, és nem számítottam dolgokra. ritkán érzek ilyet, szóval előítélet ide, vagy oda, ez bizony nekem nagyon tetszett. a cselekmény során felmerült bennem azért pár kérdés/hiba, de nem volt világvége azért. alig várom a folytatást!

hoffman_ approved

* Filmklub rovat *

ahogy már anno jeleztem, robog a filmklub, a harmadik etaphoz ért, a havi ütemezés működik.

À bout de souffle (Breathless / Kifulladásig), 1960

most Jean-Luc Godard volt a soron. a házigazdák döntése nyomán ő volt a következő rendező, akit megnéztünk. a múltkori film után ez már egy valóban klasszikus darab lett. bár az is könnyed volt, akárcsak ez, nem igazán lehetne összehasonlítani őket, nem is cél. nem minden nap találkozom ilyen művekkel, azért csak eltelt 50 év, és ez hihetetlenül szembetűnő, annak minden furaságával és szépségével együtt. a cselekmény elképesztő sebességet produkált az extrém vágásoknak köszönhetően, amik nagy része szándékos és hatást keres. akkor még próbálkoztak őszintén, ez is egy ilyen ambíció eredménye. az egyik pillanatban olyan gyors, hogy 20-30 másodperc alatt órák történése zajlik le, és nem tudod lekövetni, a másik pillanatban megállítja az időt. meg kellett szokni, de utána imádtam. Belmondo egyszerűen oltári volt. hihetetlenül magával ragadott, annyira megkapó volt ez az egész nekem. a szerepe ellentmondásos, de szerethető volt, és nagyon jól alakította, én nagyon meglepődtem, hogy csak 24 éves volt a forgatás idején. a hölgyek szerint egyébként irtó sármos volt, ami nagyon jól állt a szerepnek. Jean Seberg volt a párja, nem csoda, hogy ikonként ábrázolják sokszor a mai napig. én nem ismertem ugyan, de édes volt a vásznon nagyon. annyira természetesnek hatottak az összkép, még ha változott is a ritmus, dinamikus volt, és bájos. egy élmény volt tényleg, magam is meglepődtem, hogy mekkora.

hoffman_approved

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#56092) Bad Pritt válasza callmeakos (#56089) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És akkor Amerikában mi a helyzet? Ott mire gondolnak szerinted? :DDD

(#56090) Pearce: Mert ez egy halál retardált cím, de amúgy erősen az a gyanúm, hogy a fesztivál miatt is akartak itthon változtatni, véletlenül se legyen ebből félreértés (amcsiban ebből nincs akkora gond). Viszont a Holnapolisz bőven megéri, hogy elhasználjam ezt a képet, pedig régóta tartogattam:

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56093) #54715584 válasza Pearce (#56086) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mit forgattak 2011-ben?

(#56094) BenHans


BenHans
addikt

Lesz valahol IMAX3D 4K HFR feliratos Hobbit3 vetítés? Mert szívesen foglalnék rá jegyet. :D (It's just a dream... :O ) Szóval van valakinek infója arról hogy eredeti nyelven és mondjuk IMAX-ben vagy egyéb nyalánksággal elérhető lesz-e?

:R

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#56095) Pearce válasza #54715584 (#56093) üzenetére


Pearce
aktív tag

Hát a Mad Max-et.

(#56096) cyberkind válasza Pearce (#56095) üzenetére


cyberkind
félisten

És lassan 4 éve vágják vagy hogy van ez?

Paranormal Cocktivity

(#56097) Pitterix


Pitterix
őstag

Wrong Turn 6: Last Resort

Huh, nos, szóval, izé, a csajnak jó segge van az elején.

5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#56098) mark! válasza Pearce (#56095) üzenetére


mark!
őstag

Nem 2013-ban?? Én úgy tudtam, hogy 2012 végén, 13 elején

>

(#56099) Bad Pritt válasza mark! (#56098) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

2012-ben kezdték el filmezni, 2010 óta tologatták ilyen-olyan okokból.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#56100) pohár válasza BenHans (#56094) üzenetére


pohár
félisten

IMAX csak IMAX termekben van, ott van HFR, de 2K csak

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.